اخباروگزارشات کارگری17مهر1396

admin   اکتبر 9, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری17مهر1396 بسته هستند

بایگانی

– اعتصاب وتجمع کارگران معادن زغال سنگ البرز مرکزی در جاده تهران – شمال

– کارگران قرارداد موقت وپیمانکاری شرکت‌های پتروشیمی  وصنعت نفت،اجرای طرح طبقه بندی مشاغل وهمسان سازی حقوق

– آخرین خبرها درباره وضعیت شرکت صنایع آذرآب ومشکلات پابرجا کارگرانش

– بازگشت بکار700کارگر کارخانه پلی اکریل اصفهان ادعا یا واقعیت

– عدم پرداخت 3ماه حقوق کارگران کارخانه چینی اصفهان

– عدم پرداخت3ماه حقوق کارگران شهرداری بیجار

– تجمع اعتراضی دانشجویان شبانه دانشگاه تهران نسبت به عدم اختصاص خوابگاه مقابل کوی دانشگاه تهران

– مقایسه دو گزارش درباره قربانیان حوادث کاری در استان لرستان

– قطع دست کارگر کارگاه ماسه‌شویی در تبریز

اعتصاب وتجمع کارگران معادن زغال سنگ البرز مرکزی در جاده تهران – شمال

صبح روزدوشنبه هفدهم مهرماه، کارگران معادن زغال سنگ البرز مرکزی دراعتراض به عدم پرداخت دوماه حقوقشان دست از کارکشیده و در حوزه شهر زیرآب شهرستان سواد کوه، دوراهی آزادمهر، جاده تهران –شمال* تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،معاون فرماندار شهرستان سوادکوه گفت : حدود 70 نفر از کارگران 2 معدن شرکت زغال سنگ البرز مرکزی از ساعت هفت و 30 دقیقه صبح امروز به مدت یکساعت در دوراهی آزادمهر در حوزه شهر زیرآب تجمع کردند .

عین الله طالبی تجمع امروز این کارگران را به دلیل تاخیر پیمانکار در پرداخت حقوق ذکر کرد و افزود : حدود 10 معدن فعال شرکت زغال سنگ البرز مرکزی براساس اصل خصوصی سازی به شرکت صنعتی معدنی سامان ، یکی از شرکت های خصوصی واگذار شد .

وی ادامه داد : قرارداد کارگران معادن این شرکت براساس میزان استخراج زغال سنگ از معادن است که بازای فروش زغالسنگ و کسب درآمد صورت می گیرد .

به گفته معاون فرماندار سوادکوه به دلیل استخراج کم زغال سنگ میزان فروش و کسب درآمد پایین آمد که موجب تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شد .

وی با اشاره به اینکه جاده سوادکوه به تهران به دلیل این تجمع تنها چند دقیقه مسدود بود، افزود : با ورود بموقع و سریع مسئولان و وعده پیگیری مسائل ، کارگران به تجمع خود خاتمه دادند .

معاون فرماندار سوادکوه گفت : هم اکنون جلسه شورای تامین شهرستان با موضوع تجمع کارگران و بررسی مشکلات آنها در فرمانداری در حال برگزاری است .

وی ادامه داد : همچنین در کمیسیون کارگری با حضور اعضای آن همچون فرمانداری سوادکوه ، اداره صنعت ، شرکت البرز مرکزی و نماینده کارگران این معادن با موضوع بررسی مشکلات آنان برگزار می شود .

* شهر زیرآب یکی از چهار شهر شهرستان سواد کوه در استان مازندران ایران است که جادهٔ ارتباطی تهران-شمال و راه‌آهن تهران – شمال از میانش می‌گذرد.

کارگران قرارداد موقت وپیمانکاری شرکت‌های پتروشیمی  وصنعت نفت،اجرای طرح طبقه بندی مشاغل وهمسان سازی حقوق

حقوق کارگران قرارداد موقت شرکت‌های پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس در راستای همسان سازی حدودی ترمیم شد.اما تاکنون اقدامی برای همسان سازی حقوق کارگران پیمانکاری شاغل در صنعت نفت نشده است.

براساس گزارشاتی که در اوایل مهرماه سال جاری رسانه ای شد، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس درباره جزئیات ترمیم حقوق کارکنان قرارداد مدت موقت شرکت‌های پتروشیمی تابعه هلدینگ خلیج فارس، گفت: افزایش حقوق‌ها با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه کار برای افراد مختلف متفاوت بوده ولی به طور متوسط بیش از 500 تا 700 هزار تومان حقوقهایشان افزایش یافته است.

ابوافضل عزیزی با اعلام اینکه برای سال های بعد نیز با توجه به جاری بودن ضرایب افزایش بیشتری به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: به طور قطع تمام شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در ماهشهر بر اساس صورت جلسه تنظیمی این طرح را اجرا می‌کنند ولی اگر موردی باشد که خلاف آن باشد، پیگیری خواهد شد.

این مقام مسئول با اعلام اینکه طبقه بندی مشاغل به عنوان یک حرکت بنیادین در ساماندهی نیروهای کار مورد تایید شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس است، بیان کرد: در طبقه بندی مشاغل، نمودار سازمانی، شرح شغل‌ها، شرایط احراز و تعیین مزد شغل برای تمامی کارکنان مشمول قانون کار اجرا خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه اجرای این طرح در عسلویه هم آغاز شده و به صورت مشابه از حدود چهار ماه پیش کلید خورده است، تبیین کرد: هم اکنون در مرحله در حال انجام طبقه بندی مشاغل بوده و در عسلویه ساماندهی حقوق کارکنان مدت موقت در مدت 3 سال گذشته در شرکت‌های پتروشیمی نوری، مبین،  پارس و شرکت عملیات غیر صنعتی پاسارگاد  اجرایی شده است.

آخرین خبرها درباره وضعیت شرکت صنایع آذرآب ومشکلات پابرجا کارگرانش

اعضای هیئت ‌مدیره جدید آذرآب از هفت شرکت انتخاب شدند. پس از ماه‌ها کشمکش به نظر می‌رسد داستان پیچیده و دنباله‌دار کارخانه آذرآب وارد فاز تازه‌ای شده است. دو هفته پس از آنکه کارگران شرکت آذرآب و شرکت هم‌جوارش یعنی هپکو در اعتراض به وضعیت معیشتی خود و مطالبات بر‌زمین‌مانده‌شان در سه‌راه خمین تجمع کردند و جاده قم را بستند، روزشنبه15مهر مجمع شرکت صنایع آذرآب با حضور سهام‌داران حقیقی و حقوقی در سالن اجتماعات استانداری استان مرکزی برگزار شد.

مکاتبات و اعتراضات گسترده کارگران کارخانه آذرآب که از یک سال قبل با نامه‌نگاري‌های متعدد به نهادهای مسئول کلید خورده بود، در حالی به ایستگاه پایانی خود در سه‌راه خمین رسید که ماه‌ها از پرداخت‌نشدن معوقات کارگران این کارخانه می‌گذشت. بااین‌حال پس از درگیری‌های شدید بیست‌ونهم شهریور و انتشار گسترده تصاویر آن در فضای مجازی، همه مسئولان از تلاش برای حل مشکل آذرآب و هپکو خبر دادند و وزیر کار شخصا به استان مرکزی سفر کرد. در این شرایط نکته‌ای که همواره مسئولان به کارگران تذکر می‌دادند تأثیر منفی این اعتراض‌ها بر ارزش سهام کارخانه بود، تذکری که همیشه با یک وعده همراه بود: حل مشکلات اساسی شرکت بعد از تشکیل مجمع سهام‌داران، مجمعی که اگرچه با انتخاب هفت شرکت به‌عنوان هیئت‌مدیره از سوی سهام‌داران همراه شد، اما حاضر به تأیید صورت مالی نشد و تعیین‌تکلیفش را منوط به تعیین بازرس ویژه جدید و بررسی‌اش را به مجمع دی‌ماه شرکت موکول کرد.

مدیر ارشدی که سهام‌دار بود

بنا به گفته‌های یک منبع آگاه، یکی از مدیران ارشد دولت در استان مرکزی پس از ایجاد مشکلاتی در شرکت آذرآب، با خرید قسمتی از سهام شرکت به سهام‌دار شرکت آذرآب تبدیل می‌شود. این خرید سهام در شرایطی رخ ‌داده بود که کارگران معترض انتقادهایی جدی به نحوه مدیریت شرکت آذرآب داشتند و خواستار ورود مسئولان به موضوع برای حل مشکلات خود بودند و شائبه سهام‌داری مدیران دولتی در شرکت باعث شده بود نسبت به جدیت این مدیران برای برخورد با آنچه کم‌کاری هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت می‌خواندند تشکیک کنند. گویا پس از بالاگرفتن اعتراضات کارگران اراکی و حواشی به‌وجودآمده، این مدیر ارشد اقدام به فروش سهام خود کرده و هم‌اکنون جزء سهام‌داران شرکت آذرآب نیست. تلاش‌ها برای گفت‌وگو با این مدیر دولتی به سرانجام نرسید.

معوقاتی که بالاخره پرداخت شد

چند روز پس از اعتصاب کارگران آذرآب، علی ربیعی با حضور در نمازخانه شرکت آذرآب به گفت‌وگو با کارگران معترض این شرکت پرداخت و قول‌هایی برای حل مشکل آنان داد. ربیعی همچنین با انتقاد از نحوه برخورد با کارگران معترض از آنان خواست از اقداماتی که موجب وهن نظام است خودداری کنند. پرداخت معوقات شش‌ماهه کارگران آذرآب فقط بخشی از مشکلات این کارگران بود که با کمک‌های ویژه مانند اختصاص تسهیلات ٢٠ میلیارد تومانی از سوی بانک ملی تسویه شد. تمدیدنشدن اعتبار دفترچه‌های بیمه برخی کارگران و قطع بیمه تکمیلی آنان نیز از دیگر مشکلات کارکنان این شرکت است.

مدیران ممنوع‌المصاحبه

در شرایطی که به نظر می‌رسد شرکت آذرآب در مسیر حل مشکلات قرار دارد، مدیران این شرکت تصمیم گرفته‌اند ارائه اطلاعات به رسانه‌ها را محدود به اظهارنظر چند مدیر شرکت کنند و از باقی مدیران شرکت خواسته‌اند هیچ‌گونه اظهارنظری درباره وضعیت شرکت نداشته باشند. هجرتی، مدیر امور بودجه و سهام شرکت آذرآب، یکی از مدیرانی است که برهمین‌اساس حاضر به گفت‌وگو با «شرق» نشد و از ارائه هرگونه اطلاعاتی درباره مجمع شرکت خودداری کرد. هجرتی در پاسخ به این سؤال که ارائه‌نشدن اطلاعات از سوی مدیران می‌تواند این ظن را ایجاد کند که شرکت آذرآب هنوز درگیر مشکلات است، گفت: همین را بنویسید!

صورت مالی آذرآب تأیید نشد

در مجمع عمومی شرکت آذرآب به علت آنچه نبود شفافیت و ناکافی‌بودن و در برخی موارد مشکوک‌بودن اسناد مالی خوانده شد، سهام‌داران از تأیید صورت مالی شرکت خودداری کردند و بررسی مجدد آن را به مجمع دی‌ماه شرکت آذرآب موکول کردند. تا آن هنگام بازرس ویژه‌ای برای بررسی مجدد اسناد و تهیه گزارش مالی جدید تعیین خواهد شد.

هیئت‌مدیره حقوقی جدید آذرآب مشخص شدند

پس از دستگیری یک عضو و استعفای سه عضو دیگر هیئت‌مدیره شرکت آذرآب در مجمع سهام‌داران این شرکت، اعضای جدید هیئت‌مدیره انتخاب شدند. سهام‌داران شرکت آذرآب پس از رایزنی‌های متعدد، هفت شرکت را: مهندسی مشاور دریاساحل، نانو تثبیت خاک، شرکت ساختمانی کیش‌ساحل سازه، شرکت کیش‌متال، شرکت فنی‌مهندسی جنوب تأسیسات کیش، شرکت کیش‌اویل و شرکت فنی مهندسی جنوب تأسیسات که پنج شرکت دراین‌بین مورد حمایت شرکت کارگزاری بانک کشاورزی و دو شرکت مورد حمایت سهام‌دار حقیقی آذرآب بودند، به‌عنوان هیئت‌مدیره حقوقی جدید آذرآب انتخاب کردند و این شرکت‌ها دو هفته مهلت خواهند داشت افراد حقیقی را برای حضور در هیئت‌مدیره معرفی کنند.

حسین خزلی‌خرازی، مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی، از حضور نماینده این شرکت در مجمع سهام‌داران شرکت آذرآب خبر داد. پیش از این عدم اجازه ورود نماینده این شرکت -که سهمی‌ ٣٠ درصدی از سهام آذرآب دارد- به مجمع قبلی این شرکت حواشی زیادی به وجود آورده بود. بااین‌حال این‌بار نماینده شرکت کارگزاری بانک کشاورزی در مجمع حاضر شد و تأثیر مهمی نیز بر انتخاب هیئت‌مدیره جدید آذرآب داشت. خزلی گفت: به علت اینکه مأموریت کارگزاری بانک کشاورزی در حوزه نفت و گاز و انرژی نیست و آذرآب یک شرکت مادر در این حوزه است، ما در تفاهمی ‌که با سهام‌داران دیگر کردیم، رأی خود را به شرکت‌های تخصصی دادیم و قصد داریم سهام خود را ترجیحا به یکی از همین شرکت‌های تخصصی یا یک شرکت بزرگ دیگر در حوزه انرژی که علاقه‌مند باشد بفروشیم.

بازگشت بکار700کارگر کارخانه پلی اکریل اصفهان ادعا یا واقعیت

کارخانه پلی اکریل که از سال گذشته بعد از ۴۰ سال رو به زوال رفت در حالی مدعی بازگشت ۷۰۰ کارگر به سرکار شده که براساس گفته کارگران تنها ۳۰۰ نفر آن هم با حقوق عقب مانده یکساله به کار برگشتند.

شرکت پلی‌اکریل اصفهان در سال ۱۳۵۳ با مشارکت بخش خصوصی، تعدادی از بانک‌ها و شرکت دوپان دونمور آمریکا تاسیس شد. پلی‌اکریل در ۴۲ سال فعالیت خود، تامین کننده مواد اولیه حدود ۴۰۰ واحد کوچک و بزرگ نساجی کشور با ظرفیت اسمی معادل ۱۲۵ هزار تن در سال بود.

با وجودی که قرار بود دولت در دو بخش اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی را به عنوان کمک به سرپا شدن این کارخانه تخصیص دهد تاکنون فقط ۲۰ میلیارد آن را پرداخت کرده است

اگر چه بحران اقتصادی در این سال ها کارخانجات را یکی پس از دیگری به تعطیلی کشاند و اصفهان، این شهر صنعتی را نیز از پای درآورد اما هیچ گاه به ذهن نمی رسید که صنایع اصلی و پایه اصفهان از جمله پلی اکریل روزی به گل بنشیند.

ورشکستگی پلی اکریل نه به دلیل بحران اقتصادی بلکه به دلیل عوامل مدیریتی و مشکلات داخلی رخ داد و همین مسئله سبب شد در چند سال اخیر شاهد تعویض چند باره مدیریت این کارخانه باشیم اما امروز با حمایت مالی توانست بار دیگر روی پای خود بایستد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان که نوید بازگشایی مجدد پلی اکریل را در مهرماه داده بود، در این ارتباط در گفت و گو با مهر، اظهار داشت: با وجودی که قرار بود دولت در دو بخش اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی را به عنوان کمک به سرپا شدن این کارخانه تخصیص دهد تاکنون فقط ۲۰ میلیارد آن را پرداخت کرده است اما با حمایت از این کارخانه، بخش های تولید پلی استر و نخ و همچنین بخش تولید مواد اولیه اکریلیک پلی اکریل اصفهان نیز راه اندازی می شود.

وی گفت: در حال پیگیری و مذاکره برای عقد قرارداد نهایی خرید و واردات مواد اولیه اکریلیک هستیم.

اسرافیل احمدیه، از آغاز تعمیرات دستگاه‌ها و بخش‌هایی از این کارخانه خبرداد و اضافه کرد: شهریور سال گذشته ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دولتی به این شرکت داده شد و قرار است دو فقره تسهیلات یکصد میلیارد ریالی دیگر از بانک‌های صنعت و معدن و ملی با ضمانت دولت به این شرکت پرداخت شود.

به گفته برخی از مسئولان کارخانه هم اکنون ۷۰۰ نفر کارگر مجدد در این واحد صنعتی به کار گرفته شده اند.

این اظهارات مسئولان دولتی و غیردولتی اصفهان در خصوص حل بخشی از مشکلات پلی اکریل در حالی است که، یکی از کارگران شرکت پلی اکریل ، گفت: در این مدت تنها در قسمت یارن پلی استر از ۱۰ ماشین، دو ماشین به کار افتاده است و نخ پلی استر تولید می شود.

کارگرانی که برای حضور در شرکت پلی اکریل فراخوانده نشدند با مکاتبات انجام گرفته با اداره کار و بیمه کماکان تحت پوشش بیمه بیکاری خواهند ماند.

وی افزود: این در حالی است که با راه اندازی این بخش حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از کارگران در حال حاضر به کار گرفته شده اند.

این گفته کارگر پلی اکریل در حالی است که کارخانه پلی اکریل پس از دو سال افتادن در سراشیبی و تعطیلی کامل، امروز در حالی توانست سرپا بایستد که از بین بیش از دو هزار کارگر تنها ۳۰۰ تا ۴۰۰ کارگر را توانسته دوباره به محل کارشان بازگرداند و کارگران در سه شیفت متوالی مشغول به کار هستند.

حقوق کارگران پلی اکریل یک سال عقب افتاده است

وی ادامه داد: در مدت تعطیلی کامل شرکت پلی اکریل تنها افرادی که یک تا دو سال دیگر بازنشسته می شدند حاضر به دریافت بیمه بیکاری نشدند و در این مدت بدون دریافت هیچ حقوقی به کارخانه می‌رفتند و کار نگهبانی و تعمیرات کارخانه را انجام می دادند.

یکی دیگر از کارگران نیز با اشاره به اعلامیه ای که شورای پلی اکریل به کارگران ابلاغ کرده است، گفت: در این اعلامیه آمده است، کارگرانی که برای حضور در شرکت پلی اکریل فراخوانده نشدند با مکاتبات انجام گرفته با اداره کار و بیمه کماکان تحت پوشش بیمه بیکاری خواهند ماند و برای تمدید و تغییر قرارداد به تدریج با آنها تماس گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: کارگران بخش مزبور فعلا به صورت شیفتی و از هفت صبح تا ساعت ۱۶ بعدازظهر و از ساعت ۱۶ تا ۱۲ شب و از ۱۲ شب تا هفت و نیم صبح، کار می کنند.

وی گفت: این در صورتی است که رستوران کارخانه به مدت ۹ ماه تعطیل است و کارگران مجبور به آوردن غذا در یک شرکت شیمیایی هستند.

وی اضافه کرد: حقوق کارگران از سال گذشته تاکنون عقب مانده و وضعیت پلی اکریل آشفته است.

عدم پرداخت 3ماه حقوق کارگران کارخانه چینی اصفهان

3ماه حقوق کارگران کارخانه چینی اصفهان پرداخت نشده است.

برپایه گزارشی که امروز17مهر رسانه ای شد،3ماه حقوق حدود350کارگر کارخانه چینی اصفهان پرداخت نشده است.

عدم پرداخت3ماه حقوق کارگران شهرداری بیجار

حقوق کلیه کارگران شهرداری بیجار3ماه است که پرداخت نشده است.

امروز17مهر، عدم پرداخت3ماه حقوق کارگران شهرداری بیجار،رسانه ای شد.

تجمع اعتراضی دانشجویان شبانه دانشگاه تهران نسبت به عدم اختصاص خوابگاه مقابل کوی دانشگاه تهران

ظهرامروز17مهر،جمعی از دانشجویان شبانه دانشگاه تهران دراعتراض به عدم اختصاص خوابگاه مقابل کوی دانشگاه تهران تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،این دانشجویان اعلام کردند که در دفترچه راهنمای پذیرش موضوعی مبنی بر اختصاص خوابگاه وجود نداشت اما در زمان ثبت نام مسئولان این دانشگاه تاکید کردند که مشکل آنها را برطرف می کنند و سال گذشته به دانشجویان شبانه خوابگاه اختصاص یافت.

این دانشجویان تاکید کردند که اما مسئولان این دانشگاه اکنون اعلام می کنند: خوابگاه به دانشجویان شبانه تعلق نمی گیرد.

پیش از این نیز حسن به نژاد معاون دانشجویی دانشگاه تهران اعلام کرده بود که این دانشگاه تمام تعهدات خود را درخصوص اختصاص خوابگاه به دانشجویان عمل کرده است.

وی اظهار داشت: هیچ اتاقی از خوابگاه های این دانشگاه را خالی نخواهیم گذاشت و تا حدی که خوابگاه داریم به دانشجویان اختصاص می دهیم.

مقایسه دو گزارش درباره قربانیان حوادث کاری در استان لرستان

امروز17مهر، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، از کاهش 27 درصدی حوادث ناشی از کار در استان طی شش ماهه سالجاری خبر داد.

بهمین منظور در زیر نظرتان را به اظهارنظر مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در باره تعدادحوادث کاری در استان لرستان طی شش ماهه سال جاری وگزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان لرستان در رابطه قربانیان حوادث کاری در چهارماهه اول سال جاری دراین استان جهت مقایسه جلب می کنیم:

17مهر-ایسنا: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، از کاهش 27 درصدی حوادث ناشی از کار در استان طی شش ماهه سالجاری خبر داد.

علی آشتاب تعداد حوادث ناشی از کار در لرستان طی شش ماه نخست امسال را 107 مورد عنوان کرد و یادآور شد که در مدت مشابه سال قبل شاهد وقوع 147مورد حادثه ناشی از کار در سطح واحدهای کارگری استان بوده‎ایم.

4شهریور-روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان لرستان: دکتر حمید رضا نظیفی گفت: طی چهار ماهه نخست سال جاری تعداد فوت شدگان حین کار در این استان به 3 نفر رسید که به لحاظ ‏جنسیتی ، همگی مرد بودند .‏ وی همچنین با اشاره به آمار مصدومین حوادث کارطی چهار ماهه نخست امسال در استان لرستان اظهارداشت: ‏طی مدت زمان یاد شده تعداد 211 نفر شامل 205 مرد و 6 زن به دلیل حوادث ناشی از کار صدمه دیده و در ‏مراکز پزشکی قانونی استان لرستان مورد معاینه قرار گرفته اند‎

. ‎ وی بیان داشت: همچنین درچهار ماهه نخست سال قبل (1395) در لرستان تعداد 2 مرد به دلیل حوادث ناشی ‏از کار جان خود را از دست دادند‎.‎ عضو شورای قضایی استان لرستان اظهار کرد: آمارچهار ماهه نخست سال قبل (1395) نشان می دهد که تعداد ‏‏214 نفر شامل 205 مرد و 9 زن ، به دلیل حوادث ناشی از کار صدمه دیده و در مراکز پزشکی قانونی استان ‏لرستان مورد معاینه قرار گرفته اند که خوشبختانه این آمار با کاهش 4/1 (یک و چهار دهم) درصدی مواجه شده ‏است‎.‎

قطع دست کارگر کارگاه ماسه‌شویی در تبریز

سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: صبح امروز یکی از کارگران کارگاه ماسه‌شویی واقع در شهرستان آبش احمد، دچار حادثه و قطع دست شد.

وحید شادی‌نیا، سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی گفت: صبح امروز حادثه‌‌ای مبنی بر گیر کردن دست کارگری داخل دستگاه در یک کارگاه ماسه شویی در آبش احمد به مرکز اورژانس اعلام شد.وی با بیان اینکه به محض اطلاع نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند، افزود: در این حادثه دست چپ مرد 54 ساله از ناحیه بالای آرنج داخل دستگاه گیر و قطع شده بود.

شادی‌نیا تصریح کرد: پس از انجام اقدامات درمانی پیش بیمارستانی و مراقبت‌های ویژه، مصدوم و عضو قطع شده جهت پیوند و درمان‌های تخصصی لازم توسط بالگرد به بیمارستان امام رضای تبریز انتقال یافت.

هفدهم مهرماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com