اخباروگزارشات کارگری18مهر1396

admin   اکتبر 11, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری18مهر1396 بسته هستند

بایگانی

– تجمع اعتراضی  سراسری بازنشستگان کشوری وفرهنگی

– تجمع  اعتراضی سراسری بازنشستگان صنعت فولاد نسبت به پرداخت نشدن مطالبات وعدم همسان سازی حقوق

– تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری آمل نسبت به عدم پرداخت حقوق مقابل ساختمان شورای این شهر

– تحقق اراده کارگران برای عدم تشکیل شورای اسلامی کار فرمایشی در سامانه ۱ و ۶ BRT را شادباش می گوییم

– عدم پرداخت ماه ها حقوق 200کارگر کارخانه کیش چوب

اعزام کارگران این کارخانه به مرخصی اجباری از دهم مهرماه

اخراج تعدادی از کارگران معترض طی یکسال گذشته

– کارگران کارخانه ایران سوئیچ با ماه ها حقوق معوقه وحق بیمه پرداخت نشده در چند قدمی بیکاری!

– عدم پرداخت2ماه حقوق هزاران کارگر معادن زغال سنگ کرمان

– تجمع اعتراضی دستفروشان خیابان نوبهار کرمانشاه در برابر شورای شهر

– تجمع اعتراضی اهالی صیدون  نسبت به نبود امکانات رفاهی – شهری  مقابل بخشداری

– تجمع اعتراضی دوباره داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی مقابل مجلس

– اعتصاب وتظاهرات کارکنان دولت فرانسه دراعتراض به سیاست ریاضتی دولت ماکرون رئیس جمهور ثروتمندان

تجمع اعتراضی  سراسری بازنشستگان کشوری وفرهنگی

صبح امروزسه شنبه هیجدهم مهرماه، بازنشستگان کشوری وفرهنگی در راه احقاق حقوق برحقشان مبنی بر همسان‌سازی مستمری‌ها، اجرای دقیق قانون خدمات مدیریت کشوری و بهبود کیفی سطح خدمات بیمه در تهران و برخی از شهرستانها تجمع کردند.

در تهران این تجمع مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری در خیابان پاستور صورت گرفت و در آن حدود صد نفر از بازنشستگان کشوری شرکت کردند. در بین آنها تعداد زیادی از بازنشستگان فرهنگی حضور داشتند.

در برخی از استانها نیز بازنشستگان تجمعات مشابه برگزار کردند. برای نمونه بازنشستگان کشوری در استان فارس مقابل استانداری جمع شدند.

براساس گزارش منتشره،بازنشستگان که پیش از این بارها مقابل نهادهای مختلف، ازجمله مجلس و سازمان برنامه و بودجه تجمعات اعتراضی برگزار کرده‌اند؛ خواسته‌های خود را همسان‌سازی مستمری‌ها، اجرای دقیق قانون خدمات مدیریت کشوری و بهبود کیفی سطح خدمات بیمه عنوان می‌کنند.

یکی از حاضران در تجمع امروز می‌گوید: برای چندمین بار در سال جاری به پایین بودن سطح معیشتی و رفاهی خود اعتراض کرده‌ایم؛ مسئولان تاکنون پاسخگوی ما نبوده‌اند؛ امیدواریم پس از این کَمی هم به بازنشستگان و مستمری بگیران بیندیشند.

تجمع  اعتراضی سراسری بازنشستگان صنعت فولاد نسبت به پرداخت نشدن مطالبات وعدم همسان سازی حقوق

امروز18مهر، بازنشستگان صنعت فولاد دراعتراض به پرداخت نشدن مطالبات وعدم همسان سازی حقوق دست به تجمع سراسری زدند.

بازنشستگان صنعت فولاد استان های تهران والبرز برای چندمین بار مقابل نهاد ریاست‌جمهوری تجمع کردند.

همزمان با تجمع اعتراضی بازنشستگان صنعت فولاد استان های تهران والبرز مقابل نهاد ریاست جمهوری همزمان بازنشستگان صنعت فولاد دیگر استان ها نیز مقابل ساختمان استانداری‌های محل سکونت خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

برپایه گزارش منتشره،آنها در توضیح مطالبات خود می‌گویند: در حال حاضر مستمری شهریور ماه‌مان به تاخیر افتاده و از سال ۹۱ تاکنون نیز بخشی از مطالبات مربوط به اجرای احکام معلق شده حق سرپرستی و حق سختی کارمان پرداخت نشده است.

بازنشستگان صنعت فولاد کشور همچنین خواستار همسان‌سازی مستمری هم‌صنفان پیشکسوت خود هستند که گویا از حدود پنج سال قبل تاکنون نسبت به آن ترتیب اثری داده نشده است.

آنها با یادآوری اینکه برای پرداخت مستمری شهریور ماه بازنشستگان فولاد، سازمان برنامه و بودجه روز ۱۵ ماه جاری نامه‌ای به خزانه دولت در وزارت اقتصاد داریی ارسال کرده‌است؛ افزودند: به‌صورت مشخص در جلسه روز گذشته؛ مدیرکل خزانه با دولت به دلیل مشخص نبودن منابع مالی، نامه ارسالی را به سازمان برنامه و بودجه عودت داده است.

این بازنشستگان می‌گویند: تاکنون پاسخ درست و شفافی در خصوص مشکلات مان به ما داده نشده و ما می‌خواهیم بگوییم با گزارش و نامه‌نگاری کار بازنشستگان حل نخواهد شد در نتیجه این تجمعات ادامه خواهد یافت.

تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری آمل نسبت به عدم پرداخت حقوق مقابل ساختمان شورای این شهر

امروز18مهر،جمعی از کارگران تحت پوشش پیمانکاری سازمان فضای سبز شهرداری شهرستان آمل،دراعتراض به عدم پرداخت حقوق مقابل ساختمان شورای این شهر،تجمع کردند.

بنابه گزارش رسانه ای شده، محمدرضا میکائیل سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل گفت: بیش از ۴۰ نفر از کارگران سازمان فضای سبزشهرداری شهرستان آمل امروز به علت پرداخت نشدن به موقع حقوقشان به مدت یک ساعت در محل شورای اسلامی این شهرستان تجمع کردند.

وی افزود: با حضور پیمانکار و دو نفر از نماینده‌های کارگران در جلسه رسمی شورای شهر آمل، مشکلات و درخواست‌های حقوقی و معیشتی خود را مطرح که با وعده پیگیری مسائل کارگران و پرداخت حقوق تا ظهر، به تجمع خود خاتمه دادند.

تجمع کارگران کارخانه رینگ‌سازی مشهد دراعتراض به سخت تر شدن شرایط کاری،کاهش حقوق وکوتاهترشدن مدت قرارداد مقابل ساختمان مدیریت

روزگذشته(17مهر)،کارگران کارخانه رینگ‌سازی مشهد دراعتراض به سخت تر شدن شرایط کاری،کاهش حقوق وکوتاهترشدن مدت قرارداد مقابل ساختمان مدیریت این واحد قطعه‌سازی درمشهد تجمع کردند.

براساس گزارشی که امروز18مهر رسانه ای شد،کارگران کارخانه رینگ‌سازی مشهد گفتند: از حدود 2 سال پیش که مدیریت این واحد قطعه سازی تغییر کرده‌است، برنامه‌های کارفرما بیش از پیش بر افزایش بهره‌وری تولید متمرکز شده است و همین تاکید بیش از اندازه باعث نارضایتی آنها و همکارانشان شده است.

کارخانه رینگ‌سازی مشهد 35 سال پیش در استان خراسان رضوی راه‌اندازی شده‌. در حال حاضر حدود هزار کارگر در این واحد صنعتی مشغول کارند که سابقه کاری برخی از آنها به 20 سال هم می‌رسد.

مطابق گفته کارگران،از زمان تغییر رویه مدیریت این واحد صنعتی، تحقق تمامی مطالبات ازجمله افزایش حقوق، پرداخت پاداش‌ها، ترفیع رتبه شغلی و … به صورت سختگیرانه‌ای با معیارهای رقابتی سنجیده می‌شود و همین مسئله باعث افزایش فشار روانی و نارضایتی کارگران شده است.

 

کارگران می‌گویند؛ با وجود اصرارهایی که مدیریت این واحد صنعتی برای جایگزین کردن استانداردهای خود دارد اما در عمل تجربه دو سال گذشته آنها نشان می‌دهد تبعیت از معیارهای جدید تاثیر چندانی بر ارتقای موقعیت شغلی آنها نداشته است.

مطابق این گفته‌ها؛ پرداخت درآمد نزدیک به حداقل مزدی و کاهش مدت قراردادهای شغلی کارگران تا زیر مدت یک سال ازجمله عوامل موثر بر نارضایتی کارگران بوده‌ است. چنانچه برخی از کارگران این واحد تولیدی مدعی هستند که مدت قرارداد آنها هر 35 روز تمدید می‌شود.

از قرار معلوم مجموعه این اتفاقات باعث شد روز گذشته گروهی از کارگران معترض در محل دفتر مدیریت تجمع اعتراضی برپا کنند.

تحقق اراده کارگران برای عدم تشکیل شورای اسلامی کار فرمایشی در سامانه ۱ و ۶ BRT را شادباش می گوییم

رای گیری تحمیلی بر کارگران سامانه های ۱ و ۶ BRT برای تشکیل شورای اسلامی کار فرمایشی علی رغم تخلف و تقلب فراوان با اراده و عزم رانندگان و کارگران به حد نصاب قانونی نرسید.

کارگران سامانه ۱ و ۶  BRT از سال ۹۲ با هوشیاری و اتحاد در چند نوبت علی رغم فشار و زور مدیریتی و تخلف و تقلب کسترده سازمان یافته به رای گیری تحمیلی برای تشکیل شورای اسلامی کار در خدمت مدیریت نه گفتند و مانع از تشکیل شورای اسلامی کار فرمایشی شدند.

طبق ماده ۱۴ آئین نامه انتخابات قانون تشکیل شوراهای اسلامی کار در کارگاه هایی که تعداد کارگران از ۵۰۱ نفر تا ۱۰۰۰ نفر باشد. باید ۶ نفر عضو اصلی و ۴ نفر عضو علی البدل انتخاب گردد. و طبق تبصره ۲ ماده ۱ قانون تشکیل شوراهای اسلامی کار، آراء منتخبین نباید از یک سوم کل آراء کمتر باشد.

با توجه با اینکه مدیریت و حراست شرکت واحد با اجبار از کارگران رای می گیرد. کارگران با هوشیاری با زدن علامت ضربدر بزرگ در تعرفه رای مانع از این شدند که کاندیداها یک سوم کل آراء را کسب کنند.

در سامانه ۱ و ۶ BRT با توجه به تعداد کارگران باید ۶ عضو اصلی و ۴ عضو علی البدل انتخاب می شد. و علی رغم تخلف و تقلب سازمان یافته و گسترده مدیریت در انتخابات طی دو مرحله رای گیری، در سامانه ۱ BRT مجموعا ۸ نفر رای آورد و در سامانه ۶ BRT مجموعا ۵ نفر رای آورد.

ماده ۸ آئین نامه انتخابات شورای اسلامی کار:《در موارد زیر انتخابات شورا برای مدت یک سال به تعویق می افتد:

ج- در صورتی که پس از طی دو مرحله انتخابات، حداقل به تعداد مورد نیاز(۲و۴و۶و۸و۱۰نفر) حدنصاب لازم را به دست نیاورند.

در مورد دو سامانه ذکر شده ۱۰ کاندید باید حد نصاب لازم (یک سوم کل آراء) را به دست می آوردند. بنابراین چون در سامانه یک ۸ کاندید و در سامانه شش ۵ کاندید حدنصاب را کسب کردند. بنابراین برابر قانون شورا در این دو سامانه تشکیل نمی شود.

منبع:کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

عدم پرداخت ماه ها حقوق 200کارگر کارخانه کیش چوب

اعزام کارگران این کارخانه به مرخصی اجباری از دهم مهرماه

اخراج تعدادی از کارگران معترض طی یکسال گذشته

8تا12ماه حقوق وعیدی امسال 200کارگر کارخانه کیش چوب پرداخت نشده است.کارگران این کارخانه از دهم ماه جاری به مرخصی اجباری اعزام شده اند.طی یکسال گذشته تعدادی از کارگران این واحد تولیدی واقع در منطقه آزاد کیش بدلیل اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان از کار اخراج شده اند.

براساس گزارشی که امروز18مهر رسانه ای شد،جمعی از کارگران کارخانه کیش چوب واقع در منطقه آزاد کیش با اشاره به معوقات مزدی خود گفتند: نزدیک به ۲۰۰ کارگر هستیم که در بخش‌های تولید و اداری کارخانه کیش چوب کار می‌کنیم اما در حال حاضر بابت ۸ تا ۱۲ ماه مطالبات مزدی طلبکاریم.

به گفته یکی از کارگران، دلیل پرداخت نشدن معوقات مزدی او و سایر همکارانش کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی به دلیل کاهش حداقلی فعالیت تولیدی کارخانه است.

او گفت: کارگران کیش چوب، آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد شهریور ماه سال ۹۵ است که در خرداد ماه سال جاری توسط کارفرما به حساب بانکی آنها واریز شده است، همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی سال ۹۵ آنان را پرداخت نکرده است.

وی بابیان اینکه حدود نیمی از همکاران شاغل در کارخانه کیش چوب را کارگران هندی و بنگلادشی تشکیل می‌دهند،  در خصوص تعطیلی موقت کارخانه اظهار داشت: اخیرا کارفرما (از دهم مهر ماه) به دلایل نامعلومی کارخانه را به صورت موقت تعطیل اعلام کرده و از کارگران خواسته است به مدت  ۱۰ روز در کارخانه حاضر نشوند.

این کارگر همچنین گفت: نگرانی ما کارگران این است در نتیجه استمرار این مشکلات، مرخص‌های آن‌ها در  هفته‌ها و ماه‌های آتی نیز ادامه پیدا کند.

به گفته این کارگر؛ مجموعه اتفاقاتی که در مدت یک سال گذشته در این واحد تولیدکننده محصولات چوبی افتاده، موجب شده تعدادی از کارگران که مشکلات خود را به دفتر اشتغال منطقه آزاد کیش انتقال دادند،از کار اخراج شوند.

به گفته این کارگر در شرایط کنونی آنچه برای او و همکارانش حائز اهمیت است؛ دریافت مطالبات و حفظ امنیت شغلی است چراکه در منطقه محل کارشان فرصت شغلی دیگری وجود ندارد اما آنها باید پاسخگوی نیازهای خانواده‌هایشان باشند.

وی با بیان اینکه هم اکنون کارگران این کارخانه از وضعیت موجود رضایت ندارند، درباره علت معوق ماندن مطالبات مزدی خود گفتند: کارفرما می‌گوید رکود بازار ساخت و ساز به فعالیت کارخانه کیش چوب لطمه وارد کرده است.

این کارگران که احتمال می‌دهند در نتیجه وضعیت پیش آمده ممکن است امنیت شغلی خود را از دست بدهند؛ در خاتمه افزودند: از مسئولان درخواست داریم پیگیر مشکلات کارخانه کیش چوب و معوقات مزدی و بیمه‌ای آنها باشند.

کارگران کارخانه ایران سوئیچ با ماه ها حقوق معوقه وحق بیمه پرداخت نشده در چند قدمی بیکاری!

6ماه حقوق کارگران کارخانه ایران سوئیچ  واقع در كیلومتر 11 جاده مخصوص كرج پرداخت نشده است. حق بیمه کارگران نیز به بیمه تأمین اجتماعی به مدت ۱۲ ماه پرداخت نشده که باعث عدم تمدید و صدور دفترچه  های بیمه‌ کارگران از سوی شعبه مربوطه و عدم ارائه خدمات به کارگران شده است،ازجمله این که بیمه بیکاری به این کارگران تعلق نمی‌گیرد.

علاوه بر این حق بیمه تکمیلی که از کارگران دریافت شده نیز پرداخت نشده است که بازتاب آن، عدم پرداخت خسارت درمانی از طرف شرکت بیمه‌ای مربوطه از آذرماه سال ۹۵ تاکنون به کارگران بوده است.

ازاین فراترکارخانه ای که بیش از ۳۳۰ نفر کارگرداشت و خط تولید آن به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کرد امروز با ۴۸ نفر کارگر فعالیت می‌کند و با فسخ قرارداد کار، نگرفتن سفارش کار جدید و استفاده از حربه‌های خاص به منظور برنده نشدن در مناقصات کاری به بهانه‌های اعلام شده مصمم به تعطیلی شرکت و اخراج باقیمانده کارگرانش شده است.

براساس گزارش که امروز18مهر رسانه ای شد،شرکت ایران سوئیچ بعنوان اولین شرکت تابلو سازی در ایران، فعالیت خود را در سال ۱۳۴۶ آغاز کرد و پنج محصول تابلوهای فشار قوی، تابلوهای فشار ضعیف، خازن، کلید فشارقوی و سکسیونر از تولیدات این شرکت محسوب می‌شود.

مشکلات کارگران این شرکت تقریبا از مهرماه سال گذشته آغاز شد تا اینکه پس از تقریبا یکسال همچنان کارگران این شرکت با مشکلات متعددی مواجه هستند.

این شرکت از جمله شرکت‌های فعال با راندمان کاری بالا حدود ۵۰ سال سابقه موفق در عرصه تولید تابلوهای برق مطرح بود اما چند سالی است که به دلیل مشکلات مدیریتی در رکود به سر می‌برد.

سهام‌دار این شرکت، در زمان خرید سهام شرکت از وزارت نیرو (با ۵۱ درصد سهام) و سازمان تأمین اجتماعی (با ۴۹ درصد سهام)، برای قانع کردن مسئولان از هیچ تلاشی دریغ نکرد اما اکنون بنا به دلایلی در صدد تعطیلی شرکت برآمده است؛ ضمن اینکه قصدی برای فروش شرکت ندارد چراکه به نام و اعتبار شرکت نیاز دارد.

سهام‌دار شرکت برای رسیدن به اهداف خود با زمینه سازی قبلی و با دلایلی نظیر تحریم و نبود نقدینگی و عدم فروش محصول، سعی در توجیه متولیان حامی تولید و کارگری مانند وزارت کار و وزارت صنعت داشت.

اکنون در این شرایط به مرور زمان شرکتی که بیش از ۳۳۰ نفر کارگرداشت و خط تولید آن به صورت شبانه‌روز فعالیت می‌کرد امروز با ۴۸ نفر کارگر فعالیت می‌کند و با فسخ قرارداد کار، نگرفتن سفارش کار جدید و استفاده از حربه‌های خاص به منظور برنده نشدن در مناقصات کاری به بهانه‌های اعلام شده مصمم به تعطیلی شرکت و اخراج باقیمانده کارگرانش شده است.

در سال ۹۵ تشدید فشار روحی روانی و اقتصادی به کارگران و خانواده آنها موجب شد تا بسیاری از کارگران با صرف‌نظر از دریافت حق و حقوق قانونی نسبت به ترک محل کار اقدام کنند.

حق بیمه کارگران به بیمه تأمین اجتماعی به مدت ۱۲ ماه پرداخت نشده که باعث عدم تمدید و صدور دفترچه  های بیمه‌ کارگران از سوی شعبه مربوطه و عدم ارائه خدمات به کارگران شده است،ازجمله این که بیمه بیکاری به این کارگران تعلق نمی‌گیرد.

شش ماه حقوق کارگران پرداخت نشده است وعلاوه بر این حق بیمه تکمیلی که از کارگران دریافت شده نیز پرداخت نشده است که بازتاب آن، عدم پرداخت خسارت درمانی از طرف شرکت بیمه‌ای مربوطه از آذرماه سال ۹۵ تاکنون به کارگران بوده است.

عدم خرید و توزیع لباس کار و کفش ایمنی کارگران از سال ۹۴ تاکنون، عدم پرداخت کمک‌های غیرنقدی از سال ۹۴ تاکنون و عدم پرداخت هزینه ایاب و ذهاب برای ۳ ماه را از دیگر مشکلات کارگران این کارخانه است.

عدم پرداخت2ماه حقوق هزاران کارگر معادن زغال سنگ کرمان

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از عدم پرداخت2ماه حقوق هزاران کارگر معادن زغال سنگ کرمان،خبرداد.

برپایه گزارشی که امروز18مهر رسانه ای شد،رضا اسماعیلی با اشاره به وجود 23 معدن زغال سنگ در استان کرمان اظهار داشت: از این تعداد معدن 17 معدن فعال و بقیه به دلیل مسائل و مشکلات امنیتی و یا نداشتن صرفه اقتصادی تعطیل شده است.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به 7 هزار نفر در معادن زغال سنگ استان مشغول به کار هستند تصریح کرد: قسمت عمده معیشت مردم شهرستان‌های راور، کوهبنان و زرند از این راه تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس مقرر شد تا دهم هر ماه از محل پرداخت پول زغالی که ذوب‌آهن به شرکت زغال سنگ پرداخت می‌کند حقوق کارگران و هزینه لازم جهت تامین تجهیزات لازم برای معادن فراهم شود گفت: در ماه اول این پول پرداخت شد و این ماه هنوز پرداخت نشده است و هم اکنون پرداخت حقوق کارگران دو ماه معوقه دارد.

تجمع اعتراضی دستفروشان خیابان نوبهار کرمانشاه در برابر شورای شهر

صبح امروز سه شنبه 18 مهر 96، جمعی از دست فروشان خیابان نوبهار در برابر ساختمان شورای شهر کرمانشاه به دلیل فشارهای وارده از سوی اجرائیات شهرداری که مانع کسب و کار این افراد شده بود؛ تجمع کردند.

دستفروشان با ارائه کتبی درخواست شان، خواهان لغو محدودیت و فشار بر کسب و کار و تنها منبع درآمدشان شدند.

تجمع کنندگان در راستای رسیدن به خواسته ی شان، ساعت شش بعدازظهر امروز 18 مهر، تجمعی دیگری مقابل ساختمان اصلی شهرداری واقع در میدان شهناز برگزار می کنند.

تجمع اعتراضی اهالی صیدون  نسبت به نبود امکانات رفاهی – شهری  مقابل بخشداری

امروز18مهر، اهالی صیدون  از توابع شهرستان باغملک دراستان خوزستان دراعتراض به نبود امکانات رفاهی – شهری از جمله بانک ، بیمارستان و جاده ارتباطی مناسب، مقابل بخشداری تجمع کردند.

بخش صیدون با ۲۰ هزار نفر جمعیت  در  ۳۵کیلومتری جنوب شهرستان باغملک استان خوزستان قرار داردکه بیشتر مردم آن  بهمیی سردسیر هستند  .

براساس گزارش منتشره،به گفته یکی از اهالی صیدون،این تجمع  که صبح امروز – سه‌شنبه 18مهرماه جاری آغاز شده وتا -لحظه تنظیم خبر – نیز ادامه دارد در اعتراض به نبود خدمات رفاهی در منطقه است به طوری که مرد این بخش برای انجام امور بانکی خود باید به نزدیکترین شهر مجاور بروند زیر این صیدون تنها   یک عابربانک دارد که بیشتر اوقات نیز خراب است.

صِیدون در استان خوزستان است.  این شهر از توابع شهرستان باغ‌ملک و مرکز بخش صیدون است که خود نیز به دو قسمت صیدون شمالی و صیدون جنوبی تقسیم می‌شود. چندین روستای بزرگ و حاصلخیز، در اطراف صیدون وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سرآسیاب و ماوی و روستای دره بنیاب و طلاور و علاء، رودزیر و خود شهر صیدون اشاره کرد.

در این مناطق برنج بسیاری کشت می‌شود که یک نوع آن چمپا نام دارد.

زبان مردم منطقه صیدون لری با گویش بهمئی است. که دنباله زبان اوستایی است.

تجمع اعتراضی دوباره داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی مقابل مجلس

صبح امروز18مهر،جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی در اعتراض به نتایج آزمون دستیاری و اعمال سهمیه پنج درصدی رزمندگان و ایثارگران در این آزمون، برای دومین بار در یک هفته اخیر، مقابل مجلس تجمع کردند.

این معترضان در هفته‌ گذشته نیز مقابل مجلس* ووزارت بهداشت** تجمع کرده بودند و این دومین تجمع اعتراضیشان مقابل مجلس است.

*داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی در دومین روزاعتراضشان مقابل مجلس تجمع کردند

صبح امروز11مهر،جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی دردومین روز اعتراضشان نسبت به نتایج آزمون دستیاری و اعمال سهمیه‌های بومی، ایثارگر،‌ شاهد و سهمیه پنج درصدی جانبازان و ایثارگران در این آزمون مقابل مجلس تجمع کردند.

**تجمع اعتراضی داوطلبان دستیاری دندانپزشکی مقابل وزارت بهداشت

امروزدوشنبه10مهر،جمعی از داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی در اعتراض به نتایج آزمون دستیاری و اعمال سهمیه‌های بومی، ایثارگر،‌ شاهد و سهمیه پنج درصدی جانبازان و ایثارگران در این آزمون مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

برپایه گزارشات منتشره، دندانپزشکان تجمع کننده خواستار بازبینی نحوه اعمال سهمیه‌های بومی، ایثارگر،‌ شاهد و سهمیه پنج درصدی جانبازان و ایثارگران بوده و اظهار می‌کردند در دفترچه ثبت‌نام صراحتا اعلام شده است، که باقی مانده سهمیه آزاد و ایثارگر متعلق به داوطلبین سهمیه آزاد است.

م.الف یکی از شرکت کنندگان در این تجمع اظهار کرد: ما خواهان بازبینی نحوه اعمال سهمیه‌های بومی و ایثارگر و شاهد و سهمیه پنج درصدی جدید و احقاق حقوق داوطلبین سهمیه آزاد هستیم.

وی ادامه داد: در دفترچه ثبت نام صراحتا اعلام شده است، که باقی مانده سهمیه آزاد و ایثارگر متعلق به داوطلبین سهمیه آزاد است.

این داوطلب آزمون دستیاری دندانپزشکی گفت: با افزایش سهمیه بومی و رزمندگان و ایثارگران، ظرفیت باقی مانده برای داوطلبان آزاد تنها 30 درصد است.

وی گفت: نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی به دلیل تصمیم گیری نحوه اعمال سهمیه امسال به تعویق افتاد و به رغم گفتگوهای انجام شده با مرکز سنجش پزشکی و پیگیری‌های شحصی داوطلبان این آزمون قبل اعلام نتایج و گرفتن پاسخی مبنی بر عدم اعمال سهمیه پنج درصد، این سهمیه اعمال شد.

این داوطلب آزمون دستیاری با اشاره به اینکه طی نامه ای درخواست خود را به وزارت بهداشت اعلام کردیم گفت: اعمال سهمیه‌های جدید رزمندگان پنج درصد که طبق تبصره تا ۳۰ درصد قابل افزایش است موجی از سردرگمی و ناامیدی را نه تنها در بین اقشار ما دندانپزشکان، بلکه در بین داوطلبین کنکور سراسری و کارشناسی ارشد نیز بوجود آورده است و سال آینده در صورت اعمال؛ در بین همکاران پزشک ما نیز مشکلات و اعتراضات عدیده ای به وجود می آورد.

وی گفت: در آخر مهمترین خواسته ما این است که سهمیه‌ها بطور جدی بازنگری شوند و شانس قبولی افراد سهمیه آزاد به حالت قبل برگردد و مازاد هر سهمیه‌ای مانند سهمیه شاهد و بومی نیز همچون سابق به سهمیه آزاد تعلق بگیرد.

این داوطلب آزمون دستیاری خاطرنشان کرد: آزمون دستیاری دندانپزشکی با آزمون‌های دستیاری پزشکی و آزمون ارشد در تعداد ظرفیت‌هاست٬ حداکثر 380 ظرفیت موجود است که با کسر سهمیه بومی و شاهد تقریبا یک سوم ظرفیت خالی می‌ماند و این یعنی اکثر شرکت‌کننده‌ها که سهمیه آزاد هستند برای تنها یک سوم ظرفیت رقابت می‌کنند.

اعتصاب وتظاهرات کارکنان دولت فرانسه دراعتراض به سیاست ریاضتی دولت ماکرون رئیس جمهور ثروتمندان

اخباروگزارشات کارگری:امروزسه شنبه10اکتبر،فرانسه شاهد اعتراض هزاران نفر از کارکنان دولت نسبت به سیاست های ریاضتی دولت ماکرون رئیس جمهور ثروتمندان بود.

بدنبال فراخوان 10سندیکای فرانسوی*(9سندیکای حقوق بگیران ویک سندیکای دانشجویی)برای اولین بار پس از 10سال، امروز10اکتبرهزاران نفرازکارکنان دولت در اعتصاب وتظاهرات خیابانی سراسری شرکت کردند واعتراضتشان را نسبت به حذف 120000پست شغلی طی 5سال آینده،عدم افزایش حقوق وحتی بروز نکردنش متناسب با افزایش نرخ تورم،افزایش شارژسوسیال وعدم باز پرداخت حق اولین روز مرخصی درمانی و….،بنمایش گذاشتند.

به گزارش سندیکای ث.ژ.ت،امروز400هزارنفردرشهرهای مختلف فرانسه در تظاهرات خیابانی شرکت کردند.بنابه گزارش همین منبع فقط درخیابان های پاریس45هزارنفردست به تظاهرات زدند.

کارکنان مدارس،بیمارستان ها، دفاترپست،حمل ونقل زمینی وهوایی و….. در اعتصاب امروز شرکت کردند.

روز گذشته9اکتبر نشست مشترکی بین سندیکاهای فرانسوی:

(CGT, CFDT, FO, CFTC, FSU, Unsa, Solidaires, Unef, UNL et FIDL)

جهت سازمان دادن اقدام مشترک دراعتراض نسبت به سیاست های ریاضتی دولت ماکرون رئیس جمهور ثروتمندان ازجمله نسبت به کاهش حق مسکن،افزایش شارژسوسیال ، اصلاحات درباره کارآموزی وکارآموزان،اصلاحات درباره بازنشستگان و…. برگزارشد که متاسفانه مابه ازای عملی نداشت وقرارشد24اکتبر دوباره نشست مشترکی در همین رابطه برپاشود.

اما تا آن تاریخ سندیکای ث.ژ.ت فراخوانی برای اعتراض نسبت به لایحه قانون کار ضدکارگری ماکرون بتاریخ پنج شنبه19اکتبرصادرکرد.

*Solidaires ;

Force ouvrière (FO) ;

Fédération autonome (FA) ;

Fédération syndicale unitaire (FSU) ;

Confédération générale du travail (CGT) ;

Union nationale des étudiants de France (Unef) ;

Union nationale des syndicats autonomes (Unsa) ;

Confédération française démocratique du travail (CFDT) ;

Confédération française des travailleurs chrétiens (CFTC) ;

une première depuis 10 ans – pour protester contre les projets du gouvernement (suppression de 120 000 postes en cinq ans, rémunérations gelées, jour de carence ou enc

هیجدهم مهرماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com