اخباروگزارشات کارگری16آبان 1396

admin   نوامبر 7, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری16آبان 1396 بسته هستند

بایگانی

– گزاشی درباره آخرین وضعیت محمود صالحی: انتقال مجدد به زندان یعنی مرگ

– اعتصاب وتجمع کارگران فاز 14 پارس جنوبی در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق

– اعتصاب وتجمعات دامنه دار کارگران شهرداری سروآباد دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان

– تجمع اعتراضی کارگران شهرداری آبادان نسبت به عدم پرداخت6ماه حقوق مقابل شهرداری مرکزی

– نامه سرگشاده هزار کارگر پروژه‌ای پارس جنوبی خطاب به رسانه‌ها برای انعکاس مشکلاتشان

– هشدار به کارگران، تشکلها  و سازمانهای کارگری در مورد جریان سازیهای مشکوک در جنبش کارگری

– اعتراض رسانه ای کارگران نمایشگاه مطبوعات نسبت به شرایط نامناسب کاری وسطح ناچیزحقوق

– وعده پرداخت قطره چکانی مطالبات پس از اعتصاب چند روزه* کارگران نیروگاه شیروان

– تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن فاتحان فجر قزوین مقابل استانداری

– مصدومیت 5کارگر بدنبال ریزش آوار ساختمان در اشرفی اصفهانی تهران

– مرگ کارگر نگهبان شرکت عمران پرند بر اثر انفجار

– مرگ دلخراش یک کارگر در در داخل دستگاه سنگ کوب در شهرک صنعتی کوثر گناباد

گزاشی درباره آخرین وضعیت محمود صالحی: انتقال مجدد به زندان یعنی مرگ

محمود صالحی تا به امروز16آبان ماه  کماکان در بیمارستان بستری است.

 دکتر معالجش در باره آخرین وضعیت محمود صالحی گفت: وی باید هر چه زودتر به یکی از شهرهای تهران یا تبریز منتقل شود تا بدلیل ضعیف شدن پومپاژ قلبش برایش باطری بگذارند.

همچنین پزشکی قانونی تایید کرده وبطور کتبی اعلام داشته  که حبس برایشان خطرناک است ونباید در زندان بماند.

گزارش دریافتی-16آبان:محمود صالحی روى تخت بيمارستان با اينكه تحت نظرسه ماموردولتى قراردارد پايش را هم به تخت بسته اند.

نیمه شب جمعه دوازدهم آبان ماه،ساعت یک و نیم محمود صالحی از درد سینه وحالت تهوع و تنگی نفس بیدار میشود.

یکی از زندانیان متوجه حال محمود میشود و وی را به درمانگاه زندان منتقل می کنند.سپس وی را بدلیل وخامت حالش  به بیمارستان خمینی سقز برده و دربخش سی سی یو بستری می کنند.

دکترها درباره وضعیت پیش آمده برای محود صالحی در زندان گفتند:وی دچارحمله قلبی شده است.

محمود صالحی تا به امروز16آبان ماه  کماکان در بیمارستان بستری است.

دکتر معالجش در باره آخرین وضعیت محمود صالحی گفت: وی باید هر چه زودتر به یکی از شهرهای تهران یا تبریز منتقل شود تا بدلیل ضعیف شدن پومپاژ قلبش برایش باطری بگذارند.

همچنین پزشکی قانونی تایید کرده وبطور کتبی اعلام داشته  که حبس برایشان خطرناک است ونباید در زندان بماند.

مقامات قضایی هیچ جوابی به خانواده محمود صالحی نمی دهند ودست دست میکنند واین امرموجب نگرانی بیش از پیش خانواده این فعال کارگری شده است.

محمود صالحی روى تخت بيمارستان با اينكه تحت نظرسه ماموردولتى قراردارد پايش را هم به تخت بسته اند.

اعتصاب وتجمع کارگران فاز 14 پارس جنوبی در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق

صبح روزسه شنبه16آبان ناه،جمعی از کارگران فاز 14 پارس جنوبی در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق دست از کار کشیدند و در محوطه کارگاه تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،دستمزد این کارگران از خردادماه پرداخت نشده‌است و مراجعات آنها به دفتر کارفرما تا کنون نتیجه نداده‌است.

این کارگران می‌گویند تاخیر در پرداخت دستمزدها در پروژه‌های پارس جنوبی، امری متداول است؛ اما ما از خرداد ماه حقوق نگرفته‌ایم و این تاخیرِ طولانی، همه زندگی ما را مختل کرده‌است.

از قرار معلوم، کارگران معترض طرف قرارداد با یک شرکت پیمانکاری هستند که محل کار آنها در کنگان واقع است.

اعتصاب وتجمعات دامنه دار کارگران شهرداری سروآباد دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان

چند روز است که کارگران شهرداری سروآباد دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان در اعتصاب بسر می برند وومقابل شهرداری تجمع می کنند.

به گزارش 16آبان یک منبع خبری محلی، چند روزی است که شاهد اعتراض و تجمع پرسنل شهرداری سروآباد و حاضر نشدن در محل کار هستیم این کارگران زحمت کش خدماتی شهرداری با تجمع  خواستار پرداخت هشت ماه حقوق به تاخیر افتاده خود و پاسخگویی مسئولین در این خصوص شدند.

یکی از این کارگران معترض گفت:ما کارگران شرکتی دو سال و هشت ماه اضافه کاری، هشت ماه اضافه حقوق خود را دریافت نکرده ایم و  چند سالی است که حقوق کارگران شهرداری به موقع پرداخته نمی شود و معیشت و زندگی خانوادگی ما را دچار بحران کرده چرا که با این گرانی ها بعضی از همکاران ما به نان شب محتاج شده اند.

یکی دیگر از کارگران شهرداری که دل پری داشت گفت: حقوق های ما بیش از 8 ماه است که پرداخت نشده  و گاهی با بی نظمی های بسیار زیادی مساعده ای ناچیز پرداخت می شود و آنهم چند ماه یک بار واریز می شود و فقط  کفاف مقدار ناچیزی از بدهی هایمان به مغازه های سطح شهر را می کند و در این وضعیت گرانی و بی پولی دیگر شرمنده همسر و فرزندان مان  شده ایم.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری آبادان نسبت به عدم پرداخت6ماه حقوق مقابل شهرداری مرکزی

روزسه شنبه16آبان،جمعی ازکارگران شهرداری آبادان دراعتراض به عدم پرداخت6ماه حقوق مقابل شهرداری مرکزی،تجمع کردند.

برپایه گزارش منتشره،کارگران تجمع کننده گفتند: مدت ۶ ماه است که هیچگونه دستمزدی از شهرداری آبادان دریافت نکرده اند.

این کارگران که تحت نظارت پیمانکار شهرداری آبادان هستند، می گویند : کارفرما اعتبار لازم را از شهرداری آبادان دریافت کرده اما حقوقی به آنها پرداخت نکرده است.

نامه سرگشاده هزار کارگر پروژه‌ای پارس جنوبی خطاب به رسانه‌ها برای انعکاس مشکلاتشان

در روزهای گذشته هزار نفر از کارگران پروژه‌ای پارس جنوبی در نامه‌ای خطاب به رسانه‌ها و از جمله صدا و سیما، خواستار انعکاس مشکلات خود شدند.

در این نامه که 16آبان رسانه ای شد، کارگران پروژه‌ای جنوب از رسانه‌ها خواسته‌اند گروهی را به منطقه پارس جنوبی اعزام کنند تا صدای کارگران به گوش مسئولان رسیده و اقدامی در جهت رفع مشکلات کارگران پروژه‌ای انجام شود.

گفتنی است کارگران پروژه‌ای پارس جنوبی با مشکلاتی مانند عدم امنیت شغلی و تاخیر در پرداخت دستمزدها مواجهند که فعالان کارگری یکی از علل بروز این مشکلات را واگذاری پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی به شرکت‌های پیمانکاری متعدد می‌دانند.

هشدار به کارگران، تشکلها  و سازمانهای کارگری در مورد جریان سازیهای مشکوک در جنبش کارگری

اخیرا کانالی تلگرامی با نام “اتحادیه کارگران ایران” براه افتاده است و اگر به حذف کلمه “آزاد” از نام بکار رفته توسط این کانال توجه نشود (معمولا در نگاه اول کسی نیز متوجه آن نمیشود) این شائبه ایجاد میگردد که این کانال تلگرامی مربوط به “اتحادیه آزاد کارگران ایران” است.

استفاده مزورانه از نام اتحادیه ما در حالی در دستور کار فعالین این کانال تلگرامی قرار گرفته است که آنان در بنرهای تبلیغاتی خود نام “شهابی” را نیز توام با نام مجعول “اتحادیه کارگران ایران” بکار می برند.

ما بکارگیری چنین سیاستی از سوی این کانال تلگرامی را یک اشتباه و یا اتفاق ساده ارزیابی نمیکنیم و بر این باوریم سرمایه داری حاکم بر ایران، توام با کاربست سیاست زندانی کردن  گسترده فعالین مستقل و سرشناس کارگری، در صدد است تا با براه انداختن جریانات رنگارنگ و متعدد در جنبش کارگری ایران ،  مرز تشکلها  و نهادهای مستقل و اصیل کارگری را با جریانات دست ساز، کم رنگ و مخدوش کرده و با جا انداختن آنها در درون جنبش کارگری ایران، دست به  لوث کردن امر تشکل یابی کارگری و تضعیف تشکلها و نهادهای مستقل کارگری موجود بزند.

ما با جلب توجه تشکلها و سازمانهای مستقل کارگری به این مهم، بر ضرورت افشای جریان سازیهای مجعول و ضد کارگری در جنبش کارگری تاکید و بدینوسیله از همه کارگران عضو و مرتبط با اتحادیه در سراسر کشور میخواهیم با اطلاع رسانی در مورد کانال تلگرامی با نام مخدوش “اتحادیه کارگران ایران” و استفاده از عنوان و نام “شهابی” در این کانال، در ارتباطات خود با کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران به آرم و گزینه “آزاد” در نام اتحادیه توجه نمایند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 16 آبانماه 1396

اعتراض رسانه ای کارگران نمایشگاه مطبوعات نسبت به شرایط نامناسب کاری وسطح ناچیزحقوق

کارگران نمایشگاه مطبوعات اعتراضشان را نسبت به عدم امنیت شغلی، عدم ثبت قرارداد، حقوق نامناسب،محل اسکان نامناسب و …رسانه ای کردند.

براساس گزارشی که 16آبان رسانه ای شد،نمایشگاه مطبوعات سال ۹۶ در حالی به کار خود پایان داد که کارگران این نمایشگاه از وضعیت مناسبی برخوردار نبودند. آنها در زیرزمین مصلی خوابیدند و برای وعده شام مجبور به‌اضافه کاری بودند و با همه این شرایط درآمد آنها تنها به ۳۰۰ هزار تومان می‌رسد.

سی‌ودومین نمایشگاه مطبوعات در هرحالی به اتمام رسید که مشکلات کارگران همانند مشکلات صنفی روزنامه‌نگاران در این گردهمایی به چشم می‌خورد. چند کارگر از عدم امنیت شغلی، عدم ثبت قرارداد، حقوق نامناسب،محل اسکان نامناسب و … ابراز گلایه کردند.

به گفته کارگران نمایشگاه مطبوعات که همگی از اهالی شهرستان کوهدشت از توابع استان لرستان بودند، یک کارفرمای بخش خصوصی ۲۶ نفر را سوار بر اتوبوس کرده تا پس از طی مسیر ۱۰ ساعته برای کسب درآمد به تهران بیاورد.

در کنار کارگران کوهدشتی که با لباس کار در نمایشگاه حضور داشتند؛ کارگران خدماتی دیگری هم حضور داشتند که در غرفه‌های رسانه‌های مختلف مشغول به کار بودند، آنها هم از وضعیت خود شکایت داشتند که در ادامه این گزارش گفت‌و‌گو با آنها را می‌خوانید:

برای وعده شام هم از ما کار می‌کشند/در زیر زمین  مصلی می‌خوابم

مسلم یکی از ۲۶ کارگری کوهدشتی است که برای کار در نمایشگاه مطبوعات به پایتخت آمده، او در مورد وضعیت شغلی خود می‌گوید: برای روزی ۵۰ هزار تومان به تهران آمدیم که قرار بود سه وعده غذایی هم به ما بدهند ولی وعده صبحانه‌ای در کار نیست. قرار بود از  ۸ صبح تا  ۵ بعدازظهر کار کنیم ولی عملا کار ما تا ساعت ۹ شب طول می‌کشد. نکته جالب توجه اینکه در قبال اضافه کار به ما شام می‌دهند! یعنی خبری از دستمزد اضافه کار نیست. در اصل سه وعده غذایی که قولش را به ما داده بودند به یک وعده کاهش یافته است.

مسلم در مورد محل اسکانشان ادامه می‌دهد: در طول روز وقتی برای استراحت نداریم و بعد از ساعت کاری به یک زیرزمینی در نزدیکی مصلی می‌رویم که هیچ امکانات رفاهی ندارد. همراه ما چند نفر هم آمده‌اند و نزدیک ۶۰ سال سن دارند.

این کارگر خدماتی نمایشگاه مطبوعات در مورد دفعاتی که در تهران مشغول به کار بود، می‌گوید: پیش از این ۳ دوره چند ماهه برای کار به تهران آمده‌ام که تنها توانستم در رستوران‌ کار پیدا کنم؛ وقتی در ماه با روزی ۱۲ ساعت کار یک میلیون تومان بابت حقوق می‌گرفتم راهی جز بازگشت به کوهدشت برایم باقی نماند.

مسلم در همین مورد اضافه می‌کند: اگر در کوهدشت کاری پیدا کنم که روزی ۱۰ هزار تومان به من بدهند هیچ وقت خانواده‌ام را ترک نخواهم کرد.

او ادامه می‌دهد: طبق وعده وعیدها قرار است بعد از اتمام کارمان به هر نفر ۴۰۰ هزار تومان بابت این چند روز دستمزد بدهند این موضوع را اضافه کنم که ۱۰۰ هزار تومان بابت هزینه رفت و آمد می‌پردازیم، یعنی تنها برای ۳۰۰ هزار تومان به تهران آمده‌ایم! این خود نشان می‌دهد که وضعیت کار در کوهدشت چگونه است. زندگی در شرایط سخت یعنی کوهدشتی بودن و باقی چیزی‌هایی که می‌گویند سوءتفاهم است.

نماینده مجلس وعده کارخانه داده بود ولی حالا پیدا نیست/در نمایشگاه کتاب یک چادر اتاق خوابمان بود

عباس دیگر کارگری است که تجربه کار خدماتی در نمایشگاه کتاب تهران هم در کارنامه دارد؛ او بعد از صحبت‌های مسلم در مورد تفاوت‌های کار در نمایشگاه مطبوعات و نمایشگاه کتاب می‌گوید: ما به کار سخت و سنگین عادت داریم. به خاطر کم آبی نمی‌توانیم در کوهدشت کشاورزی کنیم و به ناچار برای کار موقت به تهران می‌آییم و چون شرایط ادامه دادن نیست بازمی‌گردیم. تنها تفاوتی که این نمایشگاه با نمایشگاه کتاب دارد این است که ما در نمایشگاه کتاب چند نفری در یک چادر می‌خوابیدیم.

او در مورد وضعیت بیکاری در کوهدشت می‌گوید: نماینده ما وارد مجلس شد که حالا رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس است. او در وعده‌های انتخاباتی خود گفته بود که برای نابود کردن بیکاری یک کارخانه در کوهدشت تاسیس خواهد کرد که ما تنها زمینش را دیدیم و این وعده محقق نشد. بعد از انتخابات و راهیابی او به مجلس نه او را دیدیم و نه جواب تلفن ما را داد.

شرایط کار ما قابل قبول نیست/کارفرما از ما بیگاری می‌کشد

کارگران خدماتی کوهدشت، تنها کارگران خدماتی این نمایشگاه نبودند بلکه تعدادی از غرفه‌ها برای کارهای خدماتی و نظافتی خود از کارگران خدماتی استفاده می‌کردند. حسین کارگری که از استان گلستان برای کار به پایتخت آمده یکی از این کارگران خدماتی است که روزی ۱۲ ساعت در مکان‌های مختلف کار می‌کند. او می‌گوید: از طریق تبلیغات در روزنامه همشهری جذب این شرکت خدماتی شدم. بعد از پرداخت ۳۰۰ هزار تومان و تحویل مدارک شناسایی وارد خواب‌گاهی با تخت‌های ۳طبقه در محله نظام آباد شدم که بعد فهمیدم که هزینه خرید تلویزیون و دستگاه مبدل و مایع دستشوی و … را هم باید خودمان بپردازیم.

او در مورد دریافت دستمزد ادامه می‌دهد: روزی ۸۰ هزار تومان بابت کارگری می‌گیریم که ۴۰ درصد آن را شرکت بابت کمیسیون بر می‌دارد. شرایط کار در چنین شرکت‌هایی بسیار سخت است زیرا قوانین عجیبی دارد.

این کارگر خدماتی در همین مورد اضافه می‌کند: اگر ما به هر ترتیب با فردی که برای او کار می‌کنیم به مشکل بر بخوریم و کار تعطیل شود کارفرما(شرکت خدماتی) همان ۴۰درصد کمیسیون را از حقوق

ماهانه ما کم می‌کند و اینکه شرکت بابت اضافه کاری که انجام می‌دهیم از ما حق کمیسیون می‌خواهد که اصلا قابل قبول نیست.

حسین در پایان می‌گوید: وقتی به همسرم بابت کار و عقد قرار داد گفتم خوشحال شد. او گمان می‌کند وضعیت من در اینجا خوب است و من هم از شرایط کار خودم چیزی زیادی به او نمی‌گویم تا شاید کار بهتری پیدا و همه کمبودها را جبران کنم.

وعده پرداخت قطره چکانی مطالبات پس از اعتصاب چند روزه* کارگران نیروگاه شیروان

معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرماندار شیروان با بیان اینکه تا کنون حقوق معوقه کارگران شرکت پیمانکاری نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان پرداخت نشده است، گفت: حقوق یک ماه این کارگران هجدهم ماه جاری پرداخت می شود.

به گزارش یک منبع خبری محلی صمد ایزانلو، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار شیروان گفت: پس از تجمع های اعتراضی کارگران این شرکت پیمانکاری شورای تامین شهرستان جلسه ای را برای پیگیری موضوع تشکیل داد و مقرر شد هجدهم ماه جاری یک ماه حقوق معوق پرداخت شود.

ایزانلو افزود: هفتم آذر ماه نیز یک ماه از حقوق معوق این کارگران پرداخت می شود.

* پایان اعتصاب کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان بدنبال وعده پرداخت مطالباتشان

کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان  بدنبال وعده پرداخت مطالباتشان به اعتصابشان خاتمه داده وروزسه شنبه نهم آبان برسرکارشان بازگشتند.

برپایه گزارش منتشره بتاریخ نهم آبان ماه،معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار شیروان گفت: با پیگیری هایی که از اداره کار و شرکت مپنا در تهران انجام شد، مقرر شد معوقات حقوق کارگران پرداخت شود.

صمد ایزانلو با بیان اینکه کارگران متحصن پیمانکاری نیروگاه چهار ماه حقوق دریافت نکرده اند، افزود: تحصن کارگران امروز به پایان رسید. وی تعداد کارگرهای دارای مطالبه شامل کارگران شرکت نصب نیرو (از شرکت های گروه مپنا) و پیمانکاران را 200 نفر اعلام کرد و گفت: روزهای آینده حداقل حقوق دو ماه کارگران پرداخت خواهد شد.

درهمین رابطه:

سومین روز اعتصاب کارگران نیروگاه شیروان

امروزدوشنبه هشتم آبان ماه برای سومین روزمتوالی، کارگران نیروگاه شیروان(شرکت نصب نیرو) در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها مطالبات،سطح ناچیز حقوق وشرایط کاری،به اعتصابشان ادامه دادند ومقابل درب ورودی این واحد تولیدی تجمع کردند.

براساس گزارشی که هشتم آبان ماه رسانه ای شد،یکی از کارگران نیروگاه نصب نیرو شیروان حاضر در تجمع در خصوص علت برگزاری اجتماع اعتراضی کارگران گفت: شمار زیادی از کارگران شاغل در این نیروگاه بیش از یک سال بابت حقوق بیمه اجباری و تکمیلی، اضافه کاری، عیدی، پاداش و بن کارگری از کارفرما طلبکارند.

وی افزود: در سال جاری مطابق با 6ماهه گذشته هیچ مبلغی را از سوی مسئولین نیروگاه دریافت نشده و غیر از مطالبات معوقه یاد شده، کارگران نیروگاه در یک سال و نیم گذشته دستمز ماهیانه خود را با تاخیر دریافت کرده‌اند.

این کارگر ادامه داد: وضعیت نامطلوب مالی در حالی برای بیش از یک سال به کارگران نیروگاه تحمیل شده‌ است که کار در محیط‌های نیروگاهی یکی از مشاغل پرخطر و حادثه خیز تلقی می‌شود.

کارگر دیگری عنوان کرد: حقوق ماهیانه من یک میلیون و صد هزار تومان است اما عملا ماهیانه حقوقی دریافت نمی‌کنم، اضافه کاری را هم قطع کرده و زندگیم دچار مشکل شدیدی شده است.

وی به مشقت‌های زندگی خود اشاره کرد و گفت: هر روز برای گذران زندگی مواد غذایی را از مغازه داران شهرم قرض گرفته‌ام اما اکنون حسابم زیاد شده( دو میلیون تومان) و کسی دیگر حاضر نیست به چیزی قرض بدهد.

همیشه وعده پرداخت حقوق را می‌دهند و می‌گویند شنبه پرداخت می‌شود اما ازفروردین واردبیهشت96  تاکنون شنبه‌های بسیاری گذشته است و هنوز خبری از حقوق نیست.

کارگر نیروگاه ادامه داد،  حقوق سال 95 را کامل نگرفته‌ایم اگر اعتراضی هم صورت می‌گیرد جا به جایی انجام می‌شود و یا برای شخص معترض عدم نیاز به کار و اخراج نوشته می‌شود.

یکی دیگر از کارگران نصب نیرو شیروان به هشت ماه حقوق معوق خود اشاره و عنوان کرد: علاوه بر حقوق هنوز عیدی و سنوات را دریافت نکرده‌ایم و نزدیک به یک سال است که هزینه بیمه ما واریز نشده است.

کارگر نصب نیرو گفت: توان پرداخت مخارج زندگی را ندارم تا جایی که کنتور گازم را جمع کردند و بدون گاز زندگیمان مختل شده است روزه‌دار بودیم  ولی گازی برای پخت و پز نداریم.

وی اظهارداشت: کسی دیگر به ما قرض نمی‌دهد دیگر نان خالی هم نداریم، موتورم را برای مخارج زندگی فروختم ولی الان دیگر هیچ پولی برای تامین نیازهای اولیه خانواده‌ام ندارم.

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن فاتحان فجر قزوین مقابل استانداری

پیش از ظهر روز16آبان اعضای تعاونی مسکن فاتحان فجرقزوین دراعتراض دست به تجمع اعتراضی مقابل استانداری تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،اعضای تعاونی مسکن فاتحان فجر پیش از ظهر امروز با تجمع در مقابل استانداری قزوین نسبت به عدم وصول محکومیت پنج میلیارد تومانی برای مدیرعامل اسبق تعاونی اعتراض کردند.

در این تجمع اعتراض‌آمیز اعضای تعاونی مسکن فاتحان فجر استان نوشته‌هایی مبنی بر اینکه رئیس اداره تعاون استان قزوین به تقاضای این اعضا برای تشکیل مجمع عمومی و بررسی تخلفات رسیدگی کند، در دست داشتند.

این اعضا معترض بودند که حکم محکومیت پنج میلیارد تومانی برای مدیرعامل سابق تعاونی فاتحان فجر صادر شده و مدیرعامل و هیأت‌مدیره چرا نسبت به وصول آن اقدام نمی‌کنند.

اعضای تعاونی مسکن فاتحان فجر به واگذار نشدن واحدهای این تعاونی از سال ۹۲ تا به امروز و همچنین مهر و موم کردن این واحدها معترض بودند.

مصدومیت 5کارگر بدنبال ریزش آوار ساختمان در اشرفی اصفهانی تهران

ظهر روز16آبان،ریزش آوار یک ساختمان در حال تخریب در منطقه اشرفی اصفهانی تهران 5کارگرمصدوم بر جای گذاشت.

حسن عباسی  در مورد حادثه ریزش آوار در بلوار کمالی تهران گفت: این حادثه در اشرفی اصفهانی، ‌بلوار کمالی رخ داد و ساعت 12:18 به اورژانس اعلام شد که در پی وقوع این حادثه دو دستگاه موتورلانس و 3 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی اورژانس تهران اضافه کرد: محل حادثه ساختمانی در حال تخریب بود که در پی ریزش آوار 5 نفر مصدوم شدند که یک نفر از مصدومان در محل درمان شد و 4 نفر دیگر به بیمارستان‌های خمینی، رسول اکرم و شریعتی منتقل شدند.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز در تشریح حادثه تخریب ساختمان قدیمی در بزرگراه اشرفی اصفهانی گفت: ساعت 12:07 امروز حادثه تخریب ساختمان قدیمی در مسیر شمال به جنوب بزرگراه اشرفی اصفهانی نرسیده به خیابان کمالی به سازمان آتش نشانی اعلام شد که بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: محل حادثه یک ساختمان قدیمی دو طبقه در حال تخریب بود که برای ساخت بنای جدید کارگران مشغول تخریب این بنا بودند. در طبقه دوم ساختمان 7 نفر از کارگران که همه از اتباع کشور افغانستان بودند مشغول تخریب بنا بودند که به یکباره بخش زیادی از همین طبقه شامل سقف‌ها و دیوارها فرو می‌ریزد.

وی ادامه داد: سه نفر از کارگران بدون هیچ گونه مسئولیتی خودشان از ساختمان خارج شدند اما چهار نفر دیگر که بین 30 تا 35 سال سن داشتند زیر آوار گرفتار شدند. آتش نشانان بلافاصله عملیات رهاسازی را آغاز و خیلی سریع موفق شدند هر چهار نفر را زنده اما در شرایطی که از نقاط مختلف دچار مصدومیت شده بودند از زیر آوار خارج کنند. با توجه به اینکه این افراد در ارتفاع قرار داشتند به وسیله نردبان هیدرولیکی به پایین انتقال داده شدند.

وی تاکید کرد:‌ همه مصدومان تحویل اورژانس شدند و محل حادثه نیز در پایان عملیات تحویل عوامل شهرداری و نیروی انتظامی شد. این عملیات در ساعت 12:55 به پایان رسید.

مرگ کارگر نگهبان شرکت عمران پرند بر اثر انفجار

روزگذشته(15آبان)،یکی از کارگران بخش نگهبانی شرکت عمران شهر جدید پرند براثر انفجار یک شی منفجره جان باخت.

دادستان شهرستان رباط کریم با تایید این خبر به رسانه ها گفت:فرد  جان باخته  نگهبان شرکت عمران پرند بود که  در جریان گشت  زنی در مناطقی از فاز۶  یک شی انفجاری را پیدا می کند.

این کارگر این شی منفجره را با خود به شرکت حمل و آن را در کابین نگهبانی نگه می داردکه به ناگهان شی منفجر و مرگ  وی را رقم می زند.

دادستان رباط کریم در پایان گفته است: بخشی از اراضی اطراف فاز۶  شهر پرنددر گذشته میدان تیر و چک و خنثی لشکر ۲۳ تکاور ارتش بوده است و این شی از همان زمان در این ‌محل باقی مانده است.

مرگ دلخراش یک کارگر در در داخل دستگاه سنگ کوب در شهرک صنعتی کوثر گناباد

مسئول سازمان آتش نشانی گناباداز مرگ دلخراش یک کارگر در داخل دستگاه سنگ کوب واقع در شهرک صنعتی کوثر گناباد،خبرداد.

محمد قصاب صبح سه شنبه 16آبان، با اشاره به فوت یک کارگر در ناحیه صنعتی گناباد اظهارکرد: حادثه سقوط و محبوسی یک کارگر در داخل دستگاه سنگ کوب واقع در شهرک صنعتی کوثر گناباد به ایستگاه اتش نشانی اعلام و تیم های امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: نیروهای گروه نجات آتش نشانی شهرداری گناباد بلافاصله خود را به محل حادثه رسانده و مصدوم این حادثه را از لا به لای چرخ دنده های دستگاه بیرون آورده و به نیروهای اورژانس تحویل دادند.

مسئول سازمان آتش نشانی گناباد ابراز کرد: متاسفانه به دلیل پارگی شریانها و خونریزی زیاد، این مصدوم پس از رسیدن به بیمارستان، جان خود را از دست داد.

شانزدهم آبان ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com