اخباروگزارشات کارگری23فروردین1396

admin   آوریل 12, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری23فروردین1396 بسته هستند

بایگانی

لایحه اصلاح قانون کار احمدی نژاد – روحانی نه!

تغییرقانون کار بنفع کارگران آری!

– راهپیمایی کارگران کارخانه قند ممسنی درشهر رستم وتجمعشان مقابل فرمانداری!

همراه با فیلم : منزلت،معیشت حق مسلم ماست

– اعتراض رسانه ای کارگران بیکارشده کارخانه فولاد زاگرس نسبت به بلاتکلیفی شغلی!

– جان باختن10هزارکارگرساختمانی براثرحوادث کاری طی5سال(1389-1394)

– مرگ پرستارجوان بیمارستان فیروزگردرشیفت کاری!

– مرگ راننده کامیون تانکرحمل آب در شهرستان شبستربراثرتصادف!

– آغاز اعتصاب کارگران 2معدن پرو(شرکت ساوترن کاپر)برای افزایش دستمزد وبهبودشرایط کار!

راهپیمایی کارگران کارخانه قند ممسنی درشهر رستم وتجمعشان مقابل فرمانداری!

همراه با فیلم : منزلت،معیشت حق مسلم ماست

اخباروگزارشات کارگری:امروزچهارشنبه23فروردین،کارگران بیکارشده کارخانه قند ممسنی دراعتراض به بیکارشدن وعدم پرداخت ماه ها حقوق،حق بیمه ودیگر مطالباتشان درشهر رستم راهپیمایی کردند وباحرکت از کارخانه مقابل فرمانداری اجتماع کردند وباسر دادن شعار- منزلت،معیشت حق مسلم ماست- اعتراضشان را بنمایش گذاشتند.

به گزارش منابع خبری محلی،طاهر ایزدی فرماندار شهرستان رستم نیز با حضور در بین کارگران  گفت: ما آماده همکاری با کارخانه قند هستیم اما مسئولین و هیئت مدیره کارخانه ورود نمی کنند و تا زمانی که آنها نیایند این مسائل حل نمی شود.

لذا کارگران نیز نسبت به مطالبات خود از هیئت مدیره شکایت کرده اند و پرونده آنها در دادگستری در جریان است و انتظار دارند امور مربوط به این پرونده هر چه سریعتر انجام شود.

گفتنی است پیش از این مطرح شده بود که سرمایه گذاران خصوصی خواستار خرید کارخانه قند ممسنی هستند و دولت می تواند یک طرفه اقدام به فروش این کارخانه کند که ایزدی با رد این مساله گفت: کارخانه قند بدهی زیادی دارد و چندین پرونده علیه کارخانه از طرف شرکت ها و بانک تشکیل شده است و باید مسائل حقوقی آن بر طرف شود.

لینک فیلم تجمع امروز کارگران کارخانه قند ممسنی:

http ://noronline.ir/files/images/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85/%D8%AA%D8%AC%D9%85%D8%B9%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87%20%D9%82%D9%86%D8%AF%20%D9%85%D9%85%D8%B3%D9%86%DB%8C.mp4

اعتراض رسانه ای کارگران بیکارشده کارخانه فولاد زاگرس نسبت به بلاتکلیفی شغلی!

کارگران بیکارشده فولاد زاگرس می‌گویند: با سالها سابقه کار تخصصی، به آینده شغلی خود خوشبین نیستیم.

جمعی از کارگران شهر قروه از شرایط اشتغال در کردستان انتقاد کردند.

این کارگران که پیش از این در فولاد زاگرس مشغول بودندبه ایلنا گفتند: بعد از تعطیلی کارخانه فولاد که تنها فرصت اشتغال شهرستان قروه و محل فعالیت تعداد زیادی از کارگران این شهرستان بود، بیکار شدیم؛ حالا فرصت‌های شغلی جدید در منطقه ایجاد شده مثلا لاستیک بارز، اما به ما کارکُشته‌ها و متخصص‌ها به این بهانه که شرایط سنی نداریم، کار نمی‌دهند.

یکی از این کارگران می‌گوید: نوزده سال سابقه فنی دارم؛ در دو سال اخیر بعد تعطیلی فولاد زاگرس مجبور شدم کارگر پیمانکاری شوم؛ حالا پروژه پیمانکاری تمام شده و دوباره بیکار شده ام؛ لاستیک بارز و کارخانه‌های جدید هم چون شرایط سنی ندارم، استخدامم نمی‌کنند.

این کارگران کرد خواستارایجاد اشتغال پایداردر منطقه ای مانند کردستان که آمار بیکاری بالاست،هستند تا تخصص نیروی کار باسابقه، با بیکارشدن های مکرر و تعطیلی واحدها به هدر نرود.

جان باختن10هزارکارگرساختمانی براثرحوادث کاری طی5سال(1389-1394)

در سال گذشته هزار و ۴۰۰ نفر و سال قبل آن هزار و ۸۰۰ نفر از کارگران ساختمانی در کشور حین انجام کار فوت کردند. به طور میانگین بین سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۴ قریب به ۱۰ هزار کارگر ساختمانی در حوادث ناشی از کار فوت کردند.

به گزارش23فروردین مهر،آماربالا به نقل از اصابتی، مدیر کل بازرسی وزارت تعاون و رفاه و اموراجتماعی کشورمی باشد.

مرگ پرستارجوان بیمارستان فیروزگردرشیفت کاری!

صبح روز 13فروردین ماه، پرستار 28 ساله بیمارستان فیروزگردرپایان شیفت کاری جانش را ازدست داد.

برپایه گزارشی که امروز رسانه ای شد، مهدیه رمضانی  دربخش آی سی یو بیمارستان فیروزگر به صورت قراردادی مشغول به کار بود.

مرگ راننده کامیون تانکرحمل آب در شهرستان شبستربراثرتصادف!

صبح امروز23فروردین، واژگونی مرگبار کامیون تانکرحمل آب در شهرستان شبستر، به مرگ راننده این کامیون انجامید.

به گزارش امروز ایلنا درهمین ، راننده تانکر حمل آب در شهرستان شبستر آذربایجان شرقی، در اثر حادثه تصادف و واژگونی تانکر، جان خود را از دست داد.

براساس اعلام اورژانس آذربایجان شرقی، این حادثه حدود ساعت 11صبح امروز (بیست و سوم فروردین) در راه روستائی چشمه کنان از توابع شهرستان شبستر رخ داده‌است.

از قرار معلوم، راننده متوفی 48 ساله بوده و قبل از رسیدن عوامل اورژانس، براثر شدت مصدومیت جان خود را از دست داده بود.

آغاز اعتصاب کارگران 2معدن پرو(شرکت ساوترن کاپر)برای افزایش دستمزد وبهبودشرایط کار!

اخباروگزارشات کارگری:ازروز دوشنبه10آوریل، کارگران 2معدن پرو(شرکت ساوترن کاپر) برای افزایش دستمزد وبهبودشرایط کاردراعتصاب بسر می برند.

برپایه گزارشات منتشره،درهمین رابطه سخنگوی اتحادیه کارگران این دومعدن گفت:ازماه مارس برای راهاندازی این اعتصاب جهت دست یابی به دستمزدی بالاتر وشرایط کاری بهتر برنامه ریزی شده است.

اعتصاب کارگران این دومعدن باعث شد که مس روزگذشته (سه‌شنبه 11 آوریل) تنها فلز اساسی بازار باشد که با رشد قیمت 0.25 درصدی مواجه شود و به 5767 دلار بر تن برسد.

قابل یادآوری است،شرکت معادن ساترون کاپر در سال 2016 حدود 900هزار تن مس (افزایش 21.1 درصدی نسبت به سال قبل) تولید کرده است. برنامه تولید این شرکت، افزایش تولید تا بیش از یک میلیون تن تا اواسط سال 2018 و رسیدن به تولید 5/ 1 میلیون تن سالانه، در سال 2023 است.

بیست وسوم فروردین ماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com