اخباروگزارشات کارگری19اسفند1395

admin   مارس 10, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری19اسفند1395 بسته هستند

بایگانی

کارگر،معلم،پرستار اتحاد اتحاد

– گزارش تجمع 19 اسفند 1395 معلمان شاغل وباز نشستگان وکارگران در جلوی مجلس. در تهران

– تجمع اعتراضات معلمان و بازنشستگان در مقابل مجلس و ادارات آموزش و پرورش شهرهای دیگر

– گزارش تصویری از تجمع معلمان شاغل و بازنشسته در سراسر کشور

– تجمع کارگران کارخانه پارسیلون با خانواده(همسروفرزندان)مقابل استانداری لرستان!

– اعتصاب وتجمع کارگران شرکت پایندان *پلدختردراعتراض به عدم پرداخت6ماه حقوق!

– اعتصاب دوباره کارگران شرکت آزمون فلز واقع (فاز 22 و 24عسلویه) بدنبال توخالی درآمدن وعده کارفرما!

– احضار و بازداشت چند ساعته محمد عبدی پور توسط اداره اطلاعات شهر سقز

– کارخانه دوچرخه سازی قوچان تعطیل وکارگرانش با ماه ها حقوق معوقه بیکارشدند!

گزارش تجمع 19 اسفند 1395 معلمان شاغل وباز نشستگان وکارگران در جلوی مجلس. در تهران

از ساعت 9/30 دقیقه صبح معلمان شاغل وباز نشسته چند نفر چند نفر آمدند. خانواده آقای عبدی هم آمده بودند.  اگر چه تعداد شرکت کننده مثل دفعه های قبل زیاد نبود. وحدود سیصد  نفر بودند ولی یک پدیده جدیدی بود و آن اتحاد معلمان شاغل وباز نشسته بود که در شعار هایی که روی برگه های4 A در دست همه بود به عینه این واقعیت واتحاد را باز گو می کرد;این مسئله نقطه عطفی در تاریخ مبارزاتی معلمان برای به دست آوردن حقوق بر حقشان در تاریخ ثبت می گردد. ونکته دیگر شعارها وبنرها یی مبنی بر آزادی عبدی نشان دهنده رادیکال شدن حرکت اعتراضی معلمان است وقتی بیانیه خوانده می شد وشعار جای معلم در زندان نیست.   عبدی را آزاد کنید وماهمه عبدی هستیم. ویا در رابطه با اخراج وتبعید معلم در بیانیه صحبت شد وبرگرداندن آقای بداقی به کلاس درس آزادی آقای باغانی از تبعید همه جزیی از خواسته های معلمان شاغل وباز نشسته بود در جلوی مجلس که بسیار درخشید. . در تجمع امروز یکی از پلیس های مجلس می خواست در گیری ایجاد کند وگوشی همکاری را بگیرد که با شعار ولش ولش ولش کن وهو ی دسته جمعی تجمع کنندگان صحنه را ترک کرد. این تجمع تا ساعت دوازده ظهر ادامه داشت. امروز سرتاسر ایران. معلمان معترض در خیابان بودند.  امروز همه معلمان شاغل وباز نشسته در ایران دست اتحاد داده بودند وعلیه تبعیض حقوق زیر خط فقر شعار میدادند.

محبوبه فرحزادی

تجمع اعتراضات معلمان و بازنشستگان در مقابل مجلس و ادارات آموزش و پرورش شهرهای دیگر

امروز معلمان و بازنشستگان در تهران و شهرهای دیگر با بر افراشتن پلاکاردهای حاوی مطالبات معیشتی، آموزشی و دفاع از فعالین خود از قبیل «خط فقر ۳ و نیم میلیون، حقوق ما یک و نیم میلیون»،«یک درصد تأمین تأمین، ۹۹ درصد گرسنه گرسنه»، «تحصیل رایگان حق بچه های ماست» و «جای معلم زندان نیست»، خواهان بهره مندی از حقوق حقه خود شدند. امروز معلمان و کارگران با فریاد خواسته های خود، جواب و التیماتوم شایسته ای به نمایش های فریبکارانه جاری در شورای عالی کار برای تحمیل دستمزد باز هم ۵ برابر زیر خط فقر بر کارگران دادند. دور جدیدی از اعتراضات متحدانه و قدرتمندترکارگران و معلمان به دستمزدهای زیر خط فقر، وضعیت نامناسب آموزشی، بازداشت و زندانی کردن فعالین و غیره در راه است.

زنده باد اتحاد و مبارزه مشترک کارگران و معلمان

انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه  ۱۹/۱۲/۹۵

گزارش تصویری از تجمع معلمان شاغل و بازنشسته در سراسر کشور

http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=5945

درهمین رابطه:

تجمع اعتراض‌آمیز معلمان در سراسر کشور برگزار شد

معلمان شاغل و بازنشسته صبح امروز (پنجشنبه ۱۹ اسفند) در سراسر کشور در تجمعی اعتراض‌آمیز خواسته‌های خود را مطرح کردند.

به گزارش 19اسفند تسنیم، صبح امروز در سراسر کشور تجمع اعتراضی معلمان شاغل و بازنشسته برگزار شد. هماهنگی‌ برای برگزاری این تجمع در هفته‌های اخیر از طریق فضای مجازی و کانال‌ها و گروه‌های وابسته به معلمان انجام شده بود.

این تجمع که در استان‌های مختلف کشور از جمله تهران، خوزستان، کردستان، خراسان جنوبی، اردبیل، آذربایجان شرقی و چهارمحال بختیاری برگزار شد، در تهران در مقابل مجلس شورای اسلامی صورت پذیرفت.

معلمان شاغل و بازنشسته حاضر در این تجمع نسبت به بی‌توجهی به وضعیت معیشتی فرهنگیان، بهبود وضعیت آموزشی در مدارس و بازگرداندن پول‌های از دست رفته به صندوق ذخیره فرهنگیان معترض بودند و خواستار رفع این مشکلات شدند.

تجمع معلمان شاغل و بازنشسته سراسر کشور

صبح امروز تعداد زیادی از معلمان شاغل و بازنشسته سراسر کشور تجمع اعتراضی برپا کردند.

به گزارش 19اسفندایلنا، امروز صبح تعداد زیادی از معلمان شاغل و بازنشسته در سراسر کشور، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

هماهنگی برای این تجمع که در تهران مقابل مجلس، و در استان‌های دیگر مقابل ادارات آموزش و پرورش برگزار شده، از چند روز پیش در فضای مجازی انجام شده‌بود.

حاضران در تجمع مهمترین مطالبات خود را ترمیم و اصلاح دستمزدها هماهنگ با سایر کارکنان دولت، اصلاح ساختار بیمه معلمان، پرداخت به موقع پاداش پایان خدمت فرهنگیان و نقض احکام قضایی فعالین معلمان عنوان کردند.

این تجمع از ساعت ده صبح امروز آغاز شده و در آن چند صد نفر از معلمان شرکت کرده‌اند.

معلمان درچه شهرهایی تجمع اعتراضی برپاکردند:

مشهد،سنندج،تربت حیدریه،یزد،کامیاران ،الیگودرز،تهران،قروه،بانه،کرمانشاه،بوشهر،سقز،اردبیل ،مریوان،خرم آباد،فردوس،قزوین،ساری،زنجان،بجنورد،شیراز،تبریز،دهگلان، شهرکرد ،اراک ،اهواز،لردگان ، اصفهان ،دیوان دره ،خارک،بندرعباس ،کوهدشت،لامرد،شاهرود….

تجمع فرهنگیان اصفهان مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش

جمعی از فرهنگیان اصفهانی با تجمع در مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان خواستار اصلاح پرداخت حقوق‌ها شدند.

به گزارش19اسفند تسنیم ، ظهر امروز جمعی از فرهنگیان مشغول به‌کار و بازنشسته اصفهانی در مقابل اداره کل آموزش و پرورش اصفهان واقع در خیابان هشت بهشت تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان فرهنگی که در مقابل آموزش و پرورش اصفهان به اعتراض پرداختند خواستار اصلاح پرداخت حقوق خود بودند.

یکی از معلمان حاضر در تجمع درباره این تجمع اظهار داشت: این تجمع برای اعتراض به اختلاف بسیار در پرداخت حقوق‌هاست که این مسئله برای بازنشسته‌ها بیشتر است.

وی افزود: اگر دریافتی یک معلم را با دیگر کارمندان مقایسه کنید تفاوت بسیاری دارد البته ممکن است در حقوق مساوی باشند اما در پرداخت مساوی نیستند، پرداختی تعداد زیادی نیز به صورت دیون عقب افتاده اما اعتراض اصلی ما بر روی حقوق است.

تجمع فرهنگیان و بازنشستگان شهرستان ممسنی

صبح امروز تعدادی از فرهنگیان و بازنشستگان شهرستان ممسنی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود در جلو آموزش و پرورش شهرستان تجمع کردند.

به گزارش 19اسفند دیارممسنی,صبح امروز جمعی از فرهنگیان و بازنشستگان شهرستان ممسنی در اعتراض به آنچه وضعیت اقتصادی و معیشتی عنوان میکردند در جلو مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تجمع کردند. تجمع کنندگان معتقد بودند حقوق و مزایای فعلی آنها با توجه به وضعیت اقتصادی کشور مناسب نیست. همچنین تعدادی از آنها خواستار  اجرایی شدن بحث آموزش رایگان در مدارس بودند.

تجمع کارگران کارخانه پارسیلون با خانواده(همسروفرزندان)مقابل استانداری لرستان!

اخباروگزارشات کارگری:امروزپنج شنبه19اسفند همزمان با برگزاری شورای اداری استان لرستان که با حضور استانداران ادوار لرستان و استاندار ، کارگران کارخانه پارسیلون درادامه مبارزاتشان درراستای دست یابی به مطالباتشان به  همراه خانواده(همسروفرزندان) مقابل استانداری لرستان تجمع کردند.

برپایه گزارشات متشره،اعتراض کارگران کارخانه پارسیلون ماه‌هاست جریان دارد اما امروز همراه با همسر و فرزندان خود در مقابل استانداری تجمع کرده‌اند تا اعتراض خود را با صدای بلندتری فریاد بزنند شاید گوشی برای شنیدن پیدا شود.

همسر یکی از کارگران کارخانه پارسیلون اظهار داشت: همسرم 15 ماه حقوق نگرفته وزندگی برایمان سخت شده است، دیگر تحمل بی‌پولی را نداریم فرزندان ما چه گناهی کرده‌اند که باید حسرت داشتن حتی یک اسباب‌بازی را داشته باشند.

وی افزود: باوجود مشکلات مالی زندگی‌مان به‌هم‌ریخته است تا کی می‌توانیم با این وضع و بی‌پولی بسازیم.

همسر یکی دیگر از کارگران کارخانه پارسیلون عنوان کرد: همسرم از تأمین مخارج زندگی برنمی‌آید، تا الآن با سختی زندگی کرده‌ایم ولی مسئولان فقط امروز و فردا می‌کنند، وعده‌هایشان دروغ است هرماه به امید اینکه فردا حقوق پرداخت می‌کنند می‌گذرد ولی هیچ خبری از دریافت حقوق نیست.

وی بیان کرد: سه فرزند دارم که دانش‌آموز هستند ولی حتی از پس مخارج تحصیلی‌شان برنمی‌آییم، چندین ماه است نتوانسته‌ایم کرایه منزل را پرداخت کنیم هزینه انشعابات آب، برق و گاز را هم پرداخت نکرده‌ایم و چندین بار اخطار قطع داده‌اند.

همسر یکی دیگراز کارگران کارخانه پارسیلون تصریح کرد:‌ یک سال است که مسئولان وعده پرداخت حقوق می‌دهند، به بهانه اینکه حقوق پرداخت می‌شود از آشنایان قرض گرفتیم ولی هیچ خبری از پول نیست.

وی گفت: بی‌پولی، گرسنگی و وعده‌های دروغ مسئولان سبب می‌شود خیلی از زندگی‌ها از هم بپاشد، بعضی از همکاران همسرم به دلیل همین مشکلات بی‌پولی کارشان به جدایی و طلاق کشیده است، مسئولان خود را به‌جای ما بگذارند حتی فکر کردن به اینکه یک سال هیچ درآمدی نداشته باشند هم برایشان قابل‌تحمل نیست.

یکی از کارگران کارخانه پارسیلون اظهار داشت: به‌ غیر از 19 ماه طلب قبلی 16 ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده‌ایم، بیست و ششم بهمن‌ماه استاندار لرستان اعلام کرد که یک میلیارد و 300 میلیون تومان از طلب کارگران پرداخت‌شده ولی تاکنون هیچ مبلغی پرداخت‌نشده است.

وی افزود: بنا بود شرکت به آتیه دماوند واگذار شود، آتیه دماوند نیز اعلام کرد برای پرداخت معوقات کارگران شرکت به‌صورت موقت واگذار شود ولی موقت بودن را تائید نکردند و گفتند شرکت باید به‌صورت دائم واگذار شود که اگر بخواهند شرکت را به‌طور دائم واگذار کنند روند اداری شش ماه طول می‌کشد یعنی تا زمان واگذاری شرکت هیچ خبری از پرداخت حقوق نیست.

کارگر کارخانه پارسیلون عنوان کرد: چندین ماه است که امروز و فردا می‌کنند و الآن هم که می‌گویند تا شش ماه دیگر حقوقی پرداخت نمی‌شود، ایام عید است و چطور باید هزینه‌ها را تأمین کنیم، همسر و فرزندان ما دیگر تحمل این وضعیت را ندارند.

همسر یکی دیگر از کارگران اظهار داشت: بیش از یک سال است که همسرم حقوق نگرفته‌ و این یک سال بدترین روزهای زندگی‌مان بوده است، همسرمن حتی از تأمین کوچک‌ترین نیاز زندگی برنمی‌آید.

وی افزود: تمام اقساط عقب‌مانده و هزینه کرایه منزل را در این مدت پرداخت نکرده‌ایم، فرزند و همسرم بیمار هستند ولی هنوز نتوانسته‌ایم هزینه درمان را تأمین کنیم.

همسر یکی دیگراز کارگران عنوان کرد: یک سال است که خانواده‌ام هزینه‌های زندگی ما را تأمین کرده‌اند ولی تا کی می‌توان به دیگران تکیه کرد، تا چه زمانی خانواده من می‌توانند هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره را تقبل کنند.

وی بیان کرد: یک سال است که مسئولان استان فقط وعده پرداخت معوقات را می‌دهند ما هم به امید پرداخت حقوق تاکنون 12 میلیون تومان قرض گرفته‌ایم ولی هیچ خبری از پرداخت حقوق نیست.

همسر یکی دیگر از کارگران تصریح کرد: نبود هزینه زندگی روی همه مسائل حتی روابط عاطفی من، همسرم و فرزندانم نیز تأثیر گذاشته، از پس تأمین خواسته‌های فرزندانم برنمی‌آییم، همسرم از این وضعیت خیلی ناراحت است وزندگی به ما تلخ شده امیدواریم مسئولان این مشکلات را برطرف کنند.

اخبارمرتبط:

http://etehadbinalmelali.com/ak/17-12-95/

اعتصاب وتجمع کارگران شرکت پایندان *پلدختردراعتراض به عدم پرداخت6ماه حقوق!

اخباروگزارشات کارگری:صبح امروز19اسفند،کارگران شرکت پایندان پلدختر( خط لوله 56 اینچ گاز دزفول – کوهدشت)  در اعتراض به عدم پرداخت 6 ماه حقوقشان دست از کارکشیده و درمحوطه این شرکت اجتماع کردند .

به گزارش منابع خبری محلی،کارگران شرکت پایندان پلدختر ( خط لوله 56 اینچ گاز دزفول – کوهدشت) پلدختر در اعتراض به عدم دریافت حقوق 6 ماهه خود صبح امروز دست از کارکشیده و درمحوطه این شرکت اجتماع کردند.

یکی ازکارگران این شرکت که نخواست نامش فاش شود گفت : ازحدود دو سال پیش تاکنون هیچگاه حقوق این کارگران به موقع و بصورت یکجا پرداخت نشده بلکه هرازچندماهی مبالغی را به ما پرداخت می کنند که به هیچ عنوان کفاف معاش زندگی و بدهکاری های مارا نمی دهد.

این کارگر شرکت پایندان همچنین گفت : درحالی که براساس یک رسم دیرینه همه مردم ایران بخصوص کارمندان وکسانی که حقوق و دستمزد می گیرندمعمولاً از مبلغی که به عنوان عیدی دریافت می کنند برای فرزندان و اهل خانواده لباس نو و شیرینی و… تهیه می کنند اما درکمال تعجب شرکت پایندان عیدی ما کارگران را درفروردین و یا اردیبهشت پرداخت می کند.

وی گفت : مسئولان شرکت به ما گفته بودندکه تایکشنبه تجمع و تحصن نکنید ،وقتی که موضوع را ریشه یابی کردیم ،مشخص شد که قراربوده روز یکشنبه بازرسانی تحت عنوان ایزو ازتهران برای تأئید کارهای شرکت به منطقه بیایند و مسئولان نمی خواسته اند که ما این چند روز و تا قبل از آمدن بازرس ها دست از کار کشیده باشیم.

یکی دیگر از کارگران شرکت پایندان گفت: حضور و وعدۀ میرزائی بخشدار مرکزی پلدختر نیز نتوانست کارگرانی که بیش از 6 ماه است حقوق نگرفته اند و دراین ایام عید دست خالی با شرمندگی نزد اهل خانواده می روند متقاعد نماید .

 

وی خاطرنشان کرد :برابرقولی که آقایان حسن نژادجواد مسئول کارگاه سراب جهانگیردرجمع کارگران و دکترشعبانی مدیرعامل شرکت پایندان درتهران بصورت تلفنی به کارگران داده اند تا یکشنبه هم صبر می کنیم و درمحل کارحاضر می شویم اما تا وعده های مسئولان درخصوص پرداخت مطالبات چندین ماهۀ ما محقق نشود کار و فعالیت نمی کنیم .

* شرکت پایندان(فعال در زمينه‌ی خطوط انتقال نفت، گاز و آب، تاسيسات پالايشگایي، پتروشیمی و ايستگاه‌های تقويت فشارگاز)از زیرمجموعه های شرکت انرژي گسترسينا وابسته به بنیاد مستضعفان است.

اعتصاب دوباره کارگران شرکت آزمون فلز واقع (فاز 22 و 24عسلویه) بدنبال توخالی درآمدن وعده کارفرما!

صبح امروز (19 اسفندماه ) کارگران پیمانکاری شرکت آزمون فلز واقع در فاز 22 و 24عسلویه بدنبال توخالی درآمدن وعده کارفرما دوباره دست به اعتصاب زدند.

امروزایلنا درهمین رابطه نوشت،، بامداد امروز (19 اسفندماه) کارگران پیمانکاری شرکت آزمون فلز واقع در فاز 22 و 24 اعتراض خود را از سر گرفتند.

حدود 400 نفر از کارگران شرکت پیمانکاری آزمون فلز در روزهای گذشته اعتراضات خود جهت دریافت چهار ماه از معوقات مزدی خود را متوقف ساخته بودند.

به گفته یکی از این کارگران معترض، با وعده کارفرما مبنی بر این که درصورت بازگشت به کار تمامی مطالبات واریز خواهد شد، به اعتراضات خود پایان دادیم اما در کمال ناباوری مشاهده کردیم تمامی این حرف‌ها پوچ بود.

همچنین خبرهای دیگر از فاز 15- 16 عسلویه حاکی از این است که کارگران همین شرکت پیمانکاری بخشی از مطالبات خود را دریافت داشته‌اند.

درهمین رابطه:

اعتصاب وتجمع کارگران فاز22-24عسلویه برای سومین روزمتوالی!

صبح امروز (دوشنبه 16 اسفند ماه)، کارگران فاز22-24عسلویه(کارگران شرکت های پیمانکاری اکسیر صنعت، آزمون فلز، آذران گستر، پتروصنعت مپناو پناه ساز) برای سومین روزمتوالی به اعتصاب وتجمعشان دراعتراض به عدم پرداخت چند ماه حقوق ،شرایط نامناسب استراحتگاه وبی کیفیت وناکافی بودن غذا ادامه دادند.

کارگران شرکت پیمانکاری آزمون فلز همچون روزهای گذشته به جلوی ورودی محل کارشان کشاندند.

ایلنا دراین رابطه نوشت،کارگران پیمانکاری فازهای 22 و 24 منطقه ویژه عسلویه که خواهان دریافت معوقات مزدی خود هستند، صبح امروز (دوشنبه 16 اسفند ماه) سومین روز اعتراض خود را آغاز کردند.

گفته می‌شود که کارگران شرکت پیمانکاری آزمون فلز  همانند روز گذشته با حرکت به سوی ورودی های محل کارشان اجتماع دیگری را برای پیگیری 4 ماه معوقات مزدی خود برپا کردند.

علاوه بر این، این کارگران از آنچه که شرایط نامناسب تامین آب مصرفی و وضعیت بهداشتی اقامتگاه‌های آنها نامیده می‌شود، انتقاد دارند.

احضار و بازداشت چند ساعته محمد عبدی پور توسط اداره اطلاعات شهر سقز

بنا بر خبر دریافتی امروز چهارشنبه 18 اسفند ماه 1395 محمد عبدی پور، عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، توسط اداره اطلاعات این شهر احضار شد. بر اساس این خبر اداره اطلاعات سقز، این فعال کارگری را از ساعت 14 و سی دقیقه تا ساعت 18 در بازداشت کرده بود. این نهاد امنیتی، دلیل بازداشت محمد عبدی پور را به این دلیل عنوان کرده بود که از برگزاری مراسم 8 مارس، روز جهانی زن در سقز ممانعت به عمل آورد.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – 18 اسفند 1395 / 8 مارس 2017

کارخانه دوچرخه سازی قوچان تعطیل وکارگرانش با ماه ها حقوق معوقه بیکارشدند!

مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان با نام تجاری”آساک دوچرخ” که بعنوان بزرگترین کارخانه دوچرخه سازی خاورمیانه و شناسنامه صتعتی این شهرستان شناخته می شود، رسما 12اسفند1395 تعطیل و40کارگرباقی مانده اش هم بیکارشدند.

به گزارش منابع خبری محلی، مجمتع بزرگ دوچرخه سازی قوچان که در ۲۲ مهرماه ۱۳۷۷با ظرفیت تولیدی ۳۰۰هزار دستگاه دوچرخه در سال به بهره برداری رسیدو  از آن بعنوان بزرگترین کارخانه دوچرخه سازی خاورمیانه و همچنین شناسنامه اقتصادی قوچان یاد می شد، طی نامه ای از سوی مالک کارخانه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قوچان رسما تعطیل اعلام شد.

براساس این گزارش،این کارخانه طبق نامه مالک کارخانه  از تاریخ 12 اسفند ماه سال جاری رسما تعطیل و 40 کارگر  باقی مانده در این واحد تولیدی رسما بیکار شدند.

حقوق کارگران این  کارخانه 22 ماه پرداخت نشده،همچنین 25 ماه بیمه واریز نشده و طی سه سال اخیر هیچگونه پاداش و عیدی نیز به کارگران پرداخت نشده است.

کارفرما با سواستفاده از برخی موضوعات  مطرح شده در کمیسیون کار و کارگری قوچان که حتی بصورت رسمی به صورتجلسه تبدیل نشده، با ارسال نامه ای به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی،رسما تعطیلی کارخانه را طبق مصوبه این کمیسیون اعلام کرده است.

نوزدهم اسفندماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com