اخباروگزارشات کارگری23تیر1396

admin   جولای 14, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری23تیر1396 بسته هستند

بایگانی

اعتراض به طرح کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو….) است

اعتراض به اجرای طرح کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است

– تجمع خانوادگی کارکنان اخراجی شرکت مخابرات لرستان برای بازگشت بکار

– توخالی درآمدن وعده وزیرنفت مبنی برتبدیل وضعیت کارگران قرارداد موقتِ صنعت نفت

– بیکاری95کارگر بدنبال پلمب معدن هردورورد

-«یونس فیضی» کولبرِ بدون پا

– مصدومیت شدید کارگر شرکت نفت پیست آبعلی درپی سقوط به داخل کانال آسانسور

– کشته وزخمی شدن2کارگر درحادثه واژگونی نیسان وانت حاملشان در بزرگراه یادگار

تجمع خانوادگی کارکنان اخراجی شرکت مخابرات لرستان برای بازگشت بکار

روز گذشته (22 تیرماه) کارکنان اخراجی مخابرات لرستان مقابل اداره مخابرات این استان تجمع کردند؛ این کارکنان به همراه خانواده هایشان در این تجمع شرکت کرده بودند.

درهمین رابطه ایلنا امروزنوشت،در این تجمع معاون اداره کار استان لرستان حاضر شد و با تجمع کنندگان به صحبت پرداخت.

کارکنان شرکتی لرستان در هفته های گذشته بارها تجمعات اعتراضی برگزار کردند. خواسته آنها علاوه بر طرح طبقه بندی مشاغل و تامین امنیت شغلی، بازگشت به کار همکارانی است که اخیرا بیکار شده اند.

در تجمع روز گذشته به اخراجی ها وعده دادند که برای بازگشت به کار آنها تمهیداتی صورت خواهد گرفت.

توخالی درآمدن وعده وزیرنفت مبنی برتبدیل وضعیت کارگران قرارداد موقتِ صنعت نفت

با گذشت بیش از6ماه وعده وزیرنفت مبنی بر ساماندهی قرارداد موقتی ها ، هنوز کارگران قرارداد موقتِ صنعت نفت، تبدیل وضعیت نشده اند.

امروز ایلنا درهمین رابطه نوشت،در ماه های گذشته بارها وعده تبدیل وضعیتِ کارگران قرارداد موقت در صنعت نفت مطرح شد اما تا کنون هیچ اقدام عملی در این خصوص صورت نگرفته است.

دی ماه سال گذشته، وزیر نفت از ساماندهی قرارداد موقتی ها در آینده ای نزدیک خبر داد؛ این خبر موجی از امیدواری میان کارگران پیمانکاری و قرارداد موقت در صنعت نفت ایجاد کرد؛ اما تا حالا که شش ماه از این وعده گذشته، چشم انداز روشنی از تلاش برای ساماندهی به چشم نمیخورد.

یکی از مشکلات اصلی شاغلین در صنعت نفت، تنوع قراردادهای شغلی است. کارکنان قرارداد موقت که از امنیت شغلی نیز بی بهره اند، در مقایسه با رسمی ها دستمزد پایین تری دارند؛ علاوه بر آن کارگران پیمانکاری که طرف قرارداد با شرکت های دست چندم هستند، نسبت به قراردادمستقیم ها از مزایای شغلی کمتری بهره مندند و علاوه بر بیکار شدنهای گاه و بیگاه، دستمزد خود را هم اغلب مرتب دریافت نمیکنند.

خواسته اصلی کارگران قراردادموقت در صنعت نفت، تبدیل وضعیت و رفع تبعیض در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور است.

بیکاری95کارگر بدنبال پلمب معدن هردورورد

درپی رای دیوان عدالت اداری، معدن هردورورد پلمب و95کارگر آن بیکارشدند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،طرح دعوی در دیوان عدالت اداری صدوررای پلمپ کارخانه سنگ‌شکن و دستور اجرای عملیاتی آنرا بهمراه داشت.

معدن هردورورد در کیلومتر 2 جاده بلده- دوآب فعالیت می‌کند و موجب اشتغال مستقیم بیش از 95 نفرشده است.

«یونس فیضی» کولبرِ بدون پا

در روزهای گذشته، تصاویری در اینستاگرام منتشر شد که واکنش خیلیها را برانگیخت؛ خیلیها نوشتند باید بر این اوضاع خون گریست؛ خیلی ها تعجب کردند و خیلی ها خواستند که بیشتر بدانند.

به گزارش23تیرایلنا،علی فیضی اهل پیرانشهر است؛ او از قرار معلوم کولبری میکند اما پا ندارد.

فیضی دو پایش را در کودکی در انفجار مین از دست داده است، خواهر و برادرش هم در همین حادثه جان خود را از دست داده اند؛ حالا او کولبر است؛ کولبرِ بدون پا.

این تصاویر منتشر شده بار دیگر حساسیت ها نسبت به کولبری و کولبران در مناطق کردنشین را برانگیخته است.

مصدومیت شدید کارگر شرکت نفت پیست آبعلی درپی سقوط به داخل کانال آسانسور

ظهر امروز23تیر،سقوط کارگر شرکت نفت پیست شهر آبعلی به داخل کانال آسانسور مصدومیت شدیدش را بهمراه داشت.

به گزارش منابع خبری محلی، ظهر امروز کارگر شرکت نفت پیست آبعلی از طبقه دوم ساختمانی به داخل کانال آسانسور سقوط می‌کند وبا شکستگی شدید دست، سر و کمر مواجه می‌شود.

این کارگرحادثه دیده پس از رهاسازی توسط عوامل جمعیت هلا‌ل‌‌احمر جهت مداوای اولیه، توسط عوامل اورژانس امامزاده هاشم به بیمارستان سوم شعبان دماوند منتقل شد.

کشته وزخمی شدن2کارگر درحادثه واژگونی نیسان وانت حاملشان در بزرگراه یادگار

صبح روزگذشته(22تیر)،انحراف خودرو نیسان از مسیر اصلی و واژگون شدن آن در بزرگراه یادگار امام خروجی بزرگراه حکیم ،منجر به مرگ یک کارگرو مصدومیت شدید یک کارگر دیگر شد.

به گزارش پایگاه خبری 125، به گفته نعمت محمدپور افسر آماده منطقه 2 آتش نشانان اعزامی، یک دستگاه خودروی نیسان وانت با بار موزاییک در مسیر شمال به جنوب بزرگراه یادگار حرکت می کرد که به علت نامشخصی پس از برخورد با گاردریل کناری بزرگراه به یک طرف واژگون شد.

وی اعلام کرد: در پی این حادثه دو کارگر افغانستانی که در قسمت بار وانت نشسته بودند بهمراه بار موزائیک به بیرون پرت شدند و این دو کارگر به سختی آسیب دیدند.

وی افزود: متاسفانه طبق گزارش اولیه عوامل اورژانس، یکی از کارگران جوان حدودا 30 ساله براثر صدمات وارده در دم جان باخت و کارگر دیگر که حال وخیمی داشت توسط آمبولانس اورژانس به بیمارستان انتقال یافت.

بیست وسوم تیرماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com