اخباروگزارشات کارگری1شهریور1395

admin   آگوست 23, 2016   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری1شهریور1395 بسته هستند

بایگانی

پرونده قضایی کارگران معترض مختومه باید گردد

– ارجاع پرونده کارگران معترض معدن سنگ آهن بافق به دادگاه تجدیدنظر!

*هشت اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران درروزدوشنبه اول شهریورماه:

– جلوگیری کارفرمای فولاد البرز از ورود150 کارگرمعترض به کارخانه!

دومین روزاعتصاب کارگران کارخانه فولاد البرز!

– تجمع کارگران اخراجی کاله برای بازگشت بکار مقابل کارخانه!

– تجمع اعتراضی کارگران اخراجی شهرداری یاسوج مقابل ساختمان شورای شهر!

– تجمع کارگران کارخانه پارسیلون خرم آباد دراعتراض به عدم پرداخت حقوق مقابل استانداری!

– تجمع کارگران بیکارشده کارخانه نازنخ دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل استانداری قزوین!

– تجمع کارگران بیکارشده کارخانه آذریت دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی وعدم پرداخت 9ماه مطالباتشان درتهران برای سومین روز متوالی!

– تجمع دوباره کارگران کارخانه فولاد زاگرس دراعتراض به عدم پرداخت یکسال حقوق مقابل وزارت کار برای دومین روز متوالی!

– راهی تهران شدن کارگران بیکارشده سدید ریخته گربرای اعتراض به بلاتکیفی شغلی وعدم پرداخت 18ماه حقوق وحق بیمه!

– بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارکران کارخنه های کاشی طوس و دوچرخه‌سازی آساک قوچان!

– ادامه تجمع‌ دانش‌آموختگان نفت در مقابل مجلس و سکوتی که همچنان باقی است

ارجاع پرونده کارگران معترض معدن سنگ آهن بافق به دادگاه تجدیدنظر!

وکیل کارگران بافق از ارجاع پرونده کارگران معترض معدن سنگ آهن بافق به دادگاه تجدید نظر خبر داد.

به گزارش1شهریورایلنا،محمدعلی جداری فروغی وکیل کارگران معدن سنگ آهن بافق، از ارجاع پرونده کارگران بافق به دادگاه تجدیدنظر خبر داد.

فروغی گفت: پرونده کارگران معدن سنگ آهن مرکزی بافق که احکام صادره مبنی بر حبس و شلاق تعلیقی در شعبه 105 کیفری 2 یزد مورد اعتراض تجدیدنظرخواهی قرار گرفته بود، امروز ( اول شهریورماه) به شبعه اول دادگاه تجدیدنظر استان یزد ارجاع شد.

وی افزود: امیدواریم با تشکیل جلسه در دادگاه تجدید نظر و رسیدگی عادلانه، حکم برائت این کارگران صادر شود.

*هشت اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران درروزدوشنبه اول شهریورماه:

 

جلوگیری کارفرمای فولاد البرز از ورود150 کارگرمعترض به کارخانه!

دومین روزاعتصاب کارگران کارخانه فولاد البرز!

به دنبال اعتصاب روز گذشته کارگران کارخانه فولاد البرز در استان قزوین، کارفرمای این واحد صنعتی صبح امروز به 150 نفر از کارگران اجازه نداد تا طبق روال همیشه وارد محل کار خود بشوند.

به گزارش1شهریورایلنا،تعدادی از کارگران این واحد صنعتی با اعلام این خبر گفتند: که همکارانشان در واکنش به این رفتار کارفرما برای دومین روز متوالی تجمع اعتراضی برپا کردند.

از قرار معلوم این اجتماع اعتراضی از ساعتی قبل که توسط عوامل نگهبانی کارخانه از ورود کارگران به محل کارشان جلوگیری می شود؛ در مقابل در ورودی کارخانه فولاد البرز در حال برگزاری است.

بنابر اعلام قبلی کارگران این واحد صنعتی به دنبال خاتمه اجتماع اعتراضی روز گذشته مدیریت فولاد البرز در مقام کارفرما به آنها گفته بود: از این پس برای حضور در کارخانه باید فرد فرد کارگران یک تعهدنامه کتبی را امضا کند که براساس متن آن کسی حق ندارد نسبت به وضعیت موجود مزدی معترض شود.

کارگران  معترض می گویند دلیل اعتراض ما کارگران فولاد البرز عدم دریافت 7 ماه مزد معوقه و عیدی وپاداش سال 94 به همراه پرداخت نشدن 16 ماه حق بیمه  کارگران به تامین اجتماعی است که کارفرما از پرداخت آن به کارگران خوداری می کند.

درهمین رابطه:

اعتصاب کارگران کارخانه فولاد البرز در اعتراض به عدم پرداخت7ماه حقوق،16ماه حق بیمه ومطالبات دیگر!

تهدید کارگران معترض به اخراج از کار!

ازصبح امروز یکشنبه(31مرداد ماه ) جمعی از کارگران کارخانه فولاد البرز در اعتراض به عدم دریافت بیش از 7 ماه حقوق وعیدی وپاداش، دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند.

به گفته کارگران این واحد تولید کننده آهن ومیلگرد در شهرستان تاکستان  در جریان تجمع امروز کارگران  ،کارفرما کارگران معترض را تهدید به اخراج کرده است.

به گفته آنها کارفرما امروز گفته است کارگرانی که تمایل دارند از فرداد دوشنبه به همکاری خود در کارخانه ادامه دهند باید تعهد کتبی بدهند که دیگر نسبت به وضعیت موجود معترض نمی‌شوند.

به گزارش31مردادایلنا،تعدادی از این کارگران گفتند تجمع کنندگان که جدا از 7 ماه مزد معوقه بابت عیدی وپاداش سال 94 نیز طلبکارند؛ خواستار دریافت مطالبات خود شدند.

کارگران  همچنین درباره معوقات بیمه‌ای  خود گفتند: علاوه بر مزد معوقه،حدود 16 ماه است حق بیمه آنها به تامین اجتماعی پرداخت نشده و برای همین از شروع سال جاری تاکنون دفترچه‌های بیمه آنها تمدید نشده است.

کارگران فولاد البرز در ادامه تاکید دارند که در حال حاضر کارفرما مشکلی از بابت فروش تولیدات کارخانه ندارد اما  با این حال هنوز نسبت به پرداخت مطلبات نیروهای قراردادی و پیمانکاری شرکت اقدامی نمی کنند.

به گفته کارگران این واحد تولید کننده آهن ومیلگرد در شهرستان تاکستان  در جریان تجمع امروز کارگران  ،کارفرما کارگران معترض را تهدید به اخراج کرده است.

به گفته آنها کارفرما امروز گفته است کارگرانی که تمایل دارند از فرداد دوشنبه به همکاری خود در کارخانه ادامه دهند باید تعهد کتبی بدهند که دیگر نسبت به وضعیت موجود معترض نمی‌شوند.

تجمع کارگران اخراجی کاله برای بازگشت بکار مقابل کارخانه!

شرکت لبنی کاله آمل در دو روز گذشته از ورود تعدادی از کارگران خود به شرکت جلوگیری می‌کند و کارگران با تجمع در مقابل درب ورودی شرکت خواستار بازگشت به محل کار خود هستند.

به گزارش 1شهریوردانا، گفته می‌شود طی یک هفته گذشته تا به امروز حدود 15 درصد از کارگران بخش‌های اداری، تولید و پشتیبانی شرکت لبنی کاله اخراج شده‌اند.

احمد منفرد در همین راستا دلیل اصلی اخراج و تعدیل نیرو شرکت لبنی کاله را کاهش تولید بخش‌هایی از این شرکت اعلام کرد و افزود: کاله در وضعیت بحران قرار دارد و راندمان تولیدش پایین آمده و بخش‌هایی از واحد‌های تولید شرکت تعطیل شد.

وی کاهش صادرات را هم از دلایل دیگر این اقدام دانست و تصریح کرد: به علت قطع روابط سیاسی با برخی از کشور‌های منطقه صادرات این شرکت تولیدی کاهش یافت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که گفته می‌شود دلیل این تعدیل درخواست تسهیلات از دولت است، متذکر شد: برای گرفتن وام باید گشایش انجام شود نه انقباض، مگر می‌توان بدون طرح توسعه و اخراج کارگر درخواست تسهیلات داشت.

وی یکی دیگر از دلایل تعدیل نیروهای این شرکت بزرگ لبنی را چابک‌سازی ساختار نیرویی دانست و خاطرنشان کرد: با تعدیل اخیر نیروهای این شرکت تاکنون تاثیری در کاهش تولید نداشت، پس برخی از بخش‌های این شرکت نیازمند تغییر ساختار بود.

منفرد با تایید اخراج تعدادی از کارگران این شرکت بزرگ تولیدی، اضافه کرد: در نشستی که با مدیران شرکت لبنی کاله داشتیم، توافق شد تا حقوق شهریور ماه تمامی کارگران اخراج شده پرداخت شود و با رایزنی‌های انجام شده 250 تا 270 نفر از این کارگران به محل کار خود بازمی‌گردند.

گفتی است بر اساس شنیده‌ها طی یک هفته گذشته تا به امروز حدود پانزده درصد از کارگران بخش‌های  اداری، تولید و پشتیبانی این شرکت اخراج شدند و شاید با این روند پیش رو تعداد اخراجی‌ها به 800 نفر برسد.

درهمین رابطه:

یکی از شرکت‌های لبنی آمل تعدادی از کارگران خود را اخراج کرد

شنیده ها حاکی از آن است که یکی از شرکت های لبنی آمل تعدادی از کارگران خود را اخراج کرد.

به گزارش29مرداد سفیر هراز، صبح امروز یکی از شرکت‌های لبنی آمل از ورود تعدادی از کارگران خود به شرکت جلوگیری کرد و هنوز از علت این اقدام خبری در دسترس نیست.

گفتی است بر اساس شنیده‌ها طی یک هفته گذشته تا به امروز حدود سیصد نفر از کارگران بخش های اداری، تولید و پشتیبانی این شرکت اخراج شدند و شاید با این روند پیش رو تعداد اخراجی‌ها به 800 نفر برسد.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی شهرداری یاسوج مقابل ساختمان شورای شهر!

امروز1شهریور،حدود 43 نفر از کارگران خدماتی شهرداری یاسوج به دلیل اخراج از کار مقابل شورای اسلامی این شهر تجمع کردند.

به گزارش 1شهریورفارس ، ظهر امروز جمعی از کارگران شهرداری یاسوج به دلیل اخراج از کار در مقابل شورای اسلامی این شهر تجمع کردند.

در پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد که شهرداری یاسوج برای انجام برخی از کارهای خدماتی خود آن را به مناقصه گذاشته و در این مناقصه پیمانکار با مبلغ پایینی مناقصه را برنده شده است.

این پیمانکار به دلیل اینکه مناقصه را با قیمت پایینی برنده شده، برای جبران ضرر و زیان خود اقدام به اخراج 43 نفر از 170 نیروی خدماتی خود کرده است.

اخراج کارگران شهرداری از سوی پیمانکار در حالی انجام شده که در این میان برخی کارگران باسابقه کار 29 سال و چهار ماه دیده می‌شود اما این افراد توسط پیمانکار اخراج شده‌اند.

بعد از تجمع کارگران اخراجی شهرداری یاسوج مقابل شورای شهر بلافاصله اعضای شورای شهر یاسوج تشکیل جلسه داده و تجمع این کارگران و مشکلات موجود مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه شورا شهر یاسوج پس از بررسی‌های صورت گرفته با غیرقانونی اعلام شدن کار پیمانکار در اخراج کارگران بیان شد: باید پیشینه این شرکت‌ها مشخص شود، زیرا شرکت‌کنندگان برای برنده شدن در مناقصات حاضر به انجام هر کاری هستند و با زندگی مردم بازی می‌کنند.

همچنین در این نشست بیان شد پیمانکار شرکت با وجود برنده شدن در این مناقصه به لحاظ فنی توانایی انجام این کار را ندارد و باید بر انجام فعالیت این پیمانکار نظارت شود و مناقصه باطل شود.

در پایان نشست شورا اعلام شد که پیمانکار تاکنون با شهرداری قراردادی امضا نکرده است و پیش از امضای قرارداد اقدام به اخراج کارگران کرده که این کار کاملا غیرقانونی است.

اعضای شورای شهر همچنین بیان کردند: پیمانکار باید با همین تیم به کار خود ادامه دهد و اگر نمی‌تواند مناقصه را باطل کند.

تجمع کارگران کارخانه پارسیلون خرم آباد دراعتراض به عدم پرداخت حقوق مقابل استانداری!

روز دوشنبه اول شهریور،حدود جمعی از کارگران کارخانه پارسیلون خرم آباد برای چندمین بار در سال جاری با تجمع در مقابل استانداری لرستان خواستار دریافت حقوق و مزایای معوقه خود شدند.

به گزارش1شهریورابرنا،برخی ازاین کارگران اظهار داشتند: کارگران این کارخانه به رغم وعده های مسئولان تاکنون دستمزدی دریافت نکرده اند.

شرکت پارسیلون خرم آباد (سهامی عام ) به عنوان بزرگترین تولید کننده الیاف فیلامنت نایلون و گرانول پلی آمید 6 در سال 1353 تاسیس شد که در دهه 80 به دلیل واگذاری به بخش خصوصی دچار رکود و بحران شد.

این شرکت در سال 1363 به بهره برداری رسید و ظرفیت تولید سالانه آن 14 هزار تن انواع نخ نایلون خام و استرچ و یکهزار تن گرانول پلی آمید 6 اعلام شده است.

محصولات پارسیلون در صنایع تکسچر ایزینگ، بافندگی کتن و راشل، گردباف، تولید نخ تور ماهیگیری، جوراب بافی، شیلنگ، لاستیک و انواع قطعات پلاستیکی مهندسی مورد استفاده قرار گرفته است.

پارسیلون در سال های گذشته یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی و صنعتی استان لرستان بوده و حجم بسیاری از بار اقتصاد استان را به دوش می کشید.

در سال های پس از خصوصی سازی، این کارخانه که با سابقه حدود 40 سال پیشکسوت صنعت لرستان به شمار می رفت، دوام نیاورد و در دهه گذشته تعطیلی و نیمه نعطیلی های پی در پی رمقی برای این واحد و البته کارگران دل نگران آن به جا نگذاشته است.

تجمع کارگران بیکارشده کارخانه نازنخ دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل استانداری قزوین!

ظهر روزدوشنبه اول شهریور ماه، کارگران بیکارشده کارخانه نازنخ دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به تجمع مقابل استانداری قزوین زدند.

به گزارش 1شهریورصبح قزوین این کارگران مطرح کردند که 7 ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و به هر نهادی مراجعه می‌کنند کسی پاسخگو نیست.

این کارگران برای چندمین مرتبه است که با تجمع خود در جلوی دادگستری و استانداری خواهان دریافت حقوق عقب افتاده خود هستند اما کسی پاسخگوی این تجمعات نیست.

گفتنی است؛ شرکت نازنخ از جمله شرکت‌های زیان ده استان بود که به بخش خصوصی واگذار شد و صاحب شرکت با اخراج کارگران و بازنشسته کردن آنها عملا شرکت را تعطیل نمود و همچنین تمام دارایی و دستگاه‌های این شرکت توسط طلبکاران توقیف شده است.

یکی از کارگران می‌گوید: اگر هر واحد صنعتی تابع و زیر نظر اداره کار و امور اجتماعی باشد و ورشکست و یا تعطیل شود در قانون الویت اصلی توقیف اموال با مطالبات کارگری است اما زمین مجاور و آهن آلات و مواد ضایعاتی این شرکت پیشتر توسط بانک‌ها توقیف شده است و ما به هر کجا مراجعه می‌کنیم پاسخ ما را نمی‌دهند، امروز هم برای چندمین بار به اینجا آمده‌ایم اما حتی حاضر نیستند با ما گفتگو کنند.

لازم به ذکر است، استاندار قزوین در نشست خبری اخیر خود ادعا کرد که وضعیت بخش‌های صنعتی در پسابرجام با رفع تحریم‌ها بهبود یافته است اما در هفته‌های اخیر شاهد اعتراضات کارگران شیشه قزوین و نازنخ بودیم.

تجمع کارگران بیکارشده کارخانه آذریت دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی وعدم پرداخت 9ماه مطالباتشان درتهران برای سومین روز متوالی!

کارگران شرکت آذریت تبریز در اعتراض به تعویق 9ماه حقوق و بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود از روز شنبه (30 مرداد ماه) تاکنون در تهران به سر می برند.

به گزار1شهریورایلنا،کارگران حاضر در تجمع امروز که تعدادشان بیش از 40 نفر گزارش شده، گفته‌اند: 9 ماه است که نه مزدی به ما پرداخت شده و نه تکلیف شغلمان روشن است برای همین  از سه روز قبل در اعتراض به بی‌توجهی مجموعه مدیریت کارخانه به تهران آمده ایم تا از سهامداران اصلی کارخانه پیگیر مطالباتبان بشویم.

برپایه این اظهارات فعالیت روزانه حدود 46 کارگر کارخانه آذریت تبریز نخستین بار از تیر ماه سال گذشته (94) با مشکل مواجه می شود اما در نهایت تشدید و استمرار این وضعیت باعث می شود که تمام پرداخت های مزدی این کارگران از 9 ماه قبل مختل شود.

بنا به گفته کارگران علت توقف فعالیت کارخانه آذریت انجام اصلاحات ساختاری برای حذف ماده سمی و خطرناک آزبست از چرخه تولید کارخانه عنوان شده است اما در عین حال کارگران آذریت از اینکه مدیریت کارخانه برخلاف توافق انجام شده در شورای تامین استان آذربایجان شرقی عمل کرده است انتقاد دارند.

آنها یادآور می شوند که طبق مصوبه شورای تامین استان آذربایجان شرقی مدیریت کارخانه آذریت در مقام کارفرما و قائم مقام سهامدار اصلی متعهد شده بود که ضمن پرداخت تمامی مطالبات مزدی و بیمه ای شرایط انتقال و جابجایی  کارگران به دیگر کارخانه های متعلق به سهامدار اصلی را فراهم کند که تاکنون هیچ کدام از این تعهدات عملیاتی نشده است.

آنها در عین حال افزودند: البته قبل از اینکه این اتفاقات در کارخانه آذریت تبریز بیفتد تعداد کارگران شاغل در این کارخانه به حدود 67 نفر می رسید که در این بین تعداد 21 نفر از آنها توسط مدیریت بازخرید شدند.

به گفته این کارگران اگرچه در جریان مراجعه اخیر تهران به آنها اعلام شده است که سهامدار اصلی تصمیم دارد تا تمامی کارگران باقیمانده آذریت را به بیمه بیکاری معرفی کند اما نظر به اتفاقاتی که در 13 ماه گذشته بر سر آنها آمده است آن کارگران انتظار عملیاتی شدن تمامی وعده های مربوط به پرداخت مطالبات مزدی و حقوقی خود را دارند.

تجمع دوباره کارگران کارخانه فولاد زاگرس دراعتراض به عدم پرداخت یکسال حقوق مقابل وزارت کار برای دومین روز متوالی!

از روز گذشته31مردادماه، 28 کارگر باقیمانده فولاد زاگرس برای پیگیری مطالبات مزدی خود به تهران آمده اند و امروز  دومین روز متوالی است که مقابل وزارت کار جمع می شوند.

یکی از کارگران بابیان اینکه شب گذشته را در تهران سپری کردیم  می‌گوید: در حال حاضر یک سال تمام است که دستمزد نگرفته‌ایم و بلاتکلیفیم و در این یک سال دقیقا هجده بار برای تجمع و اعتراض به تهران آمده‌ایم، اما تا کنون هیچ پاسخ روشنی به ما داده نشده است.

به گزارش 1شهریورایلنا، امروز (اول شهریور ماه)، دومین روز از تجمع اعتراضی  بیست و هشت کارگر باقیمانده فولاد زاگرس در تهران است.

این کارگران که اهل منطقه قروه کردستان هستند از روز گذشته در تهران حضور دارند . امروز  دومین روز متوالی است که برای مطالبات مزدی خود مقابل وزارت کار جمع می شوند.

یکی از کارگران بابیان اینکه شب گذشته را در تهران سپری کردیم  می‌گوید: در حال حاضر یک سال تمام است که دستمزد نگرفته‌ایم و بلاتکلیفیم و در این یک سال دقیقا هجده بار برای تجمع و اعتراض به تهران آمده‌ایم، اما تا کنون هیچ پاسخ روشنی به ما داده نشده است.

از قرار معلوم، شرکت فولاد زاگرس به موجب مجمع فوق العاده‌ای که در اسفند ماه ۹۲ توسط سهامداران عمده برگزار شد، منحل اعلام گردید.

پس از برگزاری این مجمع حدود ۲۰۰ کارگر این شرکت اخراج شدند و در‌‌‌‌ همان مجمع مقرر شد ۲۸ نفر از کارگران به منظور انجام امور جاری و حفظ و حراست از دارایی‌ها به فعالیت خود ادامه دهند و مزایای آن‌ها توسط سهامداران پرداخت گردد که تاکنون اجرای این مصوبه عملیاتی نشده است.

راهی تهران شدن کارگران بیکارشده سدید ریخته گربرای اعتراض به بلاتکیفی شغلی وعدم پرداخت 18ماه حقوق وحق بیمه!

تعدادی از کارگران کارخانه سدید ریخته گر پیش از ظهر امروز برای پیگیری مطالبات مزدی خود به تهران آمدند.

به گفته آنان  با توقف  فعالیت تولیدی این کارخانه از ابتدای سال گذشته (94)، در حال حاضر حدود 44 کارگر با سابقه در بلاتکلیفی به سر می‌برند و در عین حال هنوز 18 ماه مزایای مزدی وبیمه ای  آنها به همراه عیدی سال 95 پرداخت نشده است.

به گزارش1شهریورایلنا،منابع خبری در کارخانه سدید ریخته گر در شهرستان اسلامشهر با اعلام این خبر گفتند: حدود 6 نفر از مجموع 44کارگر  کارخانه سدید ریخته گر ،صبح امروز پس از طولانی شدن روند پرداخت مطالبات معوقه خود به دفتر مالک جدید قسمتی از زمین های واگذار شده این واحد صنعتی در تهران آمدند.

به گفته آنان  با توقف  فعالیت تولیدی این کارخانه از ابتدای سال گذشته (94)، در حال حاضر حدود 44 کارگر با سابقه در بلاتکلیفی به سر می‌برند و در عین حال هنوز 18 ماه مزایای مزدی وبیمه ای  آنها به همراه عیدی سال 95 پرداخت نشده است.

به نقل از این کارگران گفته می شود که حدود یک هفته قبل بخش زیادی از اموال وماشین آلات  این واحد تولیدی  بابت یک بدهی حدودا یک میلیارد تومانی در حال مصادره شدن است و همین اتفاق باعث تضعیف امید کارگران برای بازگشایی دوباره کارخانه شده است.

طبق اظهرات کارگران سدید ریخته گر این وام در سالهای 85 تا 86  دریافت شد که بعدا بازپرداخت آن با مشکلاتی همراه شدو در نتیجه طی تفاهم نامه ای مالکیت حدود 10 هزار متر از زمین کارخانه در ازای قبول مسئولیت بازپرداخت وام دریافت شده به خریدار واگذار شد.

این کارگران در ادامه تصریح کردند:با وجود عملیاتی شدن این توافق متاسفانه مالک زمین های تفکیک شده به تعهد خود در خصوص در باز پرداخت بدهی مورد نظر عمل نمی کند  و به همین دلیل طی یک هفته گذشته شرکت مورد نظر در حال مصادره کردن اموال وماشین آلات کارخانه برای فروش هستند.

بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارکران کارخنه های کاشی طوس و دوچرخه‌سازی آساک قوچان!

دو کارخانه مهم شمال شرق کشور به نام‌های کارخانه “کاشی طوس” و “دوچرخه سازی آساک دوچرخ قوچان” به صورت همزمان تعطیل شده و کارگران هر دو کارخانه حدود 8 ماه حقوق نگرفتند.

به گزارش 1شهریورنسیم آنلاین،گفته می‌شود که کارخانه کاشی طوس در طی سال گذشته با مشکلات زیادی مواجه بوده و در نهایت نیز با شروع سال 95 به مدت 4 ماه رسما تعطیل شده است، اما پس از 4 ماه دوباره و تنها به صورت تولید روزانه فعالیت خود را آغاز کرده است.

در تمامی این مدت دو کارخانه مذکور نتوانسته است حق و حقوق کارگران این مجموعه ها را پرداخت کند.

به گفته بسیاری از کارگران کارخانه کاشی طوس تا مدتی قبل و پیش از این که کارخانه در آستانه ورشکستگی قرار بگیرد، حدود 300 کارگر در این کارخانه اشتغال داشتند اما پس از آن این تعداد با بازنشستگی جمعی از آنان به نهایتا 150 نفر رسیده است اما مسئولان کارخانه حتی حقوق این تعداد را نیز پرداخت نکرده اند.

فایل صوتی زیر درد دل نماینده کارگران کارخانه کاشی طوس در رابطه با زندگی سختی است که در این مدت کارگران دو کارخانه با آن دست به گریبان هستند….

http://dl.nasimonline.ir/FileRepository//2016/8/21/636073944743356604.mp3

ادامه تجمع‌ دانش‌آموختگان نفت در مقابل مجلس و سکوتی که همچنان باقی است

امروزاول شهریورماه،تجمع دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به مسئله استخدام‌شان مقابل مجلس همچنان ادامه دارد. وزیر نفت همچنان در این خصوص سکوت اختیار کرده است.

امروز به تجمع کنندگان اجازه نصب بنرهایشان داده نشده و دانشجویان بنرهای اعتراضی خود را در دستشان گرفتند.

به گزارش 1شهریورتسنیم، دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت صبح امروز(دوشنبه 1 شهریورماه) هم در اعتراض به مسئله استخدام آنها مقابل مجلس تجمع کردند.

امروز به تجمع کنندگان اجازه نصب بنرهایشان داده نشده و دانشجویان بنرهای اعتراضی خود را در دستشان گرفتند.

این تجمع در حالی امروز ادامه پیدا کرد که روز گذشته بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت برای توضیح درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی(ipc) به صحن علنی پارلمان آمده بود اما همچنان بی تفاوت از کنار اعتراض دانشجویان گذشت.

به گفته معترضان، وزیر نفت با گذشت 3 هفته از تجمع آنها، هنوز پاسخ قانع کننده‌ای به مطالبتشان نداده است.

معاون پارلمانی وزارت نفت چندی پیش ادعا کرده بود که وضعیت دانشجویان تا روز شنبه برطرف می‌شود.

اول شهریورماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com