اخباروگزارشات کارگری17بهمن1395

admin   فوریه 6, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری17بهمن1395 بسته هستند

بایگانی

لایحه اصلاح قانون کار احمدی نژاد – روحانی نه!

تغییرقانون کار بنفع کارگران آری!

– بدنبال مقاومت کارگران و در هم شکستن تلاش گارد ویژه شهرستان شوش برای ورود به شرکت نیشکر، کارفرما متعهد شد فردا صبح مطالبات کارگران را پرداخت کند

– صبح امروز 1500 نفر دیگر از کارگران نی بر شرکت نیشکر هفت تپه دست به اعتراض در مقابل کارخانه زدند + صورتجلسه توافق

– کارگران کارخانه هپکو باراهپیمایی در شهراراک یک ماه اعتصاب را پشت سرگذاشتند!

– اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه نیک پارس مقابل استانداری قزوین!

– تجمع کارگران اخراجی دانشگاه جندی شاپور دزفول مقابل فرمانداری برای بازگشت بکار!

– فشارهای امنیتی برای بازگرداندن رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد به زندان همچنان ادامه دارد و احتمال بازداشت وی بسیار جدی است !

– دادگاه محمود صالحی امروز 17/11/95 برگزار نشد!

-۱۰۰۰ کارگر و معلم و فعال مدنی در بیانیه متحدانه ای با حمایت از عظیم زاده و عبدی، خواهان پایان دادن به امنیتی کردن فعالیتهای صنفی شدند

– عدم پرداخت 5ماه حقوق کارگران شهرداری بندرماهشهر!

– باردیگر اعتراض کارگران معدن طزره رسانه ای شد!

از کارگران بیکارشده ساختمان پلاسکوچه خبر؟

*كارگران پلاسكو شب عيد به دنبال بيمه بيكاري هستند

*نگرانی کارگران بیمه نشده پلاسکو از دریافت مقرری بیکاری!

*برقراری بیمه بیکاری برای ٥٠٠ کارگر پلاسکو

– تجمع اعتراضی کشاورزان شین آباد در جاده میاندوآب- بوکان نسبت به ناامن بودن جاده!

-2 کارگر خط انتقال برق در ارتفاعات جبالبارز جان خود را از دست دادند!

3کارگردیگر این تیم امدادی هم مفقودالاثرهستند!

– جان باختن یک کارگرساختمانی در نیشابوربدنبال سقوط!

– مرگ ومسمومیت2کارگر نانوا بر اثر انتشار گاز مونواکسیدکربن

– اعتصاب3روزه کارکنان بریتیش ایرویز دراعتراض به سطح پایین دستمزد!

بدنبال مقاومت کارگران و در هم شکستن تلاش گارد ویژه شهرستان شوش برای ورود به شرکت نیشکر، کارفرما متعهد شد فردا صبح مطالبات کارگران را پرداخت کند

اتحادیه آزاد کارگران ایران-16بهمن: در پی اعتصاب صبح امروز کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و حبس مدیر عامل و مسئول مالی شرکت توسط کارگران در محل دفترشان، بعد از ظهر امروز گارد ویژه شهرستان شوش برای سرکوب کارگران اعتصابی وارد عمل شد اما با مقاومت و ایستادگی متحدانه کارگران اعتصابی این نیروها قادر به باز کردن درب و ورود به محل شرکت نشدند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه ازاد کارگران ایران، در پی این مقاومت و سر دادن فریاد “یا مرگ یا مطالبات” از سوی کارگران اعتصابی و ناکامی گارد ویژه شهرستان شوش در ورود به کارخانه و سرکوب کارگران، کارفرمای شرکت ناچار شد با تن دادن دادن به خواستهای کارگران و صدور بخشنامه ای متعهد شود تا فردا حقوق کارگران را واریز و پاداش بهره وری را در هفته اول اسفند پرداخت کند. همچنین کارفرما متعهد شد مبلغ 10 میلیارد تومان بیمه حد فاصل سالهای 68 الی 92 کارگران نی بر را که مصوبه مجلس است در بهمن ماه به حساب صندوق سازمان تامین اجتماعی داریز نماید.

بنا بر این گزارش، بدنبال این تعهدات و صدور بخشنامه از سوی کارفرما در مورد این توافقات، کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه دربهای ورودی کارخانه را باز و کار ورود نیشکر به آن آغاز و تولید راه اندازی شد.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران بازنشسته رسمی شرکت نیشکر هفت تپه که امروز دوشادوش کارگران شاغل این کارخانه در اعتراض شرکت داشتند اعلام کرده اند فردا با خواست پرداخت سنوات هایشان، دست به تجمع خواهند زد. این موضوع امروز بعد از ظهر از سوی این کارگران به اطلاع نماینده شوش و دیگر مسئولین شهر رسانده شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 16 بهمن ماه 1395

صبح امروز 1500 نفر دیگر از کارگران نی بر شرکت نیشکر هفت تپه دست به اعتراض در مقابل کارخانه زدند + صورتجلسه توافق

اتحادیه آزاد کارگران ایران-17بهمن: در پی اعتصاب و اعتراض دیروز بخشی از کارگران نی بر شرکت نیشکر هفت تپه و پایان آن، صبح امروز 1500  نفر دیگر  از این کارگران که بصورت کنتراتی کار میکنند دست به تجمع اعتراضی قاطعانه ای در مقابل درب ورودی شرکت زدند و با بستن دربها مانع ورود و خروج شدند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه ازاد کارگران ایران، در پی این تجمع بزرگ که کارگران بازنشسته سالجاری شرکت نیز در آن شرکت داشتند مامورین انتظامی با حضور در محل، 4 نفر از این کارگران را جهت مذاکره به فرمانداری شوش بردند و در آنجا بر اساس مذاکرات فی مابین و تماسی که فرماندار با اسد بیگی مدیر عامل گرفت صورتجلسه فراگیری برای انجام تعهدات کارفرما در مقابل خواست کارگران همه بخشهای شرکت نیشکر هفت تپه تنظیم و به امضای اسد بیگی و دیگر مسئولین شرکت نیشکر هفت تپه و مسئولین انتظامی شهر رسید.

بنا بر این گزارش، در پی تنظیم این صورتجلسه و  بازگشت چهار کارگر به جمع همکارانشان و گزارش مذاکرات و ارائه صورتجلسه، کارگران معترض نی بر کنتراتی و بازنشسته های سالجاری، ساعت 12 ظهر به اعتراض خود پایان دادند. هممچنین بر اساس این توافق مقرر شد مدیر عامل شرکت دیگر در محل کارخانه حضور پیدا نکند و فرد دیگری پاسخگوی کارگران باشد.

لازم به یادآوری است شرکت نیشکر هفت تپه به دلیل بزرگی و وسعت و دامنه ی کار، طیفهای مختلفی از کارگران را از قبیل کارگران نی بر کنتراتی، نی بر روز مزدی، فصلی، کارگران بخش تولید و رسمی و… را بکار گرفته که هر کدام از آنها مطالبات و مسائل خاص خود را دارند. به همین دلیل و در پی اعتراضات و اعتصابات مداوم کارگران بخشهای مختلف شرکت، امروز صورتجلسه ای تنظیم شد که تعهد کارفرما برای رسیدگی به مسائل کارگران همه بخشهای معترض و  دارای مطالبه را در بر داشت.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 17 بهمن ماه 1395

سند توافق و صورتجلسه کارگران نیشکر هفت تپه با مدیریت شرکت

17-11-95

کارگران کارخانه هپکو باراهپیمایی در شهراراک یک ماه اعتصاب را پشت سرگذاشتند!

امروزیکشنبه17بهمن ماه،کارگران کارخانه هپکو در سی امین روزاعتصابشان در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان ونداشتن امنیت شغلی،برای باری دیگر در خیابان های شهر اراک راهپیمایی کردند.

قابل یادآوری است که 1000کارگرکارخانه هپکواز تاریخ هیجدهم دی ماه دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان،وضعیت نامعلوم شرکت ونداشتن امنیت شغلی بدنبال واگذاری به بخش خصوصی دراعتصاب بسرمی برند وطی این مدت بارها دست به راهپیمایی در خیابان ها وتجمع درمیدان اصلی شهراراک،مقابل استانداری استان مرکزی زده اند و هرروز درمحوطه کارخانه اجتماع کرده اند.

به گزارش16بهمن ایسنا، اعتراض کارگران شرکت هپکو اراک که مدتی است تقریبا به صورت همه روزه و در قالب راهپیمایی و تجمع در جریان است، امروز نیز در حال برگزاری است.

کارگران شرکت هپکو اراک خواستار احقاق حقوق خود و بازگشت مدیریت این شرکت به دولت هستند.

آنها معتقدند تنها در این صورت مشکلات هپکو رفع خواهد شد.

براساس این گزارش، مسئولان استان تغییر مالکیت این شرکت به فردی با صلاحیت یا در غیر این صورت بازگشت آن به سازمان گسترش برای مدتی مشخص و سپس واگذاری را راهکارهایی عنوان کرده‌اند که برای رفع مشکلات این شرکت در دست پیگیری است.

کارگران هپکو که پیش از این اعلام کرده بودند تا زمان رفع مشکل به اعتراضات خود ادامه خواهند داد، بر گفته خود مصر هستند و امروز نیز در حال برگزاری راهپیمایی اعتراض آمیز خود هستند.

بنابه گزارش منابع خبری محلی،وعده پرداخت 2ماه حقوق عقب مانده کارگران کارخانه هپکودرپی قرار داد سازمان شهرداری های کشور با شرکت هپکو،داده شد.

برپایه این گزارش،روز یکشنبه ۱۰ بهمن ماه قرار داد سازمان شهرداری های کشور با شرکت هپکو با حضور رئیس سازمان بازرسی و رئیس دیوان محاسبات کشور و استاندار مرکزی به امضای خندان دل معاون وزیر کشور رسید.

با امضای این قرار داد سازمان شهرداری های کشور مبلغی را به شرکت هپکو پرداخت خواهد کرد که مبلغ این پرداخت حدود دو ماه از حقوق معوقه کارگران را تامین می کند.

این مبلغی که از سوی سازمان شهرداری های کشور بابت امضای قرار داد پرداخت می شود در یکی از بانک ها به عنوان سپرده نگهداری می شود و به سه برابر این مبلغ به شرکت وام پرداخت می شود.

شرکت هم این مبلغ وام را به عنوان حقوق کارگران پرداخت می کند و اقساط را، خود شرکت پرداخت می کند.

با این شرایط بدهی های شرکت هپکو افزایش پیدا می کند و هپکو به بانک ها بدهکارتر می شود.

اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه نیک پارس مقابل استانداری قزوین!

امروز17بهمن ماه،جمعی از کارگران کارخانه نیک پارس دراعتراض به عدم پرداخت5ماه حقوق،7ماه حق بیمه وعیدی سال94،دست از کارکشیده ومقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

بنا به گزارشات منتشره،کارگران این واحد تولیدی گفتند: مدیران این شرکت پنج ماه از حقوق شان را هنوز به حساب شان واریز نکرده اند.

یکی از آنان گفت : دستمزد بهمن و اسفند ، عیدی پارسال و همچنین حقوق ماه های آبان ، آذر و دی امسال را از شرکت طلبکارند.

یکی دیگر ازاین کارگران گفت : از تیرماه امسال هم حق بیمه آنها واریز نشده است.

وی افزود: حق بیمه تکمیلی هم از آنها کسر می شود ولی از آن نمی توانند استفاده کنند.

وی اضافه کرد : شرکت تولید و فروش دارد ولی با این حال آنها هنوز حقوق شان را دریافت نکرده اند.

به گفته ی آنان ، مدیران شرکت دو هفته است که به آنها قول واریز حقوق شان را داده اند ولی هنوز خبری نیست.

آن ها همچنین گفتند : دو نفراز کارگران معترض به نمایندگی از آنان به استانداری رفته اند تا با گفتگو با مدیران مربوطه مشکل را حل کنند.

آن ها تعداد کارگران معترض را 40 نفر اعلام کردند که همگی قراردادی هستند.

کارخانه نیک پارس در شهرک صنعتی کاسپین،کیلومتر30اتوبان قزوین-تهران قرار دارد و با 140 کارگر قرار دادی ،  اسنک، چیپس ،  غلات حجیم شده و تنقلات با نام تجاری « یامی» تولید می کند.

تجمع کارگران اخراجی دانشگاه جندی شاپور دزفول مقابل فرمانداری برای بازگشت بکار!

صبح امروز17بهمن ماه،کارگران اخراجی فضای سبز و باغبانی یک شرکت پیمانکاری سبزآفرین دز طرف قرارداد با دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول دراعتراض به اخراج وبرای بازگشت بکار مقابل فرمانداری تجمع کردند.

به گزارش17بهمن ایرنا،معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول در این خصوص گفت:حدود 20 نفر از کارگران فضای سبز و باغبانی محوطه دانشگاه جندی شاپور دزفول که زیر نظر پیمانکار فعالیت می کردند اخیرا اخراج شده اند که در اعتراض به این موضوع و بازگشت دوباره به کار صبح امروز جلوی درب فرمانداری تجمع کردند.

امیر عیسی زاده افزود:با پیگیری انجام شده مشکل بیمه بیکاری این کارگران اخراجی حل شده ولی کارگران خواهان بازگشت به کار هستند .

وی گفت:برای حل این مشکل پیگیری از طریق ریاست دانشگاه جندی شاپور صورت گرفته و دانشگاه در حال بررسی موضوع می باشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول نیز گفت:این کارگران زیر نظر شرکت سبزآفرین دز یکی از شرکت های پیمانکاری دانشگاه فعالیت می کردند.

فخرالدین ترابی زاده با اشاره به اینکه شرکت پیمانکاری اقدام به تعدیل نیرو کرده است گفت:کل کارگران این شرکت پیمانکاری 20 نفر هستند که حدود 12 نفر از آنها طبق خواسته پیمانکار اخراج شده اند .

وی افزود:طبق قرارداد پیمانکار برای تعدیل نیروها و بکارگیری آنها اختیار دارد ولی ریاست دانشگاه تلاش زیادی برای به کار گیری مجدد این کارگران داشته و به پیمانکار توصیه کرده برای جلوگیری از بیکار شدن این کارگران در بخش های دیگر به کار گرفته شوند.

وی اضافه کرد:با توجه به اینکه پیمانکار بر اساس نوع کار بطور شناور ودر برخی زمان ها به کارگران نیاز دارد می تواند کارگران را هنگام عدم نیاز تعدیل کند ولی پیگیری هایی از سوی دانشگاه برای به کار گیری دوباره آنها صورت گرفته است که امیدواریم نتیجه بخش باشد.

فشارهای امنیتی برای بازگرداندن رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد به زندان همچنان ادامه دارد و احتمال بازداشت وی بسیار جدی است !

با توجه به اینکه شهابی بعد از اعتصاب غذای 50 روزه در تیرماه نودوسه ، که برای رسیدگی نکردن ادامه درمان با موافقت دادستان تهران برای رسیدگی به خواسته های اعتصاب غذا از زندان به مرخصی پزشکی آمد و قرار شد که ادامه درمان از مرخصی پزشکی و دوران محکومیتش به حساب آید در شش ماه گذشته متاسفانه بارها توسط دادستانی و عوامل امنیتی برای اینکه به زندان بازگردد تحت فشار قرار گرفته است ،بطوری که در دوزادهم آذر ماه امسال اخطاریه ای برای ضامن آقای شهابی توسط اجرای احکام جرائم امنیتی صادر شد که ظرف یک ماه باید این فعال سندیکایی را به دادستانی معرفی کنید در غیر اینصورت وثیقه شما ضبط خواهد شد .حال بعد از گذشت بیش از یک ماه با توجه به اینکه شهابی مدارک پزشکی خود را مبنی برادامه درمان و مشکلات جسمی اش به دادستانی ارائه داده اما باز هم در هفته گذشته با احضار ضامن و گرفتن آدرس رضا شهابی تهدید دستگیری و حکم جلب وی را ابلاغ کرده اند ،متاسفانه با وجود اینکه کلا سه ماه ازدوران محکومیت شش سال ایشان باقی مانده و حکم یکسال محکومیت جدید وی هم از سوی دادستانی در دوران اعتصاب غذا وعده داده شده بود که اجرا نمی شود اما باز هم عوامل امنیتی درصدد این هستند که رضا شهابی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد را به زندان بازگردانند.

منبع: https://www.facebook.com/davood.syndica?hc_ref=NEWSFEED

دادگاه محمود صالحی امروز 17/11/95 برگزار نشد!

محمودصالحی:روز پنجشنبه مورخ 14/11/95 ساعت 30/ 10 دقیقه صبح از سوی شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان با منزل ما تماس گرفتند و ابلاغ کردند که روز شنبه مورخ 16/11/95 ساعت 10 صبح جهت محاکمه در دادگاه حضور به هم رسانم. همان لحظه اعلام کردم که من در روز شنبه در بیمارستان بستری هستم و به این دلیل نمی توانم حضور پیدا کنم. دفتردار شعبه ابلاغ کرد که روز یکشنبه مورخ 17/11/95 ساعت 10 صبح در دادگاه حاضر شوید. روز یکشنبه مورخ 17/11/95 ساعت 10 در دادگاه حاضر شدم. اما به دلیل عدم حضور نماینده دادستان سنندج دادگاه برگزار نشد ومحاکمه به یک ماه بعد موکول شد.

۱۰۰۰ کارگر و معلم و فعال مدنی در بیانیه متحدانه ای با حمایت از عظیم زاده و عبدی، خواهان پایان دادن به امنیتی کردن فعالیتهای صنفی شدند

موجیم که آسودگی ما عدم ماست

– جعفرعظیم زاده،  ازفعالین و مدافعین حقوق کارگری در تاریخ ۵ بهمن از سوی مراجع قضایی و امنیتی به منظور بازگشت به زندان، تحت تعقیب قرار گرفت.

– ماموران امنیتی با مراجعه به منزل نامبرده با اعمال فشار روحی و روانی بر خانواده و تهدید و ارعاب فرزند ارشدش،فشار برایشان و فعالین کارگری را تشدید کردند.

– عظیم زاده که همواره دغدغه خویش را تضیع حقوق کارگر و طبقه مزد بگیرمانند معلمان اعلام نموده است ،در اردیبهشت سال ۹۵ همراه با اسماعیل عبدی ،اعتصاب غذای خود را با هدف برداشته شدن اتهامات امنیتی از پروندهای فعالین کارگری /معلمی آغاز نمود.

– پس از در دستور کارقرارگرفتن لایحه اصلاح قانون کار توسط مجلس ،عظیم زاده به همراه سایر فعالین و تشکل‌های کارگری اعتراضات خود را در قالب تجمع های مختلف اعلام نمودند که منجر به مسکوت  ماندن لایحه مذکور بطور موقت گردید ودرنتیجه با تلاش های بی وقفه ایشان و سایر فعالین ، کارگری به توفیقی مهم دست یافت وتعرض سرمایه داران را به عقب راند.

– اصلاحات مد نظر درلایحه اصلاح قانون کارکه از سوی سرمایه سالارهای متکی به قدرت حمایت میشود ،عملا کارگر را به بی حقوق ترین و ارزانترین کالا در خدمت نظام سرمایه داری تبدیل میکند و شرایط فلاکت بار تری را به سطح معیشت کل جامعه تحمیل مینماید.

– این تلاشها امنیت و منفعت سرمایه داران را به مخاطره انداخته و درنتیجه فشار بر فعالان صنفی و اجتماعی ازجمله جعفرعظیم زاده واسماعیل عبدی را بعنوان یک راهبرد اساسی جهت جلوگیری از بیداری و آگاهی کارگران  و مزد بگیران ، مد نظر دستگاههای امنیتی و قضایی قرارداده است.

– لذاماجمعی از فعالین صنفی معلم و کارگری و مدنی ضمن اعلام حمایت از جعفرعظیم زاده و  تلاشهای مستمر ایشان در جهت رفع اتهامات امنیتی ازپرونده های  فعالین کارگری ، ومعلمی خواستار رفع این اتهامات واهی و بی ربط از پرونده های فعالین کارگری ومعلمان شده و  خواهان آزادی بی قید وشرط آنان هستیم…

1- محمد حسن پوره  2-  رسول بداقی 3- سید هاشم خواستار 4- تهمینه خسروی 5- شاپور خسروی 6- پروین محمدی 7- ناهید خداجو 8- شاپور احسانی راد 9- شیث امانی 10- نسرین جوادی 11- فاطمه مرادی12- نسرین بهمن پور13- سارا سیاهپور 14- شهناز هاشمی 15- شهین مقامی16- زینب سپهری 17- سعید رضایی 18- محمد ساکی 19- منصورکاتوزیان 20- ناهید شریفی 21- بهرام گرگان 22- حمید پرویز 23-سکینه مرادی 24-رحمان عابدینی 25- زهرا آجرلو 26- صفیه بسیم 27- مهدی جباری 28- وحیده جوهر چی 29- افشین مبارکی 30- علی فروتن 31- اکرم نصیریان 32- النا محمدی 33- نسرین چراغی 34- پروین حیدر 35- جواد معصومی راد 36- مهین خیر خواه37- فرشته میرزایی 38- عبدالرحمان ایران نژاد 39- شهین طالب زاده 40 – عبدالرضا پاک سرشت 41- لیلا ملکی 42-ابوالفضل جلیلوند 43- محمد علی زحمتکش 44- منصوره کاشانی 45-امجد محمدی46-کاوه اورکی 47- جمال فرهادی 48-  شهربار رستمی 49- مهرداد آرامش 50- حامد صفایی 51-عادل نصرتی 52-هادی کاوه 53-شریف آخوندی 54-شرافت قطبی 55-یاور دوستی 56-فرهاد بابا سلجی 57-مراد وردی 58-محمد قطبی 59- خسرو امانی 60- قادر حسینی 61- بهرام خدری 62-مجتبی خدری 63-حسین خانی 64-محمود عندلیب 65–مریم حسینی 66- مسعود نسیمی 67-شیوا بابایی 68- منصور احسن 69-نسرین کمانگر 70–صادق پرهام 71-اشرف مدرسی 72-داود بهشتی 73- ملیحه سلیمانی 74-آرش ابراهیمی 75- سارا اشراقی76- رضا حکیم الهی 77-منصور حسن پور 78- مریم رنود 79- منصوره عرفانیان 80- حسن یوسفی 81- ناصر مرادپور 82-عدنان ویسی 83- شهناز رهسپار84- بهرام ندیمی85- فرهاد هادی86- جلال محمدی87- اصغر محمدی88- رسول قوامی89- مهناز جوپانی 90- کیومرث خدایی91- خالد چوپانی92- پوپک صفدری93- نرت جوادی94- مونا طراوتی95- حسین فریدونی96- عرفان چوپانی97-برهان ستوده98- نسترن ملاحت99- جمیل اشتیاق100- افسانه فدایی101-اکبر مدبر102- شکوفه امامی 103- هادی سلیمانی 104-  فریده محمدی 105- عبدالرحمان فتخی 106- رحمان سلیمانی107- بهمن سلیمانی 108-  امید ملایی109- فخرالدین سلیمانی110- جمال سلیمانی111- کمال سلیمانی112-هیوا احمدی11334- هیرش احمدی114- روف امجدی115- سلمان امجدی116- رزگارسلیمانی117- سامان محمدی118-شورش مرادویسی119- یداله مرادویسی120- حسن احمدی121- امید سلطان ابادی122-رحمان رحمتی123- اشکان رحمتی124- سیوان کرمی125- سیروان کرمی126- بهمن کرمی127- خیات کریم ملایی128- شیرکوپرویزی129- حامدهاشمی 130- ایوب هاشمی131- کیوان خالدی132- سامان خالدی133- صباح محمدی134- صاحب محمدی135- دانیال سلیمانی136-سیامک حمی 137- آرشام پرند 138- سیامک حمیدی 139- سیوان احمدی 140- جمیل محمدی 141-خالد سلطان ابادی142-حیدر سلطان ابادی143-مهدی رحیمی144-اوات محمدی145 – قدرت موسوی 146-عادل محمدالماسی147-نادرمحمدی148-شیرین الماسی149-الهام الماسی150-حسین خدری151-حسن خدری152-رضا محمودی153-جمشیدمحمد154-شکوفه پرویزی155-ولی لطیفیان156-سعیده محمدی157-ساکار محمدی158-یاسر شریفی159-رضاشریفی160-ازادسلیمانی161-لیلابهمنی162-رویابهمنی163-سمیه شهریسوند 164-شکوفه جعفری 165-عثمان فتاحی166-هانیه سهرابی167-فرج اله غلامی168 -اسفندیار پوریا 169-رعنا سمیعی170-وحید یوسفی171-پارسا فروغی172- شهریار عظیمی 173-آهو محدثی174-ثریا پاک نهاد175-شیرین محدثی176-کیوان پویا177-شهرام غفاری178-نورالدین سبحانی179-نوید زرین کمر180-شهاب یصربی181-هدایت ذوقی182-اختر لطفی183-سهیلا اردلان184-خبات لطفی185-عنایت بهرامی186-یاسر بهاری187-عارف تیمن188-انسیه خرمالو189-شوقیه زارع190-احسان لهراسبی191-رشاد آورزه 192-محسن نباتی193-مجید نباتی194-قدسیه خدیور195-محبت رحمانی196-آسیه فلاحت 197-نسیم فاطمی198- شاهرخ عدالت199- فاطمه چهاری200- رستم فارابی201- حیران اقایی202- نسترن مدیر203- یاسین نعمتی204- هوشیار گرجی205- سامان گرجی206- ادیب هنرمند207- یدالله نوروزی208- جلال آراسته 209- رویا آراسته210- شاهین رحمتی211- بدیع نوری212- حامد رحمتی213- علیرضا شریفی214- فرح حدادی215- نسیم شریفی  216- نسترن مدیر 217- یاسین نعمتی218- هوشیار گرجی219- سامان گرجی220- ادیب هنرمند221- یدالله نوروزی222- جلال آراسته 223- رویا آراسته224- شاهین رحمتی225-  بدیع نوری226- حامد رحمتی  227- علیرضا شریفی228- فرح حدادی229- نسیم شریفی230- زینب آقایی231- حسین فتحی232- اوات مبصری233- سارا آذرگشسب 234- لیلا عظیم زاده235- فرح حاتمی236- شهریار طوفانی237- حدیث شجاعی 238- نسرین شجاعی239- خسرو پرند240- صدیق مبصری241- نادر عدالت242- عدنان پرهام 243- فرهاد خدادادی244- نوری شیبانی 245- حسن محبی246- فاروق حسینی247- اسعد پناهی 248- آزاد پناهی249- پدرام قربانی 250- عادل فدایی 251- سلیم مدرسی252- فریاد برهانی253- مهتاب برهانی254- لیلا اراسته255- هوشمند شجاعی256- خالد عنبی257- برهان قداست258- نعیم اخوندی259- احمد دیوارگر260- بابک نوری261- یاسین نوری262- فهمیه اردلان263- حیدر فخاری264- مظفر شرافت265- شریف بهارلو266- فرخنده قربان267- مهین کاظمی268- زیبا عطاری269- اسکندر مختاری270- محمد کاظمیان271- فاطمه سرلک272- بابک اسماعیلی273- حبیب عزیزی274- منیژه آزادی275- معصومه الهی276- پروین ذبیحی277- حسین شاهپری278- رحمان بیگی279- تقی نوربخش 280- مریم حق شناس281- نسرین چیت ساز282- رضا همتی 283- نیوشا منطقی284- اسد براتی285- مختار آریا 286- پرهام سروش 287- مستوره ندیمی288- بهنام صدیقی289- آرش فداکار290- نسرین محبی291- اردشیر غفاری292- اردوان غفاری 293- شیدا مدبر294- آرزو شیدایی295- محبوبه توانا296- یاور بهمنی297- عبدالله تورانی298- مازیار حسنی299- مهرداد صدارت300- عطا الله یوسفی301- شهرام صادقی302- محسن براتی303- پروین کرامتی 304- ماهان مبصری305- نیوشا بهرامی306- بهمن داداشی307- سارا محسنی308- شراره فخاری309- تیمورخرسند310- ماریا پورعلی311- رامین رستگار312- شهره مهریاری313- احسان محمدبیگی314- منیره کاظمی315- ارسلان شریفی316- رسول جمشیدی317- حسین محمدنژاد318- کامران پسند319- خیرالله لطفی نژاد320- زهره رستمی321- امید زمان زاده 322- کتایون خجسته323- ناهید سلیمانی324- مهراب زمان زاده325- پوریا خرسند326- مهسا خرسند327- ایرج خرسند328- حمیرا رمضانی329- محمد جواد محمدی330- کریم ایراندوست 331- سهراب ظفرمند 332- حنانه کرمی333- امیرمسعود مجد 335- تقی رمضانی336- سالار حکیمی337- میترا مرادزاده338- شهرام نامدار339- مهرداد محمدبیگی340- بهنام محمدنژاد 341- منصور رستمی342- آزیتا پورعلی343- فرزاد نظریان344- بهروز قربان زاده 345- سیاوش پور بابا346- فرشید هکی347- علی رضا علم شاه بیگی348- نرگس محمدیان349- اشرف مسعودی350- فرنوش احمدی351- احترام شکوری352- آفاق شکوری353- مستانه آژیر354- مصطفی موسوی355- اقدس موسوی356- اشکان کاوه357- پروانه آشتیانی358- غلام حسنی359- ایرج رستمی 360- نعمت آریا361- فریدون مرادی362- مهناز فرخی 363- شهناز فرخی364- بهاره کاوه365- زیبا  فرهمند366- محمد فرهمند367- الهه شوقی368- نوید صارمی369- حدیث صارمی370- توران فرهمند371- فریباصارمی372- صابر کریمی374- مینو کیخسری375- مهرنوش  حیدزاده 376- رحیم امیری377- فاطمه سلیمانیان378- علی پیروز379- گودرز شفیعیان380- جلیل رحمانی381- افسانه قربانی382- زاهد قربانی383- سردار رحمانی384- خلیل رحمانی385- سعدی قربانی386- عبد الله رحمانی387- جعفر شادی388- سالار محمدی389- عثمان شادی390- سیف الله شادی391- ادریس شادی392- سیروس شادی393- برهان امینی394- مرتضی سیدی395- رئوف قربانی396- مهرداد قربانی397- ابولحسن  قربانی398- علی فتحی399- عبدالله قربانی400- نظیر قربانی401- حسن قربانی402- حسین قربانی  403- یدر قربانی404- الیاس قربانی405- محمد قربانی406- مظفر قربانی407- دانا کریمی408- جهانگیر کریمی409- فتح الله کمانگر410- یدالله کمانگر411- عبدالله یوزی412- آرمان قربانی413- فرشاد شادی414- سلام قربانی415- شورش خاطری416- تیمور قربانی417- عباس محمودی418- ابراهیم قربانی419- سیروس شاپوری420- حشمت فرستاده 421- على کامياب422- قربان پوره423- علی پوره424- محمدحسین بیات425- منصور بیات426- رسول بیات 427- کریم مهدوی428- کریم سرلک429- احمد توکلی 430- محمود گودرزی431- احمد پورمند432- عباس میر امینی433- حمید میرزایی 434- احمد جان بزرگی435- بهمن پهلوانی436- زهرا قاسمی437- علی رضا سالاروند438- عباس ساکی439- محسن ساکی440- حجت نصیری441- ناصر رمضانی442- ناهید خلیل نژاد443- نوراله برخوردار444- محمد خاکساری445- علی لکی زاده 446- حیدر قربانی447- ادریس قربانی448- الیاس قربانی449- حسن قربانی450- گلاله قربانی451- ثریا قربانی452- زهرا قربانی453- ارش محمدی454- یونس کریمی455- نصرالله اسیابی456- راحله ذوقی 457- حسین محمد زاده458- حشمت مرشد لو 459- درخشان فعا460- حسین رضایی461- جوانمیرمرادی462- فوزیه خالصی463- پرویز الهیاری464- گوهر الهیاری465- حشمت امیری466- رضا حق نظری467- محبوبه هرباسیان468- محسن هرباسیان469- بهرام علیزاده 470- امین رحیمی471- ایرج سرلک472- محمود لونی473- نورمراد نظری474- نادر عبدالوند475- بهمن جودکی476- غلامرضا محمدی477- اکبر قاسمی478- مجید جوادی479- پروین ذبیحی480- شکوفه امامی 481- منصور فیروزکوهی 482- جلال موسوی 483- عبدالله خرم( ماها)484- مسعودنظر485- عشرت بسنحانی486- حسین دانشوران487- علی سطوتی قلعه488- نگار مسعودی489- سما آوریاد490- محمدکریم آسایش491- واله زمانی492- سهیلا ممتحنی493- لادن کرمی494- سمانه محبی495- حسن اعظمی496- شادی عروجی499- فرزانه زهدی500- آرمان نقشی501- بهروزنقشی502- احسان پیام503- داریوش فدوی504- نسترن آسایش505- حمید رویگری506- نازیلا آسایش507- سروه فرخی508- مظفر فرخی  509- کاوه تابان510 -فریدون بلاغت511- هیوا درخشنده512- سارا معتمد513- قربانعلی معتمد 514- محمدتورانی515- شاهدعلامی516- تراب احسن517- شرافت احسن518- وحید احسن519- یاوردانش520- مستانه فدایی521- شریف صدیقی 522- لاله براتی523- شادی قنواتی524- مارال هادی 525- پوران صداقت526- هاشم صداقت 527- شیوا صداقت528- مصطفی هادی529- پیمان روشن530- عزت دولت آبادی 531- سردار شمس آوری 532- پروین توکلی533- آرمان نقشی534- مجیدجعفری535- فاطمه علیزاده 536- غلام ساکی537- محمد حسن پودینه آقایی538- صمد پورمند539- علی لک 540- محمود هیودی 541- محمود رمضانپور542- حاجی رضا میرزایی 543- محمود بسحاق 544- ولی قاسم زاده 545- محمود حسینی546- سهیلا مقدم 547- جمشید زمانی 548- حسین عجمی549- غلامعباس کریمی 550- محمود اسدالهی551- غلامعباس اسدالهی552- حسن دهفولی553- سکینه باقری معلم باز نشسته554- سپیده باقری دانشجو555- بهاران باقری دانشجو556- یداله باقری557- کمال کریوند558- مجید زارعی 559- ولی کوهشاری560- فرج زارع561- حبیب ورمزیار562- مصطفی ساکی563- مناف ساکی564- عبدالرحیم ساکی565- حسین مددی566- محمد تقی فراهانی567- حسین واشقانی فراهانی568- معصومه خلجی569- فرح گودرزی570- روح اله مهدی پور571- محمدعلی الهی572- اسرا پاکزاد573- کبری خوند 574- مرتضی خلیلی575- نادر زند576- حسین میر امینی 577- محمد گرجی578- امیر علی عیسوند579- تیمور بهمنی580- خدیجه کلهر581- زهرا بهمنی582- معصومه حسن آبادی583- خیرالله درویشی 584- عزت الله هنرمند 585- نادره حق جو 586- عزیزالله حق جو 587- حجت ورمزیاری588- سیف الله صادقی589- حمید لک 590- سعید لکی 591- حجت الله لکی592- تقی غلامی593- الناز غلامیان594- اسدالله يونصفهاني595- پژمان خالديان596- سيروس محمد زاده597- آرمين قيم اماني598- اميد اصفهاني599- حبيب اله اميري600- سيروان زارعي601- جمال احمد زاده602- بهزاد محمدي603- شيركوه محمدي604- زانيار سيفي605- سيد اميد نوري606- آرمان ساعد پناه607- رحيم جوانمردي608- خليل سيفي لاله609- شهاب خالديان610- نورا صفي زاده611- پرستو حيدري612- فرهنگ نادري613- نادر سليمان614- كوهستان خالديان615- هاوژين مباركي616- صبا موسوي617- رضا رشيدي618- سحر اقا خاني619- شادمان كريمي620- ناصر ناصر آبادي621- فرزاد شيري622- فرهاد شيري623- افسانه عظیم زاده 624- شهرام بهرامی625- انسیه مکتوبی626- محراب ایازی627- عطااله بهرامی628- باران دشتی629- فریبا خرسندی 630- الهیار بهشتی 631- قاسم علیخانی632- ثریا محمودی633- شکار روشنکار 634- هدیه ایازی 635- شهرام آقاسی 636- دلارام رستمی637- حمیرا نقاس 638- هیوا رستمی639- مهدی نقاش640- نعمت خداد641- فاروق افراشته642- مسعود خدیور643- هاشم رستمی644- صادق خوش رفتار645- ابرهیم شاه پسند 646- غلام مومنی647- بهرام عطایی648- فایزه قداست 649- نرمین شاهویی 650- یوسف محرمی651- نوید قاسمی  شاهرخ مددی652- افسانه مددی 653- نسرین مدبر654- مهدی نوبری 655- بیان عدالت 656- شهناز دشتی 657- محرم طالبی 658- علی طالبی 659- سراج خدادوست660-  ناصر برهانی661- محترم چراغی662- مریم وطن دوست663- یاشار منطقی664- حمید بهمنی665- زینب محسنی666- محمد نادری667- نریمان الیاسی668-  نطیفه یاری669- احسان خدابنده 670- مهدیه بداقی671- مریم محمدی672- محمد دهقانی673- سهیلا مرادی674- احمد خدابنده675- ناصرخسروی676- آرش سیف677- اکبریزدی678- حسین میر بهادری679- صادق رضایی680- صادق رضایی689- مرضیه دورود 690- پیر مراد نظری691- محسن میر نظیری692- حمید لک693- اسماعیل حموله 694- محمودرضا ستوده 695- حسن فلاحی696- کریم جان بزرگی697- سودابه میر نظیری 698- کبری قدیمی699- رقیه حق دادی 700- سارا پیر مراد701- تقی سگوند702-  سامان بیرانوند703- رضا بیرانوند 704-  ارسلان طالبی پور705- رضا شفیعی706-  خیرالله میرزایی707-  امیر مرادی بیجار708- رضا روحی709-  نزهت نیستانی710- دلشاد مجیدی711- نگار نوری712- سهیلا مرادی713- احمد خدابنده714- ناصرخسروی715- کاظم قربانی716- قباد صفایی مقدم717- هادی نوری718- احمد صفایی مقدم719- بشیر نوری720- محمود رمضانی721- فواد محمدی722- شاهد صادق723- احمد قربانی724- فاتح قربانی725- فیروز قربانی726- سعیده قربانی727- عرفان شاکری728- ابوبکر قربانی729- بهمن قربانی730- امید شادی731- رحمان پشابادی732- مریم جلالی733- مهین زینبی734- شیوا الهی735- لیلا زاهدی736- پریسا کشوری737- حمید جعفری738- خسرو زرگریان739- احمد صبوری740- علی سجادی741- رحیم عبدی742- شیرکو عبدی743- خالد امینی744- فایق سلیمی745- برهان سلیمی746- جلیل فتحی747- منوچهر فتحی748- شیدا رحیمی749- عیسی پرویزی750- عادل پروین751- علی پروین752- بختیار محمدیان753- سعدی محمدیان754- کامیل محمدیان755- شب گیر حسینی756- رحمان رستمی757- شورش قیومی758- بهمن قیومی759- سحرشیری760- رامین سلیمانی761- خالد محرابی762- شفیع الماسی763- یزدان محمدی764- محمد مفاخری765- عادل زارعی766- ایوب ولی زاده767- زهرا کارورزی768- خالد جوانمردی769- جبار الماسی770- سیامک حبیبی771- وریا غفوری772- کیوان قبادی773- حمید رشیدی774- صادق محمدی775- قیاس کولیوند776- میلاد پورعزیزی778- الیاس کیانفر779- رضا جایدری780- ایرج سعیدی781- آرمان ساعد پناه782- ملیحه کیانوش783- معصومه کشاورز784- سامان صادق785- زانیار ملایی786- مریم براتی787- منوچهر اکبری788- فاطمه باید رحمت789- مسلم سیدی790- مومن سیدی791- پیمان احمدی نیاز792- مینو تواضعی793- سید محمد مجیدی794- سیروس کریمی795- امبر عطاری796- اسوه قلی زاده797- مهدی گنجه ای798- زهره عشایری799- مریم عشایری800- خلیل عشایری801- خالد دادرسی802- مهدی دادرسی803- هادی دادرسی804- عیسی باسامی805- مهدی شفیعی806- هیوا اتشبار807- رزگار  اتشبار808- کمال ابراهیم809- فرهاد باسامی 810-  محمد  شریف 811- جلال شریف812- محمود شریف813-  جمشید عشایری814- رضا عشایری815- کمال عشایری816- سونا مروت817- شاهو شاهمرادی818- علیرضا شاهمرادی819- مظفر احمدی820- غلام محمدی821- اقبال محمدی822- ماهرخ سار مروت823- مسعود مروت824- مهدی زولفی825- مهدی رمضانزاده826- کیوان شکری827- الناز کاشف828- مخمد صدیق نوری829- نرگس نوری830- آبتین رضایی831- سودابه تبریزی832- حسین ترکاشوند833- نوید رضایی834- احسان محمد خانی835- نرگس درودیان836- کیوان مرادی837- دنیا مرادی838- حبیب الله مرادی839- سارا صالحی840- سمانه خاکپور841- اسفندیار باجلانی842- حسین باجلانی843- فواد باتمانی844- بهنام باتمانی845- فوزیه مروت846- خسرو اسدی847- الهام زمانی848- علیرضا رحیمی فرد849- الناز جولانی850- مریم جولانی851- فتانه عباس زاده852- صدیقه عباس زاده853- مریم طاهری854- محسن فتاحی855- ساناز شفیقی856- سینا پاکزاد857- سارا پاکزاد858- هادی عبدالهی859- محمد صدیق پرورش860- انور مرادی861- صلاح الدین شگرف862- نامدار حیدریان863- وریا احمدی864- سحر ساعدموچشی865- ثریا امینی866- احمد طاعتی867- امید خیر اندیش868- حسن خدا مرادی869- حبیب الله کریمی870- فواد امیدیان871- محمود لطفی872- محمود محمدی873- شهریارمحمد پناه874- ژاله ثروتمندیار 875- ایران زمانی876- مهدیه خطیری877- مینا مرادی878- مسعود نوری879- عزیز محمد حسنی880- ریزان بهرامی881- شادی بهرامی882- فریدون صدیق وزیری883- سید امید صلواتی884- میلاد زندی885- رویا ملک نژاد886- فرشاد تیموری887- امیر فیض اللهیاری888- توفیق ساعدی889- افشین رضایی890- بهزاد بی نیاز891- محمد رعوف مرادی892- حبیب الله کریمی893- بهرام بدرکرده894- ماشالله صمدی895- عماد تیموری896- خلیل محمدی897- غفار پرویزی898- محمد حسن رحمتی899- اشرف قربانیان900- رضاعلیخانی901- لادن ابراهیمی902- سودابه بهمنی903- لطیفه یونسی904- مریم شباب پور904- اقبال قاسمی905- پویا رشیدی906- اسدالله حسینی907- جمال معرفت908- زاهد کریمی909- سید نجم الدین صالحی910- محمد بهمن دستخوش911- ناصر گودرزی912- فرزاد حسنی913- فایق ارشدی914- شفیع مرادی915- طهمورث برازی916- محمد ناصر خانزاده917- دانش یوسفی918- احمد ساعد موچشی919- عیسی نگهدار920- پیمان اندرزا921- علی امجدی922- محمد کریم داوود پور923- رشید کاکایی924- عباس خدارحمی925- نگار ارشدی926- جمشید شریعتی927- سید علی صالحی928- بهاالدین حبیبی929- خالد صید مرادی930- محمدسیف پناهی931- رضا ضیائی932- حمید سلطانیان933- عابد حسین پناهی934- طارق شیخ الاسلامی935- فرهاد ویسانی936- سعیدباقری937- مرید سازور938- محبوبه فرحزادی939- شریفه اقبالی940- مصطفی برخوردار941- فاتح رسول زاده942- طراوت نیایش943- فریدون افراشته944- حسین مدبر945- قاسم کمانگر946- صالح شهیدی947- رعنا شهیدی948- علی اکبر مهدی پور949- میترا مهدی پور950- عرفان رستمی پور951- کیا علیزاده952- نجمه اسدی953- کیوان اسدی954- منصور خانی955- مرتضی حسنی956- پیمان محمدی957- عبدالله محمدی958- مصطفی محمدی959- سروه محمدی960- سیران کریمی961- سونیا بهرامی962- ریزان سوره بومه ی963- پیمان سوره بومه ی964- علی اکبر مروت965- بصیره قوامی966- سلامه قوامی967- محمد قلری968- یونس قلری969- سمانه لطفی970- آمنه لطفعلیان971- نرگس محمدی کانی سواران972- شیلام محمدی کانی سواران973- زهرا زمانی دادانه974- سونیا حاتمی975- علیرضا رحیمی976- پویان علیخانی977- حسین زمانی دادانه978- فرخ لقا بهرامی979- مهدیه سیاه منصوری980- فرشته خبازان981- اکبر افراسیابی982- لیلا بور بور983- عبدالکریم منشاد984- عباس مهریزی985- فریدون شمس986- زیبا ابطحی987- طاهره حاجی988- ثریا فولادوند989- سعید کرد بچه990- محمد عظیم بارونی991- لیلا نجم992- نرگس زهتاب993- روح الله فرج زاده994- نحید تاجیک995- مرتضی شیبانی996- ویدا کلهر997- محمد نوید میرزایی998- حامد قصابان999- هادی صالح پور1000- مدینه جوادی1001- کیامرز سادات جوادی1002- اسدالله لطف پور1003- منصوره فرح زادی1004- عنایت وثوقی

جمعی از معلمان و کارگران:

بدینوسیله  با سپاس و قدردانی از کارگران و معلمان و فعالین مدنی که بیانیه حمایتی از جعفر عظیم زاده و  اسماعیل عبدی را امضا کردند، امید آن داریم تا  این حرکت اعتراضی متحدانه در ادامه اعتصاب مشترک اسماعیل عبدی و جعفر عظیم زاده، راه را بیش از پیش برای اتحاد معلمان و کارگران و دیگر مزد بگیران زحمتکش باز کند.  تلاش برای پیوستن تعداد هر چه بیشتری از کارگران و معلمان به یک بیانیه مشترک، آنهم  بدون فراخوان سازماندهی شده و بدور از  رسانه ای کردن گسترده آن در سایتها و خبرگزاریها در مدت 48 ساعت، اولین تجربه جمع کوچکی از ما معلمان و کارگران بود. ما با پایان این تلاش 48 ساعته و در تداوم حرکت خود برای پایان دادن به امنیتی کردن فعالیتهای صنفی، این بیانیه را در سایتها و خبرگزاریها منعکس و افکار عمومی را در جریان اعتراض متحدانه خود قرار خواهیم داد.

عدم پرداخت 5ماه حقوق کارگران شهرداری بندرماهشهر!

پرداخت مطالبات مزدی حدود 150 کارگران شهرداری «بندر ماهشهر» در استان خوزستان5 ماه به تاخیر افتاده است.

به گزارش 17بهمن ایلنا، کارگران شاغل در مجموعه‌های شهرداری بندر  ماهشهر  واقع در استان خوزستان هنوز دستمزد5  ماهه گذشته خود را دریافت نکرده‌اند.

این کارگران می‌گویند: شهرداری مدعی است مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است . همچنین بخشی از بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

به گفته این کارگران، مسئولان شهرداری  ماهشهر ماههاست که میگویند برای پرداخت دستمزد کارگران بودجه نداریم.

باردیگر اعتراض کارگران معدن طزره رسانه ای شد!

کارگران معدن زغال سنگ طزره در آستانه سال نو خواستار دریافت بخشی از مطالبات معوقه خود برای تامین خرج و مخارج مربوط به خود وخانواد هایشان شدند.

به گزارش17بهمن ایلنا،تعدادی از کارگران معدن زغال سنگ طزره گفتند: بابت مطالبات مزدی ماه‌های مهر ،آبان ،آذر و دی ماه طلبکاریم و با توجه به مخارج سنگین سال نو خانواده هایمان از کارفرما می‌خواهیم تا بدهی خود را پرداخت کند.

به گفته آنان  هم اکنون در معدن زغال سنگ طزره که یکی از واحدهای زیر مجموعه  معادن البرز شرقی است نزدیک به هزار  و 400 کارگر در این واحد تولیدی مشغول کارند که نگران دریافت مطالبات معوقه به همراه عیدی خود هستند.

 

به  گفته کارگران، ظاهرا کارفرما این معدن مدعی است که به دلیل ناتوانی مالی قصد پرداخت عیدی کارگران را  تا پایان سال ندارد در عوض می‌تواند حداقل دو ماه از مطالبات مزدی آنها را پرداخت کند.

کارگران معدن طزره با بیان اینکه اصلی ترین مشکل معدن طزره وصول نشدن مطالباتش است در ادامه گفتند: در حال حاضر  مجموع معادن البرز شرقی به دلیل وصول نکردن مطالبات معوقه خود دچارکمبود نقدینگی است و سرمایه در گردش ندارد.

به گفته آنان، اگر مطالبات معوقه  این معدن از بدهکاران وصول نشود همه کارگران  برای تامین هزینه ای  سال نو خانواده‌های خود دچار مشکل خواهند شد.

کارگران در ادامه سخنان خود تصریح کردند؛ تعویق در پرداخت مطالبات حقوقی کارگران  معدن طزره در حالی ادامه دار شده است که پیش از این مدیریت این  واحد معدنی  وعده داده بود که در هفته جاری یک ماه از مطالبات کارگران را پرداخت  کند که تا  این لحظه عملی نشده است.

همچنین به نقل از یکی از کارگران معدن طزره گفته می‌شود جدا از مشکلاتی که در پرداخت مزدی وجود دارد ، او همکارانش با مشکل کیفیت نازل وعده غذایی که هر روز به عنوان ناهار توزیع می‌شود، مشکل دارند.

بنا به اظهارات وی، برخی از خوراک‌هایی که به عنوان وعده غذایی اصلی در میان این کارگران توزیع می شود؛ تنها به دلیل دارا بودن صرفه اقتصادی پایین توسط پیمانکاران مربوطه در فهرست برنامه غذایی روزانه کارگران قرار گرفته  به طوریکه برخی کارگران در مواجه با این وضعیت با خوددرای از خوردن غذا و دور ریختن آنچه که به آنها تحت عنوان وعده غذایی داده شده است، معترض شده است.

از کارگران بیکارشده ساختمان پلاسکوچه خبر؟

*كارگران پلاسكو شب عيد به دنبال بيمه بيكاري هستند

«اتوكار است و در يك توليدي در طبقه هفتم پلاسكو كار مي‌كرد، 28 سال پيش براي نخستين بار در اين ساختمان مشغول كار شده است. اما در تمام اين سال‌ها بيمه نبوده.»

طبقه دوم اداره كار خيابان 30 تير ستاد رسيدگي به وضعيت بيمه بيكاري كارگران ساختمان پلاسكو است. 17 روز از حادثه پلاسكو گذشته است. حادثه‌اي كه تبعات آن دامنگير اقشار مختلف شده است و هنوز هم عده بسياري با اين تبعات درگيرند. مرد ميانسالي از اتاق بيرون مي‌آيد و برگه‌هايي كه در دست دارد داخل پوشه طلقي‌اش جا مي‌دهد. مي‌گويد اتوكار است و در يك توليدي در طبقه هفتم پلاسكو كار مي‌كرد، 28 سال پيش براي نخستين بار در اين ساختمان مشغول كار شده است. اما در تمام اين سال‌ها بيمه نبوده. حالا اما با مصوبه هيات دولت مبني بر تعلق گرفتن بيمه بيكاري به كساني كه در طول مدت فعاليت خود در پلاسكو بيمه نبوده‌اند، اميدوار شده كه در ماه‌هاي پاياني سال مشمول بيمه بيكاري شود. پروانه كسب كارفرمايش را منگنه كرده به متن دست‌نويسي كه اشتغال او را در يكي از توليدي‌هاي پلاسكو تاييد مي‌كند. مي‌گويد آمده پرونده تشكيل داده و گفته‌اند منتظر باشد تا خبر بدهند كه چطور و كجا مبلغ مربوط به بيمه بيكاري‌اش را دريافت كند. دنبال كار مي‌گردد، اما: «اين موقع سال كه كار پيدا نميشه، همه به خاطر پاداش آخر سال هم كه شده با هر شرايطي هست كارشون رو حفظ مي‌كنن، كار پيدا كردن تو صنف ما تو اين موقع سال كار سختيه. بايد صبر كنيم تا بعد از عيد.» پوشه‌اش را مرتب مي‌كند و از پله‌ها پايين مي‌رود، انگار چيزي يادش آمده باشد بر مي‌گردد و مي‌گويد: «بنويسيد ما راضي بوديم اين پولي كه ميخوان براي بيمه بيكاري به ما بدن خرج استحكام اون ساختمون مي‌كردن، كه ما اين موقع سال اين وضعيت رو پيدا نكنيم. »

‌روز ششم بهمن بود كه هيات دولت به پيشنهاد وزارت اقتصاد و دارايي و معاونت اجرايي رييس‌جمهور و به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي در راستاي حمايت از خسارت‌ديدگان از آتش‌سوزي ساختمان پلاسكو راهكارهايي را به تصويب رساند. در بند چهارم اين مصوبه آمده است: «شاغلاني كه داراي بيمه نيستند (اعم از كارگر يا كارفرما) با شناسايي از طريق اتاق اصناف ‏ايران، توسط وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، همانند بيمه‌شده‌ها به مدت چهار ماه از دي 95 تا ‏فروردين 96 از حداقل دستمزد قانوني و ساير مزاياي مربوط به آن برخوردار شوند.» پيش از اين مصوبه هم روز سوم بهمن وزارت تعاون اعلام كرد بيمه‌شدگان با مراجعه به اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي جنوب غرب نسبت به ارايه درخواست بيمه بيكاري و تشكيل پرونده اقدام كنند. براي بيمه‌شدگان در بانك رفاه حسابي افتتاح خواهد شد و مبلغ بيمه بيكاري به اين حساب واريز مي‌شود. اما كساني كه بيمه نبوده‌اند هنوز بلاتكليف‌اند. فقط پرونده‌اي را تكميل و فرم درخواست‌شان را پر كرده‌اند و گوش به زنگ اداره كار مانده‌اند.

يكي از مشاوران بيمه مي‌گويد: «كساني كه بيمه نيستند تعدادشان بيشتر است. كارگران توليدي‌ها و كساني كه در پلاسكو دكه داشته‌اند، يا چرخ داشته يا پيك بوده‌اند و به نوعي در آمدشان وابسته به اين ساختمان بوده اين مدت مراجعه كرده‌اند براي بحث بيمه بيكاري. هنوز هم كسي به نتيجه نرسيده، فقط اينجا فرم پر مي‌كنند و مي‌روند تا خبرشان كنند. اما بيمه شده‌ها تكليف‌شان مشخص است.»

كارشناس بيمه در يكي از اتاق‌هاي طبقه دوم كه ستاد رسيدگي به كارگران پلاسكو است نشسته، اسامي را ليست مي‌كند و مدارك را از كارگران تحويل مي‌گيرد. در مورد خبر برخي رسانه‌ها مي‌گويد: «بعضي رسانه‌ها نوشته‌اند ما گفته‌ايم مصوبه هيات دولت به ما ابلاغ نشده، اما شما اين پرونده‌ها را ببينيد. اين ليست اسامي امروز ما است.»‌ مي‌گويد اجازه دادن آمار مراجعين را ندارد، يكي از فرم‌ها را نشان مي‌دهد و مي‌گويد: «اين فرد هشت سال در پلاسكو كار مي‌كرده، بالاخره يك كارفرمايي داشته، اين كارفرما اشتغال او را تاييد مي‌كند، آدرس محل كار سابق او در پلاسكو و شماره و آدرس كارفرما هم در فرم هست و وضعيت بيمه اين فرد قابل پيگيري است.»

در آخرين آمار اعلام شده از سوي حاتم شاكرمي، مديركل كار استان تهران، 1370كارگر بيكار شده پلاسكو براي دريافت بيمه بيكاري ثبت نام كرده‌اند كه از اين تعداد ۴۴۰ نفر فاقد بيمه هستند كه بر اساس مصوبه ۶ بهمن ماه هيات دولت، به مدت ۴ ماه مشمول بيمه بيكاري مي‌شوند. شاكرمي مبلغ در نظر گرفته شده براي پرداخت بيمه بيكاري افراد فاقد بيمه را ۱۰ميليارد تومان اعلام كرد كه از محل مصوبه هيات دولت در نظر گرفته شده است.

بخشی ازیک گزارش اعتمادبتاریخ17بهمن

*نگرانی کارگران بیمه نشده پلاسکو از دریافت مقرری بیکاری!

در حالی که جمعی از کارگران پلاسکو به دلیل برخوردار نبودن از بیمه اجباری تامین اجتماعی نگران دریافت مقرری بیمه بیکاری خود هستند، رئیس اداره کار استان تهران می‌گوید مقرری بیکاری به تمامی افراد شاغل در ساختمان پلاسکو پرداخت خواهد شد.

 

به گزارش17بهمن ایلنا،حاتم شاکرمی رئیس اداره کل کار استان تهران با اشاره به نگرانی جمعی  از کارگران ساختمان پلاسکو  در خصوص عدم دریافت مقرری بیکاری، گفت: مقرری بیکاری تمامی کارگرانی که برای ثبت نام به اداره کار جنوب غرب تهران آمده‌اند تعلق می‌گیرد.

در روزهای گذشته شماری از کارگران پلاسکو که یا از بیمه تامین اجتماعی برخوردار نبوده‌اند یا پرونده بیمه‌ای آنها از نوع اختیاری بوده است؛ از وضعیت مبهم مقرری بیمه بیکاری خود خبر داده‌اند.

به گفته مسئولان اداره کار جنوب غرب تهران تاکنون  بیش از 1300 نفر  برای ثبت نام و دریافت مقرری بیکاری  به اداره کار جنوب غرب تهران مراجعه کرده‌اند که بیش از 700 نفر از آنها بیمه شده اجباری هستند.

برابر این آمار اعلامی حدود 500 نفر از کارگران شاغل در کارگاه‌های ساختمان پلاسکو یا بیمه تامین اجتماعی نبوده‌ و یا به صورت اختیاری تحت پوشش خدمات بیمه‌ای این سازمان قرار داشته‌اند.

آنطور که کارگران فاقد بیمه اجباری پلاسکو گفته‌اند در مراجعات خود به اداره کار جنوب غرب تهران به آنها گفته شده است که بر اساس قانون مقرری بیکاری به آنها تعلق نمی‌گیرد.

این در حالی است که در بند چهارم  مصوبه 10 بندی دولت در خصوص پرداخت غرامت آسیب دیدگان پلاسکو تاکید شده است که مقرری بیکاری به مدت 4 ماه به کارگران بیمه نشده پرداخت نشود.

در همین رابطه حاتم شاه‌کرمی رئیس اداره کل کار استان تهران با بیان اینکه مقرری بیکاری کارگران ساختمان پلاسکو در حال تامین اعتبار است، تصریح کرد: از همان ابتدا بر اساس مصوبه دولت قرار بود مقرری بیکاری به تمامی کارگران و کسبه سانحه دیده پلاسکو تعلق بگیرد و اینکه گفته شود مقرری بیکاری تنها به بیمه شدگان اجباری تعلق می‌گیرد، صحیح نیست.

*برقراری بیمه بیکاری برای ٥٠٠ کارگر پلاسکو

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران از برقراری بیمه بیکاری ٥٠٠ کارگر ساختمان پلاسکو خبر داد.

به گزارش 17بهمن ایسنا، ناهید حیدری مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران اظهار داشت: تاکنون بالغ بر یک هزار ٣٠٠ نفر مراجعه‌کننده در خصوص اخذ بیمه بیکاری به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرده‌اند و از این تعداد، برای حدود ٥٠٠ نفر که طبق قانون، حائز شرایط بودند، مقرری بیمه بیکاری برقرار شده است.

وی همچنین در خصوص پرداخت وام خود اشتغالی به کارفرمایان حادثه پلاسکو گفت: در رابطه با کارفرمایان آسیب‌دیده در ساختمان پلاسکو نیز تمهیداتی مهیا شده، از جمله اینکه تمامی بدهی گذشته این افراد، پس از بخشودگی ١٠٠ درصدی جرایمشان، به مدت پنج سال تقسیط می‌شود و می‌توانند به صورت اقساط بدهی خود را پرداخت کنند.

حیدری افزود: چنانچه کسبه فعلی یا کارفرمایان حادثه پلاسکو، فرصت‌های شغلی جدیدی را برای کارگرانی که شغلشان را در این حادثه از دست دادند و در اعداد بیمه بیکاری تامین اجتماعی قرار گرفتند، ایجاد کنند، مبالغی را تحت عنوان وام خود اشتغالی از سوی سازمان تامین اجتماعی دریافت می‌کنند.

تجمع اعتراضی کشاورزان شین آباد در جاده میاندوآب- بوکان نسبت به ناامن بودن جاده!

روز گذشته16بهمن، اهالی روستای شین‌آباد میاندوآب در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان اداره راه این شهرستان تجمع کردند.

به گزارش 17بهمن ایلنا، روز گذشته (16 بهمن)، مردم شین‌آباد در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان اداره راه میاندوآب، در جاده میاندوآب- بوکان تجمع کردند.

ساکنان روستای شین‌آباد که در این تجمع شرکت داشته‌اند، می‌گویند: این جاده به دلیل نداشتن علائم ایمنی و عدم رعایت استانداردها، برای مردم و به ویژه کشاورزان به شدت خطرناک است و هرساله تعدادی از کشاورزان روستا در همین جاده قربانی می‌شوند.

از قرار معلوم، در روزهای گذشته، یکی از ساکنان این روستا به نام آقای مجید قادری ۵۰ ساله و دارای ۴ فرزند که یکی از آنان معلول است در حین گذر از این جاده دچار سانحه شده و جان خود را از دست داده است.

تجمع‌کنندگان می‌گویند پس از تجمع دیروز مسئولان اداره کار شهرستان، وعده‌هایی داده‌اند و قرار است ایمن سازی جاده انجام شود؛ منتظر هستیم تا این وعده‌ها برآورده شوند.

2 کارگر خط انتقال برق در ارتفاعات جبالبارز جان خود را از دست دادند!

3کارگردیگر این تیم امدادی هم مفقودالاثرهستند!

فرماندار جیرفت گفت: 2 نفر از کارگران خط انتقال برق که در ارتفاعات برفی روستای جشار در شهر جبالبارز گرفتار شده بودند، جان خود را از دست دادند.

2 نفر از افراد این تیم امدادی فوت کرده اند و چگونگی شرایط و حال سه تن دیگر این تیم در هاله ای از ابهام است.

به گزارش17بهمن ایرنا،احمد امینی روش روز یکشنبه افزود: روز گذشته 6 نفر از کارگران خط انتقال برق در ارتفاعات برفی جبالبارز گرفتار شدند که سه نفر از این افراد برای نجات دیگران سعی داشتند خود را به نزدیکترین روستای این منطقه بنام دهنو برسانند که در نهایت یک نفر موفق به رسیدن به روستا و اطلاع رسانی از وضعیت همکاران خود می شود.

وی خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از اطلاع از وضعیت کارگران خط انتقال برق در ارتفاعات جبالبارز یک اکیپ امداد متشکل از یک گروه اورژانس، هلال احمر و یک لودر برای کمک به جادثه دیدگان به این منطقه اعزام شد.

وی ادامه داد: نیروهای امدادی از روز گذشته مشغول باز کردن مسیر برفی روستای دهنو منتهی به محل واقعه هستند که به علت بارش زیاد برف در این منطقه موفق به باز کردن مسیر و نجات این افراد نشدند.

فرماندار جیرفت گفت: امروز صبح با دستور معاون استاندار کرمان یک دستگاه بالگرد و تیم امداد و نجات کوهستان به منطقه دهنو از توابع منطقه جبالبارز جیرفت اعزام شد.

امینی روش تصریح کرد: طی عملیاتی که از صبح امروز انجام شد در نهایت جسد یکی از کارگران خط انتقال برق منطقه جبالبارز شهرستان جیرفت در طول مسیر رسیدن به روستا کشف شد و به جیرفت انتقال پیدا کرد و تلاش برای پیدا کردن جسد نفر دوم با توجه به سخت گذر بودن منطقه به فردا موکول شد.

وی بیان کرد: بالگرد اعزامی امشب در منطقه دهنو می ماند تا فردا صبح عملیات جستجوی سه کارگر دیگر خط انتقال برق را انجام دهد.

امینی روش با بیان اینکه 6 نفر در این کارگاه مشغول فعالیت بوده اند تصریح کرد: یک نفر که خود را به روستای دهنو سغدر از توابع جبالبارز رسانده نجات یافته است.

وی ادامه داد: 2 نفر از افراد این تیم امدادی فوت کرده اند و چگونگی شرایط و حال سه تن دیگر این تیم در هاله ای از ابهام است.

جبالبارز در 46 کیلومتری شمال شهر جیرفت و در راه اصلی جیرفت – کرمان قرار دارد.

این شهر دارای سه دهستان و 30 هزار نفر جمعیت است.

شهرستان جیرفت دارای اقلیم متنوع است و با وجود گرمسیر بودن، مناطق کوهستانی و سردسیر نیز دارد.

جان باختن یک کارگرساختمانی در نیشابوربدنبال سقوط!

کارگر 35 ساله که مشغول کار بر روی داربست در نیشابور بود به علت سقوط جان باخت.

به گزارش16بهمن رکنا، سرهنگ حسین بیات مختاری، رئیس پلیس شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: ظهر روز گذشته در پی گزارش یک فقره مرگ مشکوک در محدوده بلوار بعثت، تیم گشت کلانتری 11 طالقانی این فرماندهی سریعاً به محل  حادثه اعزام شد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد مردی 35 ساله به به نام علی هنگام کار در بالای داربست یک ساختمان در حال ساخت دچار سانحه شده و پس از سقوط فوت شده است.

مرگ ومسمومیت2کارگر نانوا بر اثر انتشار گاز مونواکسیدکربن

صبح روز گذشته(16بهمن) در تهران، انتشار گاز مونواکسیدکربن در یک نانوایی به مرگ یک کارگر و مصدومیت کارگری دیگر انجامید.

به گزارش17بهمن ایلنا، براساس اعلام پایگاه خبری 125، این حادثه حوالی ساعت ده صبح روز گذشته، در شهرک قیامدشت، خیابان شهید باهنر رخ داده است.

 

براساس این گزارش، نیروهای عملیاتی بی درنگ پس از ایمن سازی محل حادثه، با استفاده از تجهیزات فردی خود را به داخل مغازه رساندند که پس از بررسی با پیکر بی رمق دو نفر مرد حدوداً 45 ساله مواجه شدند.

آتش نشانان هر دو نفر را تحویل امدادگران اورژانس دادند که پس از معاینات اولیه متأسفانه مشخص شد یک نفر از کارگران جان خود را از دست داده است و کارگر دیگر برای اقدامات بعدی به مراکز درمانی منتقل شد.

اعتصاب3روزه کارکنان بریتیش ایرویز دراعتراض به سطح پایین دستمزد!

کارکنان شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز روز یکشنبه در اعتراض به میزان دستمزد خود اعتصاب می کنند. اتحادیه های کارگری گفته اند که کارکنان سه روز دست از کار می کشند.

به گزارش5فوریه یورونیوز،در صورتی که مذاکرات بین اتحادیه های کارگری و مدیران به نتیجه نرسد، این اعتصابها از روز پنجشنبه به مدت سه روز دیگر از سر گرفته می شود.

کارکنان معترض از حدود شش سال پیش وارد شرکت بریتیش ایرویز شده اند و می گویند رقم دریافتی آنها بسیار کمتر از رقمی است که مدیریت اعلام می کند. این شرکت اعلام کرده است که با وجود اعتصابها هیچ پروازی در زمان اعتصاب لغو نخواهد شد.

هفدهم بهمن ماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com