اخبار و گزارشات کارگری 20 و 21 دی ماه 1398(ویژه اعتراضات نسبت به قتل سرنشینان هواپیمای اوکراینی)

admin   ژانویه 12, 2020   دیدگاه‌ها برای اخبار و گزارشات کارگری 20 و 21 دی ماه 1398(ویژه اعتراضات نسبت به قتل سرنشینان هواپیمای اوکراینی) بسته هستند

بایگانی

«با اتحاد پیروز میشویم، با افتراق شکست میخوریم»

تجمعات اعتراضی نسبت به قتل  سرنشینان هواپیمای اوکراینی:

+ دانشگاه پلی‌تکنیک تهران

بعد از ظهر روز شنبه 21 دی ماه،در ادامه تجمع  دانشجویان پلی‌تکنیک تهران در دانشگاه،صدها نفر از اهالی تهران منجمله جوانان  برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به قتل  سرنشینان هواپیمای اوکراینی،گرامیداشت خاطره این جان باختگان وهمدردی با خانواده هایشان مقابل این دانشگاه  درخیابان حافظ تجمع کردند ولحظه به لحظه برتعدادشان افزوده می شد وسپس با سردادن شعار هایی بطرف چهار راه  کالج وولی عصر راهپیمایی کردند.

این تجمع چندهزار نفره تاشب ادامه پیدا کرد وگزارش ها حاکی است که نیروهای انتظامی بسوی تجمع کنندگان گاز اشک آورشلیک کردند.

+ دانشگاه صنعتی شریف – خیابان آزادی

عصر روز شنبه 21 دی،تجمع مشابهی دردانشگاه صنعتی شریف و مقابل سردرش در خیابان آزادی باشرکت دانشجویان وجمعی از اهالی تهران برگزارشد.

+ دانشگاه تهران – خیابان انقلاب

غروب روز شنبه 21 دی،خیابان انقلاب ،مقابل دانشگاه تهران نیز شاهد تجمع اعتراضی مشابهی باشرکت دانشجویان وجمعی از اهالی پایتخت بود.

+ دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

ظهر روز شنبه 21 دی نیز،جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران با تجمع در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران روشن کردن شمع ، و نصب عکس‌هایی از سرنشینان به قتل رسیده هواپیمای اوکراینی یادشان را گرامی داشتند و یکی از دانشجویان دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران با نواختن ساز با خانواده ها و بازماندگان این فاجعه انسانی همدردی کرد.

+دانشگاه علامه طباطبایی تهران

روز شنبه 21دی،دانشجویان دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی تهران با تجمع،روشن کردن شمع ونصب دست نوشته هایی با گرامیداشت خاطره این به قتل رسیدگان و همدردی با خانواده هایشان اعتراضشان را نسبت به این جنایت هولناک ودروغ پراکنی بعدش برای لاپوشانی بنمایش گذاشتند.

+دانشگاه صنعتی خواجه نصیر

روز شنبه 21 دی،جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی باهمراهی تعدادی از بستگان جانباختگان هواپیمای اوکراینی باتجمع در دانشکده مکانیک این دانشگاه وبرافراشتن دست نوشته هایی ضمن گرامیداشت خاطره این عزیزان اعتراضشان را نسبت به مسببان این جنایت هولناک ودروغ پردازی هایشان بنمایش گذاشتند.

+ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

شنبه شب(21دی)، جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با تجمع و روشن کردن شمع و گذاشتن گل و عکس  عزیزان به قتل رسیده یادشان را گرامی داشته وهمبستگیشان را با خانواده هایشان اعلام کردند.

+دانشجویان دانشگاه مازندران(بابلسر)

شنبه شب (21دی)،جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های مازندران دربابلسرباتجمع وروشن کردن شمع یاد جان‌باختگان این فاجعه را گرامی و با خانواده‌های آنان ابراز همدردی کردند.

+ دانشگاه فردوسی مشهد

عصر روز چهارشنبه 21 دی،جمعی از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با تجمع در دانشکده مهندسی این دانشگاه و روشن کردن شمع،ضمن گرامیداشت یاد عزیزان به قتل رسیده با سردادن شعارهایی اعتراضشان را نسبت به این جنایت،دروغ پردازی ها ومسببانشان بنمایش گذاشتند.

+تجمعات دراصفهان، بندرعباس،سنندج،رشت،لاهیجان،همدان و……

آخرین گزارشات،تصاویر و ویدئوهای درشبکه های اجتماعی حاکی از برپایی تجمعاتی برای گرامیداشت خاطره به قتل رسیدگان واعتراض به این جنایت هولناک ودروغ پردازی های پس از آن در شهرهای مختلف کشور منجمله دراصفهان، بندرعباس،سنندج،رشت،لاهیجان،همدان می باشد.

متاسفانه تا تنظیم این گزارش موفق به جمع آوری گزارشات دقیقی نشدیم.

شعارها یی که امروز وامشب در تهران وشهرستان ها سرداده شد:

«فرمانده‌ی کل قوا   استعفا استعفا»

«مسئول بی کفایت   استعفا استعفا»

«استعفا کافی نیست  محاکمه لازم است»

«مرگ بر دروغگو»

«بترسید بترسید ما همه با هم هستیم»

«1500 نفر کشته‌ی آبان ماست»

«ننگ ما ننک ما صدا و سیمای ما»

«سپاهی حیا کن / مملکتو رها کن»

«فریاد!فریاد! از این همه بیداد»

«سپاە بی کفایت  عامل ننگ ملت»

«خامنه ای به هوش باش ما ملتیم نه اوباش»

«سلیمانی قاتله  رهبرشم خائنه»

«بسیجی بی غیرت  عامل قتل ملت»

«دشمن ما همینجاست  دروغ میگن آمریکاست»

«این همه سال جنایت مرگ بر این ولایت»

«جمهوری اسلامی نمی خوایم! نمی خوایم!»

«انتقام سخت رو از من و تو می گیرن»

«به من نگو فتنه گر! فتنه تویی ستمگر!»

«دیکتاتور سپاهی  داعش ما شمایی»

«ننگ ما ننگ ما   رهبر الدنگ ما»

«خامنه‌ای حیا کن  مملکتو رها کن»

«سپاه جنایت می کند رهبر حمایت می کند»

«مرگ بر دیکتاتور»

«توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه»

akhbarkargari2468@gmail.com