اخباروگزارشات کارگری14اسفند1396

admin   مارس 6, 2018   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری14اسفند1396 بسته هستند

بایگانی

کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز آزاد باید گردند

فرهاد اکبریان، مرتضی اکبریان، میثم علی قنواتی،امین مؤمن پور، حسین نیسی، باقردلفی،تقی حسن زاده، هادی عفراوی،مهدی عادل زاده و……………

 

فعالین کارگری ومعلمان زندانی جایشان درزندان نیست

رضا شهابی،عثمان اسماعیلی و…….

اسماعیل عبدی،محمودبهشتی لنگرودی، محسن عمرانی ،مختاراسدی ،محمدحبیبی و

– گسترده تر ومستحکم ترباد همبستگی کارگران:

*آخرین اخباراز کارگران معترض زندانی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

بازپرس شعبه 12: پرونده کارگران امنیتی است ودر حال حاضر حق ندارند وکیل انتخاب کنند

جداری فروغی: برای کارگران بازداشتی قرار کفالت 50 میلیون تومانی صادر شده، اما تاکنون علیرغم مراجعه خانواده‌ها، قرار قانونی مذکور پذیرفته نشده‌است.

*آخرین گزارش از وضعیت محمد حبیبی

*بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران در محکومیت بازداشت وحشیانه محمد حبیبی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران

*کانون مدافعان حقوق کارگر:

باز هم دستگيري یک  معلم دلسوز و فعال

*برگزاری جلسه بازپرسی6 شهروند سنندجی بدلیل شرکت در مراسم نوروز

– یورش گارد ویژه به تجمع جوانان جویای کار مقابل کشت و صنعت کارون وبازداشت 4نفراز معترضان

– ششمین روز اعتصاب کارگران شرکت کیسون در پروژه خط دوم راه آهن بافق به زرین شهر قطعه شبنم- مشک در ایستگاه ورزنه اصفهان

– تجمع دوروزه کارگران فضای سبز، خدمات شهری و تامین نیروی شهرداری بندرامام دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق

– دومین روز اعتصاب کارگران همه ی بخش های نیشکر هفت تپه

– تجمع اعتراض کارگران کاشی حافظ زرقان در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق ومطالبات دیگر مقابل کارخانه

– بیست ودومین تجمع اعتراضی تعدادی از رانندگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدارمقابل شهردار تهران

– کارگران کارخانه هپکو به وعده های توخالی مسئولان کشوری واستانی معترضند وخواهان امنیت شغلی ومعیشتی هستند

– شاپور احسانی راد :امضای “حداقل دستمزد ” چند برابر زیر خط فقر جنایت مستقیم علیه زندگی میلیونها کارگر است

– شاپور احسانی راد :امضای “حداقل دستمزد ” چند برابر زیر خط فقر جنایت مستقیم علیه زندگی میلیونها کارگر است

– نامه سرگشاده کارگران پیمانکاریِ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

– ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی600کارگر کارخانه لوازم خانگی پارس علیرغم وعده و وعیدها

– تجمع اعتراضی قبول شدگان نظارت جهادکشاورزی ایلام نسبت به عدم بکارگیری مقابل استانداری

– ادامه اعتراضات کشاورزان ورزنه نسبت به عدم اختصاص حق آبه با تجمع مقابل شرکت آب منطقه‌ای و پل خواجو

– مجروح شدن دو کارگربر اثر انفجار مین در بانه

– آسیب دیدگی شدید دست کارگرکارگاه بلوکه زنی حاجی آباد زیرکوه

– مصدومیت شدید یک کارگر حین کاردر باشت براثر برق گرفتگی

– مصدومیت سه کارگر مرد جوان براثر انفجار وریزش آوار در کارگاه کفاشی

– جان باختن 2کارگرساختمانی دربهشهر براثر گازگرفتگی

– گسترده تر ومستحکم ترباد همبستگی کارگران:

*آخرین اخباراز کارگران معترض زندانی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

بازپرس شعبه 12: پرونده کارگران امنیتی است ودر حال حاضر حق ندارند وکیل انتخاب کنند

جداری فروغی: برای کارگران بازداشتی قرار کفالت 50 میلیون تومانی صادر شده، اما تاکنون علیرغم مراجعه خانواده‌ها، قرار قانونی مذکور پذیرفته نشده‌است.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ5اسفند،محمدعلی جداری فروغی با بیان اینکه برای کارگران بازداشتی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز قرار کفالت صادر شده، گفت: پیگیر آزادی ایشان هستم.

محمدعلی جداری فروغی (وکیل دادگستری) که از جانب خانواده‌های کارگران بازداشتی مجتمع ملی صنعتی فولاد اهواز به وکالت این کارگران انتخاب شده، گفت: صبح امروز (چهاردهم اسفند) به اتفاق خانواده موکلان به شعبه 12 بازپرسی دادسرای انقلاب اهواز مراجعه کردم. بازپرس اعلام کرد پرونده موکلان، امنیتی است و بایستی با مراجعه به زندان، تشریفات وکالت را انجام دهم.

این وکیل دادگستری افزود: در حدود ساعت یک و نیم بعد ازظهر به زندان اهواز مراجعه و در قسمت اجرای احکام گفته شد موکلان در حال حاضر حق ندارند وکیل انتخاب کنند و این دستور از طرف بازپرس شعبه 12 صادر شده‌است.

جداری فروغی گفت: علیرغم جلوگیری از تنظیم وکالتنامه و انجام تشریفات مربوطه، همه تلاشم بر این است که از حقوق قانونی موکلانم دفاع کنم و پیگیر آزادی آنها باشم.

وی افزود: برای کارگران بازداشتی قرار کفالت 50 میلیون تومانی صادر شده، اما تاکنون علیرغم مراجعه خانواده‌ها، قرار قانونی مذکور پذیرفته نشده‌است. با این همه امیدوارم به زودی این کارگران آزاد شوند و به آغوش خانواده‌هایشان بازگردند.

*آخرین گزارش از وضعیت محمد حبیبی

امروز دوشنبه 14 اسفند 96 سه روز از دستگیری محمد حبیبی می گذرد. امروز همسر ایشان به همراه پدر و خانواده و جمعی از دوستان به شعبه دو بازپرسی دادسرای مقدس اوین مراجعه کردند تا اطلاعاتی از وضعیت وی کسب کنند؛ اما متاسفانه با عدم پاسخگویی مسئولان دادسرا مواجه شدند و حتی از گفتن محل نگهداری ایشان خودداری شد و اعلام کردند که از محل نگهداری وی اطلاعی ندارند.

پس از اصرار های مداوم و پیگیری خانواده ی به شدت نگران و ناراحت محمد حبیبی، به خانواده وی اعلام نمودند که به محمد حبیبی اجازه تماس خواهند داد بدنبال این پیگیری آقای حبیبی در یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده خود  صحبت نمودند. این تماس با پدر و همسر وی در حد احوالپرسی بوده است. آقای حبیبی در این تماس از محل نگهداری و علت بازداشت خود اظهار بی اطلاعی نمودند.حبیبی در این تماس از حمایت های جمعی و فردی بخصوص حمایت تشکل های صنفی تشکر نمود.

خانواده محمد حبیبی و دوستانش اعلام کرده اند با توجه به خشونت بکار رفته هنگام بازداشت همچنان نگران جان محمد حبیبی هستند و تا اطمینان کامل از سلامت وی به پیگیری خود ادامه خواهند داد.

یانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران در محکومیت بازداشت وحشیانه محمد حبیبی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران

رنج‌ها، خواسته‌ها و آرمان‌هایمان با سرکوب فراموش نمی‌شوند، ما ناگزیریم ادامه دهیم و شما ناچار خواهید شد بشنوید و تسلیم حقیقتی شوید که خاموشی نمی‌پذیرد.”

بازداشت وحشیانه محمد حبیبی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران

نشانه دیگری از قدرت گرفتن روند بیمارگونه ایست که دلسوزی، تعهد و حق‌طلبی معلمان شریف عضو تشکل‌های صنفی معلمان  ایران را تهدید و خطر معنا می‌کند؛ و تسلیم سخن و روند ناسالم نشدن و تلاش برای روشن نگه‌داشتن چراغ تشکل‌یابی معلمان را با سرکوب، تحقیر و زندان پاسخ می‌دهد.

جامعه معلمی و کانون‌های صنفی معلمان در ایران، ادامه برخورد غیرقانونی، ناسنجیده و حذفی با فعالان صنفی را بخشی از سناریوی سرکوب همه‌جانبه مقاومت جامعه مدنی به شکلهای مختلف در ایران می‌دانند و بر همین اساس باور دارند که این شیوه برخورد در ادامه هیچ ثمره‌ای جز تزریق نومیدی در جامعه معلمى  نخواهد داشت  فوری‌ترین پیامد قابل پیش‌بینی اين نااميدى  آسیب دیدن فرزندان این مملکت، تشدید نارضایتی‌ها و اعتراضات غیرقابل کنترل و تسریع روند فروپاشی اجتماعی است. به این ترتیب، طراحان سرکوب و ماموران قانون با ادعای کنترل و مدیریت نارضایتی‌ها و برقراری نظم، عامل اصلی ناامنی، بی‌نظمی و در نهایت فروپاشی اجتماعی هستند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران پیشتر نیز حسب مورد به سرکوب جامعه مدنی واکنش نشان داده است و مجددا تاکید می‌کند سرکوب و ایجاد وحشت در بین کنشگران مدنی از طیف هاى گوناگون جامعه نه به بيراهه رفتن كه حركت  به سوى پرتگاه است . تنها راه برون رفت از تنگناهای پیش آمده در مدیریت های خرد و کلان کشور گوش سپردن به صدای حق طلبی و عدالتخواهی اقشار گوناگون و پیشگیری از حیف و میل منابع و سوءاستفاده های گوناگون از پستها و اختیارات و اموال عمومیست. قانون برای همگان برابرست و نباید برخی خود را برابرتر بدانند و ضعفها و ناکارآمدی خویش را فرافکنانه با سرکوب صدای معترضین لاپوشانی کنند.

به این ترتیب، بازداشت محمد حبیبی از نظر شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران که سال‌هاست با سرکوب و بازداشت فعالين  صنفى  آشناست، ناموجه و غیرقانونی است و این شورا مصرانه می‌خواهد این فعال صنفی و معلم متفکر، صادق و صاحب قلم فورا و بدون قید و شرط آزاد شود.

شورای هماهنگی نارضایتی و خشم عمیق خود را از شیوه بازداشت وحشیانه محمد حبیبی ابراز می‌دارد و به آنانی که باد می‌کارند هشدار می‌دهد که نوجوانان دانش‌آموزی که دیروز شاهد تحقیر و آزار معلم خود بودند خشونتی آزاردهنده را تجربه کرده‌اند که تاثیری منفی بلندمدت بر آنان داشته و نتایج ناخواسته زیادی به دنبال خواهد داشت .

شورای هماهنگی در عین حال با توجه به شیوه بازداشت محمد حبیبی نگرانی عمیق خود را از شیوه برخورد با او در بازداشتگاه ابراز می‌دارد و تاکید می‌کند مامورانی که در فضای عمومی و مقابل چشم دانش‌آموزان،همکاران و خانواده اش چنین وحشیانه او را کتک می‌زنند و بر رويش اسپری و اسلحه مى كشند در خلوت بازداشتگاه، می‌توانند جان محمد حبیبی را به خطر بیندازند. به مسئولان قضایی و امنیتی یادآوری می‌کند که آن‌ها را مسئول حفظ جان و سلامت جسمی و روحی محمد حبیبی می‌داند.

شورای هماهنگی انتظار دارد محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش به وظیفه ذاتی خود عمل کند و بدون پرده پوشی و به صراحت بازداشت وحشیانه محمد حبیبی، همکار فرهنگی و کارمند وزارت‌خانه تحت مدیریتش را محکوم کند و خواستار آزادی او شود و شخصا در این مورد وارد عمل شود.

اين شورا تاكيد دارد حسن روحانی، رئیس‌‌جمهوری نيز وظیفه دارد در این مورد موضعگیری کند و از وزرات دادگستری، دستیارش در حقوق شهروندی، وزارت اطلاعات و وزرات آموزش و پرورش بخواهد پیگیر وضعیت محمد حبیبی و سایر فعالان و معلمان زندانی صنفی شوند و بیش از این چشم خود را بر ستمی که در جنگ قدرت جناح های حکومتی بر شهروندان می‌رود نبندند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران در پایان یادآوری می‌کند که هم‌اکنون علاوه بر محمد حبیبی؛ اسماعیل عبدی، محمود بهشتی لنگرودی، مختار اسدی و محسن عمرانی از فعالان صنفی جامعه معلمی ایران در زندان هستند و آزادی بی قید وشرط آن‌ها خواسته دائمی ماست. واقعیت این است که تشدید فشار و بازداشت‌ها نه تنها ما را از پیگیری مطالبات حوزه ی آموزش وپرورش مایوس نمیکند بلکه بر ادامه راهی که برگزیده‌ایم راسخ‌تر می‌کند.

حقیقتی که دستگاه اطلاعاتی سپاه و وزرات اطلاعات باید بدانند که خانواده ی بزرگ آموزش و پرورش عدالتخواه و حقیقت طلب هستند و چراغ حقیقت هرگز خاموشی پذیر نیست.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفى فرهنگيان ايران

دوشنبه ١٤ اسفندماه ۱۳۹۶

*کانون مدافعان حقوق کارگر:

باز هم دستگيري یک  معلم دلسوز و فعال

سه روز پیش محمد حبيبي، یکی از معلمان مبارز و با سابقه در محل كار خود ، در مقابل چشمان نگران دانش‌آموزان و همکاران و بعد همسایگانش با ضرب و شتم بازداشت شد. این شیوه خشونت بار دستگیری، نگرانی‌هایی را در مورد تامین سلامت وی در دوران بازداشت دامن می زند.

به نظر می آید اعمال خشونت هایی این گونه و شدیدتر حربه ای براي برخورد با فعالان اجتماعي  و به منظور محدود کردن و مهار اعتراضات رو به افزایش است؛ امری که برای همه قابل پیش بینی است و گریز ناپذیر به نظر می رسد.

اما روشن است که این حربه نیز دیگر کارایی ندارد چرا که  دلیل گسترده شدن اعتراضات افزایش بی عدالتی ها و حق کشی هایی است که همه ی اقشار از کارگران و معلمان گرفته تا زنان و دانشجویان و… در این سالها تجربه کرده اند. بی عدالتی هایی که محمد حبیبی و سایر فعالان اجتماعی و صنفی را به عرصه حق خواهی کشانده است. هر چه دزدی ها اختلاس ها، حق کشی ها افزایش یابد، بی تردید عدالت خواهی و اعتراض به این شرایط گسترده تر خواهد شد و در مقابل هر چه خشونت علیه مردم و زحمتکشان و معترضان افزایش یابد، همدلی و همراهی مردم نیز افزایش خواهد یافت و صفوف معترضان فشرده تر و مستحکم تر.

بی شک دانش آموزانی که شاهد دستگیری معلمشان بوده اند، به جرگه معترضان خواهند پیوست، همسایگانی که صحنه های ضرب و شتم را دیده اند و از آن به پلیس 110 (بخش دیگری از سیستم سرکوب) شکایت برده اند، همراهی و همدلی شان با خانواده این معلم بازداشت شده افزایش خواهد یافت، همکارانی که محمد حبیبی را از دور و نزدیک می شناسند و بارها و بارها صبر و متانت او را در شرایط متفاوت دیده اند، او را تنها نخواهند گذاشت و …

ضمن آنکه خواستار آزادی بی قید و شرط محمد حبیبی و سایر زندانیان سیاسی هستیم، بار دیگر یادآور می‌شویم که تامین سلامت جسمی زندانیان و حفظ جان آنان بر عهده ی زندانبانان است و تنها راه پیش رو، توجه و برآورده کردن خواسته های به حق معلمان، کارگران، زنان و دانشجویانی است که خواهان عدالت و آزادی اند.

کانون مدافعان حقوق کارگر

14 اسفند 1396

برگزاری جلسه بازپرسی6 شهروند سنندجی بدلیل شرکت در مراسم نوروز

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، صبح امروز شش شهروند سنندجی آقایان مظفر صالح نیا، شریف ساعد پناه، خالد حسینی، غالب حسینی و حبیب الله کریمی که همگی از فعالین کارگری شهر سنندج و آقایان صالح نیا و ساعد پناه از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران می باشند و همچنین آقای ناصر صالحی خواننده مراسم نوروز سالجاری، بدلیل برگزاری و شرکت در این مراسم با اتهام واهی تبلیغ علیه نظام به نفع احزاب مورد بازپرسی قرار گرفتند. اما آنان این اتهام را واهی دانسته و آنرا رد کردند.

بنا بر این گزارش، در پایان این بازپرسی، همگی آنان با قرار کفالت  بطور موقت آزاد شدند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

یورش گارد ویژه به تجمع جوانان جویای کار مقابل کشت و صنعت کارون وبازداشت 4نفراز معترضان

بدنبال تجمع روزشنبه دوازدهم اسفندماه*جوانان بیکار روستاهای حاجات و عبدعون و دهنو باقر مقابل کشت و صنعت کارون و حمله نیروهای گارد ویژه به آنان، چهار جوان به نامهای حسن کثیر فرحانی – قاسم جمیلی – سامی نیسی و اقای نیسی بازداشت شده اند.

لینک فیلم یورش:

https://t.me/ettehad/45484

* تجمع جوانان متقاضی کار روستاهای دزفول و شوشترمقابل کشت و صنعت کارون برای چندمین بار

از اولین ساعات روزشنبه دوازدهم اسفندماه برای چندمین بار،جوانان متقاضی کار روستاهای دزفول و شوشتر دست به تجمع مقابل کشت و صنعت کارون زدند.

براساس گزارش منتشره،جمعی از جوانان بیکار که ساکن روستاهای بخش چغامیش دزفول و منطقه دیمچه شوشتر می باشند روز شنبه برای چندمین بار با تجمع در مقابل شرکت کشت و صنعت نیشکر کارون در شوشتر خواستار اشتغال در این شرکت شدند.

یکی از نمایندگان این جوانان بیکارگفت:از سال 60 تاکنون شرکت کشت و صنعت کارون طی قراردادی حدود 30 هزار هکتار از زمین های روستای خیبر بخش چغامیش دزفول تا سردارآباد شوشتر را از مردم منطقه اجاره کرد و در قرارداد منعقده نیز قول بکار گیری جوانان منطقه را داده اما تاکنون به تعهد خود عمل نکرده است.

وی افزود:از حدود 10 سال پیش قرارداد اجاره زمین های مذکور به پایان رسیده و شرکت به پیمانکار سپرده شده است این در حالی است که جوانان منطقه همچنان با مشکل بیکاری مواجه اند اما نیروهای غیر بومی در این شرکت بکار گرفته می شوند.

وی افزود:پیش از این بیش از 17 هزار کارگر در این شرکت مشغول به کار بودند ولی اکنون تعداد کارگران این شرکت به کمتر از 2 هزار نفر کاهش یافته است.

وی بیان داشت :جوانان 27 روستای مجاور این شرکت با مشکل بیکاری و بدعهدی شرکت کارون مواجه هستند و کسی جوابگوی مطالبات اهالی این روستاها نیست.

یادآوری:شرکت کشت و صنعت بزرگ‌ ترین کارخانه تولید شکر خاورمیانه است که در محدوده شهرستان های شوشتر ، گتوند و دزفول واقع است.

شرکت خوراک دام کارون،شرکت فورفورال،شرکت نئوپان کارون،شرکت پرورش ماهی کارون،شرکت کاغذسازی کارون از صنایع جانبی کشت و صنعت کارون به شمار می آیند.

ظرفیت اسمی این کارخانه تولید 200 هزار تن شکر در سال است ولی تولید 150 هزار تن شکر برای تولید امسال هدفگذاری شده و تاکنون 120 هزار تن آن محقق شده است.

ششمین روز اعتصاب کارگران شرکت کیسون در پروژه خط دوم راه آهن بافق به زرین شهر قطعه شبنم- مشک در ایستگاه ورزنه اصفهان

ششمین روز اعتصاب کارگران شرکت کیسون امروز نیز با تجمع در کارگاه شرکت کیسون در ایستگاه ورزنه در شرق اصفهان ادامه داشت .

طبق خبرهای ارسالی به اتحادیه آزاد کارگران ایران به کارگران این شرکت از ابتدای سال فقط حقوق اردیبهشت ماه پرداخت شده و تا کنون دریافتی دیگری نداشته اند و کارگران این پروژه در وضعیت بسیار اسفناکی به سر میبرند.

طبق همین گزارش شرکت کیسون متعلق به آقای محمد رضا انصاری است که در کلیه پروژه ها وضعیت اسف باری را برای پرسنل کارگاهی که در شرایط سخت و با کمترین امکانات رفاهی و اسکان نامناسب مشغول کار میباشند رقم زده که فجیع ترین نمونه آن پروژه راه آهن شبنم مشک در محدوده شرق اصفهان و شهر ورزنه میباشد.

همچنین عده ای از پرسنل علاوه براینکه از سال ۹۶ تنها حقوق اردیبهشت را دریافت کرده اند حقوق سه ماه از سال ۹۵ و پنج ماه از سال ۹۴ خود را دریافت نکرده اند.

این کارگران در طول اعتصاب شش روزه اشان هیچگونه پاسخی از طرف مسئولین شرکت کیسون دریافت نکرده اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

13 اسفند 96

تجمع دوروزه کارگران فضای سبز، خدمات شهری و تامین نیروی شهرداری بندرامام دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق

روزهای شنبه ویکشنبه(دوازدهم وسیزدهم اسفندماه، جمعی ازکارگران فضای سبز، خدمات شهری و تامین نیروی شهرداری بندرامام دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق دست به تجمع مقابل ساختمان شهرداری این شهرزدند.

بنابه گزارشات رسانه ای شده بتاریخ13اسفند،شهردار بندرامام بدنبال تجمعات اعتراض کارگران این شهرداری وعده پرداخت حقوق معوقه شان را دراسرع وقت داد.

دومین روز اعتصاب کارگران همه ی بخش های نیشکر هفت تپه

کارگران بخشهای کشاورزی و تجهیزات و مهندسی و بقیه بخش های شرکت نیشکر هفت تپه امروز دو شنبه 14 اسفند ماه برای دومین روز پیاپی برای اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست از کار کشیدند و در محوطه شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

طبق گزارشات رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران درخشانی و سیفوری و تعدادی از مدیران درشیفت بعد از ظهر و شب ،سعی کردن  کوره و بخش کارخانه را که از صبح دیروز توسط کارگران اعتصابی خاموش شده بود روشن کنند .

اما کارگران متحدانه مانع اینکار شدند و تا مخابره این خبر کوره و کارخانه خاموش و تولید شکر متوقف شده است .

امروز نیز تمامی کارگران با شروع اعتصاب در محوطه شرکت  ،مقابل دفتر مدیریت تجمع کردند و حمایت خود را ازکارگران نماینده ایی که از طرف دادگستری شهر شوش برای فردا سه شنبه احضار شدند اعلام نمودند.

تا لحظه مخابره این خبر(ساعت 12 ظهر) هیچ مسئولی برای پاسخدهی به میان کارگران نیامده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

14 اسفند 1396

تجمع اعتراض کارگران کاشی حافظ زرقان در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق ومطالبات دیگر مقابل کارخانه

صبح روزدوشنبه چهاردهم اسفندماه،کارگران کارخانه کاشی حافظ زرقان در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق ومطالبات دیگر مقابل درب ورودی این واحد تولیدی اجتماع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،یکی از کارگران این کارخانه به دوازده ماه حقوق معوق خود اشاره و عنوان کرد: علاوه بر حقوق هنوز عیدی و سنوات را دریافت نکرده‌ایم.

یکی دیگر از کارگران معترض در تشریح علت این تجمع گفت: حقوق ها به موقع پرداخت نمی شود و پنج ماهی هست که حقوقی دریافت نکرده ام و از این جهت با مشکل روبرو هستیم.

حال باید دید چگونه است که کارخانه ای که قرار است برای جوانان این شهر اشتغال زایی داشته باشد چنین از پرداخت حقوق جوانانی که با هزاران امید به آینده در این کارخانه مشغول شده اند ناتوان مانده است.

بیست ودومین تجمع اعتراضی تعدادی از رانندگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدارمقابل شهردار تهران

لینک فیلم تجمع امروز:

https://t.me/vahedsyndica/1943

‍ ۱۴ اسفند بیست و دومین روز تجمع اعتراضی رانندگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدار۲و۳درمقابل شهرداری وشورای شهر وعدم پاسخگویی مسئولین به کارگران

این پروژه۲۷۰عضودارد

منبع:کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

کارگران کارخانه هپکو به وعده های توخالی مسئولان کشوری واستانی معترضند وخواهان امنیت شغلی ومعیشتی هستند

روزیکشنبه سیزدهم اسفندماه،کارگران کارخانه هپکو،  بعد ازتوخالی درآمدن وعده‌های مسئولان استانی و کشوری برای دست به تجمع مقابل سازمان خصوصی‌سازی زدند و وخواهان امنیت شغلی ومعیشتی شدند.

به گزارش14اسفندیک منبع خبری،یکی از کارگران می‌گوید: «سال 95 در زمان سهامدار سابق اعتراضات وسیعی داشتیم که آقای نوبخت به اراک آمد و گفت من تا زمان احیا شدن این کارخانه کنار کارگران هستم ولی کو آن ایستادگی و کو آن قول و قرارها؟

سازمان خصوصی‌سازی در آن سال قول داد که یک سهامدار با اهلیت برای کارخانه انتخاب کند اما شخصی را به‌عنوان سهامدار انتخاب کرد که پرونده کیفری داشت، چک‌های برگشتی داشت و از کشور ممنوع‌الخروج بود!

امروز دیگر به تهران آمدیم تا شاید مسئولان کشور پاسخگوی ما باشند اما هیچ‌کدام‌شان حتی به پایین ساختمان نیامدند!»

جعفر سبحانی، مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اعتراضات روز گذشته کارگران هپکو مقابل ساختمان خصوصی‌سازی اظهار کرد: «من و دیگر مدیران شرکت به میان کارگران رفتیم و حرف‌هایشان را شنیدیم، در حال چاره‌اندیشی برای حل مشکلات هپکو که مشکلات بانکی دارد، هستیم و سعی داریم با راه‌حل‌هایی مثل تهاتر مشکلات را برطرف کنیم.»

وی در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه آیا سهامدار فعلی تغییر می‌کند یا خیر، گفت: «در حال حاضر نمی‌توانم بگویم که سهامدار تغییر می‌کند یا خیر اما در هر صورت ما به دنبال حل مشکل این شرکت با سهامدار آن هستیم.»

 

به گفته کارگران، آنها نزدیک به پنج ماه مطالبات مزدی پرداخت‌نشده طلبکار هستند. این کارگران می‌گویند تکلیف ما چیست؟ ما در واحدهای صنعتی این کشور داریم برای رشد و تعالی کشور زحمت می‌کشیم، چرا قدر ما و بقیه کارگران را نمی‌دانند؟

منبع خبری دیگری14اسفند دراین رابطه نوشت، نزدیک به ۴۰۰ نفر از کارگران شرکت هپکو روز گذشته در اعتراض به خصوصی‌سازی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود از سوی کارفرما مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی تجمع کردند.

شماری از این کارگران که بامداد دیروز از محل کار خود در شهر اراک راهی تهران شده‌اند، گفتند: بعد از آنکه در روز ۱۳ خرداد ماه، مالکیت این واحد صنعتی ازسوی مسئولان سازمان خصوصی‌سازی به  به سهامدار جدید واگذار شد، مسئولیت  کارخانه و پرداخت مطالبات کارگران نیز به عنوان یکی از تعهدات کارفرمای جدید تعیین شد که هنوز محقق نشده است.

این کارگران با یادآوری این نکته قرار بود براساس تعهدات، کارفرمای جدید مسئولیت شرکت و همه معوقات مزدی و بیمه‌ای کارگران را برعهده بگیرد، افزودند: تا امروز کارفرمای جدید مرتبا اعلام می‌کند که توان مالی کافی برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران و سایر هزینه‌های جاری کارخانه را ندارد. او کارخانه را رها کرده است به همین دلیل کارگران این شرکت از سازمان خصوصی‌سازی توقع دارند در راستای اجرایی کردن اصل ۴۴ قانون اساسی، برای مشکل به وجود آمده چاره‌اندیشی کند.

به گفته کارگران معترض، در زمان واگذاری؛ اهلیت مالک جدید در حالی از سوی مسئولان تایید شده که پیش از این سازمان خصوصی‌سازی، سهامدار سابق را به دلیل نداشتن اهلیت برکنار کرده بود.

آنها در ادامه می‌گویند:  همه ما به عنوان شاغلین بزرگترین شرکت سازنده ماشین‌آلات راهسازی در مرحله نخست خواستار تغییر بخش خصوصی کارخانه و بهبود وضعیت کارخانه هستیم و در مرحله دوم می‌خواهیم در روند پرداخت مطالبات مزدی خللی ایجاد نشود.

به گفته آنها؛ با اتمام سال جدید، فعالیت تولیدی کارخانه محدود شده و علنا بعد از نوروز سال ۹۷ کاری برای انجام دادن ندارند. کارفرما نیز در کارخانه حاضر نمی‌شود و پیگیری انجام پروژه‌های جدید صورت نمی‌گیرد.

* تجمع اعتراضی کارگران کارخانه هپکو نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی ووعده های توخالی مسئولان طرازاول کشوری واستانی مقابل ساختمان خصوصی سازی

روزیکشنبه سیزدهم اسفندماه، کارگران کارخانه هپکو دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی ووعده های توخالی مسئولان طرازاول کشوری واستانی مقابل ساختمان خصوصی سازی درهران تجمع کردند.

لینک فیلم تجمع امروز کارگران کارخانه هپکو:

https://www.aparat.com/video/video/embed/vt/frame/pid/0/showadstart/yes/showvideo/yes/videohash/t9T4I?data[as]=1

شاپور احسانی راد :امضای “حداقل دستمزد ” چند برابر زیر خط فقر جنایت مستقیم علیه زندگی میلیونها کارگر است

شاید کسانی خرده بگیرند که واژه ” جنایت ” برای افرادی که حداقل دستمزد را تعیین، مصوب و امضای خود را زیرآن می گذارند، خیلی سنگین است اما وقتی بطور واقعی ببینند که تعیین ” حداقل دستمزد، چگونه سرنوشت میلیونها انسان را زیر و رو می کند به ما حق خواهند داد که این واژه را بکار ببریم.

برای اینکه ابعاد این جنایت روشن شود باید نقاب از چهره دست اندرکارانی که ” سهم ما کارگران را از زندگی” با “تعیین حداقل دستمزد” رقم می زنند برداشته شود و نیز دستان پلیدی که امضایشان “چگونگی زیستن ” ما کارگران و حتی کودکانی از طبقه ما که هنوز متولد نشدند را تعیین می کند افشا شود دراین مورد لازم است به دو رویداد که در گذشته برایم پیش امده است نگاهی بیاندازم.

رویداد اول برمیگردد به اواخرسال ۹۲، زمانی که ما به عنوان هماهنگ کنندگان طومار افزایش دستمزد، سی هزار امضای این طومار را ضمن تجمع در مقابل وزارت کار به این نهاد تحویل دادیم که پیرو ان جلسه ایی با حضور چهار نفر از ما و معاونت اجرایی وزیرکار اقای هفده تن و سه نفر از معاونینش در مورد افزایش دستمزد تشکیل شد، ما در دفاع از افزایش دستمزد به غیر از موارد کلی تعین حداقل دستمزد، به دو مورد تعین کننده روی میز مذاکره گذاشتیم، این دو مورد عبارتند از:

۱- در ایران سهم مزد در قیمت تمام شده کالا زیر پنج درصد است و یعنی استثمار کارگران توسط کارفرمایان و دولت از حد گذشته و باید “غارت” نامیده شود.

۲- افزایش دستمزد بصورت واقعی و عادلانه تورم زا نیست زیرا حتی با افزایش ۶۰ درصدی دستمزد، طبق تورم همان موقع و سال بعد، همه دستمزد کارگر هزینه و مصرف خواهد شد و پس اندازی باقی نخواهد ماند که تورم زا باشد.

در این جلسه که حدود دو ساعت طول کشید با توضیح مفصل و مستدل در باره افزایش دستمزد به روشنی کل پروسه انجماد دستمزدها را از سال ۵۹ شروع جنگ تا سال ۹۲ تشریح و بر همین اساس و استدلال قانع کننده دو مورد بالا، ضرورت و ذیحق بودن کارگران را برای افزایش دستمزد، اثبات کردیم و اتفاقا تمام بحث و استدلات ما مورد پذیرش اقایان قرار گرفت اما وقتی که گفتیم حالا که قانع شده و قبول کرده اید پس این افزایش دستمزد را بدهید اقای هفده تن گفت نمی توانیم این دستمزد را بدهیم بالایی ها قبول نمی کنند اینجا بود که ما گفتیم اگر بیکاری، اخراج ، به گرو گرفتن ماهها حقوق کارگران و سرکوب نبود و ما می توانستیم ده هزار کارگر برای مطالبه افزایش دستمزد به مقابل وزارت کار می آوردیم شک نداشتیم که ” افزایش دستمزد” مورد نظر کارگران در شورای عالی کار تصویب می شد اما این عدم توازن قوا، از جرم نابخشودنی شما در به تصویب رساندن تعیین حداقل دستمزد زیر خط فقر نخواهد کاست و در این جلسه صریحا به آنها گفتیم شما که به یمن قدرت حکومتی، حق فروش نیروی کار ما کارگران را به نفع سرمایه داران مصادره می کنید آشکارا در حق ما جنایت می کنید.

رویداد دوم برمیگردد به سال پیش که آقای علی خدایی یکی از اعضای شورای عالی کار در شبکه های مجازی با شور و شعف به کارگران مژده داد: “که ما در کمیته تخصصی مزدی که شورای عالی کار تعیین کرد با نمایندگان دولت و کارفرماها به جمع بندی سبد هزینه خانوار به مبلغ نزدیک دو میلیون پانصد هزارتومان به توافق رسیدیم” من این مطلب آقای خدایی را نقد کردم و آن را ریاکاری و دغلکاری دست اندرکاران شورای عالی کار نامیدم که سعی بر فریب و خاک پاشیدن بر چشم کارگران و فضاسازی برای تحمیل حداقل مزدی زیر خط فقر دارند، ایشان تماس تلفنی گرفت و به دفعات قصد و امرشان را دفاع از منافع کارگران دانست و گله داشت که چرا جریان شما در برابر هر عمل و حرکت تشکلهای دست ساز دولتی، علم مخالفت بلند می کند، من در این مباحثه، با این پرسش که اگر مبلغی کمتر از سبد هزینه خانوار که اعلام کرده و همگی بر آن به توافق رسیدید در شورای عالی کار مطرح شد، حاضرید که آنرا امضا نکنید و جلسه را ترک کنید؟ و اگر جلسه را ترک نکرده و امضایتان را زیر مصوبه گذاشتید در حق کارگران ظلم و جنایت کرده اید؟ با این پرسش ها نظرات ایشان را به چالش کشیدم، درست چندین روز بعد شورای عالی کار با وجود آنهمه کارشناسی، فضاسازی و توافقات سه جانبه شورای عالی کار و اعلام رسمی آن مبنی بر دومیلیون و پانصد هزارتومان سبد هزینه خانوار که خود نیز از حداقل های سطح معاش یک خانواده اخذ شده بود را به بایگانی سپردند و دشمنی آشکار خود را با امضای حداقل دستمزد ۹۳۰ هزارتومانی به طبقه کارگر نشان دادند.

مبارزات مستمر و دائمی کارگران در تمام این سالها، اعم از طومار چهل هزار امضا، اعتصابات، اعتراضات و تجمعات در مقابل وزارت کار و مجلس، برای افزایش دستمزد، تلاش همه جانبه کارگران را برای قدرتمند شدن به یک نیروی اجتماعی نشان میدهد تا توازن قوا و کفه ترازو را به نفع طبقه کارگر سنگین کنند و در نتیجه آن بتوانند افزایش دستمزد و دیگر مطالبات انباشته خود را بدست بیاورند، خیزش دی ماه نتیجه این همه تلاش مستمر بود که جنبش فرودستان را علیه فقر و گرانی به خیابانها کشاند و شکی نیست این مبارزات تا تحقق مطالبات طبقه کارگر و همه جامعه، با قدرت به پیش خواهد رفت.

جدا از مبارزات مستمرکارگران برای احقاق مطالباتشان، نتیجه دو رویداد بالا نشان می دهد که همه دست اندارکاران حکومتی از صدر تا ذیل، از جمله سران تشکلهای دست ساز دولتی و اعضای شورای عالی کار که در تصمیم سازی و تصمیم گیری برای حق معاش کارگران نقش دارند با امضا و تصویب دستمزد زیر خط فقر، سهمی بسزا در ستم و جنایت در حق میلیونها خانواده کارگری دارند.

در انتها لازم است تاکید کنم هر خانواده کارگری که در اثر فقر و فلاکت، طلاق و اعتیاد فرو بپاشد، هر خانواده کارگری در اثر نداری به کلیه فروشی، نوزاد فروشی و خودفروشی تن می دهد، هر فردی که در اثر بیکاری به کارتن خوابی، گورخوابی، بزهکاری، سرقت روی می آورد، همه کسانی که در اثر استرس، افسردگی و اختلالات روحی روانی دست به خودکشی و خودسوزی می زنند، به پای دست اندرکاران دخیل در تصویب دستمزدهای زیر خط فقر نوشته می شود و مطمئن باشید طبقه کارگر مسبب این همه جنایت در حق خود را بزودی به پای میز محاکمه خواهد کشاند.

۱۳ اسفند ۹۶

پایان سال واخراج کارگران:

اخراج 14کارگر شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی با حقوق ومطالبات پرداخت نشده در آستانه سال نو

در آستانه سال نو14کارگر شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی را با حقوق ومطالبات پرداخت نشده اخراج کردند.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ14اسفند،کارگران این شرکت ازاخراج دست‌کم ۱۴ کارگر باسابقه واحد اداری شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی با اتمام قرارداد کار خبر می‌دهند.

کارگران این واحد گردشگری افزودند: این اخراج برای دست‌کم ۱۴ کارگر واحد اداری شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی که به عنوان مسئول بخش‌های تدارکات، مشاوره، حقوقی و مالی فعالیت دارند، اتفاق افتاده و شائبه اخراج تعداد دیگری از کارگران قوت گرفته است.

این کارگران درخصوص وضعیت مطالبات اخراجی ها گفتند: کارگران مذکور دست‌کم دو ماه دستمزد، سنوات خدمت و حق عیدی پایان سال ۹۶ را از کارفرما طلب دارند.

به گفته آنان، در مجموع  ۱۵۰۰ کارگردر شرکت سرمایه‌گذاری وجهانگردی در سراسر کشور و ۱۴۰ نفر در دفتر مرکزی تهران مشغول کارند که مطالباتشان هر ماه با تاخیر پرداخت می‌شود.

طبق اظهارات آنان، کارفرما معتقد است؛ این اخراج ها به بهانه کاهش هزینه‌ها صورت گرفته است و برای کم کردن بیشتر هزینه‌های شرکت باید تعداد کارگران را به حداقل برساند به همین دلیل زمزمه اخراج‌ شمار دیگری از کارگران دفتر مرکزی به گوش می‌رسد.

به  گفته آنان این وضعیت درحالی است که برخی منابع خبری از اخراج تعدادی از همکاران دفاتر استانی و مراکز اقامتگاهی و گردشگری زیرمجموعه آنها می‌دهند که صحت این موضوع تایید نشده است.

شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی بزرگترین گروه هتلی کشور است که ۶۴ هتل فعال در سراسر کشور دارد  و بنابر شنیده‌ها دارایی‌های آن بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد  است.

نامه سرگشاده کارگران پیمانکاریِ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

کارگران پیمانکاریِ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی نامه ای سرگشاده خطاب به بهارستان نشین اهوازی اعتراضشان را نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان رسانه ای کردند.

برپایه گزارش رسانه ای شده بتاریخ14اسفند،کارگران پیمانکاری (ارکان ثالث) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران – منطقه اهواز، مدت 29 ماه از تاریخ 01/06/94 لغایت 30/10/96 در قالب دو قرارداد، تحت پیمانِ شرکت پیمانکاری بوده‌اند و حال می‌گویند پیمانکار با کارفرمای مادر تسویه حساب کرده اما مطالبات کارگران را نپرداخته‌است.

در نامه این کارگران از جمله آمده است:

«شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اهواز قرارداد اول پیمانکار موصوف را با ایشان بدون ارائه تسویه حساب کارگران تسویه حساب نموده است، درحالیکه طبق قوانین و مقررات جاری کشور، شرکت پخش مجاز به این کار نبوده است.

شایان ذکر است که پیمانکار مذکور بعد از اتمام قریب به دو ماه از آخرین قرارداد حاضر به پرداخت مطالبات کارگران اعم از عیدی و سنوات و دیگر مطالبات نمی‌باشد.

ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی600کارگر کارخانه لوازم خانگی پارس علیرغم وعده و وعیدها

بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی600کارگر کارخانه لوازم خانگی پارس علیرغم وعده و وعیدها ادامه دارد.*

به گزارش14اسفند یک منبع خبری محلی،یکی از کارگران این کارخانه بیش از 2 ماه معوقات پرداخت نشده دارند و مدتی است حق بیمه علی الرغم کسر از حقوق به حساب بیمه واریز نشده و دفترچه‌های کارگران تمدید نمی‌شود.

تغییر مداوم مدیریت و بی برنامگی در اداره امور شرکت نیز یکی دیگر از مباحث مطرح شده از سوی کارگران شرکت لوازم خانگی پارس بوده است.

درهمین رابطه معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استادر قزوین گفت:با ثبت وضعیت مدیریت در شرکت لوازم خانگی پارس تمام مشکلات این شرکت حل خواهد شد و کارگران مشغول به کار خواهند شد.

وی افزود: با حل مشکل مدیریتی، معوقات کارگران کارخانه لوازم خانگی پارس پرداخت می‌شود.

حبیبی با بیان اینکه پیگیر حل مشکل بیمه این کارگران نیز هستیم، اضافه می‌کند: از بابت شرکت لوازم خانگی پارس نگرانی وجود ندارد و مشکلات این کارگران به زودی حل می‌شود.

*بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی 600کارگر کارخانه لوازم خانگی پارس

کارگرکارخانه لوازم خانگی پارس: نزدیک به 2 ماه است که تولید به طور کامل قطع شده و حقوق کارگران پرداخت نشده و متاسفانه تاکنون مدیران داخلی و مسئولین پاسخگو نبوه‌اند.

حق بیمه کارگران در آخرین فیش پرداختی حقوق کسر شده اما به بیمه پرداخت نشده و بیمه نیز تمام خدمات خود از جمله خدمات درمانی را قطع کرده است.

به گزارش28بهمن یک منبع خبری محلی،یکی از کارگران این کارخانه گفت: حدود 15 سال است که در شرکت لوازم خانگی پارس کار می‌کنم و طی این مدت با مسائلی روبرو بوده‌ایم اما تاکنون تا این حد دچار مشکل نشده بودیم.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات ما در زمان تغییر مدیریت‌های شرکت به وجود می‌آمد، افزود: حدود 2 ماه است که مدیر شرکت تغییر کرده اما کارگران و کارکنان به حال خود رها شده‌اند و کسی پاسخگوی مشکلات به وجود آمده نیست.

این کارگر معترض ادامه داد: نزدیک به 2 ماه است که تولید به طور کامل قطع شده و حقوق کارگران پرداخت نشده و متاسفانه تاکنون مدیران داخلی و مسئولین پاسخگو نبوه‌اند.

وی با اشاره به اشتغال 600 کارگر در این شرکت، بیان کرد: کارگران در این مدت با ترس از ایجاد مشکل در صورت اعتراض و امید به بهبود اوضاع اقدامی نکرده و منتظر راه‌اندازی مجدد خطوط تولید بوده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تولیدات ماه‌های گذشته بارگیری شده و به فروش می‌رسد و همین موضوع باعث شده تا کارگران روز به روز امید خود برای برگشت به کار و آغاز تولید را از دست بدهند.

این کارگر ادامه داد: نبود مواد اولیه موجب تعطیلی خطوط تولید شده و بارها اتفاق افتاده که همه شرکت معطل رسیدن قطعات اولیه ساخت که در داخل ایران تولید می‌شود، شده است.

وی تصریح کرد: علی‌رغم تعطیلی خط تولید، کارگران هر روز راس ساعت کاری در شرکت حاضر می‌شوند اما طی چند روز گذشته نهار کارگران نیز قطع شده و کارگران مجبورند ساعت 12 به خانه‌هایشان برگردند.

این کارگر با اشاره به قطع خدمات بیمه، اظهار کرد: حق بیمه کارگران در آخرین فیش پرداختی حقوق کسر شده اما به بیمه پرداخت نشده و بیمه نیز تمام خدمات خود از جمله خدمات درمانی را قطع کرده است.

وی ادامه داد: قطع خدمات بیمه تکمیلی و درمانی مشکلات زیادی را برای کارگران و خانواده‌هایشان به جود آورده و افرادی که نیاز فوری به دریافت این خدمات دارند را با معضلات بسیاری روبرو کرده است.

این کارگر با بیان اینکه هیچ یک از مدیران داخلی و مدیرعامل توضیحی برای وضع موجود ندارند، خاطرنشان کرد: پیش از بروز این مسائل این شرکت روزانه 500 محصول اعم از ماشین لباسشویی، یخچال و کولر تولید می‌کرد اما حدود 2 ماه است که وضعیت شرکت در شرایط بحرانی قرار دارد و خواستار رسیدگی از سوی مسئولین استانی هستیم تا کارگران این شرکت چرخه تولید و اشتغال بازگردند.

تجمع اعتراضی قبول شدگان نظارت جهادکشاورزی ایلام نسبت به عدم بکارگیری مقابل استانداری

روز دوشنبه چهاردهم اسفندماه، قبول شدگان نظارت جهادکشاورزی ایلام دراعتراض به عدم بکارگیری مقابل استانداری تجمع کردند.

براساس گزارشات منتشره، این افراد که تمامی مراحل قانونی استخدام را طی کرده اند، اکنون با عدم بکارگیری توسط جهاد کشاورزی استان ایلام در تنگنا قرار گرفته و از طریق تجمع در مقابل استانداری، خواستار رسیدگی به وضعیت خود هستند.

این قبول شدگان با تجمع در مقابل درب استانداری ایلام در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان در جذب و بکارگیری خود، اعلام داشتند که مسئولان استان بایستی پاسخگوی خواسته بحق ما باشند.

ادامه اعتراضات کشاورزان ورزنه نسبت به عدم اختصاص حق آبه با تجمع مقابل شرکت آب منطقه‌ای و پل خواجو

صبح روز دوشنبه چهاردهم اسفندماه، کشاورزان ورزنه درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به عدم اختصاص حق آبه مقابل شرکت آب منطقه‌ای و پل خواجو  تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،در این تجمع چند صد نفری کشاورزان با حمل پلاکاردهایی حق‌آبه خود را از مسؤولان طلب کرده و خواهان اجرایی شدن تقسیم آب زاینده‌رود مطابق طومار شیخ بهایی شدند.

این تجمع که از اوایل صبح آغاز شده بود تا حوالی ظهر نیز ادامه داشت و با قرائت قطعنامه‌ای به کار خود پایان داد.

برداشت و حق آبه کشاورزان محاسبه مالی و براساس میزان بارندگی سال آبی هزینه نکشت به کشاورزان تخصیص داده می شود.

مجروح شدن دو کارگربر اثر انفجار مین در بانه

روز یکشنبه سیزدهم اسفند بر اثر انفجار مین در شهرستان بانه، دو کارگر که برادر هم هستند، مصدوم شدند.

براساس گزارش منتشره، روز یکشنبه سیزدهم اسفند دو برادر کارگر وارد منطقه ممنوعه مین‌گذاری در بانه شدند که انفجار مین به مصدومیت آنها منجر شد.

این اتفاق در منطقه «برویشکانی» و بخش ننور این شهرستان رخ داد.

یکی از این دو برادر از ناحیه دست و دیگری از ناحیه پا مصدوم شده‌ است و احتمال دارد که پایش را از دست بدهد.

دو برادر پس از انفجار به بیمارستان صلاح‌الدین ایوبی منتقل شدند.

آسیب دیدگی شدید دست کارگرکارگاه بلوکه زنی حاجی آباد زیرکوه

کارگر 33 ساله در حاجی آباد زیرکوه حین کار با دستگاه بلوکه زنی ، به دلیل گیرافتادن دستش در دستگاه ، دچار آسیب شدید شد.

براساس گزارشات منتشره،این حادثه که در ساعت 8:53 دقیقه صبح امروز رخ داد، کارگر 33 ساله دچار آسیب شدید در ناحیه دست شده بود که بلافاصله به دلیل نیاز به اقدامات تخصصی با اورژانس هوایی به بیمارستان امام رضای بیرجند منتقل شد.

مصدومیت شدید یک کارگر حین کاردر باشت براثر برق گرفتگی

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مصدومیت شدید یک کارگر 40 ساله براثربرق گرفتگی در روستای سرتنگ بیدک باشت خبرداد.

جلال پوران فرد روز دوشنبهافزود: کارگرمصدوم، با موتور برق مشغول جوشکاری لوله آب آشامیدنی روستا بود که دچار حادثه شدو از ناحیه ران، لگن و سر دچار شکستگی و از ناحیه کمر دچار آسیب شد.

وی اظهار داشت:تکنسین‌های اورژانس 115 اقدامهای اولیه حیاتی را برای بیمار انجام دادند و با توجه به نیاز حیاتی فرد مصدوم و دور دست بودن روستا از مرکز درمانی در خواست بالگرد هوایی شد.

پورانفرد تصریح کرد: با اقدام سریع اورژانس هوایی گچساران، مصدوم به بیمارستان رجایی شهر دوگنبدان انتقال یافت.

مصدومیت سه کارگر مرد جوان براثر انفجار وریزش آوار در کارگاه کفاشی

عصر روزیکشنبه13اسفند،انفجار در کارگاه کفاشی واقع در خیابان مصطفی خمینی، کوچه برهمه ، موجب ریزش دیواره ها و مصدومیت سه کارگرمرد جوان شد.

به گزارش 14اسفندپایگاه خبری 125، امیر هاتفی مدیر منطقه پنج عملیات آتش نشانی تهران که به همراه آتش نشانان خود را به محل حادثه رسانده بود، گفت: در قسمتی از یک ساختمان یک طبقه 170 مترمربعی با کاربری کارگاه کفاشی انفجار رخ داده و دیواره های یک اتاقک 15 مترمربعی(کارگاه چاپ و سیلک) ریزش کرده بود.

وی افزود: باریک بودن مسیرهای اطراف محل حادثه موجب شد تا نیروهای آتش نشانی پس از مجهز شدن به تجهیزات مخصوص، مسافت چندین متری را با پای پیاده طی کرده و خود را به محل حادثه برساندند.

مدیر منطقه پنج عملیات آتش نشانی، تصریح کرد: بنا به اظهار شاهدان، چندین نفر از کارگران زیر آوار سنگ و خاک گرفتار شده بودند که آتش نشانان به سرعت محل حادثه را ایمن سازی کردند و با استفاده از تجهیزات ویژه، مشغول آوار برداری شدند.

هاتفی خاطر نشان کرد: نیروهای آتش نشانی پس از انجام آوار برداری و جستجو در محل حادثه، سه نفر مرد جوان را از زیر آوار سنگ و خاک خارج کرده و با توجه به مصدومیت هر سه نفر، مصدومان از سوی آتش نشانان برای انتقال به مراکز درمانی، تحویل کادر پزشکی اورژانس شدند.

جان باختن 2کارگرساختمانی دربهشهر براثر گازگرفتگی

نشت گاز پیک نیک، منجر به مرگ 2 کارگر ساختمانی ساکن در یک کومه پلاستیکی در شهرستان بهشهر شد.

به گزارش 14اسفند پایگاه خبری پلیس، در این حادثه 2 کارگر ساختمانی به علت استفاده از پیک نیک اقدام به گرمایش خیمه پلاستیکی خود کرده بودند که دچار گاز گرفتگی شده و جان باختند.

چهاردهم اسفند ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com