اخباروگزارشات کارگری26اردیبهشت1396

admin   می 16, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری26اردیبهشت1396 بسته هستند

بایگانی

– بیکاری300کارگرمعدن زمستان یورت آزادشهر!

عدم پرداخت دیه جان‌باختگان حادثه این معدن !

– کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری:آخرین گزارش از وضعیت فعلی  معدن زمستان یورت

– آموزشی به کارگران معدن درباره ایمنی وبهداشت کار داده نمی شود!

– معادن ایران؛ استانداردهای غیراجباری، نظارتهای تشریفاتی

بیکاری300کارگرمعدن زمستان یورت آزادشهر!

عدم پرداخت دیه جان‌باختگان حادثه این معدن !

دبیر خانه صنعت، معدن استان گلستان با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۳۰۰ کارگر معدن آزادشهر بیکار شده‌اند، گفت: قرار بود دیه جان‌باختگان هم در اسرع وقت پرداخت شود اما هنوز انجام نشده است.

محمدرضا عظیمی دبیر خانه صنعت، معدن استان گلستان در رابطه با آخرین اخبار این معدن به خبرنگاران گفت:این معدن در حال حاضر برای بررسی دلایل حادثه پلمب است و هنوز زمان دقیق رفع پلمب آن اعلام نشده است.

وی در پاسخ به این پرسش که حجم زیادی از کارگران این معدن در بخش بهره‌برداری کار می‌کردند آیا این تعطیلی به‌معنای بیکاری آنها نیست، افزود: بله، حدود 300 کارگر در حال حاضر بیکار هستند البته قرار بود دیه جان‌باختگان هم در اسرع وقت پرداخت شود اما هنوز انجام نشده است.

دبیر خانه صنعت، معدن استان گلستان تصریح کرد: در مورد حقوق معوق کارگران هم پرداخت‌هایی انجام شده اما به‌دلیل کسری بودجه هنوز به‌صورت کامل این امر صورت نگرفته است.

عظیمی اعتقاد دارد: در خوشبینانه‌ترین حالت باید بعد از انتخابات در انتظار تعیین تکلیف دیه و حقوق عقب‌افتاده کارگران این معدن باشیم.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری:آخرین گزارش از وضعیت فعلی  معدن زمستان یورت

بنا به گزارش رسیده به کمیته هماهنگی با پیدا شدن آخرین جسد از اجساد کارگران مدفون شده از زیر آوار، معدن زمستان یورت آزاد شهر جهت ادامه تحقیقات تا اطلاع ثانوی تعطیل و پلمپ گردید.

کارگران معدن جسته و گریخته مطلع شده اند که تمایل دولت به تعطیلی دایم معدن و معرفی کارگران به سازمان تامین اجتماعی جهت دریافت بیمه بیکاری می باشد.  این موضوع اعتراض کارگران را در اینجا و آنجا برانگیخته و آنها مترصد فرصت جهت وادار کردن حاکمیت به بازگشایی مجدد معدن پس از انجام تعمیرات لازم و اصلاح موارد ایمنی از قبیل نصب تجهیزات هشدار دهنده خطر هستند.

لازم به ذکر است اکثریت سهام معدن فوق متعلق به شرکت صنایع روی ایران وابسته به یکی از نهاد های نظامی و امنیتی می باشد و تمامی مدیران و مسئولین معدن از میان فرماندهان و سرداران نظامی انتخاب می شوند.

واحد ایمنی معدن پیش از این بارها نسبت به خطرات موجود هشدار داده ولی با توجه به افزایش فروش زغال سنگ در سال جاری و سود سرشارآن، مسئولین به هیچ عنوان خواهان لحظه ای تاخیر و یا توقف در بهره برداری از این معدن و تعمیر سیستم های تهویه و نصب تجهیزات ایمنی در آن نبودند. این مسئله موجب تجمع گاز در فضای معدن و نتیجتاً انفجار آن شده است.

در حال حاضر با توجه به فضای انتخاباتی و رقابت جناح های مختلف با یکدیگر ،به ویژه فشار کارگران در هنگام بازدید روحانی از معدن زمستان یورت، بخش هایی از حقوق و مزایای معوقه کارگران که چندین ماه به تعویق افتاده بود،با کمک ده میلیاردی دولت پرداخت گردیده و مبلغ شانزده میلیون تومان به خانواده های داغدیده پرداخت شده است. آن چه بدیهی است سود پرستی صاحبان معدن در کنار ناکارامدی بازرسان اداره کار  موجب بی توجهی به هشدار کارگران زحمتکش معدن گردیده و ان چه در این میان بی اهمیت می باشد، همانا جان های عزیزی است که پر پر گردیده اند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری –   25/02/96

آموزشی به کارگران معدن درباره ایمنی وبهداشت کار داده نمی شود!

نائب رییس تاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به خبرنگاری گفت:در بسیاری از معادن هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی نحوه استفاده و به‌کارگیری کارگران معدن مانند کارگران ساده است. آموزش خاص کار در معدن برای کارگران برقرار نیست. به‌طورمعمول کارگران ساده معدن مهارت‌های لازم را به‌طور تجربی در معادن می‌آموزند.

در زمینه ایمنی، بهداشت در محل کار، مسائل مربوط به‌سلامت و ملاحظات خاص کار در معدن، مسائل فنی و موضوعات زیست‌محیطی و مواردی که مرز باریکی با تخریب محیط‌زیست دارد آموزشی به کارگران معدن داده نمی‌شود.

کمک‌های امدادی اولیه از مهم‌ترین مسائلی است که باید به کارگران درباره آن آموزش داده شود. کارگران معدن باید بدانند متناسب با محیطی که در آن کار می‌کنند، چطور و چگونه می توانند کمک‌هایی را به آسیب دیدگان برسانند. زمانی که در معدن کسی دچار سانحه می‌شود، نزدیک‌ترین افراد به او همکارانش هستند  بنابراین روی کمک این افراد در حوادث احتمالی معدن بیش از هر کس باید حساب کرد و اقدامات  اولیه درباره چگونگی کمک‌رسانی به حادثه دیدگان را  آموزش داد.

متأسفانه کارگران معدن در ایران از این آموزش‌ها بی‌نصیب ماندند. در عمل سازوکاری برای فراگیری این موارد ضروری برای نیروی کار معدن به‌طور عمومی در نظر گرفته نشده و معادن هم به‌طور منفرد این مسئله را دنبال نمی‌کنند.

در سطوح بالاتر از کارگران معدن، یعنی تکنیسین و مهندسین هم آموزش‌ها بیشتر فنی است و مسائل مربوط به ایمنی، بهداشت و حوادث و سوانح کمتر موردتوجه قرارگرفته است.

معادن ایران؛ استانداردهای غیراجباری، نظارتهای تشریفاتی

ایران با دارا بودن حدود ۶۸ نوع ماده معدنی غیرنفتی در میان ۱۵ قدرت معدنی جهان جای گرفته اما ضریب ایمنی در این معادن در پایین ترین سطح خود قرار دارد.

یکی از مشاغلی که همگان به آن به عنوان سخت ترین شغل دنیا نگاه می کنند کار در معدن است. این بخش از اقتصاد کشور که مبتنی بر کشف و استخراج منابع و ذخایر طبیعی است یکی از درآمدزاترین بخش‌های تولیدی کشور محسوب می شود.

پس از وقوع حادثه معدن زمستان یورت آزاد شهر و کشته شدن بیش از ۴۰ نفر از کارگران استان گلستان در این معدن مهر سعی دارد با معرفی و تشریح مسئولیت ها، اهداف و وظایف و سهم بخش‌های مختلف مرتبط با امور معدنی کشور، مسئولیت هر یک از این بخش ها در اجرای استاندارد و ایمنی در معادن و حفظ جان تمامی شاغلان در معدن را شناسایی و سهم هر یک از این بخش ها را درپیشگیری از بروز حوادثی از این دست مشخص کند.

ایران با دارا بودن حدود ۶۸ نوع ماده معدنی (غیرنفتی)، بیش از ۳۷ بیلیون تن ذخایر کشف شده و بالغ بر ۵۷ بیلیون تن ذخایر بالقوه در میان ۱۵ قدرت معدنی جهان جای گرفته و یکی از کشورهای غنی از حیث دارایی‌های معدنی به حساب می‌آید.

این در حالی است بر اساس آخرین گزارشات مرکز آمار ایران، طی سال ۹۳ مجموعاً ۹۱۸۶۹ نفر در معادن در حال بهره‌برداری کشور اشتغال داشته‌اند که از این تعداد ۲۱۳۷۲ نفر کارگران ساده، ۲۶۴۱۳ نفر کارگران ماهر، ۴۴۰۸ نفر تکنسین ها،  ۵۴۵۸ نفر مهندسین، ۱۵۲۲۰ نفر شاغلان امور حمل و نقل و ۱۸۹۹۸ نفر شاغلان امور اداری و مالی بوده‌اند.

در بین بخش های مختلف معادن سنگ آهن، سنگ های تزئینی و زغال سنگ به ترتیب با ۱۸۴۱۲ ، ۱۸۸۵۱، ۱۱۲۵۵ نفر بیشترین تعداد شاغلان را دارا بوده‌اند.

با در نظر گرفتن این آمار که احتمالا طی دو سال ۹۴ و ۹۵ کاهش یا افزایش داشته است، می‌توان گفت جمعیتی حدود ۱۰۰ هزار نفر در معادن مختلف کشور مشغول به کار می باشند. این جمعیت فارغ از نوع کار و خدماتی که ارائه می دهند تنها از یک جنبه در شرایطی مشابه مشغول به کار هستند؛ضریب ایمنی و خطرات کار در معادن تقریبا برای این جمعیت ۱۰۰ هزار نفری یکسان است.

پس از فاجعه اخیر در معدن زمستان یورت آزاد شهر مطالب بسیاری در خصوص رعایت استاندارد ایمنی در معادن منتشر شد. اما در هیچ یک از این مطالب ارگان، نهاد و یا دستگاه ناظر بر اجرای استانداردهای ایمنی در این معادن مشخص نشد.

وزارت کار،‌ وزارت صنعت، وزارت بهداشت، سازمان محیط زیست، سازمان نظام مهندسی معدن و انجمن‌های مختلف مرتبط با فعالیت معدنی، در این بخش به عنوان نهادهای حاکمیتی و تصمیم گیر محسوب می شوند.

اما پس از بروز واقعه زمستان یورت هر یک از این نهادها و دستگاه های دولتی با انتشار تکذیبیه از مسئولیت خود در حفظ ایمنی قریب به ۱۰۰ هزار نفر معدنکار در کل کشور سرباز زده و بهره بردار معدن را مسئول اصلی بروز این حادثه دانستند.

حال آنکه با وجود سرمایه گذاری میلیاردی در بخش معدن و درآمدزایی این بخش برای دولت از محل بهره مالکانه، ارزآوری، جلوگیری از واردات محصولات معدنی و … نمی توان گفت معدن به طور کامل متعلق به بخش خصوصی بوده و بخش های دولتی هیچ سهمی در پیشگیری از حوادث معادن ندارند.

نقش و جایگاه سازمان نظام مهندسی معدن در اجرای استاندارد کار در معادن

در این ارتباط بد نیست به اهداف و وظایف سازمان نظام مهندسی معدن در حوزه حفظ جان معدن کاران نگاهی بیندازیم.

سازمان نظام مهندسی معدن توسط یک شورای مرکزی مرکب از ۱۱ نفر و در دوره های ۳ ساله مدیریت می شود.

تعداد اعضای شورای مرکزی از رشته های  مختلف به ترتیب زیر است:

معدن : ۴ نفر

زمین شناسی : ۳ نفر

متالورژی استخراجی : ۲ نفر

نقشه برداری :۲نفر

در بررسی تارنمای سازمان نظام مهندسی معدن شرح وظایف کلیه افراد مرتبط و مشاغل مختلف معدن در دسترس است اما در حوزه نظارت بر اجرای ایمنی و استاندارد هیچ اطلاعاتی مشاهده نمی شود.

در بخشی از اهداف و شرح وظایف شورای مرکزی این سازمان برگرفته از ماده ۱۰۶ آیین نامه اجرایی نظام مهندسی معدن، چند بند مرتبط با این موضوع به چشم می خورد که هیچ مسئولیت حقوقی مشخصی را در خصوص بروز حادثه در نتیجه عدم رعایت استاندارد متوجه این سازمان نمی کند.

ج- همکاری با وزارت صنایع و معادن در زمینه تدوین اطلاعات مقررات معدنی و استانداردهای مربوط.

 

چ- همکاری با وزارت کار و امور اجتماعی در زمینه ارتقای سطح مهارت کارگزان شاغل در فعالیتهای معدنی و تعیین استاندارد مهارت و کنترل آن.

ح- همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست در مورد تدوین و اجرای مقررات و استانداردهای زیست محیطی.

ق- انجام هر نوع وظیفه دیگری که به موجب قانون و آیین نامه اجرایی و سایر مقررات و یا عرفا ضروری باشد.

تبصره ۱- وظایف شورای مرکزی در سطح کشور مانع از اقدام هیات مدیره سازمانهای استان در زمینه برخی از وظایف فوق که در مقیاس استانی قابل انجام می باشد،نخواهد بود.

تبصره ۲- شورا می تواند بخشی از وظایف و اختیارات خود را به رئیس سازمان تفویض نماید.

گفتنی است پیگیری ها برای کسب اطلاعات بیشتر از محدوده وظایف این سازمان به دلیل نزدیک بودن به انتخابات بی نتیجه ماند و موکول به بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری شد.

– تجمع اعتراضی کارگران سها سرام نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل فرمانداری اردکان برای چندمین بار!

– تجمعات اعتراضی کارگران پیمانکاری راه آهن جمهوری اسلامی نسبت به عدم پرداخت حقوق فروردین ماه مقابل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء!

– گزارش ملاقات خانواده ی عبدی با اسماعیل عبدی در زندان اوین در شانزدهمین روز از اعتصاب غذایش!

– کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری:توطئه ای دیگر علیه کارگران

– هایا صالحی،قربانی حمله جنایتکارانه ماموران امنیتی رژیم به پدر وپدر بزرگش

– بلاتکلیفی 10ماهه210کارگر کارخانه آب معدني شلمزاربرای بازگشت بکار!

– عدم پرداخت 6ماه حقوق کارگران شهرداری بروجرد!

– پای درد دل کارگران شهرداری تهران!

تجمع اعتراضی کارگران سها سرام نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل فرمانداری اردکان برای چندمین بار!

کارگران  کارخانه سها سرام برای چندمین باردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوشان مقابل فرمانداری اردکان تجمع کردند.

به گزارش منابع خبری محلی،یکی از کارگران این کارخانه در خصوص علت تجمع چند باره جلوی فرمانداری اردکان  گفت: قریب به یک سال است که حقوق نگرفته ایم و هر بار که تجمع می کنیم با بهانه ای ما را به ماه بعد حواله می کنند.

وی افزود: جدیدا چند باری که به فرمانداری آمده ایم وقتی می گوییم حقوقمان را بدهید می گویند فعلا انتخابات اولویت کاری ما است و باشد بعد از انتخابات بیایید شاید برایتان کاری کردیم.

وی ادامه داد: با این که کارخانه در حال حاضر در دست فرمانداری است حاضر نیستند که برای ما کاری کنند و طبق آن چیزی که شنیدیم فرمانداری قصد دارد کارخانه را به مدیریت قبلیش بازگرداند.

درهمین رابطه:

وعده های توخالی بجای پرداخت مطالبات کارگران کارخانه کاشی سها سرام اردکان!

بدنبال تجمعات اعتراضی کارگران کارخانه کاشی سها سرام اردکان نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان قراربراین شد تا پایان سال حقوق و عیدی کارگران پرداخت شود اما با بد قولی کارفرما این وعده به 15 فروردین موکول شد.اما متاسفانه در پانزدهم فروردین هم این وعده محقق نشد و سر کارگران سها سرام بی کلاه ماند.

یکی ازکارگران کارخانه کاشی سها سرام اردکان به یک منبع خبری محلی گفت: نزدیک به 9 ماه است به ما وعده ی حقوقمان را می دهند اما هرماه این وعده به ماه بعد موکول می شود.

وی افزود: 4 میلیون 800هزار تومان حقوق ما را حساب کرده اند در حالی که ما بیش از این ها اضافه کاری داده ایم، حتی بیمه های ما را نیز رد نکرده اند ما به همین هم راضی بودیم که آن را هم ندادند.

وی ادامه داد: بخدا قسم  مدتی است که کارگری مردم را می کنم و از روی زن و فرزندانم خجالت زده ام، زندگی ام بهم ریخته است و خیلی به این پول احتیاج دارم و دستم به هیچ جا بند نیست.

این کارگر اظهار داشت: من میدانم که از بهمن ماه سال 94 افرادی هستند که حقوقشان پرداخت نشده مگر این که به کارخانه رفته باشند و چیزی جایگزین برداشته باشند و یا این که درب خانه ی رئیس رفته باشند و به زور گرفته باشند اما من چون بومی هستم صبر کرده ام اما صبرم به جایی نرسیده است.

وی تاکید کرد: فرمانداری دنبال کار کارگران است اما هر ماه وعده ی ماه بعد را می دهد.

دیگر کارگراین کارخانه در خصوص عدم پرداخت حقوق گفت: من حدود 13میلیون و 700 هزار تومان طلبکارم و از برج 6 سال95 پیگیر حقوقم بوده ام اما هنوز پرداخت نشده است.

وی افزود: الان قریب به 6 ماه است که شکایت کرده ام اما آن هم به نتیجه نرسیده است.

کارگر کارخانه سها سرام اظهار داشت: فرمانداری مشغول پیگیری است اما هر روز وعده روز بعد را می دهد و آخر هم به نتیجه نمی رسد.

وی با بی نتیجه خواندن پیگیری ها گفت: نزیک به 6 میلیون 400 هزار تومان از شرکت سها سرام طلب دارم و از تیر ماه سال قبل به ما قول پرداخت حقوق را دادند که هنوز محقق نشده است.

وی افزود: هرروز امروز و فردا می کنند اما کاری پیش نرفته است. حدودا60 نفر هستیم که همین وضعیت را داریم و هرکدام بالای 4 میلیون تومان از کارخانه طلبکاریم.

یکی دیگر از کارگران کارخانه گفت: مراجعه ما به اداره ی کار به جایی نرسید و هنوز مرا به دادگاه دیگر می فرستند.

وی افزود: بعد از 6 ماه شکایت چیزی دست مرا نگرفته است و از 4میلیون و 800 هزار تومنی که طلب داشتم 3میلیون برایم اضافه کاری رد کرده اند.

این کارگر کارخانه اظهار داشت: بیمه و اضافه کاریم  را حساب نکرده اند و رفت و آمد هایم برای گرفتن حقوقم بی فایده بوده است.

دیگر کارگر این کارخانه در خصوص حقوق معوقه ی خود گفت: هیچ کار خاصی برای پرداخت حقوق انجام نشده است و هر دفعه فقط زمان پرداخت را به ماه بعد موکول می کنند.

وی گفت: 16 میلیون و 800 هزار تومن حقوق من پرداخت نشده است و تابحال پیگیری های فرمانداری به جایی نرسیده است.

این کارگر کارخانه گفت: در بهمن ماه سال 95 به ما وعده ی حقوقمان را دادند اما وعده ی بهمن ماه به فروردین ماه کشیده شد و حال با پایان فروردین ماه وعده ی پایان اردیبهشت را به ما دادند.

تجمعات اعتراضی کارگران پیمانکاری راه آهن جمهوری اسلامی نسبت به عدم پرداخت حقوق فروردین ماه مقابل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء!

کارگران پیمانکاری موتوریست، فنی و برق  شرکت حمل و نقل ریلی رجاء دراعتراض به عدم پرداخت حقوق فروردین ماه شان طی روزهای گذشته مقابل ساختمان این شرکت واقع در خیابان کریم خان زند نبش سنایی تجمع کردند.

یکی از این کارگران که در روزهای گذشته همراه بیش از دویست کارگر موتوریست دیگر مقابل ساختمان سنایی شرکت رجاء تجمع کرده بود، به ایلنا گفت: شرکت‌های پیمانکاری رجاء قادر به برآورده کردن تعهدات خود نیستند و در این بین دستمزدهای کارگران با تاخیر پرداخت می‌شود.

در عین حال روابط عمومی رجا اعلام کرد: حقوق، مزایا، عیدی و سنوات کلیه کارگران شاغل در شرکت رجا تا پایان اسفند 95 پرداخت شده است.

گزارش ملاقات خانواده ی عبدی با اسماعیل عبدی در زندان اوین در شانزدهمین روز از اعتصاب غذایش!

خانواده عبدی در حالی به ملاقات عبدی رفته اند که این فعال صنفی در شانزدهمین روز از اعتصاب غذا به سر می برد وقریب ده کیلو از وزن خود را از دست داده است .

منیره ی عبدی همسر این عضو هیات مدیره ی کانون تهران در مورد این دیدار می گوید  که  صبح امروز حاجی مرادی دادیار زندان به ملاقات همسرش رفته است و با بردن خرما از عبدی خواسته است به اعتصاب پایان دهد تا مرخصی ایشان مورد موافقت قرار گیرد .

لیکن عبدی به دادیار زندان تاکید کرده است تا زمانی که با خواسته ها و مرخصی ایشان موافقت نشود به اعتصاب خود ادامه می دهد.

خانم عبدی در ادامه می افزاید که عبدی از رفتار مناسب نماینده دادستان خبر داده است و در مورد وضعیتش خاطرنشان شده است با وجود کاهش ۱۶ کیلو از وزنش (7 کیلو ناشی از دوره ی زندان و نه کیلو از شروع اعتصاب ) و مشکلات جسمی خصوصا مشکلات کلیه بر ادامه اعتصاب مصمم است.

عبدی ضمن قدردانی از حمایت های فرهنگیان و فعالین صنفی و مدنی از کمپین حمایتی فرهنگیان اظهار خرسندی کرده و تاثیر حمایت ها را بسیار موثر عنوان کرده است.

خانم عبدی عنوان می کند که عبدی مصمم است  پرونده اش عادلانه در دیوان عالی بدون دخالت ضابطین سپاه بررسی شود .

در پایان ایشان می افزاید عبدی با دیدن خانواده و ماندانای کوچولو انرژی مضاعفی گرفت و علی رغم ضعف جسمانی در طول زمان ملاقات بسیار پرانرژی بوده است.

96/2/25

منبع: کانال تلگرامی کانون معلمان

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری:توطئه ای دیگر علیه کارگران

عوامل سرمایه هربار ترفندی جدید جهت پایمال کردن هرچه بیشتر حقوق کارگران و تامین روز افزون منافع سرمایه ابداع می کنند.

در همین راستا،اخیرا اداره کار تغییری در فرم دادخواست کارگران داده است که در خور توجه است. کارگران هنگامی که در روابط کار به هر دلیل دچار مشکل می شوند و جهت احقاق حق به اداره کار محل مراجعه می کنند، خواسته ها و موارد مورد نظر خود را که خواهان پیگیری آنها هستند در فرمی که از طرف اداره کار دراختیار آنها قرار داده می شود می نویسند.

اخیرا  تغییراتی در این فرم صورت گرفته که کاملا به ضرر کارگر و به نفع کارفرمایان می باشد. در فرم قبلی در قسمت مربوط به خواسته، موارد مختلفی که می توانست مورد شکایت کارگر باشد نوشته شده بود و کارگر از بین آنها مورد یا موارد موردنظر خود را علامت می زد این موارد عبارت بودند از:بازگشت به کار- حقوق و مزایا- عیدی وپاداش – مزد مرخصی – مابه التفاوت مزد – سنوات خدمت – مابه التفاوت طرح طبقه بندی- بن کارگری – فوق العاده اضافه کاری – و موارد دیگر که در این صورت کارگر بهتر می توانست ازبین موارد مختلف، مورد شکایت خود را پیدا نموده و علامت بزند.

اما اخیرا فرمی به نام “برگ دادخواست بدوی”، جایگزین فرم قبلی شده که در قسمت موارد خواسته انتخاب های فوق الذکر حذف شده و کارگر باید در این قسمت که کاملا سفید است خواسته خود را بنویسد، که با توجه به پیچیدگی مسائل حقوقی،کارگر را جهت پی گیری مسائل خود دچاردردسر و مشکل می کند.

در تصاویر پایین، هر دو فرم آمده است.

فرم قبلی دادخواست کارگران در اداره کار:

فرم جدید دادخواست کارگران در اداره کار:

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – 26/02/96

هایا صالحی،قربانی حمله جنایتکارانه ماموران امنیتی رژیم به پدر وپدر بزرگش

۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر همراه محمود صالحی وجمعی دیگر از دوستان به مناسبت این روز مثل سالهای قبل ازمیدان هلو به طرف میدان آزادی در حرکت بودیم.زمانی که می خواستیم به طرف میدان هه لو برگردیم.صدها مامور لباس شخصی علنی ومخفی در مسیر راه پیمایی حضور داشتن وآماده حمله به کارگران ومردمی بودند که در طول خیابان در حرکت بودند.ماموران حتی مردم عادی که از راهپیمایی به مناسبت اول ماه مه خبر نداشتن را هم زیر نظر داشتند. مقابل مسجد حسینه با زور وتهدید از ادامه حرکت عثمان اسماعیلی و سید علی حسینی به طرف میدان هه لو جلوگیری کردند.درمقابل بانک سپه روبروی پاساژ خاتونی به محمود صالحی و اعضای خانواده اش از جمله هایا دختر سه ساله و نوه محمود صالحی حمله ور شدند.ماموران میخواستند با زور وقلدری محمود صالحی وپسرش رو بازداشت کنند که با اعتراض مردم به ماموران وحمایتشان از محمود صالحی مانع دستگیریشان شدند.هایای عزیز، که شاهد وحشیگریهای ماموان و حمله آنها به پدر وپدر بزرگش بود، کریه می کرد ومثل بید میلرزید.تلاش پدر ومادرش برای آرام کردن این کودک سه ساله بی نتیجه بود.دیروز همراه تعدادی از دوستان که برای احوال پرسی از وضعیت جسمی محمود صالحی با ایشان دیداری داشتیم، متوجه شدیم که هایا دختر سه ساله سامرند صالحی که نظاره گر وحشیگیری ماموران لباس شخصی بوده در موقع خواب بارها وبارها از خواب می پرد وبا گریه وجیغ کشیدن بقیه اعضای خانواده رو بیدار میکند.لازم به توضیح است که حمله ماموران به محمود صالحی به حدی شدید بوده که یکی از دنده های ایشان شکسته وگردنش هم دچار آسیب شدید شده است.علنا مشخص بود که ماموران میخواستند با برخورد شدید به محمود واعضای خانواده اش باعث ایجاد و حشت مردم وجلوگیری از پیوستن دیگران به راه پیمایی شوند که موفق نشدند.برشما ودیگر انسانهای آزادیخواه است که در برابر جنایات ماموران رژیم سکوت نکنید، صدای هایای سه ساله وهزاران هایای دیگر را به کارگران و تشکلهای کارگری در سرتاسر جهان برسانید.

یکی از شرکت کنندگان در راه پیمایی به مناسبت اول ماه مه سقز

بلاتکلیفی 10ماهه210کارگر کارخانه آب معدني شلمزاربرای بازگشت بکار!

اکنون 10ماه است که210کارگر آب معدني شلمزاربدنبال تعطیلی کارخانه بیکار شده اند.این کارگران وخانواده هایشان چشم انتظار باز گشایی این واحد تولیدی وباز گشت بکار کارگران هستند.

در سال 1395 فعاليت يکي از مهمترين مراکز صنعتي شهرستان کيار واقع در مجاورت مرکز شهرستان در حالي متوقف شد که به واسطه رکود در کشور و بيکاري روز افزون جمع کثيري از کارگران و کارکنان اين کارخانه که با فرآوري و بسته بندي آب چشمه شلمزار آب معدني توليد مي کرد به جمع بيکاران کشور افزوده شوند.

کارخانه آب معدني شلمزار با نام تجاري سيرنگ فعاليت خود را در سال 1383با حمايت شرکت اشي مشي آغاز کرد و توانست در طول مدت فعاليت خود 210کارگر و کارمند را بکارگيري نمايد.

در اين کارخانه محصولاتي همچون آب معدني، دلستر، نوشابه و ماء الشعير توليد شد و توليد اين محصولات علاوه بر ايجاد اشتغال مستقيم در شهرستان کيار توانست در شهر شلمزار رونق اقتصادي ايجاد کند تا اينکه در تير ماه 1395 فعاليت کارخانه به تعطيلي انجاميد.

فعاليت کارخانه با کيفيت بالاي آب منطقه بسيار خوب پيش رفت به صورتيکه محصولات اين کارخانه در بازار ايران و ساير کشورها حرف براي گفتن داشت و توانست سهم بسزايي در بازار مصرف جهاني به خود اختصاص دهد اما تعطيلي يکباره کارخانه آب معدني شلمزار هم کارخانه و هم زندگي کراگران را تعطيل کرد.

به گزارش یک منبع خبری محلی،يکي از کارگران اين کارخانه گفت: کارگران کارخانه آب معدني شلمزار در حالي خبر تعطيلي کارخانه را شنيدند که تا تيرماه 95قرار داد کار داشتند و منتظر عقد قراردادهاي جديد بودند اما مسئولان کارخانه در خصوص تمديد قرارداد همکاري با کارگران هيچ اقدامي انجام ندادند.

اين کارگر بيان کرد: اعلام تعطيلي کارخانه، بلاتکليفي کارگران و 8ماه معوقه حقوق باعث شد در تاريخ 15مهر 95تجمع اعتراضي کارگران شرکت سيرنگ در مقابل استانداري استان چهارمحال و بختياري صورت پذيرد.

يکي ديگر از کارگران بيکار شده از کار اين کارخانه اظهار داشت: از 2 تا 3 سال قبل از تعطيلي کارخانه توليد محصولات به نصف ظرفيت واقعي کاهش يافت.

وي با بيان اينکه جمعاً 210 نفر کارگر و کارمند در کارخانه فعاليت مي نمودند، افزود: قبل از تعطيلي کارخانه روزانه مواد اوليه ظروف  بسته بندي و مواد اوليه محصولات توليدي و …خريداري مي شد اما با نزديک شدن به تيرماه خريد ماده اوليه هم را کندکردند.

ديگر کارگر اين کارخانه هم گفت: يکي از مشکلات اساسي کارخانه آب معدني سيرنگ شلمزار وام ارزي است که از بانک کشاورزي به مبلغ 8ميليارد تومان اخذ شده است و در حال حاظر با افزايش قيمت يورو به 35ميليارد تومان افزايش يافته است که صاحب کارخانه هم توان بازپرداخت آن را ندارد.

تعطيلي کارخانه آب معدني شلمزار اعتراض بسياري را در اين زمينه و در خصوص حمايت از کارگران بيکار شده از شغلشان برانگيخت اما متاسفانه هيچ تغييري در تعطيلي اين کارخانه حاصل نشد.

اکنون 10ماه است که مهمترين قطب توليد شهرستان کيار تعطيل شده است و کماکان قفل و زنجيرهاي موجود در مسير توليد مانع از فعاليت کارخانه سيرنگ شلمزار شده است و کارگران و خانواده هايي که چشم اميدشان به چرخش چرخ توليد در کارخانه سيرنگ بود 10 ماه است که چشم انتظار حرکت دوباره اين چرخ هستند.

شلمزار مرکز شهرستان کيار در فاصله 35کيلومتري جنوب غرب شهرکرد مرکر استان چهارمحال و بختياري قرار دارد.

عدم پرداخت 6ماه حقوق کارگران شهرداری بروجرد!

حقوق کارگران شهرداری بروجرد6ماه است که پرداخت نشده است.

یکی از کارگران شهرداری بروجرد که نخواست نامی از او برده شودبه خبرنگاریک منبع خبری محلی گفت: بسیاری از کارگران شهرداری از فعالیت در شهرداری امرار معاش می کنند اما وضعیت معیشتی کارگران روز به روز وخیم تر می شود.

 

 

 

وی اضافه کرد: 6 ماه حقوق معوقه داریم اما همچنان هر روز بر سر کار حاضر می شویم و نظافت شهر را انجام می دهیم اما سر ماه که می رسد از حقوق خبری نیست، انگار مشکلات ما را کسی نمی بیند و عدم واریز حقوق سبب شده تا مشکلات زیادی در زندگی داشته باشیم.

این کارگر شهرداری اظهار داشت: اکنون که ایام تبلیغات کاندیداهای شوراهاست بسیاری از آنها در شعارهای خود می گویند از کارگران دفاع می کنند و مشکلات را حل می کنند اما وقتی روی کار آمدند یادشان می رود چه وعده هایی داده اند.

یکی دیگر از کارگران شهرداری بروجرد گفت: گاهی پولی برای خرید نان شب هم نداریم و در بیشتر مواقع شرمنده خانواده هستیم، زمان مشخصی برای پرداخت حقوق نداریم و در دوره قبل هیچ اقدامی برای رفع مشکلات کارگران شهرداری بروجرد صورت نگرفت و شاید دلیلش این است که اعضای شورا و شهردار نمی توانند خود را جای ما بگذارند و 6 ماه حقوق نگیرند.

این کارگر شهرداری اظهار داشت: کاندیداهای شورای شهر بهتر است در پوسترهای تبلیغاتی خود شعارهایی بدهند که قدرت اجرایی شدن آنها را دارند و فقط برای ورود به شورای شهر وعده های پوچ ندهند.

پای درد دل کارگران شهرداری تهران!

کارگرانی که با وجود حقوق‌ پایمال شده می‌ترسند که مبادا اسامی شان فاش شود، چرا که با این اتفاق نه تنها شرایط کاری شان بهبود نمی‌یابد، بلکه مجبورند طعم اخراج شدن و بیکاری را بچشند.

مردی 48‌ساله را با یک دختر 20‌ساله و یک پسر هشت‌ساله در نظر بگیرید که مغازه الکترونیکی داشته و به علت مشکلات مالی چند سالی نگهبان پارک است. امرار معاش و مخارج تحصیل فرزندان از یک طرف و اجاره‌بهای 650‌هزار تومانی از طرف دیگر آن‌چنان عرصه را به این مرد تنگ کرده که به سختی چرخ زندگی خود را می‌چرخاند، چرا که او نیروی پیمانکار شهرداری است و حداقل دستمزد را می‌گیرد. جالب است بدانید او روزانه هشت ساعت در فضای سبز نگهبانی می‌دهد که چهار ساعت نیز به آن اضافه شده است و در ازای ساعات اضافه شده 150‌هزار تومان دریافت می‌کند، آن‌چنان که با یک حساب سرانگشتی مشخص می‌شود که حقوق اضافه‌شده با ساعت اضافه کاری منافات دارد. او از شرایط کاری خود در گفت‌و‌گو با آرمان می‌گوید: از وضعیت حقوق و شرایط مرخصی خود بسیار ناراضی هستم. ایام تعطیل سر کار می‌آیم. در مجموع دریافتی من ماهانه یک‌میلیون و 350‌هزار تومان است و گرچه بیمه تامین اجتماعی هستم، ولی این میزان حقوق کفاف زندگی مرا نمی‌دهد. او ادامه می‌دهد: شرایط به حدی بد است که اگر اعتراض هم کنم می‌گویند نمی‌خواهی بمانی برو و از آنجا که مسئولیت یک خانواده را بر عهده دارم مجبورم با شرایط کنار بیایم تا بیکار نباشم.

می‌خواهی برو شکایت کن

«حدود یک سال و شش ماه است که کارگر پیمانکار شهرداری هستم.» این حرف را مردی متاهل با 32 سال سن می‌زند که تحصیلاتش کارشناسی برق گرایش انتقال و توزیع است. او قبل‌تر شغل آزاد داشته و از طریق آگهی در سایتی به استخدام پیمانکار شهرداری درآمده است. دریافتی کارگر ساده یک‌میلیون و 317‌هزار تومان است، اما او با توجه به اینکه یک درجه از کارگر صفر بالاتر است و کارگر فنی محسوب می‌شود، یک‌میلیون و 300‌هزار تومان دریافتی دارد. او می‌گوید: ساعت کاری من هشت صبح تا چهار بعد ازظهر است و روزهای جمعه سر کار هستم. بر اساس حقوق وزارت کار حقوق جمعه کاری به من تعلق نمی‌گیرد و در کل 90‌هزار تومان برای تعطیلی‌ها دریافت می‌کنم. او بیان می‌کند: پیمانکار می‌‌گوید که ما سالانه 30 روز حق مرخصی داریم، ولی ناظر شهرداری اجازه نمی‌دهد که ما بیشتر از 24 روز در سال به مرخصی برویم. از سوی دیگر، به من می‌گویند که تو کارگر روزمزد هستی و در واقع در ماه‌های 31 روزه حقوق 30 روز را دریافت می‌کنم، یعنی در شش ماه اول سال حقوق شش روز کاری من از دست می‌رود. از او می‌پرسیم که آیا تسهیلاتی از جانب شهرداری به شما تعلق می‌گیرد که می‌گوید: نیروهای پیمانکار تسهیلاتی مانند اعطای وام ندارند، حتی سبد کالای کارگران پیمانکار شهرداری در سال جدید به‌جای 150‌هزار تومان، 130‌هزار تومان بود. معمولا از سر و ته سبد کالا می‌زنند. البته ناظر گفته که پیگیری می‌‌کند تا 20‌هزار تومان مابقی را در سبد کالای ماه رمضان به ما تحویل دهند. این کارگر فنی اضافه می‌کند: مزد سنوات را وزارت کار تعیین کرده است، اما به کارگران پیمانکار تعلق نمی‌گیرد، وقتی هم به پیمانکار اعتراض می‌کنم، می‌گوید که من مزد سنوات نمی‌دهم، می‌‌خواهی برو شکایت کن.

حق اعتراض ممنوع

او با 50 سال سن پنج سالی است که نگهبان فضای سبز است. او با داشتن یک دختر 22‌ساله متاهل و یک پسر 20‌ساله مجرد روزانه 12 ساعت کار می‌کند و در ازای آن ماهانه یک‌میلیون و 250‌هزار تومان حقوق دارد. از وضعیت کاری خود شدیدا ناراضی است و می‌گوید: گرانی و تورم به حدی زیاد است که اصلا نمی‌توان با این میزان از حقوق یک خانواده را اداره کرد. او با بیان اینکه در روز کارگر چیزی به ما تعلق نمی‌گیرد، می‌افزاید: پارسال از میزان حقوق خود ناراضی بودم و تا 16 فروردین سر کار نیامدم تا وضعیت حقوقم مشخص شود، اما ترتیب اثر ندادند و من مجبور شدم دوباره به سر کار بیایم. در واقع حق اعتراض نداریم، وگرنه اخراج می‌شویم.

نظافت منازل شغل دیگر کارگر شهرداری

مردی 47‌ساله که یک پسر 16‌ساله دارد، از مشکلاتش در پست آبیاری فضای سبزمی‌گوید: شش سالی است که در این شغل هستم. ساعت کاری من از شش صبح تا دو بعد از ظهر است، اما روزهای تعطیل ساعت کاری ام کمتر می‌شود. او با بیان اینکه دو روز مرخصی بسیار کم است، ادامه می‌دهد: یک‌میلیون و 200‌هزار تومان حقوق می‌گیرم که جوابگوی مخارج زندگی من نیست و باید علاوه بر امرار معاش قسط خانه نیز بپردازم، تا جایی که عصرها اگر کار نظافت ساختمان پیدا کنم، انجام می‌‌دهم.

دیدار خانواده از عید تا عید

35 سال دارد. در پست تاسیسات کار می‌‌کند و مسئول شب فضای سبز است. او عنوان می‌کند: هفت هشت سالی است که این شغل را دارم و دریافتی من برای هر شیفت یک‌میلیون و 300‌هزار تومان است. شیفت اول از شش صبح تا شش عصر و شیفت دوم از شش عصر تا شش صبح است. در واقع کل 24 ساعت را مشغول به کار هستم. البته شیفت دوم عیدی ندارد. از او می‌خواهیم که وظایف کاری خود را شرح دهد که می‌گوید: شب‌ها باید با تانکر درختان را آبیاری کنم و اگر برق برود یا بر اثر طوفان درختی بشکند مسئولیت پیگیری آن با من است. در واقع به اسم کارگر تاسیسات هستم، اما کار هرس درختان را نیز انجام می‌دهم. این مرد با بیان اینکه شغل من همراه با خطر برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع است، اظهار می‌کند: من متاهل هستم و دو فرزند دارم. به حدی هزینه‌های زندگی بالاست که مجبور شدم خانواده ام را از تهران به شهرستان بفرستم. مرخصی ندارم و آنها را تنها عید به عید می‌بینم، حتی اگر اتفاقی بیفتد به سختی دو روز به من مرخصی می‌‌دهند، چون از همان ابتدا به من گفتند که جایگزین مسئول شب نداریم و نمی‌توانی به مرخصی بروی. من هم به ناچار پذیرفتم. با این شرایط به مسئول مربوطه گفتم که حداقل پول مرخصی‌های نرفته ام را به من بدهید که هنوز جوابی به من نداده است.

او 38 سال دارد و نگهبان پارک است. از وضعیت کاری خود می‌گوید: وقتی شهرداری مسئولیت را به پیمانکار می‌دهد، پیمانکار باید بر اساس ضوابط قانون کار عمل کند، در حالی که این گونه نیست. در واقع پیمانکاران به قانون وزارت کار پایبند نیستند و هر کاری که خودشان بخواهند انجام می‌دهند و از آنجا که ما هم امنیت شغلی نداریم، نمی‌توانیم حرفی بزنیم. او اضافه می‌کند: امسال بر اساس قانون اعلام شده که 5/14‌درصد افزایش حقوق داریم و این مساله باید در تمامی ابعاد از جمله حق مسکن، خواروبار، اضافه کاری و تعطیل کاری اعمال شود، اما برخلاف آن عمل می‌شود و ما هم چون چاره‌ای نداریم و حرفمان هم به جایی نمی‌رسد، با این شرایط کار می‌کنیم، چرا که در شهرداری مسئولی نیست که با دلسوزی شرایط نامناسب اشتغال را پیگیری کند. او عنوان می‌کند: مسئولان شهرداری خود را شریک غم مردم نمی‌دانند و کسی نیست که به داد کارگران برسد. همیشه حقشان پایمال شده و سرکوب می‌شود. او درباره حقوق دریافتی خود می‌گوید: به 120 ساعت اضافه کاری 150‌هزار تومان تعلق می‌گیرد و در مجموع ماهانه یک‌میلیون و 350‌هزار تومان دریافت می‌کنم. نمونه‌هایی که عنوان شد برخی از کارکنان پیمانکاری شهرداری هستند که می‌توان گفت شرایطشان از بقیه بهتر است. پیمانکاران شهرداری در موارد زیادی کسانی را به صورت غیر رسمی استخدام می‌کنند و حتی حاضر نیستند حداقل حقوق را به آنها بدهند. افراد زیادی به عنوان رفتگر، مسئول پارک، مسئول فضای سبز و… در شهرداری مشغول به کارند که ماهانه چیزی حدود 600‌هزار تومان دریافتی دارند.

بیست وششم اردیبهشت ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com