اخباروگزارشات کارگری13اسفند1396

admin   مارس 4, 2018   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری13اسفند1396 بسته هستند

بایگانی

*کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز آزاد باید گردند

فرهاد اکبریان، مرتضی اکبریان، میثم علی قنواتی،امین مؤمن پور، حسین نیسی، باقردلفی،تقی حسن زاده، هادی عفراوی،مهدی عادل زاده و……………

فعالین کارگری ومعلمان زندانی جایشان درزندان نیست

رضا شهابی،عثمان اسماعیلی و…….

اسماعیل عبدی،محمودبهشتی لنگرودی، محسن عمرانی ،مختاراسدی ،محمدحبیبی و…

– گسترده تر ومستحکم ترباد همبستگی کارگران:

*کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در دوازدهمین روز اعتصاب، به تجمعات اعتراضی خود در مقابل استانداری ادامه دادند

*محمدعلی جداری فروغی:

پیگیری‌ها برای آزادی کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز ادامه دارد

ظاهراً یکی از بازداشتی‌ها روز گذشته آزاد شده، اما هشت نفر دیگر همچنان در بازداشت هستند

*نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ــ خارج از کشور:

هجوم به منازل كارگران فولاد اهواز و دستگيرى كارگران معترض را محكوم مى كنيم

*اطلاعیه کانون صنفی معلمان ایران(تهران) در ارتباط با بازداشت محمد حبیبی عضو هیأت مدیره ی کانون

* بیانیه ی انجمن صنفی معلمان کردستان-مریوان در محکومیت ضرب و شتم و دستگیری محمد حبیبی

*انجمن صنفی معلمان کردستان-سقز:

گرت امروز سوی ظلم میل است / بدان کان میل فردا چاه ویل است

*انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی  :

محمد حبیبی فرهنگی عضو کانون صنفی معلمان تهران و شورای هماهنگی فرهنگیان به شیوه ی زشت و خشنی بازداشت شد.

* بیانیه محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی در خصوص بازداشت محمدحبیبی

*رسول بداقی : فرهنگیان فهیم وشجاع دربرابر اینگونه رفتارهای غیرانسانی هرگزسکوت نخواهند کرد

*جعفر ابراهیمی:ما نمی خواهیم نسلی نفرین شده باشیم رفیق ما تنها نیست

*بیانیه اتحاد بازنشستگان در اعتراض به بازداشت محمد حبیبی

*بیانیه فعالین گروه نوزده اسفند:

* اتحادیه آزاد کارگران ایران:

احضارکارگران شرکت نیشکر هفت تپه را به دادگاه قویا محکوم میکنیم

– نامه عثمان اسماعیلی فعال کارگری از زندان خطاب به همسرش و دخترانش به مناسبت هشت مارس

– پیمانکار3کارگر معترض سد غلامان را اخراج کرد

– اعتصاب و اعتراض همه بخشهای نیشکر هفت تپه

– تجمع اعتراضی کارگران کارخانه هپکو نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی ووعده های توخالی مسئولان طرازاول کشوری واستانی مقابل ساختمان خصوصی سازی

– اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه روغن نباتی شهرک صنعتی شورمست سواد کوه دراعتراض به عدم پرداخت5ماه حقوق

– ازسرگیری تجمع کارگران شرکت آهاب در اعتراض به خلف وعده کارفرما

– شماره ای دیگراز سریال تجمعات اعتراضی ناظرین جهاد کشاورزی مقابل مجلس نسبت به عدم تبدیل وضعیت

– عدم پاسخگویی اعضای شورای شهر و شهردار تهران پس از بیست ویکبارتجمع اعتراضی تعدادی از رانندگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدار

– ادامه اعتراضات کارگران پروژه های شهرداری گرگان نسبت به عدم پرداخت مطالبات باتجمع در صحن شورا

– عدم پرداخت ماه ها حقوق آبداران، ماموران قرائت کنتور و مسئولین تعمیر و نگهداری شبکه‌های آب و فاضلاب استان فارس

– مصدومیت 6کارگر دراندیمشک براثر ریزش سقف مسجد درحال ساخت

گسترده تر ومستحکم ترباد همبستگی کارگران:

*کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در دوازدهمین روز اعتصاب، به تجمعات اعتراضی خود در مقابل استانداری ادامه دادند

بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، صبح امروز و در پی تداوم بازداشت نه نفر از کارگران معترض این مجتمع بزرگ صنعتی در شب پنج شنبه گذشته، آنان پرشور تر و مصمم تر  از روزهای گذشته دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زدند.

همزمان با این تجمع، جمعهای دیگری از کارگران نیز همراه با خانواده های کارگران بازداشتی و محمد علی جداری فروغی وکیل پایه یک دادگستری که با خواست خانواده های کارگران بازداشتی وکالت آنان را بر عهده گرفته است با حضور در شعبه 12 بازپرسی دادگاه انقلاب پیگیر آزادی  آنان شدند اما با اعلام اینکه قضات بدلیل شرکت در یک همایش در محل دادگاه حضور ندارند این پیگیریها به صبح فردا موکول شد.

بنا بر این گزارش، در تجمع امروز کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز خانواده های کارگران بازداشتی و تعدادی از زنان شاغل در شرکت نیز حضور داشتند و تا پایان تجمع بطور کوبنده ای با سر دادن  شعارهایی خواهان آزادی همکاران بازداشتی خود و رسیدگی به خواستهایی شدند که از 12 روز پیش برای دستیابی به آنها دست به اعتصاب زده اند.

تجمع متحدانه و پرشور امروز کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در شرایطی برگزار شد که رئیس دادگستری استان خوزستان در حمایتی آشکار وبی پرده از کارفرما، از بازداشت نه کارگر این مجتمع بزرگ صنعتی با عنوان شرکت در تجمع غیر قانونی اسم برده و 12 روز اعتصاب و تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز را غیر قانونی  اعلام کرده است.

این برخورد از سوی رئیس دادگستری استان خوزستان در حالی است که کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز حقوق ماه های دی و بهمن خود را دریافت نکرده اند و کارفرما از تعیین تکلیف چگونگی پرداخت حقوق اسفند ماه و عیدی و پاداش کارگران طفره میرود و در روزهای اول اعتصاب آنان اعلام داشته بود من ریالی ندارم به شما بدهم.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با حمایت از اعتصاب و اعتراضات بر حق کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و با تاکید به آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران بازداشتی این مجتمع بزرگ صنعتی، اعلام میدارد آن چیزی که کاملا غیر قانونی و حتی ضد انسانی است عدم پرداخت به موقع دستمزد کارگران گروه ملی فولاد اهواز و دیگر کارگران همچون کارگران شرکت نیشکر هفت تپه است و اگر در این میان چیزی عین قانون و حتی فراتر از قانون، بدیهی ترین حقوق انسانی کارگران است آن چیز همانا دفاع آنان از حقوق بر حق شان است.

در شرایطی که قوه قضائیه و دیگر نهادهای مسئول حتی لحظه ای کارفرما را بدلیل عدم پرداخت حقوق کارگران تحت پرسش قرار نداده اند و 12 روز است خواست قانونی و بر حق کارگران فولاد اهواز را مورد توجه قرار نداده اند خود بیش از هر کس دیگری مجرم و ناقض قانون و حقوق انسانی کارگران فولاد هستند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 13 اسفند ماه 1396

*محمدعلی جداری فروغی:

پیگیری‌ها برای آزادی کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز ادامه دارد

ظاهراً یکی از بازداشتی‌ها روز گذشته آزاد شده، اما هشت نفر دیگر همچنان در بازداشت هستند

جداری فروغی با اشاره به آزادی یکی از کارگران بازداشتی، از تلاش‌ها و پیگیری‌ها برای آزادی کارگران بازداشتی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز خبر داد.

براساس گزارش منتشره،محمدعلی جداری فروغی (وکیل دادگستری) که برای پیگیری پرونده کارگران بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز در این شهر به سر می‌برد، گفت: امروز صبح (سیزدهم اسفند) به اتفاق تعدادی از خانواده‌های کارگران بازداشتی به شعبه 12 بازپرسی واقع در ساختمان دادگاه انقلاب اهواز مراجعه کردم که متاسفانه اعلام شد به دلیل برگزاری یک همایش، قضات در محل حضور ندارند؛ لذا باید فردا برای پیگیری پرونده و انجام تشریفات دوباره مراجعه کنم.

این وکیل دادگستری با تاکید بر اینکه کارگران بازداشتی فولاد اهواز اعتراض صنفی داشته‌اند و بازداشت آنها از نظر منِ حقوقدان، وجهه قانونی ندارد، افزود: امیدوارم با مراجعه مجدد به شعبه 12 بازپرسی و انجام تشریفات اعطای وکالت، شرایط آزادی کارگران فراهم آید و نگرانی خانواده‌های آنها برطرف شود.

جداری فروغی در پایان گفت: ظاهراً یکی از بازداشتی‌ها روز گذشته آزاد شده، اما هشت نفر دیگر همچنان در بازداشت هستند.

*نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران ــ خارج از کشور:

هجوم به منازل كارگران فولاد اهواز و دستگيرى كارگران معترض را محكوم مى كنيم

به دنبال تجمعات متحدانه و اعتراضات پي در پي كارگران گروه ملي صنعتي فولاد اهواز، مامورين  رژيم جمهوري اسلامي شبانه به منازل كارگران معترض هجوم بردند و حداقل ٩ تن از كارگران را در مقابل چشمان زن و بچه هايشان دستگير نموده و با خود بردند.

تعرض شبانه مامورین درروز ١٠ اسفند ١٣٩٦به منازل مسكوني كارگران، در شرایطی صورت گرفت که خانواده هاي كارگران اكنون ماههاست دستمزدی دريافت نكردند وگرسنه و نيمه گرسنه با اضطراب و دلهره زندگي مي كنند.

فرهاد اکبریان، مرتضی اکبریان، میثم علی قنواتی، امین مؤمن پور، حسین نیسی، باقر دلفی، تقی حسن زاده، هادی عفراوی و مهدی عادل زاده جزوء بازداشت شدگان هستند.

كارگران گروه صنعتي اهواز با تداوم اعتراضات خود، همکاران خود را تنها نگذاشتند.  جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به حمایت از همکارانشان در مقابل دادگستری مرکزی اهواز دست به تجمع زدند و خواست آزادی آنان نیز به سایر خواسته های آنان افزوده شده است.

از سوي ديگر طبق اخبار منتشر شده،يكي از وكلا به نام جداری فروغی بنا به درخواست خانواده‌های ٩ نفر از کارگران  گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که در شب جمعه ١٠ اسفند بازداشت شده‌اند، برای قبول وکالت و دفاع از آنها عازم شهر اهواز شده است.

نهادهاي همبستگي با جنبش كارگري ايران ضمن اظهار انزجار از ادامه سیاست سرکوب اعتراضات کارگری در سطح کشور، بازداشت کارگران گروه ملی فولاد اهواز را قویا محکوم میکند و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط آنان و نيز پرداخت دستمزدهای معوقه همه كارگران است.

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور

٣ مارس ٢٠١٨

*اطلاعیه کانون صنفی معلمان ایران(تهران) در ارتباط با بازداشت محمد حبیبی عضو هیأت مدیره ی کانون

خبر کوتاه است : محمد حبیبی عضو هیأت مدیره ی کانون صنفی معلمان در محل کار خود همراه با ضرب و شتم بازداشت شد. متاسفانه برای بازداشت ایشان از اسپری فلفل استفاده شده و بعد از بازداشت ایشان را به منزل برده تا از محل سکونت تفتیش به عمل آید. در آنجا نیز در حضور همسایگان به رفتارهای خشن و غیر قانونی خود ادامه می دهند، این خشونت در حدی بوده است که همسایگان با تماس به پلیس ۱۱۰ خواهان پایان دادن به این نوع برخورد شدند.

کوتاهی خبر اما هرگز به معنای کم اهمیت بودن آن نیست. شبیه این خبر در دوره های زمانی مختلف بارها در کشور ما تکرار شده اما ظاهراً ذهن خالقان چنین اخباری در مداری بسته، حرکت اشتباه پیشینیان را تکرار می کند، بی هیچ اندیشه ای. اینان از سیاست و حکومت اعمال زور آن را می فهمند و از عدالت ظلم بالسویه را. هم از این روست که نهادهای مدنی را مزاحمان دشمن ساخته می پندارند و فعالان آن را برهم زننده ی امنیت! چرا که رشد نهادهای مدنی به معنای حضور و ایفای نقش بیشتر شهروندان در عرصه تصمیم گیری ها است که این با بینش و چینش سیاسی آنان مغایرت دارد. لذا با دستگیری و زندانی نمودن برخی و اعمال محدودیت های شدید برای پاره ای دیگر از چهره های شاخصِ این نهادها به گمان خود سعی در مهار حرکت های احتمالی آنان می نمایند. اینان نه درکی از تاریخ دارند و نه از روند جاری امور می آموزند.بی توجه به حوادث اخیر و تحولاتی که در بطن جامعه در جریان است، همچنان در مدار بسته ی سرکوب دور باطل می زنند.

کانون صنفی معلمان ضمن بیان اعتراض شدید خود نسبت به دستگیری همراه با ضرب و شتم محمد حبیبی عضو موثر هیأت مدیره، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط او و پایان بخشیدن به سیاست سرکوب فعالان و نهادهای مدنی توسط تمامی ارگان ها و نهادهای مسئول و غیر مسئول حکومتی است.

کانون صنفی معلمان ایران(تهران)

*بیانیه ی انجمن صنفی معلمان کردستان-مریوان در محکومیت ضرب و شتم و دستگیری محمد حبیبی

معلمان،دانش اموزان،فعالین کارگری و اجتماعی و مردم حق طلب ایران!

محمد حبیبی عضوهیئت مدیره ی کانون صنفی معلمان تهران،فعال صنفی و رسانه ای روز شنبه دوازدهم اسفندماه در زمان تدريس و در محل کار با ضربات اسلحه و پاشيدن مستقيم اسپرى بر چشمانش ، در حضور همكاران و شاگردانش مورد حمله و ضرب وشتم قرار گرفته و سپس به مكان نامعلومى انتقال داده شد

در سال های اخیر سیکل تکراری حمله و تعرض به فعالین تمام عرصه ها منطق مسلط تمام دولت ها بوده و برای همه ی فعالین صنفی و جامعه ی معلمین ثابت شده که تنها راه عبور از این وضعیت انسجام و تشکل در ابعادی وسیع تر و قوی تر است

دولت های پی درپی با شعارهای رنگارنگ و عوام فریبانه برای جامعه ی آموزش و پرورش ارمغانی بجز ارعاب و سرکوب نداشته اند و تاکنون در برابر مطالبه گری و حق طلبی تشکل های قانونی صنفی موضعی بجز خشونت و سرکوب نداشته اند .

انجمن صنفی معلمان کردستان -مریوان ضمن محکوم کردن شدید تعرض به فعالین صنفی وتاکید برحق تشکل یابی مستقل معلمان خواستار آزادی فوری و بدون قیدو شرط محمد حبیبی معلم دلسوز و متعهد بوده و اعلام می دارد که مسئولیت هرگونه خطری که متوجه این فعالی صنفی گردد برعهده ی حاکمیت و بانیان چنین تعدی هایی می باشد

انجمن صنفی معلمان کردستان -مریوان

دوازدهم اسفندماه نود و شش

*انجمن صنفی معلمان کردستان-سقز:

گرت امروز سوی ظلم میل است / بدان کان میل فردا چاه ویل است

همکاران فرهیخته، دانش آموزان عزیز و مردم فهیم؛

بار دیگر برای ساکت کردن صداهای حق طلبانه‌ و عدالت‌خواهانه‌ی معلمان، قانون به شکلی کریه زیر پا نهاده شد. بار دیگر حقوق شهروندی و کرامت انسانی را به سخره گرفتند و جور دیگری معنایش کردند. این بار قرعه را به نام محمد حبیبی زدند. عده‌ای لباس شخصی حرمت معلم و تعلیم و تربیت را باز هم نگه نداشتند تا معلمی متین، خوشنام، صاحب اندیشه و دلسوز را که تمام تلاشش جز در راه اعتلای عدالت و آزادی و کاستن از رنج همکاران و دانش آموزان نبوده، به بدترین وجه ممکن در مقابل دیدگان همگان به بند کشند. محمد حبیبی نه مفسد اقتصادیست، نه تروریست و نه زمینخوار! جاسوس و عامل بیگانه هم نیست! در اختلاسهای میلیاردی هم دستی ندارد! آقازاده هم نیست که لقمه از گلوی بیچارگان و تهیدستان ربوده و خرج تحصیلاتش در سواحل کشورهای اروپایی کرده باشد! او فقط یک معلم-روزنامه نگار و فعال در صنفش است. و البته عاشق کار و دانش‌آموزانش. تنها به این جرم بود که چنین بر سرش آوار شدند و در پیش چشمان دانش‌آموزان و همکارانش، با ضرب و شتم، اسپری فلفل و اسلحه کشیدن؛ از حفظ کرامت انسانی و حرمت معلمی و حرمت شغل پیامبران عاجز و مستاصل ماندند.

شیوه‌ دستگیری محمد حبیبی بدون شک در تاریخ فعالیتهای صنفی فرهنگیان ماندگار خواهد شد و لکه‌ی سیاهی برکارنامه‌ی مجریان و مسئولان این اقدام بر جای خواهدگذاشت. اما تا آن زمان دانش‌آموزان و همکاران و مردم حق‌گو فریادی مستدام خواهند داشت که:

شرم بر آن صاحب دستی که با اسپری فلفل چشمانش را سوزاند! شرم بر آن صاحب دستی که اسلحه بر سرش گذاشت! و شرم بر آن فکری که سیاهگونه چنین فرمان می دهد و می خواهد هیچکس جز مانند او  نیندیشد و همه را یک شکل و یک اندازه می خواهد!

همکاران فرهیخته، دانش آموزان عزیز و مردم فهیم؛

انجمن صنفی معلمان کردستان-سقز همصدا با تمام تشکلهای صنفی کشور ضمن محکوم کردن این اقدام غیر قانونی و غیر انسانی، خواستار آزادی بدون قید و شرط محمد حبیبی و محاکمه قانون شکنان بازداشت ایشان است.

انجمن صنفی معلمان کردستان-سقز

سیزدهم اسفندماە یک هزار و سیصد و نود و شش خورشیدی

*انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی  :

محمد حبیبی فرهنگی عضو کانون صنفی معلمان تهران و شورای هماهنگی فرهنگیان به شیوه ی زشت و خشنی بازداشت شد.

انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی  ضمن محکوم کردن برخوردهای قهری با کنشگران صنفی، مدنی و اعضای تشکلهای صنفی،  از هرگونه رفتار خشونت آمیزی اعلام انزجار میکند.

روز 12 بهمن ماه 1396 محمد حبیبی در هنگام تعطیل شدن کلاس و خروج از مدرسه به شکل وحشتناکی بازداشت میگردد.

ایشان در جلو دانش آموزان و همکاران در مکانی که مختص پرورش و آموزش دانش شاگردانش هست مورد ضرب و شتم قرار میگیرد. افرادی که خود را مامور سپاه ثارالله معرفی میکنند با ظ افشاندن اسپری فلفل به صورت ایشان و کتک کاری اقدام به بازداشتش میکنند.

طبق گفته بانو خدیجه پاک ضمیر همسر جناب حبیبی، ماموران که قصد تفتیش منزل را نیز داشته اند در برابر مقاومت جناب حبیبی مبنی بر تحمل ماموران  تا تعطیل شدن من و حضورم در منزل درهنکام بازدید و تفتیش ، اقدام به اجبار و زورگویی کرده و ایشان را با کتک کاری و زدن اسپری فلفل به صورت، سوار خودرو کرده و به اتفاق هفت مامور روانه ی منزل میشوند.

در محل مجتمع مسکونی نیز جناب حبیبی مقاومت کرده که باید همسرم یا کسی دیگر در حین تفتیش منزل حضور داشته باشد و متاسفانه ماموران ضمن ضرب و شتم چندباره ی ایشان، به رویش اسلحه میکشند و از ایشان میخواهند که درب آپارتمان را بازکند. همسایگان از ترس درگیری و نزاع شخصی با ماموران انتظامی (پلیس 110) تماس میگیرند.

بانو پاک ضمیر میفرمایند طبق روال هر روز ساعت حدود 14 به منزل رسیدم که با افرادی لباس شخصی در منزل به هم ریخته ام مواجه شدم و با دیدن جناب حبیبی با چشمانی سرخ، چون کاسه ی خون و صورتی برافروخته و ورم کرده بخاطر اسپری و ضرب و شتم، جاخوردم و ازین اوضاع وحشت کردم.

پس از جویا شدن دلیل و موضوع،  آقایان برگه ای را نشان دادندکه از طرف سپاه ثارالله مامور هستند.

همسرم نیز از شیوه ی برخورد ماموران شکایت کردند که ایشان با زور و کتک و اسلحه در منزل را باز کرده اندو حتی تحمل نکرده اند که شما برسید.

ماموران نیز بدون هیچ ابایی اظهارات همسرم را تایید میکردند.

در نهایت گوشی، تبلت، لب تاب، دفاتر یادداشتی و برخی کتب جناب حبیبی را جمع کرده وبا خود بردند و فرمودند یکی دو روز دیگر از بازپرسی بند دو الف زندان اوین خبر ایشان را بگیرید.

همسر جناب حبیبی این برخورد را غیر انسانی و غیر قانونی میدانند و ازینکه با یک فرهنگی چنین برخورد زشتی کرده اند گله و شکایت داشته و دارند.

انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی  اینگونه برخوردهای خشونت آمیز را که باعث ایجاد رعب و وحشت در جامعه میشود محکوم میکند.

اینگونه رفتار از سوی هیچ کس وهیچ ارگانی پسندیده نیست و هدفی جز ترساندن معترضان ندارد وگرنه اخطار و اظهار جناب حبیبی که کارمند دولت میباشد کاری بس آسان و ممکن بوده است.

آنهایی که دم از حقوق شهروندی میزنند کجایند که ببینند در پیشگاه انظار عمومی در مقابل دیدگان دانش آموزان و فرهنگیان چگونه جایگاه و اعتبار و عزت معلمی را لگدمال کردند.

محمد حبیبی یک معلم  آزاد اندیش و  راست  کردار هستند،کنشگری خستگی ناپذیر در عرصه ی صنفی فرهنگیان، برای فراخواندن ایشان به دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی حتی یک تلفن ساده نزده و یا اخطار خالی هم نداده اند، با این توصیف سپاه ثارالله چرا و چگونه به خود اجازه میدهد با معلمان پاکدشت جامعه اینگونه هنجار شکنانه برخورد کنند.مگر سهم آنها نسبت به معلمان در نظام و کشور چند چند است که تاکنون چندین نفر از بهترین معلمان کشور را با اتهامهای واهی به محکمه اجباری فرستاده اند و برخی از آنها را زندانی کرده و حتی از کار محروم کرده اند!!!!

چرا باید با اینگونه برخوردهای ناشایست و دور از شان روحیه و عزت معلمان را خدشه دار کرده و هزینه های اجتماعی و فرهنگی برای جامعه و حاکمیت بتراشند؟

از یک یک دست اندرکاران، ریاست جمهوری،  وزارت آموزش و پرورش، دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی و دستگاههای قضایی به جد خواهان پیگیری اینگونه هتک حرمت‌ها از جامعه ی فرهنگی میباشیم و از آنها میخواهیم هر چه سریعتر نسبت به رفع بازداشت محمد حبیبی و دلجویی از خانواده ی بزرگ فرهنگیان اقدام کنند و همچنین معلمان فرهنگ ساز و دلسوزی که بخاطر کنشهای صنفی شان در زندانند، آزاد کنید.

اسماعیل عبدی، محمود بهشتی،  محسن عمرانی ومختاراسدی از جمله معلمان زندانی صنفی میباشند که به جرم ناکرده اسیر بند زندان شده اند.

ما خواهان آزادی فرهنگیان زندانی هستیم.

انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی

13 بهمن 1396

*بیانیه محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی در خصوص بازداشت محمدحبیبی

محمد حبیبی معلمی ساده است. بی‌سلاح و بی‌دفاع، او را در حالی با برخوردهای نامناسب دستگیر می‌کنند که غارتگران بیت‌المال ازجمله در صندوق ذخیره فرهنگیان که اختلاسی بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان را به نام خود ثبت کردند آزادانه در کشور جولان می‌دهند.

بیانیه محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی در خصوص بازداشت محمدحبیبی

خبر کوتاه بود و دردناک، به گفته‌ی خانم خدیجه پاک‌ضمیر، همسر آقای محمد حبیبی، ظهر روز شنبه ۱۲/۱۲/۹۶ ماموران امنیتی با حضور در مقابل مدرسه‌ی ایشان و در مقابل چشمان حیرت‌زده و نگران دانش‌آموزانش؛ با ضرب‌وشتم و استفاده از اسپری فلفل، وی را بازداشت؛ و پس از انتقال به منزل و تفتیش آنجا در مقابل همسرش و همسایگانی که در اثر سروصدا جمع شده و نظاره‌گر ماجرا بودند با دست بند به اوین منتقل کردند.

متاسفانه مشابه این اتفاق را درگذشته در ارتباط با برخی همکاران به‌ویژه فعالان صنفی معلمان شاهد بوده‌ایم استفاده از دستبند و پابند و برخوردهای خشونت‌آمیز با برخی همکاران آن‌هم در انظار عمومی به‌واسطه‌ی سکوت مسوولان کم‌کم به رویه‌ای عادی تبدیل‌شده است.

آری اینجا ایران است کشوری که مسوولانش معلمی را شغل انبیا می‌خواند و از شأن و جایگاه و مقام و منزلت او سخن می‌گویند اما در برابر بی‌حرمتی به جایگاه و مقام او و برخوردهای دور از شانی که صورت گرفته و می‌گیرد واکنشی درخور نشان نمی‌دهند.

اینجا ایران است کشوری که مسوولانش پیوسته از شرایط حساس کنونی دم می‌زنند و مردم را در برابر ناملایمات و کمبودها و بدعهدی‌ها به صبوری و خویشتن‌داری دعوت می‌کنند؛ اما خودشان در برخورد با مردم مصالح ملی و شرایط حساس کنونی را به‌کلی از یاد می‌برند و با اعمال نسنجیده و ناشیانه بحران‌آفرینی می‌کنند.

اینجا ایران است کشوری که مسوولانش خود را در برابر تمامی ملت‌های دنیا مسوول می‌دانند اما در برابر تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌هایی که در کشور خودشان و نسبت به مردم خودشان روا داشته می‌شود سکوت اختیار می‌کنند.

اینجا ایران است کشوری که مجازات آقای مرتضوی، دادستان وقت تهران؛ که جرمش معاونت در قتل بوده است به دو سال حبس تقلیل یافته اما برخی معلمان به‌صرف شرکت در تجمعات مسالمت‌آمیز آن‌هم برای پیگیری حقوق قانونی و صنفی خود به مجازات‌هایی به‌مراتب سنگین‌تر محکوم می‌شوند.

اینجا ایران است کشوری که رییس‌جمهور آن در شعار از حقوق شهروندی، اعتراضات مسالمت‌آمیز و تشکل‌های قانونی حمایت می‌کند اما در عمل با سکوت در برابر متعرضین به این حقوق خط بطلان بر تمام شعارها و ادعاهای خویش کشیده و از عمل به وظیفه‌ای که قانون اساسی بر عهده‌اش گذاشته سر باز می‌زند.

اینجا ایران است. ایران ما، ایران شما، ایران مردمی که متاسفانه به تبعیض‌ها و بی‌عدالتی‌ها عادت کردند، ایران مردمی که مصیبت‌ها و خبرهای ناگوار خو گرفته‌اند، ایران مردمی که خشونت‌ها را پذیرفتند.

محمد حبیبی معلمی ساده است. بی‌سلاح و بی‌دفاع، او را در حالی با برخوردهای نامناسب دستگیر می‌کنند که غارتگران بیت‌المال ازجمله در صندوق ذخیره فرهنگیان که اختلاسی بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان را به نام خود ثبت کردند آزادانه در کشور جولان می‌دهند.

به‌راستی آیا از زمان خاتمه دادن به این‌گونه برخوردهای غیرقانونی، تبعیض‌آمیز و ناعادلانه فرانرسیده است؟ متاسفانه مردم و مسوولان ما دیر از خواب برمی‌خیزند و شاید زمانی بیدار شوند که دیگر راهی برای بازگشت نمانده باشد.

محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی از زندان اوین

۱۳۹۶/۱۲/۱۳

*رسول بداقی : فرهنگیان فهیم وشجاع دربرابر اینگونه رفتارهای غیرانسانی هرگزسکوت نخواهند کرد

باکمال تاسف باخبرشدیم دیروزعده ای ازخدابی خبر برسرمحمد حبیبی این معلم دلسوزوآگاه ریخته ودرملاءعام با انواع واقسام ابزارشکنجه ایشان رامورد آزارقرارداده وخانواده ی وی را دچاروحشت وتهدیدبه بازداشت کرده اند،وسایل خانه را بهم ریخته مقداری ازوسایل شخصی را همراه خوبرده و محمدحبیبی عزیز رادرحالی که سروصورتش به شدت مجروح بوده با دست بسته با خود برده اند.

ضمن اعلام اینکه اینگونه رفتارها برخلاف اصول صریح قانون اساسی کشور وقوانین حقوق بشربین المللی می باشد،اذعان می کنیم که این افراد نه دلسوز مردم و نه حاکمیت هستند،بلکه روزبه روز بیشتر برتنفر مردم ازحاکمیت می افزایند.

یادآوری می شود،مردان وزنان این سرزمین بویژه فرهنگیان فهیم وشجاع دربرابر اینگونه رفتارهای غیرانسانی هرگزسکوت نخواهند کرد.ضمن تاکید برحقوق افراد بازداشت شده خواهان ارتباط ایشان باخانواده و اطلاع ازوضعیت روحی وجسمی ایشان هستیم.

رسول بداقی

۱۳ اسفند۹۶

*جعفر ابراهیمی:ما نمی خواهیم نسلی نفرین شده باشیم رفیق ما تنها نیست

من سال هاست محمد حبیبی را می شناسم از زمانی که یک دانشجوی فعال و پیگیر بود تا حالا که یک معلم متعهد و کوشاست.

خصلت های انسانی محمد همیشه اطرافیان را تحت تاثیر قرار داده است بخصوص همدلی و پیگیری او در مورد کسانی که دچار مشکلی می شدند محمد برای کمک همیشه نفر اول بود بخصوص در مورد زندانیان و خانواده هایشان.

در خانه محمد و همسر فداکارش همیشه به روی دوستان و فعالان صنفی باز بود/است همیشه با خنده ای بر لب در آستانه در ظاهر می شد و جمله رفیق خوش آمدی بر لبانش نقش می بست.

کسی نمی تواند منکر جایگاه تاثیر گذار او در طی سال های اخیر در مطالبه گری صنفی و آموزشی باشد. در ایستادن بر اصول و پافشاری بر خواسته های به حق معلمان مصمم بود/است. اهل ماجراجویی و قهرمان بازی نبود/نیست اما در مسیر و آرمان خود قهرمانانه گام برمی داشت/برمی دارد.

حالا او را ضرب و شتم کرده اند بر چشمانش گاز فلفل زده بر روی شقیقه اش کلت گذاشته اند و باز دوباره کتک و تفتیش منزل و …

اولین جمله ای که بعد از دستگیری محمد نوشتم تاکید کردم ” با دستگیری محمد روند مطالبه گری ما متوقف نخواهد شد”

آن موقع نمی دانستم با چه خشونتی محمد را دستگیر کرده اند و حالا رو به آنهایی که در مقابل دانش آموزان و همسر محمد با نهایت بی رحمی او را مضروب کردند می گویم ” ما از کلت شما نمی ترسیم چون اسلحه ما قلم ماست”

ما محمد و خانواده اش را تنها نمی گذاریم چون دغدغه و مسئله او مسئله ماست همه باید بدانند ” رفیق ما تنها نیست”

ما نمی خواهیم کودکان و دانش آموزان ما از نسلی سخن بگویند که نتواست از حقوق خود دفاع کند . ما نمی خواهیم نسلی نفرین شده باشیم.

*بیانیه اتحاد بازنشستگان در اعتراض به بازداشت محمد حبیبی

شنبه ۱۲اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷ محمد حبیبی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران در هنرستان محل خدمت خود در ملاء عام با ضرب و شتم، دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شد.

بازداشت فعالان صنفی فرهنگی در راستای خاموش کردن صدای معلمانی است که جز در راه تامین منافع دانش آموزان و معلمان حرفی به زبان نیاورده اند.

مسئولان به جای پاسخگویی به مطالبات اقشار مختلف جامعه، در پی شناسایی و سرکوب فعالان از هر صنفی می باشند.

ما خواهان آزادی هر چه سریعتر آقای حبیبی و دیگر معلمان در بند هستیم!

“گروه اتحاد بازنشستگان”

*بیانیه فعالین گروه نوزده اسفند:

درحالیکه افکارعمومی جامعه اعتراضات مختلف کارگری بویژه خبربازداشت 9 نفر ازکارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهوازرا پس از 12 روز اعتصاب و مبارزه دنبال میکرد، خبر بازداشت محمد حبیبی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران که با خشونت و تعرض به حرمت ایشان در هنرستان محل خدمت خود و مقابل چشم دانش‌ آموزان صورت گرفت ، بخش وسیعی از مزد بگیران جامعه را در بهت و خشم فرو برد.

حکومت در آستانه سال نو دربرابر اعتراضات بی وقفه کارگران ، معلمان و بازنشستگان که بدلیل  فشار های خردکننده معیشتی ابعاد بی سابقه ای بخود گرفته، همچنین در مقابل اراده  تشکل های مستقل صنفی پاسخی بجز خشونت و سرکوب ندارد.

همانطور که انتظار میرفت از ساعات اولیه این بازداشت غیرقانونی ، موجی از واکنش ها درحمایت از این معلم مبارز و موثر در مبارزات صنفی معلمان ، به راه افتاد که همچنان ادامه دارد.

این قبیل بازداشت ها بمنظور خاموش کردن صداهای حق طلبانه ای ست که در دفاع از منافع معلمان و دانش آموزان برای  پایان دادن به وضعیت فلاکت بارکنونی  ، تغییر اساسی درشرایط موجود را فریاد میزنند.

نهادهای قدرت و ثروت به جای پاسخگویی به مطالبات اقشار مختلف جامعه، در پی سرکوب فعالان در کارخانه ، مدرسه ، خیابان و حتی شبکه های اجتماعی اند.

ما معلمان و کارگران متحد شده در گروه 19 اسفند ضمن محکوم کردن شدید تعرض به فعالین صنفی وتاکید برحق برپائی و برسمیت شناختن تشکلهای مستقل معلمان و کارگران ، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط محمد حبیبی معلم دلسوز و مبارزبوده و مسئولیت و تبعات هرگونه خطروفشاری که متوجه این فعال صنفی گردد را برعهده دستگاههای امنیتی و قضائی میدانیم.

فعالین گروه نوزده اسفند

* اتحادیه آزاد کارگران ایران:

احضارکارگران شرکت نیشکر هفت تپه را به دادگاه قویا محکوم میکنیم

بدنبال اعتصاب صبح امروز کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، پلیس امنیت شوش ساعت 11 قبل از ظهر طی تماسی با چهار نفر از کارگران  این مجتمع کشت و صنعت آنان را به محل این نهاد فرا خواند و احضاریه ای از شعبه 3 دادیاری دادگستری شوش را تسلیم آنها کرد.

طبق این احضاریه آقایان اسماعیل بخشی، قربان علیپور، کرامت پام و رحیم بسحاق از اعضای سندیکا و فعالین کارگری شرکت نیشکر هفت تپه می باید راس ساعت 8 صبح روز سه شنبه  15 اسفند ماه خود را به شعبه سوم دادیاری دادگستری شوش معرفی کنند.

احضار 4 کارگر شرکت نیشکر هفت تپه در حالیست که این کارگران به همراه 5  هزار نفر از همکارانشان از ماهها پیش به عدم پرداخت دستمزدهای خود و مصائب بیشماری که به آنان توسط کارفرمای شرکت نیشکر هفت تپه تحمیل شده است معترضند و بارها دست به اعتصاب زده اند اما علیرغم تعهداتی که فرمانداری، اداره کار و کارفرمای این مجتمع بزرگ کشت و صنعت  برای بروزسانی دستمزدها و تحقق دیگر خواستهای آنان داده اند و در شرایطی که کمتر از سه هفته به پایان سال باقی مانده است همچنان هزاران کارگر را که بدلیل عدم دریافت دستمزدهایشان در شراط به غایت مشقت باری قرار دارند سر می دوانند.

از طرف دیگر این کارگران در حالی به شعبه سوم دادیاری دادگستری شوش احضار شده اند که هم اینک 9 نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با دستور دادستانی این شهر در بازداشت بسر میبرند.

بازداشت 9 کارگر گروه ملی صنعتی فولاد اهواز  و احضار 4 کارگر شرکت نیشکر هفت تپه به دادگاه و تلاش کارفرمایان و حکومتگران برای واداشتن ما کارگران بکار  با شکم گرسنه از طریق داغ و درفش،  تلاشی برای تحمیل سازماندهی یک بردگی آشکار و یادآور دوران ننگین برده داری در تاریخ بشر است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با محکوم کردن تداوم  بازداشت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و احضار کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به دادگاه، بار دیگر توجه تمامی نهادهای بین المللی کارگری را به تلاش دولت ایران و کارفرمایان برای وادار کردن کارگران بکار با شکم گرسنه و سازماندهی عریان و بی کم و کاست مناسبات برده دارانه قرون و اعصار گذشته جلب میکند و بدینوسیله از افکار عمومی مردم خوزستان و شهرهای اهواز و شوش و کارگران همه کارخانه ها و مراکز تولیدی و صنعتی در این استان میخواهد همراه با کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و شرکت نیشکر هفت تپه، دست به اعتراضات گسترده علیه تصمیمات ظالمانه قضائی که زندگی و هستی کارگران این مراکز بزرگ تولیدی را نشانه رفته است بزنند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 13 اسفند ماه 1396

نامه عثمان اسماعیلی فعال کارگری از زندان خطاب به همسرش و دخترانش به مناسبت هشت مارس

همسر عزیزم با توچه به تجربه ای که در این سالها به دست آورده ای از شما میخواهم وقتی من به زندان رفتم بخندید بخندید تا سرمایه داری فکر  نکند که من با زندان رفتن دست از باور میکشم . خانم عزیزم مروارید شریف پور بچه های عزیزم  من از شماها سپاسگزارم که در تمام فراز و نشیبهای سیاسی من را تحمل کردید و یارو یاور من بودید و هستید . امیدوارم در عرصه های زندگیتان شاد و موفق و انسانهای خوبی باشید . برای جامعه شماها آزاد هستید هر باوری را انتخاب کنید . من و هیچ کس نمیتوانیم باورهایمان را به شما تحمیل کنیم  این شما هستید که باور  انسانی را انتخاب میکنید و خدمت گزار جامعه بشری میشوید. مروارید جان من از شما معذرت خواهی میکنم که در حقوق برابری تو کوتاهی کردم  من سپاسگزارم که در طی این ۳۴ سال زندگی مشترک شما به خاطر باور من تبعید و زندان منو با جان و دل تحمل کردی و با دار و ندارم ساخته ای . من هم تمام این سختی ها را فقط برای خوشبختی  شما و همنوعانت تحمل  کرده ام . میکوشیم جامعه ای انسانی برابر جدا از هر گونه تبعیض قومی نژادی  را بسازیم . خواهان قانونی هستم که تمان انسانهای کره خاکی به ویژه  ایران کار کنند و همه هم به اندازه ای نیازشون برداشت کنند . تمام این خواسته ها بدون هزینه به دست نمی آید . همسر عزیزم و دخترهای گلم پیشاپیش هشت مارس روز جهانی زن را به

شما و تمام زنان ایران و جهان تبریک عرض میکنم .

زنده باد برابری  زن و مرد

عثمان اسماعیلی

چهارشنبه ۹ اسفند   1396

پیمانکار3کارگر معترض سد غلامان را اخراج کرد

بدنبال اعتصاب وتجمعات دامنه دارکارگران سد غلامان* دراعتراض به عدم پرداخت ماه حقوق،پیمانکارسه کارگر معترض را اخراج کرد.

به گزارش13اسفندیک منبع خبری محلی،در ۱۰ روز گذشته به دلیل پرداخت نشدن حقوق کارگران سد غلامان ۲۵ نفر از کارگران تجمع اعتراضی انجام دادند که به دنبال آن سه نفر از کارگران معترض اخراج شدند.

این درحالی است که این کارگران هیچ تخلفی را مرتکب نشده و تنها در اعتراض به نگرفتن 5 ماه حقوق خود دست به اعتراض زده و تجمعی در مقابل سد انجام دادند.

بنابه گزارش همین منبع،بعد ازتجمعات اعتراضی کارگران سد غلامان مسئولان شهرستانی قول هایی مبنی بر پیگیری موضوع دادند که تاکنون وعده های مسولان عملی نشده و پیمانکار دست به اخراج کارگرانی که شروع کننده اعتراض بودند، زده است.

* اعتصاب وتجمعات کارگران سد غلامان دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق

طی روزهای گذشته کارگران سد غلامان دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق دست از کارکشیده واجتماع کردند.

براساس گزارشی که 7اسفندرسانه ای شد، طی روز های گذشته 25 نفر از کارگران سد غلامان در اعتراض به عدم دریافت حقوق از تیرماه تجمع اعتراضی کردند.

درهمین رابطه،فرماندار راز و جرگلان با اشاره به تجمع کارگران سد غلامان که از تیرماه حقوق خود را دریافت نکرده اند، گفت: امروز با مدیرعامل آب منطقه استان جلسه ای برگزار کرده و پیگیر معوقات کارگران سد غلامان خواهیم بود.

محمد زارعی هدک با بیان اینکه پیمانکار سد نیز مطالبات خود را دریافت نکرده است، تصریح کرد: اخباری که در فضای مجازی با عنوان “دریافت طلب پیمانکار سد، از دولت انجام شده است” صحیح نیست.

وی ادامه داد: کارگران سد غلامان  در حدود ۲۵ نفر است و طلب های خود را دریافت نکرده اند که با جلسه ای که  برگزار خواهیم کرد  راه حلی برای معوقات پرداخت نشده آنان پیدا خواهیم کرد .

اعتصاب و اعتراض همه بخشهای نیشکر هفت تپه

صبح امروز 13 اسفند تمام بخشهای شرکت اعم از ، کشاورزی ،کارخانه ،تجهیزات،خدمات و پشتیبانی و مهندسی در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست از کار کشیدند و در محوطه شرکت تجمع کردند .

در این بین آقای غفاری مدیر بخش خوراک دام مانع پیوستن کارگران این قسمت به اعتصابیون شده است.

طبق خبرهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران  دیشب آقای سیفوری با الفاظ توهین وار حواله های 25 کیلویی شکر پرسنل را پاره کرده و به صورت کارگران بازنشسته پرت میکند و میگوید از شکر خبری نیست .

همین امر کارگران را بشدت عصبانی کرد و امروز همه ی بخشهای نیشکر هفت تپه به اعتراض دست از کار کشیدند .

بعد از اینکه کارگران با سوت زدن  همدیگر را برای اعتصاب همه گیر فرامیخواندند، سیفوری به سرعت  از شرکت خارج شد و زمانی که کارگران برای خاموش کردن بخش کارخانه به آنجا مراجعه کردند ،درخشانی مدیر کارخانه مانع اینکار شد و باعث درگیری بین او و کارگران گردید و در آخر کارگران موفق شدن کارخانه را خاموش کنند.

طبق گزارشات رسیده بعد از شدت گرفتن اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه آقایان اسماعیل بخشی ، رمضان علیپور ،کرامت پام و رحیم بساق از نمایندگان کارگران به دادگستری شهر شوش احضار شدند و همگی عازم آنجا شدند .

خواست کارگران :

۱- *حقوق دی و بهمن*

۲- *عیدی و پاداش*

۳- *هشت ماه بن کارگری*

۴- *حواله ی شکر*

۵- *حق رهبری*

۶- *تغییر وضعیت قراردادها*

۷- *تغییر وضعیت کارگران اقبالی*

۸- *دریافت عناوین شغلی*

۹- *دریافت سهمیه ی لوازم تحریر سال تحصیلی جاری*

در ضمن طبق گفته ی کارگران بیمه ی ماه های  فروردین اردیبهشت و تیرماه از سال 95 کلیه کارگران که در آن زمان به صورت روزمزد زیر نظر شرکت دریایی زئوس مشغول بودند واریز نشده است.

خبرهای تکمیلی متعاقبا منتشر خواهد شد

اتحادیه آزاد کارگران ایران

13 اسفند 96

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه هپکو نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی ووعده های توخالی مسئولان طرازاول کشوری واستانی مقابل ساختمان خصوصی سازی

روزیکشنبه سیزدهم اسفندماه، کارگران کارخانه هپکو دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی ووعده های توخالی مسئولان طرازاول کشوری واستانی مقابل ساختمان خصوصی سازی درهران تجمع کردند.

لینک فیلم تجمع امروز کارگران کارخانه هپکو:

https://www.aparat.com/video/video/embed/vt/frame/pid/0/showadstart/yes/showvideo/yes/videohash/t9T4I?data[as]=1

اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه روغن نباتی شهرک صنعتی شورمست سواد کوه دراعتراض به عدم پرداخت5ماه حقوق

روزیکشنبه سیزدهم اسفندماه،کارگران کارخانه روغن نباتی شهرک صنعتی شورمست سوادکوه در اعتراض به عدم پرداخت 5ماه حقوق دست از کارکشیده و در محوطه کارخانه تجمع کردند.

برپایه گزارش منتشره، کارگران شرکت روغن نباتی شهرک صنعتی شورمست سوادکوه امروز در اعتراض به عقب افتادن 5 ماه حقوق شان ،در محوطه این شرکت تحصن کردند .

ازسرگیری تجمع کارگران شرکت آهاب در اعتراض به خلف وعده کارفرما

روزیکشنبه سیزدهم اسفندماه، کارگران شرکت آهاب در اعتراض به خلف وعده کارفرما مبنی برپرداخت 3ماه از 7ماه حقوق معوقه وعیدی تا پایان ماه جاری*،  دست به تجمع مقابل درب اصلی ساختمان مرکزی شرکت آهاب زدند.

براساس گزارش منتشره،این کارگران گفتند:به‌رغم وعده‌های مدیریت شرکت مبنی بر پرداخت سه‌ماه از معوقات مزدی به‌همراه عیدی کارکنان تا پیش از پایان سال –که توافق مذکور با حضور نیروی انتظامی صورت‌مجلس هم شده‌بود-، در اولین زمان وعده‌شده فقط نیمی از حقوق یک ماه کامل پرداخت شد و در مقابل، از کارگران خواسته‌شده به تجمع و اعتراض پایان دهند.

به‌گفته یکی از کارگران،در واکنش به این وضعیت، کارکنان امروز در مقابل در اصلی ساختمان مرکزی شرکت آهاب تجمع اعتراضی برگزار کردند.

وی اظهار داشت: تجمع امروز هم نه‌فقط به‌خاطر خلف وعده شرکت در پرداخت قسط اول، بلکه به‌دلیل نبود هیچ‌گونه تضمین برای پرداخت قسط‌های بعدی وعده‌ داده‌شده است. متاسفانه پرسنل به‌دلیل خلف وعده شرکت در پرداخت بدهی‌ها، بسیار ناامید شده‌اند.

وی افزود: ما هیچ‌گونه مدرک رسمی از قرارداد استخدامی‌مان با شرکت آهاب نداریم. شرکت حتی اجازه داشتن تصویر قرارداد را هم به ما نمی‌داد. قراردادهای کاری پرسنل شرکت عموما در پایان ماه تمدید می‌شد و به‌صورت دائم نبود. از زمان شروع معوقات مزدی که هفت ماه پیش بود، شرکت اقدام به تعدیل نیرو هم کرده‌است. البته نیروهای تعدیل‌شده نیز معوقات مزدی‌شان هم‌چنان پابرجاست.  *تجمع نمایندگان هزار کارگر شرکت آهاب در اعتراض به عدم پرداخت 7ماه حقوق برای سومین روز متوالی

روزشنبه پنجم اسفندماه براس سومین روزمتوالی، نمایندگان هزار کارگر شرکت آهاب در اعتراض به عدم پرداخت 7ماه حقوق مقابل ساختمان مرکزی شرکت در خیابان شیخ بهایی شمالی تجمع کردند.

براساس گزارش رسانه ای شده،، تعدادی از کارگران و کارمندان شرکت «آهاب» که در زمینه تعمیر و بازسازی خطوط متروی تهران فعالیت دارد، صبح امروز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از حاضران در تجمع می‌گوید: حدود صد نفر هستیم که به نمایندگی از حدود هزارنفر از کارمندان و کارگران شاغل در شرکت آهاب، این تجمع را برای رسیدگی به مطالبات مزدی محقق نشده خود، برگزار کردیم.

تجمع کارگران و کارمندان شرکت آهاب از ساعت 10 صبح امروز (شنبه، 5 اسفندماه) در حالی مقابل دفتر مرکزی شرکت آهاب برگزار شد که در دو روز گذشته نیز تجمعاتی مشابه در همین مکان برگزار شده بود.

یکی دیگر از تجمع‌کنندگان گفت: تا این لحظه بیشتر از هفت ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، طلبکاریم. در طول این چندماه به خاطر وعده‌هایی که از طرف مدیران شرکت مبنی بر پرداخت حقوق‌های معوقه خود دریافت کرده‌ بودیم، به کار خود در این مجموعه ادامه دادیم.

وی افزود: امروز در پی برگزاری تجمع در مقابل ساختمان مرکزی شرکت در خیابان شیخ بهایی شمالی، مدیر‌عامل شرکت، در تجمع حضور یافته و با تجمع‌کنندگان به گفتگو پرداخت. وی وعده داد به اندازه یک ماه حقوق معوقه آنها را پرداخت کند که تاکنون مورد موافقت تجمع‌کنندگان قرار نگرفته است.

در همین رابطه محمد اعلایی «مدیر‌عامل شرکت آهاب»گفت: حقوق معوقه کارگران، هفت‌ماه است. در پی مشاهده تجمع امروز از سوی ماموران کلانتری ونک، رئیس کلانتری جهت اطلاع یافتن از دلیل تجمع، به اینجا رجوع کرده و تا زمان رسیدن به توافق در جمع حاضر بود. با حضور آنها توافقی صورت‌مجلس شد مبنی بر تعهد شرکت به پرداخت سه ماه حقوق معوقه و عیدی کارگران و کارمندان تا پیش از پایان اسفند‌ماه.

شماره ای دیگراز سریال تجمعات اعتراضی ناظرین جهاد کشاورزی مقابل مجلس نسبت به عدم تبدیل وضعیت

روز یکشنبه سیزدهم اسفند ماه برای باری دیگر،جمعی از ناظرین جهاد کشاورزی دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت مقابل مجلس تجمع کردند.

براساس گزارشات منتشره،تجمع کنندگان خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامیشان شدند.

طبق مصوبه مجلس در اصلاحیه قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی که اواخر سال ۹۰ در مجلس تصویب شد، دولت موظف شده بود ظرف ۳ سال، تعداد ۱۰ هزار ناظر بخش کشاورزی و منابع طبیعی را با داشتن شرایط لازم استخدام کند.

تجمع‌کنندگان معتقدند که این قانون اجرایی نشده است.

عدم پاسخگویی اعضای شورای شهر و شهردار تهران پس از بیست ویکبارتجمع اعتراضی تعدادی از رانندگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدار

یکشنبه۱۳اسفند بیست و یکمین روز اعتراضات کارگران عضو پروژه سپیدار۲و۳ تعاونی مسکن شرکت واحد اتوبوسرانی مقابل شورای شهر و شهرداری

اعضای شورای شهر و شهردار تهران پاسخگوی کارگران نیستند

منبع:کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

ادامه اعتراضات کارگران پروژه های شهرداری گرگان نسبت به عدم پرداخت مطالبات باتجمع در صحن شورا

شامگاه شنبه دوازدهم اسفند ماه، کارگران پروژه های روگذر و زیرگذر شهرداری گرگان دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان برای باری دیگر* در صحن شورای این شهر تجمع کردند.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ13اسفند،، شامگاه شنبه، در چهل و ششمن جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان حدود 20 کارگر که در پروژه‌های زیرگذر در گرگان در دوران شهردار سابق گرگان فعالیت کرده، در صحن حاضر شده و اعتراض و انتقاد خود را نسبت به عدم دریافت مطالبات خود اعلام کردند.

این کارگران که عنوان کردند 220 میلیون تومان از شرکت تحت پیمان شهرداری گرگان مطالبه دارند، متاسفانه شهرداری به مطالبات ما رسیدگی نمی‌کند.

* اعتراض کارگران پروژه های غیرهمسطح گرگان با تجمع در صحن  شورای شهرنسبت به عدم پرداخت مطالباتشان و وعده های توخالی مسئولان

شنبه شب(28بهمن)،جمع زیادی از کارگران پروژه های غیرهمسطح  شهر گرگان با تجمع در صحن  شورای شهر اعتراضشان رانسبت به عدم پرداخت مطالباتشان و وعده های توخالی مسئولان بنمایش گذاشتند.

به گزارش29بهمن یک منبع خبری محلی،کارگران پروژه های زیرگذر دخانیات و روگذر بهارستان که در زمان حسین صادقلو، شهردار پیشین گرگان، انجام شده بود، هنوز نتوانستند بعد از گذشت تقریبا 3 سال، مطالبات خود را وصول کنند.

چهل و دومین جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان در حالی برگزار شد که پیش از رسیدگی اعضا به لوایح این جلسه، جمع قابل توجهی از کارگران پروژه های زیرگذر دخانیات و روگذر بهارستان، جهت احقاق حق خود و وصول مطالبات مالی در صحن شورا حضور یافته و اعتراض خود را علنی کردند.

پیشتر در سالهای گذشته نیز این کارگران که از مدت مطالبه مالی آنها تقریبا سه سال می گذرد در صحن شورای دوره چهارم و در دوره شهرداری حسین صادقلو بارها به صحن شورا آمده بودند که هر بار با قول وصول مطالبات مالی این اعتراض ها پایان می یافت؛ البته این اعتراض ها تنها در صحن شورا نبود و این کارگران مقابل ساختمان شهرداری و حتی استانداری نیز در سالهای گذشته تجمع اعتراضی داشته اند.*

حال با روی کار آمدن شهردار جدید یعنی عبدالرضا دادبود که تقریبا دو ماه از آمدنش به شهرداری می گذرد، این ارثیه پیچیده ی صادقلو به وی رسیده است و کارگران طلب سه ساله ی خود را از شهرداری درخواست دارند.

یکی از معترضان در ابتدای جلسه چنین گفت: ما بابت طلب خود زمینی از شهرداری دریافت کردیم که هنگام سند زدن آن با مشکل روبرو شدیم و مشخص شد زمین مالک دارد.

وی گفت: چندین بار در صحن شورا حاضر شده و به شهرداری هم مراجعه کردیم اما هیچ نتیجه ای حاصل نشد.

وی که به نمایندگی از سایر طلبکاران صحبت می کرد، ادامه داد: ما به تعهد اعضای شورا که نماینده ما هستند سکوت کردیم اما تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده است.

عدم پرداخت ماه ها حقوق آبداران، ماموران قرائت کنتور و مسئولین تعمیر و نگهداری شبکه‌های آب و فاضلاب استان فارس

ماه ها حقوق آبداران، ماموران قرائت کنتور و مسئولین تعمیر و نگهداری شبکه‌های آب و فاضلاب استان فارس پرداخت نشده است.

به گزارش 13اسفندیک منبع خبری محلی،یکی از آبداران شهرستان مرودشت شیرازه سفره دل خود را باز کرد و گفت: در سال جاری فقط صورت وضعیت فروردین‌ و خردادماه به ما پرداخت شده است و طی جلسه‌ای با حضور 40 تن از آبداران و مسئولین استانی قول داده شد که تا پایان آبان ماه حقوق معوقه پرداخت شود که بار دیگر در جواب مراجعات و اعتراضات ما وعده پایان آذرماه داده شد اما هنوز خبری از پرداخت حقوق نیست.

وی که گرد پیری بر سرش نشسته بود، می‌گفت: همواره تلاش کرده‌ام که نان حلال بر سر سفره خانواده‌ام ببرم اما اکنون فقط باید به آنان وعده این ماه و ماه بعد را بدهم و مراسم ازدواج پسرم بابت این موضوع به تأخیر افتاده که مشکلاتی را به وجود آورده است.

همسر وی که در کنارش ایستاده بود نیز با لهجه‌ای زیبا و البته با چشمانی اشکبار که حکایت از سختی‌هایی که کشیده است داشت، حدیثی از امام صادق را یادآور شد و گفت: مگر نه این است که ما مسلمانیم و پیشوایان ما امر فرموده‌اند هرگاه شخصی را به کار می‌گیرید ابتدا در مورد مزد وی توافق نمایید و آنگاه پیش از این که عرق کار وی خشک شود حق وی را بپردازید، چگونه است که علیرغم زحمت زیادی که همسرم می‌کشد اما برای پرداخت حق و حقوقش به او وعده امروز و فردا را می‌دهند.

یکی از مسئولین ترمیم و نگهداری شبکه آبرسانی که جوانی سی و چند ساله بود نیز می‌گفت: خوشحال بودیم که در این اوضاع بیکاری بالاخره صاحب شغل شدم اما با دو فرزند خردسال و مخارج زیاد، اندک پس‌اندازم نیز خرج شده و مجبور به قرض گرفتن شده‌ام که با توجه به بدقولی‌ها درخصوص پرداخت حقوق معوقه‌ام، من نیز در پرداخت بدهی خود بدقول شده و احساس شرمندگی می‌کنم. دلم میخواهد بدانم آیا مدیران رده بالا نیز معوقی حقوق دارند؟! مدیرانی که شاید برخی از آنان حقوق یک ماهشان به اندازه حقوق کل سال امثال من باشد و آنقدر پس‌انداز دارند که یک‌ماه کم و زیاد شدن حقوقشان مانند ما تمام زندگیشان را تحت تاثیر قرار ندهد. دلم میخواست حداقل کمی شرایط ما را درک کنند.

یکی دیگر از کارگران زحمت‌کش در شبکه آبرسانی آبفا روستایی درحالی که 30 سال مشغول به کار می‌باشد اما فقط 15 سال بیمه دارد، می‌گفت: سال 91 پیمانکار آبرسانی به یکی از بخش‌ها بودم که چندین میلیون تومان از شرکت آبفا طلبکار می‌باشم اما می‌گویند ردیف بودجه شما مربوط به خشکسالی بوده که اختصاص نیافته است!

مصدومیت 6کارگر دراندیمشک براثر ریزش سقف مسجد درحال ساخت

رئیس فوریت‌های پزشکی اندیمشک از ریزش سقف یک مسجد در دست ساخت که باعث مصدوم شدن  ۶ نفر شد خبر داد.

محمودرضا نداف، رئیس فوریت های پزشکی اندیمشک گفت: حادثه ای  صبح امروز(13اسفند) در مسکن مهر اندیمشک در یک مسجد در حال احداث رخ داد که منجر به مصدومیت 6 تن شد.

وی بیان داشت:6 نفر از کارگران این مسجد در حال ساخت مصدومیت جزئی دیده اند که 3 نفر با اورژانس و 3 نفر دیگر توسط مردم به بیمارستان امام علی انتقال یافتند.

سیزدهم اسفند ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com