اخباروگزارشات کارگری19اسفند1396

admin   مارس 10, 2018   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری19اسفند1396 بسته هستند

بایگانی

تجمع کنندگان بازداشتی روزجهانی زن مقابل وزارت کار آزاد باید گردند

علی سالم،‌  پیمان چهرازی، مهرداد قاضی،‌ جواد عباس توللی، بنفشه جمالی، بهار اصلانی، زهره اسدپور، شهلا انتصاری،‌ آزاده بهکیش،‌ مرضیه امیری،‌ مولود حاجی زاده،‌ معصومه اکبری،‌ مهشید پوراسد،‌ سوابه رخش،‌ عاطفه خسروی،‌ زهرا احمدی، آینا قطبی یعقوبی، زهرا آیتی

– کارگران شرکت نیشکر هفت تپه هفتمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند

– هیجدهمین روزاعتصاب وتجمعات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهوازدراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشت و وعده های توخالی مسئولان

– تجمعات اعتراضی دامنه دارکارگران کارخانه تولید آلومینیوم ایران(ایرالکو اراک) نسبت به واگذاری به بخش خصوصی

– تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ایران پوپلین نسبت به عدم پرداخت 3ماه حقوق،عیدی وحق سنوات

– ادامه اعتراضات کارگران خشمگین اخراجی شرکت نفت گچساران با تجمع مقابل اتاق مدیرعامل شرکت نفت و گاز

– آغاز هفته واز سرگیری تجمع اعتراضی تعدادی از رانندگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدارمقابل شهرداری

– آخرین اخباراز تجمع کنندگان بازداشتی روزجهانی زن مقابل وزارت کار

– سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

بازداشت فعال صنفی معلمان، محمد حبیبی را محکوم می کنیم

– اتحادیه آزاد کارگران ایران:

بازداشت و تداوم بی خبری از وضعیت محمد حبیبی را قویا محکوم میکنیم

– ادامه اعتراضات کشاورزان شرق اصفهان نسبت به عدم اختصاص حق آبه با راهپیمایی و تجمع مقابل دفتر بهارستان نشین اصفهانی

– تجمع اعضای شرکت تعاونی نورپران دراعتراض به بلاتکلیفی 29ساله مقابل استانداری زنجان

– مرگ دلخراش راننده بونکر سیمان براثر تصادف

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه هفتمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند

بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به اتحادیه آزاد کارگران ایران، علیرغم اعلام تعطیلی شرکت از سوی کارفرما که از صبح دیروز صورت گرفت و امروز هم ادامه داشت کارگران اعتصابی این مجتمع بزرگ کشت و صنعت طی دیروز و امروز دست به تجمع اعتراضی در محوطه کارخانه  زدند و خواهان پرداخت مطالبات خود شدند.

دیروز در پی تعطیلی شرکت از سوی کارفرما و همچنین برچیدن دستگاه کارت زنی حضور و غیاب کارگران از سوی کارفرما، کارگران اعتصابی شرکت نیشکر هفت تپه در اقدام اعتراضی دیگری  با حضور در دفتر حراست خواهان منع ورود مسئولین شرکت بویژه اسد بیگی و رستمی به شرکت شدند و اعلام کردند آنان حق ندارند به شرکت بیایند و از این پس ما خود کارها را اداره خواهیم کرد.

در پی این وضعیت و اعتراض شدید کارگران، مسئولین حراست با ابراز بی اطلاعی از برچیده شدن دستگاه کارت زنی، آنرا به سرجای خود بازگرداندند و به کارگران معترض اعلام شد بعد از ظهر جلسه ای با حضور مسئولین فرمانداری و کارفرما و نماینده های کارگران جهت رسیدگی به خواستهای آنان تشکیل خواهد شد اما کارگران با رد این مسئله و ابراز اینکه نیازی به مذاکره نیست،  ما مطالباتمان را میخواهیم اعتراض خود را ادامه دادند و نهایتا با میانجی گری برخی از نماینده هایشان اعتراض را پایان دادند.

بنا بر این گزارش، کارفرما که با هدف خسته کردن کارگران و در هم شکستن اعتصاب آنان دست به تعطیلی کارخانه زده است همچنان از پرداخت حقوق دی ماه کارگران که از روز شنبه 12 اسفند ماه اقدام به توزیع فیشهای آن کرده است خودداری میکند و طی روزهای گذشته علیرغم اعتراضات کارگران و درگیریهای که پیش آمد  تلاش دارد با برگزاری جلسات مذاکره،  وقت کشی کرده و در آخرین روزهای پایان سال از پرداخت معوقات هزاران کارگر خودداری کند و یا حداکثر یکماه از معوقات آنان را پرداخت کند.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه با اشراف به این شگرد از سوی کارفرما و علیرغم اینکه امروز نیز کارفرما شرکت را تعطیل اعلام کرده و سرویسهای ایاب و ذهاب نیز تعطیل بود با ماشینهای شخصی و کرایه ای عازم شرکت شدند و از صبح امروز دست به تجمع اعتراضی در محوطه شرکت زدند.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران از شرکت صنعت نیشکر هفت تپه، علیرغم اعلام برگزاری جلسه شورای تامین شهر شوش که تا لحظه مخابره این خبر (ساعت 1 ظهر) ادامه دارد، از آنجا که این جلسات نتیجه مثبتی برای دست یابی کارگران به خواستهایشان نداشته است آنان  عازم بستن جاده ترانزیتی شوش – اهواز شدند که با تبادل نظری که میان کارگران انجام گرفت تصمیم بر این شد  امروز را هم به عنوان آخرین مهلت برای پرداخت مطالبات خود در نظر بگیرند و چنانچه جلسه امروز شورای تامین شهر شوش منجر به پرداخت مطالبات معوقه آنان نشد اعتراضات خود را تشدید کنند.

بنا بر اظهار کارگران شرکت نیشکر هفت تپه هم اکنون زمزمه هایی در میان کارگران برای رفتن به شهر اهواز و برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان در صورت عدم اقدام  فوری مسئولین شهر شوش برای پرداخت معوقاتشان در گرفته است و کارگران شرکت نیشکر هفت تپه با توجه به پایان سال اعلام کرده اند تا پرداخت دستمزدهای معوقه خود لحظه ای از پای نخواهند نشست.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 19 اسفند ماه 1396

هیجدهمین روزاعتصاب وتجمعات کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهوازدراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشت و وعده های توخالی مسئولان

روز شنبه نوزدهم اسفند ماه، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهوازدرهیجدهمین روز اعتصابشان دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشت و وعده های توخالی مسئولان،برای باری دیگر دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.

براساس گزارش منتشره،تجمع کنندگان گفتند:مدیران شرکت به خواسته های ما بی توجهند و وعده های گذشته آنان در خصوص پرداخت حقوق معوقه تا کنون عملی نشده است.

یکی از این کارگران گفت: مشکل اصلی ما انتظارات تحقق نیافته و نا امیدی از وضعیت کنونی شرکت و ابهام در آینده آن است.

وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود ادامه داد: انتظار داشتیم با به دست گرفتن مسئولیت شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران توسط مدیر بومی، مشکلات این شرکت به مرور قابل رفع باشد ولی مدیر کنونی شرکت بدون توجه به پرسنل و آینده شرکت گام بر می دارد.

کارگر دیگری نیز گفت: گلایه ما از مسئولان استان این است که با حذف کارگران، تنها از سرمایه گذار حمایت می کنند این در حالی است که سرمایه گذار حاضر به هزینه کردن برای بهبود وضعیت شرکت نیست.

وی با ابراز ناراحتی از فعال نبودن همه بخش های این شرکت عنوان کرد: انتظار می رفت مدیرعامل جدید سیاست های اقتصادی را مانند دوران مدیریت اسبق اجرا کند ولی تا کنون هیچ برنامه ای برای خروج از بحران کنونی نداشته است.

وی ادامه داد: سیاست های مدیر عامل کنونی شرکت در تعدیل نیرو، افزایش تولید و امید به آینده شرکت همگی شکست خورده است و چشم انداز مثبتی برای شرکت دیده نمی شود.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران می گویند در حالی به روزهای پایانی سال نزدیک می شوند که هنوز حقوق ماه های دی و بهمن را دریافت نکرده اند.

آن ها همچنین گفته اند که از عدم واریز حق بیمه کارگران به صندوق سازمان تامین اجتماعی که باعث عدم تمدید دفترچه های درمانی شان شده، شرایط سختی برای آن ها و خانواده هایشان به وجود آمده است.

تجمعات اعتراضی دامنه دارکارگران کارخانه تولید آلومینیوم ایران(ایرالکو اراک) نسبت به واگذاری به بخش خصوصی

طی روزهای گذشته کارگران کارخانه تولید آلومینیوم ایران(ایرالکو اراک) دراعتراض به واگذاری بخشی از سهام این شرکت به بخش خصوصی تجمعاتی برپاداشتند.اعتراضات این کارگران کماکان ادامه دارد.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ19اسفند،یکی از کارگران این کارخانه می گوید: چرا باید فردی بیاید و کارخانه ای که به زعم خودشان بدهی دارد را خریداری کند. مگر غیر این است که می خواهند بعد از خرید آن را ورشکسته اعلام کنند و به سرنوشت دیگر کارخانه ها دچارش کنند.

وی ادامه می دهد: در این میان تنها کارگران هستند که آسیب می بینند وگرنه مدیران حتی ممکن است نفعی نیز از شرایط جدید ببرند.

وی که نزدیک به ۱۵ سال است در این کارخانه مشغول به کار است، ادامه داد: متاسفانه تغییر مدیریت پیاپی کارخانه و حتی برخی سیاسی کاری های مدیران و دادن پست های مختلف به نزدیکان خودشان باعث برخی بی سامانی ها در کارخانه شده بود.

این کارگر ایرالکو می گوید: باورم نمی شود که در این شهر با وجود این همه صنایع برای نگاه داشتن شغل هر روز باید اعتراض کرد و شب ها با نگرانی اخراج شدن آن هم در شرایط کنونی اقتصاد کشور خوابید.

وی ادامه داد: خواسته کارگران ایرالکو این است بخشی از سهام که قرار است به فرد واگذار شود به آن ها فروخته شود.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ایران پوپلین نسبت به عدم پرداخت 3ماه حقوق،عیدی وحق سنوات

روز شنبه نوزدهم اسفندماه، کارگران کارخانه ایران پوپلین دراعتراض به عدم پرداخت 3ماه حقوق ،عیدی وحق سنوات مقابل ساختمان اداری این شرکت در رشت تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،حدودا ۱۵۰ نفر از کارگرن شرکت ایران پوپلین با تجمع در ساختمان اداری این شرکت در جاده تهران خواستار رسیدگی به وضعیت پرداخت حقوق های معوقه شدند.

یکی از کارگران با اشاره به بنرهای نصب شده در اطراف شرکت، گفت: در آستانه سال جدید قرار داریم و این در حالی است که مدیران دارند زندگی خودشان را می کنند اما کارگران دستشان خالی است.

وی افزود: کمتر از ۱۱ روز به عید مانده اما کارگران شرکت ایران پولین ۳ ماه حقوق و عیدی نگرفته اند.

وی ادامه داد: ما کارگران روز زن شرمنده شدیم، اقساط بانکی، کرایه خانه و… عقب افتاده و دیگر خسته شده ایم.

به گزارش یک منبع خبری دیگر، کارگران کارخانه ایران پوپلین گفتند:دلیل اعتراض امروز حدود ۲۰۰ نفر از کارگران شاغل در این واحد تولیدی، تاخیر در پرداخت مزدی آنها در ماهای دی، بهمن و اسفند به همراه عیدی و سنوات پایان سال بوده است.

به گفته کارگران معترض، شرکت ایران پوپلین که در زمینه تولید انواع پارچه فعالیت دارد، محصولات خود را به ترکیه و چند کشور دیگر صادر می‌کرد اما در چهار سال گذشته به دلایل مدیریتی، بخش زیادی از مشتریان خود را از دست داده است.

طبق اظهارات یکی از کارگران معترض، در حال حاضر ۳۰۰ نفر در این واحد کار می‌کنند که از سه ماه پیش به دلیل مشکلات مالی کارخانه دستمزد دریافت نکرده‌اند و در این بین عیدی پایان سال به مطالبات مزدی کارگران افزوده شده است.

وی با بیان اینکه کارفرما تقریبا از بدو استخدام، سنوات کارگران را پرداخت نکرده، افزود: وقتی پیگیر پرداخت سنوات خود از مسئولان کارخانه می‌شویم، می‌گویند سنوات را پایان خدمت و در زمان بازنشستگی به شما پرداخت می‌کنیم. این درحالی‌ست که از دو سال قبل حدود ۲۰ نفر از همکاران ما که بازنشسته شده‌اند، امکان دریافت سنوات بازنشستگی خود را ندارند.

به گفته وی، باوجود آنکه هریک از کارگران این کارخانه به‌صورت میانگین ۸ تا ۱۰ میلیون تومان از کارفرما طلبکاراند اما برای تامین حداقل‌های معیشتی خود با مشکل جدی مواجهند و در این زمینه هیچ مسئولی پیگیر مشکلات مالی کارگران این کارخانه نیست.

ادامه اعتراضات کارگران خشمگین اخراجی شرکت نفت گچساران با تجمع مقابل اتاق مدیرعامل شرکت نفت و گاز

روز شنبه 19اسفندماه، کارگران اخراجی خشمگین  شرکت نفت گچساران درادامه* اعتراضاتشان وارد ساختمان اداری شرکت نفت و گاز گچساران ومقابل اتاق مدیرعامل تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی، کارگران اخراجی به علت بلاتکلیفی و سرگردانی چندین ماهه خود با تجمع جلوی درب اتاق مدیرعامل شرکت نفت نسبت به وضعیت خود اعتراض کردند.

* ادامه اعتراضات کارگران اخراجی شرکت نفت گچساران باتجمع مقابل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران

روزچهارشنبه شانزدهم اسفند ماه ، کارگران اخراجی شرکت نفت گچساران دست به تجمع مقابل دروازه ورودی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران زدند.

به گزارش16اسفند یک منبع خبری محلی،یکی ازکارگران اخراجی گفت: حق ما در لیست تایید شده وزیرنفت نادیده و ضایع شده است.

وی عنوان کرد: در سفر بیژن زنگنه وزیر نفت به شهرستان گچساران مجوز جذب ۱۴۳ نفر در حراست نفت صادر شد.

کارگر اخراجی افزود: از این تعداد فقط  ۶۷ نفر کارگر دارای کارکرد و سابقه پرداخت بیمه در حراست نفت گچساران را دارند.

وی در ادامه عنوان کرد: متاسفانه مسئولان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در عین ناباوری  کارگرانی را که دارای سابقه کار و پرداخت بیمه در حراست نفت داشتند را از لیست تایید شده آقای وزیر حذف و نورچشمی های خود را که حتی یک روز کارکرد و بیمه ندارند را به لیست اضافه کرده اند.

کارگران اخراجی در پایان اظهار کردند: کدام مسئول پاسخگویی  تبعیض و بی عدالتی و اجحاف نسبت به کارگران اخراجی حراست نفت می باشد؟

آغاز هفته واز سرگیری تجمع اعتراضی تعدادی از رانندگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدارمقابل شهرداری

۱۹اسفند، بیست وپنجمین تجمع اعتراضی تعدادی ازرانندگان شرکت واحدعضوپروژه سپیدار۲و۳ مقابل شهرداری تهران

منبع: کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

آخرین اخباراز تجمع کنندگان بازداشتی روزجهانی زن مقابل وزارت کار:

*صبح امروز، خانواده بازداشت‌شدگان تجمع اعتراضی ۸ مارس برای پیگیری وضعیت فرزندان دربندشان به دادسرای ارشاد مراجعه کردند اما پس از چند ساعت معطلی به آنها اطلاع داده شد پرونده این افراد به دادسرای اوین منتقل شده است.

* تعدادی از خانواده‌های بازداشت‌شدگان در برابر دادسرای اوین و تعدادی از آنها در برابر دادسرای ارشاد جمع شدن و مسئولان دادسرا از پاسخ‌گویی شفاف به خانواده‌ها خودداری می‌کنند.

*طبق اخبار واصله بازداشت‌شدگان زن،  شب  گذشته به بخش قرنطینه زندان قرچک ورامین و مردان به زندان فشافویه منتقل شده‌اند. علیرغم این که برای برخی بازداشت‌شدگان قرار بازداشت و وثیقه صادر شده بود اما کلیه بازداشت‌شدگان برای مدت سه روز به زندان قرچک ورامین منتقل شده‌اند.

همچنان ۱۴ زن و ۵ مرد از جمله علی سالم،‌  پیمان چهرازی، مهرداد قاضی،‌ جواد عباس توللی، بنفشه جمالی، بهار اصلانی، زهره اسدپور، شهلا انتصاری،‌ آزاده بهکیش،‌ مرضیه امیری،‌ مولود حاجی زاده،‌ معصومه اکبری،‌ مهشید پوراسد،‌ سوابه رخش،‌ عاطفه خسروی،‌ زهرا احمدی ، آینا قطبی یعقوبی، زهرا آیتی در بازداشت هستند.

*ساعاتی پیش برخی از بازداشت‌شدگان تجمع ۸ مارس طی تماس تلفنی با خانواده‌ها از آخرین وضعیت خود خبر دادند. بازداشت‌شدگان در این تماس تلفنی گفتند که در سلول های جداگانه نگهداری می‌شوند و نسبت به شرایط نامناسب بازداشت از جمله عدم دسترسی به  آب، پول، وسایل بهداشتی و …، وضعیت نامطلوب بهداشتی و وضعیت نامعلوم خود اعتراض دارند.

*زهره اسدپور و بنفشه جمالی از جمله بازداشت‌شدگانی که با خانواده‌های خود تماس گرفته‌اند نسبت به تغییر قرار تامین خود اعتراض داشتند. براساس اظهارات آنها، ابتدا با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق شرکت در تجمع غیر قانونی» مواجه شده‌اند و قرار تامین آزادی به قید کفالت ۳۰ میلیون را امضا کرده‌اند. اما علی‌رغم این قرار، آنها را در بازداشت غیرقانونی نگه داشته‌اند. آنها تاکید کرده‌اند با توجه به اینکه هیچ اقدام غیرقانونی انجام نداده‌اند، تغییر قرار تامین بالاتر را نخواهند پذیرفت.

*از بازداشت‌شدگان مرد هیچ اطلاعی در دست نیست و خانواده ها نسبت به وضعیت نامعلوم آنها نگران هستند.

*بر اساس اطلاعات رسیده تعداد بازداشتی‌ها زیاد است. اسامی کسانی که خبر بازداشت شان تا این لحظه برای ما قطعی شده است به شرح زیر است:

علی سالم،‌  پیمان چهرازی، مهرداد قاضی،‌ جواد عباس توللی، بنفشه جمالی، بهار اصلانی، زهره اسدپور، شهلا انتصاری،‌ آزاده بهکیش،‌ مرضیه امیری،‌ مولود حاجی زاده،‌ معصومه اکبری،‌ مهشید پوراسد،‌ سوابه رخش،‌ عاطفه خسروی،‌ زهرا احمدی، آینا قطبی یعقوبی، زهرا آیتی

منبع اخبار: کانال تلگرام فراخوان تجمع 8مارس

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

بازداشت فعال صنفی معلمان، محمد حبیبی را محکوم می کنیم

بازداشت محمد حبیبی معلم دلسوز و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران محکوم است. حبیبی مقابل مدرسه و در حضور دانش آموزان و همکاران، همراه با خشونت فراوان و زدن اسپری فلفل در چشمانش بازداشت شده و حتی خانواده وی نیز اطلاع ندارد که ایشان در کجا زندانی است.

محمد حبیبی نظیر دیگر فعالین صنفی زندانی معلمان و دیگر فعالین سندیکایی و کارگری زندانی فعالیت هایی در دفاع از حقوق خود و هم صنفی هایش انجام داده است اما متاسفانه با خشونت بازداشت شده و از فعالیت های حق طلبانه ایشان جلوگیری شده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه برخورد خشونت آمیز با معلم حق طلب محمد حبیبی همچنین زندانی کردن ایشان را قویا محکوم می کند؛ و خواهان آزادی ایشان و کلیه فعالین صنفی زندانی معلمان و فعالین زندانی سندیکایی و کارگری  می باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۱۸ اسفند ۱۳۹۶

اتحادیه آزاد کارگران ایران:

بازداشت و تداوم بی خبری از وضعیت محمد حبیبی را قویا محکوم میکنیم

با گذشت یک هفته از بازداشت محمد حبیبی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان که توام با ضرب شتم صورت گرفته بود هنوز از محل نگهداری این معلم آزادایخواه خبری در دست نیست و علت بازداشت او اعلام نشده است.

محمد حبیبی روز ۱۲ اسفند ماه در محل کارش با استفاده از گاز فلفل و خشونت بازداشت و سپس به منزل خود منتقل و آنجا نیز در مقابل چشمان خانواده اش مورد ضرب و شتم مامورین امنیتی قرار گرفت.

بازداشت محمد حبیبی با استفاده از گاز فلفل و توام با ضرب و شتم در مقابل چشمان دانش آموزان و خانواده اش و بکارگیری سیاست عدم اطلاع رسانی از محل نگهداری این معلم آزاده، بیانگر توسل حکومتگران و نهادهای امنیتی به خشن ترین شکلی از سرکوب و دستگیری معلمان کشور برای مقابله با موج عظیم عدالت طلبی و آزادیخواهی آنان است.

در کشوری که با داشتن عظیم ترین منابع زیرزمینی نفت و گاز، دانش آموزانش در کانکس و کپر مشغول تحصیل اند و معلمانش برای گذران زندگی بناچار عهده دار سرویسهای ایاب و ذهاب دانش آموزانند و هر ساله صدها هزار کودک و نوجوان  از ادامه تحصیل باز می مانند و فارغ التحصیلانش به بردگی گرفته میشوند کاملا روشن است که فریاد تحول خواهی معلمانی چون حبیبی ها و عبدیها و بهشتی ها تحمل نشود و آنان با وحشیانه ترین شکلی توسط سرکوبگران بازداشت و زندانی بشوند.

اما در سوی دیگر بکارگیری  ابزار سرکوب از سوی حکومتگران برای به تمکین واداشتن ما کارگران، معلمان و عموم توده های زحمتکش مردم ایران، واقعیت سرسخت و عظیمی در حال خود نمائی است و آن عدم توقف سیل خروشان اعتراضات کارگران، معلمان، بازنشستگان و عموم مردم ایران در جای جای کشور است که بی تردید در صورت تداوم سیاست سرکوب  و عدم پایان دادن به شرایط مشقت بار موجود، بار دیگر و بسرعت، سراسر کشور صحنه خیزشهای زیر و رو کننده ای خواهد شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران همدوش با معلمان کشور بازداشت محمد حبیبی را قویا محکوم میکند و با اعلام همبستگی با آنان در مبارزه عدالت طلبانه و آزادیخواهانه ای که به پیش می برند خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط محمد حبیبی، اسماعیل عبدی، محمود بهشتی لنگرودی و دیگر زندانیان آزادیخواه و  محاکمه مامورینی است که به خود جرائت داده و محمد حبیبی را در مقابل چشمان دانش آموزان و خانواده اش مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۶

ادامه اعتراضات کشاورزان شرق اصفهان نسبت به عدم اختصاص حق آبه با راهپیمایی و تجمع مقابل دفتر بهارستان نشین اصفهانی

روز شنبه19اسفند، کشاورزان شرق اصفهان درادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم اختصاص حق آبه از مقابل سازمان آب منطقه ای اصفهان و پل خواجو راهپیماییشان را آغاز کردن و مقابل دفتر بهارستان نشین اصفهانی تجمع کردند.

برپایه گزارشاتن منتشره،کشاورزان پلاکاردهایی  با خود همراه داشتند که در یکی از آنها با درج تصویری از زاینده رود پر آب، آمده است: ‘ما زاینده رود را اینگونه می خواهیم’.

بنابر آخرین گزارش منتشره،کشاورزان شرق اصفهان 2000 تراکتور خود را به کنار جاده‌ها آورده‌اند!

تجمع اعضای شرکت تعاونی نورپران دراعتراض به بلاتکلیفی 29ساله مقابل استانداری زنجان

روزشنبه 19اسفند،اعضای شرکت تعاونی نورپران دراعتراض به بلاتکلیفی 29ساله شان مقابل استانداری زنجان تجمع کردند.

برپایه گزارش منتشره، جمعی از اعضای شرکت تعاونی مسکن نورپران زنجان با تجمع در مقابل استانداری زنجان خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند. تجمع‌کنندگان ضمن گلایه از بلاتکلیفی اعضای شرکت تعاونی مسکن نورپران خواستار حل مشکل 29 ساله خود شدند.

یکی از اعضای این شرکت ضمن اعتراض به وضعیت شرکت گفت: 30 سال است بلاتکلیف هستیم هر چند جلساتی در این زمینه برگزار شده ولی مشکلات هنوز رفع نشده است.

وی با اشاره به اینکه طبق دستور وزیر برای رفع مشکل این شرکت تعاونی یک کار گروه تشکیل شده و مسائل یک هزار و  800 نفر از اعضای شرکت تعاونی مورد بررسی قرار گرفته ولی تا کنون مصوبات این کار گروه اجرایی نشده است .

وی با بیان اینکه مسؤولان برای اجرای مصوبه امروز و فردا می‌کنند، افزود: اعضای شرکت به هیات رئیسه و مسؤولان بدبین شده و هر روز به شرکت تعاونی مراجعه می‌کنند.

عضو شرکت تعاونی مسکن نورپران زنجان با اشاره به مسائل و مشکلات اعضای شرکت افزود: با توجه به اینکه اعضای اصلی این شرکت از اقشار مختلف در سطح معیشتی ضعیف جامعه هستند از مسؤولان می خواهیم که تکلیف ما را روشن کنند.

یکی دیگر از اعضای شرکت تعاونی افزود: من زمانی 30 سال داشتم با هزاران امید و آرزو عضو این شرکت شدم در حالی که امروز با گذشت حدود 30 سال من 60 سال سن دارم و هنوز نتوانسته‌ام زمینی از شرکت تعاونی بگیرم و سرپناهی برای خود تهیه کنم.

یکی دیگر از معترضان با بیان اینکه از اردیبهشت سال 70 در شرکت تعاونی عضو شدم و مبلغ مورد نیاز عضویت برای دریافت زمین را واریز کردم، تصریح کرد: تاکنون چندین بار تجمع کرده‌ایم اما تا کنون زمینی دریافت نکرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان علت عدم ارائه زمین را غیر مجاز بودن شرکت اعلام می‌کنند، افزود: مجوز تاسیس شرکت را در آن زمان حوزه علمیه برای طلاب و روحانیون داده بود.

وی با اشاره به اینکه جلسات مختلفی با حضور مسؤولان استانی در راستای رفع مشکل این شرکت برگزار شده است، افزود: ما از مسئولان می‌خواهیم تا با رسیدگی به این مشکلات به ما کمک کنند تا ما هم سرپناهی داشته باشیم.

مرگ دلخراش راننده بونکر سیمان براثر تصادف

بامداد روزجمع18اسفند،واژگونی کامیون حامل بتون در قسمت ورودی بزرگراه ستاری شمال منجر به مرگ دلخراش راننده 30 ساله آن شد.

به گزارش 18اسفند پایگاه خبری 125، حسین حسین بیگی مدیر منطقه یک عملیات سازمان آتش نشانی تهران در مورد این حادثه گفت: بونکر حامل بتون بامداد روزجمعه دربزرگراه تهران کرج درحال حرکت بود که پس از وارد شدن به رمپ ورودی به بزرگراه ستاری شمال ناگهان به علت نامعلومی بر روی گاردریل و فضای سبز حاشیه جاده به یک طرف واژگون شد.

مدیر عملیات منطقه یک آتش نشانی درادامه اظهار داشت: درجریان این حادثه راننده 30 ساله بونکر سیمان بنام سید مصطفی-الف به سختی مجروح و در میان اتاقک درهم پیچیده اتاقک کامیون گرفتار شده بود که با تلاش آتش نشانان از داخل کامیون خارج و تحویل عوامل اورژانس شد.

وی با اشاره به این که امدادگران اورژانس پس از انجام معاینات اولیه، فوت این راننده را تائید و اعلام کردند، افزود: جنازه این شخص جهت انجام تحقیقات لازم تحویل نیروهای انتظامی منطقه شد تا به پزشکی قانونی انتقال یابد.

نوزدهم اسفند ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com