اخباروگزارشات کارگری18بهمن 1396

admin   فوریه 7, 2018   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری18بهمن 1396 بسته هستند

بایگانی

 

– فراخوان کارگران بازنشسته کارخانه کیان تایر برای تجمع

– کارگران شرکت نیشکر هفت تپه بدنبال هفت روز اعتصاب، پس از تکمیل پرداخت حقوق آبانماه و تعهد کارفرما به پرداخت حقوق آذر  ماه در روز دوشنبه آینده به اعتصاب پایان دادند

– سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه:مبارزه کارگران هفت تپه ادامه دارد

– کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه چه خواسته هایی دارند؟

– سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:از اعتصاب کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه حمایت و برخوردهای پلیسی – امنیتی با کارگران را محکوم می کنیم

– تجمعات اعتراضی کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه  نسبت به وضعیت نامعلوم پروژه‌های مسکونی سپیدار 2 و3 مقابل شهرداری تهران دارد

– داود رفیعی کارگر اخراجی شرکت پارس خودرو که در اعتراض به فساد در وزارت کار در رابطه با اخراج خود با دختر خردسال اش اعتراضی آرام داشت.با تهاجم ماموران برای جلوگیری از اعتراض اش مواجه شد

– بیانیه 32وکیل دادگستری برای آزادی رضاشهابی کارگرزندانی

– کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن بندر ماهشهرخواهان ایجاد تشکل برای دستیابی به مطالباتشان شدند

– پرداخت بخشی از مطالبات کارگران سد سیازاخ پس از تجمع اعتراضی 15بهمن مقابل استانداری کردستان*

– گزارشی درباره حقوق وبیمه معلمان آزاد

– کاهش حقوق کارگران حفاری شمال

– تجمع اعتراضی اهالی روستای اسلام‌آباد میانه‌ نسبت به آلایندگی کارخانه تولید آهن اسفنجی مقابل کارخانه فولادآذربایجان

– تجمع اعتراضی رزیدنت‌های رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نسبت به برخی بخشنامه‌های وزرات بهداشت

– جان باختن57کارگربراثرحوادث کاری دراستان خوزستان در نه ماهه اول سال جاری

– جان باختن25کارگربراثرحوادث کاری دراستان کرمانشاه طی نه ماهه سال جاری

– خفگی 2 کارگرکشاورزی در اقامتگاه براثر مسمومیت گازی

فراخوان کارگران بازنشسته کارخانه کیان تایر برای تجمع

زمان: چهارشنبه 18 بهمن 1396-ساعت 9و30دقیقه

مکان: مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت

کارگران بازنشسته کارخانه کیان تایر:چهارشنبه 18 بهمن ماه برای دستیابی به مطالباتمان وهمچنین بدقولی مسئولین عدم پاسخ سریع وروشن به درخواست های ما   از ساعت 9/30 صبح متحد و یکپارچه مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت دست به تجمع خواهیم زد.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه بدنبال هفت روز اعتصاب، پس از تکمیل پرداخت حقوق آبانماه و تعهد کارفرما به پرداخت حقوق آذر  ماه در روز دوشنبه آینده به اعتصاب پایان دادند

کارگران اعتصابی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه صبح امروز در پی پرداخت حقوق آبانماه باقی مانده کارگران و کارکنان که عمدتا رسمی هستند و همچنین وساطت مسئولین نیروی انتظامی، مهندس کریم پور رئیس بخش کشاورزی و مهندس جودکی رئیس بخش آبیاری و تعهد قائم  مقام مدیر عامل کارخانه کیومرث کاظمی برای پرداخت حقوق آذر ماه کارگران در روز دوشنبه آینده به اعتصاب خود پایان دادند.

کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه روز یکشنبه هفته جاری در پنجمین روز اعتصاب خود علیرغم هجوم وحشیانه نیروهای گارد ویژه و بازداشت حدود چهل نفر از کارگران و انتقال 23 نفر از آنان با دست و پابند به مرکز ستاد فرماندهی نیروهای انتظامی در شهرک دانیال، دست از اعتصاب بر نداشتند و تا دیروز متحدانه به اعتصاب خود ادامه دادند. بنا به اظهار کارگران شرکت نیشکر هفت تپه از صبح امروز بسته بندی شکر با وزن 25 کیلو برای دادن به کارگران به همراه 50 الی یکصد هزار تومان وجه نقد که هر ساله در جنین روزهایی به کارگران داده میشود آغاز شده است.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه اعلام کرده اند چنانچه روز دوشنبه هفته آینده خلف وعده ای صورت گیرد بلافاصله اعتصاب خود را از سر خواهند گرفت.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 18 بهمن ماه 1396

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه:مبارزه کارگران هفت تپه ادامه دارد

در طول ده ساله گذشته هر ساله کارگران نیشکر هفت تپه حداقل سه ماه حقوق و مزایای خود را با تاخیر دریافت کرده اند. بحران اقتصادی و مدیریتی کشور تاثیر بسیار مخربی بر زندگی کارگران هفت تپه داشته است. کارگران هفت تپه امروز در یک برزخ بردگی در نوسان هستند، کارخانه تولید می کند شکر خارج می شود اما کارگر نه تضمین کاری دارد ، نه حقوق و مزایای خودش را به موقع دریافت می کنند ، بیش از نیمی از کارگران نیشکر هفت تپه قراردادی هستند و کارگران دائمی نیز امیدی به آینده کار خود ندارند. بازنشستگان هفت تپه در وضعیت بمراتب بدتری بسر می برند و اعتراضات مداوم آنها و ما بیانگر شرایط زندگی آنها است.

نهاد اقتصادی هفت تپه که در سال ۹۰-۸۹ متجاوز از ۶۰ هزار تن نیشکر را در زمینی بالغ بر ۷۲۰۰ هکتار ببار می آورد و ۳۰۹۰ هکتار کشت و تولید آن ۱۰۰ هزار تن بوده است و در زمینه بازرگانی شکر و مشتقات،تولید شکر و انواع ماشین آلات ،ابزار و مواد اولیه مرتبط با تولید شکر و مشتقات مانند اسید سیتریک،الکل،ملاس و تولیدات مرتبط با شکر مانند قند،نبات و انواع شیرینی و شوکولات و مربا و شیرین های طبیعی است یعنی بیش از نیمی از تولید شکر در کشور را دارا بود. اما وضعیت زندگی در این منطقه تجاری آنچنان سقوط کرده است که حتی مغازه داران حاضر نیستد جنس نسیه به کارگران بدهند و کارگران حتی نمی توانند شیر خشک کودکان خود را تهیه کنند.

چرا به اینجا رسیده است: نهادهای نظامی وابسته به قدرت در چند سال گذشته تمام سعی خود را می کنند تا این مجتمع اقتصادی که در جهان به آن اقتصاد طبیعت سبز و مردمی می گویند را به زمینی همانند دیگر مناطق جنوب کشور برای استخراج گاز و نفت.

بنقل از نشریات حکومتی می خوانیم ” سیامک نصیری افشار قائم مقام شرکت نیشکر هفت تپه در گفتگو با صبح شوش گفت: با حضور متخصصین کلنگ احداث کارگاه مونتاژ پالایشگاه گازوئیل و بنزین یورو۶ در هفت تپه توسط امید اسد بیگی مدیرعامل شرکت نیشکر هفت تپه به زمین زده شد. محصولات شرکت حدود ۵۰۰هزار تن در سال است ۸۰ درصد گازوئیل با کیفیت صادرات به اروپا و ۲۰درصد بنزین تولید خواهد شد.”

اعتراضات گسترده در کشور: اعتراضات بیکاران و گرسنگان در یک ماه گذشته در سراسر ایران نمونه ای است از وضعیت بحرانی هفت تپه، بیش از صد کارگر هفت تپه در چند ماه گذشته دستگیر شده اند و دهها نفر هر به چند وقت بازجویی می شوند و زندگی بسیاری از فعالین کارگری هفت تپه زیر ذره بین نیروهای امنیتی قرار دارد. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در طول ده سال گذشته سعی کرده سخنگویی باشد برای انعکاس اعتراضات کارگران و در عین حال با یاری خواستن از دیگر نهادهای کارگری جهانی به حکومت فشار بیاورد برای بهتر شدن زندگی کارگران. اینکه سندیکا توانسته با مبارزات خودش در سه سطح حرکت کند.

الف- داشتن نهاد مستقل کارگری حق ما است، همچنین جلوگیری کند از اذیت و آزار فعالین کارگری و آزادی کارگران زندانی و بازگشت به کار فعالین کارگری

ب- روشنگری کند برای بوجود نیامدن پالایشگاه نفت و گاز توسط نهادهای امنیتی و نظامی

سه- مبارزات کارگران را با شرایط خاص منطقه هفت تپه به جلو ببرد.

اعتراضات جدید: کم نیستند نهادهای که در ده سال گذشته سعی کرده اند هفت تپه را به آزمایشگاه جریانات سیاسی تبدیل کنند، نگاه سیاسی که در ابتدا شکل گیری سندیکای هفت تپه وجود داشته است، عده ای در ابتدا بحث اشغال کارخانه هفت تپه را مطرح کردند که بانیان اش در اولین بزنگاه و بگیر و ببندها  به خارج رفتند.

اما در دور جدید بحث اختلال یا از بین بردن خود کارخانه و وسایل اصلی اش مطرح است. البته باید اذعان کرد در چهار دهه گذشته خود حکومتی ها بوده اند که دست به خراب کاری زده اند ولی نگاه مخرب و فرقه گرایانه در جنبش کارگری را نباید از نظر دور داشت چرا که بانیان بحث های رادیکال در خود محیط کار حضور نداشته اند و از افراد ساده لوح سوء استفاده می کنند و تنها صدمه اش را کارگران خورده اند. ما باید هر دو سیاست را در نظر بگیریم و همیشه خواهان خودگردانی کارگری باشیم و از این نگاه بوده است که بحث مالکیت عمومی را در مقابل مالکیت خصوصی یا خودمانی مطرح کردیم و تاریخ نشان خواهد داد که روزی خود کارگران هفت تپه مدیریت کارخانه را بدست می گیرند.

وظیفه کارگران: ما برای منافع و بهتر شدن زندگی کارگران مبارزه می کنیم و انضباط کارگری یکی از اصول اولیه این مبارزه است، باید مبارزه را با هم پیش ببریم و در یک مشارکت جمعی، اینکه جوانان بسیاری تحت فشار هستند شکی نیست، بر این اساس شعار کار دائم و عمومی سازی را مطرح کردیم ما نباید بگذاریم سرمایه داران و جریانات فرقه گرا با بوجود آوردن انشقاق در میان کارگران مبارزه را با مشکل بدتری روبرو کنند. یک تاکتیک اشتباهی عده ای می تواند دسیسه سرکوب وسیع کارگران را توسط نیروهای امنیتی فراهم کند. مشکل بیکاری و گرسنگی مشکل کل جامعه ایران است و ما هم همگام با جنبش سراسری این کار را پیش می بریم در جهت سازندگی نه تخریب.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

بهمن ماه/1396

کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه چه خواسته هایی دارند؟

یکی از فعالان کارگری مجتمع نیشکر هفت‌تپه:ایجاد یک تشکل مستقل نیز یکی دیگر از مطالبات بر زمین مانده کارگران هفت تپه است. کارگران خواستار ایجاد یک تشکل مستقل هستند اما کارفرما زیر بار نمی‌رود.

فریدون نیکوفر، یکی از فعالان کارگری مجتمع نیشکر هفت‌تپه گفت:ابعاد مشکلات کارگران مجتمع هفت‌تپه قابل تصور نیست. اینجا تقریبا نزدیک به ۳ هزار نفر به صورت ثابت مشغول به کارند و در ماه‌های برداشت‌ِ محصول حدود ۲۷۰۰ کارگر دیگر نیز برای نی‌بری به جمع آنها اضافه می‌شود.

وی در خصوص تغییراتی که کارگران هفت‌تپه بعد از خاتمه مذاکراتِ آذرماه مشاهده کرده‌اند،افزود: مفاد این توافقِ شفاهی از خیلی جهات هنوز اجرایی نشده‌‌است. قرار بود به همه کارگران دو ماه دستمزد پراخت شود اما حالا بیشتر کارگران تنها دستمزد آبان‌ماه خود را گرفته‌اند و بابت ماه‌های آذر و دی هنوز طلبکارند.

نیکوفر همچنین درباره پرداخت مطالبات معوقه سال ۹۴ کارگران پیمانکاری گفت:غیر از کارگران شاغل در یک شرکت پیمانکاری، بقیه کارگران پیمانکاری بالاخره توانستند مطالبات معوقه خود را دریافت‌کنند که این بسیار جای خوشبختی دارد. اما جدا از این مسئله، هنوز تکلیف پرداخت حق بن و مزایای پایه‌ی سنوات کارگران نامعلوم است.

وی در مورد مطالبات بازنشستگان نیز این فعال کارگری هفت‌تپه گفت: بیشتر چک‌هایی که کارفرما بابت مزایای سنوات پایان خدمت به بازنشستگان داده، نقد نمی‌شوند. کارگرانی هم که مشمول بازنشستگی سخت و زیان‌آور  هستند، هنوز برای برقراری مستمری‌های خود، منتظر تسویه حساب کارفرما با سازمان تامین اجتماعی هستند.

او همچنین در مورد بازنگری قراردادهای کاری کارگران شاغل در هفت‌تپه افزود: بازرسان کار چند روز آمدند و ایرادهای قانونی قراردادها مشخص شد اما هنوز هیچ اتفاقی برای اصلاح و بازنگری در قراردادها نیفتاده‌است.

در مورد تغییر مدیران ارشد مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه نیز این نماینده کارگران گفت: یکی از خواسته‌های کارگران، تغییر قائم‌مقام مدیرعامل بود که خوشبختانه همان روزهای اول اتفاق افتاد. در مورد بقیه مدیران، اگرچه تغییراتی در قسمتِ صنعتی کارخانه اتفاق افتاده، اما هنوز کارگران منتظرند طبق توافق، بقیه جابه‌جایی‌ها نیز هرچه زودتر صورت بگیرد.

وی افزود:ایجاد یک تشکل مستقل نیز یکی دیگر از مطالبات بر زمین مانده کارگران هفت تپه است. کارگران خواستار ایجاد یک تشکل مستقل هستند اما کارفرما زیر بار نمی‌رود.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:از اعتصاب کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه حمایت و برخوردهای پلیسی – امنیتی با کارگران را محکوم می کنیم

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از اعتصاب کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه حمایت می کند. این کارگران برای دستیابی به بدهی ترین حق خود که دریافت حقوق به ازای کاری که انجام داده اند است؛ با تهاجمات پلیس و نیروهای امنیتی مواجه بوده اند. و گروهی از کارگران برای یک روز بازداشت شده اند. سرکوب کارگران توسط پلیس و نیروهای امنیتی را محکوم می کنیم. و خواهان خروج این نیروها از محل کار کارگران هستیم.

باید هر چه سریعتر حقوق های معوق شده کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه پرداخت گردد و زمینه بی عدالتی های صورت گرفته بر کارگران زحمتکش خشکانده شود. اعتراض، تجمع و اعتصاب حق مسلم همه کارگران است. و هرگونه برخورد پلیسی – امنیتی – قضایی با کارگران را محکوم می کنیم.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

تجمعات اعتراضی کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه  نسبت به وضعیت نامعلوم پروژه‌های مسکونی سپیدار 2 و3 مقابل شهرداری تهران دارد

روزچهارشنبه هیجدهم بهمن ماه، کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به تجمعشان دراعتراض به وضعیت نامعلوم پروژه‌های مسکونی سپیدار 2 و3 دست مقابل شهرداری تهران ادامه دادند.

هشتمین روز از اعتراضات کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی عضو پروژه سپیدار ۲و۳ تعاونی مسکن

۵ سال از موعد تحویل مسکن گذشته اما پروژه فقط ۴۵ درصد پیشرفت داشته

منبع:کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

داود رفیعی کارگر اخراجی شرکت پارس خودرو که در اعتراض به فساد در وزارت کار در رابطه با اخراج خود با دختر خردسال اش اعتراضی آرام داشت.با تهاجم ماموران برای جلوگیری از اعتراض اش مواجه شد.

منبع:کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

بیانیه 32وکیل دادگستری برای آزادی رضاشهابی کارگرزندانی

32وکیل دادگستری طی بیانیه‌ای خواستار آزادی رضا شهابی (کارگر زندانی) شدند.

براساس گزارشی که 18بهمن رسانه ای شد در بیانیه این ۳۲ وکیل دادگستری ازجمله آمده‌است:

«سازمان بین‌المللی کار در اساسنامه‌ی خود حق داشتن تشکل‌های مستقل را در اموری که با قانون مغایرت نداشته باشد به رسمیت شناخته و به‌طور مشخص این حق را در مقاوله‌نامه‌های ۸۷ و ۹۸ به‌عنوان آزادی تشکل‌ها و حمایت از حق رسمی تشکل به تصویب رسانده است. مطابق مقاوله‌نامه‌ی ۸۷ سازمان بین‌المللی کار، همانطور که کارفرمایان می‌توانند تشکل مستقل داشته باشند، کارگران نیز بی‌هیچ‌گونه تبعیضی و بدون نیاز به اجازه‌ی قبلی، می‌توانند اقدام به ایجاد تشکل‌هایی با میل و اختیار آزاد کنند. جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضای فعال این سازمان بوده و به بسیاری از مقاوله‌نامه‌های آن پیوسته و متعهد به اجرای آن شده است. در حقوق داخلی نیز قانون اساسی به عنوان مهم‌ترین سند منبع حقوق در ایران در اصل ۲۶، حق داشتن تشکل را به رسمیت شناخته‌است.

شهابی، به‌رغم اینکه سال‌های محکومیت را با تنی رنجور سپری کرده است اما همچنان با وضعیت جسمی بیمار و نیازمند به مراقبت پزشکی، درمان و معالجه در زندان به سر می‌برد».

در پایان این بیانیه وکلای دادگستری خواستار آزادی رضا شهابی و رفع نگرانی از خانواده، همکاران، همراهان و هم‌صنفی‌های شده‌اند.

امضاکنندگان بیانیه:

۱.    حسین احمدی نیاز

۲.    آرش کیخسروی

۳.    آرش دولتشاهی

۴.    عباس امیری

۵.    معصومه فناییان

۶.    مریم فتحعلی زاده آهنگر

۷.    اویس حامد توسلی

۸.    مژگان جهانمردی

۹.    جاویدان زرگری

۱۰.    امیر رییسیان

۱۱.    نسرین ستوده

۱۲.    مرجان صحرایی

۱۳.    صالح نیکبخت

۱۴.    محمود علیزاده طباطبایی

۱۵.    مادح جمشیدی

۱۶.    ناصر زرافشان

۱۷.    غلامرضا طوسی

۱۸.    حمیدرضا اثیمی

۱۹.    پیام ابوطالبی

۲۰.    نیلوفر امینی

۲۱.    محمد مقیمی

۲۲.    جمال حیدری منش

۲۳.    محمد نجفی

۲۴.     خورشیدی

۲۵.    امید سلطانی

۲۶.    اکبر براری

۲۷.    پرستو کیان

۲۸.    محمد شریف

۲۹.    سپیده ایرانپاک

۳۰.    یوسف مولایی

۳۱.    شهلا اطهری

۳۲.    میترا آزرم

کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن بندر ماهشهرخواهان ایجاد تشکل برای دستیابی به مطالباتشان شدند

جمعی از کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی در منطقه آزاد بندرامام برای دستیابی به مطالباتشان شدند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ18بهمن،این کارگران گفتند: تعداد ما حدود ۴۰۰ کارگر  رسمی، شرکتی و قراردادی برآورد می‌شود و ما باور داریم که به دلیل خلا‌ءهای قانونی نمی‌توانیم از تمامی حقوق خود برخوردار شویم.

این کارگران افزودند: به عنوان نمونه مطلع هستیم که مطالبات بیشترمان هر ماه با تاخیری ۱۰ روزه پرداخت می‌شود و با وجود انجام روزانه بیش از ۱۰ ساعت کار، کسی از نحوه دقیق محاسبه مزایای جانبی اطلاع دقیقی ندارد.

به گفته این کارگران، در جلساتی که در اداره کار مناطق ویژه برای رفع مشکلات کارگری با حضور نمایندگان کارگری برگزار می‌شود، کارگران شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی به دلیل نداشتن نماینده از حضور در جلسات محروم هستند.

این کارگران در تشریح مشکلات خود از مجهز نبودن شرکت به سیستم تهویه مناسب نیز خبر داده و افزودند: این وضعیت در روزها زمستانی و تابستانی که زمان اوج گرفتن سرما و گرمای دمای هواست، مشکلاتی برای ما ایجاد می‌کند.

همچنین این کارگران از درج عناوین غیرمرتبط شغلی در لیست بیمه و اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل در شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی انتقاد کرده و در ادامه گفتند: سالهاست که کارگران پیمانکاری شرکت پیگیر اجرای طبقه بندی مشاغل و درج عناوین واقعی شغل خود در لیست بیمه هستند اما به دلیل نداشتن نماینده اجرای این طرح‌ها عملیاتی نشده است.

آنها افزودند: عقیده داریم اگر در محیط کارمان امکان ایجاد تشکل کارگری وجود داشته باشد، دست‌کم وضعیت مبهم پیش آمده تا حد قابل چشمگیری شفاف‌سازی خواهد شد.

پرداخت بخشی از مطالبات کارگران سد سیازاخ پس از تجمع اعتراضی 15بهمن مقابل استانداری کردستان*

شرکت آب منطقه ای کردستان از پرداخت بخشی از مطالبات کارگران سد سیازاخ پس از تجمع اعتراضی 15بهمن مقابل استانداری کردستان خبرداد.

بنا به گزارش سایت،شرکت آب منطقه ای کردستان،پروژه شبکه آبیاری سد سیازاخ یکی از پروژه های این شرکت در راستای تأمین آب کشاورزی شهرستان های دیواندره و بیجار می باشد که متاسفانه در یکی دوسال اخیر با کمبود شدید اعتبار مواجه گردید لیکن شرکت بخاطر اهمیت موضوع تصمیم به تداوم و اجرای آن داشت. عوامل و کارگران تجمع کننده روز یکشنبه هفته جاری مقابل استانداری نیز از نیروهای کارگری پیمانکار پروژه بوده که ارتباط مستقیم کاری با مجموعه شرکت آب منطقه ای کردستان نداشته ولی شرکت با توجه به اهمیت موضوع و علیرغم نبود اعتبار مالی برای آن پروژه؛ پیرو نشست مدیران شرکت و مذاکره با نمایندگان کارگران در همان روز؛ اقدام به اخذ مجوز پرداخت 50 درصد از مطالبات کارگران معادل 4 ماه حقوق و مزایای نامبردگان از طریق فروش اوراق اسناد خزانه اسلامی طرح مذکور نمود و در صدد است تا پایان ماه جاری با واگذاری باقیمانده اسناد خزانه اسلامی از طریق پیمانکار پروژه نسبت به پرداخت باقیمانده مطالبات اقدام نماید.

*تجمع اعتراضی کارگران طرح انتقال آب سد سیازاخ دیواندره نسبت به عدم پرداخت 10ماه حقوق مقابل استانداری کردستان

روزیکشنبه پانزدهم بهمن ماه، کارگران طرح انتقال آب سد سیازاخ دیواندره دراعتراض به عدم پرداخت 10ماه حقوق مقابل استانداری کردستان تجمع کردند.

برپایه گزارش منتشره،60 نفر از کارگران طرح انتقال آب سد سیازاخ دیواندره که 10 ماه حقوق خود را دریافت نکرده بودند پس از پیگیری از طریق استانداری کردستان، توانستند قراردادی برای دریافت حقوق خود مکتوب کنند.

این کارگران،بارها از طریق شرکت آب منطقه ای و استانداری کردستان پیگیر مطالبات معوق خود شده اند اما نتیجه ای نداشت و امروز مجبور به تجمع مقابل استانداری شدند.

بنابهمین گزارش،بعد از مذاکرات صورت گرفته نمایندگان کارگران، قراردادی با شرکت آب منطقه ای به امضا رسید که مطالبات چهار ماه عوامل کارگاه تا 15 بهمن جاری پرداخت شود و مابقی مطالبات که مربوط به 6 ماه قبل می شود نیز تا پایان بهمن جاری به آنها پرداخت خواهد شد.

یادآوری: طرح انتقال آب سد سیازاخ دیواندره  که به منظور انتقال آب به دشت های قروه و دهگلان انجام می شود با مشارکت فن آوری نوین نیرو وکران دریا به عنوان پیمانکار در حال انجام است و کارفرمای طرح هم شرکت سهامی آب منطقه ای کردستان است.

گزارشی درباره حقوق وبیمه معلمان آزاد

معلمان آزاد شاغل در مدارس بخش خصوصی، بسیار کمتر از معلمان رسمی دریافتی دارند. در خیلی از مدارس حتی حق بیمه آنها نیز مرتب واریز نمی شود.

برپایه گزارش منتشره،از حدود بیست سال پیش که مدارس غیردولتی پا به عرصه وجود گذاشتند، معلمان و نیروی کار شاغل در این مدارس، همواره یک دغدغه مشترک داشته‌اند؛ شرایط شغلی‌ای که به هیچ وجه رضایت‌بخش نیست. در مقایسه با معلمان رسمی و کارمندان وزارت آموزش و پرورش، معلمانِ مدارس غیردولتی از حقوق و مزایای بسیار کمتری برخوردارند. دستمزدشان به مراتب پایین‌تر است و در موارد بسیاری از بیمه و خدمات رفاهی و حمایتی خبری نیست. تابستان‌ها و تعطیلات نوروز نیز به عنوان تعطیلات بدون حقوق برای معلمان آزاد، اجباری‌ست.

معلم آزاد استان قزوین که خودش را «یداللهی» معرفی می‌کند گرچه مشخص است نام واقعی او نیست، می‌گوید: بیش از ده سال است که در مدارس غیرانتفاعی مختلف کار می‌کنم. بگذریم از اینکه به طور متوسط ماهی پانصد تا نهایت ششصد هزار تومان دریافتی دارم. با ده سال سابقه تدریس، شاید به زحمت دو سال سابقه بیمه داشته باشم که آنهم منقطع و با فاصله است.

به گفته “یداللهی” معلمان رسمی با ساعات موظفی‌شان که برای مقطع متوسطه ۲۴ ساعت در هفته است، حقوق کامل می‌گیرند یعنی خیلی بیشتر از حقوق قانون کار.

او می‌گوید: «حقوق ما جور دیگری محاسبه می‌شود؛ خیلی به ما لطف داشته باشند، حداقلِ قانون کار را  تقسیم بر ۴۴ ساعت موظف کارگران می‌کنند و حق‌الزحمه یک ساعت ما را محاسبه می‌کنند. آن وقت اگر ما ۲۴ ساعت در هفته تدریس کنیم، بیش از ۶۰۰ هزار تومان  نمی‌توانیم درآمد داشته باشیم. وقتی هم اعتراض می‌کنیم، می‌گویند دو دو تا می‌شود چهار تا. ما براساس قانون، حقتان را داده‌ایم. یکی نیست بگوید پس چرا رسمی‌ها که همین  تعداد ساعت درس می‌دهند، چند برابر ما دریافتی دارند؟ این تفاوت آشکار، نه برابری است، نه حق و نه عدالت.»

اظهارات “یداللهی”، مصداق عدم رعایت قانونِ کار یکسان- مزد یکسان و عدالت در نظام پرداختی‌هاست. در آموزش و پرورش نیز مانند خیلی از ارگان‌ها و نهادهای دولتی دیگر از قبیل مخابرات و وزارت نیرو، افراد مختلف برای کار یکسان، دستمزدهای متفاوتی دریافت می‌کنند و این، نقض آشکار مقاوله‌نامه ۱۰۰ سازمان جهانی کار است که از قضا ایران نیز به آن پیوسته‌است.

کاهش حقوق کارگران حفاری شمال

کارگران حفاری شمال: با کاهش رتبه‌های شغلی، دریافتی بسیاری از کارگران نسبت به قبل کاهش یافته‌ و نگرانیم این روند ادامه داشته باشد.

براساس گزارش منتشره،کارگران حفاری شمال با یادآوری اینکه کارفرما نمی‌تواند طبقه شغلی را تغییر دهد و تنزل رتبه یا گروه کاریِ کارگران با تغییر کارفرما تخلف است، این سوال را مطرح می‌کنند که آیا کاری که در حفاری شمال تحت عنوان اصلاح ساختار صورت گرفته، قانونی است؟

این کارگران همچنین از تغییر بندهای قراردادهای خود خبر دادند و گفتند: قراردادهای جدید به نفع کارفرما تنظیم شده و از حق و حقوق کارگران کاسته شده‌است.

عدم پرداخت 5ماه حقوق وچندماه حق بیمه کارگران کارخانه پارس پامچال

پنج ماه حقوق وچندماه حق بیمه کارگران کارخانه پارس پامچال واقع در شهر صنعتی البرز استان قزوین،پرداخت نشده است.

براساس گزارش منتشره،کارگران این کارخانه سازنده انواع رنگ، پوشش‌های صنعتی و مواد اولیه شیمیایی که تعداد آن‌ها حدود ۶۰ نفر است، در توضیح طلب وصول نشده خود گفتند: از مرداد ماه سال جاری حقوق نگرفته‌ایم.

یکی از کارگران شاغل در کارخانه پارس پامچال گفت: نگرانی کارگران از این است که مبادا با استمرار وضعیت فعلی کارخانه، معوقات مزدی آن‌ها در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه سوابق کاری هر یک از کارگران به‌صورت میانگین به ۱۰ تا ۲۰ سال می‌رسد، گفت: در سال جاری کارفرما فقط مبالغ بسیار کمی را به‌صورت علی‌الحساب به کارگران پرداخت کرده است.

وی افزود:جدا از معوقات مزدی، بیمه تامین اجتماعی کارگران کارخانه پارس پامچال دچار مشکلاتی است.

تجمع اعتراضی اهالی روستای اسلام‌آباد میانه‌ نسبت به آلایندگی کارخانه تولید آهن اسفنجی مقابل کارخانه فولادآذربایجان

جمعی از اهالی روستای اسلام آباد در اعتراض به آلایندگی بیش از حد کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه مقابل کارخانه فولاد آذربایجان واقع در شهرستان میانه تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،22مهرماه سال جاری بود که واحد تولید آهن اسفنجی شرکت فولاد میانه با تکنولوژی ایرانی (پرد) با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و کرباسیان رئیس سازمان ایمیدرو و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

بحث آلایندگی واحد تولید آهن اسفنجی میانه مشکلات بزرگی را برای اهالی روستای اسلام آباد به وجود آورده است

اکنون بعد از گذشت چند ماه از افتتاح واحد تولید آهن اسفنجی میانه، بحث آلایندگی این واحد مشکلات بسیار بزرگی را برای اهالی روستای اسلام‌آباد (راه‌آهن) میانه که در مجاور این واحد صنعتی قرار دارند به وجود آورده است؛ این مشکل به حدی حاد بوده که باعث تجمع جمعی از اهالی این روستا مقابل شرکت فولاد میانه شده است.

یکی از تجمع‌کنندگان با اشاره به اینکه آلایندگی واحد تولید آهن اسفنجی شرکت فولاد میانه زندگی ما را مختل کرده است، اظهار داشت: آلایندگی و گردوغبار حاصل از این واحد علاوه بر اینکه خانه‌های ما را در برگرفته است بلکه ما و فرزندانمان را نیز دچار مشکلات شدید تنفسی کرده است.

وی افزود: شب و روزمان با سختی می‌گذرد و مسئولین بااینکه می‌دانند با سختی زندگی می‌کنیم ولی بازهم چاره‌ای برای حل مشکل آلایندگی این واحد نمی‌اندیشند ما راضی به تعطیلی این واحد صنعتی نیستیم چراکه چندین جوان در آن مشغول به کار هستند بلکه خواسته ما این است که راهی برای حل این معضل پیدا کنند.

این معترض اضافه کرد: مشکلات تنفسی باعث شد به دکتر مراجعه کنیم که پزشک مربوطه به ما گفت اگر این روند ادامه پیدا کند پس از گذشت مدتی اهالی روستا دچار بیماری‌های شدید می‌شوند چراکه دود و گردوغبار حاصل از این واحد سرطان‌زا بوده و برای سلامتی اهالی بسیار مضر است.

تجمع اعتراضی رزیدنت‌های رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نسبت به برخی بخشنامه‌های وزرات بهداشت

جمعی از دانشجویان رزیدنت‌های رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دراعتراض به طرح خودارجاعی بیماران زنان و زایمان و بخشنامه‌های به زعم آنان غیرکارشناسانه دیگردست به تجمع زدند.

براساس گزارش منتشره،دانشجو سال سوم رزیدنت‌ رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: در چند سال اخیر وزارت بهداشت چندین مورد  بخش نامه های  در خصوص رشته رادیولوژی صادر کرد که کاملا غیر کارشناسی و ضد سلامت بیماران است.

دانشجوی سال سوم رزیدنت‌های رادیولوژی بیان کرد: بدون اینکه هیچ گونه مشورتی با انجمن رشته رادیولوژی انجام دهد یک سری تصمیمات غیر کارشناسی به عمل آمده است که در مرحله  اول به سلامت جامعه ما ضربه بزرگی می زند و در مرحله دوم آموزش دستیاران  این رشته را مختل کرده است.

وی افزود: اگر بخواهیم موشکافی کنم در تمام دنیا تصویربرداری رشته فوق تخصصی است در ایران این رشته در مقطع تخصصی و جود دارد وقتی با مدالیته تصویربردای پیشرفت می کند، منطقی است علم آن هم باید به روزتر شود و نیاز به آموزش تخصصی و فوق تخصص در این رشته است.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت سعی کرده است برای این رشته تصمیماتی اتخاذ کند در مرحله اول اعتراض ما نسبت به متخصصین زنان و زایمان است، بدون اینکه از این رشته کسب تکلیف کنند، از مسئولین این رشته تصمیماتی گرفته شد. در واقع وقتی رشته ای با این همه پذیرش دستیار هرسال آموزش می بیند اگر قرار باشد، دستور عمل هایی در مورد این رشته صادر بشود باید بزرگان و مسئولین رایولوژی وجود داشته باشند.

دانشجو سال سوم رزیدنت‌های رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی ساری تصریح کرد: حدود یک ماه قبل شناسنامه های سونوگرافی زنان و زایمان صادر شد، جمعی  از متخصصین زنان و زایمان  جلسه گذاشتند و با هم چند دفترچه و شناسنامه برای پروتکل زنان ابلاغ کردند بدون اینکه رادیولوژیست در آن جلسه حضور داشته باشد. این پروتکل ها از هیچ قاعده علمی تبعیت نمی کند؛ این در صورتی است که کار تخصصی سونوگرافی را رادیولوژیست انجام می دهد.

وی تاکید کرد: این ابلاغیه حدود یک ماه مطرح شد و هیئت برد و رزیدنت ها اعتراض کرد و در پی این اعتراض قرار داد لغو شد این نشان می دهد که دستور عمل علمی و منطقی وجود  ندارد.

این فعال دانشجویی در ادامه بیان کرد: متن بخشنامه ها این بود که متخصص زنان در دوره ای 6 ماه و یا 3 ماه حق انجام سونوگرافی دارد؛ این در حالی است رادیولوژی باید 4 سال آموزش مداوم داشته باشد تا بتواند سونوگرافی انجام دهد و  این موضوع به شدت به ضرر سلامت مردم است و وقتی سونوگرافی به یک رشته دیگر محول می کند، در واقع خود اصل ارجاعی  است که در کل دنیا علیه آن اقدام شده و کاملا ممنوع و مخالف سلامت مردم است.

دانشجو سال سوم رزیدنت‌های رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی ساری مطرح کرد: آیا این منطقی است که بگویم چون رادیولوژیست  به اندازه کافی نداریم،  تخصص 4 ساله را تبدیل به 3 ماه تبدیل کرد. در سال های اخیر پذیرش در رادیولوژیست بسیار زیاد بوده است در چند سال آینده ما هیچ کمبود نیرو در این رشته نخوایم داشت.

وی گفت: انجمن رادیولوژیست چندین بار به وزارت علوم بهداشت نامه ارسال شده است هرجا کمبود نیرو باشد، ما جبران می کنیم. متاسفانه وزارت خانه گوش به این حرف ها نمی دهد.

جان باختن57کارگربراثرحوادث کاری دراستان خوزستان در نه ماهه اول سال جاری

در نه ماهه اول سال جاری دراستان خوزستان 57کارگربراثرحوادث کاری جانشان را ازدست دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان خوزستان، دکتر سید فرزاد حسینی گفت: در نه ماهه امسال آمار اجساد معاینه شده فوت ناشی از حادثه کار که درتالار تشریح اداره کل پزشکی قانونی استان و مراکز تابعه مورد معاینه قرار گرفته اند 57 نفر بوده که همه فوت شده ها مرد بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است.

جان باختن25کارگربراثرحوادث کاری دراستان کرمانشاه طی نه ماهه سال جاری

طی نه ماهه سال جاری،25کارگردراستان کرمانشاه براثرحوادث کاری جانشان را ازدست دادند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان كرمانشاه؛ مدير كل پزشكي قانوني استان در مصاحبه با روابط عمومي اين اداره كل بيان داشت: در 9 ماهه سال جاري بر اثر حوادث ناشي از كار، 508 نفر كه مشتمل بر 13 زن و 495 مرد بودند زخمي شدند كه در مقايسه با آمار مشابه سال 1395 و با تعداد 439 نفر شاهد افزايشي 15/7 درصدي هستيم.

در ادامه دكتر كمالي با اشاره به كشته شدگان حوادث كار در استان طي 9 ماهه امسال، اين رقم را 25 نفر مرد عنوان كرد و ادامه داد: اين رقم در مقايسه با تعداد 33 نفر كشته 9 ماهه سال گذشته، كاهش يافته است.

خفگی 2 کارگرکشاورزی در اقامتگاه براثر مسمومیت گازی

نشت گاز پیک‌نیک در اقامتگاه کارگران فصلی یک مزرعه در روستای مغدان از توابع بخش بردخون شهرستان دیر دو قربانی بر جا گذاشت.

براساس گزارشات منتشره،کارگران این مزرعه از گاز پیک‌نیک برای گرم کردن اقامتگاه کارگری استفاده می‌کردند که غفلت از خاموش کردن آن در هنگام خواب، خفگی بر اثر استنشاق دی‌اکسید کربن را در پی آورد.

خاطرنشان می شودکه ماه گذشته نیز انفجار گاز پیک‌نیک در خانه کارگران فصلی مزارع گوجه در بخش بردخون، پنج نفر را راهی بیمارستان کرده بود.

هیجدهم بهمن ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com