اخباروگزارشات کارگری 3 و4 فروردین1396

admin   مارس 24, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری 3 و4 فروردین1396 بسته هستند

بایگانی

– عدم پرداخت 2ماه حقوق وعیدی بیش از 80کارگرشهرداری منطقه4اهواز!

اعمال فشارپیمانکاربه کارگران برای امضای برگه تسویه حساب سال؟!

ارائه شکایت تعدادی از کارگران به اداره کار اهواز!

– احضار خالد حسینی از فعالین کارگری سنندج

–عدم پرداخت حقوق اسفندماه وعیدی 34 کارگر بخش حمل و نقل پالایشگاه نفت آبادان!

اعمال فشار کارفرما برای امضای برگه تسویه حساب پیش از پرداختن مطالبات؟

– علیرغم وعده ووعیدها 2ماه حقوق وبخشی از عیدی بیش از200کارگرکارخانه روغن نباتی قو پرداخت نشده است!

– تجمع اعتراضی اهالی منطقه چهاردانگه  وجلوگیری از انتقال زباله ساری به چهاردانگه!

– بنیادگرایی مذهبی در تقابل با جنبش های مترقی و چپ در فلسطین

عدم پرداخت 2ماه حقوق وعیدی بیش از 80کارگرشهرداری منطقه4اهواز!

اعمال فشارپیمانکاربه کارگران برای امضای برگه تسویه حساب سال؟!

ارائه شکایت تعدادی از کارگران به اداره کار اهواز!

2ماه حقوق وعیدی بیش از 80کارگرشهرداری منطقه4اهواز پرداخت نشده است.

پیمانکار برای امضای برگه تسویه حساب سال ۹۵ به کارگران فشار وارد کرد است تا آنها بعدها مدعی عدم پرداخت مطالبات خود نشوند.

40نفر از کارگران در این رابطه  شکایتی به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند.

به گزارش3فروردین ایلنا،جمعی از کارگران خدماتی ناحیه ۴ شهرداری اهواز گفتند که مطالبات مزدی بهمن، اسفند ۹۵ و عیدی سال ۹۶ خود را دریافت نکرده‌اند و پیمانکار به تازگی مطالبات دی ماه آنها را پرداخت کرده است.

تعداد کارگران خدماتی ناحیه ۴ شهرداری اهواز بیش از ۸۰ نفر است که در حدود ۴۰ نفر از آنها در این رابطه  شکایتی به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند و حداقل انتظار آنها این است که با رسیدگی عادلانه هر چه سریعتر به مطالبات خود دست یابند.

در حدود ۴۰ کارگر دیگر هم با وجود عدم دریافت مطالبات خود، برگه تسویه حساب سال ۹۵ را امضا کرده اند. گفته می‌شود که پیمانکار برای امضای برگه تسویه حساب به کارگران فشار وارد کرد است تا آنها بعدها مدعی عدم پرداخت مطالبات خود نشوند.

مطابق قانون کار حتی اگر پیمانکار با عدول از قانون طلب کارگران را پرداخت نکند، کارفرمای اصلی در اینجا شهرداری ناحیه ۴ اهواز مکلف است که آن را از محل ضمانت حسن انجام کار پرداخت کند.

کنشگران کارگری بارها از انفعال نهادهای زیرمجموعه‌ وزارت کشور در خصوص تضییع حقوق کارگران شهرداری‌ها انتقاد کرده‌اند.

درهمین رابطه:

عدم پرداخت3ماه حقوق وعیدی80 کارگر منطقه 4 شهرداری اهواز!

شکایت 40کارگردرهمین رابطه در اداره کاراهواز!

حدود ۸۰ کارگر خدماتی ناحیه ۴ شهرداری اهواز مطالبات مزدی دی، بهمن، اسفند و عیدی خود را دریافت نکرده‌اند. در حدود ۴۰ نفر از این کارگران شکایتی در این رابطه به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند.

به گزارش28اسفندایلنا،تعدادی از این کارگران گفتند که پیمانکار ناحیه 4 شهرداری اهواز تاکنون مطالبات مزدی دی، بهمن، اسفند و عیدی آنها را پرداخت نکرده است.

حدود 40 نفر از این کارگران در این رابطه شکایتی به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند که مقرر شده است بعد از تعطیلات عید نوروز به شکایت آنها رسیدگی شود.

این کارگران گفتند پیمانکار ناحیه 4 شهرداری اهواز از سایر کارگران که به اداره کار شکایت نکرده‌اند برگه تسویه حساب دریافت کرده است و این در حالی است  که مطالبات مزدی و عیدی آنان نیز همانند سایر کارگران پرداخت نشده است.

گفته می‌شود پیمانکار مجموعه به‌ کارگران وعده داده که مطالبات مزدی دی ماه آنان را تا روزهای آینده پرداخت و مطالبات مزدی بهمن و اسفند 95 را به ترتیب در اردیبهشت و خرداد 96 پرداخت کند که این موضوع با توجه به وضعیت نامطلوب معیشتی کارگران مورد مخالفت آنها قرار گرفته است.

احضار خالد حسینی از فعالین کارگری سنندج

بنا به گزارش رسیده روز پنچ شنبه 03/01/96 خالد حسینی فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری طی اخطاریه ای کتبی از سوی اداره اطلاعات نیروی انتظامی شهر سنندج، به این ارگان امنیتی احضار شد.

از خالد حسینی درخواست شده که روز جمعه 04/01/96، ساعت 8 صبح در آن اداره حاضر شود.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – 03/01/1396

-عدم پرداخت حقوق اسفندماه وعیدی 34 کارگر بخش حمل و نقل پالایشگاه نفت آبادان!

اعمال فشار کارفرما برای امضای برگه تسویه حساب پیش از پرداختن مطالبات؟

حقوق اسفندماه وعیدی 34 کارگر بخش حمل و نقل پالایشگاه نفت آبادان پرداخت نشده است.

این کارگران گفتند: کارفرما به آنها گفته فقط در صورتی مطالبات آنها پرداخت می‌‌شود که  برگه تسویه حساب را امضا کنند. این موضوع مورد مخالفت این کارگران مذکور قرار گرفته است.

به گزارش3فروردین ایلنا،۳۴ نفر از کارگران بخش حمل و نقل پالایشگاه نفت آبادان می‌گویند با وجود گذشت ۳ روز از آغاز سال ۹۶ کارفرما تاکنون مطالبات مزدی اسفند ۹۵ و عیدی را به آنها پرداخت نکرده است.

این کارگران که تعداد آنها ۳۴ نفر است، همچنین می‌گویند کارفرما به آنها گفته فقط در صورتی مطالبات آنها پرداخت می‌‌شود که  برگه تسویه حساب را امضا کنند. این موضوع مورد مخالفت این کارگران مذکور قرار گرفته است.

علیرغم وعده ووعیدها 2ماه حقوق وبخشی از عیدی بیش از200کارگرکارخانه روغن نباتی قو پرداخت نشده است!

علیرغم وعده ووعیدها 2ماه حقوق وبخشی ازعیدی بیش از200کارگرکارخانه روغن نباتی قو پرداخت نشده است. این در حالی است که مطابق مصوبه کمیسون کارگری فرمانداری استان تهران کارفرما متعهد شده بود که تمامی مطالبات مزدی کارگران را تا ۱۵ اسفند ۹۵ پرداخت کند.

به گزارش3فروردین ایلنا،جمعی از کارگران کارخانه پارس قو تولید کنند روغن نباتی قو می‌گویند که کارفرما مطالبات مزدی بهمن و اسفند سال ۹۵ و بخشی از عیدی سال  ۹۶ آنها را پرداخت نکرده است.

تعداد کارگران مذکور بیش از ۲۰۰ نفر است و پیش از این ۲ تجمع اعتراضی در ۲۶ و ۲۸ اسفند برگزار کرده بودند. تجمع ۲۶ اسفند مقابل شرکت نهان گل، سهم دار عمده کارخانه روغن نباتی قو و تجمع ۲۸ اسفند در حوالی اداره کار جنوب غرب تهران برگزار شد.

پس از تجمع دوم بود که کارفرما مطالبات مزدی دی ماه و بخشی از عیدی سال ۹۶ این کارگران را پرداخت کرد. این در حالی است که مطابق مصوبه کمیسون کارگری فرمانداری استان تهران کارفرما متعهد شده بود که تمامی مطالبات مزدی کارگران را تا ۱۵ اسفند ۹۵ پرداخت کند.

کارگران کارخانه پارس قو در تجمعات خود بارها متذکر شده‌اند که با توجه آغاز سال جدید، افزایش هزینه های زندگی و وضعیت معیشتی نامطلوب،  نیاز مبرمی به دریافت هر چه سریعتر مطالبات مزدی خود دارند.

درهمین رابطه:

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی قونسبت به عدم پرداخت2ماه حق وحق بیمه وعیدی!

صبح امروزپنج شنبه26اسفند، جمعی ازکارگران کارخانه روغن نباتی قو دراعتراض به عدم پرداخت2ماه حق وحق بیمه وعیدی دست به تجمع مقابل  ساختمان شرکت نهان گل در خیابان زاگرس- الوند در نزدیکی میدان آرژانتین زدند.

به گزارش26اسفندایلنا،در حدود 100 نفر از کارگران کارخانه پارس قو تولید کنند روغن نباتی قو امروز در اعتراض به عدم پرداخت 2 ماه مزد و و واریز حق بیمه (دی و بهمن) 95 و عیدی مقابل شرکت نهان گل، سهم دار عمده کارخانه روغن نباتی قو تجمع کرده‌اند.

جمعی از کارگران کارخانه پارس قو گفتند که کارفرمای کارخانه پارس قو دستمزد دی و بهمن و عیدی سال 96 آنها که در حدود 230 نفر هستند را به صورت کامل پرداخت نکرده است. از این رو از حوالی ساعت 9 صبح مقابل شرکت نهان گل، سهم دار عمده کارخانه روغن نباتی قو تجمع کرده‌اند.

این کارگران می‌گویند: کارفرما تنها برای تعدادی از کارگران مزد و مزایای دی ماه را واریز کرده است. عدم واریز 2 ماه حق بیمه هم موجب شده دفترچه بیمه‌های تامین اجتماعی‌مان تمدید یا تعویض نشود.

تعداد کارگران کارخانه پارس قو که در تجمع امروز حضور دارند در حدود 100 نفر است. آنها تاکید دارند که کارفرما مطابق مصوبه کمیسیون کارگری فرمانداری مکلف شده مطالبات مزدی تمامی آنها را تا 15 اسفند پرداخت کند اما حالا با گذشت بیش از 10 روز از این تاریخ کارفرما تنها مطالبات مزدی دی ماه تعدادی از کارگران را پرداخت کرده است.

کارگران کارخانه همچنین می‌گویند نگران آن هستند که پرداخت دستمزد اسفند ماه آنان نیز با تاخیر انجام شود.

کارگران کارخانه پارس قو در تجمع امروز یادآور شده‌اند که باتوجه به کاهش قدرت خریدشان به علت سطح پایین دستمزدها انتظار دارند که در پایان سال کارفرما کلیه مطالبات مزدی آنان را پرداخت کند.

کارخانه روغن نباتی قو در بزرگراه بعثت روبروی ترمینال جنوب قرار دارد.

تجمع اعتراضی اهالی منطقه چهاردانگه  وجلوگیری از انتقال زباله ساری به چهاردانگه!

صبح روزسوم فروردین ماه،اهالی منطقه چهاردانگه مازندران با اعتراض به مسئله انتقال ۱۱ ساله زباله ساری در این منطقه تجمع کردند و مانع انتقال زباله ساری به چهاردانگه شدند و دو یا سه کامیون حمل زباله به ساری برگشت داده شد.

به گزارش 3فروردین فارس، تجمع‌کنندگان با اعلام اینکه انتقال و دفن نامناسب زباله باعث آلودگی شدید زیست محیطی منطقه شد، اعلام کردند: باید زمینه توقف زباله ساری به این منطقه فراهم شود.

یکی دیگر از دغدغه جدی مردم این منطقه دفن نامناسب زباله است که گفته می‌شود متولیان دفن به دغدغه‌های زیست‌محیطی توجه مناسبی نداشتند.

گفتنی است که زباله شهرستان ساری به مدت ۱۱سال در منطقه‌ای به نام گوی‌چاله ذخیره می‌شود.

بنیادگرایی مذهبی در تقابل با جنبش های مترقی و چپ در فلسطین

گروه تحقیقات بین الملل کانون مدافعان حقوق کارگر

آگاهی از مبارزات کارگران و زحمتکشان و دانستن ترفندهای نظام سرمایه داری برای خنثی کردن این مبارزات از وظایف کارگران پیشرو و فعالان کارگری است. در نوشته های قبلی که به بررسی جنبش های اجتماعی و زحمتکشان خاورمیانه و سایر نقاط جهان در جهت یادگیری از این تجارب پرداختیم تا حد امکان سعی شد که این جنبش ها را با نگاه انقلابی از دیدگاه مبارزه طبقاتی بررسی کنیم و وظایف امروزی مبارزات کارگران و زحمتکشان را با بینشی روشن تر بیان کنیم.

همگامی، همراهی و آموختن از تجربیات مبارزاتی کارگران و زحمتکشان در سراسر جهان و به خصوص خاورمیانه در یافتن راهی برای زندگی انسانی و نزدیکی و همکاری نیروهای مستقل در منطقه خاورمیانه ضروری است. امروزه این منطقه تبدیل به یکی ار صحنه های جنگ جهان شده است، جنگی خانمان برانداز که در پشت سر خود سرزمین های سوخته و شهرهای ویران شده و گورستان های بیشمار در کنار مردمی آواره و بیخانمان بر جای گذارده است. گوئی تمامی تضادهای نظام سرمایه داری و بن بست های آن را میخواهند بر سر مردم، کارگران و زحمتکشان این منطقه خراب کنند تا آینده نظام سرمایه داری را امن تر رقم بزنند. در مقابل بر تمامی نیروهای مستقل کارگری و مردمی است با تمام توان خود و با تکیه به تجربیات مبارزات یک صد ساله اخیر، تا آنجا که می توانند نقشه های شوم نظام سرمایه داری را برای به افلاس کشاندن هر چه بیشتر مردم منطقه و حمله به سفره های خالی آنان خنثی کرده و از زندگی و منافع خود آن چنان دفاع کنند که نظام سرمایه داری جهانی را همراه با متحدان منطقه ای آنان از سر راه خود بردارند.

کانون مدافعان حقوق کارگر

لینک متن کامل:

http://www.kanoonm.com/2643#more-2643

چهارم فروردین ماه 1396

akhbarkargari2468@gmail.com