اخبار کارگری 16 و 17 مرداد 1397

admin   آگوست 8, 2018   دیدگاه‌ها برای اخبار کارگری 16 و 17 مرداد 1397 بسته هستند

بایگانی

وزیر رفت ؛ وزیر دیگر خواهد آمد!؟

تقاضای استیضاح علی ربیعی  وزیر تعاون، کار  و رفاء اجتماعی که چهارشنبه گذشته با ٤٠ امضاء در جلسه علنی مجلس  توسط علی لاریجانی اعلام شده بود، امروز ١٧ مرداد پس از صحبتها ی موافق و مخالف حول دعوی جناح های تکیه زدگان براریکه قدرت، با پایین کشیدن وزیر کار از صدارت وزارتخانه  پایان گرفت. و علی ربیعی با ١٢٩ رای موافق استیضاح، ١١١ رای مخالف و 3 رای ممتنع از کابینه روحانی کنار گذاشته شد.

از زمان صدارت ربیعی  بر وزارت کار این سومین استیضاح ایشان از سوی مخالفین جناحی وی بوده است. آنچه اما این آخری را از دو استیضاح قبلی متمایز میکند، باریکاد بندی دو طرف با تمام امکانات بوده است. ایلنا خبرگزاری کار که در دست باند ربیعی متمرکز است در یک هفته گذشته تمام قد از زبان مدافعین وزیر نوشت. و همه نیروهای  “فعال کارگری ” عضو “خانه کارگر ” را در اقصی نقاط ایران  برای حمایت از او بسیح کرد. تا حدی  که فرار بود در روز استیضاح با بسیج  نیرو در جلوی مجلس در دفاع ازاو تجمع برگزار کنند.

در مقابل جناح مخالف با از پرده فرود انداختن اسرار فامیلی و رانت خواری( که هر دو جناح رسوای جهان اند )، با تهدید پیدا و پنهان سعی کرد طرفداران وزیررا در مجلس به سکوت کشانده، یکه تازی خود را به پیش ببرند! که موفق هم شدند.

آنچه اما مرسوم سیستمهای پارلمانی در چارچوب کشورهای سرمایه داری ست ذره ای در برخورد دو طرف جایی نداشت. آنان نه به کارنامه صدارت ” وزیر محترم ” که از زمان ریاست جمهوری روحانی تکیه بر صندلی وزارت زده است پرداختند و نه آنکه در این استیضاح به مشکلات جامعه کارگری و مزدبگیران و حتی کارفرمایان در حوزه های مختلف تولیدی و خدماتی که  دربحران عظیمی دست و پا میزنند؛ در این استیضاح  جایی داشتند! و ابدا درباره حقوق های معوقه کارگران، اخراج سازی ، بیکاران؛ معلمان؛ کامیونداران ؛ پرستاران و بازنشستگان  و سرنوشت سازمان تامین اجتماعی صحبتی شد. وزیر رفت و وزیر دیگر خواهد آمد!؟؟

 

نوزدهمین روز اعتصاب کارگران خطوط ابنیه فنی راه آهن

ابا اعلام فراخوان  فراخوان شورای هماهنگی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنی راه‌آهن  برای اعتصاب متحدانه کارگران ز جمعه در روزهای اخیر مناطق سیرجان، خراسان، شمال شرق ۲، بندرترکمن، سرخس، شاهرود، دامغان، سمنان، نیز به جمع همکاران معترض خود پیوستند. پیش از این کارگران ایستگاه نیشابور، سبزوار، کاشمر و عطار، کارگران خطوط ابنیه راه‌آهن زنجان و مناطق ریلی هرمزگان (سیرجان)، اسلامشهر تهران، کرج، لرستان، آذربایجان، زاگرس، شاهرود، دامغان، سمنان، احمداباد هرمزگان، نگهداری ایستگاه ابومسلم و چند ایستگاه دیگر دست به اعتراض زده بودند.

این مزد بگیران ، در آخرین مشورت های فی مابین برای بازگشت به کار پرداخت حداقل  سه ماه حقوق معوقه و تامین امنیت شغلی‌شان درپایان اعتصاب را خواستار شده بودند..

کارگران می‌گویند عامل تشدید اعتراضات صنفی بی‌توجهی کارفرمایان شرکت‌های پیمانکاری به پرداخت مطالبات کارگران بوده است. به گفته آنان، مسئولان و سایر ذینفعان به‌جای چاره‌اندیشی منطقی برای خاتمه اعتصاب، سکوت اختیار کرده و برخی با تهدید به اخراج سعی دارند بین کارگران نفاق  بیاندازند. برخی عوامل کارفرمایان در روزهای اولیه اعتصاب سعی کردند با شناسایی کارگران معترض و فعالین کارگری  ، به جرم اخلال و اغتشاش با آنان تسویه حساب کرده ؛ صف متحد کارگران را بهم بریزند ! که البته با حمایت  و یکپارچگی کارگران موفق نشدند !.

به گفته این کارگران، بی‌توجهی مسئولان سیاسی و ادارات کار بویژه مسئولان بالادستی راه آهن به وضعیت بد کارگران خطوط ابنیه فنی و سایر کارگران در بخش‌های دیگر راه آهن کشور نظیر مهمانداران که مشکلات صنفی زیادی با پیمانکاران دارند، باعث تشدید  فضای عصبی شده است .

آنداشتن احساس مسئولیت و بی‌توجهی مسئولان مربوطه به استیفای حقوق کارگران باعث شده این کارگران بعد از گذشت سال‌ها، نتوانند به حقوق اولیه صنفی خود دست یابند.

به گفته این کارگران؛ هر روز شاهد اعتراض‌ها و تحصن‌های کارگری در مناطق مختلف ریلی هستیم  ! کارگران منتظر پاسخ کارفرما و مسئولین به مطالبات خود هستند

 

کارگران پروژه سد صفارود ۷ ماه است که حقوق اشان پرداخت نشده

کارگران این پروژه ۷ ماه است حقوق نگرفته‌اند> منابع خبری دلیل آن را عدم تامین اعتبار مالی پروژه از سوی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان ذکر کردند .

از قرار معلوم  بدنبال اعتراض مکرر کارگران کارفرما وعده هایی برای پرداخت معوقات مزدی این کارگران در آینده نزدیک داده است.

سد صفارود که در سفر خامنه ای  به استان کرمان در سال ۱۳۸۴  ساخت آن  تصویب شده بود بوده هنوز به اتمام نرسیده و نزدیک به هفت ماه است که کارگران آن حقوق و دستمزد  شان پرداخت نشده است .

 

.

۸ماه بیمه رانندگان اتوبوسرانی شرکت مهر گستر تابناک  پرداخت نشده است

جمعی از رانندگان قراردادی اتوبوسرانی شرکت «مهر گستر تابناک» رشت مطرح کردند که ۸ماه بیمه آن‌ها پرداخت نشده است.

این  رانندگان  که برای شرکت خصوصی مهر گستر تابناک کار میکنند گفتند  که شرکت با ما قراردادهای یک ماهه می‌بندد. و مشکل اصلی ما  در این میان حق بیمه‌های پرداخت نشده است.که تا به امروز حدود ۸ ماه بیمه معوقه داریم.

آنان میگویند: با اینکه مبالغ حقوق و بیمه رانندگان توسط شهرداری به حساب شرکت واریز می‌شود اما شرکت از پرداخت آن به رانندگان امتناع می‌کند. علاوه بر این سنوات به طور میانگین ۴ سال رانندگان پرداخت نشده است. پرداخت حق مرخصی استحقاقی رانندگان هم به تعویق افتاده است.!

عدم پرداخت مطالبات کارگران شهرداری لوشان

کارگران شهرداری لوشان می‌گویند که شهرداری هنوز بابت مطالبات مربوط به ۵ ماه دستمزد پرداخت نشده با آن‌ها تسویه حساب نکرده است.

به‌صورت مشخص حدود ۸۰ کارگر در مجموعه شهرداری لوشان به صورت مستقیم با سوابق بالای ۱۵ سال مشغول کارند که هنوز بابت بخش از دستمزد اسفند سال گذشته به همراه مزد چهار ماهه نخست سال جاری طلبکارند.

این کارگران میگویند: سالهاست که زیر نظر شهرداری در بخش خدمات، فضای سبز، موتوری و آتش‌نشانی به سختی کار می‌کنیم و در تمامی این سال‌ها شهردارانی که به ترتیب مدیریت شهری را برعهده می‌گیرند، در مقام کارفرما به تمامی تعهدات مزدی خود عمل نکرده‌اند.

به گفته آنها، در نتیجه استمرار این وضعیت دستمزدهای کارگران دیگر پاسخگوی هزینه‌های زندگی نیست. اخیرا نیز شهردار لوشان بخشی از دستمزد اسفند ماه را به حساب کارگران واریز کرده اما هنوز حداقل سه ماه حق بیمه به ما بدهکار است.

کارگران شهرداری لوشان خواستار آن هستند تا شخص شهردار در مقام کارفرمای اصلی چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بیندیشد .اگر قرار است مشکلات به همان صورت قبل استمرار داشته باشد چرا اعضای شورای شهردر هر دوره مرتبا شهردار تغییر می‌دهند؟

کارگران شهرداری لوشان گفتند: چون به مشکلاتمان از جانب مدیران شهری اعم از شهردار و اعضای شورای شهر و سایر مسئولان شهرستانی و استانی اهمیتی داده نمی‌شود، تصمیم داریم به زودی در ادامه پیگیری مشکلات شغلی‌مان که ناشی از بی‌توجهی به وضعیت معاش ما کارگران شهرداری است، در مقابل شهرداری تجمع کنیم.

چغندرکاران نقده یک‌سال است که پولشان را نگرفته‌اند.

امروز تجمعی از سوی کشاورزان چغندرکار نقده در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان از سوی شرکت قند نقده در محل کارخانه برگزار شد.

به‌گفته رییس هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی آذربایجان غربی، دلیل تجمع امروز چغندرکاران در کارخانه قند نقده، عدم پرداخت مطالبات آنها بعد از گذشت نزدیک به یک‌سال از برداشت و تحویل محصولشان به کارخانه است.

وی افزود: کشاورزان در شهریور ۹۶ برداشت چغندرشان را انجام داده‌ و به کارخانه تحویل دادند. از آن زمان تاکنون مطالبات آنها پرداخت نشده است.

ایشان تصریح کردند : چغندر محصول هزینه‌بری است. هزینه کاشت، داشت و برداشت آن بسیار بالا است. کشاورزان و کارگران چغندرکار اکنون کلی بدهی دارند. با توجه به عدم پرداخت مطالبات سال گذشته و پیش‌رو بودن زمان برداشت امسال در ماه شهریور، کشاورزان نگران و ناراضی از وضعیت کنونی هستند. اما به‌نظر می‌آید هزینه امسال چغندرکاران هم داده نخواهد شد. متاسفانه کسی هم پاسخگو نیست.

وی اظهار داشت: همیشه متداول بوده کشاورزان بابت هر تن چغندری که تحویل می‌دادند به‌همراه مزدشان، جوایزی شامل ۲ کیلو قند مجانی به نرخ دولتی بین ۱۴۰۰ الی۱۵۰۰ تومان و ۲۰ کیلو هم تفاله آن را می‌گرفتند. آن هم حتی به کشاورزان داده نشد. دلیل آن هم؛ تصمیم شورای اقتصاد برای لغو آن به‌نفع کارخانجات قند است.

قدرتی تاکید کرد: متاسفانه شرایط به‌گونه‌ای‌ست هرگاه صحبت از منافع کارخانه‌دار و سرمایه‌دار می‌شود همه عوامل در راستای حمایت از آنها حرکت می‌کنند. اما چنین حمایت و تلاشی از کشاورزان و بسیاری دیگر از اقشار ضعیف، صورت نمی‌گیرد.

استان  آذربایجان غربی  چهار کارخانه قند در شهرهای خوی، میاندوآب، ارومیه و پیرانشهر هستند.

تجمع کارگران شهرداری سردشت در اعتراض به معوقات مزدی

کارگران شهرداریسردشت در اعتراض به مطالبات مزدی و عدم پرداخت حق بیمه دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش کارگر نیوز، صبح امروز (هفدهم مرداد) جمعی از کارگران شهرداریسردشت که در بخش های مختلف ازجمله فضای سبز و خدمات مشغول به کار هستند، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند.
این کارگران می گویند: چند ماه دستمزد پرداخت نشده داریم. حتی از سال 96، عیدی و سنوات طلبکاریم که مشخص نیست چه زمانی قرار است این معوقات پرداخت شود.
این کارگران همچنین از عدم پرداخت حق بیمه خود انتقاد دارند و می گویند: در این چند ماهی که از سال جدید گذشته حق بیمه ما واریز نشده است. در سال 96 نیز حق بیمه ما کامل پرداخت نشده؛ در نتیجه در تمدید دفترچه های بیمه درمانی خود با مشکل مواجه هستیم. به تامین اجتماعی که مراجعه می کنیم، دفترچه های بیمه جدید به ما نمی دهند چون کارفرما حق بیمه را واریز نکرده است.
به گفته ی این کارگران، هیچکدام از وعده هایی که برای پرداخت معوقات داده اند تاکنون محقق نشده است و سرگردانی کارگران همچنان ادامه دارد.
یکی از این کارگران با بیان اینکه ماه هاست به همه اقوام و آشنایان و کسبه محل بدهکاریم،

گفت: شهرداری سردشت، کمبود نقدینگی و بدهی های شهرداری در زمان شهردار قبلی را دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران عنوان کرده و گفت: در صورت تامین نقدینگی در اولین فرصت مطالبات کارگران پرداخت خواهد شد.

کارگران ایران چوکا تا سه ماه مزد طلبکارند

کارگران کارخانه «ایران چوکا» در استان گیلان مدعی هستند تا سه ماه دستمزد از کارفرمای خود طلبکارند. .

از قرار معلوم در این واحد تولیدی نزدیک به ۸۲۰ کارگر مشغول کارند که بخشی از دستمزد اردیبهشت ماه و حقوق کامل  ماه های خرداد و تیر را نیز طلب کارند. جدا از دستمزد، در زمینه بیمه تامین اجتماعی نیز این کارگران  با مشکل روبرو هستند و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل نیز از خواسته‌های کارگران این کارخانه است.

ایران چوکا مانند سایر واخدهای تولیدی و خدماتی در چند سال گذشته برای تامین منابع مالی با مشکلاتی روبرو بوده است، و  کارگران آن هستند  که با استمرار وضعیت فعلی ا ، معوقات مزدی آن‌ها در ماه‌های آینده  باز هم افزایش پیدا کند.

ایران چوکا برای یکسال تا ۲۹ آبان ماه سال ۹۵ تعطیل بود که در نتیجه اعتراضات ده روزه کارگران، بار دیگرفعالیت تولیدی خود را از سر گرفت..

به گفته این کارگران؛ هم‌اکنون به دلیل تامین نشدن مواد اولیه و سایر مشکلات، شرکت چوکا با تمام ظرفیت تولید ندارد و میزان تولید آن در هر ماه به حدود دو تا سه هزار تن می‌رسد. این در صورتی است که ظرفیت تولید در این کارخانه حدود ۷ هزار تن در ماه است.

حدود ۱۰۰ نفر ازکارگرانی که طول  سال گذشته بازنشسته شده‌اند منتظر دریافت سنوات پایان خدمت خود هستند..

مرگ یک کارگر و زخمی شدن چهار نفر از آنان در سیلوی گندم

بر اثر فرو ریختن دیوار یک سیلوی گندم در شهرستان مرند چهار کارگر در زیر آوار مدفون شدند.

ظهر روز 14 مردادماه  در پی بروز یک حادثه در یک سیلوی گندم در محور مرند- جلفا، چهار کارگر مصدوم شدند.

در این حادثه جسد یکی از فوت‌شدگان از زیر خاک بیرون کشیده شده و تلاش برای یافتن بقیه ادامه داد.سنگینی گندم های انبار شده در محل،  و رعایت نکردن موارد ایمنی کار موجب ریزش دیوار سیلو شده است.

مرگ و مصدومیت دو کارگر یک واحد تولیدی در زرند .

بنا به خبر درج شده در رسانه های ایران دو کارگر در یک شرکت تولیدی در شهرستان زرند  کرمان در حین کار دچار برق گرفتگی شدند که یکی از آنها جان خود را از دست داد و کارگر دیگر مصدوم شد

تجمع اعتراضی مالباختگان پروژه مسکونی آریانا مقابل دادسرای شهرری

تعدادی از مالباختگان پروژه مسکونی ۸ میلیاردی آریانا در اعتراض به بلاتکلیفی ۷ساله خود مقابل دادسرای شهر ری تجمع کردند. مالباختگان این پروژه چند سالی است برای رسیدن به حق خود تلاش می‌کنند که تاکنون بی نتیجه بوده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعدادی از مالباختگان پروژه مسکونی آریانا شهرری در اعتراض به بلاتکلیفی 7 ساله خود مقابل دادسرای این منطقه تجمع کردند. این مالباختگان خرداد امسال تیر و فروردین سال گذشته نیز مقابل ساختمان فرمانداری شهر ری چادر زده بودند.

یکی از مالباختگاه پروژه مذکور در این باره گفت: مالباختگان از وضعیت نابسامان و بی عدالتی  و این همه ضعف وفساد مالی و اخلاقی پس از گذشت 7سال خسته شده ‌اند.

وی با بیان این‌که‌ طی 7 سال اخیر به هر دری زده‌ایم تا مشکل مالیاختگان پروژه آریانا برطرف شود، تصریح کرد: از مسئولان نظام می‌خواهیم گره مشکلات ما باز کرده و مالباختگان نگون بخت را به حق و حقوق واقعی خود برساند.

به گزارش تسنیم، سازنده پروژه مجتمع مسکونی “آریانا” واقع در شهرری 7سال پیش 8میلیارد تومان از 190 بی‌خانمان پول گرفت تا طی 2 سال مسکن (سال 92) آنها را تحویل دهد. طی سال‌های اخیر بدعهدی سازنده باعث بروز مشکلات متعددی برای مالباختگان شده و یکی از آنها چندی پیش یک خودکشی نافرجام داشت.

این مالباختگان اسفند 95  نیز در نامه‌ای به وزارت دادگستری با شرح حالی از وضعیت و اتفاقاتی که بر آنها رفته، خواستار رسیدگی به موضوع عدم ساخت، تکمیل و تحویل واحدهای مذکور از سوی سازنده شده بودند.خریداران پروژه مسکونی آریانا واقع در ورودی شهر ری فروردین ماه سال گذشته در اعتراض به عدم توجه سازنده این طرح به خواسته‌های آنها مقابل ساختمان فرمانداری شهر ری تجمع کردند

در حاشیه اخبار کارگری :

” آقا ” دوجور فرمان صادر میکند : با مسما و بی مسما . درباره ناظم  مدرسه شلم شوربایی سریع جکم صادر میشود. در باره قاری ” قرآن کریم ” دو سال پرونده قایم میشود. سرانجام هورا و احسنت به ” آقا ”  رهبر جمهوری اسلامی و “قوه قضاییه َ “اش !!؟؟

ناظم مدرسه معین به حکم دادگاه اعتراض کرد

به گزارش تسنیم، هفتم خرداد ماه امسال بود که یکی از سایت‌های خبری، از آزار و اذیت تعدادی ازدانش‌آموزان مدرسه‌ای در غرب تهران توسط ناظم مدرسه خبر داد؛ خبری که به‌سرعت در فضای مجازی پیچید و به‌دنبال آن، فیلم‌هایی از ناظم مدرسه منتشر شد.

به‌دنبال انتشار این خبر، رهبر جمهوری اسلامی طی نامه‌ای به رئیس قوه‌قضائیه دستور داد پس از محاکمه، در اسرع وقت حدود الهی در رابطه با متهمان اجرا شود. در متن نامه  آمده ابود: خبر جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تأسف شد. مقتضی است پس از محاکمه سریعاً حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا کنید.

رئیس قوه‌قضاییه هم به‌دنبال دستور رهبر معظم انقلاب، طی نامه‌ای به رئیس‌کل دادگستری استان تهران دستور داد در اسرع وقت نسبت به رسیدگی قانونی به پرونده مربوط به حادثه تکان‌دهنده یکی از مدارس غرب تهران اقدام کند. در متن دستور رئیس قوه قضائیه به دادگستری استان تهران آمده است: در خصوص گزارش واصله در رابطه با حادثه تکان‌دهنده و تأسف‌بار در یکی از مدارس غرب تهران و تشکیل پرونده و بازداشت متهم، با توجه به اهمیت موضوع که موجب جریحه‌دار شدن عواطف عمومی شده و نگرانی خانواده‌های محترم را فراهم کرده است و با عنایت به دستور اکید حاکی از دغدغه مقام معظم رهبری (دامت برکاته)، مقرر است در اسرع وقت با رعایت موازین شرعی و قانونی به پرونده رسیدگی و نسبت به اجرای حکم مقتضی بدون هیچ اغماضی اقدام و نتیجه به اینجانب منعکس شود.

نهم خرداد امسال، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در ارتباط با این پرونده گفت: از روزی که خبر مربوط به این حادثه تلخ را شنیدیم موضوع را پیگیری کرده و پس از ارجاع پرونده به دادسرا، بلافاصله متهم توسط پلیس به دادسرا تحویل داده شد و با ادامه یافتن تحقیقات از متهم، قرار وی به بازداشت تغییر کرد.

وی با اشاره به سرعت گرفتن تحقیقات با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه تصریح کرد: وظیفه خودمان می‌دانیم که در کمترین وقت با رعایت مقررات به این پرونده رسیدگی و زودتر آن را به دادگاه ارسال کنیم.

جعفری دولت‌آبادی در رابطه با تعداد شکایات صورت‌گرفته نیز گفت: در مطبوعات ملاحظه کردم که تا رقم ٣٦ مورد اعلام شده ولی طبق آخرین خبرها که بنده داشتم ١٥ مورد بوده است البته ممکن است بیشتر هم باشد.

20 خرداد احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور از معاینه هفت نفر از دانش‌آموزان این پرونده خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هیچ کدام ادعای تجاوز فیزیکی نداشتند معاینه جسمانی به‌روی آنان انجام نشد.

وی با بیان اینکه دو دانش‌آموز دچار مشکلات روان‌شناختی هستند افزود: ناظم این مدرسه نیز برای انجام تست‌های روان‌شناختی و شخصیتی به روان‌پزشکان قانونی معرفی شد و در حال حاضر برابر آزمایش‌های مختلفی که تا کنون به‌روی وی انجام شده مشکل خاصی در این فرد دیده نشده اما آزمایش‌های بعدی نیز به‌روی این فرد انجام خواهد شد.

22 خرداد دادستان تهران از صدور کیفرخواست برای ناظم مدرسه معین با چهار عنوان اتهامی خبر داد و گفت: در گام نخست 15 نفر از والدین دانش‌آموزان این مدرسه شکایت خود را نسبت به ناظم مدرسه اعلام کردند و در نهایت هشت نفر در دادگاه حضور یافتند.

وی با بیان اینکه دادستانی تهران پس از تشکیل پرونده تحقیقات تخصصی خود را آغاز کرد، افزود: در گام نخست دانش‌آموزانی که والدین آنها طرح شکایت کرده بودند در پزشکی قانونی حضور یافته مورد معاینه قرار گرفتند. در تمام گزارشات پزشکی قانونی به آن معنا تجاوز جنسی که در اخبار اولیه آمده بود به‌معنای جرایم خاص جنسی دیده نشد، ولی تعرضات جنسی گزارش شد و متهم هم پذیرفته است.

نهایتاً پرونده ناظم این مدرسه به مجتمع قضایی ارشاد ارسال و جلسه دادگاه در روز شنبه 16 تیر با حضور تعدادی از اولیای دانش‌آموزان و دو تن از دانش‌آموزان برگزار شد؛ جلسه چهار ساعت به‌طول انجامید و نهایتاً دادگاه در پایان همان جلسه اول، ختم رسیدگی را صادر کرد.

26 تیر امسال، جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور حکم این پرونده و محکومیت نانظم مدرسه معین به 10 سال حبس، 2 سال انفصال از خدمت و شلاق خبر داد.

اکوفارس: ناظم مدرسه معین که به ۱۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال انفصال از خدمت محکوم شده، به حکم دادگاه اعتراض کرد.

سعید طوسی قاری قرآن که در دو سال گذشته از سوی شاگردانش به تجاوز جنسی به آنها متهم شده بود، در یک گفتگو مدعی شده رای تبرئه او صادر شده است. ساعتی بعد از ادعای آقای طوسی، روز جمعه ۶ بهمن برخی سایتها برگه ای از رای دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تبرئه وی را منتشر کردند.

محمود صادقی نماینده مجلس هم مدعی شد شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر تهران بدون امضای رئیس دادگاه، با رأی دو مستشار از شعبه دیگر حکم چهار سال زندان طوسی را نقض و او را تبرئه کرده است. او از «اعمال نفوذ آشکار در فرایند دادرسی» نوشت و مدعی شد حدود دو سال بود که مدیرکل دادگستری پرونده را از دادگاه گرفته بود.