اخباروگزارشات کارگری20فروردین1396

admin   آوریل 10, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری20فروردین1396 بسته هستند

بایگانی

لایحه اصلاح قانون کار احمدی نژاد – روحانی نه!

تغییرقانون کار بنفع کارگران آری!

– عدم پرداخت ماه ها مطالبات پرستاران!

برخورد امنیتی واطلاعاتی با پرستاران معترض!

– ازسرگیری تجمع کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی سراسرکشور برای تبدیل وضعیت،امروز مقابل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور!

– ششمین روز تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی قو!

– تجمع کارگران کارگران شرکت آب و فاضلاب اهوازبرای تبدیل وضعیت!

– تجمع اعتراضی کارگران شرکت خودروسازی مدیران خودرونسبت به شرایط کاری وسطح پایین حقوق!

– درباره تجمع اعتراضی کارگران شرکت چشمه زاغي دهنو بروجن!

– تجمع رانندگان خدمات شهری شهرداری آبادان دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل فرمانداری!

-40کارگرکارخانه شیشه قزوین با8ماه حقوق معوقه اخراج شدند!

– اخراج تعدادی کارگران شهرداری آبدانان با 10تا 15سال سابقه کار!

– کارگران اخراجی کارخانه صبا کاشی گندمان  از وضعیت دردناک  خود ویکه تازی کارفرمایان سخن گفتند:

– عدم پرداخت 2ماه حقوق4هزارکارگرگروه ملی صنعتی فولاد ایران!

– کارگر بخش خدمات شهرداری یاسوج:با مدرک لیسانس و 45 سال سن مدیریت نمی خواهم، حقوقم را می خواهم

– قصه پرغصه کارگران کارخانه فولاد زاگرس قروه

– بیکاری40 هزار کارگردراستان اصفهان طی سال1394!

– تجمع اعتراضی مالباختگان پروژه مسکونی آریانا مقابل فرمانداری شهرری

عدم پرداخت ماه ها مطالبات پرستاران!

برخورد امنیتی واطلاعاتی با پرستاران معترض!

اخباروگزارشات کارگری:دانش آموخته پرستاری بیمارستان کاشان گفت: اضافه کار پرستاران و کارانه(پرکیس) آن‌ها موسوم به طرح «قاصدک» حدود هشت ماه است که عقب افتاده و این در حالی است که قاصدک ماه‌های قبل را هم به صورت علی الحساب تسویه کرده‌اند.

به گزارش منابع خبری محلی،عضو کادر پرستاری بیمارستان بهشتی کاشان با اشاره به دیرکرد بی‌سابقه پرداختی‌های بیمارستان به پرستاران اظهار کرد: اضافه کار پرستاران و کارانه(پرکیس) آن‌ها موسوم به طرح «قاصدک» حدود هشت ماه است که عقب افتاده و این در حالی است که حقوق ماه‌های قبل را هم به صورت علی الحساب تسویه کرده‌اند.

به گفته این منبع آگاه به جای رسیدگی به شکایات پرستاران و پرداخت معوقات آنها، با کسانی که اعتراض می‌کنند، برخوردهای امنیتی و اطلاعاتی می‌شود، طوری که هر صدای اعتراض‌آمیز را می‌خواهند در نطفه خفه کنند.

وی ضمن گلایه از بعضی بی‌عدالتی‌ها، گفت: پرداخت حقوق پرستاران بیمارستان بهشتی دیرتر از سایر بیمارستان‌ها صورت می‌گیرد و همین‌طور حقوق پرستاران نسبت به پزشکان ناعادلانه است و این در حالی است که این قشر، بیشترین زحمت را کشیده و از بیماران بستری ناملایمات زیادی را متحمل می‌شود.

این پرستار ادامه داد: درخواست ما منطقی است و حقوق خود را مطالبه می‌کنیم و اینگونه طرز برخورد صحیح نیست که به ما بگویند الگوی شما حضرت زینب است و حق هیچگونه اعتراضی ندارید.

وی تصریح کرد: حتی به پرستاران این اجازه را نمی‌دهند که در بیمارستان‌ خصوصی مشغول به کار شوند تا حداقل از این طریق حقوق عقب افتاده خود را جبران کنند.

وی خاطرنشان کرد: قرار بود که پس از برجام، چرخ زندگی مردم هم بچرخد اما مسئولان در پاسخ به مطالبات ما همیشه به وضعیت نامناسب بودجه و وضعیت اقتصادی اشاره می‌کنند.

ازسرگیری تجمع کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی سراسرکشور برای تبدیل وضعیت،امروز مقابل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور!

امروز20فروردین ماه،صدها کارگزار صندوق بیمه کشاوورزی سراسر کشور برای تبدیل وضعیت، مقابل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تجمع کردند.

درهمین رابطه امروزایلنا نوشت، صبح امروز (بیستم فروردین ماه)، کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی از استانهای مختلف به تهران آمدند و مقابل سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تجمع کردند.

در این تجمع که از ساعت 8 صبح آغاز شد، چند صد نفر از کارگزاران شرکت کردند. این تجمع تا ساعت 12 ظهر به طول انجامید و در طی آن مقامات سازمان مدیریت و برنامه ریزی با نمایندگان معترضان دیدار کردند و به آنها وعده‌هایی دادند.

مهمترین خواسته این کارگزاران که به طور متوسط ده تا دوازده سال سابقه کار دارند، تعیین تکلیف شغلی و عقد قرارداد مستقیم با صندوق بیمه کشاورزی است.

یکی از تجمع کنندگان می‌گوید با وجود سالها خدمت در صنعت بیمه، نه قرارداد شغلی داریم و نه از خدمات بیمه بهره‌مند هستیم؛ خواسته ما تصویب طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی در کمیسیون اجتماعی مجلس است تا به این وسیله از بلاتکلیفی نجات پیدا کنیم.

گفتنی است کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی پیش از این نیز بارها به تهران آمدند و تجمعات اعتراضی برگزار کردند.

ششمین روز تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی قو!

امروزیکشنبه20فروردین، حدود ۱۵۰ نفر از کارگران کارخانه روغن نباتی قو امروزبرای ششمین روزدر اعترض به بلاتکلیفی، عدم پرداخت مطالبات مزدی و مشکلات بیمه‌ای در محوطه کارخانه روغن نباتی قو تجمع کرده‌اند.

درهمین رابطه امروز ایلنا نوشت،در تجمع امروز تعدادی از رسانه‌های تصویری حضور دارند و کارگران می‌گویند که مدیریت کارخانه برای اینکه تعطیلی موقت کارخانه تا اواخر تیرماه را توجیه کند از آنها خواسته که با دوربین به کارخانه بیایند.

مدیریت  کارخانه روغن نباتی قو پیشتر بر اساس مصوبه کمیسیون کارگری فرمانداری تعهد داده بود که مطالبات مزدی دی و بهمن و عیدی و پاداش آنان را پیش از آغاز سال جدید پرداخت کند اما تنها مطالبات دی ماه را واریز کرده است.

درهمین رابطه:

*تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی قونسبت به نداشتن امنیت شغلی وعدم پرداخت مطالبات برای پنجمین روزمتوالی!

امروز(شنبه/۱۹ فروردین)،بیش از 100 نفر از کارگران کارخانه روغن نباتی قو برای پنجمین روز متوالی از ساعت ۸ صبح در محوطه این کارخانه تجمع کرده‌اند. کارگران در این رابطه شکایتی به اداره کار جنوب غرب تهران ارائه کرده‌اند.

کارگران روغن نباتی قو نسبت به عدم پرداخت دستمزد، بهمن واسفند، پاداش و بخش از عیدی ۹۵ و عدم واریز سه ماه حق بیمه (دی، بهمن و اسفند)  و تعطیلی موقت این کارخانه تا تیر ماه ۹۶ معترض هستند.

تعدادی از کارگران این کارخانه به ایلنا گفتند، در این رابطه شکایتی به اداره کار جنوب غرب تهران ارائه کردند و با توجه به قول مساعد مسئولان وزارت کار، انتظار دارند که هر چه سریعتر مشکلاتشان بر طرف شود.

*تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی‌قو نسبت به عدم پرداخت2ماه حقوق وعیدی ونداشتن امنیت شغلی برای سومین روزمتوالی!

صبح چهارشنبه16فروردین، کارگران کارخانه روغن نباتی‌قو برای سومین روزمتوالی دراعتراض نسبت به عدم پرداخت2ماه حقوق وعیدی ونداشتن امنیت شغلی دست به تجمع زدند وامروز مقابل وزارت کاراجتماع کردند.

درهمین رابطه امروز ایلنا نوشت،در ادامه اجتماع اعتراضی روز گذشته کارگران کارخانه روغن‌نباتی قو، صبح امروز نزدیک به ۱۰۰ نفر از کارگران این واحد صنعتی با حضور در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیر مطالبات خود شدند.

جمعی از این کارگران در خصوص این اجتماع اعتراضی گفتند: دقایقی بعد از برپایی این اجتماع اعتراضی، نمایندگان آنها توسط مسئولان وزارت کار  برای گفتگو و مذاکره دعوت شده‌اند.

آنها در خصوص علت مراجعه خود به وزارت کار می‌گویند: در کل نزدیک به ۲۰۰ کارگر هستیم که هنوز بابت مزایای مزدی بهمن، اسفند، و بخشی از عیدی ۹۵سال گذشته  طلبکاریم.

کارگران حاضر در این اجتماع اعتراضی با خود بنرهایی همراه داشتند که بر روی آن نسبت به عواقب تعطیل شدن این واحد صنعتی هشدار داده بودند.

آنها در توضیح این نگرانی خود می‌گویند: پیش از این مدیریت کارخانه روغن نباتی قو در مقام کارفرما از توقف فعالیت این واحد صنعتی تا خاتمه تیرماه خبر داده است و همین ماجرا باعث تشدید نگرانی آنها شده است.

کارگران روغن نباتی قو در ۲ روز گذشته نیز بابت پیگیری مطالبات خود، تجمعاتی در محوطه محل کارشان برگزار  کرده‌‌بودند.

*تجمعات اعتراضی 2روزه کارگران کارخانه روغن نباتی قو نسبت به عدم پرداخت2ماه حقوق وعیدی!

جمعی از کارگران کارخانه روغن نباتی قو،دیروز وامروز(14و15فروردین) در اعتراض به عدم پرداخت 2ماه حقوق وعیدی دست به تجمع زدند.

درهمین رابطه،کارگران کارخانه روغن نباتی قو به ایلنا گفتند که از ساعت ۸ صبح امروز تا ساعت ۱۲ در محوطه کارخانه روغن نباتی قو یک تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.

اعتراض کارگران روغن نباتی قو به عدم پرداخت مطالبات مزدی بهمن، اسفند و عیدی ۹۵ حدود ۲۸۰ کارگر این کارخانه باز می‌گردد.

این کارگران روز گذشته نیز تجمعی ۱۰۰ نفره در محوطه کارخانه برگزار کردند، و یادآور شدند تنها خواستار پرداخت کامل مطالبات خود هستند.

کارگران روغن نباتی قو پیش از این در اسفند ماه سال ۹۵ تجمعی اعتراضی مقابل دفتر سهام دار عمده این کارخانه  برگزار کرده بودند.

تجمع کارگران کارگران شرکت آب و فاضلاب اهوازبرای تبدیل وضعیت!

اخباروگزارشات کارگری:امروزیکشنبه20فروروردین،جمعی از کارگران آب و فاضلاب اهوازباتجمع مقابل شرکت خواهان تبدیل وضعیت از نیروی حجمی به قراردادی شدند.

امروز 20فروردین درخبرها آمد،حدود 40 نفر از کارگران شرکت آب و فاضلاب اهواز یکشنبه با تجمع درمقابل این شرکت خواهان تغییر وضعیت کاری خود از نیروی حجمی به نیروی قراردادی شدند.

یکی از کارگران معترض که خواست نامش فاش نشود گفت:ما تعدادی از کارگران با سابقه 18 و 19 ساله در پست های سازمانی اپراتور، نگهبان و عمران ، تاسیسات ، فاضلاب و سپتیک مشغول به انجام وظیفه هستیم که با عنوان نیروی حجمی در کنار سایر کارگران قراردادی این شرکت مشغول به کاریم با این تفاوت که آنها مزایای قانون کار رادریافت می کنند اما ما به عنوان کارگران حجمی ازاین مزایا محروم هستیم.

این کارگر اظهار کرد :به دلیل اینکه کارگران به صورت نیروی حجمی کارمحسوب می شوند هیچگونه مزایایی به آنها تعلق نمی گیرد ما می خواهیم با تبدیل وضعیت قرارداد کاری با شرکت ، ضمن رفع مشکلات معیشتی ،ضمن برخورداری از امنیت شغلی بتوانیم در خدمات رسانی بهتر مشارکت فعال تری داشته باشیم .

یکی دیگر از این کارگران اظهار کرد : کارگران این شرکت حجمی ،شرکتی و یا پیمانکاری هستند که توسط شرکت پیمانکار استخدام شده اند و شرکت پیمانکار بدون ارایه هیچگونه خدمات ومزایا تنها به جذب نیروها و معرفی آنها به شرکت آب و فاضلاب اقدام می کند ، و کارگران از هیچگونه مزایای دیگر قانون کار از جمله هزینه های مرخصی،حق شیفت ، هزینه لباس و هزینه های محل کار بهره‌مند نیستند.

کارگر دیگر این شرکت که در واحد سپتیک فاضلاب شهری کار می کند گفت: روزانه 8 تا 12 ساعت وگاه بیشتر و در شرایطی کاملا مشابه نیرو های قراردادی مشغول به کار هستیم اما از مزایای تعیین شده قانون کار برخوردار نیستیم، این وضعیت برای ما نوعی تبعیض به شمار می آید وما خواهان رفع این تبعیض هستیم.

یکی از این کارگران در پایان این تجمع گفت: مسوولان شرکت در مذاکره با کارگران اعلام کردند که برابر نوع قرارداد کاری با شرکت امکان تبدیل وضعیت این نیروها وجود ندارد و تنها مقرر شده مطالبات پرداخت نشده موردی این کارگران طی یک هفته محاسبه و به آنها پرداخت شود و تجمع کارگران یاد شده امروز با این نتیجه پایان یافت.

درهمین رابطه:

تجمع اعتراضی کارگران شرکت آب و فاضلاب اهواز نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان!

اخباروگزارشات کارگری:امروز8اسفند،جمعی از کارگران شرکت آب و فاضلاب اهواز دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل ساختمان این شرکت تجمع کردند.

براساس گزارشات منتشره، یکی از کارگران حاضر در این تجمع گفت: ما از ساعت 10 صبح یکشنبه در این محل حاضر شده و خواستار رسیدگی مسوولان به وضعیتمان هستیم.

وی افزود: ما ﺣﺪﻭﺩ 60 نفر ﺍﺯ ﮐﺎﺭﮔﺮﺍﻥ ﻭﺍﺣﺪ عملیات شبکه و قسمت فاضلاب ﺷﺮﮐﺖ پیمانکاری وابسته به شرکت آب و فاضلاب اهواز هستیم که عیدی و سنوات 6 ماه دوم سال 94 و حقوق اسفند ماه سال 94 و همچنین حقوق آذر تا بهمن 95 را هنوز ﻃﻠﺐ ﺩﺍﺭیم .

ﻭﯼ ﮐﻪ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﻧﺎﻣﺶ ﻓﺎﺵ ﻧﺸﻮﺩ ﺍﻇﻬﺎﺭ ﮐﺮﺩ: شرکت آب و فاضلاب اهواز طرح طبقه بندی مشاغل را برای نیروهای خود اجرا کرده ولی تاکنون حاضر به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل برای نیروهای پیمانکاری که مطابق با قانون کار باید اجرا شود، نشده است .

وی عنوان کرد : رئیس اداره خدمات آب و فاضلاب اهواز که در تجمع امروز کارگران حضور یافته بود قول پرداخت یک ماه حقوق را در یک روز آینده داده است .

اداره آب و فاضلاب اهواز 165 ایستگاه با حدود300 کارگر مشغول به کار می باشند .

تجمع اعتراضی کارگران شرکت خودروسازی مدیران خودرونسبت به شرایط کاری وسطح پایین حقوق!

صبح امروز20فروردین، کارگران شرکت خودروسازی مدیران خودرو در اعتراض به طولانی بودن ساعات کاری و حقوق کم روبروی مسجد جامع بم تجمع کردند.

برپایه گزارش منابع خبری محلی،این شرکت حتی در تعطیلات رسمی هم فراخوان کار میدهد و کارگران اجازه اعتراض به این مسئله را هم ندارند.

یکی از این کارگران گفت: مدیران ارشد این شرکت در شهرستان حضور ندارند و همگی در تهران هستند و تنها کسی که در بم کارگران می‌توانند به او مراجعه کنند مدیر منابع انسانی است اما وی نیز به مشکلات کارگران توجهی نمیکند و مشکلات را به مسئولین مربوطه منتقل نمی‌کند.

کارگر دیگری می گوید: علیرغم کار ۱۲ ساعته در این شرکت از محیط کاری خوبی برخوردار نیستیم و تهویه سالن های تولید با وجود گرمی هوا مناسب نیست اما افزایش تولید باعث می‌شود که به اجبار در روزهای تعطیل رسمی نیز بر سر کار خود حاضر شویم.

برپایه این گزارش،درادامه تجمع کارگران شرکت مدیران خودرودر دفتر امام جمعه شهرستان حضور یافتند و به بیان مشکلات خود پرداختند.

درباره تجمع اعتراضی کارگران شرکت چشمه زاغي دهنو بروجن!

اخباروگزارشات کارگری:شنيده هاي جمعي از خبرنگاران حاکي از تجمع اعتراضی امروز20فروردین کارگران شرکت چشمه زاغي دهنو نسبت به اخراج شماري از کارگران توسط شرکت جديد خدمات شهري بروجن “عمران کارون شيري آب”می باشد.

اما مهدي ملکيان مسئول خدمات شهري شهرداري بروجن شايع تجمع و اعتراض کارگران شرکت چشمه زاغي دهنو را تکذيب کرد.

به گزارش رسانه های خبری محلی، امروز شنيده هاي برخي از خبرنگاران استان حکايت از تجمع و اعتراض کارگران شرکت چشمه زاغي دهنو در شهر بروجن داشت.

مهدي ملکيان مسئول خدمات شهري شهرداري بروجن در همين خصوص گفت: قرارداد شرکت چشمه زاغي دهنو همزمان با پايان سال 95 به اتمام رسيد و از ابتداي امسال شرکت جديدي عهده دار خدمات شهري شهر بروجن شده است.

وي ضمن بيان اين که شرکت “عمران کارون شيري آب” با همان کارگران سابق شرکت چشمه زاغي دهنو فعاليت خود را آغاز کرده است، افزود: هم اکنون اين شرکت با حدود 70 کارگر و پرسنل  مشغول فعاليت است.

مسئول خدمات شهري شهرداري بروجن تصريح کرد: اگر هم احتمالا کارگري از اين شرکت اخراج شده تخلفي از او سر زده است.

تجمع رانندگان خدمات شهری شهرداری آبادان دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل فرمانداری!

امروز20فروردین،جمعی از رانندگان خدمات شهری منطقه 2 شهرداری آبادان دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

به گزارش رسانه های خبری، 25 نفر از رانندگان خدمات شهری منطقه 2 شهرداری آبادان در اعتراض به آنچه که پرداخت نشدن حقوق معوقه خود عنوان کردند، همراه با وسیله نقلیه خود مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

این رانندگان عنوان کردند:حدود یک سال برای کارکرد ماشین‌آلات از قبیل لودر، بولدرز و کامیون، از شهرداری منطقه 2 آبادان طلبکاریم ولی تاکنون شهرداری هیچ پرداختی نداشته است.

این رانندگان گفتند:شهرداری منطقه 2 آبادان چکی در وجه رانندگان صادر و به آنان تحویل داده ولی به تازگی این شهرداری در نامه‌ای به بانک عامل درخواست باطل کردن این چک‌ها کرده است.

آنها اظهارکردند:ما حتی برای نگه‌داشتن وسایل نقلیه‌ای که برای ارائه خدمات شهری و به‌صورت استیجاری در اختیار شهرداری منطقه 2 آبادان قرار داده‌ایم با مشکل مالی روبه رو هستیم.

تجمع‌کنندگان پس از گفت‌وگو با معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان و دریافت نامه‌ای به شهرداری مرکزی آبادان برای رفع مشکل، به تجمع صنفی خود پایان دادند.

شهردار منطقه2 آبادان در این باره اظهارکرد:بدهی این افراد بیشتر متعلق به گذشته و پارسال است.

فرهاد محمدیان افزود: این افراد حدود 50 میلیارد طلب دارند که شهرداری منطقه2 توانایی پرداخت آن را ندارد و از سه ماه پیش که شهرداری منطقه2 را تحویل گرفتم این مبلغ را به یک میلیارد و 300 میلیون ریال کاهش دادم.

وی اظهارکرد: هم اکنون به دنبال راهکاری برای پرداخت حق و حقوق این افراد هستیم.

40کارگرکارخانه شیشه قزوین با8ماه حقوق معوقه اخراج شدند!

40کارگرکارخانه شیشه قزوین درهفتم فروردین ماه با دست کم 8ماه حقوق معوقه ازکار اخراج شدند.

درهمین رابطه کارگران این واحد صنعتی در کیلومتر ۳۳ جاده قزوین به رشت به ایلنا گفتند: مدیران کارخانه شیشه قزوین در هفتمین روزاز سال جاری (۹۶) حدود ۴۰کارگر پیمانی این واحد تولیدی را با دست کم ۸ ماه معوقات مزدی تعدیل کردند.

کارگران افزودند:  کارفرما اسامی این کارگران را  به همراه ۲۰ نفر دیگر از ماه پیش در لیست اخراجی که پیش از این تهیه شده  گذاشته بود.در مرحله نخست این ۴۰ کارگر اخراج شدند.

به گفته این کارگران، علت اخراج این گروه از همکاران آن‌ها که دست‌کم تا ۱۰سال سابقه کار داشته‌اند اتمام قرارداد کار بوده است.

این کارگران با یادآوری اینکه جدا از اخراجهای اخیر هنوز نزدیک به ۳۰۰ کارگر قراردادی در این واحد مشغول کارند، افزودند: از قرار معلوم این اخراج ها در راستای کاهش هزینه‌ها صورت گرفته و باعث شده است تا باقیمانده کارگران نیز از بابت امنیت شغلی خود احساس خطر کنند.

درهمین رابطه:

60کارگرکارخانه شیشه قزوین دریک قدمی اخراج!

آیا اخراج این کارگران بدلیل اعتصاب ماه پیش بوده است؟

کارگران کارخانه شیشه قزوین گفتند: در کل شرکت از ابتدای دی ماه 60 کارگر اخراج می‌شوند شاید هم به دلیل اعتصاب یک ماه پیش ما این اخراج ها صورت می‌گیرد.

به گزارش 26آذرصبح قزوین، کارخانه شيشه قزوين درسال 1344 با سرمايه اوليه بالغ بر يک ميليارد ريال در زمينی به مساحت 260 هزار مترمربع با تخصيص زيربنای 100 هزار مترمربع در کيلومتر 3 جاده قزوين_رشت راه اندازی شد.

بدين صورت بزرگترين كارخانه شيشه تخت کشور با نام «کارخانه شيشه قزوين» وارد عرصه توليد شد، در آن زمان شيشه توليد شده در اين کارخانه در نوع خود از مرغوبترين توليدات خاور ميانه به حساب می‌آمد.

طی سال‌های پس از انقلاب، این شرکت با قوت به کار خویش ادامه می‌داد تا سرانجام در سال 74 مشمول قوانین خصوصی سازی شد و سهام به صورت خرد در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

بالغ بر 47 درصد سهام این شرکت هم اکنون در اختیار یک شخص سهام‌دار است که مدیرعامل شرکت نیز می‌باشد.

کارخانه شیشه قزوین، در گذشته با 4 کوره و 8 خط تولید، نقش مهمی در صنعت استان ایفا می‌کرد اما با رکود اقتصادی طی سه سال گذشته، آرام آرام کوره‌ها و خطوط تولید متوقف شد.

از ابتدای ماه آبان ماه سال جاری طی تماس یکی از کارگران کارخانه شیشه قزوین واقع در جاده رشت، از تجمع کارگران این کارخانه در مقابل درب ورودی شرکت مطلع شدیم.

این کارخانه با 320 کارگر در بخش‌های تولید شیشه‌های دوجداره، سکوریت و ضد گلوله فعالیت می‌کند و به گفته کارگران مشغول در این شرکت، روند فروش و تولید به خوبی انجام می‌شود و درآمد میلیاردی حاصل از فروش تولیدات مشهود است.

در آبان ماه کارگران شرکت شیشه 8 روز متوالی تجمع برگزار کردند و با اطلاع رسانی اعتراضات آنها مقداری از معوقات آنها پرداخت شد اما روز گذشته(پنج شنبه) با تماس تعدادی از کارگران این شرکت مطلع شدیم که طی حکم مدیرعامل این شرکت از ابتدای دی ماه 60 کارگر اخراج  خواهند شد.

یکی از کارگران اظهار کرد: قسمت صنایع جانبی شرکت که ما در آن مشغول به کار هستیم130 نیرو دارد و در 2شیفت کارمی‌کنیم.

وی در ادامه افزود: طبق نامه مدیرعامل از ابتدای ماه بعد یعنی دی ماه 26 کارگر را از قسمت صنایع جانبی بیرون کنند و با اخراج و کار کردن کارگران در یک شیفت صرفه جویی داشته باشند.

نامه ای که مدیرعامل شرکت برای رئیس شرکت شیشه ارسال کرده است:

این کارگر ادامه داد: در کل شرکت از ابتدای دی ماه 60 کارگر اخراج می‌شوند شاید هم به دلیل اعتصاب یک ماه پیش ما این اخراج صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: چرا مدیران شرکت در زمستان قصد دارند خرج زندگی زن و فرزندان کارگران را قطع کنند؟

اخراج تعدادی کارگران شهرداری آبدانان با 10تا 15سال سابقه کار!

جمعی از کارگران شهرداری آبدانان با سابقه کاری 10تا 15سال درسال جدید ازکار اخراج شدند.

یکی از کارگران شهرداری آبدانان به نمایندگی از کارگران رفتگربه خبرنگاریک سایت محلی  گفت:من به عنوان یک کارگر شهرداری آبدانان دردل خود را می خواهم از این سایت  به گوش مسئولان استان و شهرستان برسانید.

وی بیان داشت: تاکنون هر محله یک کارگر داشته است ولی الان قصد دارد کارگرانی را که اخراج کرده است دو محله را به یک کارگر بسپارد که هیچگاه یک کارگر توانایی جمع آوری زباله ی دو محله را هرگز ندارد.

این کارگر شهرداری در آخر تاکید داشت: با این وجود هرچه فشار است به کارگر وارد است و نفع آن را پیمانکار به جیب میزند و شهرداری نیز هزینه کمتری پرداخت می نماید.

در همین حال جمعی دیگر از کارگران خدمتی فضای سبز در تماسی جداگانه ناراحتی خود را از اخراج در کار بیان کردند.

یکی از این کارگران گفت:ما جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری آبدانان  بمدت حدود ده  سال مشغول به کار و با حقوق کارگری ضعیف امرار معاش نموده ایم، متأسفانه در ابتدای سال جاری96  به بهانه کاهش اعتبارات و حجمی نمودن امورات خدمات شهری وفضاهای سبز، از ادامه کار محروم ودرتاریخ 15/1/96 بصورت کتبی اخراج شدیم.

وی افزود: حال با توجه به سوابق کاری 10ساله در شهرداری آبدانان و اینکه تأمین مخارج زندگی دروضعیت نابسامان اقتصادی امروزه از عهده ما خارج است.

کارگران اخراجی کارخانه صبا کاشی گندمان  از وضعیت دردناک  خود ویکه تازی کارفرمایان سخن گفتند:

یکی از کارگران اخراج شده کارخانه صبا کاشی گندمان به خبرنگاریکی از رسانه های محلی گفت: من در این کارخانه 17 سال به‌صورت قرار‌دادی کار کرده‌ام که امروز  به دلیل ورشکستگی و افت کار با ما خداحافظی کردند.

وی گفت: در حال حاضر حدود 10 نفر از کارگران برای تعمیرات در این کارخانه مشغول به کار هستند سوال اینجاست اگر کار افت کرده و خوابیده است دلیل تعمیرات چیست؟

این کارگر با اشاره به اشتغال 120 نفر در کارخانه گفت: مسؤولان  به ما گفتند مدتی بدون مزایا کار تعطیل است و بعد از مدتی برای برگشت به شما اطلاع خواهیم داد.

کارگر صبا کاشی با بیان اینکه دو ماهی است حقوق ما را پرداخت نکردند و از عیدی هم خبری نبوده است تصریح کرد: ما همچنان منتظر اطلاع برای بازگشت به کار هستیم، مسؤولان باید فکری کنند اگر همان حقوق اندک کارگری هم نباشد در این اوضاع وخیم اقتصادی ما باید چه کنیم؟

کارگر دیگری که در صبا کاشی حدود 18 سال سابقه کار داشته است گفت: از 26 اسفند‌ماه سال 95 که کار خوابیده، مدیران کارخانه به ما وعده دادند که بزودی به سر کارمان بر می‌گردیم اما خبری نشده و تنها در 16 فروردین‌ماه سال جاری تعداد کمی از نیروها را به عنوان تعمیرکار دستگاه‌ها و… به کارگاه برگرداندند.

این کارگر با اشاره به اینکه مدیران به ما گفتند  بازار کاشی خراب است و فروش نداریم و فعلا کار تعطیل است و درصورت از سرگیری کار به شما خبر خواهیم داد، گفت: اما ظاهراَ خبری نیست و از بهمن‌ماه سال گذشته تاکنون نه از حقوق خبری بوده و نه از عیدی! از سال 95 نیز یک خط جدید راه‌اندازی شد و نیروهای جدید به کار گرفته شدند، اما عذر آن‌ها را هم از اواسط اسفند‌ماه همان سال خواستند، گاز کارخانه هم به علت بدهی قطع شده است.

یکی دیگر از کارگران صبا کاشی با اشاره به اینکه این کارخانه به سلامت کارگران هیچ توجهی نمی‌کند و 14 سال است در این مکان مشغول به کار است گفت: شرکت به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی محکوم شده است چرا که هیچ اهمیتی به سلامت کارگران نمی‌دهند  و تقریبا هر دو سال یکبار شاهد اخراج  نیروهای این شرکت هستیم و اعلام ورشکستگی می‌کنند و پس از اعلام این اوضاع به ظاهر بد، از دولت وام و تسهیلات کم بهره دریافت می‌کنند.

وی افزود: همین مدیرانی که امروز اعلام ورشکستگی می‌کنند در کنار صبا کاشی سه کارخانه آسیا کاشی و پاسارگاد و… در تهران، اصفهان و گندمان دارند.

این کارگر عنوان کرد: آن چیزی که مشخص است کارخانه صبا کاشی بافت فرسوده‌ای دارد و می‌خواهند ساختمان را بفروشند و برایشان مهم نیست چه بر سر نیروهای آن خواهد آمد آن هم پس از سال‌ها سابقه فعالیت در صبا کاشی و امروز با هر بهانه‌ای که شده می‌خواهند بر کارشان سرپوش بگذارند.

وی با بیان اینکه در مدت این 14 سال فعالیت هیچ‌گاه حقوق را به موقع پرداخت نکردند و خبری از سنوات و عیدی و… نبوده است گفت: بیشتر کارگرها مشکل ریوی و گوارشی پیدا کرده‌اند چرا که  کارخانه سیستم تهویه مناسبی نداشته است.

این کارگر با سابقه صبا کاشی گفت: در این سال‌ها بارها بازرسین به نداشتن ایمنی کارخانه و مسائل این چنینی تذکر دادند اما با این حال هر سری قضیه به شیوه‌ای سرپوشیده و ماست‌مالی شد.

وی گفت: حدس میزنم این بار هم می‌خواهند اعلام برشکستگی کنند تا وام کم بهره‌ای بگیرند و در مکان دیگری سرمایه‌گذاری کنند و در این بین به نظر من مشکل از دولت است که تنها به فکر سرمایه‌دار است است و از وی حمایت می‌کند و در این میان خبر حمایت از قشر ضعیف و کارگر جامعه نیست.

درهمین رابطه:

بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران صباکاشی گندمان بدنبال تعطیلی کارخانه!

کارخانه صباکاشی گندمان نزدیک به یک ماه است تعطیل و تعداد زیادی از کارگران این کارخانه اخراج شده‌اند و در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

براساس گزارش منتشره ، کارخانه صباکاشی گندمان نزدیک به یک ماه است تعطیل و تعداد زیادی از کارگران این کارخانه اخراج شده‌اند و در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

عدم پرداخت 2ماه حقوق4هزارکارگرگروه ملی صنعتی فولاد ایران!

حقوق ماه های بهمن و اسفند حدود 4 هزار کارگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران کماکان پرداخت نشده است.

شماری از کارگران  گروه ملی صنعتی فولاد اهوازبه ایلنا گفتند: اگرچه اعتراضات سال گذشته آنها موقتا خاتمه یافته و در حال حاضر به کار همیشگی خود مشغولند اما هنوز بابت معوقات بر زمین مانده سال گذشته طلبکارند.

این کارگران که شمار آنها  به ۴ هزار نفر می رسد در خصوص معوقات مزدی خود یاد آور شدند: هنوز دستمزد بهمن، اسفند ماه سال گذشته  خودرا به همراه چندین سال مطالبات سنواتی دریافت نکرده اند.

یکی از کارگران شاغل در کارخانه گروه ملی صنعتی فولاد اهواز  با یاد آوری اینکه به دلیل کمبود منابع مالی و سایر مشکلات مدیریتی،  چند سال گذشته برای آنها با چالش‌هایی همراه بوده است؛ افزود:بعد از تجمعات ۲۰ روزه کارگران این کارخانه در ماهای پایانی سال گذشته هنوز وضعیت مالکیت این کارخانه  به طور قطع مشخص نشده اما کارگران بدنبال امنیت شغلی ومطالبات مزدی خود هستند.

او گفت: چندین سال است  مدیریت گروه ملی فولاد اهواز که یکی از شرکتهای مصادره  شده گروه سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا  درماجرای اختلاس ۳ هزار میلیاردی است با نظارت قوه قضائیه  انجام می‌شود.

کارگر بخش خدمات شهرداری یاسوج:با مدرک لیسانس و 45 سال سن مدیریت نمی خواهم، حقوقم را می خواهم

آیا تا بحال سوال کرده اید کارگران خدمات شهری چقدرحقوق می گیرند، چگونه زندگیشان می گذرد، خانواد هایشان با چه رنج هایی دست و پنجه نرم می کنند.

تاکنون سوال کرده اید که اصلا آیا فیش حقوقی دریافت می کنند یا خیر؟! آیا کارت ورود و خروج دارند؟ این ریز مسائل هنوز گنگ باقی مانده است.

دلیل آن پیمانکار نیست سرکارگران و نمایندگان آن ها هستند که قانون را خوب دور می زنند. احمدی سیب زمینی داد؛ روحانی قفل و کلید دارد، این ها به درد من و لباس زردم که همه رنج هایم را می داند نمی خورد.

من حق پنج  فرزند را می خواهم، من جمعه کاریم را که به اجبارسرکار گمارده می شوم می خواهم.

حقوق سربرج بابت قرض مغازه دار سرکوچه می خواهم. حرف های قشنگ نمی خواهم، با مدرک لیسانس سال 73 و 45 سال سن، مدیریت نمی خواهم.

همان حقوق کارگریم را می خوام، سطل زباله شکسته ناظر بجای دفاع ازمن که بگه خانوم زباله را توی نایلون میزارند نه توی سطل، من را محکوم به پرداخت پول سطل 18تومانی می کند. آقا حقوقم 27 هزار تومان در روز است با پنج عائله.

امید یک ملت کارگران آن ملت است.

قصه پرغصه کارگران کارخانه فولاد زاگرس قروه

میوه فروشی پایان کار آهنگران

دلش نمی‌خواست به تهران بیاید ؛ نمی خواست از سالها سابقه کار صنعتی چشم بپوشد و کارگر روزمزد و فصلی باشد. دلش پیش کارخانه فولاد جامانده بود؛ پیش کوره‌های ذوب و خطوط تولید ورق‌های آهن.

ساعت پنج صبح است؛ هوا کاملا تاریک ؛ نم نمک می‌رود که گرگ و میش شود. آقای نون از اتاقک پشت غرفه بیرون می‌آید و مشغول چیدن بارهای میوه می‌شود. کارتن‌ها و جعبه‌ها که شب خالی شده‌اند، بایستی قبل طلوع آفتاب چیده شوند.

این آغاز یک روز کاری در یکی از میادین میوه و تره‌بار تهران است. روزی که از ساعت پنج صبح شروع می‌شود و تا نیمه های شب ادامه دارد. کارگرانی که ته‌چهره شان از خستگی فریاد می‌زند،  خواب‌آلود دست به کار می‌شوند و میوه‌ها و سبزیجات را کنار هم می‌چینند؛ اواخر زمستان است، میوه‌ها و سبزیجات زمستانی در سرمای سر صبح تهران؛ کامیون ها به نشانه شروع روز از دور نفیر می‌کشند و سیب، نارنگی، کرفس و کاهو در غرفه‌ها چیده می‌شوند؛ آماده عرضه به بازار، آماده برچیدن و تلنبار شدن در کیسه های خرید مردم.

به گزارش20فروردین ایلنا،اما قصه آقای نون در همین جا آغاز نشده است. فولاد زاگرس که تعطیل شد، آقای نون چند وقتی در قروه ماند؛ حقوق بیکاری گرفت و مثل خیلیهای دیگر منتظر ماند که شاید دوباره گشایشی حاصل شود و کارخانه رونق بگیرد. بعد از نزدیک به دو سال راهی تهران شد؛ خیلی از هم ولایتیهاش در میدانهای میوه و تره بار در گوشه و کنار تهران مشغول بودند و او فکر می‌کرد شاید کارگری در این میادین، راه حلی باشد برای گذران زندگی، برای امرار معاش خانواده‌ای که مجبور شدند در کردستان بمانند و چشم انتظاری بکشند.

دلش نمی‌خواست به تهران بیاید ؛ نمی خواست از سالها سابقه کار صنعتی چشم بپوشد و کارگر روزمزد و فصلی باشد. دلش پیش کارخانه فولاد جامانده بود؛ پیش کوره‌های ذوب و خطوط تولید ورق‌های آهن.

جرئت نداریم اسم بیمه را بیاوریم

حالا چندماهی است که تهران است؛ در پایتخت جاگیر شده و مشغول کاری است که از شرایطش به هیچ وجه راضی نیست:

«اینجا ساعت کاری مشخصی نداریم، گاهی نیمه شب تا صبح بارها را می‌چینیم، بعد چند ساعت استراحت می‌کنیم و باز تا هشت شب کار می‌کنیم؛ حقوق و مزایای چندانی هم نداریم؛ هفتگی به ما پرداخت می‌کنند؛ از مرخصی و بیمه هم خبری نیست؛ جرئت نداریم اسم بیمه را بیاوریم، اگر درخواست بیمه کنیم، می‌گویند بفرمایید خوش آمدید..»

آقای نون شب‌ها را پشت همان غرفه‌ای که کار می‌کند، به همراه کارگران دیگر می‌خوابد؛ ماههاست که خانواده‌اش را ندیده و فقط هفته به هفته مقداری پول ناچیز به حساب آنها در قروه واریز می‌کند.

کارگری که سالها سابقه کار فنی و تخصصی و سابقه بیمه داشته، حالا در شرایطی به سر می‌برد که مهارت‌ها و تخصص‌هایش بلااستفاده مانده و به قول خودش این شغل نیم بند، کمی بهتر از بیکاری است و از ناچاری است که تن به این خواری داده است.

 

و اما قصه پرغصه فولاد زاگرس: شرکت فولاد زاگرس به موجب مجمع فوق العاده‌ای که در اسفند ماه ۹۲ توسط سهامداران عمده این شرکت شامل صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد و سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، منحل اعلام گردید. بعد از این انحلال، کارگران بارها تجمع برگزار کردند، نامه‌نگاری کردند، حتی به تهران آمدند و با مقامات مسئول دیدار کردند، اما هیچ کدام از اینها به نتیجه نرسید و قفلی که بر سردر کارخانه زده بودند، به هیچ وجه من الوجوه باز نشد.

خیلی از بیکارشده‌ها حالا دستفروشی می‌کنند

«احمد امینی» نماینده این کارگران بیکارشده است؛ او می گوید وضعیت آنها که رفتند تهران باز هم بهتر از خیلی‌ها است؛ خیلی از بیکارشده‌ها حالا دستفروشی می‌کنند؛ گوشه کنار شهرهای کردستان بساط پهن کرده‌اند و خرت و پرت می‌فروشند؛ این سرنوشتی است که به ناچار نصیبشان شده، وقتی کار خودت نباشد و مبلغ ناچیز مقرری بیمه بیکاری هم کفاف ندهد، چاره‌ای نداری جز این که تن بدهی.

چند وقت پیش در دی ماه 95، خبر ایجاد زنجیره فولاد در قروه کردستان  منتشر شد؛  این خبر کارگران بیکار فولاد قروه را باز هم بیشتر نگران کرد؛ چرا که ابجاد این زنجیره، می‌تواند به این معنا باشد که قرار نیست فولاد قروه دوباره راه‌اندازی شود. کارگران می‌گویند: تصمیم به تاسیس یک کارخانه فولاد جدید در قروه نگران‌کننده است؛ چرا که فولاد زاگرس و تاسیسات آن چند سال است که بلااستفاده مانده و ۴۰۰ کارگر متخصص آن بیکار هستند. این کارگران با بیان اینکه بهتر است مسئولان به جای مکان یابی و ایجاد اشتغال در یک نقطه جدید، فکری به حال کارگرانی بکنند که با وجود تخصص، از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند و تخصصشان بدون استفاده مانده است؛ گفتند: اگر قرار است چند سال طول بکشد تا تاسیسات جدید راه‌اندازی شود، چرا از ظرفیت‌های بیکارمانده فولاد زاگرس استفاده نمی‌شود.

در همین رابطه، محمد دره رزمی، رئیس سازمان صنعت و معدن استان کردستان در همان زمان گفت: تاسیس زنجیره فولاد در کردستان، تصمیم وزارت صنعت و معدن است و در سال ۹۳، مصوب شده است. ایجاد این زنجیره فولاد، فقط مربوط به قروه نیست، بلکه قرار است، در سقز، بیجار و قروه تاسیس شود. دره رزمی در پاسخ به این پرسش که چرا فولاد زاگرس دوباره راه‌اندازی نمی‌شود؛ گفت: یکی از آلترناتیو‌ها همین فولاد زاگرس است و احتمال دارد در قروه همین مجموعه را برای راه‌اندازی انتخاب کنیم. رئیس سازمان صنعت و معدن در ارتباط با نگرانی کارگران بیکار شده فولاد زاگرس گفت: از نظر قانونی هیچ تعهدی الزام آوری برای جذب این کارگران وجود ندارد. این ۴۰۰ نفر با مجموعه‌ای همکاری می‌کردند که مجموعه تعطیل شده و آن‌ها تسویه حساب کرده‌اند؛ لذا تعهدی برای استخدام مجدد آن‌ها نیست. البته استفاده از تجربه آن‌ها می‌تواند مفید باشد.

حالا سوال اصلی این جاست که در کجای جهان، این حجم انبوه تخصص را معطل به حال خود رها می‌کنند و به سراغ طرح‌های جدید می‌روند. مگر نیروی انسانی آن هم از نوع متخصص صنعتی، بالاترین سرمایه یک کشور نیست، پس چرا باید کارگران فولاد زاگرس بدون هیچ امیدی به آینده به مشاغل غیر رسمی روی بیاورند و نصیب شان از سالها کار و تلاش متعهدانه، بیکاری و دستفروشی باشد؟

آخر گفتگو آقای نون می‌‌گوید: روزی اتفاقی یکی از مدیران کارخانه فولاد زاگرس را در تره باری که کار می‌کنم، دیدم، مرا شناخت، با لبخندی که بوی یک آشنایی خیلی دور می‌داد، گفت: چه بهتر که آمدی پایتخت، امیدی نیست به کارخانه…

بیکاری40 هزار کارگردراستان اصفهان طی سال1394!

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان گفت:سال گذشته 40 هزار شغل در استان اصفهان از بین رفت.

به گزارش منابع خبری محلی،محسن نیرومند ادامه داد: هم اکنون متوسط نرخ بیکاری در کشور 12.5 درصد و در استان اصفهان 14.5 درصد است .

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان اصفهان یادآور شد: سال گذشته 67 هزار شغل در استان ایجاد شد ولی متاسفانه از طرف دیگر با تعطیلی برخی واحدهای صنعتی حدود 40 هزار شغل از بین رفت.

وی تصریح کرد: این مهم نشان می دهد که برآیند کار خوب و مطلوب نبوده است.

تجمع اعتراضی مالباختگان پروژه مسکونی آریانا مقابل فرمانداری شهرری

مالباختگان ۸ میلیاردی پروژه مسکونی آریانا در اعتراض به بلاتکلیفی ۶ ساله، مقابل ساختمان فرمانداری شهر ری تجمع کردند.

به گزارش 20فروردین تسنیم، خریداران پروژه مسکونی آریانا واقع در ورودی شهر ری در اعتراض به بلاتکلیفی 6 ساله و عدم توجه سازنده این طرح به خواسته‌های انها مقابل ساختمان فرمانداری شهر ری تجمع کردند.

اوایل اسفندماه سال گذشته  یکی از خریداران این پروژه گفت: طی سال‌های 90 تا 93 حدود 190 خریدار اقدام به پیش خرید واحدهای پروژه مجتمع مسکونی “آریانا” کردند و قرار بود دو سال پس از امضای قرارداد واحدها تحویل خریداران شود.

وی با یادآوری این‌که پیش‌فروش این واحدها از ابتدای سال 90 آغاز شد، افزود: در سال‌های 91، 92 و 93 نیز فروشنده اقدام به پیش‌فروش این واحدها کرده که از این طریق 7 تا 8 میلیارد تومان را از خریداران دریافت کرد.

وی با بیان این‌که خریداران بسته به نوع واحد بین 30 تا 150 میلیون تومان را به حساب فروشنده (ق.ر) واریز کرده‌اند، تصریح کرد: با توجه به خلف وعده تحویل واحدها، در ابتدا خریداران از طریق مذاکره پیگیر رفع مشکل شدند که این کار بی فایده بود و در نهایت از شخص مورد نظر شکایت‌های متعددی صورت گرفت.

وی با اشاره به این‌که شخص فروشنده ساخت یک مجتمع 10واحدی را در کارنامه خود دارد، گفت: مشخص نیست چرا شکایت خریداران از فروشنده‌ (سازنده) تاکنون بی نتیجه مانده است و هرچه هم پیگیر این موضوع هستیم بی فایده بوده است.

وی تاکید کرد:‌به دلیل خلف وعده تحویل واحدها، تعدادی از خریداران با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند و چندی پیش یکی از آنها به دلیل فشارهای زیاد روحی قصد پرت کردن خود را از ساختمان نیمه کاره این مجتمع داشت که خوشبختانه با دخالت نیروی انتظامی این خودکشی نافرجام ماند.

وی خواستار رسیدگی و توجه مراجع قضایی به این موضوع شد و گفت:‌ حدود 190 نفر از اقشار کم‌درآمد و ضعیف جامعه داروندار خود را برای یک سرپناه فروخته‌اند اما به دلیل بی کفایتی سازنده دچار زیان‌های روحی، روانی و مالی فراوانی شده‌اند.

بیستم فروردین ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com