اخباروگزارشات کارگری16و17فروردین1397

admin   آوریل 6, 2018   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری16و17فروردین1397 بسته هستند

بایگانی

– برای هر چه باشکوه تر برگزار کردن مراسم روز جهانی کارگر آماده شویم

– نامه ی سرگشاده  جمعی از کار کنان رسمی کارگری بهزیستی کشور دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت پس از ادامه تحصیل

– اعتراض خانواده های کارگران جان باخته  نفتکش سانچی نسبت  به نحوه برخورد و بی مسئولیتی مدیران شرکت ملی!

– بلاتکلیفی شغلی کارگران کاشی پاسارگاد گندمان بدنبال تعطیلی کارخانه

– شورای همبستگی با جنبش کارگری ـ پاریس:

با پشتیبانی از اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه، دستگیری و اخراج آنان را محکوم می کنیم!

– فــراخــوان به تجمع اعتراضی مقابل سازمان جهانی کار در حمایت از کارگران ایران

– سوختگی 3کارگر براثر انفجارمخزن ذوب مس در شهرک صنعتی اشترجان فلاورجان

– جان باختن یک کارگر جوان درکاشان براثرسقوط از ارتفاع

– مرگ دلخراش کارگر کارخانه کارتن سازی شهرک صنعتی خیام نیشابور حین کار

– مرگ یک کارگرساختمانی درتبریز بدنبال سقوط

جوانمیر مرادی:

برای هر چه باشکوه تر برگزار کردن مراسم روز جهانی کارگر آماده شویم

زمان زیادی تا اول ماه «می» برابر با 11 اردیبهشت روز جهانی کارگر باقی نمانده است. شرایط برای برگزاری مراسم روز جهانی کارگر امسال ویژه است. یک سال پر اعتراض و اعتصاب و زد و خورد میان طبقه کارگر و کارفرمایان و قداره بندان اجیر شده آنان و همه دستگاههای قضائی، امنیتی و انتظامی را پشت سر گذاشته ایم و در دی ماه سال گذشته تظاهرات های گسترده محرومان، بیکاران، تنگدستان که همه اجزاء طبقه کارگر هستند به همراه زنان و مردان آزادیخواه و برابری طلب در بیش از 100 شهر توازن قوا به نفع ما به عنوان اکثریت  جامعه را بسیار تغییر داده است.

به همین خاطر دولت که بن بست اقتصادی و بحران و تعطیلی کارخانجاتش در کنار دزدی ها و چپاول سیستماتیک در درون دستگاههایش توان پاسخگوئی به مطالبات کارگران را ازش سلب نموده است، عوامل خود را مانند خانه کارگری ها و شورای اسلامی ها و دیگر هم قماشانشان در وزارت کار را مانند سالیان گذشته، اما با طرح ها و برنامه های ویژه ای با همراهی دیگر وزارتخانه ها و نهادهای سرکوبگر، از مدتها پیش مأمور فراهم نمودن یک رویاروئی گسترده و عیان کرده است.

قبل از پایان سال 96 حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نگرانیش از برگزاری مراسمات قدرتمند در روز جهانی کارگر 97 ابراز داشت و از همه عوامل در کلیه وزارتخانه ها و نهادهای قضائی، امنیتی و انتظامی که قرار است در نمایش رویاروئی با کارگران در این روز شرکت کنند، خواست که هوشیاری کامل خود را حفظ کنند تا کارگران معترض و به جان آمده کنترل نمایش ضد کارگری را به دست نگیرند و آن را تبدیل به نمایش قدرتمند اعتراض به فریبکاری، سرکوب و فقر و بیکاری نکنند.

اخیرا نیز پرویز نصیری (دبیر ستاد مرکزی گرامیداشت هفته کارگر) برنامه های ضد کارگری وزارت کار و خانه کارگر را اعلام کرده است که تماما در راستای فریبکاری و برگزاری نمایشاتی در دفاع از هر آنچه که کوچکترین ربطی به کار و زندگی کارگر ندارد، می باشند.

از دیدار با مراجع عظام گرفته تا شرکت در نماز جمعه و دیدار با رئیس جمهور برنامه هائی هستند که وزارت کار و خانه کارگر می خواهند با کشاندن مشتی از عوامل خود و احتمالا بتوانند تعدادی کارگر را با تهدید به این نمایشات بیاورند و از طریق آن در بعد تبلیغی بر عمق و دامنه اعتراضات کارگران نسبت به وضعیت موجود سرپوش بگذارند.

این درجه بالا از تمهیدات دولت و نهادهایش برای مقابله با مراسمات مستقل کارگری در روز جهانی کارگر باید بیشتر از پیش ما را به قدرت و تغییر توازن قوا به نفع ما آگاه سازد و بیشتر از پیش باید با اعتماد و جسارت بیشتر خود را برای برگزاری یک اول «می» باشکوه و وسیع با طرح مطالبات و شعارهای اساسی آماده کنیم .

علی رغم اینکه شورای عالی کار حداقل دستمزد سال 97 را یک میلیون یک صد و هشت هزار تومان تصویب نموده، اما از ترس شدت گیری اعتراضات کارگری اعلام نموده است که هنوز به مرحله نهائی نرسیده است و این یک مجال مناسب است تا با قرار دادن خواست حداقل دستمزد 5 میلیون تومان  در رأس شعارها و مطالبات ویژه روز جهانی کارگر، نیروی خود را متحدتر و تحقق دستمزد بالای خط فقر  را میسر کنیم.

جوانمیر مرادی      17/1/1397

نامه ی سرگشاده  جمعی از کار کنان رسمی کارگری بهزیستی کشور دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت پس از ادامه تحصیل

جمعی از کار کنان رسمی کارگری بهزیستی کشور طی نامه ای سرگشاده به حسن ربیعی رئیس دیوان عدالت اداری،وزیرکارورئیس بهزیستی اعتراضشان را نسبت به عدم تبدیل وضعیتشان پس از ادامه تحصیل واخذ مدارک دانشگاهی،رسانه ای کردند.

دربخش هایی ازاین نامه که15فروردین رسانه ای شد بقرار زیراست:

همانطوریکه مستحضرید جمعی از کارکنان سازمان بهزیستی کشور بصورت رسمی کارگری مشغول وظیفه هستند و تعدادی از این کارکنان همانند کارکنان رسمی و پیمانی در سالهای اخیر توانسته اند ادامه تحصیل داده و مدارک دانشگاهی از قبیل کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد را کسب نمایند و در حال حاضر در ستاد و شهرستانها به عنوان یک نیروی با تجربه البته با ابلاغ، انجام وظیفه می نمایند.

این در حالی است که اولاً کارکنان رسمی و پیمانی توانسته اند از حقوق و مزایای مدرک خود برخوردار شوند در حالیکه نیرویهای رسمی کارگری بدلیل نوع استخدامشان از این مزایا بهره‌مند نبوده و تاکنون نیز هیچ تغییری در احکام آنها لحاظ نگردیده است، ثانیاً طبق قانون کار می بایست احکام آنان تا گروه ۲۰ اعمال شود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداده و حتی کارکنان رسمی کارگری با مدرک کارشناسی نیز حداکثر تا گروه ۱۰ در احکامشان لحاظ شده است، ثالثاً از مزایای سختی کار در ماده ۳۶ تبصره یک قانون کار پیش بینی شده نیز برخوردار نیستند، رابعاً پاداش عیدی کارکنان موصوف که طبق قانون کار می بایست حداقل دوبرابر تا حداکثر ۳ برابر حقوق پایه پرداخت شود ولی به میزان کارکنان رسمی کشوری به آنان پرداخت می شود، خامساً کارکنان رسمی کارگری نه مانند کارکنان خدمات کشوری هستند و نه مانند کارکنان تابعه قانون کار که از هردو قانون محروم هستند به مصداق ضرب المثل معروف شتر مرغ.

مزید استحضار است اینکه تمامی کارکنان رسمی کارگری بالای ۱۸ سال سابقه داشته اند و با توجه به اخذ مدارک دانشگاهی تعدادی از آنها در صورت تبدیل وضعیت می توانند به عنوان یک نیروی با تجربه و تحصیل کرده در پستهای حساس سازمانی خدمت کرده و در کنار آن از حقوق و مزایای آن نیز برخوردار شوند. ضمناً با عنایت به اینکه در حال حاضر جذب و استخدام نیروی انسانی جدید محدود گردیده است در صورت تبدیل وضعیت این افراد وضعیت نیروی انسانی بهزیستی نیز بهبود خواهد یافت.

شایان ذکر است تبدیل وضعیت این کارکنان برای دولت بار مالی نداشته و حتی در بعضی از موارد پرداخت اضافه کار که هم اکنون سازمان بابت اضافه کاری کارکنان رسمی کارگری ۲۳ درصد سهم کارفرما می‌پردازد در صورت تحقق این امر طبق قانون کشوری پرداخت ۲۳درصد کارفرما حذف خواهد شد.

اعتراض خانواده های کارگران جان باخته  نفتکش سانچی نسبت  به نحوه برخورد و بی مسئولیتی مدیران شرکت ملی!

شرکت ملی نفتکش تلاش دارد که پرونده سانچی را بدون تعیین تکلیف مختومه اعلام نماید چراکه ورود ِغواص را غیر ممکن و بیرون کشیدن عرشه و قسمت موتور را ناممکن میدانند! واز خود سلب مسئولیت کرده و عوامل مدیریتی شرکت تعهد و مسئولیت نیروی انسانی را نمی پذیرند!

شرکت ملی نفتکش با فرسایشی کردن حادثه سانچی قصد کاهش حساسیت این پرونده در نزد افکار عمومی را دارند واز حسن نیت خانواده ها سواستفاده کرده اند.

خانواده های کارگران جان باخته  نفتکش سانچی به نحوه برخورد و بی مسئولیتی مدیران شرکت ملی نفتکش به شدت معترض هستند .

براساس گزارشی که 16فروردین رسانه ای شد،رضا عبداللهی وکیل خانواده های کارگران جان باخته  سانچی با انتقاد شدید از موضع شرکت ملی نفتکش، از مختومه اعلام شدن پرونده شهدای سانچی خبر داد و گفت :با این اقدام مدیران ملی نفتکش عملا اعتماد خانواده ها به این شرکت از بین رفت.

وی همچنین تاکید کرد: این خانواده ها تقاضای ملاقات با رییس جمهور و یا وزیر کار را دارند که از مجرای خود در حال پیگیری است.

وی افزود:شرکت ملی نفتکش تلاش دارد که پرونده سانچی را بدون تعیین تکلیف مختومه اعلام نماید چراکه زیر بار ورود ِغواص را غیر ممکن و بیرون کشیدن عرشه و قسمت موتور را ناممکن میدانند! واز خود سلب مسئولیت کرده و عوامل مدیریتی شرکت تعهد و مسئولیت نیروی انسانی را نمی پذیرند!

عبداللهی ادامه داد:خانواده های خدمه سانچی در نحوه برخورد و بی مسئولیتی مدیران شرکت ملی نفتکش به شدت معترض هستند و با فرسایشی کردن حادثه سانچی قصد کاهش حساسیت این پرونده در نزد افکار عمومی را دارند واز حسن نیت خانواده ها سواستفاده کرده اند.

بلاتکلیفی شغلی کارگران کاشی پاسارگاد گندمان بدنبال تعطیلی کارخانه

جمعی از کارگران کاشی پاسارگاد گندمان از تعطیلی کارخانه بعد از تعطیلات نوروزی و بیکاری کارگرانش خبر دادند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،جمعی از کارگران کارخانه کاشی پاسارگاد گندمان* واقع  در شهرک صنعتی این شهر از تعطیلی کارخانه خبر دادند و گفتند در حالی که قرار بود کارخانه پس از انجام تعمیرات از ۱۴ فروردین شروع به کار کند دستگاه‌ها به طور کامل خاموش شده و کارگران نیز به خانه برگشتند.

مدیران کارخانه کاشی پاسارگاد گندمان گفته‌اند که تعميرات ميانى كارخانه در ایام تعطیلات نوروزی انجام و از روز نهم فروردین نسبت به روشن شدن کوره‌ها اقدام شده است.

به گفته آنها این کارخانه قرار بود از تاريخ ١۴ فروردين تولید خود را شروع کند که متاسفانه از هفته دوم فروردين اداره گاز فشار گاز كارخانه را از ٥٠ پوند به ١٨ پوند کاهش داده و این اقدام باعث شده كارخانه امكان راه اندازى نداشته باشد.

سید حفیظ الله فاضلی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری  درهمین رابطه گفت: کارخانه کاشی پاسارگاد به علت بدهی برق و گاز تعطیل شده است.

وی تصریح کرد: قبل از ایام نوروز این کارخانه به دلیل بدهیی هایی که داشته تعطیل گشته است.

فاضلی با اشاره به اینکه در ایام نوروز کوره های این کارخانه خاموش شده بود بیان داشت: بعد از خاموش کردن کوره ها تا روشن شدن مجدد آن ۱۵ روز طول می کشد تا آماده کار شود.

وی با اذعان بر اینکه در حال حاضر فشار گاز این کارخانه افت داشته است بیان داشت: با افت فشار گاز کارخانه نمی تواند فعالیت داشته باشد.

فاضلی با اذعان بر اینکه سازمان صنعت و معدن به دنبال این است که این کارخانه دوباره فعالیت خود را آغاز نماید بیان داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با شرکت گاز رایزنی هایی را انجام داده است تا مشکل اساسی را پیدا کرده و آن را حل کند.

وی افزود: مدیر این کارخانه باید بدهی های خود را پرداخت نماید و منتظر کمک دولت نباشد چراکه محل کمک های دولت چیزی که کارخانه ها انتظار دارند نیست.

*گندمان در فاصله ۲۰کیلومتری بروجن و۸۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری  واقع شده است.

شورای همبستگی با جنبش کارگری ـ پاریس:

با پشتیبانی از اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه، دستگیری و اخراج آنان را محکوم می کنیم!

کارگران نیشکر هفت تپه همچون دیگر هم طبقه ای های خود تحت فشار و استثمار کارفرمایان قرار دارند و از ابتدایی ترین حقوق بی بهره می باشند. واحد عظیم تولیدی با وسعت بیست و چهار هزار هکتار زمین که سه کارخانه را در خود جای داده است و صدور تولیدات آن در اقصی نقاط کشور، نرخ سود آنرا افزایش قابل ملاحظه ای میدهد، چرا باید سه هزار و پانصد کارگر را در فقر مطلق قرار دهد و آنقدر استثمار را تشدید کند، که کارگران فریاد بیاورند “کارگران هفت تپه ایم، گرسنه ایم، گرسنه”!.

چگونه ممکن است که تولید گسترده ی نیشکر و قند و کاغذ و توزیع و فروش آنها در بازارهای وسیع، فلاکت و گرسنگی را برای کارگران به همراه آورد. آنها در سه ماهه ی آخر سال 1396 حقوق دریافت نمی کنند و خانواده هایشان از پاداش نوروزی محروم می شوند. بنابراین سود حاصله از تولیدات هفت تپه جیب کارفرمایان را پر می نماید و نیز با سرقت، دزدی و اختلاس، صندوق دولتی نیز اشباع میشود تا آنرا هزینه ی سلاح های خراب کننده و خراب شونده در خاورمیانه قرار دهد.

اکنون برای چندمین بار، بیش از یک هفته است که کارگران هفت تپه در اعتصاب بسر می برند و همچنین با تجمع خویش اعتراضات خود را در برابر فرمانداری شوش در خوزستان، بیان می دارند. ولی نظام سرمایه داری جمهوری اسلامی چون همیشه به فعالین کارگری تهاجم نموده و بازداشتشان  می کند و حتی از کار اخراج می نماید، ابتدا از ورود اسماعیل بخشی به کارخانه جلوگیری به عمل می آورد و سپس احضاریه علیه وی صادر می کند. ولی کارگران هفت تپه گفته اند که دستگیری و آزار قادر نیست خللی در پیشبرد مبارزات آنها ایجاد نماید.

“شورای همبستگی با جنبش کارگری ـ پاریس” شدیدا اعتصاب شکنی، دستگیری و اخراج شماری  از کارگران هفت تپه را محکوم می نماید و اینگونه اعمال وحشیانه را به کارفرمایان و دولت حامی آنها، مرتبط می سازد.

زنده باد مبارزات اعتصابی کارگران هفت تپه

شورای همبستگی با جنبش کارگری ـ پاریس

conseil.solid21@gmail.com

14 فروردین 1397

فــراخــوان به تجمع اعتراضی مقابل سازمان جهانی کار در حمایت از کارگران ایران

اتحادیه های کارگری سراسر دنیا!

فعالین کارگری، احزاب و سازمانهای چپ و ضد سرمایه داری !

انسانهای آزادیخواده وبرابری طلب ،دانشجویان ،زنان ومردان زحمتکش !

یکصد وهفتمین اجلاس جهانی کار از ۲۸ می ۲٠١۸ الی ۸ ژوئن در شهر ژنو سوییس برگزار می گردد. علیرغم اعتراضات گسترده به نقض تمامی قوانین بین المللی کار در ایران و در اعتراض شدید به عدم حضور نمایندگان واقعی کارگران ایران در این کنفرانس که همه ساله توسط برخی از سندیکاهای کارگری ، فعالین کارگری ،احزاب وتشکلات چپ ومترقی در اروپا و ایران برگزار شده ومیشود ، امسال نیز ما ( کمیته برگزار کننده) در میدان ملل شهر ژنو – تظاهراتی را سازماندهی کرده و از شما درخواست داریم درآن فعالانه شرکت نمایید. رژیم ضد کارگر جمهوری اسلامی به دلیل ماهیت سرمایه داری- فاشیستی و واپسگرا، ورشکستگی بیش از۷۵در صدی اقتصاد، صنعت و تولید را رقم زده است و عواقب ویرانگر آنرا به کل جامعه و از همه بیشتر بر دوش کارگران و زحتمکشان ایران تحمیل نموده است.

علیرغم تمامی اعتراضات و تذکرات اتحادیه های کارگری در اجلاس های گذشته به رژیم ضد کارگری جمهوری اسلامی ایران ، نه تنها بهبودی در وضعیت بشدت نابسامان کارگران و مزد بگیران ایران حاصل نشده بلکه شرایط کار ومعیشت آنان بشدت سخت و فلاکت بارتر از قبل نیز شده است.

افزایش بیکاری، تورم، معوقات چند ساله مزدبگیران، فقدان تشکلهای کارگری، سرکوب اعتراضات کارگری از عواقب عملکردهای رژیم است. تاکنون هر صدای حق طلبانه مردم زحمتکش ایران به شدت سرکوب شده است. فعالان و جنبش کارگری ایران از فردای حاکمیت رژیمی ارتجاعی، با سرکوب، زندان و مرگ خاموش در زندانها روبرو بوده اند.و این درحالیست که کارگران ایران فاقد تشکل مستقل وطبقاتی خود بوده و هر گونه اقدامی در این رابطه طبق قوانین ضد کارگر جمهوری اسلامی جرم محسوب میشود.

رژیم اسلامی ایران هرساله با وقاحت تمام افراد اطلاعاتی و امنیتی منصوب خود را بعنوان نماینده کارگران ایران به اجلاس سالانه سازمان جهانی کار گسیل نموده تا صدای اعتراض کارگران ایران شنیده نشود. در حالی که نمایندگان واقعی کارگران ایران ممنوع الخروج بوده و برخی نیز در زندان و سایرین نیز با تهدید به مرگ روبرو هستند.

امروز تمامی کارگران، معلمان و مزد بگیران ایران برای پیشبرد مبارزات و اعتراضات خود نیاز به حمایت یکایک شما عزیزان دارند تا فریاد اعتراض آنان را به گوش جهانیان و نهادهای بین المللی برسانید.

بیایید در این حرکت اعتراضی هم صدا شویم تا از حقوق لگد مال شده کارگران و زحمتکشان ایران دفاع نموده و با شرکت گسترده و فعال خود صدای اعتراض کارگران وزحمتکشان ایران شویم .

زمان : اول ژوئن ۲٠۱۸ از ساعت ۱٠ الی ۱۴ بعد از ظهر

آدرس: Palais des Nations (Genève)

تلفن و ایمیل برای تماس :

٧٨۱۴۴٧٠۶٧۴۱٠٠- جمشید مهر jamshidmehr@hotmail.com

۶۶٨۶۵۱۶۱٧۱۴٠٠- علی مبارکی -kargar_1357@hotmail.com

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی – پیروز باد جنبش کارگری

کمیته برگزاری تظاهرات ژنو در حمایت از کارگران ایران

سوختگی 3کارگر براثر انفجارمخزن ذوب مس در شهرک صنعتی اشترجان فلاورجان 

روزجمعه 17فروردین،3کارگربر اثر انفجار مخزن ذوب مس در شهرک صنعتی اشترجان فلاورجان از ناحیه پا و کمر دچار سوختگی شده ودر بیمارستان بستری شدند.

براساس گزارشات منتشره، مدیر دفتربحران شهرستان فلاورجان گفت: بر اثر انفجار مخزن ذوب مس که بعد از ظهر امروز در شهرک صنعتی اشترجان فلاورجان رخ داد سه نفر از ناحیه پا و کمر دچار سوختگی شدند.

محمد عسگری افزود: با حضور به موقع نیروهای اورژانس و آتش نشانی به محل حادثه و خاموش شدن آتش حاصل از مواد مذاب از انتقال آتش به دیگر سالنها جلوگیری شد.

سه مصدوم این حادثه که از ناحیه کمر و پا دچار سوختگی شده بودند به بیمارستان خمینی فلاورجان منتقل شدند.

شهرک صنعتی اشترجان از توابع شهرستان فلاورجان قطب صنعت ریخته‌گری استان است.

در شهرک صنعتی اشترجان حدود 200 واحد صنعتی فعالیت دارد، در این شهرک چهار واحد در زمینه واحدهای ریخته گری آلیاژهای غیر آهنی، 90واحد در زمینه ریخته گری قطعات چدنی و 19 واحد نیز در زمینه ریخته گری‌های آهنی فعالند.

جان باختن یک کارگر جوان درکاشان براثرسقوط از ارتفاع

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از جان باختن کارگر جوانی در این شهر به دلیل سقوط از یک ساختمان در حال ساخت خبر داد.

روح الله فدایی چهارشنبه شب(15فروردین) گفت: جوان 30 ساله ای در حال جوشکاری سازه فلزی یک ساختمان در دست ساخت سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

وی افزود: کارگر جوان شامگاه 15فروردین از طبقه سوم ساختمانی با نزدیک به 12 متر ارتفاع در خیابان امیرکبیر کاشان سقوط کرد و به رغم اعزام تیم امداد و نجات ایستگاه 2 آتش نشانی، وی در محل حادثه فوت کرده بود.

بنابر اعلام روابط عمومی اورژانس کاشان، این جوان فوت شده از اهالی شهرستان الیگودرز بود.

مرگ دلخراش کارگر کارخانه کارتن سازی شهرک صنعتی خیام نیشابور حین کار

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور گفت: یک کارگر 31 ساله حین کار بر اثر گیر کردن داخل یکی از دستگاههای کارخانه کارتن سازی شهرک صنعتی خیام در این شهرستان جان باخت.

محمد شورورزی روز پنجشنبه16فروردین افزود: این حادثه صبح امروز در پی گیر کردن لباس این کارگر در حین نظافت دستگاه رخ داد.

وی گفت: کارگر حادثه دیده پیش از رسیدن نیروهای امدادی بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

مرگ یک کارگرساختمانی درتبریز بدنبال سقوط

روزپنج شنبه16فروردین،یک کار46 ساله بدنبال سقوط از بالای طبقه دوم ساختمان نیمه کاره واقع در کوچه باغ تبریز ، جانش را ازدست داد.

به گزارش16فروردین روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز ، ساعت 12:38 دقیقه روز16فروردین با اعلام سقوط یک مرد 46 ساله از بالای طبقه دوم یک ساختمان نیمه کاره در کوچه باغ تبریز، آتش نشانان ایستگاه شماره 10 گلستان به فرماندهی ذبیحی، جهت امداد رسانی  عازم محل حادثه شدند.

آتش پاد داوود طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، در این باره بیان داشت: با اعلام وقوع این حادثه به سامانه 125، گروه امداد و نجات ایستگاه شماره 10 به محل حادثه شتافته و شاهد سقوط یک مرد بر کف زمین کوچه شدند که در اثر این سقوط، به شدت دچار آسیب دیدگی و جراحت شده بود.

وی تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله فرد مصدوم را جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند که پس از بررسی های لازم مشخص شد وی در دم جان باخته است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز افزود: این حادثه زمانی که وی؛ در حال استفاده از بالابر ساختمانی و در بالای طبقه دوم ساختمان نیمه کاره قرار داشت، رخ داده بود.

هفدهم فروردین ماه1397

akhbarkargari2468@gmail.com