اخبار و گزارشات کارگری 21 آبان ماه 1398

admin   نوامبر 13, 2019   دیدگاه‌ها برای اخبار و گزارشات کارگری 21 آبان ماه 1398 بسته هستند

«با اتحاد پیروز میشویم، با افتراق شکست میخوریم»

پژواک صدای کارگران حق طلب  بازداشتی شهرداری کوت عبدالله باشیم

– درباره تجمع بازنشستگان مقابل مجلس وسازمان برنامه و بودجه

– تجمع  اعتراضی بازنشستگان متروتهران نسبت به عدم پرداخت مطالبات  مقابل شورای شهر تهران

– تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات استان یزد نسبت به عدم همسان سازی حقوق مقابل ساختمان مخابرات مرکزی

– ادامه تجمعات کارگران شهرداری شوشتر برای حذف پیمانکاران وعقد قراردادمستقیم

– ادامه اعتراضات درمجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه و وعده پرداخت حقوق معوقه تا پایان ماه جاری

– تجمع اعتراضی کارکنان مراکز علمی کاربردی  نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل مجلس

– گرم شدن بازار وعده و وعیدها پس از تجمع اعتراضی کارگران فاز2پالایشگاه آبادان نسبت به اخراج از کار وعدم پرداخت چند ماه حقوق

– روز چهارشنبه 22 آبان دادگاه ندا ناجی برگزار خواهد شد

– مخالفت مجدد وزارت اطلاعات با ادامه تحصیل سها مرتضایی!

– کانون صنفی معلمان ایران (تهران):چهارشنبه ها با کانون

– اعتراض کشاورزان شهرستان رودان نسبت به قیمت پایین محصول بادور ریختن بادمجان ها

– جان باختن 2کارگر حین جوشکاری در محمدیار نقده براثر انفجار

– برق گرفتگی دو کارگر اداره برق اصفهان روی ترانس

– مصدومیت کارگر کارخانه فولاد اردکان براثرسقوط از ارتفاع

– جان باختن یک کولبر براثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی

*درباره تجمع بازنشستگان مقابل مجلس وسازمان برنامه و بودجه

صبح روز سه شنبه 21 آبان،جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی، کشوری ولشکری درپی فراخوانی که از روزهای پیش درشبکه های اجتماعی منتشر شده،علیرغم حضور گسترده نیروهای امنیتی و انتظامی مقابل مجلس اجتماع کردند وبابرافراشتن پلاکاردها وسردادن شعارها اعتراضشان را نسبت به عدم پاسخگویی به خواسته های برحقشان بنمایش گذاشتند.

بنابه گزارشات منتشره،نیروهای سرکوبگرحاضرین رابزور روانه مترو میکردند وبیش از 10نفراز بازنشستگان معترض را بازداشت کردند.سرکوبگران تلفن های همراه تعداد زیادی از بازنشستگان را بزورضبط کردند.

نیروهای امنیتی همچنین مقابل سازمان برنامه و بودجه اجازه ایستادن به بازنشستگان نمی دادند و همه را پراکنده می کردند.

گزارش رسانه ای شده:

تعدادی از بازنشستگان بازهم مقابل مجلس رفتند

این بازنشستگان که بیشتر آنها مستمری‌بگیر صندوق کشوری و تامین اجتماعی هستند، مهم‌ترین خواسته‌های خود را اینگونه مطرح می‌کنند:

– ما از کلیه دستگاه‌های قانون‌گذاری و اجرایی، مصرانه خواستار اجرای قانون همترازی مصوب سال 86 مجلس هستیم.

– ما مصرانه خواستار تصویب متمم افزایش 50 درصدی افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان برای نیمه دوم سال 98 هستیم.

– ما مصرانه خواستار تعیین جدول زمان‌بندی پرداخت بدهی 250 هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق تامین اجتماعی هستیم.

این بازنشستگان همچنین خواستار ارتقای خدمات درمانی و بهداشتی هستند و می‌گویند بیمه تکمیلی ناعادلانه و ناکارآمد است.

سیاست گرسنگی و تازیانه!

لشکرکشی نظامی-امنیتی و کنترل پلیسی محل تجمع مستقل بازنشستگان در روز یکشنبه 19 آبان و تکرار این سیاست در 21 آبان، حکایت از تصمیم و اراده ای ست که هیچ تجمعی را با هر مضمونی ولو با فراخوان تضرع آموز ومنطبق با قوانین حکومت بر نمیتابد و آشکارا اندک حقوق تصریح شده در قانون اساسی را نیز تحمل نخواهد کرد.

دیگر حق و حقوق قانونی عملاً درهیچ مقیاسی امکان ظهور و بروز ندارد ولو اینکه مطالبات برحق، قانونی و صلح طلبانه بازنشستگانی باشد که با استناد به مصوبات موجود خواهان اجرای آن ها شده اند!!

با توجه به این دو رویداد که برای نخستین بار در مورد بازنشستگان جلوی چشم بهت زده جامعه و رسانه های ارتباط جمعی به نمایش درآمد، ما بازنشستگان

صندوق های مختلف، با تصمیم و عزم و اراده ای محکمتر در مصاف با این رویکرد بشدت ظالمانه خواهیم رفت.

تجربه تاریخی نشان داده است که نمیتوان جامعه ای هم در گرسنگی و فشارهای معیشتی نگهداشت و هم سرکوب کرد.

در نتیجه در فرصت مناسب برای پیگیری مطالبات و با تکیه بر عهد و پیمان جمعی خود که بارها اعلام کرده ایم:  «تاحق خود نگیریم، ازپای نمی نشینیم»،  به تجمع فراگیر دیگری دست خواهیم زد.

شورای بازنشستگان ایران

21 آبان 98

دولت شمشیرش را از رو بسته!

 

طی روزهای اخیر در تاریخ ۱۹ و ۲۱ آبان دو تجمع گسترده بازنشستگان به شدت سرکوب شده است؛ در واقع از ما می خواهند:

▪در مورد ابتدائی ترین حقوق حیاتیمان اعتراضی نباشد و قانونی را که مصوب خودشان است، مطالبه نکنیم.

▪در باب حقوق بین ۱/۵ تا ۲/۵ میلیون خود که حدود ۴ برابر زیر خط فقر است سکوت کنیم.

▪از دو بیمه بی فایده ی درمانی و تکمیلی خود که در این سنین بسیار ما را نیازمند کرده، شکایتی نداشته باشیم.

▪دست اختلاسگران صندوقها و دیگر دزدیها باز باشد و ما سر خم کنیم.

آیا بازنشستگانی که به طور مسالمت آمیز طی این چند سال مسیرهای قانونی را طی کرده اند درخور چنین سرکوبی هستند؟!

⁉دولت را چه می شود؟ مجلس چه جوابی دارد؟ قوه قضائیه باید پاسخگو باشد.

بی شک بازنشستگان از حقوق خود که برای بقا به آن نیازمندند کوتاه نخواهند آمد و خواسته های خود را پی می گیرند.

اتحاد بازنشستگان

در باره‌ی تجمعی که برگزار نشد

صبح‌گاه یکشنبه نوزدهم بهمن مجموعه‌ای از عوامل مختلف نیروی انتظامی، پلیس یا نیرو های ویژه ضد شورش، لباس شخصی‌ها و شمار زیادی پلیس زن بسیج شدند و محدوده میدان بهارستان، ایستگاه مترو، مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه را به کنترل خود درآوردند تا با خشونت تمام از تجمع عده‌ای زن و مرد سالمند بازنشسته ، که شمار آن ها بنا به برخی برآوردها به دو هزار تن می‌رسید، جلوگیری کنند. اراده نیروهای بسیج شده در اجرای فرمان ماموریت خود به قدری زیاد و قوی بود که اضافه بر این که در منطقه یاد شده اجازه هیچ توقفی را به کسی نمی دادند، حتا در جاهایی از حرکت بیش از دو یا سه نفر با یکدیگر نیز با تندی و خشونت جلوگیری می کردند. در ادامه پس از ضرب و شتم هایی چند، گروه زیادی بازداشت شده به بازداشتگاه موقت انتقال یافتند. تا پایان وقت اداری همین روز تمامی بازداشت شدگان، به استثنای دو یا سه نفر که به بازداشتگاه اوین انتقال یافتند، آزاد شدند.

خبر از هر جهت تاسف بار و بر اساس معیارهای یک حکمرانی انسانیِ مبتنی بر مبانی آزادی، دموکراسی و عدالت از دو جهت شرم آور است؛ نخست آن که چرا شرایط زیست و برخورداری جمعیت چند میلیونی بازنشسته باید این چنین باشد؟ بازنشستگانی که بطور میانگین هر یک در این سرزمین ۳۰ سال کار و زندگی شرافتمندانه‌ای داشته‌اند اکنون با حقوق های بازنشستگی کمتر از یک سوم خط فقر و بدون برخورداری از امکانات رفاهی و بهداشتی و دسترسی به مسکن مناسب، باید تا این اندازه در شرایطی نامناسب و دور از شان و کرامت انسانی یک شهروند باشد که به رغم ابتلا به انواع بیماری‌ها و ناتوانی‌ها مجبور به تجمع‌های اعتراضی مکرر بشوند؟ تجمع هایی که به دلیل بی توجهی مسئولان تاکنون هیچ نتیجه مثبتی هم در پی نداشته است. دوم؛ شرم‌آور است زیرا: در جامعه‌ای که مسئولان آن در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌ها، به ویژه در هنگامه‌های انتخابات و نیاز به صندوق رای، همگی در ظاهر بر آزادی و حق اعتراض مسالمت آمیز تمامی شهروندان تاکید دارند چرا باید با یک حرکت اعتراضی، آن هم گروهی زن و مرد بازنشسته، این گونه با خشونت برخورد شده و از برگزاری آن جلوگیری بشود.

تجمع کنندگان چه کسانی بودند؟

تجمع کنندگان گروه‌هایی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری شامل معلمان، کارمندان، کارکنان صنایع فولاد و… بودند که به مجموعه‌ی شرایط زندگی خود اعتراض دارند. بازنشستگان اضافه بر تحمل هزینه های سنگینِ، نسبت به درآمد، زندگی یک خانواده معمولی در شرایط حاضر، به دلیل سالمندی درگیر انواع بیماری‌ها و ناتوانایی‌هایی هستند که برای معالجه یا کنترل آن ها به دلیل نبود پوشش کامل خدمات بیمه‌ای هزینه‌های سنگینی را باید بپردازند. باز هم به دلیل سالمند بودن و داشتن موقعیت” بزرگی” در خانوده و فامیل ناگزیر از رفت و آمدها و پذیرایی از مهمان هایی در همین ارتباط و پرداخت هزینه های قابل ملاحظه‌ای هستند. به دلیل شرایط نامناسب کار در ایران و تقسیم نادرست مزد دریافتی به بخش‌های مختلف و نام‌های گوناگون، کارگران و تمامی حقوق بگیران در هنگام بازنشسته شدن و محاسبه حقوق بازنشستگی (توسط صندوق های بازنشستگی) یکباره بخش قابل توجهی از دریافتی ماهانه خود را از دست می دهند. با این همه بر اساس یک سنت بسیار نادرست، در پایان سال و هنگام افزایش سالانه مزدها، که خود داستانی پراز آب چشم است، همه ساله میزان افرایش حقوق و مستمری بازنشستگان چند درصد کمتر از افزایش مزد مصوب همان سال اعمال می شود. ادامه این روند به معنی فقیرتر شدن تدریجی بازنشستگان است.

بازنشستگان، اعم از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و یا صندوق های دیگر، علی‌الظاهر دارای ” کانون‌ها ” تشکل‌های صنفی‌ای هستند که بر حسب قاعده باید از منافع بازنشستگان دفاع کند. این نهادها که گویه ای دیگر از تشکلهای رسمی کارگری هستند به دلیل دقیقاٌ مشابه، نه مستقل از نفوذ و دخالت دولت و دستگاه‌های قدرت هستند و نه فرایندی دمکراتیک و سالم برای گزینش هیات مدیره‌ها و ارکان رهبری و هدایت در خود دارند و به همین دلیل نه تنها کارآمد و مورد اعتماد انبوه بازنشستگان نیستند بلکه پایگاه و موقعیتی هستند برای تقسیم درآمد و رانت‌های متعلقه در میان وابستگان و خودی‌ها. بی جهت نیست که ترکیب هیات مدیره ها در طول چندین دوره انتخابات (و طی یک یا دو دهه) تغییری نمی‌کنند، فقط اشخاص جابجا شده و درصورت فوت جایگزین می‌شوند و هرگز و با هیچ ترفندی حاضر به ترک موقعیت جایگاه خود نیستند. در چنین شرایط و اینچنین اوضاعی است که با پدیدار شدن امکانات ارتباطی مدرن (گوشی های پیشرفته‌ی هوشمند و امکاناتی چون واتساپ و تلگرام و .. ) کم کم درمیان بازنشستگانِ سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف به تدریج گروه‌هایی، البته در فضای مجازی، با نام و نشان های ویژه خود بازنشستگان پدیدار شدند.

این گروه‌ها مستقل از تشکل‌های رسمی توانستند در فضای مجازی با یکدیگر ارتباطاتی برقرار کنند. و بطور جمعی در مقابل سازمان برنامه و بودجه و یا مقابل مجلس قانون‌گزاری اعتراضاتی را، هر چند کم جمعیت) به نمایش بگذارند که البته تا کنون کسی هم پاسخگوی این اعتراضات نبوده است. سرانجام برای رساتر شدن فریاد اعتراضات، درفضای مجازی به تمامی بازنشستگان، برای برگزاری یک تجمع اعتراضی و بزرگتر و رساندن صدای اعتراض خود به گوش نمایندگان مجلس و مسئولان سازمان برنامه، فراخوان داده می شود. ۱۷ گروه از بازنشستگانِ سازمان های مختلف به این فراخوان پاسخ مثبت داده و روز ۱۹ آبان اقدام به برگزاری این اعتراض می کنند. اقدامی که همان اولین و دقایق با خشونت و تهدید و بازداشت مواجه و سرکوب شد و این سزاوار بازنشستگان نبود.

تجمع بازنشستگان و اعتراض مسالمت‌آمیز آنها به وضع زیست و معیشت خود، مطابق با اصل بیست و هفتم قانون اساسی آزاد و قانونی بوده و ممانعت از برگزاری و اقدام به خشونت در جلوگیری از برگزاری این تجمع عملی خلاف قانون و نقض آزادی و حقوق شهروندی مردمان است. هیچ یک از بازداشت شدگان و یا کسانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند نه هیچ جرم اثبات شده ای در پرونده داشته اند و نه جرم مشهودی را مرتکب شده اند که به استناد آن ضابطین قوه قضایه موظف به بازداشت آنها باشند و نه جزو مجرمان خطرناک هستند که عوامل نیروی انتظامی برای پیشگیری از جرم آنها را بازداشت کنند.

مجریان و دستوردهندگان این رخداد مانع آزادی بازنشستگان، در استفاده از حق قانونی خود نسبت به اعتراض به وضع موجود، و مرتکب تخلفِ ضرب و شتم و بازداشت غیرقانونی شده اند. امروز برهمگان ناروشن است که منشاء این اقدام غیرقانونی و خشونت آمیز کدام سازمان و ارگان بوده است؟ نیروی انتظامی – ضابطین قوه قضایی یا … .

به هرحال وظیفه قوه قضاییه و مدعی العموم است که به مثابه نهاد رسیدگی کننده به دعاوی و برقراری عدالت در جامعه به این بی عدالتی و جور رفته بر بازنشستگان رسیدگی کند. مرتکبان به جرم “تجاوز به آزادی و ضرب و شتم شهروندان” را محاکمه و مجازات کرده بازداشت شدگان را بی درنگ آزاد کند و ترتیبی بدهد که از کلیه کسانی که مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته اند عذرخواهی شود و جبران خسارت گردد.

کاظم فرج الهی/ بیستم آبان ماه 98

*تجمع  اعتراضی بازنشستگان متروتهران نسبت به عدم پرداخت مطالبات  مقابل شورای شهر تهران

صبح روزسه شنبه 21آبان،  جمعی از بازنشستگان مترو تهران برای بنمایش گذاشتند اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان دست به تجمع مقابل شورای شهر تهران زدند.

*تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات استان یزد نسبت به عدم همسان سازی حقوق مقابل ساختمان مخابرات مرکزی

روزسه شنبه 21آبان،جمعی از بازنشستگان مخابرات استان یزد دراعتراض نسبت به عدم همسان سازی حقوق مقابل ساختمان مخابرات مرکزی استان درشهر یزد اجتماع کردند.

بنابه گزارش رسانه ای شده،جمعی از بازنشستگان مخابرات منطقه یزد، صبح روز سه‌شنبه با حضور در مقابل مخابرات مرکزی شهر یزد، رسیدگی به مطالبات خود را خواستار شدند.

به هنگام سازی و اجرای طرح طبقه‌بندی کارکنان مخابرات، مهمترین خواسته این تجمع کنندگان است.

*ادامه تجمعات کارگران شهرداری شوشتر برای حذف پیمانکاران وعقد قراردادمستقیم

روز سه شنبه 21آبان،کارگران خدمات موتوری شهرداری شوشتر برای حذف پیمانکاران وعقد قراردادمستقیم مقابل ساختمان شورای شهرتجمع کردند.

برپایه گزارش رسانه ای شده،صبح روز سه‌شنبه21آبان،حدود 50نفر از100کارگرشاغل دربخش واحد خدمات موتوری شهرداری شوشتر که به صورت پیمانکاری مشغول کارند، با تجمع مقابل ساختمان شورای شهرخواستار پیگیری وضعیت شغلی و استخدامی خود با کارفرما شدند.

یکی از کارگران حاضر در این اجتماع اعتراضی گفت: اعتراض‌ امروز کارگران خدمات موتوری برای مشخص شدن وضعیت شغلی آنها برپا شده است. این  کارگران خواستار حذف پیمانکاران در مجموعه شهرداری هستند.

او با اشاره به اینکه به صورت پیمانی در  چندین شرکت پیمانکاری به کار خدماتی مشغول هستیم، گفتند: می‌خواهیم وضعیت استخدامی ما به قرارداد مستقیم تبدیل شود.

*ادامه اعتراضات درمجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه و وعده پرداخت حقوق معوقه تا پایان ماه جاری

روزسه شنبه 21آبان برای نهمین روز،جمعی از کارگران بخش کشاورزی باهمراهی تعدادی از کارگران بخش صنعت مقابل ساختمان مدیریت شرکت تجمع کردند.

براساس گزارشات منتشره درشبکه های اجتماعی،تعدادی از کارگران سخنانی درسنگرایراد کردند وسخنرانی با تاکید برقانون بطور سربسته ازپیگیری ها از مجاری قانونی منجمله شورای اسلامی کاربرای تحقق خواسته ها خبرداد.

تجمع کنندگان بارها با سردادشعار«اتحاد اتحاد » برحفظ اتحاد کارگران بخش های مختلف این مجتمع برای دستیابی به مطالباتشان تاکید کردند .

همچنین بنابه گزارش رسانه ای شده،روزسه شنبه 21آبان، احسان اله اسدبیگی،رییس هیات مدیره شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه به خبرنگار رسانه ای گفت: تلاش بر این است که حقوق معوقه کارگران قسمت کشاورزی شرکت تا پایان آبان‌ماه پرداخت شود.

*تجمع اعتراضی کارکنان مراکز علمی کاربردی  نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل مجلس

روز سه شنبه 21آبان،جمعی از کارکنان بیکارشده مراکز علمی کاربردی جهت بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی برای باری دیگرمقابل مجلس تجمع کردند.

*گرم شدن بازار وعده و وعیدها پس از تجمع اعتراضی کارگران فاز2پالایشگاه آبادان نسبت به اخراج از کار وعدم پرداخت چند ماه حقوق

بدنبال تجمع اعتراضی روز دوشنبه 20آبان کارگران فاز2پالایشگاه آبادان نسبت به اخراج از کار وعدم پرداخت چند ماه حقوق،بازار و وعده و وعیدها گرم شد.

درهمین رابطه روز سه شنبه 21آبان،معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری آبادان به خبرنگار رسانه ای گفت: مشکل تمدید بیمه درمان کارگران فاز2 پالایشگاه آبادان برطرف شد.

وی افزود:پیگیریهای لازم انجام شده و با کمک مدیر کل تامین اجتماعی استان خوزستان پیمانکار فاز2 متعهد به پرداخت حق بیمه کارگران به صورت اقساطی شد لذا کارگران برای تمدید دفترچه بیمه خود مشکلی ندارند.

وی ادامه داد: همچنین در جلسه بررسی مشکل کارگران مقرر شد 24 ساعت آینده پیمانکار نسبت به پرداخت 6 ماه حقوق عقب افتاده کارگران اقدام کند و حقوق کارگران را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به روز شود.

وی با تاکید بر اولویت بکارگیری نیروهای بومی در اجرای فاز2 پالایشگاه آبادان گفت : با پیشرفت روند اجرای مراحل مختلف نیاز به برخی از تخصص‌ها بیشتر و برخی از مشاغل نیز حذف می‌شود که در حال پیگیری برای پایداری اشتغال در پالایشگاه هستیم.

وی افزود:مشکل پیش آمده برای برخی از کارکنان فاز2 پالایشگاه در کمیسیون کارگری بررسی و برای آن چاره‌جویی خواهد شد.

*روز چهارشنبه 22 آبان دادگاه ندا ناجی برگزار خواهد شد

دادگاه ندا ناجی از بازداشت شدگان مراسم روز کارگرمقابل مجلس روزچهارشنبه 22 آبان ماه در شعبه 28دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار خواهد شد.

*مخالفت مجدد وزارت اطلاعات با ادامه تحصیل سها مرتضایی!

در مراجعه‌ روز شنبه (۱۸ آبان ماه) سها مرتضایی به دبیرخانه گزینش دانشجو وزارت علوم جهت پیگیری نامه‌‌ی اعتراض به سلب حق تحصیل، دکتر نوربخش، ریاست این دبیرخانه، اطلاع داد که وزارت اطلاعات مجدداً نامه‌‌ای مبنی بر مخالف با ادامه تحصیل ایشان زده است و از  آنجایی که دبیرخانه گزینش دانشجو تابع دستور وزارت اطلاعات می‌باشد، پاسخشان به درخواست وی جهت ثبت‌نام در مقطع دکتری منفی است.

برگرفته از کانال تلگرام شوراهای صنفی دانشجویان کشور

*کانون صنفی معلمان ایران (تهران):چهارشنبه ها با کانون

نمایش_فیلم؛ مستند توران خانم.

کار مشترک: رخشان بنی اعتماد، مجتبا میرطهماسب

کانون صنفی معلمان تهران همزمان با سومین سالگرد درگذشت خانم توران میرهادی، همکاران را به نشستی برای نمایش فیلم و گفتگو درباره نوآوری های یکی از پیشگامان تعلیم و تربیت نوین در ایران، دعوت می کند.

زمان: چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸، ساعت ۱۵/۳۰ تا ۱۷/۳۰

مکان: خانه گفتمان شهر (وارطان ) . میدان فلسطین . طالقانی غربی . ضلع جنوبی .پلاک ۵۱۴

*اعتراض کشاورزان شهرستان رودان نسبت به قیمت پایین محصول بادور ریختن بادمجان ها

کشاورزان شهرستان رودان در استان هرمزگان با دور ریختن بادمجان ها اعتراضشان را نسبت پایین بوئن قیمت ها بنمایش گذاشتند.

*جان باختن 2کارگر حین جوشکاری در محمدیار نقده براثر انفجار

2کارگر حین جوشکاری روی مخزن 32 هزار لیتری بنزین در محمدیار نقده بر اثر انفجار جان خود را از دست دادند.

بنا به گزارش رسانه ای شده،علاوه بر آنان پنج نفر از جمله راننده کامیون نیز به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

*برق گرفتگی دو کارگر اداره برق اصفهان روی ترانس

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از برق گرفتگی دو کارگراداره برق بر روی ترانس در خیابان احمد آباد خبر داد.

وی افزود این حادثه صبح روز سه شنبه 21آبان بر روی ترانس برق سه راه مهرگان در خیابان احمد آباد اتفاق افتاد و دو کارگر اداره برق اصفهان دچار برق گرفتگی شدند وبه بیمارستان منتقل شدند.

*مصدومیت کارگر کارخانه فولاد اردکان براثرسقوط از ارتفاع

یک کارگر کارخانه فولاد اردکان براثر سقوط از ارتفاع بداخل حوضچه دچار مصدومیت وبه بیمارستان منتقل شد.

*جان باختن یک کولبر براثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی

روز دوشنبه 20آبان،یک کولبر بنام طاهر حسینی اهل روستای صدباراز توابع شهرستان بانه بر اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی جانش را ازدست داد.

akhbarkargari2468@gmail.com