اخباروگزارشات کارگری28اسفند1396

admin   مارس 19, 2018   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری28اسفند1396 بسته هستند

بایگانی

– تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری منطقه 9تهران نسبت به عدم پرداخت مطالبات

– کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پس از بیست و شش روز اعتصاب و تجمعات اعتراضی بی وقفه  به بخش مهمی از خواستهای خود دست یافتند

– محمدحبیبی به اندرزگاه 4 منتقل شد

– محسن عمرانی آزاد شد

– جواد عباس توللی از  بازداشت شدگان تجمع ۸ مارس آزاد شد

– پرداخت قطره چکانی مطالبات کارگران سد گلمن دره پس از اعتراضاتشان

– تجمع کشاورزان شهرستان فاریاب نسبت به توزیع بذر گندم نامرغوب مقابل فرمانداری برای دومین روز متوالی

– کشته وزخمی شدن 2کارگرساختمانی در قم براثر ریزش مصالح

تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری منطقه 9تهران نسبت به عدم پرداخت مطالبات

روزدوشنبه بیست وهشتم اسفندماه،جمعی از کارگران فضای سبز شهرداری منطقه 9تهران دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به تجمع مقابل ساختمان این شهرداری زدند.

براساس گزارش منتشره،قائم مقام شهرداری منطقه ۹ از پرداخت عیدی به کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۹ تا عصر امروز خبر داد.

داوود لطفی قائم مقام شهرداری منطقه 9 با اشاره به تجمع تعدادی از کارگران فضای سبز  در مقابل ساختمان شهرداری منطقه 9  اظهار کرد: این تمجع به دلیل عدم پرداخت عیدی توسط پیمانکار مربوطه بوده.

وی تصریح کرد: حقوق اسفند کارگران کاملا پرداخت شده اما عیدی آنها از سوی پیمانکار پرداخت نشده است که با صحبتی که با پیمانکار صورت گرفته تا عصر امروز عیدی این افراد پرداخت می شود.

قائم مقام شهرداری منطقه 9 تصریح کرد: 180 میلیون برای عیدی کارگران تخمین زده شده است که قرار شده تا عصر امروز و براساس مصوبه وزارت کار عیدی پرداخت شود.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پس از بیست و شش روز اعتصاب و تجمعات اعتراضی بی وقفه  به بخش مهمی از خواستهای خود دست یافتند

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پس از 26 روز اعتصاب و تجمعات بی وقفه در مقابل استانداری خوزستان و راهپیمائی های متعدد در سطح شهر اهواز موفق به دریافت دو ماه از سه ماه حقوق معوقه و عیدی خود شدند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که از روز دوم اسفند ماه دست به اعتصاب زده بودند با مصائب بیشماری در روند اعتراضات خود مواجه شدند و علیرغم بی توجهی های محض کارفرما و مسئولین استانداری خوزستان به خواستهایشان و همچنین تهدیدات و بازداشتهایی که از سوی نیروهای انتظامی و امنیتی صورت گرفت لحظه ای در مبارزه برای دستیابی به مطالبات بر حق شان از پای ننشستند  و متحد و مصمم  تا ظهر دیروز به اعتصاب و تجمعات روزانه خود در مقابل استانداری خوزستان ادامه دادند.

بدون تردید اعتصاب 26 روزه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برگ درخشانی از مبارزات سخت و طاقت فرسای طبقه کارگر ایران در مقابله با شریط مشقت باری است که سیستم سرمایه داری حاکم بر کشور به ما کارگران تحمیل کرده است و میتواند راهنمای عمل ما کارگران در سراسر کشور در مبارزه برای دستیابی به خواستهایمان باشد.

هر چند این مبارزه بر سر دریافت حقوق معوقه و شرایط سختی بود که کارفرما به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تحمیل کرده بود اما این موفقیت و تجارب گرانبهای آن میتواند راه گشای پیشروی ما کارگران ایران در مبارزه برای دستیابی به یک زندگی انسانی و پایان دادن به شرایط مصیبت بار موجود باشد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با آرزوی موفقیت برای کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در سال نو و امید به پایان یافتن مصائبی که در سال نود و شش به آنان تحمیل شد، یاد و خاطره آرش محمدی را که قربانی تحمیل بی حقوقی، مطامع کارفرما و نظام ضد انسانی سرمایه داری شد گرامی میدارد و سال نو را صمیمانه به یکایک آنان تبریک میگوید.

مستحکم تر باد اتحاد و همبستگی سراسری کارگران ایران

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 28 اسفند ماه 1396

محمدحبیبی به اندرزگاه 4 منتقل شد

محمد حبیبی که دیروز از سلول انفرادی سپاه به قرنطینه منتقل شده بود ساعاتی پیش به سالن 3 اندرزگاه 4 منتقل شد.

لازم به ذکر است محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران نیز در همین اندرزگاه دروان حبس خود را سپری می کنند.

هر سه زندانی یاد شده بخاطر فعالیت های صنفی متهم به اقدامات امنیتی شده اند اتهاماتی که از نظر جامعه و فرهنگیان بارها رد شده و از سوی فعالان برحق فعالیت صنفی و تشکل یابی مستقل تاکید شده است.

کمیته دفاع ازمحمد حبیبی

محسن عمرانی آزاد شد

محسن عمرانی فعال صنفی که بخاطر فعالیت  صنفی به یک سال حبس محکوم شده بود  با احتساب دوران بازداشت موقت و با گذراندن دوران محکومیت ساعت 13 از زندان بوشهر آزاد شد.

جواد عباس توللی از  بازداشت شدگان تجمع ۸ مارس آزاد شد

شب گذشته جواد عباس توللی از بازداشت شدگان ۸ مارس از زندان فشافویه آزاد شد.

وی که از روز ۱۷ اسفند به زندان فشافویه منتقل شده بود، روز شنبه همراه دیگر بازداشت شدگان مرد در تجمع ۸ مارس آزاد نشد. بنا به اخبار رسیده، توللی   یکشنبه شب ، با تحویل نامه آزادی به زندان، پس از ۱۱ روز  بازداشت با قرار تامین کفالت آزاد شد.

منبع : کانال تلگرام فراخوان تجمع 8مارس

پرداخت قطره چکانی مطالبات کارگران سد گلمن دره پس از اعتراضاتشان

پس از اعتصاب روزشنبه دوازدهم اسفندماه، کارگران سَد گُلمن دره واقع دراعتراض به عدم پرداخت چندین ماه حقوق،وعده پرداخت قطره چکانی حقوقشان رسانه ای شد.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ28اسفند،مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی از پرداخت نیمی از معوقات کارگران سد گلمندره که 6 ماه است حقوق نگرفته‌اند، ظرف مدت سه ماه خبر داد.

سید ابراهیم علوی با اشاره به شش ماه حقوق معوق کارگران سد گلمندره گفت: مطالبات کارگران سد گلمندره با توجه به پیگیری‌هایی که صورت گرفته یک ماه واریزشده، یک ماه ظرف امروز و فردا واریز می‌شود و یک ماه هم در هفته اول فروردین‌ماه واریز خواهد شد که میزان واریزی هرماهه 550 میلیون تومان است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در ادامه تعداد این کارگران را حدود 200 نفر عنوان و علت اصلی این تعویق در پرداخت حقوق را کمبود اعتبارات عمرانی اعلام کرد.

تجمع کشاورزان شهرستان فاریاب نسبت به توزیع بذر گندم نامرغوب مقابل فرمانداری برای دومین روز متوالی

روزجمعه بیست وهفتم اسفندماه برای دومین روزمتوالی، کشاورزان شهرستان فاریاب دراعتراض به توزیع بذر گندم نامرغوب  به تجمعشان مقابل فرمانداری این شهرستان ادامه دادند.

برپایه گزارش منتشره بتاریخ28اسفند،تعدادی از کشاورزان متضرر فاریابی که در پی توزیع بذر گندم نامرغوب بیش از ۲ هزار هکتار از کشت گندم‌کاران دچار خسارت شده است، دو روز است در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع می‌کنند.

به گفته این کشاورزان خسارت دیده، بذر نامرغوب به اسم گندم چمران در بین آنها توزیع شده است و هم اکنون این گندم‌ها زیربار خوشه نمی‌روند.

فاطح یکی از گندم‌کاران عمده فاریابی می‌گوید: ۱۶ هکتار از این بذر را کاشته‌ام و اکنون خوشه ندارند.

وی با انتقاد از جهاد کشاورزی شهرستان فاریاب افزود: اگر مسؤولان جهاد کشاورزی روی توزیع بذرهای نامرغوب اشراف داشتند، اکنون کشاورزان چنین ضرر بزرگی نمی‌کردند.

جوکار یکی دیگر از کشاورزان عمده شهرستان فاریاب اذعان داشت: کشاورزان در این شب عید مصیبت بزرگی را دیده‌اند، کشاورز گندم‌کار تمام دارایی خود را صرف کشت گندم کرده و به امید برداشت تا بتواند بدهی‌های خود را بپردازد و با این وجود کمر کشاورزان شکسته است.

بنابهمین گزارش، بذر نامرغوبی که به نام چمران بین کشاورزان توزیع شده است مخصوص شهرستان‌های سردسیری بوده و در مناطق گرم و جنوبی هیچ‌گونه بازدهی ندارد وخسارت وارده بر کشاورزان گندم‌کار بالغ بر ۸ میلیارد تومان برآورد شده است و تاکنون مسؤولان نتوانسته‌اند کشاورزان معترض و خسارت دیده را قانع کنند.

کشته وزخمی شدن 2کارگرساختمانی در قم براثر ریزش مصالح

روز دوشنبه بیست وهشتم اسفندماه،دوکارگرساختمانی در قم براثر ریزش مصالح و بتن کشته وزخمی شدند.

براساس گزارش منتشره،ریزش مصالح و بتن درساختمان درحال احداث واقع در خیابان سبلان پردیسان قم منجر به مرگ 1نفر (تبعه افغانستان) ومصدومیت 1نفردیگر شد .

بیست وهشتم اسفندماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com