اخباروگزارشات کارگری22اسفند1395

admin   مارس 12, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری22اسفند1395 بسته هستند

بایگانی

لایحه اصلاح قانون کار احمدی نژاد – روحانی نه!

تغییرقانون کار بنفع کارگران آری!

– تجمع بازنشستگان کشوری و لشکری سراسر کشور

– گزارش تصویری اتحادیه آزاد کارگران ایران از تجمع بازنشستگان لشکری و کشوری در تهران و سایر شهرها

– کارگران کارخانه بلبرینگ سازی درهشتمین روزاعتصابشان به خیابان های تبریزآمدند!

– تجمع دوباره کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل مقابل استانداری دراعتراض به عدم پرداخت14ماه حقوق!

– تجمع کارگران شهرداری بروجرد با همراهی خانواده ها دردومین روزاعتصاب!

– ادامه اعتصاب وتجمعات اعتراضی 400کارگر فاز 13 عسلویه!

– تجمع  اعتراضی کارگران قراردادحجمی شرکت نفت و گازگچساران!

– اعتصاب کارگران خدمات شهری شهرداری نی ریزدراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوق وعیدی!

– تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ملارد نسبت به عدم پرداخت چندماه حقوق وعیدی!

– اتهام جدید به محمودصالحی دردادگاه تجدید نظر!

– اعتراض رسانه ای کارگران بیکارشده کارخانه فولاد زاگرس همزمان باسفر وزیرکار!

– اخراج70 کارگر کارخانه کیهان بُد باحقوق معوقه!

– اخراج 400 کارگر و کارمند بهشهر در سال جاری

– اعتصاب پزشکان اورژانس بیمارستان های امام و خاتم الانبیاء میانه دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان!

– مصدومیت شدید کارگر جوشکاربدنبال سقوط به عمق 13 متری چاه درحین کار!

گزارش و ارزیابی از تجمع سراسری معلمان شاغل و باز نشسته

تجمع بازنشستگان کشوری و لشکری سراسر کشور

صبح امروز22اسفند،جمع زیادی از بازنشستگان کشوری و لشکری سراسر کشور در تهران مقابل نهاد ریاست جمهوری و در شهرهای دیگر مقابل سازمان‌های بازنشستگی  تجمع اعتراضی برپاداشتند، خواسته های خود را همسان‌سازی  مستمری‌ها، افزایش خدمات بیمه‌ای بازنشستگان و ارتقاء معیشت عنوان کردند.

به گزارش22اسفندایلنا،برای برگزاری این تجمع از چند روز پیش در فضای مجازی،  هماهنگی انجام شده بود.

گزارش تصویری اتحادیه آزاد کارگران ایران از تجمع بازنشستگان لشکری و کشوری در تهران و سایر شهرها

http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=5955

کارگران کارخانه بلبرینگ سازی درهشتمین روزاعتصابشان به خیابان های تبریزآمدند!

اخباروگزارشات کارگری:امروزیکشنبه22اسفندماه، کارگران کارخانه بلبرینگ سازی درهشتمین روزاعتصابشان در اعتراض به عدم پرداخت سه ماه حقوق،عیدی ومطالبات دیگرشان صبح مقابل فرمانداری تبریزتجمع کردند وظهرامروز تجمعشان را به جلوی استانداری آذربایجان شرقی کشاندند.

کارگران کارخانه بلبرینگ سازی از روز16اسفند ماه دست از کارکشیده وهمه روزه در محوطه کارخانه اجتماع اعتراضی برپا می کنند.

این کارگران روز18اسفندماه درسومین روزاعتصابشان برای رساندن صدای اعتراضشان تجمع خودرا از محل کارخانه به  مقابل ساختمان اداره کل کار انتقال دادند.

درهمین راستا،امروز کارگران کارخانه بلبرینگ سازی اعتراضشان را به شهر تبریزکشانده ومقابل فرمانداری واستانداری تجمع کردند.

امروز ایلنا درهمین رابطه نوشت،کارگران معترض بلبرینگ سازی که تعدادشان نزدیک به  190نفر برآورد می‌شود در ادامه اعتراضات خود ،صبح امروز (22 اسفند ماه)با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری تبریز خواسته‌های را مطرح کردند.

درهمین رابطه فارس امروز چنین نوشت، تعدادی از کارکنان رسمی و قراردادی  شرکت بلبرینگ سازی تبریز ظهر امروز در مقابل استانداری آذربایجان‌شرقی به علت عدم پرداخت حقوق چندین ماهه خود اعتصاب کردند.

درهمین رابطه:

*تجمع کارگران کارخانه بلبرینگ سازی مقابل اداره کار آذربایجان شرقی درسومین روزاعتصاب!

صبح امروز18اسفند، کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریزدر سومین روزاعتصابشان تبریزدر اعتراض به عدم پرداخت سه ماه حقوق،عیدی ومطالبات دیگرشان، مقابل ادره کل کار استان آذربایجان شرقی تجمع کردند.

ایلنا امروزدرهمین رابطه ازجمله نوشت،اعتراض کارگران «بلبرینگ سازی» امروز در حالی وارد سومین روز خود شد که در جریان اعتراض دوروز گذشته،کارگران  این واحد تصمیم گرفتند تا برای رساندن صدای اعتراضشان اجتماع خودرا از محل کارخانه به  مقابل ساختمان اداره کل کار استان انتقال دهند.

کارگران می گویند تا این لحظه از نتیجه اعتراضمان در مقابل اداره کل کار استان آذربایجان شرقی نتیجه ای نگرفته ایم اما نمایندگان ما همچنان با مسئولین این اداره در حال مذاکره هستند.

گفتنی است بیش از 190کارگر کارخانه بلبرینگ سازی تبریز از روز دوشنبه16 اسفند ماه تاکنون با برپایی تجمع در محوطه این کارخانه خواستار پرداخت دست کم سه ماه حقوق معوقه و عیدی وپاداش پایان سال خود شده‌اند.

*دومین روزاعتصاب کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز

از روز گذشته تاکنون (17 بهمن ماه)،جمعی از کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریزدر اعتراض به عدم پرداخت سه ماه حقوق،عیدی ومطالبات دیگرشان دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند.

امروزایلنا به نقل از کارگران اعتصابی ازجمله نوشت، در کارخانه بلبرینگ سازی تبریز حدود190 نفر کارگر رسمی وقرار دادی فعالیت دارند که کارفرما علاوه بر تاخیر مطالبات مزدی سه ماهه آذر ، دی وبهمن تاکنون، از واریز حق عیدی وپاداش پایان سال آنها نیز کوتاهی کرده است.

به گفته کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریز، این واحد یکی از  موفق ترین واحدهای صنعتی استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که تا پیش از سال 91 محصولات آن به صورت پیش فروشی عرضه می‌شد.

آنها می‌گویند: مشکلات این صنعتی درست از زمان واگذاری آن  به بخش خصوصی بتدریج ایجاد شده است.

تجمع دوباره کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل مقابل استانداری دراعتراض به عدم پرداخت14ماه حقوق!

اخباروگزارشات کارگری:امروزیکشنبه22اسفند، کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل دراعتراض به عدم پرداخت14ماه  حقوقشان برای باری دیگر دست به تجمع مقابل استانداری زدند.

به گزارش منابع خبری محلی،27 بهمن ماه جاری بود که استاندار اردبیل در واکنش به خواسته کارگران معترض ذوب آهن در مقابل ساختمان استانداری، در اظهارنظری عجیب با بیان اینکه کارخانه ذوب‌آهن اردبیل یک شرکت خصوصی بوده خواستار مراجعه کارگران به اداره تعاون، کار

تجمع و پیگیریهای پیاپی این کارگران در مقابل اداره کل کار استان بی پاسخ ماند و معترضین بار دیگر امروز22اسفند به استانداری اردبیل برگشتند.

درهمین رابطه:

*ادامه تجمعات اعتراضی کارگران کارخانه ذوب‌آهن دراعتراض به عدم پرداخت ماه حقوق اینبار مقابل اداره کار اردبیل!

اخباروگزارشات کارگری:امروز8اسفندماه،کارگران کارخانه ذوب‌آهن اردبیل در ادامه تجمعات اعتراضیشان نسبت به عدم پرداخت14ماه حقوقشان مقابل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تجمع کردند.

بنابه گزارشات منتشره،یکی از کارگران معترض حاضردر تجمع اعترا‌ضی امروز مقابل اداره کل تعاون و کار استان اردبیل گفت: کارگران این کارخانه 14 ماه است که حتی یک ریال حقوق دریافت نکرده‌اند و در آستانه فرا رسیدن سال جدید این کارگران با مشکلات معیشتی بسیاری مواجه هستند.

*تجمع اعتراضی کارگران بیکارشده کارخانه ذوب‌آهن اردبیل مقابل استانداری برای چندمین بار!

اخباروگزارشات کارگری:امروز27بهمن، کارگران کارخانه ذوب‌آهن اردبیل دراعتراض به بیکاری و عدم پرداخت ماه ها حقوقشان برای چندمین بار مقابل استانداری اردبیل تجمع کردند.

بنابه گزارش خبرگزاری هادرهمین رابطه،امروزمجید خدابخش استاندار اردبیل با اشاره به این موضوع اظهار داشت: کارخانه ذوب‌آهن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان اردبیل احداث شده و سرمایه‌گذار این کارخانه مجتمع خود را به یک پیمانکار دیگر به صورت اجاره‌ای واگذار کرده است.

وی گفت: پیمانکار مربوطه کارگرانی برای کار در این کارخانه به کار گرفته و در پرداخت حق و حقوق آن‌ها کوتاهی کرده است که در واقع برطرف کردن این مشکل از حوزه وظایف استانداری اردبیل خارج بوده است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه چندین بار با سرمایه‌گذار مربوطه برای رفع این مشکل از طرف استانداری تماس حاصل شده است که متأسفانه بی‌نتیجه بود، تصریح کرد: قانون برای این گونه مشکلات کارفرمایی و کارگری تمهیدات لازم را لحاظ کرده و باید کارگران شاکی این کارخانه با مراجعه به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از طریق قانونی پیگیر موضوع باشند.

خدابخش افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند برای احیای حق کارگران این مجموعه، علیه کارفرما حکم صادر کرده و این حکم از طریق مراجع قضائی قابل اجرا خواهد بود.

تجمع کارگران شهرداری بروجرد با همراهی خانواده ها دردومین روزاعتصاب!

اخباروگزارشات کارگری:امروز22اسفند،صد ‌ها کارگر شهرداری بروجرد برای دومین روز متوالی با دست کشیدن از کار همراه با خانواده‌های خود در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

به گزارش منابع خبری محلی،این کارگران دیروز اعلام کردند تا حقوق های معوقه پرداخت نشود تجمع هر روز مقابل شهرداری ادامه دارد و صبح امروز ساعت 8 صبح نیز کارگران در مقابل شهرداری تجمع کردند وتا کنون هیچ یک از مسئولین شهرداری و شورای شهر برای حل این مشکل صحبت نکردند.

برپایه این گزارشات،در اجتماع اعتراضی امروز نیمی از بدنه کارگران شهرداری بروجرد در بخش‌های خدماتی، عمرانی و موتوری شرکت داشتند.

کارگران که امروزبه‌اتفاق برخی خانواده‌های خود خواستار تسویه کامل بدهی خود شده و تهدید کردند تا تسویه کامل کار را تعطیل می‌کنند.

درهمین رابطه:

*ادامه تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری بروجرد نسبت به عدم پرداخت 6ماه حقوق وعیدی!

اخباروگزارشات کارگری:صبح امروز21اسفند، کارگران شهرداری بروجرد برای باردیگردراعتراض به عدم پرداخت 6ماه حقوق وعیدی مقابل ساختمان شورای شهرتجمع کردند.

کارگران معترض،عصرامروزبه تجمعشان مقابل شهرداری ادامه دادند. تعداد کارگران به حدی زیاد بود که منجر به بسته شدن یک لاین خیابان بهار شد.

به گزارش منابع خبری محلی، تجمع کارگران شهرداری بروجرد صبح امروز شنبه  مقابل شورای شهر انجام شد، کارگرانی که در این واپسین روزهای سال 95 سعی می کنند تا حقوق های معوقه خود را دریافت کنند اما متاسفانه تا کنون شهردار و شورای شهر به این موضوع توجهی نکرده اند.

تجمع صبح امروز با صدها نفر آغاز شد و قرار بود عصر امروز جلسه ای برگزار شود که در این جلسه با 6 رای مخالف و 6 رای موافق به ابقای شهردار رای دادند اما با هفت رای انحلال صورت گرفت.

عصر امروز از ساعت 4 بعد از ظهر کارگران شهرداری در مقابل شهرداری تجمع کرده و تعداد کارگران به حدی زیاد بود که منجر به بسته شدن یک لاین خیابان بهار شد اما متاسفانه به این اعتراضات و تجمعات توجهی نشد.

“براساس این گزارشات،یک عضو شورای شهر بروجرد گفت: در راستای این تجمعات نه شهردار و نه رئیس شورای شهر در بین کارگران حاضر نشدند و با آنها صحبت نکردند.

وی اضافه کرد: تعدادی از افراد شورا با برکناری شهردار موافق نیستند به طوری که انگار اصلا مشکلی در شهرداری بروجرد وجود ندارد.

به گفته وی کارگران صبح امروز مقابل شورا، عصر امروز مقابل شهرداری تجمع کرده و هشدار داه اند تا زمانی که حقوق های معوقه آنها پرداخت نشود، دست از تجمع برنمی دارند.

*تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بروجرد نسبت به عدم پرداخت 6ماه حقوق وعیدی مقابل شورای شهر

اخباروگزارشات کارگری:صبح امروز سه شنبه 17اسفند،جمعی از کارگران شهرداری بروجرد دراعتراض به عدم پرداخت 6ماه حقوق وعیدی مقابل شورای شهر تجمع کردند و با پهن کردن سفره ای خالی اعتراض خود را بنمایش گذاشتند.

به گزارش منابع خبری محلی،حقوق معوقه کارگران شهرداری بروجرد چند سال است که تکرار می شود و در طول این چند سال کارگران به موقع حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده و در دنیایی از مشکلات قرار دارند.

هم اکنون کارگران شهرداری بروجرد 6 ماه است حقوق دریافت نکرده و هنوز چشم انتظار عیدی هستند و این در حالی است که تنها چند روز تا رسیدن سال جدید باقی مانده و کارگران شهرداری تنها شرمنده خانواده خود هستند.

تاکنون چندین بار کارگران شهرداری در اعتراض به چند ماه حقوق معوقه تجمع و راهپیمایی کرده اند که تنها وعده ها را دریافت کرده اند و هیچ کسی تا کنون به داد این کارگران زحمت کش نرسیده است.

با توجه به رسیدن نوروز این کارگران شهرداری در تلاش هستند تا شهر را برای رسیدن نوروز آماده کنند اما در پایان نه حقوقی دارند نه مزایایی.

صبح امروز سه شنبه جمعی از کارگران شهرداری بروجرد در اعتزاض به حقوق معوقه و عدم دریافت عیدی در مقابل شورای شهر بروجرد تجمع کردند و با پهن کردن سفره ای خالی سعی کردند این بار اعتراض خود را کمی متفاوت تر نشان دهند.

ادامه اعتصاب وتجمعات اعتراضی 400کارگر فاز 13 عسلویه!

صبح امروز 22اسفند، کارگران شرکت پیمانکاری فاز 13 عسلویه به اعتصابشان دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق ادامه دادند وبرای باردیگر مقابل محل استقرار کارفرمای اصلی (شرکت پتروپایدار ایرانیان) تجمع کردند.

به گزارش22اسفندایلنا،بامداد امروز حدود 400 تن از کارگران این شرکت پیمانکاری در اعتراض به بی‌توجهی کارفرما در مورد پرداخت سه ماه مزد معوقه، مقابل محل استقرار کارفرمای اصلی (شرکت پتروپایدار ایرانیان) تجمع کرده و خواستار مطالباتشان شدند.

این کارگران خواستار رسیدگی و توجه به حقوق و مزایای خود با توجه به رو به اتمام بودن سال جاری هستند.

در روزهای گذشته این کارگران تجمعات اعتراضی مشابهی را در همین راستا ترتیب داده بودند.

درهمین رابطه:

*اعتصاب وتجمع400 کارگر شرکت پایندان(فاز 13 عسلویه)

امروز18اسفند،400 کارگر شرکت پایندان در فاز 13 عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق دست به اعتصاب زدند ومقابل محل استقرار کارفرمای اصلی (شرکت پتروپایدار ایرانیان) تجمع کردند.

به گزارش امروزایلنا درهمین رابطه،این کارگران خواستار رسیدگی و توجه به حقوق و مزایای خود با توجه به رو به اتمام بودن سال جاری هستند.

*60کارگرمعترض شرکت پیمانکاری نیروپژوه (فاز 13 عسلویه)اخراج شدند!

به دنبال اعتصاب وتجمعات اعتراضی چند روز گذشته کارگران شرکت پیمانکاری نیروپژوه در فاز 13 عسلویه، 60 نفر از کارگرانی که در این اعتراضات شرکت داشتند توسط کارفرما تسویه و اخراج شدند.

به گزارش17اسفندایلنا،بنا به اظهار منابع مطلع از فاز 13 عسلویه، با وعده و وعید کارفرما به کارگران معترض مبنی بر اینکه در صورت پایان دادن به اعتراضات خود تمامی معوقات پرداخت و به حساب آنها واریز خواهد شد، کارگران شرکت نیروپژوه به اعتراض خود پایان داده و به کار بازمی گردند اما در کمال تعجب در پایان وقت اداری مطلع می‌شوند که کارفرما به جای واریز معوقات مزدی با همه آنها تسویه حساب کرده است.

کارگران یاد شده که در استخدام شرکت پیمانکاری نیروپژوه از زیرمجموعه‌های  شرکت مپنا هستند، خواستار دریافت معوقات مزدی خود و بازگشت به کار هستند.

*اعتصاب وتجمع بیش از 400 کارگر فاز 13 عسلویه برای دومین روزمتوالی!

امروز (دوشنبه 16 اسفندماه) کارگران چندین شرکت پیمانکاری فاز 13 عسلویه برای دومین روز در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق اعتصاب کردند و در مقابل درهای ورودی شرکت های خود اجتماع کردند.

به گزارش امروزایلنادرهمین رابطه، از بامداد امروز (دوشنبه 16 اسفندماه) کارگران چند شرکت پیمانکاری در اعتراض به چندین ماه معوقات مزدی خود در مقابل درب‌های ورودی محل کارشان دست به تجمع زدند.

از قرار معلوم این کارگران در استخدام پیمانکاران زیرمجموعه مپنا هستند و ظاهرا در ادامه تجمع روز گذشته آنها از امروز نیز گروهی دیگر از کارگران شرکت های پیمانکاری استیم، اکسیرصنعت، نیروپژوه و تسکو به جمع آنها افزوده شده‌اند.

همچنین گزارش ها حاکی از این است که کارگران شرکت پیمانکاری مثلث‌های آنزان نیز از مهرماه تاکنون موفق به دریافت معوقات مزدی خود نشده‌اند.

تجمع  اعتراضی کارگران قراردادحجمی شرکت نفت و گازگچساران!

اخباروگزارشات کارگری:امروز22اسفند،جمعی از کارگران قراردادحجمی شرکت نفت و گازگچساران دراعتراض به تبعیض وتاخیر در پرداخت حقوق ووضعیت ناروشن قراردادهایشان، مقابل ساختمان اداره مرکزی( دفتر مدیر عامل ) این شرکت تجمع کردند.

به گزارش منابع خبری محلی،بیش از 70 نفر از کارگران حجمی شرکت نفت و گاز گچساران در اعتراض به وضعیت مبهم و نامشخص قرارداد هایشان در جلوی ساختمان اداره مرکزی( دفتر مدیر عامل ) این شرکت تجمع کردند.

این کارگران علت تجمع را عدم دریافت هرگونه پاداش،مشکلات و وضعیت مبهم قرارداد کاری، پرداخت با تاخیر حقوق وتبعیض با دیگر نیروهای شرکت نفت و گاز می دانستند و در پی مطالبات خود که از سالیان گذشته تاکنون بدون نتیجه باقی مانده بود، اعتراض کردند.

یکی از کارگران در همین رابطه گفت:با اینکه ما کارگران با تمامی جان و دل در این شرکت مشغول کار هستیم اما همچنان بعد ازچندین سال کار و تلاش در این شرکت وضعیت قراردادمان مبهم و نامشخص است.

یکی دیگر از کارگران می افزاید:اکثر نیروهای حجمی دارای تحصیلات عالیه و به نوعی در کار خود صاحب تخصص و حرفه هستند و بیشترین فشار کاری این شرکت به نوعی بر گردن همین کارگران است.آیا با این وضعیت مبهم قراردادها و تاخیردر پرداخت حقوق ها دردی از این کارگران مظلوم و خانواده‌شان دوا می‌کند؟.

دیگری نیز درادامه می گوید:بیش از 350نفر نیروی حجمی در این شرکت مشغول به کار هستندکه متاسفانه با مشکلات زیادی روبرو هستند.نزدیک به یکسال است که پیمانکار واحدی نداریم و به صورت دستور کاری حقوق دریافت می کنیم و این در حالی است که در طول این یکسال حدود 12پیمانکار عوض کرده ایم!.

وی می افزاید:نمی دانم این همه تبعیض در شرکت نفت برای چیست؟چطور است که دیگر نیروهای این شرکت به طور مرتب و سالانه پاداش دریافت می کنند اما ما همچنان از این مسئله به دور بوده ایم و تنها نامش را شنیده ایم.

دیگری می گفت:مسئولین شرکت نفت و گاز گچساران باید برای ایجاد امنیت خاطر کارگران و بهبود وضعیت قراردادی و معیشتی آنان که گردانندگان اصلی صنعت نفت هستند، از هیچ تلاشی جهت رفع این مشکل دریغ نکنند.اما متاسفانه تاکنون از سوی مدیران این شرکت هیچ اقدام موثری در این خصوص انجام نشده است.

اعتصاب کارگران خدمات شهری شهرداری نی ریزدراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوق وعیدی!

اخباروگزارشات کارگری:چند روزی است که کارگران خدمات شهری شهرداری نی ریزدراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوق وعیدی دراعتصاب بسر می برند واز جمع آوری زباله ها از سطح شهر خودداری می کنند.

به گزارش منابع خبری محلی، این اولین بار است که با اعتصاب های پی در پی، این کارگران به طور جد از کار دست کشیده و مواد زائده و آشغال های منازل شهر نی ریز به مدت چند شبی است که جمع آوری نشده است.

با اعتصاب کارگران خدمات شهری شهرداری نی ریز زباله های مناطقی از سطح شهر نی ریز مدتی است که چهره شهر را زشت کرده است.

شهردار نی ریز که چند روز قبل مهمترین مشکل شهرداری را عدم  واریز  به موقع عوارض توسط مردم و شهروندان ذکر کرده بود؛ خاطر نشان کرد؛ تاکنون کلیه حقوق پرسنل  شهرداری به موقع پرداخت شده و حقوق کارگران خدماتی نیز سه حقوق از طرف شهرداری پرداخت نشده که به محض وصول مطالبات شهرداری پرداخت خواهد شد.

اما کارگران خدماتی که هنوز از عیدی و حقوق 4 ماهه خود  می گویند با نوشتن طوماری و امضاء آن در نماز جمعه شهر نی ریز نیز اعتراض خود را  مطرح کردند.

جمع آوری زباله توسط یک شرکت پیمانکار انجام می شود که با قطع شدن درآمدهای شهرداری و پرداخت نشدن  مطالبات شرکت خدماتی،  همین امر کارگران را برآن داشت تا از جمع آوری زباله ها دست کشیده و باعث انباشته شدن انبوهی از زباله در معابر و خیابانهای این شهر  شوند.

این گزارش حاکی از آن است که هنوز مشخص نیست شرکت خدماتی پیمانکار شهرداری بتواند کارگران خود را به کار فرا خوانده و این مشکل بزودی حل شود.

شنیده ها حاکی از این است که: رایزنیها توسط شهرداری و شورای شهر و همچنین شرکت خدماتی همچنان ادامه دارد .

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری ملارد نسبت به عدم پرداخت چندماه حقوق وعیدی!

اخباروگزارشات کارگری:پیش از ظهر امروز (یکشنبه ۲۲ اسفند ۹۵)،کارگران فضای سبز شهرداری ملارد دراعتراض به عدم پرداخت چندماه حقوق وعیدی مقابل این شهرداری تجمع کردند.

به گزارش منابع خبری محلی،شهردارملارد در این خصوص گفت: قرارداد ما با پیمانکار فضای سبز طوری تنظیم شده است که اگر تا ۴ ماه شهرداری مبلغی به پیمانکار پرداخت نکند پیمانکار موظف است از منابع داخلی خود حقوق کارگران را پرداخت کند و هم اکنون این موضوع مشکل ساز شده که پیمانکار حقوق را پرداخت نکرده است.

وی با تایید بدهی چند ماهه شهرداری به پیمانکار اظهار داشت: دیروز یک چک به پیمانکار داده شده که هنوز توسط پیمانکار وصول نشده است،با وصول آن چک بخشی از حقوق های معوقه پرداخت می شود و در این هفته نیز یک چک دیگر صادر خواهد شد و به طور کلی حقوق کارگران پرداخت می شود.

شهردار ملارد ادامه داد: تا پایان این هفته کارگری نخواهیم داشت که حقوق و مزایا خود را دریافت نکرده باشد و در شب عید با مشکل مواجه شود، جلسه ای هم فردا با پیمانکار داریم و مفاد قرارداد را به وی یادآوری می کنیم.

وی گفت: کوتاهی پیمانکار در پرداخت حقوق منجر به این اعتراضات شده و همکاران من در حال پیگیری هستند و از پیمانکار خواهیم خواست به تعهداتش طبق قرارداد عمل کند.

اتهام جدید به محمودصالحی دردادگاه تجدید نظر!

کارگران ؛ تشکلهای کارگری؛ حقوقدانان وانسانهای آزایخواه

جهت اطلاع ، قبلا” در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج در سال 1394 به 9 سال زندان تعزیری محکوم شده ام؛ در فرجه قانونی به احکام صادره اعتراض کردم. روز دوشنبه مورخ 16/12/95 در شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان مجددا”محاکمه شدم و رئیس شعبه در این محاکمه یک اتهام جدید به شرح زیر مطرح نمود.

قاضی: آقای صالحی این گفته شماست؟

محمود صالحی: چه چیزی گفته من است جناب قاضی؟

قاضی: شما سال ۱۳۶۷یعنی ۲۹سال پیش در زندان بودید. وقتی مسئولان می خواستند به مناسبت ۲۲ بهمن جمعی از زندانیا ن را آزاد کنند. همه زندانیان را در حیاط زندان به صف می کنند، می خواهند تعدادی از زندانیان را بعد از راهپیمایی ۲۲ بهمن در میان مردم شهر آزاد کنند.شما نیز یکی از زندانیانی بودید که قرار بود آزاد شوید. به هر کدام از زندانیان یک پلاکارد که بر روی آنها نوشته شده بود مرگ بر صدام ؛ مرگ بر امریکا ؛ مرگ بر اسرائیل ؛ مرگ بر منافق ؛ مرگ بر کومه له و دمکرات می دهند تا آن را حمل کنند. وقتی نوبت به شما می رسد که پلاکارد را تحویل بگیرد ؛ از گرفتن آن امتناع می کنید و اظهار می نماید که من آماده نیستم بخاطر آزادی خودم پلاکارد را حمل کنم .بعدا” شما را به داخل زندان منتقل می کنند و آزاد نمی شوید؟.

محمود صالحی: بلی جناب قاضی این گفته من است و امروز نیز بعد از 29 سال هنوز روی آن گفته خود تاکید می کنم. جناب قاضی ده شصت صداها نفر بدون اینکه در دادگاهی محاکمه شده باشند، اعدام شدند و تعدادی از آنان رفیق بغل دستی من در زندان بودند. به همین دلیل من آماده نبودم تا برای آزادی شخص خودم بلاکارد را حمل کنم.

ماجرا از این قرار بود.

سال ۱۳۶۷تعداد زیادی از زندانیان شهر سقز که هیچ کدام از آنان احکام اعدام نداشتند برای اجرای حکم اعدام به بیرون از زندان منتقل نمودند.

بعد از اینکه زندانیان را اعدام کردند، یک شایعه توسط توابین پخش شد که همه زندانیانی که تا آن روز اعدام نشده اند، آزاد خواهند شد.

به گفته توابین و تعدادی از مسئولان زندان قرار بود کلیه زندانیانی که تا آن روز اعدام نشده بودند در مراسم روز 22 بهمن آزاد شودند. اما این شایعات هیچ وقت جامه عمل نپوشید،آزادی زندانیان سیاسی تنها به ۵۲ نفر محدود شد.

تاریخ ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۷ یعنی 29 سال پیش، اسامی ۵۲ نفر از زندانیان سیاسی را که حکمشان به پایان نزدیک شده بود را قرائت کردند. وقتی موضع را پیگیری کردیم به ما گفتند: افرادی که اسامی آنان قرائت شد؛ آزاد هستند و بعدا” تعدادی دیگری نیز آزاد خواهند شد. من هم در میان آن ۵۲ نفر بودم که جهت آزادی از زندان اسامی ما را خوانده بودند.

وقتی همگی ما به داخل حیاط زندان رفتیم به هر کدام از ما یک پلاکارد دادند که روی آن شعارهای،از جمله مرگ برامریکا، اسرائیل، مجاهدین، کومه له، دمکرات و صدام رویشان نوشته شده بود.

ما را به خط کردند و رئیس زندان گفت که هر کدام از ما یک پلاکارت برداریم و به صورت راهپیمایی به طرف میدان آزادی شهر حرکت کنیم.

ما اطلاع داشتیم که مردم زیادی در میدان آزادی ( برگاراژ) جمع شده بودند و انتظار آن را داشتند که همه زندانیان آزاد شوند. اما مردم بی خبر از اینکه تنها ۵۲ نفر زندانی آزاد می شوند. وقتی مسئولین زندان پلاکارد ها را در میان زندانیان تقسیم می کردند نوبت به من هم رسید و یک پلاکارد را به من دادند. من فوری روبه رئیس زندان گفتم :” آقای رئیس زندان من آماده نیستم پلاکارت رو حمل کنم”زیرا آزادی بدون پلاکارد حق من است. رئیس زندان وقتی اظهارات من را شنید فریاد زد و به همکاران خود گفت: ” سریع ایشان را به زندان برگردانید، این پسره نمی خواهد آزاد شود”. من قبل از اینکه مسئولان مربوطه گفته رئیس زندان را اجرا کنند، خودم سریع به داخل بند برگشتم.

زندانیان داخل بند از من سئوال کردند که چرا برگشتید؟ در جواب گفتم: “به دلیل اینکه به هر زندانی یک پلاکارد میدادند که با خودشان حمل کنند و من قبول نکردم؛ من زندانی هستم و دارم حبس خودم را سپری می کنم؛ چرا باید به نیروی آنها تبدیل شوم و برای آزادی خود علیه دیگران شعار دهم”.؟ دوستان زندانی دور من حلقه زدند و هر یک به نوعی نظرش را بیان میکرد. به این ترتیب من آن روز آزاد نشدم.

سئوال از مسئولان حقوق بین المللی و حقوق بشر این است؟ این چه نوع اتهامی است که رئیس شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان بعد از ۲۹ سال آن را طرح می کند؟ این در حالی است که تفهیم اتهام من برای جرم جدید؛ تاسیس یک کمیته کارگری بنام کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بوده و در تمام مراحل بازجویی نیز روی این مورد بازجویی شده ام.

محمود صالحی

22/12/95

اعتراض رسانه ای کارگران بیکارشده کارخانه فولاد زاگرس همزمان باسفر وزیرکار!

همزمان با سفر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به استان کردستان جمعی از کارگران بیکارشده فولاد زاگرس از بیکاری و وضعیت معیشتی خود انتقاد کردند.

به گزارش22اسفندایلنا،این کارگران می گویند بعد از  انحلال کارخانه به دستور وزارت کار در اسفند 92، چهارصد کارگر متخصص صنعت فولاد به صورت مستقیم و 1600 نفر به صورت غیرمستقیم بیکار شدند.

آنها می‌گویند: معیشت مردم شهرستان قروه به این کارخانه بستگی تمام داشت و  این انحلال، خانواده‌های بسیاری را با مشکل مواجه کرد. بیکاری، کارگران فولاد قروه را به سمت مشاغل کاذب از جمله دستفروشی سوق داده و سالها سابقه بیمه آنها از بین رفته‌است.

کارگران فولاد قروه می‌گویند: مدت سه سال هست که بیکار هستیم؛ با وجود نامه نگاری ها متعدد درطول سفر ریاست جمهوری، وزیر صنعت و معدن و معاونینش به استان تاکنون هیچ نتیجه ای نگرفته‌ایم که این برخلاف وعده رئیس جمهور در زمان تبلیغات انتخاباتی و سفرش  به کردستان است که قرار بود مشکل بیکاری را حل کند.

این کارگران تاکید کردند: ما کارگران ناامید قروه آنقدر وعده و وعید توخالی شنیده‌ایم که هیچ امیدی به آینده نداریم؛ مسئولان اگر می‌خواهند به داد مناطق محروم برسند، باید در عمل آستین‌ها را بالا بزنند.

اخراج70 کارگر کارخانه کیهان بُد باحقوق معوقه!

منابع کارگری از اخراج حدود 70 کارگر قراردادی کارخانه تولید کننده محصولات بهداشتی «کیهان بُد» واقع در شهرستان تاکستان استان قزوین خبر می‌دهند.

به گزارش22اسفندایلنا،منابع کارگری در کارخانه کیهان‌بُد (تولید کننده محصولات بهداشتی و تنظیم خانواده) می‌گویند در این واحد تولیدی حدود 110 کارگر مشغول به کار هستند اما از ابتدای دی ماه سال جاری به دلیل نامعلومی که کارگران از آن اظهار بی اطلاعی می کنند ، تعداد 70 کارگر پس از خاتمه قرارداد، کارشان را از دست داده‌اند.

این کارگران که بصورت میانگین بین 15 سال سابقه کار دارند، در ادامه درباره وضعیت خود می‌گویند: بعد از گذشت سه ماه هنوز کارفرما بابت مطالبات پایان کار به آنها بدهکار است.

در ادامه کارگران اخراجی  درباره معوقات مزدی خود می گویند؛تمامی کارگران اخراجی دست کم بابت یک ماه مزد و عیدی سال 96 طلبکارند.

به گفته آنها در زمان اشتغالمان شرایط تولید در کارخانه کیهان بد بسیار خوب بود و آنچه باعث شده تا کارفرما تصمیم  به اخراج ناگهانی ما 70 کارگر بگیرد ، معلوم نیست.

در عین حال کارگران در خصوص وضعیت بیمه بیکاری خود گفتند: هنوز مقرری بیمه بیکاری کارگران اخراجی محقق نشده است.

اخراج 400 کارگر و کارمند بهشهر در سال جاری

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر گفت: در سال جاری 435 نفر از کارگران و کارکنان از 146 واحد صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، تعاونی، کشاورزی و دامداری شهرستان اخراج شدند که از این تعداد 61 نفر به چرخه کار بازگشتند.

به گزارش22اسفندایسنا،نبی اله صفری اظهار کرد: در سال جاری 435 نفر از کارگران و کارکنان از 146 واحد صنفی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، تعاونی، کشاورزی و دامداری اخراج شدند که 80 درصد آن ها معادل 348 نفر بومی و 20 درصد معادل 87 نفر غیربومی بودند.

وی افزود: اکثر موارد اخراج کارگران و کارکنان به دلیل شرایط بد اقتصادی و وضعیت نامساعد بازار فروش است که اخراج می‌شوند و در برخی موارد نیز زمان قرارداد کارگران یا کارکنان به اتمام رسیده و کارفرما به هر دلیل قرارداد را تمدید نمی‌کند.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی بهشهر با بیان اینکه از میان 435 نفر کارگران و کارکنان اخراجی در سال جاری 61 نفر به چرخه کار بازگشتند و همچنین برای 358 نفر از این کارگران بیمه بیکاری برقرار شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 570 نفر در شهرستان بهشهر بیمه بیکاری دریافت می کنند.

صفری گفت: در سال جاری 2026  متقاضی کار در 3 دفتر کاریابی شهرستان بهشهر ثبت نام کردند که 843 نفر زن و 1183 نفر مرد هستند و میزان تحصیلات آن ها شامل 60 درصد تحصیلات تکمیلی، 22 درصد دیپلم و 18 درصد تحصیلات ابتدایی و راهنمایی دارند که از طریق دفاتر کاریابی برای 545 نفر فرصت اشتغال ایجاد شد.

وی اظهار کرد: نخستین دفتر کاریابی از سال 1385 در بهشهر آغاز به کار کرد و تا سال 1395 یعنی در طی 10 سال 24 هزار نفر متقاضی کار در این دفاتر ثبت نام کردند.

اعتصاب پزشکان اورژانس بیمارستان های امام و خاتم الانبیاء میانه دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان!

چند روزیست که پزشکان اورژانس بیمارستان های خمینی و خاتم الانبیاء میانه در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان ازطرف مدیریت شبکه بهداشت و درمان میانه دست از کار کشیده اند.

به گزارش منابع خبری محلی،تأخیر بیش از اندازه در پرداخت کارانه و در نهایت پرداخت بخشی از کارانه پزشکان، این قشر از جامعه سلامت شهرستان را به واکنش واداشته است. یک پزشک متخصص اورژانس گفت: توجه نکردن به خواسته های مشروع و قانونی پزشکان بخش اورژانس باعث مشکلات متعددی برای پزشکان شاغل در این مرکز شده است. لذا با توجه به اینکه این کار مسبوق به سابق هست ما هم تا رفع مشکلات فوق، ناچار به تعلیق تمامی ویزیت‌های سرپایی و مراجعات غیرضروری هستیم.

پزشکان معترض به این موضوع نیز تاکید دارند که تا دریافت کارانه هایشان حتی از ویزیت سرپایی و اقدامات غیرضروری خودداری می کنند. البته این پزشکان معترض برای آنچه رعایت اخلاق پزشکی عنوان کرده اند اقدامات اورژانس را طبق روال قبل انجام خواهند داد.

مصدومیت شدید کارگر جوشکاربدنبال سقوط به عمق 13 متری چاه درحین کار!

صبح امروز22اسفند،سقوط یک کارگرجوشکارحین کار در عمق 13 متری چاه در یک کارگاه ساختمانی واقع در میدان امام حسین، خیابان مازندرانی مصدومیت شدیدش رابهمراه داشت.

به گزارش22اسفند پایگاه خبری125، بنا به اظهار نادر خوش نیت افسر آماده منطقه 6 عملیات آتش نشانی تهران، در یک کارگاه ساختمانی به مساحت تقریبی 1500 متر مربع، کارگر جوشکار ساختمانی بنام یداله -چ 40 ساله در حال جوشکاری بر روی ستون ها و پایه های فلزی ساختمان و سازه نگهبان بود که به یکباره به درون چاهی به عمق 13 متر سقوط کرد.

وی در ادامه گفت: نیروهای آتش نشانی بلافاصله به عمق چاه رفته و با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات، این کارگر مصدوم را بر روی برانکارد مخصوص تثبیت کرده و به سطح زمین انتقال دادند.

این افسر آماده آتش نشانی با اشاره به این که کارگر مصدوم به وسیله آمبولانس به بیمارستان انتقال یافت، افزود: تحقیقات بیشتر در این خصوص هم اکنون توسط کارشناسان آتش نشانی در حال انجام است.

گزارش و ارزیابی از تجمع سراسری معلمان شاغل و باز نشسته

با فراخوان  جمعی از  فعالین معلمان، تجمعات سراسری معلمان در تهران و بسیاری از استان ها در روز 19  اسفند برگزار شد.  در تهران معلمان در مقابل مجلس و در شهرستان ها در مقابل اداره آموزش و پروش تجمع اعتراضی برپا کردند.

تجمع سراسری 19 اسفند توسط معلمان بعد از آن صورت گرفت که رژیم  جمهوری اسلامی، طومار اعتراضی ای که توسط بیش از  110هزار معلم امضا شده بود را نادیده گرفت. امضا کنندگان طومار خواهان تصویب بودجه مناسب برای آموزش و پرورش به منظور افزایش حقوق معلمان، استاندارد سازی ساختار آموزشی متناسب با استانداردهای بین المللی، پرداخت هزینه نگهداری، تعمیر و گسترش مدارس و سایر نیازمندی های تحصیلی شده بودند.

در بخشی از فراخوان 19 اسفند ماه برای تجمع آمده است:

” باتوجه به تحصن سراسری سوم اسفند، تجمع سراسری دهم اسفند و تجمع های همکاران اغلب استانها در اواخر اسفندماه سال ۹۳ و تجمع ۲۷فروردین، 17 اردیبشهت , 31 تیر و 16 مهرماه در سال ۹۴ و نظر به پیگیری تشکل های صنفی در سال 1395 و فعالیت های مستمر کمپین کشوری پیگیری خواسته های صنفی و کمپین سراسری بودجه عادلانه برای آموزش و پرورش  امید میرفت که دول ٬مجلس  و مسئولین نسبت به ارتقای وضعیت معیشتی و منزلتی معلمان و بهبود کیفیت آموزشی گام های عملی و اساسی بردارند اما وضعیت فعلی معلمان و اوضاع نابسامان نظام آموزشی نشان می دهد که مسئولین امر آموزش و پرورش را جز اولویت های خود نمی دانند.”

با توجه به این اینکه  بین زمان  انتشار فراخوان تا روز تجمع، فرصت کمی وجود داشت و  عملا امکان تبلیغ گسترده، تدارک و سازماندهی متناسب وجود نداشت، می توان گفت این تجمعات به نوبه خود نشان دهنده ظرفیت بالای معلمان برای مبارزه  در راه رسیدن به خواسته هایی است که  سال های سال  انباشته شده و بی پاسخ مانده است.

از نکات ویژه و بر جسته این تجمعات اعتراضی نسبت به تجمع های پیشین،  اتحاد و همبستگی  معلمان شاغل و باز نشسته بود که در شعارها و پلاکارد های تجمعات نیز باز تاب داشت. این  اتحاد و  همبستگی بین معلمان شاغل و بازنشسته بی گمان نشان دهنده مقطع مهمی در مبارزات معلمان برای تحقق حقوق بر حقشان هست.  نکته مهم دیگر این تجمع شعارها و بنرهایی در محکومیت صدور احکام امنیتی علیه معلمان و  خواست آزادی اسماعیل عبدی معلم زندانی، برگشت به کار آقای بداقی ، رفع تبعید باغانی وحذف محکومیت قضایی آقای بهشتی بود.  ویژگی دیگر تجمع معلمان به ویژه در تهران و در بعضی از استانها شرکت فعال تعداد بیشتری از زنان معلم در تجمع بود. در تجمع تهران همسر و فرزندان اسماعیل عبدی نیز با در دست داشتن عکس های ایشان و بنر هایی مانند جای معلم در زندان نیست، در این تجمع شرکت داشتند.

در همه تجمعات روز 19 اسفند چه در تهران و چه در سایر شهرها قطعنامه های پایانی توسط معلمان خوانده شد. در تهران هنگام خواندن بخشی از قطعنامه که خواهان آزادی اسماعیل عبدی و رفع انفصال خدمت رسول بداقی و رفع محکومیت محمود بهشتی لنگرودی بود، تجمع کنندگان با شور و  ابراز احساسات واکنش نشان دادند؛ شعار عبدی را آزاد کنید، و ما همه عبدی هستیم نشان گر خشم و انزجار تجمع کنندگان از توسل رژیم به سرکوب و زندان در مواجهه با خواست های معلمان بود. “خط فقر 5/3 حقوق ما 5/1، بیمه کارامد حق مسلم ماست، جای معلم کلاس درس است نه زندان، فقر و تبیعیض دیگر بس است،  و تحصیل رایگان حق بچه های ماست” از دیگر خواسته ها و شعار های تجمع بود.

در تجمع تهران یکی از نیروهای امنیتی مجلس قصد ایجاد در گیری و اختلال در تجمع داشت که این اقدام  با هشیاری تجمع کنندگان خنثی شد. این مزدور حکومتی به زور قصدگرفتن تلفن همراه  یکی از معلمان شرکت کننده در تجمع را داشت که با شعار ولش کن، ولش کن، و هوی دسته جمعی تجمع کنندگان، مجبور به ترک صحنه شد . این تجمع تا ساعت دوازده ظهر ادامه داشت.

تجمع روز 19 اسفند به رغم روال معمول، این بار نه از سوی کانون های صنفی معلمان بلکه توسط گروهی از فعالین معلمان فراخوانده شده بود که پیش از آن بانی جمع آوری امضا با خواست افزایش بودجه آموزش و پرورش به منظور براوردن خواسته های پایه ای معلمان شده بودند. علت آن این است  که کانون های صنفی معلمان به دلیل سرکوب و فشار های امنیتی و در عین حال ترکیب جدید هیئت مدیره های بعضی از کانون های صنفی، اکنون در شرایطی بسر می برند که امکان و توان پیگیری جدی خواست های معلمان و سازماندهی اعتراضات و تجمعات اعتراضی از آنها گرفته شده است؛ به گونه ای که کانون ها در طول سال 1395 عملا قادر به سازماندهی حرکت اعتراضی قابل توجهی  نبوده اند.  این وضعیت در اوایل سال جاری و از زمانی آغاز شد که  دولت بعد از سالها اجازه برگزاری مجمع عمومی کانون های صنفی را برای بیشتر استان ها صادر کرد. این اجازه اما مشروط به این بود که نماینده و یا نمایندگانی از طرف رژیم در مجمع عمومی حضور داشته باشند و در واقع مجمع تحت نظارت آنان برگزار شود.  برخی از کانون ها با این شرط مخالفت کردند اما  راه به جایی نبردند. به این ترتیب مجامع عمومی با حضور نمایندگان دولت برگزار گردید. مسئله اما تنها به چگونگی برگزاری مجامع عمومی خاتمه نیافت. رژیم با نقشه از پیش تعیین شده و دسیسه چینی، تعدادی از معلمان طرفدار دولت روحانی را بطور سازمان یافته بسیج کرد تا در مجامع عمومی و در انتخابات هیئت مدیره شرکت کنند. طرف داران دولت با بهره گیری از توازن قوا توانستند در برخی کانون ها تاثیر گذار باشند و در بقیه کانون ها نیز با حداقل رای در هیات مدیره کانون ها جا گرفتند . به این گونه  یعنی در نتیجه دسیسه ها و توطئه های رژیم در  پیش و در هنگام برگزاری مجامع عمومی، کانون ها بعد از انتخابات مجامع عمومی اساسا از فعالیت های اصلی خود و پرداختن به مسایل عمومی معلمان بازماندند و زمین گیر شدند.

اعتراضات اعضای کانون ها به هیات های مدیره های جدید کانون ها نیز نتوانست کانون ها را فعال کند، به همین دلیل تعدادی از فعالین در ابتدا کمپین جمع آوری امضا برای  بودجه عادلانه برای معلمان را سازمان دادند. بیش از 110 هزار نفر از معلمان با  امضا خود به این کمپین پیوستند.  خواست این کمپین از طرف دولت و مجلس هر دو نادیده گرفته شد. در همین کمپین اعلام شده بود که اگر دولت و مجلس به در خواست معلمان پاسخ ندهد آنان اقدامات متناسب دیگری را در دستور کار قرار خواهند داد. تجمعات 19 اسفند توسط معلمان به دنبال بی پاسخ ماندن این خواست برگزار شدند.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران، ضمن محکوم کردن دغلبازی و توطئه چینی رژیم  علیه کانون های صنفی، از خواسته های به حق  معلمان از جمله برای داشتن تشکل مستقل حمایت می کند و خود را پشتیبان مبارزه و تجمعات اعتراضی ای که توسط معلمان صورت می گیرد میداند.

رژیم جمهوری اسلامی در کلیت خود مسئول و مسبب وضعیت فاجعه بار آموزشی در ایران است. دولت روحانی همانند دولت های قبل از خود، نشان داده است که به رغم وعده های پوچ انتخاباتی مبنی بر حمایت از “نهادهای مدنی” و “حقوق شهروندی” در سرکوب معلمان و توطئه چینی علیه فعالیت ها و مبارزات مستقل آنها دخالت مستقیم دارد.  این دیگر باید برای معلمین روشن شده باشد که تنها متحد واقعی شان در مبارزه برای رسیدن به خواسته هایشان، سایر بخش های مزدبگیر جامعه از جمله کارگران بخش های خدمات، پرستاران، بازنشستگان و کارگران مراکز تولیدی هستند که اگر نگوییم بدتر اما حداقل در شرایط  مشابه معلمان بسر می برند و  برای خواسته های مشترک مبارزه می کنند. در عین حال لازم به یادآوری است که رژیم این توطئه ها را در مورد پرستاران و بخش های دیگر و همچنین بازنشستگان نیز به پیش برده است؛ بنابراین حیاتی است که همه بخش های طبقه کارگر و مزد بگیران جامعه در راستای اتحاد، همبستگی و هماهنگی در مبارزه برای دست یابی به خواسته های مشترک و از جمله ایجاد تشکلات واقعی و مستقل،  که بی پاسخ مانده اند و با وحشی گری توسط رژیم سرکوب می شوند، اقدام کنند.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۱۱ مارس ۲۰۱۷

info@workers-iran.org

http://etehadbinalmelali.com/ak/

بیست ودوم اسفندماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com