اخباروگزارشات کارگری27فروردین1396

admin   آوریل 17, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری27فروردین1396 بسته هستند

بایگانی

لایحه اصلاح قانون کار احمدی نژاد – روحانی نه!

تغییرقانون کار بنفع کارگران آری!

– راهپیمایی وتجمع اعتراضی جوانان دستفروش بازار ته لنجی های آبادان همراه با فیلم وتصاویر

– پشت پرده اخراج تعدادی از کارگران کارخانه داروگر؟

– تجمع کارگران پیمانکاری مس سرچشمه دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت وبرای قرارداد مستقیم !

– ادامه دورجدید تجمعات اعتراضی کارگران آی.تی.آی شیراز!

– تجمعات اعتراضی کارگران بازنشسته کارخانه رنگین نخ نسبت به عدم مطالبات مقابل فرمانداری و استانداری سمنان!

– اعتراض کارگران پیمانکاری صنعت نفت نسبت به تبعیض و عدم همسان سازی حقوق و تبدیل وضعیت همزمان با سفر وزیر نفت به پارس جنوبی!

– کارگران پیمانکاری منطقه عسلویه:به تبعیض شغلی در عسلویه خاتمه دهید

– اعتصاب رانندگان اتوبوس های درون شهری کرمانشاه!

– ادامه بلاتکلیفی شغلی 80کارگراخراجی کارخانه روغن نباتی جهان!

– بلاتکلیفی معیشتی وشغلی کارگران اخراجی دوکارخانه تولی پرس وبسته بندی البرز ادامه دارد

– تجمع مالباختگان پروژه نگین غرب مقابل مجلس

– افزایش28درصدی کارگران جان باخته در استان تهران براثر حوادث کاری!

– مرگ دو کارگرکارخانه مقواسازی پارت سلولزبراثر گازگرفتگی!

– کشته وزخمی شدن 4کولبردرسردشت براثر تیراندازی نیروهای نظامی!

راهپیمایی وتجمع اعتراضی جوانان دستفروش بازار ته لنجی های آبادان همراه با فیلم وتصاویر

اخباروگزارشات کارگری:غروب شنبه26فروردین،جوانان دستفروش بازار ته لنجی های آبادان دراعتراض به شهرداری آبادان نسبت به جمع آوری ووعده های دروغین تحت لوای طرح ساماندهی،دست به راهپیمایی وتجمع در خیابان خمینی این شهر زدند.

لینک فیلم راهپیمایی وتجمع اعتراضی جوانان دستفروش بازار ته لنجی های آبادان:

http://static3.rokna.ir/servev2/NJSXLVTvNhNW/Db2f077dXpA,/%D8%AA%D9%87+%D9%84%D9%86%D8%AC.mp4

تصاویر:

برپایه گزارشاتی که امروز26فروردین رسانه ای شد،شهرداری آبادان روز چهارشنبه هفته گذشته برای اجرای طرح ساماندهی دستفروشان خیابان خمینی اقدام به انتقال دست فروشان به بازار شب کرد.

با توجه به جمع آوری دستفروشان بازار ته لنجی ها از سوی شورای شهر و شهرداری قرار بود محلی برای شروع به کار این افراد در بازار شب آبادان در اختیار آنها قرار گیرد که ساعت 7 عصر شنبه 26 فروردین ماه دستفروشان با وجود وعده هایی که مسئولان شهرداری داده بودند در این محل حاضر شدند.

دستفروشان زمانیکه در بازار شب حاضر شدند پی به دروغ بودن وعده های شهردای و شورای شهر آبادان بردند و  برای اعتراض به این رفتار مسئولان شهری با در دست داشتند بنر و دستنوشته هایی به این رفتار و جمع کردن بساط کاری شان در خیابان خمینی تجمع اعتراض آمیزی را به راه انداختند.

لازم به ذکر است بازار شب آبادان نزدیک به یک سال است که به خاطر قطعی برق به صورت تعطیل در آمده و صاحب این بازار نیز ادعا کرده اگر غرفه ها را به افرادی که خودش دوست دارد اجاره می دهد.

برپایه همین گزارشات،یکی از برج سازهای معروف شهر که در منطقه بازار ته لنجی ها اقدام به ساخت مجتمع تجاری کرده به خاطر فروش نرفتن و اجاره نگرفتن مغازه هایش با توجه به ارتباطاتی که داشته شهرداری و ارگان های مربوط را تحریک کرده است تا دستفروش های بازار ته لنجی ها را از منطقه خارج کنند.

یکی از بستگان این برج ساز برای صحنه سازی با حضور در بازار ته لنجی ها با پخش کردن گل در میان نیروهای شهرداری از جمع آوری دستفروش ها در این منطقه قدردانی کرده و مسئولان سعی دارند این مسئله را به درستی یاد کنند.

دستفروشان امروز به خبرنگاران گفتند:شهرداری در حالی اقدام به جمع آوری دست فروشان از خیابان خمینی کرده که  برای همه آنها غرفه هایی در بازار دست فروشان تدارک ندیده است.

آنها اظهار داشتند:از سوی دیگر بازار دست فروشان قرار بود در 6 ماه نخست به صورت رایگان در اختیار ما قرار گیرد ولی در کمال تعجب مدیر این بازار اجاره 6 ماه دوم را به صورت نقد مطالبه می کند.

به گفته این دستفروشان بسیاری از غرفه ‌ها به افرادی واگذار شده که از لحاظ مالی مشکلی نداشته و در مضیقه نیستند.

پشت پرده اخراج تعدادی از کارگران کارخانه داروگر؟

اخباروگزارشات کارگری:امروز27فروردین،تعدادی از کارگران کارخانه داروگر به‌دلیل آنچه بی‌انضباطی خوانده شده است بدون اطلاع قبلی از کار اخراج شدند.

این کارگران اخراجی امروز برای تعیین تکلیف وضعیت خود جلوی درب این کارخانه نیز تجمع کردند.

برپایه گزارشات منتشره،تعدادی از کارگران کارخانه داروگر صبح امروز از کار اخراج شده‌اند و نگهبانی این کارخانه از ورود آنها به محل‌کار جلوگیری به عمل آورده است.

نگهبانی این کارخانه دراین‌باره به خبرنگارحاضر درمحل گفت: “صحبت‌های این افراد را پخش نکنید زیرا مشکل‌آفرین خواهد بود” ،این افراد “مشکل انضباطی” داشته‌اند.

تعداد کارگرانی که در زمان حضور ما درب کارخانه حضور داشتند حدود 12 نفر بود اما عنوان شد تعداد افرادی که امروز اخراج شده‌‌اند 20 نفر است و افراد دیگری نیز طی روزهای آینده بتدریج اخراج  خواهندشد.

درهمین رابطه،امروز سلمان غلامیان مسئول حقوقی داروگر با تاکید بر اینکه از شایعات پخش شده در برخی رسانه‌ها در شبکه‌های مجازی تعجب می‌کنیم، به ایسنا گفت: با نشان دادن چهار فردی که در مقابل کارخانه تجمع کرده‌اند، نمی‌توان خبر تعطیلی کارخانه را پخش کرد. پیش از نوروز سال جاری بود که هفت نفر از کارگران شرکت به دلیل تخلفات انضباطی با احضاریه و طبق قانون از کار اخراج شدند.

تجمع کارگران پیمانکاری مس سرچشمه دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت وبرای قرارداد مستقیم !

روزگذشته(26فروردین)،جمعی از کارگران تینکرهای خمیری کانی مس از شرکت‌های پیمانکاری معدن مس سرچشمه دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت وبرای قرارداد مستقیم مقابل معدن مس سر چشمه تجمع کردند.

جمعی از این کارگران به ایلنا گفتند: که از 5 سال پیش به صورت کارگر پیمانکاری در شرکت تینکرهای خمیری کانی مس متعلق به معدن مس سرچشمه مشغول به کار شدیم و حالا پس از گذشت این مدت خواهان تبدیل وضعیت و انعقاد قرارداد مستقیم  با معدن مس سرچشمه هستیم.

آنها همچنین از آنجایی که 5 سال است که در این شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستند خواهان آن هستند که به کارگیری آنها در کارهای مربوط به معدن مس سرچشمه در اولویت باشد.

ادامه دورجدید تجمعات اعتراضی کارگران آی.تی.آی شیراز!

روزگذشته(26فروردین)،حدود 100 نفر از کارگران بازنشسته کارخانه مخابرات راه دور شیراز (I.T.I) در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و سنوات بازنشستگی مقابل استانداری استان فارس تجمع کردند.

جمعی از این کارگران بازنشسته به ایلنا، یادآور شدند که مدیران این کارخانه صنعتی تولید کننده محصولات مخابراتی پرداخت مطالبات آنها را به دست فراموشی سپرده‌اند که این امر با توجه به اینکه از بازنشستگی اکثر آنها 10 سال می‌گذرد تعجب برانگیز است.

تعداد بازنشستگان این کارخانه که با مشکلات معیشتی از بابت عدم پرداخت مطالبات، دست و پنجه نرم می‌کنند بیش از 1200 نفر است.

درهمین رابطه:

از سرگیری تجمعات اعتراضی کارگران آی.تی.آی شیرازبدنبال توخالی درآمدن وعده های صاحبان کارخانه!

صبح امروز21فروردین،کارگران آی.تی.آی شیراز شیرازبدنبال توخالی درآمدن وعده های صاحبان کارخانه مبنی بر پرداخت مطالباتشان اعتراضاتشان را از سر گرفتند ومقابل کارخانه تجمع کردند.

کارگران معترض گفتند: این بار تا گرفتن حق خود همچنان به تجمع در مقابل کارخانه ادامه می‌دهند و از روز شنبه نیز این تجمع مقابل استانداری انجام خواهدگرفت.

برپایه گزارشات منتشره،در تیرماه سال گذشته صاحبان کارخانه طی جلسه ای به کارگران قول دادند که مطالبات کارگران را طی 18 ماه و هر ماه با پرداخت 2 تا 3 میلیارد تومان تسویه کنند اما قول آنها تاکنون عملی نشده است.

آنها قول دادند که مطالبات 10 ساله کارگران را پرداخت کنند و کارخانه را فعال کنند اما نه مطالبات کارگران پرداخت شد و نه چرخ کارخانه به حرکت درآمد.

کارخانه آی.تی.آی شیراز از جمله کارخانه‌هایی که بعد از واگذاری به بخش خصوصی دچار مشکل شد و از سال 85 مشکلات آن قد علم کرد تا جایی که منجر به تعطیلی کامل این کارخانه شد. برای برطرف شدن مشکلات با استفاده از بازنشستگی پیش از موعد فشار پرسنلی این کارخانه کم شد اما همچنان مشکلات این کارخانه پابرجاست و به گفته کارگران هیچ اقدامی برای رفع آن از سوی مسئولان انجام نمی‌شود.

مطالبه 1226 کارگر بازنشست شده این کارخانه حدود 30 میلیارد تومان است که کارگران خواستار محاسبه کردن این مطالبات به نرخ روز و پرداخت خسارت تادیه و تاخیر آن هستند.

در حال حاضر کارخانه در دست ستاد هیئت اجرایی (ستادی که ستاد حمایت از صنایع تشکیل می‌دهد) است. اموال این کارخانه نیز در اختیار بانک ملی و تامین اجتماعی است.

تجمعات اعتراضی کارگران بازنشسته کارخانه رنگین نخ نسبت به عدم مطالبات مقابل فرمانداری و استانداری سمنان!

صبح امروز27فروردین،جمعی از کارگران بازنشسته کارخانه رنگین نخ سمنان در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی چندین ساله در دریافت مطالبات سنواتی ومزدی عنوان می‌شود، مقابل ساختمان فرمانداری واستانداری سمنان تجمع کردند.

شماری از کارگران کارخانه رنگین نخ سمنان به ایلنا گفتند: نزدیک به۴۹ نفر از کارگران بازنشسته هستیم که هنوز بابت معوقات مزدی دوران اشتغال و نیز سنوات پایان خدمت طلبکاریم.

گفته می‌شود که مراجعه این کارگران از زمان بازنشستگی آنها در شهریور ماه سال ۹۳ تاکنون بی‌نتیجه بوده است و برای همین امروز گروهی از آنها تصمیم گرفته‌اند تا برای پیگیری مطالباتشان مقابل ساختمان‌های فرمانداری و استانداری سمنان تجمع کردند.

به گفته یکی از این معترضان، کارخانه رنگین نخ سمنان در حال حاضر تعطیل شده است اما تا پیش از این  در بخشهای مختلف آن حدود ۵۵ کارگر رسمی و ۲۰ کارگر قراردادی مشغول کار بودند.

این کارگر سابق رنگین نخ سمنان گفت: به غیر از جمعی کارگران معترضی که هنوز معطل دریافت سنوات پایان خدمت هستند، سایر کارگران باسابقه این واحد صنعتی به دلیل مشکلات  بیمه هنوز امکان بازنشستگی پیدا نکرده‌اند.

به گفته وی کارگران بازنشسته رنگین نخ علارغم دریافت نکردن سنوات، حدود ۶ ماه مطالبات معوقه مزدی دارند که مربوط به زمان اشتغالشان می‌شود.

این کارگر بازنشسته بایادآوری اینکه پیش از بازنشستگی به مدت یک سال از سوی کارفرما اخراج شده بودند، تصریح کرد: کارفرما در زمان قطع همکاری با ما مرتبا وعده پرداخت مطالباتشان را می‌داد اما بعدا به بهانه‌های مختلف ازجمله مشکلات مالی از پرداخت مطالبات کارگران طفره رفت.

 

این کارگر درباره روند ‌پیگیری حقوقی دریافت مطالباتشان خود و سایر همکارانش می‌گوید، بعد از بدقولی کارفرما‌ همه کارگران به صورت مجزابه اداره کار سمنان شکایت کردند و اداره کار حکم به پرداخت مطالبات ما داد اما کارفرما تمکین نکرد و پرونده برای اجرای احکام به سایر مراجع قضایی انتقال پیدا کرد.

به گفته او، بعداز کش و قوس‌های فراوان تعداد کمی از کارگران توانستند بخشی حداقلی از مطالبات خود را دریافت کنند. اما بیشتر کارگران باقی مانده که هر کدام مبالغ زیادی از کارفرما طلب دارند طی ماهای گذشته بلاتکلیف بوده‌اند.

این کارگر بازنشسته کارخانه رنگین نخ سمنان می‌گوید پس از پیگیری‌های حقوقی سرانجام توانستند حکم مصادره اموال کارخانه را برای دریافت طلبشان بگیرند اما پیش از کارگران یکی از بانک‌های دولتی برای وصول مطالبات معوقه خود اموال کارخانه را توقیف کرده‌ بود و در نتیجه پیگیری کارگران تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

به گفته وی بدهی این کارخانه  به بانک مذکور حدود ۲ میلیارد تومان است این در حالیست که ارزش ریالی اموال بجا مانده از این کارخانه حدود ۷۵۰ میلیون تومان می‌شود.

او در ادامه سخنان خود درباره جزئیات مطالبات کارگران بازنشسته و اخراجی کارخانه رنگین نخ می‌گویند میانگین سنوات پایان خدمت هریک از بازنشستگان براساس سوابق کاری حدود۴۰  میلیون تومان است که کارفرما به بهانه نداشتن منابع مالی، توان پرداخت آن را ندارد.

اعتراض کارگران پیمانکاری صنعت نفت نسبت به تبعیض و عدم همسان سازی حقوق و تبدیل وضعیت همزمان با سفر وزیر نفت به پارس جنوبی!

کارگران پیمانکاری صنعت نفت همزمان با سفر وزیر نفت به پارس جنوبی  اعتراضشان را نسبت به تبعیض و عدم همسان سازی حقوق و تبدیل وضعیت رسانه ای کردند.

این کارگران ضمن انتقاد از تبعیض در وزارت نفت به ایلنا گفتند: ما هم پا به پای نیروهای رسمی کار میکنیم ولی حقوق و مزایای ما خیلی کمتر ازحقوق نیروهای رسمی هست.

این کارگران می‌گویند: چرا باید تمامی سال برای نیروهای رسمی عید باشد ولی ما سالی ۱ بار ؛ لااقل پاداشهایی که به نیروهای نفتی تعلق میگیرد، به نیروهای پیمانکاری و قرارداد موقت  هم بدهند نه اینکه یک سوم یا در بعضی جاها یک چهارم را برای این قشر در نظر بگیرند.

کارگران پیمانکاری می گویند: سهم ما از نفت، فقط زحمت است و به چشم مسئولان نمی‌‌آییم.

کارگران پیمانکاری منطقه عسلویه:به تبعیض شغلی در عسلویه خاتمه دهید

همزمان با حضور حسن روحانی در عسلویه، جمعی از کارگران پیمانکاری این منطقه خواستار رفع شرایط تبعیض آمیز شغلی خود شدند.

به گزارش27فروردین ایلنا، جمعی از کارگران پیمانکاری عسلویه همزمان با حضور ریاست جمهوری در این منطقه ویژه اقتصادی خواستار اقدام جدی دولت برای رفع شرایط نامناسب شغلی خود شدند.

این کارگران این منطقه بالابودن ساعات کاری روزانه و فشار حجم کار را یکی از اصلی‌ترین مشکلات  کارگران منطقه عسلویه دانسته و می‌گویند: اینجا برای هر کارگر حداقل روز کاری معادل 12 ساعت است و چنین وضعیتی تقریبا در تمامی روزهای هر ماه کاری در حال تکرار است.

به گفته این گروه از کارگران عسلویه، در حالی که  در بیرون از این منطقه اقتصادی، هرکارگر موظف به انجام حداقل هشت ساعت در روز با احتساب مزایای اضافه کاری است: در منطقه ویژه عسلویه برای کارگرانی که بیشترشان به کارهای سخت و طاقت فرسا مشغولند چنین شرایطی وجود ندارد و در عمل کمتر شخصی وجود دارد که بتواند از مزایای مرخصی و تعطیلی استفاده کند.

از سوی دیگر آنها گفتند: با این وضعیت، مزد دریافتی غالب کارگران منطقه عسلویه مبلغی نزدیک به دریافتی معمولی است که در کارگاه‌های معمولی بابت انجام کار مشابه پرداخت می‌شود.

آنها می‌گویند: صرف‌نظر از همه این حرف‌ها از نظر قانونی به کارگران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی  که در شرایط شغلی به مراتب سخت تر و طاقت فرسا تر هستند، مزایای مزدی مانند سنوات و عیدی تعلق نمی‌گیرد و علاوه بر این تاخیر در پرداخت معوقات مزدی یک از سوی پیمانکاران به یک اتفاق جاری و معمولی تبدیل شده است.

این گروه از افراد شاغل در منطقه ویژه عسلویه افزودند: تازه این وضعیت جدا از شرایط متفاوت شغلی و مزدی کارگرانی است که از طریق پیمانکاران مختلف و متعدد در پروژه‌های واحد یا مشابه مشغول کارند.

آنها در عین حال خواستار توجه بیشتر دولت به شرایط تعیین کننده امکانات رفاهی، اقامتی، خورد و خوراک ، رفت و آمدی و ایمنی و بهداشتی کارگاه‌ها و کمپ‌های اقامتی کارگران عسلویه شدند.

اعتصاب رانندگان اتوبوس های درون شهری کرمانشاه!

صبح امروز27فروردین، رانندگان اتوبوس های درون شهری کرمانشاه دست به اعتصاب زدند.

درهمین رابطه،امروزمسئول روابط عمومی اتوبوسرانی استان کرمانشاه به خبرنگاران گفت: از صبح امروز تاکنون به دلیل اعتراض جمعی از رانندگان واحد اتوبوسهای درون شهری وضعیت حمل و نقل عمومی کرمانشاه دچار بی‌نظمی و اختلال شد.

فرهاد رشیدی با اشاره به اینکه رانندگان30 تا 40 دستگاه اتوبوس درون شهری به دلیل اعتراض به برخی از مشکلات خود اعتصاب کردند، گفت: این رانندگان دلیل اعتراض خود را وضعیت نابسامان یارانه، مسافتهای طولانی و پرهزینه بودن  بودن تعمیرات اتوبوسها اعلام کردند.

رشیدی با اشاره به اینکه این مشکل در ترمینال شماره یک اتوبوسرانی کرمانشاه رخ داده است، گفت: اکنون برای جابجایی شهروندان تعدادی مینی‌بوس و مینی‌بار در این ترمینال مستقر شده است.

فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه در خصوص این موضوع نیزگفت: این رانندگان در رابطه با حق شارژهایی که شرکت های تابعه از آنها دریافت می کنند معترض بوده و خواهان اصلاح این وضعیت هستند. همچنین این رانندگان درخواست دریافت یارانه نیز داشته‌اند.

فرماندار کرمانشاه افزود: جلساتی از طریق شهرداری و مجموعه اتوبوسرانی کرمانشاه برای رفع مشکلات این رانندگان تشکیل شده، اما با توجه به انعقاد قرارداد این رانندگان با شرکتهای تابعه از گذشته، باید بررسی‌های بیشتری برای حل مشکل این رانندگان انجام شود که نیاز به زمان دارد.

ادامه بلاتکلیفی شغلی 80کارگراخراجی کارخانه روغن نباتی جهان!

منابع خبری در استان زنجان از سرگردانی دست ‌کم ۸۰ نفر از کارگران اخراج شده کارخانه روغن نباتی جهان خبر می‌دهند.

صبح امروز ۲۷ فروردین ماه،جمعی ازاین کارگران اخراجی برای پیگیری  وضعیت شغلیشان به اداره کار زنجان مراجعه کرده اند اما پاسخ روشنی به خواسته های آنان داده نشده است.

درهمین رابطه امروز ایلنا نوشت،کارگران مورد نظر پیش‌تر در این کارخانه مشغول کار بودند که تقریبا از دو ماه پیش به همراه  ۸۰ کارگر دیگراخراج می‌شوند.

از قرار معلوم دلیل اخراج این ۱۶۰ کارگر اعلام عدم نیاز و کمبود مواد اولیه از جانب کارفرما عنوان شده است.

این کارگران اخراجی قرار بود بعد از فراهم شدن شرایط کار وتامین مواد اولیه تولید دوباره به سرکار بازگردند و اگرچه تاکنون نیمی از آنها به کار سابق خود بازگشته‌اند اما هنوز تعداد ۸۰ نفر بیکار و سرگردان باقیمانده‌اند.

از قرار معلوم ، به غیر از این کارگران تعداد ۶۰ کارگر در پایان سال گذشته هنوز در استخدام کارخانه روغن نباتی جهان باقی‌مانده بودند، که همگی آنها از یک هفته مانده به شروع سال جدید تا روز گذشته ۲۶ فروردین ماه کارخانه  در تعطیلات و مرخصی بودند.

به گفته یکی از کارگران از روز گذشته که فعالیت  تولیدی  کارخانه از سر گرفته شد، و در این مدت به غیر کارگران باقیمانده، حدود نیمی از کارگران اخراجی نیز به کار خود بازگشته‌اند اما هنوز حدود ۸۰ کارگر اخراج شده باقیمانده‌اند.

بلاتکلیفی معیشتی وشغلی کارگران اخراجی دوکارخانه تولی پرس وبسته بندی البرز ادامه دارد

منابع خبری در استان قزوین از سرگردانی۳۵ نفر از کارگران اخراج شده دو کارخانه«تولی پرس»و«بسته بندی البرز» خبر می‌دهند.

کارگران اخراجی این دوکارخانه گفتند:مجموع مطالبات مزدی آنان به حدود ۲۵۰ میلیون تومان می رسد.  این مطالبات مربوط به دستمزد اسفند ماه سال ۹۵ ،اضافه کاری اسفند ۹۴،حق شیفت  فروردین ۹۴ تا اسفند ۹۵ به همراه چند سال سنوات واضافه کاریها وتعطیل کاری ها می شود.

به گزارش27فروردین ایلنا،این کارگران که پیشتر در این کارخانه مشغول کار بودند از روز ۱۴ فروردین ماه در راستای کاهش هزینه‌ها از جانب کارفرما اخراج شده‌اند.

این کارگران اخراجی  که امیدوار بودند کارفرما آنان را دوباره به سرکار بازگرداند می گویند؛ مدیران این واحد تولیدی به  ما کارگران می‌گویند شرایط بازگشت به کار فراهم نیست. با این حال خواسته ما بازگشت به کار سابق ودریافت مطالبات معوقه است.

از قرار معلوم،از روز گذشته(۲۶ فروردین ماه) کارفرما به کارگران اخراج شده اطلاع داده برای گرفتن نامه ترک کار خود به کارخانه مراجعه کنند .در این بین تعدادی از کارگران نامه ترک کار خود را گرفته اند تا بتوانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند.

در عین حال کارگران  اخراجی تولی پرس وبسته بندی البرز که تحت مسئولیت یک کارفرمای واحد فعالیت داشتند گفتند:مجموع مطالبات مزدی آنان به حدود ۲۵۰ میلیون تومان می رسد.  همچنین گفته می‌شود  این مطالبات مربوط به دستمزد اسفند ماه سال ۹۵ ،اضافه کاری اسفند ۹۴،حق شیف  فروردین ۹۴ تا اسفند ۹۵ به همراه چند سال سنوات واضافه کاریها وتعطیل کاری ها می شود.

به اعتقاد کارگران اخراج شده، در شریط کنونی که بیکاری بیداد می‌‌کند قطع یقین برای افرادی که در موقعیت جسمی و سنی ما هستند؛ راه آبرومندی برای گذران زندگی و تامین معاش خانواده وجود ندارد.

تجمع مالباختگان پروژه نگین غرب مقابل مجلس

ظهر امروز یکشنبه (٢٧ فروردین)تعدادی از مالباختگان پروژه نگین غرب مقابل مجلس  تجمع کرده و خواستار رسیدگی به پرونده 16 ساله خود در این رابطه شدند.

بنابه گزارش امروز خبرگزاری مجلس،ماجرای “پروژه نگین غرب” از سال 1379 و در پی انتشار آگهی پیش فروش واحدهای تجاری و مسکونی مجتمع نگین غرب انجمن انبوه سازان شفق آغاز شد.هزاران نفر اقدام به سرمایه‌گذاری در این مجتمع کردند که قرار بود ساختمان‌های پیش فروش شده طی 24 ماه به متقاضیان واگذار شود، امری که البته پس از گذشت چند سال از زمان مقرر هنوز محقق نشده است.

افزایش28درصدی کارگران جان باخته در استان تهران براثر حوادث کاری!

از اول فروردین تا پایان بهمن ماه سال گذشته 359کارگردراستان تهران براثر حوادث کاری جان خود را ازدست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال 94 که تعدادکارگران جان باخته ناشی از حوادث کار 280 نفر اعلام شده بودافزایش28درصدی رانشان می دهد.

به گزارش27فروردین روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران،دكتر قادي پاشا گفت:تاپايان بهمن ماه 1395 ،سيصدوپنجاه ونه مورد فوت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال 94 که تعداد فوت ناشی از حوادث کار 280 نفر اعلام شده بود28درصد افزايش یافته است.وي افزود: از کل فوت شدگان ناشی از حوادث کار در يازده ماه را، 353نفرمردو6نفرزن بوده اند.

مرگ دو کارگرکارخانه مقواسازی پارت سلولزبراثر گازگرفتگی!

صبح امروز27فروردین،دو کارگرکارخانه مقواسازی پارت سلولزواقع در شهرک صنعتی کاویان فریمان حین کار دچار گازگرفتگی شدند وجان خودرا ازدست دادند.

به گزارش منابع خبری محلی، گازگرفتگی ناشی از مواد کاغذی در شرکت پارت سلولز شهرک صنعتی کاویان فریمان جان دو کارگر را گرفت و دو نفر دیگر را نیز مسموم‌کرد.

مسئول شیفت آتش نشانی شهرک صنعتی کاویان فریمان که در محل وقوع حادثه حضورداشت در این باره گفت: در پی اطلاع از وقوع حادثه در ساعت۹ و ۳۵ دقیقه صبح امروز در یکی از شرکت‌های تولید کارتن، پرسنل این مرکز به سرعت به محل اعزام شدند.

جواد جهاندوست افزود: کارگران این شرکت در اتاق تبدیل کاغذ و خمیر در حال نظافت و تخلیه خمیر کاغذ بودند که دچار گازگرفتگی حاصل از مواد موجود شدند و متاسفانه ۲ کارگر این شرکت به نام‌های جواد ۴۰ ساله و قاسم ۳۶ساله در همان لحظه اولیه جان خود را از دست دادند و ۲ کارگر دیگر که ۲۷ و۳۰ سال سن دارند با حضور به موقع اورژانس احیا شدند.

شایان ذکر است، درکارخانه پارت سلولزواقع درکیلومتر 45 جاده فریمان، شهرک صنعتی کاویان، کارتن و مواد ضایعاتی کاغذی به خمیر تبدیل و انواع کارتن و محصولات مرتبط به آن تولید می شود.

کشته وزخمی شدن 4کولبردرسردشت براثر تیراندازی نیروهای نظامی!

روز گذشته(26فروردین)، 4کولبردرسردشت(در منطقه “هوردران”) براثر تیراندازی نیروهای نظامی کشته وزخمی شدند.

به گزارش منابع خبری محلی،هویت این 4کولبر بقرار زیراست:

“رحمت” ساکن روستای بیواران، “سیامند” ١٨ ساله اهل روستای “آلان”، “محمود حمزەایی” فرزند قادر و احمد مام قادر.

“احمد مام قادر” به علت شدت جراحات جان خود را از دست داده و ٢ زخمی دیگر نیز برای درمان به بیمارستان شهر “قلعه دیزه” در کوردستان عراق منتقل شدەاند.

بیست وهفتم فروردین ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com