اخباروگزارشات کارگری9دی1395

admin   دسامبر 30, 2016   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری9دی1395 بسته هستند

بایگانی

لایحه اصلاح قانون کار احمدی نژاد – روحانی نه!

تغییرقانون کار بنفع کارگران آری!

– تحمیل شرایط سخت و نا امن به بهنام ابراهیم زاده را در زندان قویا محکوم میکنیم

– تجمع شبانه روزی کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد وارد هفته پنجم شد!

– از اعتراض کارگران کارخانه سیمان صوفیان چه خبر!

– گزارشی درباره تجمع 2روزه کارگران بازنشسته مجتمع نیشکر هفت تپه!

– بازگشت بکارکارگران اخراجی شهرداری یاسوج بدنبال اعتراضات گسترده!

– بیکاری900کارگر درپی تعطیلی احداث خط ریلی شیراز- کرمان!

– سوختگی دو کارگر مبل ساز در آتش سوزی کارگاه رنگ کاری!

تحمیل شرایط سخت و نا امن به بهنام ابراهیم زاده را در زندان قویا محکوم میکنیم

روز دوشنبه هفته جاری مدیر داخلی زندان رجائی شهر (داریوش امیریان) با هدف آزار و اذیت بهنام ابراهیم زاده، وی را به سوئیت 35 بند ده منتقل کرد. بهانه داریوش امیریان برای اینکار، عدم حضور بهنام بر سر آمار، کلاسهای  قرآن و مراسمهای رسمی است که در این بند اجباری  می باشد. این در حالی است که از بیش از دو سال پیش که بهنام به این بند منتقل شده است هیچگاه نه بر سر آمار حاضر شده است  و نه در مراسمهای رسمی و کلاس قرآن شرکت کرده است.

سوئیت 35 بند 10 زندان رجائی شهر با حدود 50 متر مربع فضا، محل نگهداری زندانیان تنبیهی است و اغلب بیش از 40 نفر زندانی در این فضای محدود که دسترسی به هوا خوری نیز ندارد نگهداری میشوند.

بهنام ابراهیم زاده به دنبال انتقال به سوئیت 35 و تحریک برخی زندانیان برای ضرب شتم اش توسط داریوش امیریان و خودداری آنان از انجام این عمل، اعلام کرده بود در صورت عدم انتقال به بند قبلی اش دست به اعتصاب غذا خواهد زد. بدنبال این اولتیماتوم از سوی بهنام و درگیری خونینی که دیروز در این سوئیت ما بین زندانیان  عادی رخ داد وی دیروز به سالن 31 (سالن فرهنگی) منتقل و مقرر شده است  اوایل هفته آینده به بند قبلی اش بازگردانده شود.

بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و فعال حقوق کودکان کار نزدیک به هفت سال است که زندانی می باشد و علیرغم اعتراضات گسترده ای که تاکنون نسبت به تداوم حبس وی صورت گرفته است نه تنها اقدامی برای آزادی این فعال شناخته شده جنبش کارگری انجام نگرفته،  بلکه وی را با اتهامات واهی بار دیگر به هفت و نیم سال زندان محکوم کرده اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران اعمال فشار بر بهنام ابراهیم زاده و تلاشهای مسئولین زندان رجائی شهر برای آزار و اذیت او را قویا محکوم میکند و با جلب توجه سازمانها و نهادهای کارگری و حقوق بشری نسبت به وضعیت بهنام و دیگر زندانیان صنفی و سیاسی، خواهان آزادی فوری ایشان و همه فعالین سیاسی و صنفی از زندانهای کشور و برداشته شدن ااتهامات امنیتی از پرونده های آنان می باشد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 9  دی ماه 1395

تجمع شبانه روزی کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد وارد هفته پنجم شد!

كارگران مهاباد کارگران کشت و صنعت مهاباد جهت پیگیری مطالبات کارگران و دریافت حقوق حقه خود 28 روزاست در سرمای زمستان و زیر بارش برف کنار محوطه ی مجتمع کشت و صنعت با برپایی چادر تجمع کرده اند.

به گزارش منابع خبری محلی،یکی از کارگران کشت و صنعت مهاباد روز پنج شنبه (9دیماه)گفت: بارش برف هم ما را از پیگیری مطالبات منصرف نکرده است زیرا ما کارگران در وضعیت نابه سامان اقتصادی و معیشتی به سر می بریم.

وی اضافه می کند: هیچ نتیجه ایی در قبال این تجمع 28 روزه ی خود در این روزهای سرد دریافت نکرده ایم و هیچ مسئولی به دیدار ما نیامده است. فقط دو نماینده ی اداره ی کار و یک نفر نماینده ی فرمانداری در بیست و هشتمین روز اعتصاب به نزد ما آمده اند و  تنها ما را ملاقات کردند.

این کارگر ادامه می دهد:  حدود 50 تا 60 کارگر جلوی درب ورودی کشت و صنعت با برپایی چادر سعی در رساندن پیام خود به مسئولین را داریم، شدت سرما زیاد است، بسیاری از کارگران مریض شده اند و ما برای گرم کردن خود آتش روشن کرده ایم.

وی می گوید: شرکت سرمایه گذاری سبز از سال 86 طی روند خصوصی سازی به شرکت های متعدد تقسیم شد و وام های کلانی نیز دریافت کردند تا اینکه در نهایت شرکت های چهار گانه سبز «کشت و صنعت مهاباد»، «مجتمع دامداری و صنعتی مهاباد»، «مجتمع هما مرغ مهاباد» و «سردخانه زمزم مهاباد» باقی ماند و این مجموعه نیز طی مزایده به شخص واگذار شد.

این کارگر کشت و صنعت از شراکت جدید مجتمع خبر می دهد و می گوید: بعدها نیز اخباری مبنی بر شراکت 50 درصدی کارآفرین نمونه و یکی از مرغداران شهرستان در دو بخش شرکت هما مرغ و شرکت سرد خانه ی زمزم اعلام شد و بقیه واحدها نیز توسط نماینده دادگاه در توقیف به سر می برد ولی با ورود سهام دار جدید 70 کارگر روزمزد با دریافت حقوق ناچیزی اخراج شدند به نحوی که با کارگران تسویه حساب اجباری صورت گرفت.

وی عنوان می کند: شراکت برنده ی مزایده و شریک جدید منفعتی برای کارگران نداشته و برنده ی مزایده با دریافت 8 میلیارد از  شریک جدید خواستار رفع و رجوع مشکلات کارگران بوده اما این وجود باز هم مطالبات ما پرداخت نشده است و ایشان پاسخگوی هیچکدام از مسئولان شهری نیستند.

وی می گوید؛ شکایت کردیم اما نتیجه ایی دریافت نشد. کارفرمایان از پرداخت حقوق کارگران سرباز می زنند و از کارگران می خواهند از طریق مراجع قانونی شکایت کنند اما کسی توجه نمی کند چرا که ما سال گذشته در رابطه با حقوق خود که حکم آن نیز کیفری است شکایت کردیم اما دادگاه وقت، در زمان مزایده حکم ها را به اجرا در نیاورده است. در جریان مزایده واحد کشت و صنعت دادگاه شعبه ی 2 شهرستان مهاباد، حقوق کارگران را لحاظ نکردند.

این کارگر اشاره می کند که مراحل اداری همچنان در جریان است. مطابق ماده ی 12 قانون کار، حق و حقوق کارگران، باید در زمان واگذاری شرکت یا موسسات به هر طریق و تحت هر شرایطی محفوظ بماند. با این حال کارگران رسمی کشت و صنعت، کارگران مجتمع دامداری هیچکدام حقوقی دریافت نکرده اند و علاوه بر این ها سنوات و بیمه ی کارگران نیز نامشخص است. کارگران در بلاتکلیفی به سر می برند با این وجود نیز هیچ اقدامی در راستای همکاری با ما انجام نمی گیرد حتی ما از اداره ی کار نیز درخواست کردیم که حق ما را از طریق وزارت کار پیگیری کنند اما با این حال کسی گوش شنوا ندارد.

مجموعه کشت و صنعت مهاباد (کشتارگاه صنعتی مرغ و احشام و چندین مرغداری) یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های تولیدی و صنعتی در شمالغرب کشور محسوب می‌شود، که از سال 87 با مصوبه دولت به بخش خصوصی واگذار شد. خصوصی سازی این مجموعه به امید توسعه و رونق و اشتغال زایی در منطقه شکل گرفت، اما با گذشت 7 سال از زمان خصوصی سازی مجتمع کشت و صنعت مهاباد، این مجتمع نه تنها توسعه و رونقی پیدا نکرد، بلکه تعطیلی کامل و رکود  برتمام واحدهای صنعتی و تولیدی زیرمجموعه سایه انداخت. مدیران مجموعه کشت و صنعت مهاباد اقدام به فروش بیش از 50 هکتار از زمین‌های زراعی این مجموعه، فروش سالن‌های مرغ گوشتی، واگذاری تأسیسات پروار بندی گوساله، تعطیلی کشتارگاه گاو گوسفند، تعطیلی واحدهای پرورش مرغ، تعطیلی کارخانه جوجه کشی و مرغ مادر کردند.

بحران مدیریتی وعدم توانایی مدیران جدید در پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی از بانک ها و مطالبات اداره امور مالیاتی، پرداخت حقوق و معوقات کارگران، مرغداران، بدهی های میلیاردی و حتی قبوض انشعابات برق و گاز نیز دامن گیر این مجموعه شده است.

در نهایت«عادل سیمینبیل» طلبکار بزرگ مجتمع کشت و صنعت مهاباد با شرکت در آگهی مزایده فروش 11 مال غیر منقول مجتمع کشت و صنعت، موفق به اخذ حکم مزایده اموال این شرکت با قیمت پیشنهادی 35 میلیارد و 500 میلیون تومان مالک این شرکت شد.

سپس در مرداد ماه سالجاری طی توافقاتی 50 درصد دو بخش شرکت هما مرغ و شرکت سرد خانه ی زمزم به سرمایه گذار جدید، واگذار شد که دستاورد توافقات اولیه سرمایه گذاران اخراج 70 کارگر آنهم با سابقه کار طولانی گاها 27 سال سابقه، در فاز اول بود.

کارگران شرکت‌های چهارگانه سبز مهاباد «کشت و صنعت مهاباد»، «مجتمع دامداری و صنعتی مهاباد»، «مجتمع هما مرغ مهاباد» و «سردخانه زمزم مهاباد» پس از تعطیل شدن این مجتمع هیچگونه حقوقی دریافت نکرده اند.

از اعتراض کارگران کارخانه سیمان صوفیان چه خبر!

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی وقوع هر گونه درگیری بین کارگران و مدیران شرکت سیمان صوفیان را تکذیب کرد و گفت: خبر برخی سایت ها و کانال های خبری در این خصوص نادرست بوده و بسیار بزرگ نمایی شده است و مورد خاصی در این رابطه واقعیت ندارد.

به گزارش منابع خبری محلی،”میر احد حسینی” در خصوص مشکلات اخیر کارگران کارخانه سیمان صوفیان گفت: طی روز گذشته گزارش هایی در خصوص اعتراض کارگران شرکت سیمان صوفیان دریافت کردیم و بلافاصله معاون روابط کار اداره کل و رئیس اداره شهرستان شبستر مامور بررسی موضوع شده و در محل کارخانه سیمان صوفیان حاضر شدند تا از نزدیک در جریان مشکلات قرار گیرند.

وی با بیان اینکه فرماندار شهرستان شبستر هم پیگیر موضوع کارخانه سیمان صوفیان شده است، گفت: شورای تامین شهرستان شبستر هم برای حل این موضوع برگزار و مسائل این شرکت بررسی شده است.

حسینی افزود: مطالبات کارگران در خصوص پاداش ها باید در هیات مدیره شرکت مورد بررسی و تصویب قرار گیرد. این در حالی است که مدیرعامل این شرکت می گوید وضعیت سیمان صوفیان طوری نیست که خواسته های کارگران در خصوص پرداخت پاداش ها اجرایی باشد.

وی تاکید کرد: مسئله شرکت سیمان صوفیان در کمیسیون کارگری شورای تامین استان نیز مورد بررسی قرار گرفته است و لازم است با توجه به مصوبات و مقررات روند طی شود تا انشاالله مشکل به زودی مرتفع گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی وقوع هر گونه درگیری بین کارگران و مدیران این شرکت را تکذیب کرد و گفت: خبر برخی سایت ها و کانال های خبری در این خصوص نادرست بوده و بسیار بزرگ نمایی شده است و مورد خاصی در این رابطه واقعیت ندارد.

گزارشی درباره تجمع 2روزه کارگران بازنشسته مجتمع نیشکر هفت تپه!

طی روزهای هفتم وهشتم دی ماه، شماری از کارگران بازنشسته کارخانه نیشکر هفت تپه با تجمع مقابل درب ورودی این واحد خواستار دریافت مطالبات بازنشستگی خود شدند.

به گزارش9دی ایلنا ، گفته می‌شود که حدود ۲۰۰نفر از کارگران بازنشسته این واحد تولیدی که از اسفند ماه سال ۹۴ تا هم اکنون بازنشسته شده‌اند؛ هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی خود را دریافت به همین دلیل تعدادی از این کارگران بازنشسته طی دو روز گذشته (هفتم وهشتم دی ماه) با تجمع مقابل درب ورودی این واحد تولیدی خواستار دریافت مطالبات خود شدند.

به گفته یکی از کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه؛ از مجموع کارگران بازنشسته حدود ۱۵۰ نفر بدنبال سنوات بازنشستگی خود هستند ومابقی بازنشسته‌گان معترض خواستار پرداخت سهم ۴ درصدی بازنشستگی خود در مشاغل سخت زیان آور به تامین اجتماعی هستند.

در این باره یکی از کارگران میانگین مطالبات هر یک از کارگران بازنشسته را ۷۰ میلیون تومان ذکر کرد و در ادامه افزود: پیش از این نیز تجمعات مشابهی را مقابل کارخانه انجام داده‌ایم که تا به امروز بی‌تاثیر بوده است.

براساس گفته‌های این کارگر بازنشسته از قرار معلوم کارفرمای بخش خصوصی کارخانه که اواخر سال گذشته مسئولیت مجتمع نیشکر هفت تپه را پذیرفته است توانایی مالی کافی برای پرداخت مطالبات کارگران بازنشسته را ندارد.

به گفته وی همزمان با تجمع روز گذشته کارگران بازنشسته، نماینده گانی از سازمان خصوصی سازی در جمع معترضین حاضر شده وپس از شنیدن مشکلات بازنشستگان قول پیگیری مطالبات آنان را داده‌اند.

او گفت: طبق اظهارات نمایندگان سازمان خصوصی سازی درصورتی که بخش خصوصی مجتمع نتواند تا دو ماه آینده به تعهدات قانونی خود در قبال کارگران شاغل وبازنشسته عمل کند سلب مالکیت می‌شود.

درهمین رابطه:

تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته مجتمع نیشکرهفت تپه نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان برای چندمین بار!

کارگران معترض برای ساعتی مانع بارگیری شکر شدند!

امروز چهارشنبه8دی،کارگران بازنشسته کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برای چندمین بار دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به تجمع زدند.

این کارگران با تجمع در مقابل انبار شکر کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برای ساعتی مانع بارگیری شکر شدند.

به گزارش8دی ایرنا،جمعی از کارگران بازنشسته این شرکت که صبح چهارشنبه مقابل اداره مرکزی نیشکر هفت تپه تجمع کرده اند اظهار داشتند: به دلیل پرداخت نشدن مطالبات ،کارگران بازنشسته این شرکت از ابتدای امسال تاکنون در بلاتکلیفی شغلی بسر می برند.

آنان افزودند: 130 نفر از بازنشستگان این شرکت بعضا با گذشت 9 ماه هنوز مطالبات سنوات بازنشستگی خود را دریافت نکرده و شرکت مذکور نیز اقدامی در این راستا نمی کند.

برپایه این گزارش،تعدادی از کارگران بازنشسته این شرکت با تجمع در مقابل انبار شکر کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برای ساعتی مانع بارگیری شکر شدند.

کارگران نی بر این شرکت نیز در 10 روز گذشته در چند نوبت در این شرکت دست به تجمع زدند.

پرداخت نشدن حقوق و تاخیر در پرداخت آن ، مشخص نبودن وضعیت شغلی همچنین پرداخت نشدن مطالبات پیمانکاران طرف قرار داد از جمله مواردی است که بارها موجب برپایی تجمع اعتراض آمیز در کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه شده است.

تعداد افراد شاغل در این واحد بزرگ کشت و صنعت حدود چهار هزار نفر اعلام شده است که در بخش های مختلف به صورت رسمی ، پیمانی ، قراردادی و نیز موقت مشغول بکار هستند.

کشت و صنعت هفت تپه ، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن پیش با ظرفیت اسمی 100 هزار تن شکر سفید راه اندازی شد.

این کارخانه طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر پارسال از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذر شد.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در 15کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

بازگشت بکارکارگران اخراجی شهرداری یاسوج بدنبال اعتراضات گسترده!

معاون اداره کار، تعاون و رفاه‌ اجتماعی کهگیلویه و بویراحمدگفت: با حکم اداره کار، تعاون و رفاه‌ اجتماعی استان، کارگران شهرداری یاسوج بازگشت به کار شدند.

به گزارش منابع خبری محلی،پروانه نیک مرام معاون اداره کار، تعاون و رفاه‌ اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: با حکم اداره کار، تعاون و رفاه‌ اجتماعی استان، کارگران شهرداری یاسوج بازگشت به کار شدند.

وی با اشاره به وضعیت۶۰ کارگر اخراجی شهرداری یاسوج، افزود: با صدور رای هیات حل اختلاف اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی کارگران اخراجی شهرداری یاسوج که از سوی پیمانکاران از تاریخ ۹۵/۶/۱ تاکنون بلا تکلیف بودند، پس از طی نمودن مراحل قانونی بازگشت به کار شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه طبق قانون در صورتی که بنا به تشخیص هیات حل اختلاف کارفرما موجب تعلیق قرارداد از ناحیه کارگر شناخته شود، کارگر استحقاق دریافت خسارت ناشی ازتعلیق را خواهد داشت و کارفرما مکلف است کارگر تعلیقی از کار را به کار سابق وی باز گرداند، افزود: تلاش خود را کردم  و راهکارهای قانونی را در جلساتی که برگزار شد، ارائه دادم و طبق مصوبات کارگران اخراجی شهرداری یاسوج مشغول به کار شدند و هیچ پیمانکاری هم حق ندارد بدون دلیل کارگران را اخراج کند.

لینک اخبار مرتبط:

http://etehadbinalmelali.com/ak/27-07-95/

بیکاری900کارگر درپی تعطیلی احداث خط ریلی شیراز- کرمان!

روز گذشته (8دی)،تماس کارگران شاغل در خط ریلی شیراز- کرمان حاکی از توقف کامل ساخت و ساز در این پروژه بود.

به گفته کارگران، این خط ریلی از سال 91 فعال شده و علاوه بر زیرسازی، چندین تونل برای عبور قطار در مسیر شیراز به کرمان حفر شده بود این در حالی است که از این هفته صدای ماشین‌آلات راهسازی و ریل سازی در مسیر مذکور خاموش شد و 145 میلیارد تومان سرمایه کشور بلاتکلیف ماند. کارگران بیکار شده مذکور از مسئولان خواستار آن شدند که فکری به حال این خط ریلی شود تا هم آن ها شغلشان را دوباره تصاحب کنند و هم سرمایه‌های مملکت راکد نماند و هم در آینده نزدیک صدای سوت قطار در این مسیر شنیده شود.

گر چه فارس را همه استانی توسعه یافته می‌دانند اما این استان در زمینه خطوط ریلی یک استان عقب افتاده به شمار می‌رود. تنها خط ریلی این استان، شیراز را به اصفهان وصل می‌کند و خطوط ریلی کشور در این کلان شهر به بن بست می‌رسد.

مجری خط ریلی شیراز به کرمان احداث بخشی از خط ریلی شیراز به بوشهر را هم برعهده داشت این در حالی است که مشکلات موجود بر سر راه احداث خطوط ریلی هر دو خط را به اغما فرو برد و ابتدا احداث خط ریلی شیراز – بوشهر را تعطیل کرد و حالا هم ساخت راه آهن شیراز به کرمان به عنوان تنها خط ریلی در حال ساخت فعال در این استان را متوقف نمود.

جواد زارع پور، مدیر عامل موسسه الهادی که مجری ساخت این پروژه است ضمن تایید تعطیلی کامل خط ریلی شیراز – کرمان گفت: خط ریلی شیراز به کرمان در استان فارس 200 کیلومتر طول دارد که در دو قطعه در حال ساخت بود.

وی با بیان این که موسسه الهادی بابت اجرای این خط ریلی طلب 100 میلیارد تومانی از دولت دارد افزود: از سال 91 که اجرای این خط ریلی آغاز شد بالغ بر 145 میلیارد تومان برای آن هزینه شد که تنها 45 میلیارد تومان از سوی دولت پرداخت گردید و مابقی از منابع داخلی این موسسه تامین شده است.

زارع پور با تاکید بر این که عدم پرداخت مطالبات پروژه مذکور را به تعطیلی کشاند، افزود: از اول سال 94 تا کنون هیچ پولی از سوی دولت برای این پروژه تخصیص نیافته است.

وی با بیان این که در خط ریلی مذکور 900 نفر به صورت مستقیم و بالغ بر 800 نفر نیز به صورت غیرمستقیم مشغول به کار بودند افزود: با تعطیلی این خط ریلی 900 کارگر از کار بیکار شدند ضمن آن که کسانی که به صورت غیرمستقیم با ما در ارتباط بودند همچون پیمانکار، فروشنده تجهیزات، راننده، صاحبان دستگاه‌ها و ماشین آلات استیجاری و … نیز بخش قابل توجهی از درآمد خود را از دست دادند.

به گفته زارع پور، این خط ریلی که تنها خط ریلی در حال ساخت فعال استان بود پیشرفت 60 درصدی دارد که این هم متوقف شد.

مدیرعامل موسسه الهادی خاطرنشان کرد: این مسیر 8 تونل دارد که 6 تونل آن حفر شده و زیرسازی در بخش عمده ای از مسیر نیز انجام شده است.

وی بیان داشت: متاسفانه با تعطیلی این خط ریلی هم کارگران از کار بیکار شدند و هم سرمایه ده ها میلیارد تومانی مملکت بلاتکلیف مانده است.

زارع پور گفت: کل مسیر شیراز به کرمان 350 کیلومتر وسعت دارد که 200 کیلومتر آن زیربار احداث رفته بود و کار آن برعهده موسسه الهادی بود.

وی اضافه کرد: همچنین ایستگاه مرکزی این خط ریلی که در روستای بهاران شیراز قرار دارد با ایستگاه خط ریلی شیراز – بوشهر یکی است و این موسسه کار ساخت 50 کیلومتر از خط ریلی شیراز – بوشهر را هم برعهده داشت.

براساس این گزارش،، مدیرعامل موسسه الهادی با گلایه از نبود هر گونه حمایتی برای ساخت این پروژه گفت: متاسفانه علی رغم پیگیری‌های صورت گرفته حتی یک بار هم شاهد حضور و بازدید مسئولان ارشد استان از این پروژه عظیم نبودیم و این بی‌توجهی‌ها بالاخره خط ریلی شیراز – کرمان را تعطیل کرد.

وی با اشاره به این که حقوق کارگران تا پایان آذرماه پرداخت شد افزود: در خط ریلی شیراز- کرمان 500 دستگاه ماشین آلات و دستگاه‌های سنگین، نیمه سنگین و تجهیزات مربوطه مشغول کار بود که همگی آن ها از فارس خارج شد و به استان های دیگر همچون بوشهر و سیستان و بلوچستان منتقل شدند.

زارع پور یادآور شد: موسسه الهادی 8 پروژه بزرگ ساخت و ساز در بوشهر در دست اجرا دارد و استاندار آن استان با حمایت‌های خود اجازه تعطیلی هیچ یک از پروژه ها را نداده است اما در فارس تنها خط ریلی در حال ساخت که فعال بود به دلیل عدم حمایت مسئولان ارشد فارس به تعطیلی کشیده شد.

منبع:جنوب نیوز-9دی

سوختگی دو کارگر مبل ساز در آتش سوزی کارگاه رنگ کاری!

شب گذشته(8دی)،دو کارگر جوان در آتش سوزی یک کارگاه رنگ کاری مبل واقع درد منطقه خاک سفید، خیابان زهدی، خیابان 10 متری موسوی چار سوختگی شده و به بیمارستان انتقال یافتند.

به گزارش9دی پایگاه خبری 125، این دو نفر در داخل کارگاه مشغول کار بودند که ناگهان کارگاه آتش گرفت و آنها دچار سوختگی و دود زدگی شدند.

به گفته علی قدیمی افسر آماده منطقه سه عملیات سازمان آتش نشانی تهران، در یک ساختمان مسکونی تجاری چهار طبقه، ناگهان یک کارگاه رنگ کاری مبل در طبقه اول این مجتمع آتش گرفت و کاملا شعله ور شد.

وی افزود: آتش نشانان به محض حضور در محل حادثه به چند گروه تقسیم شدند و گروه اول با قطع برق و گاز ساختمان به ایمن سازی محل پرداختند و گروه دوم با تجهیز خود به دستگاه تنفسی و با استفاده از چند بند لوله آبرسانی از دو جهت مختلف مشغول مهار آتش سوزی شدند.

افسر آماده منطقه سه عملیات در ادامه گفت: گروه سوم آتش نشانان نیز همزمان با جستجو در طبقات، ساکنین را از این ساختمان خارج کرده و به محل امن انتقال دادند.

وی تصریح کرد: در جریان این آتش سوزی دو کارگر 22 و 25 ساله از چند ناحیه ی بدن دچار سوختگی شدند که توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی انتقال پیدا کردند.

قدیمی در ادامه ابراز داشت: آتش نشانان در حین خاموش کردن آتش، بشکه های تینر که در معرض آتش قرار گرفته بودند را با احتیاط کامل به خارج از کارگاه منتقل کردند.

این افسر آماده آتش نشانی در خاتمه خاطرنشان کرد: هم اکنون علت وقوع این آتش سوزی و همچنین برآورد خسارات وارده از طرف کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

نهم دی ماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com