اخباروگزارشات کارگری19بهمن1396

admin   فوریه 9, 2018   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری19بهمن1396 بسته هستند

بایگانی

– اعتصاب کارگران کارخانه آرمان شفق دراعتراض به عدم پرداخت چندماه حقوق وحق بیمه چهارمین روز راپشت سرگذاشت

– تجمع اعتراضی کارگران اخراجی کارخانه سامان کاشی بروجرد نسبت به عدم پرداخت مطالبات مقابل فرمانداری

– زمزمه اعتصاب در میان کارگران شرکت کشت و صنعت میان آب

– سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه:کارگر زندانی رضاشهابی برای پنج روز به مرخصی پزشکی آمد

– اتحادیه آزاد کارگران ایران:کارگر زندانی رضا شهابی به مرخصی آمد

– کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری:آزادی موقت رضا شهابی را تبریک می گوییم!

– بعد از بر سر چوب رفتن حجاب اجباری در خیابان، نوبت به بر سر چوب کردن نمادهای دیگر تعرض به حقوق انسانها رسید

– ادامه بلاتکلیفی معیشتی وشغلی کارگران کارخانه کاشی اصفهان علیرغم وعده و وعیدهای مسئولان طراز اول استان

– عدم پرداخت 5ماه حقوق 250کارگرکارخانه جهان الکتریک نیشابور

– تجمع اعتراضی تاکسیرانان قم نسبت به فعالیت “اسنپ” مقابل استانداری

– تجمع اعتراضی دانشجویان آموزشکده صنعت نفت گچساران(ترینینگی)نسبت به وضعیت استخدامیشان مقابل فرمانداری گچساران همزمان با سفر وزیر نفت

– روش های مدرن استخراج، بیماری ریه سیاه را میان کارگران معادن زغال سنگ شیوع داده

– جان باختن یک کارگر ساختمانی حین کاردرسرپل ذهاب براثرریزش آوار

اعتصاب کارگران کارخانه آرمان شفق دراعتراض به عدم پرداخت چندماه حقوق وحق بیمه چهارمین روز راپشت سرگذاشت

روز پنج شنبه نوزدهم بهمن ماه برای چهارمین روز، کارگران کارخانه آرمان شفق دراعتراض به عدم پرداخت چندماه حقوق وحق بیمه چهارمین روز دست از کارکشیده وتجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،کارگران اعتصابی که حدود صدنفرند گفتند: از یک هفته پیش تاکنون ۴ مرتبه دست به تجمع زده‌ایم و تا زمان پرداخت مطالباتمان هم به تجمع ادامه خواهیم داد.

یکی از کارگرانکارخانه فولاد شفق گفت: از آبان ماه تاکنون مزدی به ما پرداخت نشده و بیمه ما دچار مشکلاتی است. در عین حال معوقات مزدی مربوط به کارفرمای سابق‌مان را هم دریافت نکرده‌ایم.

تجمع‌کنندگان گفتند: تقریبا از مرداد ماه سال جاری مدیریت این واحد صنعتی به یک شرکت پیمانکاری (برای مدت یکسال) واگذار شده است. جدا از معوقات مزدی کارگران شاغل، تعداد زیادی از همکارانمان که با سوابق کاری بالا همزمان با ورود کارفرمای جدید اخراج شده‌اند، هنوز مطالبات خود را به صورت کامل دریافت نکرده‌اند.

به گفته این کارگران؛ در تجمعاتی که کارگران کارخانه فولاد شفق در ماه‌های قبل داشته‌اند، مسئولان وعده دادند که به زودی مطالبات مزدی پرداخت خواهد شد، اما آنها همچنان چشم انتظار تحقق وعده مسئولان و کارفرمای خود هستند تا در پایان سال بتوانند از شرمندگی خانواده خود درآیند.

کارگران فولاد شفق با اشاره به پایان سال و زمان پرداخت عیدی و سنوات پایان سال گفتند: همانطور که ماه‌هاست مزدی به ما داده نشده، گویا خبری از عیدی نیز نیست و کارفرمای جدید قصد دارد با وعده‌ سال را به پایان ببرد و با فرارسیدن تعطیلات؛ رسیدگی به مشکل ما را همچنان مسکوت بگذارد.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی کارخانه سامان کاشی بروجرد نسبت به عدم پرداخت مطالبات مقابل فرمانداری

روز پنج شنبه نوزدهم بهمن ماه، جمعی از کارگران اخراجی کارخانه سامان کاشی دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل فرمانداری،تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،حکایت کارگران کارخانه سامان کاشی بروجرد ادامه دارد، کارگرانی که بعد از اخراج هنوز به مطالبات خود نرسیده و با توجه به این که تا کنون چندین بار دست به اعتراض زده اند اما مشکل آنها همچنان پابرجاست.

چند وقت پیش آخرین گروه از کارگران کارخانه سامان کاشی بروجرد اخراج شدند، در حالی که این کارگران چندین ماه حقوق معوقه داشتند اما این کارخانه هم تعطیل شد.

امروز پنج شنبه برای چندمین بار کارگران سامان کاشی در مقابل فرمانداری در اعتراض به معوقات و مطالبات تجمع و اعتراض کردند.

قابل یادآوری است که روزیکشنبه سوم دی ماه،جمعی از کارگران اخراجی کارخانه سامان کاشی بروجرد دراعتراض به عدم پرداخت20ماه حقوقشان مقابل فرمانداری تجمع کردند:

تجمع  اعتراضی کارگران اخراجی کارخانه سامان کاشی بروجرد مقابل فرمانداری

روزیکشنبه سوم دی ماه،جمعی از کارگران اخراجی کارخانه سامان کاشی بروجرد دراعتراض به عدم پرداخت20ماه حقوقشان مقابل فرمانداری تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،چند وقت پیش بود که خبر تعطیلی رسمی کارخانه سامان کاشی اعلام شد و 30 نفر از کارگران که آخرین کارگران این واحد بودند اخراج شدند، این کارگران حدود 20 ماه حقوق معوقه دارند و هنوز اقدامی برای مطالبات آنها نشده است.

امروز جمعی از کارگران اخراجی سامان کاشی در مقابل فرمانداری تجمع کردند تا شاید اقدامی برای پرداخت مطالبات آنها صورت گیرد و چندین ماه حقوق معوقه آنها پرداخت شود.

در این تجمع حدود 50 نفر از کارگران ساعتی را در مقابل فرمانداری ایستادند و اعتراض خود را اعلام کردند و از مسئولین خواستند تا برای رفع مشکلات آنها اقدام کنند.

“عبدالعلی” گیوه کی” رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: تعداد کارگران اخراجی سامان کاشی که مطالبات دارند 206 نفر هستند که مجموعا مطالبات آنها حدود 7 میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: 30 کارگری که در آخرین گروه از این کارخانه اخراج شدند حدود 20 ماه حقوق معوقه دارند البته در میان کارگران اخراجی کارگرانی هستند که دو سال پیش اخراج شده و هنوز مطالبات آنها پرداخت نشده است.

گیوه کی اظهار داشت: از سال 94 تا کنون مطالبات این کارگران پرداخت نشده اما پیگیری های لازم برای رفع این مشکل ادامه دارد و به دلیل بدهی کارفرما به بانک تسهیلاتی برای فع مشکلات پرداخت نشد.

به گفته وی درحال حاضر یک دستگاه از این واحد توقیف شده که ارزش آن یک میلیارد و 30 میلیون تومان است که با فروش آن حقوق 53 نفر از کارگران پرداخت خواهد شد و بخشی از مطالبات با توقیف اموال پرداخت می شود.

به هر حال کارگران این کارخانه با حدود 20 ماه حوق معوقه اخراج شده  و در شرایط بسیار سختی به سر می برند که نیاز است برای رفع مشکلات این واحد اقدامات جدی صورت گیرد.

زمزمه اعتصاب در میان کارگران شرکت کشت و صنعت میان آب

بدنبال گذشت نزدیک به دو ماه از اعتصاب قدرتمندانه کارگران کشت و صنعت میان آب، نه تنها هیچیک از وعده های داده شده به این کارگران محقق نشده است بلکه با رسیدن به روزهای پایانی بهمن ماه، آنان دو ماه دستمزد معوقه نیز خواهند داشت.

بنا بر اظهار کارگران این شرکت،  بدنبال واگذاری شرکت کشت و صنعت میان آب از بانک کشاورزی به بخش خصوصی که در خرداد ماه سالجاری رخ داد، کارفرما دست به جاری کردن قوانین خاص خود در شرکت زد و در اولین قدم از پرداخت پاداش برداشت خودداری و به موازات آن قراردادهای یک ساله کارگران را که سالها عرف شرکت بود به دو ماه تنزل داد و از اجرای طرح طبقه بندی مشاغل نیز که پیش تر مصوب شده بود خودداری کرد و این وضعیت اولین اعتصاب کارگری در شرکت را از زمان تاسیس رقم زد که در پی آن نماینده اداره کار در شرکت حضور پیدا کرد و مدیریت قول یکماهه برای حل مشکلات پیش آمده داد.

اما علیرغم این وعده ها هیچ کار عملی برای رسیدگی به خواستهای کارگران صورت نگرفت و همین امر باعث شد تا در اواخر آذر ماه سالجاری اعتصابی بسیار قدرتمند در شرکت رخ دهد بطوریکه کارگران جاده ورودی و گیت شرکت را بستند و برداشت نیشکر بطور کامل متوقف شد.

در پی این اعتصاب متحدانه و قدرتمند که با اعتصاب کارگران شرکت کشت و صنعت هفته تپه همزمان شده بود، مسئولین اداره کار، نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و نماینده فرماندار بلافاصله در شرکت حضور پیدا کردند و با کشاندن همه اعضای مدیریت به شرکت و برگزاری جلسه ای نسبتا طولانی، به کارگران قول تحقق خواستهایشان را تا پایان دی ماه دادند.

اما همه این وعده ها پوچ و توخالی بود و تنها به فاصله دو روز از پایان اعتصاب، دو نفر از کارگران با سابقه کاری 17 سال و دارای حکم استخدام کارمندی،  اخراج و به تعداد زیادی از آنان  اخطار داده شد که در صورت اعتصاب مجدد، اخراج خواهند شد.

بنا بر اظهار کارگران شرکت کشت و صنعت میان آب، در طول نزدیک به دو ماهی که از وعده های مدیریت میگذرد علاوه بر  اخراج دو کارگر و تهدید دیگران، نه تنها وعده های داده شده محقق نشده است بلکه در حالی که بهمن ماه در حال پایان است حقوق دو ماه کارگران نیز پرداخت نگردیده و اراده ای هم از سوی کارفرما و مسئولین شرکت برای پرداخت حقوق معوقه و  تحقق وعده هایی که در اعتصاب اذر ماه به کارگران داده شده بود دیده نمیشود.

بنا بر این اظهارات،  با توجه به شرایط مشقت باری که هم اکنون کارگران شرکت میان آب با آن مواجه هستند زمزمه اعتصاب مجدد در میان آنان بالا گرفته است و در صورت ادامه وضعیت حاضر، احتمال اعتراضات شدید کارگری در این شرکت بسیار جدی است.

شرکت کشت و صنعت میان آب دارای 400 کارگر قراردادی و 200 کارگر فصلی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 19 بهمن ماه 1396

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه:کارگر زندانی رضاشهابی برای پنج روز به مرخصی پزشکی آمد

کارگر زندانی رضا شهابی که طی ماه های گذشته به دلیل بیماری و عدم رسیدگی پزشکی در زندان دو بار سکته کرده بود صبح نوزدهم بهمن برای پنج روز به مرخصی پزشکی آمد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران:کارگر زندانی رضا شهابی به مرخصی آمد

کارگر زندانی رضا شهابی که طی ماه های گذشته به دلیل بیماری و عدم رسیدگی پزشکی در زندان دو بار سکته کرده بود صبح نوزدهم بهمن برای پنج روز به مرخصی پزشکی آمد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران، با محکوم کردن تداوم حبس این فعال کارگری، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط  رضا شهابی و معلمان در بند اسماعیل عبدی، محمود بهشتی لنگرودی، مختار اسدی، همه بازداشت شدگان اعتراضات مردمی دی ماه، زنان معترض در شهرهای مختلف کشور و باز شدن درب زندانهای کشور و خالی شدن آنها از همه انسانهای آزادیخواه و عدالت طلب است.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری:آزادی موقت رضا شهابی را تبریک می گوییم!

صبح امروز 19 بهمن، کارگر زندانی رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای واحد تهران، جهت مداوای بیماری به مرخصی پزشکی آمد. رضا شهابي که  از 18مرداد ماه سال جاری به دلیل فعالیت های کارگری زندانی شده؛ به‌دليل وخامت جسماني كه پيش‌تر پزشك وي تشخيص داده بود،دو بار در زندان سكته كرده بود.

ما آزادی موقت رضا شهابی را به ربابه رضایی همسر این فعال کارگری و فرزندان و دوستان کارگر در سندیکای واحد و فعالین جنبش کارگری تبریک می گوییم و امیدواریم که رضای عزیز هر چه زودتر سلامتی خود را به دست آورد.

آزادی بدون قید و شرط کارگران و فعالین کارگری و دیگر زندانیان سیاسی در بند خواستی فوری و همگانی است. آزادی بیان و اندیشه و حق تجمع و اعتراض و ایجاد تشکل های طبقاتی مزدبگیران را نمی توان به بند کشید. جای کارگران و فعالین کارگری در زندان نیست!

زنده باد اتحاد و همبستگی کارگری

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – 19 بهمن 1396

بعد از بر سر چوب رفتن حجاب اجباری در خیابان، نوبت به بر سر چوب کردن نمادهای دیگر تعرض به حقوق انسانها رسید

حرکت نمادین ویدا موحد معروف به دختر خیابان انفلاب که خیلی سریع به یک جنبش سراسری علیه حجاب اجباری تبدیل شد و هر روز و هر ساعت بر تعداد زنان و مردانی که در اعتراض به حجاب اجباری، روسری ها را بر سر چوب برده و در خیابانها و میادین و دیگر مکانهای عمومی تکان می دهند، افزوده می گردد، آنچنان تحولی در مبارزات جاری علیه تمامی تعدیات و تعرضات سیستماتیک به همه جوانب زندگی اکثریت جامعه ایجاد کرده است که به تأسی از این شیوه از مبارزه، در عرصه های دیگر اعتراضات نیز الگو برداری می شود.

در یکی از روزهای هفته قبل یک نانوا در اعتراض به افزایش قیمت آرد، بر روی میز توری مخصوص سرد کردن نان در مقابل نانوائی خود رفته و نان بربری ای را بر سر چوب کرده و به همان شیوه  دختران خیابان انقلاب آن را تکان می داد. اعتراض به اعدام با در دست گرفتن نماد انسان کشی«طناب اعدام» و تکان دادن آن در خیابانهای شهرهائی چون تهران، زاهدان و سنندج شروع شده و در حال گسترش است. راننده اتوبوس شرکت واحد در مقابل مجلس پرچم اعتراض به گرانی و عدم تأمین معیشت را بر روی سقف اتوبوسش در دست گرفت و فریادش را بلند می کند.

این نمودهای اعتراضی در سطح جامعه، جرقه هائی هستند که سریعا به جنبش های وسیع اعتراضی تبدیل خواهند شد. بستر تبدیل شدنشان به جنبش های اعتراضی اجتماعی مهیاست و می توانند در تعمیق و ریشه دار کردن اعتراضات جاری نقش تعیین کننده را ایفا کنند.

اعتراضات به پایمال شدن حقوق اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کارگران و همه دیگر بخشهای مردم که پشت سر هم و یکی پس از دیگری با چرخاندن نمادهای آنها در خیابانها بروز و وسعت می یابند، مصداق فنرهای از جا جهیده ای هستند که ۳۹ سال تحت فشار قرار دادشته و امروز بر سطح فشار دهنده خود فائق آمده که دیگر قابل بازگرداندن به جای قبلی نیستند.

در مدت ۳۹ سال گذشته هیچ یک از مطالبات جامعه ای که برای رسیدن به خواستها و حقوق پایمال شده انسانیشان انقلاب ۵۷ را خلق کردند، تحقق نیافته و کوچکترین اعتراضات اجتماعی از اعتراضات کارگری گرفته تا زنان، جوانان، دانشجویان و غیره با یورش و حمله و مقابله تمام دستگاهها و ارگانهای حکومتی روبرو گشته است. به معنای واقعی مطالبه گری و حق خواهی مردم توسط قانونگذاران و مجریان آن جرم تلقی گشته و با مطالبه گران جامعه به مثابه مجرمان جانی برخورد شده است.

امروز هر بخشی از جامعه به دنبال تحقق آرزوهائی هستند که ۳۹ سال پیش به خاطرشان در مقابل یکی از درنده ترین حکومتها به خیابان آمدند و فریادشان را بلند کردند و دیگر صبرشان بسر رسیده است.

جوانمیر مرادی ۱۹/۱۱/۱۳۹۶

ادامه بلاتکلیفی معیشتی وشغلی کارگران کارخانه کاشی اصفهان علیرغم وعده و وعیدهای مسئولان طراز اول استان

بلاتکلیفی معیشتی وشغلی کارگران کارخانه کاشی اصفهان علیرغم وعده و وعیدهای مسئولان طراز اول استان کماکان ادامه دارد.

قابل یادآوری است که بدنبال تجمع اعتراضی روزسه شنبه سوم بهمن ماه*، کارگران کارخانه کاشی اصفهان مقابل استانداری جلسه ای در استاندار برگزار ومقررشد تا دوشنبه گذشته، سهامدار و سرمایه‌گذار جدید کارخانه، به این واحد تولیدی جهت پرداخت معوقات کارگران، نقدینگی تزریق کنند که این اتفاق نیفتاد و در عمل، هیچیک از مصوبات جلسه اجرایی نشد.

از ابتدای سال جاری تا یک ماه پیش کارخانه مدیرعامل نداشت وتوسط کارگران اداره میشد.یک ماه پیش، تولید به طور کامل متوقف شد.

350 کارگر، ماه‌ها مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند و وعده‌هایی که مسئولان داده‌اند، اجرایی نشده‌است.

*تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کاشی اصفهان نسبت به بلاتکلیفی شغلی مقابل استانداری

روزسه شنبه سوم بهمن ماه، کارگران کارخانه کاشی اصفهان  در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی دست به تجمع مقابل استانداری اصفهان زدند.

براساس گزارشی که 4بهمن رسانه ای شد،حدود یک ماه است که خط تولید کارخانه کاشی اصفهان خوابیده است ولی کارگران برسرکارشان حاضرمی شوند.

قابل یادآوری است که این کارخانه طی یکسال گذشته توسط کارگران اداره میشده است.

مغزی (رئیس اداره کار نجف‌آباد اصفهان) در ارتباط با شرایط کارگران کارخانه کاشی اصفهان گفت: در کاشی اصفهان، تولید متوقف شده اما هنوز تصمیم خاصی برای کارگران آن نگرفته‌ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کارگران به بیمه بیکاری معرفی شده‌اند یا خیر؛ گفت: هنوز تصمیم کلی نگرفته‌ایم؛ ولی هریک از کارگران  کارخانه کاشی اصفهان که تمایل داشته باشد، می‌تواند به بیمه بیکاری مراجعه و در صف دریافت مقرری بیکاری قرار بگیرد.

عدم پرداخت 5ماه حقوق 250کارگرکارخانه جهان الکتریک نیشابور

5ماه حقوق 250کارگرکارخانه جهان الکتریک نیشابوردر استان خراسان رضوی پرداخت نشده است.

تجمع اعتراضی تاکسیرانان قم نسبت به فعالیت “اسنپ” مقابل استانداری

صبح روزپنج شنبه نوزدهم بهمن ماه،جمعی از تاکسیرانان قم در اعتراض به فعالیت “اسنپ” مقابل استانداری تجمع کردند.

تجمع اعتراضی دانشجویان آموزشکده صنعت نفت گچساران(ترینینگی)نسبت به وضعیت استخدامیشان مقابل فرمانداری گچساران همزمان با سفر وزیر نفت

روز پنج شنبه نوزدهم بهمن ماه همزمان با سفروزیر نفت ، جمعی از دانشجویان آموزشکده صنعت نفت گچساران(ترینینگی) به نمایندگی از ۱۴۴ دانشجوی این آموزشگاه، دراعتراض به وضعیت استخدامیشان دست به تجمع مقابل فرمانداری گچساران زدند.

به گزارش یک منبع خبری محلی، همزمان با سفر بیژن زنگنه به شهرستان گچساران تعدادی از نیروهای ترینینگی شرکت نفت و گاز جلوی فرمانداری این شهرستان تجمع کردند و با در دست داشتن پلاکاردهای خواستار پایان دادن به استخدام‌های غیرقانونی و جذب نیروهای آموزش دیده در شرکت نفت، و همچنین رسیدگی به وضعیت خودش شدند.

زنگنه از کنار این نیروها گذشت، اما آنها با صدای بلند خواستار توجه مسوولان به وضعیت خودشان شدند.

غلام رضا تاجگردون در بین این نیروها حضور پیدا کرد و گفت: نماینده شما بیاید، داخل تا او را پیش وزیر نفت ببرم.

نماینده این نیروهای ترینینگی معترض گفت: ما نتوانستیم در نهایت وزیر را ببینیم.

روش های مدرن استخراج، بیماری ریه سیاه را میان کارگران معادن زغال سنگ شیوع داده

بنابر گزارش های متعدد، بیماری ریه سیاه به شکل چشمگیر و اپیدمیک در حال گسترش میان کارگران یک معدن زغال سنگ در شهر آپالاشیا ایالت ویرجینیا است. گفته می شود پزشکان سه کلینیک محلی، بالاترین سطح بیماری را در مبتلایان گزارش کرده اند که هیچوقت مشابه آن مشاهده نشده است.

بین بازه زمانی ژانویه 2013 الی فوریه 2017، محققان انستیتو ملی امنیت و سلامت کاری بالغ بر 416 کارگر را شناسایی کرده اند که به خاطر کار در معادن زغال سنگ، به این وضعیت دچار شده اند. تا پیش از این کشف، محققان عمدتاً تصور می کردند که ریه سیاه، به گذشته تعلق دارد؛ زیرا تشخیص این بیماری از اواخر دهه 90 میلادی بسیار به ندرت صورت گرفته است.

کلینیک های محلی آپالاشیا که که زیر نظر سازمان خدمات بهداشتی استون مانتین اداره می شوند، تا پیش از این شاهد 7 مورد ریه سیاه در سال بودند اما همان کلینیک ها، حالا این تعداد مبتلا را تنها در دو هفته شناسایی می کند. و گفتنی است که طی سال گذشته میلادی، 154 مورد ریه سیاه تشخیص داده شده.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که ابتلا به ریه سیاه نه تنها سرعت بیشتری نسبت به سابق یافته، بلکه با شدت بیشتری نیز مبتلایان را تحت تاثیر قرار می دهد. بسیاری از کارگرانی که از این بیماری رنج می برند، برای کمتر از 20 سال در معادن زغال سنگ مشغول به کار بوده اند و بیماری شان نیز با سرعت زیادی پیشرفت می کند؛ در نتیجه همین موضوع، کارگران حالا در سنین جوان تری جان خود را از دست می دهند.

در حال حاضر دلیل اصلی افزایش چشمگیر مبتلایان به ریه سیاه مشخص نیست، اما احتمال داده می شود که این موضوع ارتباطی مستقیم به شیفت های کاری طولانی تر و نیز روش های مدرن استخراج زغال سنگ ارتباط دارد که گرد و خاک بیشتری تولید می کند. ناگفته نماند که عامل اصلی ابتلا به ریه سیاه، مجاورت با گرد زغال است که پس از نشستن روی ریه، باعث التهاب، فیبروز و در نهایت مرگ بافت ها می شود؛ تنها روش برای درمان این بیماری نیز، پیوند ریوی است.

جان باختن یک کارگر ساختمانی حین کاردرسرپل ذهاب براثرریزش آوار

ظهر روز 19بهمن،یک کارگر ساختمانی حین کاردر شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب به علت ریزش آوار جان خود را از دست داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب گفت: ظهر امروز یک کارگر ساختمانی که در حال تخریب یک واحد مسکونی حادثه دیده بر اثر زلزله ۲۱ آبان بود، به علت ریزش آوار به شدت مجروح شد.

دکتر طهماسبی با بیان اینکه فرد گرفتار در زیر آوار پس از رهاسازی به بیمارستان شهدای شهرستان منتقل شد، افزود: متأسفانه این کارگربه علت شدت جراحات پس از مدت کوتاهی جان خود را ازدست داد.

نوزدهم بهمن ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com