اخباروگزارشات کارگری1و2فروردین1396

admin   مارس 23, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری1و2فروردین1396 بسته هستند

بایگانی

لایحه اصلاح قانون کار احمدی نژاد – روحانی نه!

تغییرقانون کار بنفع کارگران آری!

– کارگران کارخانه سیمان باقران اولین اعتراض سال جدیدرا همزمان با حضور حسن روحانی رقم زدند!

– انتقال محمدرضا آهنگر به زندان مرکزی سنندج

– بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی 13کارگر بیکارشده کارخانه کاشی گیلانا!

– جان باختن 4  کولبر براثرریزش بهمن!

کارگران کارخانه سیمان باقران اولین اعتراض سال جدیدرا همزمان با حضور حسن روحانی رقم زدند!

اخباروگزارشات کارگری:ظهرامروز2فروردین ماه، کارگران سیمان باقران شهرستان درمیان (استان خراسان جنوبی) همزمان با حضورحسن روحانی درکارخانه اعتراضشان رانسبت به عدم پرداخت 12ماه حقوق بنمایش گذاشتند وبدین ترتیب اولین اعتراض کارگری سال 1396 را رقم زدند.

کارگران این کارخانه که 12 ماه حقوق معوق دارند و علیرغم اینکه توسط هیئت مدیره تحت فشار قرار گرفته اند که از این موضوع سخنی نگویند،اعتراضاتشان را همزمان با حضورحسن روحانی  اعلام کردند.

به گزارش منابع خبری محلی،ظهرامروز رئیس جمهور برای افتتاح کارخانه سیمان باقران وارد شهرستان درمیان شد.

کارخانه سیمان باقران امروز پس از 11 سال از زمان اجرا؛ توسط دولت یازدهم به بهره برداری می رسد.

گفتنی است قبلا هم فاز یک این کارخانه توسط دولت قبل به بهره برداری رسیده بود.

بر اساس این گزارش، کارگران این کارخانه که 12 ماه حقوق معوق دارند و علیرغم اینکه توسط هیئت مدیره تحت فشار قرار گرفته اند که از این موضوع سخنی نگویند،اعتراضاتشان را همزمان با حضورحسن روحانی بنمایش گذاشتند.

انتقال محمدرضا آهنگر به زندان مرکزی سنندج

بر اساس خبر دریافتی محمدرضا آهنگر از فعالین کارگری شهر کامیاران به زندان مرکزی شهر سنندج انتقال یافت.

لازم به ذکر است که محمدرضا آهنگر روز دوشنبه 23/12/95 ، به دلایل نامعلومی توسط مامورین امنیتی در یکی از خیابان های شهر کامیاران دستگیر شد. او کارگر ساختمانی و عضو انجمن کارگران ساختمانی کامیاران بوده و یکی از فعالین کارگری خوشنام این شهر می باشد.

ما بار دیگر بازداشت محمدرضا آهنگر را محکوم می کنیم و خواستار آزادی این فعال کارگری هستیم. جای کارگران و فعالین کارگری در زندان نیست.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – یکم فروردین 1396

بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی 13کارگر بیکارشده کارخانه کاشی گیلانا!

۱۳ کارگر باسابقه که هم اکنون تنها بازماندگان کارخانه تعطیل شده کاشی گیلانا‌ محسوب می‌‌شوند به دلیل نا‌امیدی در یافتن شغل مناسب خواستار تسهیل شرایط بازنشستگی خود شدند.

به گزارش1فروردین ایلنا،از مجموع کارگران شاغل در کارخانه کاشی‌سازی گیلانا تنها ۱۳ نفر باقیمانده‌اند که تا پیش از تعطیلی این واحد صنعتی مانند سایر همکاران خود در بخشهای نگهبانی واداری مشغول کار بودند.

از قرار معلوم در پی تعطیلی کارخانه کاشی گیلانا، سایر همکاران این کارگران توانسته‌اند تا با استفاده از ظرفیت قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور به صورت پیش از موعد بازنشسته شوند اما در مقابل این کارگران که هر کدام دارای ۲۲ تا ۲۵ سال سابقه کار در مشاغلی غیر از سخت و زیان آور هستند، نتوانسته‌اند از فرصت بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند.

آنها می‌گویند در شرایطی قرار دارند که به دلیل اوضاع بازار کار شانس ناچیزی برای یافتن فرصت شغلی مجدد و تکمیل سوابق بیمه ای خود تا رسیدن موعد بازنشستگی هستند و برای همین از مسئولان مربوطه در وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی توقع دارند تا به طریقی شرایط استفاده آنها از بازنشستگی پیش از موعد را تسهیل کنند.

پیش از این اعلام شده بود که به  دنبال متوقف شدن فعالیت کارخانه کاشی گیلانا  حدود ۹۰ نفر از کارگران این کارخانه با ۱۹ تا ۲۵ سال سابقه کار برای دریافت بیمه بیکاری به اداره کار شهرستان رودبارمعرفی شده‌اند.

جان باختن 4  کولبر براثرریزش بهمن!

شب گذشته(اول فروردین ماه)، مبنی براثر ریزش بهمن در ارتفاعات روستای ترس آباد بخش قطور شهرستان خوی 4کولبرجان باختند.

درهمین رابطه،معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی اعلام کرد: بر اثر سقوط بهمن در ارتفاعات ترس آباد شهرستان خوی، متاسفانه 4 نفر جان خود را از دست دادند.

رضا مسافر با اعلام این خبر اظهار کرد: حوالی ساعت 11:30 شب گذشته خبری مبنی بر ریزش بهمن در ارتفاعات روستای ترس آباد بخش قطور شهرستان خوی و مصدومیت تعدادی از روستاییان در این بهمن گزارش شد که به دنبال آن تیم پاسخگویی اضطراری مرکز خوی پس از انجام هماهنگی های لازم با ارگانهای مربوط، به محل حادثه اعزام شدند.

مسافر بیان کرد: این حادثه 4 فوتی و یک مصدوم از اهالی بومی روستای ترس آباد خوی داشت که 3 نفر از افراد جان باخته قبل از رسیدن نیروهای امدادی توسط نیروهای مردمی و افراد بومی رهاسازی شده و یک نفر مصدوم نیز با همکاری نیروهای امدادی به مرکز درمانی اعزام گردید تلاشها برای یافتن یک فوتی دیگر این حادثه همچنان ادامه دارد.

دوم فروردین ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com