اخباروگزارشات کارگری15اردیبهشت1397

admin   می 5, 2018   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری15اردیبهشت1397 بسته هستند

بایگانی

فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران برای تجمع واعتصاب در روزهای18، 19و20اردیبهشت

*سه شنبه18اردیبهشت: حمایت از تجمع بازنشستگان

سه شنبه 18 اردیبهشت – ساعت 11- مقابل ساختمان مجلس

*چهارشنبه19اردیبهشت: تحصن در مدارس

دو زنگ آخر روز چهارشنبه 19 اردیبهشت در مدارس سراسر ایران سر کلاس نمی رویم و در اتاق معلمان تحصن می کنیم.

پنج شنبه20اردیبهشت: تجمع در سراسر کشور

استان تهران و البرز : مقابل سازمان برنامه و بودجه

مراکز استان ها : ادارات کل

شهرستان ها : اداره شهرستان

– دوازدهمین روز اعتصاب روح الله مردانی در زندان اوین

– دوازدهمین روز اعتصاب غذا اسماعیل عبدی

– سردواندن کارگران پست های فشار قوی برق ونقش «شورای هماهنگی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق»

به بهانه انتشار بیانیه شورای هماهنگی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق تحت عنوان «رایزنی و نامه‌نگاری به جایی نرسید/اپراتور‌ها را سر می‌دوانند»

– تجمع اعتراضی کارگران کارخانه دستمال کاغذی نوظهور نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی

– شرکت پتروصنعت ازحقوق کارگران پیمانی فاز12 پارس جنوبی هم «حق بیمه» وهم «حق درمان درکمپ» برداشت می کند

– اخراج100کارگرکارخانه واگن سازی کوثرشهرضا

سایه شوم بیکاری بالای سر150دیگراین واحد تولیدی

– سلام و احترام به اعضای محترم کانال محصولات غذایی شهابی و سایر دوستان عزیز

– ادامه اعتراضات رانندگان نسبت به افزایش نرخ طرح ترافیک

تجمع رانندگان وانت بارها مقابل شورای شهر تهران

– تجمع اعراضی رانندگان خودروهای سنگین نسبت به عدم تحویل به موقع خودروهایشان توسط شرکت سایپا دیزل

– جان باختن کارگرجوان مزرعه پرورش میگو چوئبده آبادان براثر برق گرفتگی

دوازدهمین روز اعتصاب روح الله مردانی در زندان اوین

روح الله مردانی معلم مشاوره ناحیه ۴ کرج و دانشجوی دانشگاه تهران از تاریخ ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در اعتراض به بازداشت و بلاتکلیفی خود در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

روح الله مردانی در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و هم‌اکنون در بند ۴ زندان زندان اوین در بازداشت بسر می‌برد.

علت بازداشت آقای مردانی هنوز اعلام نشده اما آنطور که به خانواده ایشان گفته شده، بازداشت وی در ارتباط با شرکت در اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۶  همراه با جمعی دیگر از دانشجویان دانشگاه تهران بوده است.

دوازدهمین روز اعتصاب غذا اسماعیل عبدی

اسماعیل عبدى نزدیک به ۱۰ كيلو از وزن خود را از دست داده و از نوسان فشار رنج میبرد

سردواندن کارگران پست های فشار قوی برق ونقش «شورای هماهنگی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق»

به بهانه انتشار بیانیه شورای هماهنگی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق تحت عنوان «رایزنی و نامه‌نگاری به جایی نرسید/اپراتور‌ها را سر می‌دوانند»

«طی چند سال گذشته کارگران پست های فشار قوی برق در راه دست یابی به مطالباتشان مبنی برهمسان سازی حقوق،تبدیل وضعیت،اجرای طرح قرارداد دائم وجلوگیری از واگذاری به بخش خصوصی بارها دست به تجمع مقابل مجلس وسازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشورزدند.درخلال این تجمعات اعتراضی نهادی بنام- شورای هماهنگی بهره برداران پست های فشار قوی برق ایران-اعلام موجودیت کرد وباصدور بیانیه هایی تلاش کرد برموج نارضایتی این کارگران سوار شود واعتراضات را هدایت کند.

زمان آن فرارسیده است که کارگران پست های فشارقوی برق بانگاهی به ترکیب نهاد فوق ونقدعملکردش،نقش نهاد فوق را درهمین رابطه روشن کنند

اخباروگزارشات کارگری-15اردیبهشت:شورای هماهنگی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق سراسر کشور در بیانیه‌ای از عدم اجرای بخشنامه تبدیل وضعیت انتقاد کردند.

به گزارش15اردیبهشت ایلنا،این شورا، در بیانیه‌ای از بی‌نتیجه ماندن پیگیری‌ها و اعتراضات خود خبر دادند.

در این بیانیه آمده است: در تجمع نهم اردیبهشت، متاسفانه هیچ پاسخی از سوی مسئولان وزارت نیرو در راستای علت عدم اجرای بخشنامه کارگری دائم که به صورت شفاف از طرف سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام شده که اپراتورهای قرارداد کار معین پست‌های فشار قوی برق کشور به کارگری دایم تبدیل وضعیت شوند و از اجرای آن در این مدت سرباز زده‌اند، دریافت نشد و به حضور و خواسته‌های همکاران ما توجهی نکردند.

در ادامه این بیانیه، این تشکل کارگری با بیان اینکه مطالبه‌گری ادامه خواهد داشت، حق اعتراض را برای خود محفوظ دانسته و خواستار این شده است که مسئولان از سردواندن اپراتور‌ها و عدم اجرای قانون دست بردارند.

برای روشن شدن نقش «شورای هماهنگی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق»نظرتان را به گزارشات زیر جلب می کنیم:

*کارگران پست های فشار قوی برق را سرکارگذاشتند؟!

اخبار وگزارشات کارگری-2اردیبهشت1396:پیرو پیگیری‌های مداوم کارگران پست های فشار قوی برق طی ماه های گذشته در خصوص طرح‌های در دستور کار و وعده های مکرر مسئولین وزارت نیرو در خصوص ترمیم حقوقی و بهبود یافتن وضعیت موجود، اما نه تنها این وضعیت ترمیم نیافته؛ جلسات مکرری طی روزهای گذشته بصورت محرمانه در وزارت نیرو در حال انجام جهت واگذاری پست های فشار قوی فوق توزیع به شرکت های توزیع است.

درادامه گزارش امروز ایلنا درهمین رابطه تحت عنوان- وعده‌های مسئولان به کلاه زردها «باد هوا» بود- آمده است،مسئولین امر و آنهایی که از قبل این کار سود می‌برند در حال مقدمات و انجام زیرساخت های موجود هستند و در این زمینه مکاتباتی با شرکت‌ های برق منطقه‌ای کشور نیز صورت گرفته است؛در حالیکه هر ساله بودجه تمدید قرارداد کارکنان مدت معین در نظر گرفته می‌شد، اما در بودجه امسال خبری از تمدید قرارداد مدت معین‌ها هم نیست.

براساس این گزارش این کارگران خاطرنشان کردند که از تمامی کانال‌های قانونی، پیگیر مطالبات خود هستند.

اخباروگزارشات کارگری:قابل یاد آوری است که طی چند سال گذشته کارگران پست های فشار قوی برق در راه دست یابی به مطالباتشان مبنی برهمسان سازی حقوق،تبدیل وضعیت،اجرای طرح قرارداد دائم وجلوگیری از واگذاری به بخش خصوصی بارها دست به تجمع مقابل مجلس وسازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشورزدند.درخلال این تجمعات اعتراضی نهادی بنام- شورای هماهنگی بهره برداران پست های فشار قوی برق ایران-اعلام موجودیت کرد وباصدور بیانیه هایی تلاش کرد برموج نارضایتی این کارگران سوار شود واعتراضات را هدایت کند.

برپایه آنچه که درگزارش بالا آمد،زمان آن فرارسیده است که کارگران پست های فشارقوی برق بانگاهی به ترکیب نهاد فوق ونقدعملکردش،نقش نهاد فوق را درهمین رابطه روشن کنند.

**«شورای هماهنگی بهره‌برداران پست‌های فشار قوی برق کشور»روباز وارد بازی شد

اخباروگزارشات کارگری-21اردیبهشت1396:امروز21اردیبهشت «شورای هماهنگی بهره‌برداران پست‌های فشار قوی برق کشور» روباز وارد بازی شد وبا صدور اطلاعیه ای کارگران پست های فشار قوی برق را با طرح مشکلاتشان دعوت به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کرد وبه عبارتی دیگرماهیت واقعی خود مبنی بر وابستگی به حاکمیت را برملا ساخت.

ایلنا امروز طی گزارشی نوشت،شورای اپراتورهای پست های فشار قوی برق با صدور اطلاعیه‌ای از همه اپراتورها خواسته‌اند که در انتخابات شرکت کنند. در این اطلاعیه به مشکلات اپراتورهای فشار قوی برق اشاره شده است.

***ادامه سردواندن کارگران پست های فشار قوی برق برای تبدیل وضعیت

اخباروگزارشات کارگری-5اردیبهشت1397:سردواندن کارگران پست های فشار قوی برق برای تبدیل وضعیت کماکان ادامه دارد.

براساس گزارش منشره بتاریخ5اردیبهشت،کارگران پست‌های فشار قوی برق مدتهاست که پیگیر تغییر وضعیت خود از «قرارداد کار معین» به «قرارداد دائم» هستند. در این رابطه سازمان امور استخدامی کشور نیز تکالیفی را برعهده وزارت نیرو گذاشته است،نه تنها این تکالیف اجرایی نشده بلکه مسئولان وزارت نیرو قصد فرافکنی و فرار از مسئولیت دارند.

تعدادی ازاین کارگران در پاسخ به اظهارات مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو که مدعی شده تعیین تکلیف شاغلان پست‌های انتقال و وفوق توزیع شرکت‌های برق بیشتر به سیاست دولت و سازمان امور استخدامی کشور برمی‌گردد که باید آن‌ها وضعیت این افراد را مشخص کنند، می‌گویند:

«راجع به تعیین تکلیف شاغلان پست‌های فشار قوی برق که آن را در زمره وظایف سازمان امور استخدامی دانسته‌اند، چند نکته قابل تامل است:

همانگونه که می‌دانیم سازمان امور استخدامی، مرجع بالادستی کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرای راجع به نحوه جذب و ساماندهی منابع انسانی است. حال با توجه به این نکته، شایان ذکر است قریب به یک سال جلساتی مابین کمیسیون اجتماعی و کارشناسان سازمان امور استخدامی و معاونت‌های انرژی و منابع انسانی  وزارت نیرو و شورای اپراتوری برگزار شد و ماحصل این جلسات این بود که شاغلان پستهای برق در زمره مشاغل حاکمیتی و با نوع قرارداد «کارگری دایم» هستند و طی تفاهماتی که بین اعضای کارگروه فوق‌الذکر برگزار شد، مقرر شد ذی‌نفعان در زمره مشاغل کارگری ماده 124 قانون خدمات کشوری قرار بگیرند و در همین راستا ابلاغیه‌ایی در اسفند 1396 به شماره 1149587 خطاب به معاونت محترم تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو توسط معاونت سرمایه انسانی سازمان امور استخدامی ارسال شد و وزیر نیروی وقت نیز پیرو ابلاغیه فوق، بخشنامه‌ای راجع به تبدیل وضعیت شاغلان پستهای برق به گارگر دایم را برای مدیریت سازمان توانیر ارسال کرد و به  این سازمان ضرب‌العجل سه ماهه داد تا ابلاغیه سازمان امور استخدامی راجع به تبدیل وضعیت نامبردگان را اجرا نماید.

حال با گذشت قریب به یک سال، معاونت منابع انسانی وزارت نیرو و توانیر از اجرای ابلاغیه سازمان امور استخدامی و بخشنامه وزیر وقت، به دلایل نامعلوم سرباز می‌زنند.»

این کارگران در ادامه در ارتباط با فرافکنی وزارت نیرو، سوالات و تردیدهایی را مطرح می‌کنند:

1-«این ابلاغیه با حضور منابع انسانی وزارت نیرو و توسط سازمان امور استخدامی تنظیم و تهیه شده است؛ چطور می‌شود که هنگام تنظیم، ابلاغیه که به نوعی پیشنهاد وزارت نیرو نیز بوده قابلیت اجرایی داشت ولی بعد از صدور ابلاغیه و بخشنامه‌ی وزیر، قابلیت اجرایی خود را از دست داده‌است؟

2-همانگونه که بر همگان واضح و مبرهن است هیچ وزیر و حتی مدیری بدون بازخورد نظر کارشناسان مربوطه هیچ نوع بخشنامه و یا دستوری را در دستور کار قرار نمی‌دهد؛ حال با وجود اینکه پیش نویس  بخشنامه فوق‌الذکر وزیر وقت به دست کارشناسان خبره‌ی حوزه منابع انسانی وزارت نیرو تهیه و تنظیم شده و وزیر با مشورت معاونت منابع انسانی آن را امضا و به توانیر ابلاغ کرده، چطور می‌شود که همان منابع انسانی آن را غیر اجرایی می‌داند.»

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه دستمال کاغذی نوظهور نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی

روز شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه، کارگران دستمال کاغذی نوظهور دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی دست به تجمع مقابل کارخانه واقع در جاده قديم کرج، پشت کارخانه شير پگاه زدند.

براسا گزارش منتشره،14ماه حقوق،حق بیمه وحق سنوات کارگران کارخانه دستمال کاغذی نوظهور

پرداخت نشده است.

عدم پرداخت ماه ها حق بیمه موجب به‌تاخیر افتادن وضعیت بازنشستگی تعدادی از کارگران شده‌است.

مدت‌هاست از مدیرعامل شرکت هیچ خبری نیست. وی قبلا به کارگران شرکت برگه مرخصی داده‌ و وعده داده‌ بود این مرخصی‌ها همراه با حقوق است اما ما در این مدت هم، حقوقی پرداخت نکرده‌اند.

صاحبان شرکت،کارخانه را مدت هاست تعطیل کرده است و دلیل اصلی تعطیلی نه بدهی‌ها یا فقدان بازار فروش، بلکه تلاش کارفرمایان برای انتقال کار و تولید به قم است.

صاحبان این شرکت مدتی‌است که در قم، شرکتی احداث کرده‌، و بی‌توجه به تلاش و فعالیت چندین ساله بسیاری از کارگران، مساله تداوم کار این شرکت را رها کرده‌اند.

حدود یک‌سال و دوماه است که معوقه مزدی دارند. هم‌چنین سنوات بازنشستگی و بیمه بیکاری آنها پرداخت نشده‌است که تمامی این امور موجب به‌تاخیر افتادن وضعیت بازنشستگی کارگران شده‌است.

شرکت مدت‌هاست به‌حالت تعطیل درآمده. کارگران هم مدت‌هاست شکایت‌شان را در مجتمع قضائی مطهری (یافت‌آباد) به ثبت رسانده‌اند.

در همین زمینه، بابک شاهرخی (سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اسلامشهر) گفت: آرای تمام کارگران این شرکت، چه آنها که قرارداد موقت داشتند و چه آنها که با قرارداد رسمی کار می‌کردند، صادر شده‌است. اکنون دیگر پیگیری این مساله از حوزه اختیارات اداره کار خارج شده و در دستور کار دایره اجرای احکام مرجع قضایی قرار دارد.

وی افزود: تا جایی که من اطلاع دارم در احکام صادر شده، حتی توقیف اموال شرکت در دستور کار قرار دارد. البته نکته‌ای که وجود دارد، این شرکت فقط به کارگران بدهکار نیست بلکه به سازمان‌هایی از قبیل تامین اجتماعی هم بدهی دارد. بنابراین کارگران تنها سهم‌بران از توقیف و فروش اموال شرکت نیستند. کارگران برای پیگیری نهایی مطالبات‌شان، باید به مرجع قضایی رجوع کنند. بنابراین، صدور احکام از سوی اداره کار به‌معنی اجرای آنها نیست چراکه این اداره از چنین نقش اجرایی برخوردار نیست. پیگیری این مهم برعهده مراجع قضایی است.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اسلامشهر در پایان، اظهار داشت: بخشی از کارگرانی (کسانی که قرارداد موقت داشتند و زمان قراردادشان به پایان رسیده‌ بود) که قبلا مطالبات خود را در اینجا طرح کردند، رای مبنی بر دریافت بیمه بیکاری برای آنها صادر شده‌است. آن بخش از کارگران هم (کسانی که قرارداد استخدام آنها رسمی است) هنوز بلاتکلیف هستند. از آنجا که این گروه از کارگران به‌طور کامل رابطه کاری‌شان با شرکت قطع نشده‌، هنوز منتظر اجرای احکام صادره هستند.

شرکت پتروصنعت ازحقوق کارگران پیمانی فاز12 پارس جنوبی هم «حق بیمه» وهم «حق درمان درکمپ» برداشت می کند

کارگران فاز 12 پارس جنوبی می‌گویند: مجبوریم برای استفاده از خدمات درمانی کمپ محل سکونت خود، پول بپردازیم.

برپایه گزارش منتشره،کارگران پیمانکاریِ فاز دوازده پارس جنوبی با ابراز گلایه از وضعیت نامناسبی که شرکت پیمانکاری برای پرسنل شاغل در پالایشگاه نهم ایجاد کرده، می‌گویند: اخیرا نامه‌ای از سوی مدیر‌ پیمانی شرکت به معاونت اجرایی آن شرکت باعنوان لیست نفرات استفاده کننده از خدمات درمانی کمپ زده شده است که عنوان می‌کند هزینه درمانی کمپ از حقوق پرسنل کسر شود.

یکی از کارگران که نخواست نامش فاش شود، ادامه داد: بهداری کمپ فاز ۱۲ در «تپه آنتن» مستقر است و شرکت پیمانکاری با این کار هم حق بیمه تامین اجتماعی را از ما کسر می‌کند و هم حق درمان در کمپ را که این اصلا عادلانه نیست.

وی گفت: این کار مانند این است که پرسنل با دفترچه بیمه به بیمارستان مراجعه کنند و پس از آن بیمارستان در قبال خدمات انجام شده از شرکت مربوطه درخواست وجه و کسر از حقوق پرسنل نماید.

این کارگران خواستار رسیدگی مسئولان به اوضاع و جلوگیری از کسر حقوق کارگران به بهانه استفاده از خدمات درمانیِ کمپ شدند.

اخراج100کارگرکارخانه واگن سازی کوثرشهرضا

سایه شوم بیکاری بالای سر150دیگراین واحد تولیدی

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرضاازاخراج 100کارگرکارخانه واگن سازی کوثرشهرضا واقع درکیلومتر ۵۰ جاده اصفهان – شیراز، شهرک صنعتی رازی خبرداد وافزود150کارگرباقیمانده این واحدتولیدی هم ممکن است اخراج شوند.

به گزارش15ادیبهشت یک منبع خبری محلی، مصطفی اباذری، رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرضا با بیان اینکه مسئولان راه‌آهن به مدیران شرکت واگن‌سازی کوثر قولی مبنی بر واگذاری طرح تولید حدود ۱۳۰۰ واگن باری را دادند، اظهار کرد: به دنبال آن، مسئولان این شرکت اقدام به سرمایه‌گذاری حدود شش میلیاردی برای ایجاد خط تولید جدید کردند، اما راه‌آهن به تعهد خود عمل نکرده است.

وی اضافه کرد: مدیران شرکت واگن‌سازی کوثر نیز با این وضعیت، حدود ۱۰۰ نفر از ۲۵۰ کارگران این شرکت را اخراج کرده‌اند و گفته‌اند ممکن است سایر کارگران را نیز اخراج کنند.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرضا گفت: به گفته مدیر این شرکت، ساخت این تعداد واگن سه سال زمان نیاز دارد و به موجب قراردادی که قرار بوده بین این شرکت و مسئولان راه‌آهن منعقد شود، باید قطعاتی از کشور «روسیه» وارد می‌شده تا در این شرکت مونتاژ شود، اما هنوز آن قطعات وارد نشده است.

سلام و احترام به اعضای محترم کانال محصولات غذایی شهابی و سایر دوستان عزیز

حمایت، همراهی، پیگیری، خرید و سفارشات شما عزیزان برای من و خانواده ام ارزشمند و امید بخش بوده و نیز دلگرم کننده به ادامه حق خواهی، آزادی و آزادیخواهی.

این کار ارزشمند و شرافتمندانه را همسرم- ربابه رضایی- با کمک و حمایت دوستانم برای گذران زندگی و تامین مایحتاج فرزندانم شروع کرده و با همراهی و حمایت شما دوستان ادامه پیدا کرده، جا دارد که تشکر ویژه ای از همه عزیزان بکنم.

این تجربه ی خیلی خوبی برای من و خانواده ام بود و همچنین سرمشق برای کسانی که شرایط مشابه من را دارند. من را به دلیل ایجاد سندیکا و پیگیری مطالبات کارگری و حق خواهی به 7 سال زندان ناعادلانه محکوم و روانه زندان کردند به خیال اینکه اگر من و خانواده ام تحت فشار قرار بگیریم، من به آنچه می خواستند تن خواهم داد و شاید که ازحق خواهی دست بردارم. البته که اینطور نشد و ما به حق خواهی ادامه دادیم. درست است که این چند سال برای من و خانواده ام خیلی سخت گذشت و همسر و فرزندانم از ابتدایی ترین حقوق محروم بودند و خودم بعد از آزادی همچنان اخراج از کار هستم و بازگشت بکار نشدم و اکنون با انواع بیماری و سختی جسمانی دست و پنجه نرم میکنم اما با پشت گرمی و حمایت های عزیزان، هرگز نا امید نشدیم. قابل ذکر است که من و همسرم  تصمیم داریم که همچنان به تولید محصولات غذایی خانگی ادامه دهیم.

جهت اطلاع شما اعضای محترم کانال و سایر دوستان، به دلیل افزایش اجاره مغازه که از توان پرداخت ما خارج می باشد مغازه را تحویل دادیم و تا زمان اجاره مغازه مناسب محصولات غذایی خانگی کما فی سابق در منزل تولید و به فروش می رسد و از دوستان درخواست دارم برای اعلام  سفارشات و هماهنگی برای خرید با شماره همراه ربابه رضایی 09194802315 تماس حاصل نمایید.

آدرس: تهران خیابان جیحون خیابان مالک اشترغربی کوچه عبدالکریمی بن بست گلچین پلاک 4

یک بار دیگر از همه شما دوستان عزیز تشکر و قدردانی می کنم و کماکان به همراهی و حمایت های شما عزیزان دلگرم هستیم.

دست شما را به گرمی میفشارم. با امید و تلاش برای عدالت و برابری

رضا شهابی – ربابه رضایی

14 اردیبهشت 97

منبع:

https://t.me/shahabirobab

ادامه اعتراضات رانندگان نسبت به افزایش نرخ طرح ترافیک

تجمع رانندگان وانت بارها مقابل شورای شهر تهران

روز شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه،جمعی از رانندگان وانت بارها دراعتراض به افزایش نرخ طرح ترافیک مقابل شورای شهر تهران،تجمع کردند.

براساس گزارشات منتشره،تجمع کنندگان با بیان اینکه حقوق 6 هزار راننده وانت در اجرای طرح جدید ترافیک تهران نادیده گرفته شده، خواستار اقدام مسئولان مربوطه برای رفع مشکل و احقاق حق خود شدند.

یکی از معترضین گفت: شهرداری طرح را گران می‌کند، ماهم مجبوریم روی کرایه‌ها بکشیم.

وی ادامه داد: هیچکس هم پاسخگو نیست.

قابل یادآوری است که،اجرای طرح جدید ترافیک تهران از امروز (شنبه) در تهران آغاز شده است.

تجمع اعراضی رانندگان خودروهای سنگین نسبت به عدم تحویل به موقع خودروهایشان توسط شرکت سایپا دیزل

جمعی از رانندگان خودروهای سنگین در اعتراض به عدم تحویل به موقع خودروهایشان توسط شرکت سایپا دیزل، دست به تجمع زدند.

براساس گزارشی که15اردیبهشت رسانه ای شد، در هفته گذشته تصویری از تجمع تعدادی از رانندگان خودروهای سنگین در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که بر اساس آن رانندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی اعتراض خود را نسبت به عدم تحویل به موقع خودروهای ثبت‌نامی و همچنین افزایش قیمت این خودروها اعلام کردند.

بر اساس خبرهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است این رانندگان با وعده مسئولان شرکت سایپا دیزل، کامیون‌های خود را فروخته‌اند و قرار بود دو ماهه خودروهای جدید را تحویل بگیرند اما هنوز بعد از 2 سال نه تنها این خودروها را تحویل نگرفته‌اند بلکه با افزایش قیمت کامیون‌ها به میزان 120 میلیون تومان نیز مواجه شده‌اند.

در تصویربالا که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده در پلاکارهایی که در دست رانندگان است جملاتی با این مضمون نوشته شده است:

– اعتراض ثبت‌نامی‌های خودرو فرسوده به قیمت‌های نجومی و عدم تحویل عمل به تعهدات

– در طرح نوسازی ناوگان سوئیچ را گرفتند، اما بعد از دو سال هنوز سوئیچ را تحویل ندادند و با تاخیر در تحویل، قیمت را نیز افزایش داده‌اند.

– اعتراض ما ثبت‌نامی‌های فرسوده به قیمت‌های نجومی سایپا دیزل

– مدیران محترم  شرکت سایپا دیزل حق اعتماد ما ظلم مضاعف نیست.

جان باختن کارگرجوان مزرعه پرورش میگو چوئبده آبادان براثر برق گرفتگی

رییس مرکز فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:جمعه شب\14اردیبهشت)، برق جان کارگر 25 ساله مزرعه پرورش میگو چوئبده آبادان را گرفت.

بنابه گزارش منتشره،شهرام مقام شنبه افزود:این جوان بدلیل برق گرفتگی جمعه شب بدون علائم حیاتی به درمانگاه شهر چوئبده آبادان منتقل شد.

وی افزود:پزشک مستقر در درمانگاه و نیروهای درمانی تمام تلاش خود را برای احیای قلبی انجام می دهند که تلاش آنها نتیجه بخش نبود و تصمیم به اعزام وی به آبادان می شوند.

وی افزود: این فرد با آمبولانس فوریت های پزشکی به یکی از بیمارستان آبادان منتقل می شود ولی متاسفانه بدلیل شدت برق گرفتگی تلاش برای احیا این جوان در آبادان نیز بی نتیجه ماند.

شهر چوئبده از توابع شهرستان آبادان استان خوزستان، در فاصله 35 کیلومتری جنوب شرقی شهر آبادان واقع شده است.

پانزدهم اردیبهشت ماه1397

akhbarkargari2468@gmail.com