اخباروگزارشات کارگری20بهمن1396

admin   فوریه 9, 2018   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری20بهمن1396 بسته هستند

بایگانی

-تجمع و اعتراض جمعی ازفارغ التحصیلان بیکاران شوش در مقابل نیشکر هفت تپه

-گفتگوی رادیو ندا با عثمان اسماعیلی در رابطه با اجرای حکم زندانش

نامه پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد به مسئولین جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اعتراضات شرکت نیشکر هفت تپه:

بجای توسل به خشونت خواست های برحق کارگران را تامین کنید!

-کارگر با 11 ماه حقوق معوقه به آتش کشیده شد

-پرداخت فقط یکماه حقوق معلمان حق التدریس درسال تحصیلی جدید

-جان باختن یک کارگر براثر سقوط بالابر در مرند

-مرگ کارگر جوان زیر بار شیشه درخیابان استانبول تهران

-آیا میتوان گفت  * کوه موش زایید * !

اندر توافق اتحادیه کارگران صنایع فلز و الکترونیک آلمان با کارفرما

تجمع و اعتراض جمعی ازفارغ التحصیلان بیکاران شوش در مقابل نیشکر هفت تپه

اتحادیه آزاد کارگران ایران: 30 نفر  ازجوانان بیکارو تحصیلکردهی شوش پشت درب های شرکت نیشکرهفت تپه علیه بیکاری و بکار گیری دوباره بازنشستگان در این شرکت دست به تجمعات اعتراضی زدند.

این جوانان میگویند مابرای تحصیلات خودمون خیلی زحمت کشیدیم ،ولی متاسفانه شرکت بزرگ نیشکر هفت تپه که تنها امید ما در این منطقه قرار دارد از بکار گیری ما جوانان سرباز میزند و بازنشسته های شرکت را دوباره بکار میگیرد.

آنان اضافه کردند: در  قسمت صنعت چون کارباتجربه وسختی لازم است ،میشود توجیه پذیر باشد.

ولی درپستهای اداری کشاورزی وحراست وخدماتی وتجهیزات وغیره ما جوانان تحصیلکرده میتوانیم بکار گرفته شویم.

مگرماکم جوان تحصیل کرده داریم ؟

در آخر ازروئسای اداره کار،نماینده مجلس دکترنوری وفرماندارشوش خواستند  تا درجلسه شورای اشتغال این موضوع رامطرح ورسیدگی کنند.

طبق گفته یکی از این جوانان ،صحیح نیست که یک نفر۲حقوق دریافت کند ویک نفرپول نان شب نداشته باشد و مهندس اسدبیگی نبایداجازه بدهد چنین اشخاصی دوباره وارد شرکت شوند.

در این مدت این جوانان تجمعات مکرر در مقابل نیشکر هفت تپه برگزار کرده اند و خواهان اشتغال بکار شده اند.

این جوانان اظهار داشتند تا حصول نتیجه به تجمعات و اعتراضات خود ادام خواهند داد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

20 بهمن 96

گفتگوی رادیو ندا با عثمان اسماعیلی در رابطه با اجرای حکم زندانش

واكنش آموزنده عثمان اسماعيلي، فعال كارگري، به اجراي حكم زندان

عثمان اسماعيلي، فعال كارگري، در گفتگو با راديو ندا – كه با اختلالات متعدد همراه بود و ناتمام گذاشته شد! – پيرامون احضاريه براي اجراي حكم زندان، گفت : ” ما كارگرها چيزي نداريم از دست بدهيم ولي دنياي بهتري را براي انسان ها بوجود مي آوريم!”

گوش کنید:

http://www.radioneda.de/2018/02/09/Osman_Es180208.mp3

نامه پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد به مسئولین جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اعتراضات شرکت نیشکر هفت تپه:

بجای توسل به خشونت خواست های برحق کارگران را تامین کنید!

 

 

 

نامه پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد به مسئولین جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اعتراضات شرکت نیشکر هفت تپه:

بجای توسل به خشونت خواست های برحق کارگران را تامین کنید!

عدم پرداخت به موقع دستمزد در ایران به یک امر عادی تبدیل شده است. بنا به گزارش رسانه ها و تشکل های دولتی، از جمله ایلنا و خانه کارگر، بخش اعظم اعتراضات کارگری در ایران در سال جاری اعتراض به عدم پرداخت به موقع دستمزد ها بوده است. دولت ایران در این زمینه نه تنها مسئولیتی در تعقیب و مجازات کارفرماهای متخلف انجام نمی دهد بلکه در موارد متعددی کارگران معترض به عدم پرداخت به موقع دستمزدها را سرکوب و زندانی می کند. در این مورد شرکت نیشکر هفت تپه یک نمونه مناسب است.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در سالهای اخیر بطور متعدد به عدم پرداخت به موقع دستمزدها دست به اعتراض زده اند. آخرین نمونه این اعتراض شروع اعتصاب کارگران از روز 31 ژانویه ( 11 بهمن) سال جاری می باشد. کارگران این شرکت نه تنها در سال جاری حقوق های معوقه ماههای آبان، آذر و دیماه را دریافت نکرده اند بلکه حقوق معوقه ماههای بهمن و اسفند سال 94 (دو سال تاخیر در پرداخت دستمزدها) را نیز هنوز پرداخت نشده است.

مدیریت شرکت که در اعتصابات پیشین قول پرداخت حقوق معوقه کارگران را داد و به آن عمل نکرد این بار نیز تلاش کرد که با وعده مجدد به اعتصاب کارگران پایان دهد. کارگران که اعتماد خود به قول مدیریت را از دست داده اند تا برآورده شدن خواست خویش به اعتصاب خود ادامه داده و بخش های دیگر گارگری از جمله کارگران کشاورزی نیز به اعتصاب پیوستند.

در پنجمین روز اعتصاب گارد ویژه کارخانه به کارگران حمله کرده و پس از ضرب و شتم 40 نفر از آنان را دستگیر کرد. با وجود آنکه این کارگران بعدا آزاد شدند اما تهدید و ارعاب برای شکستن اعتصاب کماکان ادامه دارد. از جمله لازم به اشاره است که عوامل کافرما قبلا یکی از رهبران کارگری شرکت، اسماعیل بخشی را با ضربات چاقو در بیرون شرکت مضروب کرده بودند.

ما ضمن حمایت کامل از خواست های کاملا به حق کارگران شرکت نیشکر هفت تپه از مسئولین جمهوری اسلامی مصرانه می خواهیم که بنا به ابتدایی ترین قوانین بین المللی کار کارفرمای این شرکت را مجبور به پرداخت بدهی های خود به کارگران کند. این امر در مقاوله نامه های سازمان جهانی کار و قانون کار ایران نیز به روشنی تصریح شده است

ما مصرا می خواهیم:’

* بجای توسل به خشونت خواست های برحق کارگران را تامین کنید

* آمرین و عاملین حمله به اسماعیل بخشی و سرکوبگران اعتصاب کارگران این شرکت شناسایی و مجازات شوند.

پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد – ایران

6 فوریه 2018

کارگر با 11 ماه حقوق معوقه به آتش کشیده شد

اتحادیه آزاد کارگران ایران : دیروز پنجشنبه 19 بهمن بیژن قلوزی کارگر 45 ساله با بیش از 23 سال سابقه کار در کارخانه آسفالت کامیاران به آتش کشیده شد.

طبق خبرهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران این کارگر بابت اعتراض به 11 ماه حقوق  معوقه ی خود به دفتر کارفرما مراجعه میکند و پس از دقایقی پیکر سوخته ی او را به بیمارستان توحید سنندج انتقال میدهند.

طبق گزارش بیمارستان بیژن قلوزی  دچار 80 درصد سوختگی شده است ودر وضعیت کنونی حال وی وخیم گزارش شده و امکان انتقالش به بیمارستانی در اصفهان وجود دارد.

طبق گفته ی کارگران ،در اتاق کارفرما گالون بنزینی قرارداشته و در مشاجره این کارگر با کارفرما مورد استفاده قرار گرفته است.

هنوز اطلاع دقیقی از چگونگی به آتش گرفتن این کارگر وجود ندارد.

کارفرما اظهار میکند که کارگر خود اقدام به خودسوزی نموده اما کارگران ادعا میکنند که کارفرما وی را به آتش کشیده است.

این کارگر متاهل و دارای 5 فرزند کوچک میباشد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

20 بهمن 96

پرداخت فقط یکماه حقوق معلمان حق التدریس درسال تحصیلی جدید

از پنج ماهی که از سال تحصیلی جدید می گذرد تنها یک ماه از حقوق معلمان حق التدریس واریز شده است.

براساس گزارشی که 20بهمن رسانه ای شد،تصور کنید معلمی را که800 هزار تومان نهایت حقوقش است، حالا 4ماه هم هست که حقوقی دریافت نکرده، برای رفتن به کلاس درس خود که در یک روستا برگزار می شود پولی در بساط نداشته باشد، همین معلم در فکر اقساط عقب مانده خودش و هزینه های سرسام آور درمانی خانواده اش است که هنوز بیمه های آنها تمدید نشده اند، حالا او باید سر کلاسی آماده شود که مدیران امیدوار و بانشاط آینده ایران را تربیت کند. این معلم حتی باید محفل خانواده خود را در شب عید 1397 گرم کند و خواسته های خانواده در شب عید را برآورده کند.

حقوق معلمان حق التدریس حدود یک سوم معلمان رسمی است و همین مقدار کم، بعد از ماه ها چشم انتظاری واریز نشده است. این درحالی است که معلمان حق التدریس علاوه بر دریافتی کمتر هیچ کدام از مزایاییک معلم عادی را ندارند و علاوه بر آن، معضلات و مشکلات بیشتری را هم تحمل می کنند.

سقف دریافتی حقوق این معلمان چیزی حدود 800 هزار تومان است که آن هم به موقع واریز نمی شود، بیمه های آنها نیز در اسرع وقت واریز نشده و به همین دلیل در استفاده از خدمات درمانی دچار مشکل شده اند.

یکی از این معلمان با بیان این نکته که معلمان حق التدریس باید هزینه مسافت های طولانی سفر به روستای محل خدمت خود را هم بدهند اینگونه درخواست خود را مطرح کرده است:

این۷۸۸۰۰۰تومان حقوقی که درنظرگرفته اید را ماهیانه پرداخت کرده و بیمه های ما را در اسرع وقت واریز نموده تا هزینه های درمانی مان کاهش پیداکند. یادآوری این موضوع بد نیست که اکثر ما در روستاها مشغول تدریس بوده و هزینه رفت و آمد و… را نقدا روزانه پرداخت میکنیم که همان هم طی این۵ماه کم نیست لذا پرداخت ماهیانه حقوق تقاضای زیادی نیست. ما خود را موظف به انجام وظیفه میدانیم اما به دلیل مشکلات اگر این موضوع حل نشود بدلیل اینکه از پس مخارج خانواده و فرزندان خود برنمی آییم ناچاریم مابقی سال تحصیلی کلاس هارا با نقایصی اداره کنیم که قطعا وجهه ی  خوبی نزد اولیاء محترم دانش آموزان ندارد اما باور بفرمایید که سختی شرایط را بیشتر تحمل نداریم.

یادآوری:معلمان حق التدریس به معلم هایی اطلاق می شود که توانایی علمی و عملی تدریس را داشته و به صورت پاره وقت در آموزشگاههای دولتی وزارت آموزش و پرورش تدریس می کنند و حقوق خود را از محل منابع وزارت آموزش و پرورش دریافت می کنند تا کمبود نیروی این وزارت خانهی حساس را جبران کنند.

درحال حاضر 121هزار معلم حق التدریسی مشغول به کار هستند وبا مشکلات عدیده ای چون مبهم بودن وضعیت استخدامی دست و پنجه نرم می کنند.

جان باختن یک کارگر براثر سقوط بالابر در مرند

ظهر روزجمعه بیستم بهمن ماه،یک کارگر در مرند براثر سقوط بالابر جانش را ازدست داد.

وحید شادی‌نیا، سخنگوی اورژانس استان آذربایجان‌شرقی در تبریز ضمن تشریح این حادثه اظهار کرد: ظهر امروز (جمعه) گزارش حادثه در یک ساختمان نیمه کاره به اورژانس مرند اطلاع داده شد که در پی آن، سریعا اورژانس عازم محل شد.

وی گفت: طبق گزارش کارشناسان اعزامی اورژانس، سقوط بالابر بر روی کارگر حین فعالیت باعث فوت وی شده بود.

سخنگوی اورژانس استان آذربایجان‌شرقی تاکید کرد:اورژانس پس از حضور در صحنه، مرگ کارگر 40 ساله را تایید کرد.

مرگ کارگر جوان زیر بار شیشه درخیابان استانبول تهران

کارگرجوانی که پشت وانت در کنار بار شیشه ایستاده بود دچار حادثه ای مرگبار در خیابان استانبول  تهران شد.

آیا میتوان گفت  * کوه موش زایید * !

اندر توافق اتحادیه کارگران صنایع فلز و الکترونیک آلمان با کارفرما

سرانجام پس از شش دور مذاکره بین نمایندگان اتحادیه کارگران فلز والکترونیک آلمان و نماینده کارفرما آنان به توافق های زیر برای پایان دادن به اعتصاب هایی که از دوهفته پیش بصورت محدود و جهت اخطار و پای میز مذاکره کشاندن کارفرما برگزار میشد ، دست یافتند.

— از اول آپریل 4.3 درصد به حقوق کارگران افزوده خواهد شد.علاوه برآن کارفرما موظف شد برای ماه ژانویه تا مارس 100یورو به حساب کارگران واریز کند.و برای جوانانی که درصنایع فلز و الکترونیک دوره کارآموزی را میگذرانند این مبلغ 70 یورو خواهد بود.

— از سال 2019 به همه کارگران  یکبارمبلغ 400 یورو وبه کارآموزان  مبلغ 200   یورو پرداخت خواهد شد. ونیز 27.5 درصد یکماه  ازحقوق، درصورتی به حساب کارگران واریز خواهد شد. که کارخانه از رشد و وضعیت خوب اقتصادی برخوردارباشد.

— کارگرانی که بچه دارندویا از والدین خود پرستاری ویا بصورت شیفت کار میکنند  و دوسال سابقه کار دارند میتوانند درعوض دریافت 27.5 درصد،از 8 روز مرخصی اضافی درسال استقاده کنند. علاوه برآن این کارگرن میتوانند زمان  کارشان را از شش ماه تا دوسال برمبنای هفته ای 28 ساعت کاهش دهند. بعد از پایان این مدت آنان میتوانند دوباره درجهت تمدیدیا بازگشت کامل به کار با کارفرما مذاکره کنند. پذیرش این بند منوط برآنست که درصورت نیاز کارخانه به نیروی کار، کارفرما مجاز خواهد بودبا کارگرانی  که استخدام میکند قرارداد جمعی جدیدی برمبنای 40 ساعت کار درهفته تنظیم کند.( این قرارداد قبلا 35 ساعت کار در هفته بود.)

— کارآموزان صنایع فلز و الکترونیک از این پس برای آماده گی در هر امتحان نهایی 2 روز تعطیلی خواهند داشت.

— توافق های بالا برای مدت بیست و هفت ماه و برای جنوب غربی آلمان (البته نانوشته این قرارداد برای کل این صنایع در آلمان است. تنها در شرق آلمان با منبا قرارگرفتن این قرارداد، باتوجه به کاهش دستمزدها در آنجا میتواند اندکی تفاوت داشته باشد.) میباشد.

واقعی آنست اتحادیه کارگران صنایع فلزو الکترونیک که بیش  ازدو میلیون و دویست هزار عضو دارد ازقدرتمندترین و بانفوذترین تشکل کارگری آلمان است.که باطرح خواست کاهش ساعت کار از 35 ساعت به 28 ساعت درهفته درکنار خواست افزایش دستمزد شش درصدی به میدان آمد. که بارقه ای ازتعجب و امید را درمحافل کارگری برانگیخت.تعجب از این لحاظ که درشرایطی که تهاجم نولیبرال ها همچنان و با گستاخی تمام بخصوص با روی کار آمدن ترامپ ادامه دارد. و علاوه برآن باتوجه به سیاست وهمکاری مشخص و بابرنامه دولت مرکل با ماکرون دراجرای آنچه در دوره دولت گرهارد شرودر و یوشکا فیشر (دولت متشکل از سوسیال دمکراتها و سبزها) علیه کارگران ومزد بگیران در آلمان با عوامفریبی باورنکردنی پیش رفت ؛ در فرانسه دنبال میشود ؛ طرح چنین خواستی از سوی اتحادیه فلز و الکترونیک چه میتواند ، باشد.آنهم با توجه به اینکه اکثر رهبران اتحادیه از اعضای حزب سوسیال دمکراتیک  آلمان هستند. که خود این حزب در دو دهه گذشته در حکومت حضور داشته است. واکنون نیز پس از چهارماه پا درهوابودن تشکیل دولت مرکل ، تحت رهبری حزب دمکرات مسیحی ؛ در صدد تشکیل دولت با آنان پس از چانه زنی های زیاد برآمده است !؟.

امید برانگیز بود چون در شرایطی  که در سالهای گذشته افزایش ساعت کار و اضافه کاری درکنار کاهش درآمدها که عمدتا بدلیل شرایظ تهاجم سیاست اقتصادی نئولیبرالی به کارگران تحمیل شده بود؛ این میتوانست بازگشتی به شرایط انسانی تر در مناسبات کار و زندگی کارگران ومزد بگیران باشد و آغاز دور جدیدی از مبارزه علیه تهاجم سرمایه را نوید میداد. خواستی که به کرسی نشستن  آن عملا ناقوس پایان تهاجم نولیبرال ها را در اروپا ؛ که اکثریت قریب باتفاق کارگران ونیروی کار در آن هستی خودرا درچند دهه گذشته برباد رفته می بینند واز بی آینده گی رنج می برند ،به صدا در میآورد.

خوشبینان  به رویا فرورفتند . و چشم بر واقعیت بستند.بنابراین از تحلیل درست وامانده آرزو را فریادکشیدن !

رهبرانی که بنام کارگران چنین خواستی را مطرح کردنداول آنکه میدانستند طبق قوانینآلمان هرکسی که بچه ویا بیمار و یا والدین  سالمند داشته باشد ،که نیاز به پرستاری دارند ، میتوانند با کاهش ساعت  کارتا حد صفر (  دو تا سه سال) به نگه داری آنان بپردازند.درصورت عدم موافقت کارفرما با این خواست میتوان به دادگاه مراجعه کرد.درهمین راستا در صورت عدم توانایی مالی شخص *پرستار* دولت مزایایی برای او از جیب مالیات دهندگان نه کارفرما !  در نظر میگیرد.

آنچه اما نمایندگان آتحادیه کارگران صنایع فلز و الکترونیک بعنوان خواست مطرح کردند ؛ اول آنکه موضوع پرستاری از بچه و یا افراد سالمند خانواده  درآن مطرح نشده بود !؟ بلکه کاهش ساعت کار در هفته از 35 ساعت به 28 ساعت بود.دوم آنکه کارفرما بدون کاهش دستمزد، کاهش ساعت کار را بپذیرد! اینهمه در شرایطی مطرح شد که صنایع فلز و الکترونیک آلمان با افزایش تولید و فروش بی سابقه در چند سال گذشته  سودهای نجومی کسب کردند. تنها دایملر بنز در سال گذشته بالاییازده  میلیاردیورو سود خالص داشت و ازمیان صد کارخانه بزرگ تولیدی در بخش فلز و الکترونیک هفتاد وشش تای آنها در کسب سود رکورد شکستند! و بیکاری در آلمان بنحو باورنکردنی کاهش یافت.وکارخانه ها با کمبود کارگر ماهر مواجه اندو..

جالب آنست که درست با اولین اعتصاب کارگران صنایع فلز و الکترونیک، کارفرما با درخواست کامل افزایش دستمزد موافقت کرد.تا بتواند با مقبولیت بخشیدن به خواست کارگران در کنار عوامفریبی های نمایندگان کارگران ساعت کاررا بالا ببرند.که همین اتفاق هم بدون اما و اگر وبسرعت افتاد. آنان به یکباره در روز دوشنبه در همه موارد به توافق رسیدند ! .مابه ازای چندنفرکه بدلیل شرایط ویژه  خانواده گی وبرابربا مصوبه قانونی دولت میتوانند ساعت کار خودرا کاهش دهند؛ منبعد از این برابر قرارداد جمعی جدید که با کارگران  بسته میشود ؛آنان بایددرهفته نه 35 ساعت ، بلکه چهل ساعت در هفته کار کنند !

اینجاست که حتی از گفتن * کوه موش زایید *نیز باید ابا داشت !

اتحاد بین المللی درحمایت از کارگران در ایران_ آلمان

09.02.2018

بیستم بهمن ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com