اخباروگزارشات کارگری24مهر1396

admin   اکتبر 16, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری24مهر1396 بسته هستند

بایگانی

– انتشارگزارشی درباره کارخانه ایریکو وکارگرانش به بهانه رسانه ای شدن خرید ریل باس از کره جنوبی

– اخذ تعهد نامه ایمنی اجباری ازکارگران معادن زغال سنگ البرز شرقی برای ادامه کار

– آخرین خبردرباره اخراج کارگرمعترض معدن چادرملو

– اعتصاب کارگران گروه صنعتی نیکو ابهردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق

– تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز پارک پردیسان نسبت به بلاتکلیفی شغلی مقابل ساختمان سازمان محیط زیست

– تجمع کارگران توان گستر پالایشگاه نفت(قدیم)دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل فرمانداری بندرعباس

– تجمع اعتراضی آموزشیاران نهضت سواد آموزی ارومیه نسبت به بلاتکلیفی استخدامی مقابل استانداری آذربایجان غربی

– اعتراض400کارگر کارخانه ذوب آهن اصفهان نسبت به سطح پایین حقوق و2ماه پرداخت نشدنش

– بدون امنیت شغلی چانه‌ زنی‌های مزدی بی‌معناست

– زنان دیّربدنبال تجمع مقابل فرمانداری دراعتراض به بی آبی وارد دفتر فرماندارشدند

– مجروحیت 9معلم درپی تصادف سرویس رفت وآمدشان با موتورسیکلت

انتشارگزارشی درباره کارخانه ایریکو وکارگرانش به بهانه رسانه ای شدن خرید ریل باس از کره جنوبی

اخباروگزارشات کارگری:روزدوشنبه24مهر،خبرگزاری مهربنقل از عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ازخرید ریل باس از کره جنوبی خبرداد.

وزیر راه و شهرسازی ایران با اشاره به مذاکرات طرفین در حوزه حمل‌ونقل و شهرسازی گفت: در حوزه ریلی ساخت و توسعه راه‌آهن اصفهان- اهواز، خرید ریل‌باس و سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌های ایران مورد گفت وگو میان طرفین قرار گرفت.

در خلال ماه جاری میزگردهایی درباره کارگران کارخانه ایریکو* درگروه تلگرامی تین نیوز برگزارشدوتعدادی از کارگران این کارخانه ودیگرشرکت کنندگان دراین میزگرد مجازی نظراتشان را ابرازکردند.

اخبار وگزارشات کارگری در رابطه با رسانه ای شدن خرید ریل باس از کره جنوبی بخش هایی از این میزگرد را بقرار زیر باطلاع می رساند:

تعداد تقریبی کارکنان ایریکو چقدر است؟

-یکی از کارکنان ایریکو: تعداد پرسنل فعلی حدود ۳۰۰ نفر که از این تعداد حدود ۲۴۰ نفر قدیمی و بالای ۸ سال سابقه در شرکت دارند و همگی دارای مطالبات بسیار زیادی هستند.

قرارداد کاری، فیش حقوقی و میزان مرخصی معلوم نیست. با قوانین سخت‌گیرانه پادگانی، بر خلاف قانون کار فقط در حال اذیت کردن پرسنل و راندن اجباری آنها از شرکت هستند. به طوری که از هر نفر حداقل ۷-۲۰ میلیون در سنوات بسته به سابقه و پست میزنند.

این شرکت با این همه پروژه در دست اجرا، به جای استفاده از پرسنل باسابقه و تجربه در حال فراری دادن آن‌ها و جذاب نیروی صفر و بدون تجربه است. برای افراد موجود هم هیچ انگیزه‌ای برای کار نیست، طوری که کیفیت کار در ۶ ماه اخیر افتضاح بوده است. شرکت بیشتر به کمیت به جای کیفیت توجه کرده است.

مطالبات پرسنل «ایریکو» چقدر است؟

-حمید جایز از پرسنل سابق ایریکو: من از اولین کارکنان ایریکو هستم که به‌عنوان مأمور از ایران‌خودرو به ایریکو منتقل شدم. به این ترتیب همه سنوات ایران‌خودرویی من به ایریکو منتقل شد. از سال 82 تا 92 به مدت 10 سال در شرکت بودم و 92 از شرکت بیرون آمدم و تا الان هنوز با من تسویه حساب نشده است. با وجودی که مدیرعامل هم این ماجرا می‌دانستند، مدارک پرسنلی من از ابهر خارج شده تا کسی به پرونده‌های پرسنلی من دست پیدا نکند.

من در طول چهار سال اخیر هم هیچ سنواتی دریافت نکرده‌ام. در صورتی‌که این محاسبات در زمان توسعه ترابر بوده و و بعداً به سهامدار جدید انتقال یافته است. درواقع حقوق من جزو دیون سهام‌دار جدید است. مقداری در زمان توسعه ترابر به من پرداخت شده و سهام‌دار جدید به این دلیل که فکر می‌کند طبق محاسبات سال ۹۶ بیش‌تر از حقم به من پرداخت شده،  به دنبال این است که از من شکایت کند در صورتی‌که اگر با توجه به تورم حساب می‌کردند، حدود دو برابر، بیشتر از آن مبلغ هم باید به من پرداخت می‌شد. کسی که سال‌ها قبل از ایریکو رفته، حدود ۲۵ میلیون گرفته و الان بعد از چند سال آن هم با افزایش حقوق، قرار است به بنده فقط ۱۸ میلیون تومان بدهند!

منظور شما این است که سنوات ۴ سال از عمر خدمت شما پرداخت نشده است؟

-جایز: منظورم این است که من در ایریکو، سابقه کاری۱۲ ساله دارم و با توجه به سنوات انتقالی ایران‌خودرو  در ایریکو، پس از ۴ سال هنوز سنواتم را کامل نپرداخته‌اند.

-یکی از پرسنل ایریکو: سرمایه‌گذار جدید ایریکو با شروع سال جدید، حقوق پرسنل را به دو قسمت تقسیم و مقداری را در فیش آورده و مقداری را هم به صورت پشتِ لیستی، معاف از مالیات و بیمه و بدون هیچ مدرکی پرداخت می‌کند که ممکن است هر لحظه آن را قطع کنند. ضمناً هیچ قرارداد یا فیش حقوقی به کارمندان نمی‌دهند لذا حق بیمه پرسنل جهت استفاده از مزایای آن مثل بازنشستگی و بیمه بیکاری کاهش شدید داشته است.

-ناشناس: به نظر بنده از رقم پرداختی به‌عنوان حق سنوات بسیار کاسته شده است. قرار بود که همین سنوات از خرداد تا تیر ماه سال بعد، تدریجا و ماهانه به ۱۵ نفر پرداخت شود و فقط یک ماه پرداخت شد و بعد متوقف شد. این در حالی است که در چند ماه اخیر میلیاردها تومان وارد شرکت شده و کل سنوات براساس حساب‌رسی‌های قدیمی شاید به ۲ میلیارد هم نرسد.

دلایل این تعویق‌های حقوقی چه مسائلی هستند؟

-کمبود نقدینگی علت اصلی این تعویق اما با توجه به اینکه اوایل این موضوع برای همه روشن بود، کمتر کسی به اداره کار شکایت می‌کرد و الان با توجه به سیاستی که سهامدار جدید در پیش گرفته شکایت‌ها زیاد شده است.

درباره سیاست سهام‌دار جدید که می‌فرمایید بیشتر توضیح بدهید، چون گویا به اعتقاد پرسنل، ایریکو هرروز یک قرارداد جدید منعقد می‌کند و همه اینها یعنی وجود نقدینگی در شرکت.

-ناشناس:در اینکه حقوق پرسنل از نظر زمانی بهتر پرداخت می‌شود هیچ شکی نیست و  تمام گلایه پرسنل از نحوه پرداخت و میزان محاسبه سنوات و مطالبات آنها و وجود قوانین دست‌وپاگیر مثل چگونگی مرخصی و اضافه کار و… است که باعث کاهش و فرار افراد از مجموعه خواهد شد.

-ناشناس:در طول سالیان گذشته برخی مدیران نالایق که هنوز هم هستند با حقوق‌های کلان تنها به مجموعه ضربه زدند و امروز همین افراد با مشاوره‌های اشتباه به صاحبان شرکت، ضربات جبران‌ناپذیری به بدنه شرکت و پرسنل آن وارد کردند.

– ناشناس: پرداخت حقوق آن‌قدر به تعویق افتاده که پرسنل کاملا بی‌انگیزه شده‌اند. دوستانی که می‌گویند ایریکو در مسیر پیشرفت قرار گرفته است، چگونه این مسئله را می‌بینند و تحلیل می‌کنند؟! پرسنل با تجربه به همین دلایل  از شرکت‌ خارج شده‌اند و فقط ۲۴۰ نفر کارمند با سابقه مانده است.

-ناشناس: اینطور نیست. برخی سنوات ۵۰-۶۰ میلیونی گرفته‌اند و این حق را برای کارگران قائل نیستند. همه باید به حقوق خود دست یابند. چه کسانی که رفته‌اند و چه کسانی‌که هنوز در کارخانه هستند. به نظر من باید سنوات امثال آنها که ۲میلیون اضافه کار ثابت ماهانه می‌گرفتند و در سنوات هم به تعداد سال سنوات‌شان را دریافت می‌کردند، قطع می‌شد نه سنوات قانونی کارگر و کارشناس!

– ناشناس: موضوع اصلی این است که یک کارخانه خوب با شرایط بسیار سخت و با تلاش همه افراد توانسته خودش را سر پا نگهدارد و در عین حال با دانش و هوشمندی مناسب توانستند مدیران ارشد کشور را متقاعد کنند که دو پروژه بسیار خوب و سودآور را برای شرکت تصاحب کنند؛ حالا بعد از یکی دو ماه و با اشتباه استراتژیک مدیرانش و با دارایی‌ حدود 30 میلیارد تومن نمی‌تواند از عهده پرداخت پرسنل خود برآید.

– ناشناس: مدیران ایریکو این همه پول را در طول دو ماه که در تاریخ صنایع ریلی سابقه نداشته دریافت کردند و به حقوق کارکنان مظلوم خود نمی‌رسند. من از کسانی که خودشان حقوق چند میلیونی و سنوات چند ده میلیونی گرفته‌اند و امروز  حق کارگر را نادیده می‌گیرند دفاع نمیکنم.

– ناشناس: من از کارکنان ایریکو نیستم و فقط یک نظارگر بحثم ولی در این سخن مطلبی بیان شد که برای بنده سؤال شد و دوستان اگر اطلاعی دارند خواهش می‌کنم روشنگری کنند. در این متن گفته شده ماهی یک ریل‌باس در ایریکو تولید می‌شود. آیا این گفته صحت دارد؟

– ناشناس: خیر اینطور نیست. شاید هم مشکل مشترک کارخانجات تولیدکننده ناوگان، این باشد که برای یک پروژه خاص فعال شده و با پایان یافتن پروژه تازه دردسرهای آنان شروع می‌شود. این در حالی است که با یک مدیریت متمرکز و با قدرت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌شد از ظرفیت کارخانجات موجود استفاده کرد. مثلاً ایریکو برای پروژه اتوبوس ریلی و مپنا برای پروژه لکوموتیو زیمنس کارکنان زیادی را استخدام کردند و با پایان هر پروژه حجمی از نیروی انسانی متخصص و متعهد بدون کار مفید باقی مانده  است.

طبیعتاً نگهداری سخت افزار و مغزافزار این پروژه‌های خاتمه یافته هزینه‌های گزافی را بهمراه دارد که عواقب آن بطور ملموس مشاهده می‌شود.آیا سنوات تک‌تک کارگرانی که از ایریکو بیرون رفتند، باتوجه به میزان کم آن، پرداخت شد؟ این نکته بسیار مهم است. بنظر شما برای ایریکو، دقیقاً همین اتفاق افتاده یا دلایل دیگری هم برای این حجم از نارضایتی وجود دارد؟

م.ر عابد: مشکل نارضایتی فراتر از ایریکو بوده و در سطح وسیعتری وجود دارد. شرکت ایریکو فقط برای ریل‌باس طراحی نشد، هدف از ساخت آن، کارخانه‌ای برای تولید انواع واگن با بردکوتاه از قبیل مترو، LRV مونوریل و ریل بأس بود. کارخانه در فاز اول با نیمی از ظرفیت راه‌اندازی شد و با توجه به قراردادهای آتی، وارد فاز دوم و ساخت مابقی سوله‌ها شد. تولید ریل‌باس با توجه به مشکلات رجا و راه‌آهن به تعویق افتاد. متروی کرج و شیراز هم با توجه به نوع قرارداد ارزی و ریالی و افزایش نرخ تسعیر در سال ۹۰ با مشکل عدم تأمین مالی کارفرماها روبه‌رو شد. یعنی مشکلات بیرونی ایریکو بیش‌تر از درونی آن موجب بروز این اتفاقات شد.

جواد موسوی: ایریکو یک دوره بسیار سخت داشت. در آن دوران سخت، مدیران ایریکو تلاش‌شان را کردند که تعدیل نیرو نکنند. حقوق‌ها دیر می‌شد اما هیچکس اعتراض نمی‌کرد. دلایل اعتراض‌های فعلی به نظرم دو مساله است. یکی اینکه همه می‌دانند که اوضاع مالی شرکت بد نیست و دیگری اینکه پرسنل توقع برخورد بهتری از مدیرای فعلی ایریکو داشتند. همه کسانی‌که از بدو  تاسیس ایریکو در این کارخانه حضور داشتند، زحمت بسیاری کشیدند و گرنه ایریکو به اینجا نمی‌رسید. همه کمک کردند تا کارخانه‌ای بزرگ را بر پا کنند و الان هم درست نیست که آنها را بدون اینکه از همه مسائل داخلی مطلع باشیم، متهم کنیم.

بازه زمانی دوره‌ای که می‌فرمایید تا کی بوده است؟

-تقریبا تا یک سال بعد از دولت آقای روحانی اوضاع واقعا بد بود. پولی وجود نداشت و بخشی از همان اندک پول را هم که از بازسازی واگن‌های فرسوده به دست می‌آمد، برای خرید قطعات استفاده می‌کردند و بخش دیگر را هم برای پرداخت حقوق. هرچند در آن زمان حقوق‌ها خیلی دیر پرداخت می‌شد اما همه با هم در اوج دوستی و مهربانی بودند و الان واقعا اینطور نیست و ما قضاوت‌های غیرمنصفانه زیادی می‌بینیم.

* شركت توسعه صنایع ریلی ایرانیان ( ایریکو ) از شركت هاي تابعه گروه سرمايه گذاري توسعه ترابر ايرانيان،در تير ماه سال 1382 بمنظور توليد خودروهاي ريلي درون شهري و حومه اي تاسيس گرديد.

جهت اجراي اين طرح زميني به مساحت حدود 52 هكتاردر استان زنجان کيلومتر 17 جاده ابهر-تاکستان،روبروي شهرک قروه،خيابان ساينا در سال 1384 انتخاب و از اوایل سال 1385 شروع ساخت کارخانه آغاز گردید. خطوط توليد، انبارهاي محصول و قطعات و ساختمانهاي جنبي و اداري در مساحتي بالغ بر 46 هزار متر مربع در نظر گرفته شده است. در تیرماه سال 1387 ساخت آزمایشی واگن شروع و در دی ماه همان سال کارخانه ایریکو با ظرفیت تولید 200 دستگاه درسال (در فاز اول) رسما افتتاح گردید.

اخذ تعهد نامه ایمنی اجباری ازکارگران معادن زغال سنگ البرز شرقی برای ادامه کار

 مدیریت شرکت زغال سنگ البرز شرقی با همکاری شورای اسلامی کار،کارگران این معادن را برای ادامه کارشان وادار به امضای تعهدنامه ایمنی، بهداشت و محیط زیست کردند.

برپایه گزارشی که24مهر رسانه ای شد،از حدود یک هفته قبل از طرف مدیریت معدن زغال سنگ البرز شرقی فرم‌های تک برگی در میان کارگران این واحد معدنی توزیع شده است که بر روی سربرگ آنها عنوان «تعهدنامه ایمنی و بهداشت و محیط زیست» درج شده است.

تعهدنامه مذکور مشتمل بر 18 ماده است و در قسمت ابتدایی آن از زبان کارگر امضاء کننده آمده است: «… بدین وسیله تایید می‌نمایم که در دوره آموزشی ایمنی، بهداشت و محیط زیست حضور یافته و آموزش‌های ایمنی لازم را به خوبی فراگرفته‌ام و با تمامی محتویات آن به خوبی آشنا شده‌ام. همچنین متعهد می‌شوم که تمام موارد آموزشی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (H.S.E) که برخی از موارد آموزشی مهم آن به شرح ذیل می‌باشد را در طول مدت کار خود در شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی شاهرود رعایت نمایم و هرگونه مسئولیت حادثه را که ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی است را می‌پذیرم.»

محتوای مواد هیجده گانه این تعهدنامه شامل مواردی همچون همراه داشتن و استفاده از تجهیزات ایمنی فردی، توجه به علائم هشدار دهنده، مراعات کردن قواعد ایمنی، خودداری از همراه داشتن وسائل برقی، الکترونیکی نا ایمن و آتشزا در محدوده فعالیت‌ معدنچیان، آشنایی با طرز کار کپسول‌های اطفاء حریق و خودداری از سوار شدن بر وسائل نقلیه باربری و نوار نقاله، رعایت بهداشت فردی و خودداری از ریختن زباله در محیط‌های اداری، عدم استفاده از داروهای خواب‌آور، خودداری از دست زدن به تجهیزات فنی و ماشین‌آلات بدون هماهنگی با مسئولان مربوطه، اطلاع رسانی واحد H.S.E در صورت بروز  هرگونه حادثه و… است.

در خاتمه این تعهدنامه‌نیز بر مسئول قلمداد شدن کارگر متعهد شونده در برابر هرگونه حادثه ناشی از رعایت نشدن نکات ایمنی تاکید شده است.

شمار کارگران شاغل در شرکت معدن زغال سنگ البرز شرقی نزدیک دست‌کم تا نزدیک به هزار نفر می‌رسد و در رابطه با تعهدنامه اخیر می‌گویند که به دلیل پیگیری و اصرار کارفرما، این تعهدنامه طی روزهای گذشته توسط اکثر کارگران معدنچی امضا شده است.

برهمین اساس به نقل از کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی گفته می‌شود: با روند کنونی راهی غیر از امضاء این تعهدنامه نداریم اما پرسش این است که با توجه شرایط خاص فعالیت معادن، معلوم نیست تا چه اندازه بتوان این نکات را در عمل رعایت کرد و براساس این آموزش‌ها فعالیت‌های شغلی روزانه را انجام داد.

این کارگران افزودند: با وضع فعلی نگرانیم که مبادا براثر یک حادثه کار امکان پیگیری حقوق قانونی کارگران حادثه‌دیده و بازماندگان آنها فراهم نشود.

در همین رابطه مسئولان معدن زغال سنگ البرز شرقی شاهرود ضمن تایید این اتفاق عنوان کردند که امضاء تعهدنامه ایمنی با هماهنگی نهاد صنفی معدن و در راستای بازدارندگی از وقوع حوادث احتمالی و تشویق بیشتر کارگران به رعایت کردن اصول ایمنی کار صورت گرفته است و ارتباطی با نقض شدن حقوق قانونی حادثه‌دیگان احتمالی ندارد.

آخرین خبردرباره اخراج کارگرمعترض معدن چادرملو

دیوان عدالت اداری پس از سه سال حکم اخراج بهرام حسنی‌نژاد  کارگرمعترض معدن چادرملو را تایید نکرد.

براساس گزارشی که بیست وچهارم مهرماه رسانه ای شد،شعبه 13 تجدیدنظر دیوان عدالت اداری، حکم شعبه بدوی مبنی بر اخراج بهرام حسنی‌نژاد (دبیر سابق انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو) را نقض کرده‌است.

در حکم این شعبه آمده‌است: برای جلوگیری از تضییع حق بایستی پرونده دوباره بررسی شود.

قابل یادآوری است که بدنبال اعتصاب پائیزو زمستان سال1392 کارگران معدن چادرملو،28کارگر معترض بازداشت شدند که بدنبال حمایت همکارانشان از آزادشدند ولی برای آنان پرونده قضایی تشکیل شد.درهمین رابطه بهرام حسنی نژاد کارگرمعترض این معدن هم اخراج شد.

بهرام حسنی نژاد در17آبان1393به خبرنگاری گفت:، با اشاره به ۱۲ سال سابقه کار خود در شرکت آسفالت طوس با قرارداد موقت کار، ادامه داد: من مانند سایر کارگران از تاریخ ۱ مرداد ۹۲ تا ۱۲ اسفند همان سال با این شرکت پیمانکاری قرارداد کار موقت بسته بودم اما کارفرما در تاریخ ۴ آذر ۹۲ مرا بدون توجه به اینکه نماینده قانونی کارگران بودم و برخلاف حکم «وحدت رویه دیوان عدالت اداری» اخراج کرد.

حکم صادره از سوی هیات حل اختلاف مبنی بر اخراج و رای اداره کار یزد مبنی بر تأیید حکم اخراج که در تاریخ ۱۱ خرداد سال جاری ابلاغ شده بود برخلاف قانون است، بنابراین در فرجه قانونی به دیوان عدالت اداری شکایت بردم.

وی در ارتباط با روند رسیدگی به شکایتش در دیوان عدالت اداری توضیح داد: علی رغم اینکه به موجب قانون رسیدگی به اینگونه پرونده‌ها به خصوص پرونده‌های کارگری باید ظرف مدت ۳ماه انجام شود ولی در آخرین پیگیری‌ها مشخص شد که رسیدگی به شکایت من به سال آینده موکول شده است.

اعتصاب کارگران گروه صنعتی نیکو ابهردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق

امروزدوشنبه24مهر، کارگران گروه صنعتی نیکو ابهردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق دست به اعتصاب زدند ودراین مجتمع صنعتی تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،یکی از کارگران گروه صنعتی نیکو در ابهر در خصوص مشکلات پیش آمده واعتصاب و تجمع امروز کارگران گفت: کارگران به دلیل عدم پرداخت مطالبات‌شان امروز مانع فعالیت سالن رینگ نخ این کارخانه شدند.

وی با بیان اینکه سالن رز نرمین نیز به دلیل تجمع کارگران تعطیل شد، ابراز کرد: کارگران تاکید داشتند که تا وقتی مطالبات‌مان را نگیریم از کارخانه بیرون نخواهیم رفت و بعد از حضور و صحبتهای مسئولان شهرستان کارگران سالن را ترک کردند.

این کارگر با بیان اینکه جمع مطالبات کارگران 4 میلیارد و 200 میلیون تومان است، افزود: حقوق 7 ماه و مطالبات دیگر پرداخت نشده بود که 2 میلیارد از این مطالبات از محل فروش ضایعات به کارگران پرداخت شده و 2 میلیارد و 200 میلیون از مطالبات باقی مانده است.

وی با بیان اینکه این مجتمع در گذشته 300 کارگر داشت، خاطرنشان کرد: اکنون دو سال است کارخانه متوقف شده بود و بعد از آغاز به کار تعدادی از سالنها اکنون حدود 150 نفر در این مجتمع فعال هستند.

یکی دیگر از کارگران با بیان اینکه کارگران سالن رز نرمین دیگر برای آقای نیکوخصال کار نمی‌کنند اما در سالن رینگ 100 نفر برای ایشان کار می‌کنند، اظهار کرد: این 100 کارگر علاوه بر مطالبات گذشته که 7 ماه بود و بخشی از آن پرداخت شده اکنون نیز سه ماه از حقوق‌شان را نگرفته‌اند.

قابل یادآوری است که گروه صنعتی نيكو در سال ۱۳۶۳ با تاسيس شركت ريسندگی گل ريس فعاليت خود را در صنعت نساجی در بخش ريسندگی آغاز كرد.

گروه صنعتی نيكوبا تاسيس و راه‌اندازی شركت‌های ابهر ريس، نابريس، گل ريس، نيكوبافت، بژار، نيكو تامين، نيكو نسج، ابهر نسج، فعالیتش رادر زمينه توليد انواع الياف، منسوجات بی بافت،و انواع نخ توسعه و گسترش داد  وميزان اشتغالش در گذشته  به بيش از ۱۲۰۰ نفر در بخش‌های مختلف اعم از توليد و خدمات توليد و اداری رسید.

در گذشته، این گروه صنعتی سالانه بيش از ۹۵درصد از محصولات خود را به ارزش ۵۰ ميليون دلار به كشورهای آلمان، فرانسه، فنلاند، ايتاليا، بلژيك، يونان، تركيه، ازبكستان و لهستان صادر می‌كرد.

گروه صنعتی نیکو در طول سال‌ها فعالیت خود موفق به دریافت ۲۷ نشان افتخار ازجمله صادر کننده نمونه سال 1387شد.

تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز پارک پردیسان نسبت به بلاتکلیفی شغلی مقابل ساختمان سازمان محیط زیست

صبح امروز24مهر، کارگران فضای سبز پارک پردیسان نسبت دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی پس از واگذاری امور این پارک از طرف سازمان محیط زیست به شهرداری مقابل ساختمان سازمان محیط زیست،تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،سازمان محیط زیست در نظر دارد از آبان ماه سال جاری مدیریت این پارک را به شهرداری  واگذار کند اما فکری بحال 70کارگرقراردادی این پارک نکرده است. قرارداد این کارگران تا 20 آبان ماه پایان می‌یابدو وچشم انداز روشنی برای ادامه کار دراین پارک ندارند.

کارگرانی که که سال‌ها مشغول فعالیت و نگه‌داری فضای سبز این پارک بودند، با  بی‌توجهی مسئولان سازمان محیط زیست و اضافه نکردن بند و تبصره‌ای برای باقی ماندن آن‌ها برای ادامه فعالیتشان در کنار نیروهای جدید شهرداری تهران تا چند روز دیگر خانه‌نشین می‌شوند.

تجمع کارگران توان گستر پالایشگاه نفت(قدیم)دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل فرمانداری بندرعباس

کارگران توان گستر پالایشگاه نفت(قدیم)  باتجمع مقابل فرمانداری بندرعباس همزمان با جلسه شورای اداری استان اعتراضشان را نسبت به بلاتکلیفی استخدامی بنمایش گذاشتند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،کارگران توان گستر پالایشگاه نفت(قدیم) که در مقابل فرمانداری بندرعباس حضور یافته بودند در تشریح وضعیت خود و رویکرد مدیران نسبت به بومی گزینی و بکارگیری آن ها در مشاغل مختلف استان افزودند: قرار بود شرکت مذکور تعدادی کارگر را برای پیشبرد اهداف اقتصادی خود و ایجاد اشتغال در استان استخدام کند و اولویت بکار گیری را با متخصصان و بومیان خود استان قرار دهد و اگر نیروی توانمندی در دسترس نداشت از سایر نقاط اقدام به جذب نیرو کند، ولی شرکت بد عهدی کرد و کارگران بومی علی رغم نام نویسی و اعلام آمادگی در زمینه های مختلف تاسیساتی و مهندسی و …همچنان بلاتکلیف هستند.

کارگران فعلی هم که قبل از این موضوع مشغول به کار هستند وضعیت مناسبی ندارند.

برخی از کارگران بلاتکلیف این واحد صنعتی عنوان داشتند که بعضا از 3تا 7 سال سابقه فعالیت در پالایشگاه نفت قدیم را در سابقه کاری خود دارند اما همچنان سرنوشتشان در هاله ای از ابهام قرار دارد و کسی پاسخگوی آن ها نمی باشد.

کارگران پالایشگاه نفت اضافه کردند؛ قول مساعد مسئولین بر این منوال بود که بعد از تعطیلات تاسوعا و عاشورا وضعیت آن ها مشخص گردد ولی همچنان پشت درب های بسته قرار دارند و کسی هم پاسخگو نمی باشد.

تجمع اعتراضی آموزشیاران نهضت سواد آموزی ارومیه نسبت به بلاتکلیفی استخدامی مقابل استانداری آذربایجان غربی

صبح روزدوشنبه 24مهر،جمعی از آموزشیاران نهضت سواد آموزی ارومیه دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل استانداری آذربایجان غربی،تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،حدود 20 نفر از آموزشیاران نهضت سواد آموزی ارومیه با تجمع مقابل استانداری آذربایجان غربی خواهان اجرای ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی شدند.

آموزشیاران نهضت سواد آموزی ارومیه پلاکاردی با مضمون ‘ ما آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی مشمولان تبصره 10 ماده 17، خواستار اجرای قانون هستیم’دردست داشتند.

اعتراض400کارگر کارخانه ذوب آهن اصفهان نسبت به سطح پایین حقوق و2ماه پرداخت نشدنش

400کارگر کارخانه ذوب آهن اصفهان اعتراضشان را نسبت به سطح پایین حقوق وعدم پرداخت حقوق ماه های مرداد وشهریور،رسانه ای شد.

برپایه گزارشی که24مهر رسانه ای شد،400 نفر از کارگران شرکت پیمانکاری توسعه صنعت لنجان (پیمانکار ذوب‌آهن اصفهان)، 2 ماه حقوق و مزایای خود را دریافت نکردند. پایین بودن سطح حقوق نیز بعنوان مشکلات این کارگران اعلام شد.

این کارگران اعلام کردند: ذوب‌آهن اصفهان با گرفتن پیمانکار، بخشی از کارگران خود را تحت پوشش پیمانکاران قرار داده است که متأسفانه عناوین شغلی آنان سخت و زیان‌آور نیست.

بر اساس اعلام کارگران دو ماه است حقوق مربوط به مرداد و شهریور ماه آنها معوق شده و تا کنون با وجود اعتراضات و پیگیری‌های فراوان پرداخت نشده است؛ علاوه بر این پایین بودن سطح حقوق و مزایا از دیگر مشکلات این کارگران اعلام شد.

جعفر امیدی، مدیرعامل شرکت پیمانکاری ذوب‌آهن اصفهان (توسعه صنعت لنجان)، با بیان اینکه به دلیل شرایط نابسامان اقتصادی و مالی هنوز مطالبات‌مان از سوی ذوب‌آهن اصفهان پرداخت نشده است، گفت:‌ ذوب‌آهن اصفهان باید مطالبات‌مان را پرداخت کند.

وی در پاسخ به این سؤال که میزان مطالبات شما از ذوب آهن اصفهان چه میزان است، تصریح کرد: حداقل 4 میلیارد تومان میزان مطالبات‌مان از ذوب‌آهن است که در صورت پرداخت، معوقات کارگران و کارکنان این شرکت پیمانکاری پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پیمانکاری توسعه صنعت لنجان با اشاره به اینکه 400 نفر پرسنل این شرکت پیمانکاری را تشکیل می‌دهند، گفت: در این شرکت عناوین شغلی متفاوتی از جمله جوشکار، مونتاژ‌کار،‌مکانیک‌کار و تعمیرکار داریم که با رنج‌های  حقوقی متفاوت مشغول فعالیت هستند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا کارگران این شرکت مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور نیستند، گفت: در گذشته عناوین شغلی مختلفی برای کارگران در شرکت‌های پیمانکاری قبلی ثبت شده بود که در دوره جدید با ارتقای گروه‌ها موافقت کردیم و در آینده یک پله دیگر از گروه‌های شغلی افزایش پیدا خواهد کرد تا حقوق پرداختی واقعی‌ شود.

امیدی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه از چه تاریخی پیمانکار شرکت ذوب‌آهن اصفهان هستید، گفت: از 15 اردیبهشت ماه سال 96، به عنوان پیمانکار ذوب‌آهن اصفهان مشغول به کار هستیم و به ازای هر نفر حدود 20 هزار تومان بالاتر دریافت می‌کنیم که هزینه‌های اداری‌مان را هم پوشش نمی‌دهد.

وی گفت: قطعاً اگر مسئولان کشور از صنعت فولاد حمایت کنند، شرکت اصلی نیز در پرداخت مطالبات کارکنان مشکلی نخواهند داشت و از این بابت از مدیران ذوب‌آهن و تلاش‌هایی که در جهت پیگیری مشکلات کارگران دارند تشکر می‌کنم، چرا که صنایع کشور با رکود عمیقی دست و پنجه نرم می‌کند.

امیدی با بیان اینکه برای ذوب‌آهن اصفهان به صورت پروژه‌ای نیز کار می‌کنیم، گفت: در مناقصه‌ای موضوع پرداخت پیمانکاری 400 نفر پرسنل به شرکت ما واگذار شد.

مدیرعامل این شرکت پیمانکاری در پاسخ به این سوال که معوقات کارگران خود را تا چه زمانی پرداخت خواهید کرد، گفت: حقوق مردادماه را تا پس فردا پرداخت می‌کنیم و طبق رایزنی‌های انجام شده معوقات شهریور ماه نیز تا هفته آتی به حساب کارگران واریز می‌شود.

بدون امنیت شغلی چانه‌ زنی‌های مزدی بی‌معناست

یک فعال کارگری معتقد است امنیت شغلی یکی از مهمترین مطالبات جمعی کارگران است که بدون آن هیچ قانون و مصوبه ای، برای کارگران دستاوردی نخواهد داشت.

حسین اکبری (فعال کارگری) در گفتگو با ایلنا،در ارتباط با مطالبات کارگران و اهمیت بنیادین امنیت شغلی گفت: سالهاست شاهد هستیم بدون امنیت شغلی و با ترکتازی های قراردادهای موقت به جایی نمی‌رسیم؛ حتی تعیین حداقل دستمزد حداقلی هم بدون امنیت شغلی بی‌معناست؛ چرا که ثابت شده این مصوبات در عمل  رعایت نمی‌شود.

وی تصریح کرد: تعیین مزد مناسب، بخش مهم و غیر قابل گذشت است؛ اما در کنار آن، تضمین اجرایی شدن مصوبه مزدیِ مناسب اهمیت دوچندان دارد. بدون ضمانت اجرایی، نرخ مزد پایه  تعیین شده رعایت نخواهد شد؛ کمااینکه این عدم رعایت را سال هاست شاهد هستیم.

اکبری در تشریح این مساله گفت: آنچه باعث می‌شود این رویه تکرار شود؛ نبود امنیت شغلی است که به عواملی بستگی دارد که مهمترین آن رواج قرارداد های موقت هنجارهای ناپذیر کنونی است؛ قرارداد هایی که تابع هیچ مقررات ، نظارت (اعم از نظارت توسط سازمان های کارگری و بازرسی کار) و کنترلی نیست.

این فعال کارگری ادامه داد: به همین دلیل، امنیت شغلی رکن اساسی در رعایت حداقل دستمزد خواهد بود.

اکبری در پایان تاکید کرد: بنابراین ضرورت دارد پرداختن به این مهم همراه با سایر موضوعات تعیین شده در شورای عالی کار به پیش رود و از هرگونه سیاست و ترفندی که بخواهد امنیت شغلی و پرداختن به آن را در سایه قرارداده و یا بدتر از آن از دستور کار خارج کند، پرهیز شود.

زنان دیّربدنبال تجمع مقابل فرمانداری دراعتراض به بی آبی وارد دفتر فرماندارشدند

جمعی از زنان بندر دیربنبال تجمع مقابل فرمانداری دیر در اعتراض به بی آبی، وارد دفتر کار فرماندار شدند تا را رودروبا این صاحب منصب بنمایش گذارند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،یکی از زنان دیری که ساکن شهرک فرهنگیان می باشد، در این خصوص گفت: قطع و وصل بی برنامه آب کلافه مان کرده و نمی دانیم چه زمان باید ظروف و لباس ها را بشوییم یا آب هست که امکان استحمام باشد.

وی ادامه داد: بارها به شرکت آب شهرستان نیز مراجعه و یا تماس گرفته ایم، ولی نه برنامه زمان بندی درباره توزیع آب محلات ارائه شده و نه اقدام موثری برای بهبود این وضعیت صورت گرفته است.

یکی دیگر از زنان معترض هم اظهار داشت: در روستای جیرانی از توابع بخش مرکزی دیر، قطع مکرر آب در حین شستشو امان مردم را بریده و ساکنین را سرگردان کرده است.

وی ادامه داد: آب در روستای ما از صبح تا شب قطع است و نیمه شب هم در ساعتی که مشخص نمی باشد، امکان ذخیره آب می باشد. از این رو مردم ناگزیرند به مراکز فروش آب مراجعه کنند که برای بسیاری از مردم ادامه این هزینه امکان پذیر نیست.

در همین خصوص فرماندار دیر ضمن تایید وجود مشکل کم آبی در محلات شهر دیر گفت: به دلیل خالی بودن مخزن ذخیره آب در روستای لمبدان برخی از محلات با مشکل کمبود آب روبرو شدند.

حمزه اعتماد وجود مخزن ذخبره آب در منازل را ضروری دانست و افزود: در نشست با مسئولان اداره آب شهری تصمیم گرفتیم که آب بصورت نوبت بندی و با اطلاع رسانی دقیق به مردم توزیع شود.

وی گفت: همه مردم باید در مدیریت مصرف صحیح آب همکاری کنند و مشکل مردم شهرک فرهنگیان، فاز 2، فاز3، محله شهید صدوقی و بسیجیان ناشی از کم آبی است که برای حل این مشکل باید پیگیر افزایش سهمیه آب شهرستان بود.

فرمانداردیر در ارتباط با مخزن 10 هزار متر مکعب ذخیره آب شهر دیر که ناتمام است، اظهارداشت: برای خرید لوله های خروجی آن در شهرستان اعتباری پیش بینی شده که درصورت تخصیص، پروژه اجرایی شده و امکان مدیریت آب در شهرستان تسهیل می شود.

گفتنی است در این تجمع، برنامه توزیع آب میان محلات و روستاهای پیرامون شهر دیر از سوی شرکت آب به معترضان اعلام گردید.

مجروحیت 9معلم درپی تصادف سرویس رفت وآمدشان با موتورسیکلت

معاون عملیات سازمان اورژانس عنوان کرد: یک دستگاه مینی بوس سرویس معلمان مدرسه با موتور سیکلت تصادف کرد و 9 نفر به بیمارستان منتقل شدند.

حسن نوری، معاون عملیات سازمان اورژانس از تصادف یک دستگاه مینی بوس سرویس معلمان مدرسه با موتورسیکلت در جاده ساوه به تهران خبر داد و گفت: این حادثه ساعت 13:20 امروز نرسیده به متروی آزادگان رخ داده است.

وی افزود: به محض اطلاع 8 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه مینی بوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.

نوری با بیان اینکه در این حادثه 9 نفر مصدوم شدند، گفت: 4 نفر به بیمارستان هفت تیر و 3 نفر به بیمارستان فیاض بخش و 2 نفر به بیمارستان یافت آباد انتقال پیدا کردند.

اسامی مصدومان به شرح زیر است:

-مجید سبزعلیان

-اورجعلی اسدزاده

-زینب محمدزاده

-فرشته کاظمی

-نرگس عباسی

-اکرم نظری

-خدیجه آقا میرزایی

-سارا سلطانی

-اکرم بابانژاد

بیست وچهارم مهرماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com