اخباروگزارشات کارگری9و10آذر1396

admin   دسامبر 2, 2017   دیدگاه‌ها برای اخباروگزارشات کارگری9و10آذر1396 بسته هستند

بایگانی

– سحرگاه روزجمعه زلزله استان کرمان را لرزاند

– فاجعه بم هنوز تمام نشده

– درباره کمپین شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه

– اطلاعیه شماره‌ی 2 کانون نویسندگان ایران:کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه را ادامه دهیم

– کانون نویسندگان ایران:جلوگیری از برگزاری مراسم یادبود علی‌اشرف درویشیان

– دادگاه تجدید نظر ابراهیم مددی روز دوزادهم آبان ماه برگزار می شود

– سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:افزایش ابهام در مورد آزادی رضا شهابی

– برای اعتراف دیر شده، اموال ما را باز گردانید

– نامه سرگشاده پرستاران سبزوار دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات

– آغاز روند اخراج  کارگران در کارخانه پروفیل ساوه

– عدم پرداخت 8ماه حقوق وحق بیمه کارگران شهرداری هندیجان

– مرگ  کارگر مقنی جوان در ساوه

– جان باختن یک کارگر ساختمانی جوان براثر سقوط از ارتفاع

سحرگاه روزجمعه زلزله استان کرمان را لرزاند

زلزله ۶.۱ریشتری در ساعت ۶:۰۲ صبح امروز جمعه ۱۰ آذر بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند. کانون زلزله منطقه “هجدک ” از بخش کوهساران شهرستان راور در استان کرمان بود و در شهرهای زرند، سیرجان و کرمان نیز احساس شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: به حدود ۱۵۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد شده است.

فاجعه بم هنوز تمام نشده

زلزله کرمانشاه و به دنبال آن زلزله ۶٫۱ ریشتری جمعه ده آذر در کرمان، خطری همیشگی را دوباره به یادمان آورد؛ یادآوری که به قیمت جان صدها و شاید چند هزار نفر در ، سرپل ذهاب و روستاهای اطراف قصرشیرین، کرند، اسلام آباد غرب، ازگله و ثلاث باباجانی تمام شد و امیدواریم بدون تلفات جانی در کرمان.

کمتر از یک ماه به سالگرد زلزله بم مانده است. زلزله ای که ۱۴ سال قبل جان بیشت از ۵۰ هزار نفر را گرفت.

در تمام این زلزله ها، مردم سایر نقاط ایران بی دریغ به کمک آسیب دیدگان زلزله شتافتند و تجربیات بسیاری از این کمک رسانی ها به دست آمده که متاسفانه هیچ کدام آن گونه که باید و شاید مدون نشده تا به کار امدادرسانی زلزله بعدی بخورد. انتشار مجدد این دو گزارش از کمک رسانی اعضای شورای هماهنگی تشکل های مردمی “یاری بم” که توسط خانم فرزانه راجی به نگارش در آمده شاید گامی باشد برای این امر.

کانون مدافعان حقوق کارگر

۱۰ آذر ۱۳۹۶

برای مطالعه این دو گزارش به این لینک مراجعه شود:

http://www.kanoonm.com/2890

درباره کمپین شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه

در روزهای گذشته تعدادی از اعضای شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان کشور به استان زلزله زده کرمانشاه سفر کردند؛ پیش از این و پس از وقوع زلزله در غرب کشور، فعالان صنفی معلمان، کمپینی با هدف  جمع آوری کمکهای نقدی معلمانِ سراسر کشور ایجاد کردند.  قرار است در این سفر، نیازهای کلیدی زلزله زدگان بررسی شده و در ارتباط با هزینه کردِ کمکهای معلمان، تصمیم گیری شود.

براساس گزارشی که 10آذر رسانه ای شد،جواد لعل محمدی از سفر نمایندگان معلمان به کرمانشاه و تلاش برای کمک رسانی به آسیب دیدگان خبر داد.

جواد لعل محمدی (فعال صنفی معلمان خراسان) از دیدار اعضای شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان  با مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه خبر داد.

لعل محمدی در این ارتباط گفت: پس از دیدار با مقامات آموزش و پرورش کرمانشاه، متوجه شدیم، متاسفانه در زلزله دو معلم فوت کرده‌اند؛ یکی خانم اخترمنش از معلمان استخدامی سال 1390 که متاسفانه در جریان زلزله هم خودش و هم همسر و فرزندش، فوت کردند؛ یکی دیگر هم آقای حسینی از فرهنگیان بازنشسته.

وی افزود: تصمیم داریم دیداری با خانواده ها و بازماندگان این عزیزان داشته باشیم و همدردی جامعه معلمان را به آنها ابلاغ کنیم.

این فعال صنفی معلمان ادامه داد: در ارتباط با دانش آموزان هم متوجه شدیم تعداد زیادی از دانش آموزان سرپل ذهاب و ازگله، در این حادثه جان خود را از دست داده اند که اکثریت آنها در مقطع ابتدایی هستند.

لعل محمدی در ادامه گفتگو با بیان این که در پی نیازسنجی و کمک رسانی به آسیب دیدگان هستیم؛ افزود: با توجه به این که نیازهای اولیه زلزله زدگان برطرف شده و مساله اسکان ضروری آنها نیز مرتفع شده، در تلاشیم کمکهای معلمان سراسر کشور را برای ساماندهی اسکان موقت زلزله زدگان و یا راه اندازی کلاسهای درس، هزینه کنیم؛ راه اندازی فضاهای آموزشی و رفع نیازهای دانش آموزان و معلمان برای ما در اولویت است.

وی در پایان تاکید کرد: راه اندازی هرچه سریعتر فضاهای آموزشی و کلاسهای درس حتی در کانکسها می‌تواند در التیام بخشی به روحیه معلمان و دانش آموزان داغدار و آسیب دیده موثر باشد و ما که به نمایندگی معلمان سراسر کشور به منطقه رفته ایم، سعی داریم تا حد امکان در رابطه با این موضوع به مسئولان و مردم محلی کمک کنیم.

اطلاعیه شماره‌ی 2 کانون نویسندگان ایران:کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه را ادامه دهیم

از زمانی که کانون نویسندگان ایران برای کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه شماره حساب اعلام کرد کمتر از دو هفته می‌گذرد. در این مدت یاری‌کنندگانی از داخل و خارج کشور پرسیده‌اند: کانون با کمک‌های نقدی گردآمده می‌خواهد چه کند؟ در پاسخ می‌گوییم: هدف اصلی کاستن از درد و رنج مردم زلزله‌زده است اگرچه جان‌های از دست‌رفته را نمی‌توان جبران کرد؛ اما ویرانه‌ها را می‌توان آباد ساخت و با این کار ادامه‌ی زندگی را برای مصیبت‌دیدگان آسان‌تر کرد.پیداست که این مردم از این پس با مشکلات اساسی و درازمدتی روبرو خواهند بود و چاره‌ها نیز باید اساسی و درازمدت باشند. در غیبت مسئولیت‌پذیری حاکمیت فشار و سنگینی این بار بر دوش مردم افتاده است. مردمی که از لحظه‌ی شنیدن خبر تا کنون برای کمک به زلزله‌زدگان به جان کوشیده‌اند و پرده‌ای از شرافت انسانی و انسان‌دوستی را به نمایش گذاشته‌اند. کانون نویسندگان ایران نهادی فرهنگی است و بنا دارد در همین زمینه به زلزله‌زدگان مناطق روستایی کمک کند. آنچه کانون می‌تواند انجام دهد به میزان کمک‌های نقدی مردم بستگی دارد.اگر اندازه‌ی کمک‌ها کفاف کاری مستقل را بدهد، پس از پژوهش و نیازسنجی، برای ساختن بنایی فرهنگی (مدرسه، کتابخانه، خانه‌ی فرهنگ و . . . ) در یک یا چند روستا اقدام خواهد کرد و در صورتی که مبلغ گرد آمده چندان نباشد آن را به گروه یا موسسه‌ی مستقل و مطمئنی خواهد داد تا در پروژه‌های فرهنگی به نفع زلزله‌زدگان به کار برند.

هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران ضمن سپاس از یاری خوب کسانی که تا کنون به حساب معرفی شده پول واریز کرده‌اند، از عموم مردم به ویژه نویسندگان و اهل فرهنگ می‌خواهد به حمایت خود از مردم مصیبت‌زده‌ی استان کرمانشاه ادامه دهند. نباید بگذاریم رنج و درد آنها طولانی شود. اکنون که روزهای حاد حادثه گذشته است به کمک‌های اساسی بیشتر احتیاج دارند. ضمن تداوم کمک‌ها باید از دولت خواست و بر آن نهایت فشار را آورد تا در قبال زلزله‌زدگان وظایفش را انجام دهد.

بار دیگر شماره حساب را اعلام می‌کنیم. این حساب تا مدتی دیگر فعال است .

شماره کارت : 6221061210679934

شماره حساب: 47000538132602

شبا: ir430540107047000538132602

بانک پارسیان

به نام: محمدرضا باطنی، ایرج کابلی و مهابادی (رضا خندان)

هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران

8 آذر 1396

کانون نویسندگان ایران:جلوگیری از برگزاری مراسم یادبود علی‌اشرف درویشیان

بنابر اطلاعیه‌ی خانواده‌ی درویشیان که چند روز پیش منتشر شد قرار بود روز جمعه دهم آذر مراسم بزرگداشت علی‌اشرف درویشیان در سالن اجتماعات یک برج مسکونی برگزارشود. اما چند ساعت پیش، از یک نهاد امنیتی با رییس هیئت مدیره ساختمان تماس گرفتند و گفتند مراسم نباید برگزار شود و به این ترتیب برنامه‌ی بزرگداشت درویشیان چند ساعت قبل از آغاز ممنوع شد.

در صورت دریافت خبرهای تمیلی به اطلاعتان می رسانیم.

لطفا منتشر کنید

دادگاه تجدید نظر ابراهیم مددی روز دوزادهم آبان ماه برگزار می شود

شعبه 36 دادگاه تجدید نظر استان تهران روز 12 آذرماه برای رسیدگی به پرونده اتهامی ابراهیم مددی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه،تشکیل جلسه خواهد داد.

برپایه گزارش رسانه ای شده بتاریخ دهم آذر ماه محمد صالح نیک‌بخت، از وکلای دادگستری از برگزاری دادگاه تجدید نظر ابراهیم مددی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه برای روز دوازدهم آذرماه خبر داد.

به گفته این وکیل دادگستری قرار است شعبه 36 دادگاه تجدید نظر استان تهران به پرونده اتهامی موکلش مبنی بر تبانی علیه نظام رسیدگی کند.

وی که در عین حال وکالت داوود رضوی ازعضو دیگر سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه را برعهده دارد، یادآور شد: پیش از ایندر احکام قضایی جداگانه‌ای که از سوی  شعبه 26 دادگاه عمومی و انقلاب تهران در سال‌های 94 و 95 صادر شده بود، آقایان رضوی و مددی به تحمل پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بودند که با درخواست اعتراض آنها وظیفه رسیدگی مجدد  به شعبه 36 دادگاه تجدید نظر استان تهران محول شد.

نیک بخت گفت: در همین رابطه حدود دو هفته قبل دادگاه تجدید نظر آقای رضوی برگزار شد که هنوز رای آن صادر نشده است و در ادامه آن قرار است برای روز 12 آذرماه نیز به پرونده آقای مددی در همین شعبه رسیدگی شود.

وی گفت: با توجه به ماهیت صنفی و غیر مجرمانه فعالیت‌های موکلانم امیدواریم که در دادگاه تجدید نظر، حکم دادگاه بدوی نقض شود.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:افزایش ابهام در مورد آزادی رضا شهابی

پس از اینکه سندیکا اعلام کرد رضا شهابی دی ماه سال جاری آزاد خواهد شد. صورت وضعیت زندان را به گونه ای تغییر داده اند که شهابی در حال گذراندن حکم یکساله زندان خود است و در ضمن  ۸۸۷ روز غیبت در صورت وضعیت درج شده است. این کارگر زندانی در حالیکه محکومیت زندان اش پایان یافته بود با فشار دادستانی تهران و نیروهای امنیتی به بهانه اینکه سه ماه از مرخصی پزشکی اش تایید نشده است به زندان رجایی شهر فراخوانده شد.

پس از اینکه این راننده زحمتکش شرکت واحد خود را به زندان معرفی کرد اعلام کردند ۹۶۸ روز از مرخصی پزشکی وی تایید نشده و باید معادل آن در زندان باشد. و به همین دلیل شهابی مجبور شد برای دادخواهی پنجاه روز اعتصاب غذا کند. نیروهای قضایی – امنیتی با وی همچون گروگان رفتار می کنند  و با عدم آزاد کردنش؛ قصد دارند تا با افزایش فشار او را وادار کنند تا از ادامه فعالیت های کارگری منصرف کنند.

شهابی پاهایش بی حس شده است و کلیه اش عفونت کرده و تکرر ادار دارد با این وجود بصورت جدی درمانش پیگیری نمی شود و با وجود اینکه دو هفته است نتیجه MRI آماده شده ولی برای تشخیص بیماری اش توسط پزشک متخصص ویزیت نشده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه زندان کردن شهابی با وجود اتمام محکومیتش را قویا محکوم می کند و خواهان آزادی ایشان و درمان بیماری هایش می باشد. همچنین اعلام می کنیم محکومیت زندان ابراهیم مددی و داود رضوی از دیگر اعضای سندیکا و زندانی کردن کارگران و معلمان و فعالین صنفی محکوم است و تمامی احکام صادر فوری و بدون قید و شرط باید لغو گردد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

برای اعتراف دیر شده، اموال ما را باز گردانید

پروین محمدی

حسن روحانی برای ارائه گزارش کارنامه 100 روزه دولت دوازدهم پشت تریبون صداو سیما قرار می گیرد و در بخشی از سخنان خود به بدتر شدن سال به سال سرنوشت صندوق های بیمه ای اعتراف میکند!

آقای روحانی! اگر بخواهید انصاف را رعایت کنید باید اعتراف کنید که اتفاقا وضع شما و دولتتان به یمن دست درازی های بی حساب و کتاب به سرمایه های حاصله از دسترنج ما کارگران که در صندوق های بیمه ای گردآوری گردیده و غصب شده سال به سال بهتر شده است!

چرا که از اول انقلاب همه دولتهای اسلاف و همچنین دولتهای خود شما ،حق بیمه ای که دولت ها باید به صندوق ها میدادند را نپرداخته اند و اکنون یکی از دلایل ورشکستگی این صندوق ها ،عدم انجام تعهدات شما و اسلافتان در دولتهای قبل بوده است به طوری که حالا رقم بالای 150 هزار میلیارد تومان فقط به تامین اجتماعی بابت آن بدهکار هستید.

اعتراف شما از آن جهت که چیزی از سرمایه های ما برای استفاده خود در هنگام بیکاری، از کار افتادگی، بازنشستگی و غیره باقی نمانده و حالا مجبوریم از دستمزد پنج برابر زیر خط فقر خود بزنیم و هزینه بیمه تکمیلی کنیم کاملا درست است که سال به سال بیشتر به خاک سیاه می نشینیم.

ما نیاز به اعتراف امروز شما نداریم، وجود دهها میلیون بیکار و بی پناه که هر روز در کنار ورود نیروهای جوان آماده بکار و اخراج کارگران شاغل که همگی با حمایت دولت و دستگاههای زیر نظر شما اتفاق میافتند به صف بیکاران ، از قبل صدایشان گوش فلک را هم کر کرده است. ما بازگرداندن دسترنج های سالیان عمر خود را که شما و روئسای  دولت های پیشین به تاراج برده و هزینه امور بی ربط به زندگی ما کارگران کرده اید را خواهان هستیم نه اعتراف شما!

بعد از گذشت 5 سال از تحقیق و تفحص سازمان تامین اجتماعی بزرگترین متهمش مرتضوی تبرئه میشود و آن همه اسنادی که منتشر شد کشک از آب درمیاید!

صندوق تامین اجتماعی که دربست در اختیار بزرگترین بدهکارانش یعنی دولتها قرار داشته و دارد مدام مورد چپاول و غارت قرار گرفته، از آن توسط مدیران منتصب شماها اختلاس ها و بریز و بپاشهای هزاران میلیارد تومانی صورت گرفته و هر زمان که سیستم هایتان نیاز به نقدینگی داشته از این خوان یغما بهره گرفته اید.

در دوره جنگ از آن بردید، کسری یارانه ها که خود بلائی مهلک به جان اکثریت مردم جامعه شد را با دست درازی به صندوق بیمه جبران کردید، غیر از دولت که بزرگترین غاصب صندوق بیمه است، به کارفرمایان دولتی و نیمه دولتی و وابستگان به قدرت برای سهم بری از غارت دسترنج های ما کارگران تحت عناوین کمک به نجات کارخانه ها از ورشکستگی و نوسازی ماشین آلات تولید چراغ سبز نشان دادید، هزینه طرح های اشتغال زایی تان (همانند طرح موسوم به کارورزی) را بر دوش صندوق تامین اجتماعی با دو سال معافیت کارفرماها برای بیمه کردن کارگرانشان انداختید و با اختراع فرمول ادغام صندوق ها بعد از غارت و چپاول، صندوق های دیگر مثل صندوق فولاد را اختراع کردید که پاسخی به بی پاسخیتان در قبال خالی شدن ذخیره مالی این صندوق ها باشد.

من وقتی با یک حساب ساده محاسبه میکنم که چطور میشود شماها دم از ورشکستگی صندوقی بزنید که تک تک بیمه شده هایش سالیان سال هر ماه یک سوم حقوقشان را در آن ریختند و اکنون شما برای پرداخت حقوق من بازنشسته دم از این میزنید که باید تعداد شاغلینی باشند که با حق بیمه ی آنان بتوانید حقوق من بازنشسته را تامین کنید، مغزم سوت می کشد که  سی سال پرداخت بیمه من کجا رفت ؟!!! اگر حقوق یک کارگر را میانگین یک میلیون و دویست هزار تومان در نظر بگیریم با دوسال حق بیمه اش اگر یک تیکه زمین خریداری کنید ودیگر دست بهش نزنید تا 28 سال بعد ، ببنید چه ارزش ریالی پیدا میکند؟

چطور شماها 30 سال از من بازنشسته هر ماه یک سوم حقوق ام را گرفته اید و اکنون کاسه چکنم، چه کنم دستتان گرفته اید؟

ایراد از نفس وجود صندوق های بیمه ای و نظام بازنشستگی نیست، اشکال از وجود دولتهایی بود و هست که پاسخگو نبوده و نیستند و در روز روشن دزدی کرده  و دروغ تحویلمان داده اند.

شما بدهی تان را پرداخت کنید. دستتان را از صندوق کوتاه کنید.  دزدان و اختلاس گران و مدیران نجومی بگیر را محاکمه کنید. اموال به غارت رفته را مسترد کرده  و اداره صندوق را به بیمه شده ها بسپارید.

9 آذر 96

نامه سرگشاده پرستاران سبزوار دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات

پرستاران سبزوارطی نامه ای سرگشاده به حسن روحانی اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت مطالبات از طرف دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،رسانه ای کردند.

براساس گزارشی که دهم آذرماه رسانه ای شد،یکی از پرستاران معترض سبزوار گفت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مدت طولانی است که نسبت به پرداخت مطالبات معوقه پرستاران این دانشگاه بی توجهی می کنند و این امر باعث فشار مالی زیادی بر این زحمتکشان شده است.

این پرستارمعترض افزود: وضعیت به صورتی است که دیگر برای تامین مخارج زندگی مان دچار مشکل شده ایم و توان پرداخت اقساط یا بدهی های خود را نداریم. حال با این شدت استرس و فشار روحی چگونه می توانیم بدون کم و کاست بر بالین بیماران حاضر شده و خدمات شایسته ای ارائه دهیم.

وی ادامه داد: چندین بار مراتب اعتراض خود را به گوش مسئولین دانشگاه رسانده ایم اما همچنان هیچ نتیجه ای نگرفته ایم. از این رو تصمیم گرفتیم با تهیه نامه ای اعتراض خود را به گوش رییس جمهور برسانیم.

پرستار معترض در مورد خواسته خود گفت: من و همه همکارانم درخواست توجه ریاست و معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه به حق و حقوق و زندگی پرسنل تحت امر خود و رعایت عدالت در سطح دانشگاه و دانشگاه های مشابه را داریم.

گفتنی است این نامه اعتراضی به دفترریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال شده است.

آغاز روند اخراج  کارگران در کارخانه پروفیل ساوه

147کارگر باسابقه ودر آستانه بازنشستگی کارخانه پروفیل ساوه با 6ماه حقوق معوقه اخراج شدند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ 9آذر،کارگران این واحد صنعتی واقع در کیلومتر ۳ جاده ساوه به  اصفهان با یادآوری اینکه این کارگران   حدودا ۲۰ سال سابق کار دارند و به امید بازگشت به کار هنوز شکایتی برای پیگیری مطالباتشان در مراجع رسیدگی در اداره کار مطرح نکرده‌اند، در ادامه افزودند: در حالی کارگران مذکور از کار کنار گذاشته شده‌اند که دست‌کم شش ماه از مطالبات آنها پرداخت نشده است.

آنها در خصوص وضعیت بازنشستگی کارگران این کارخانه گفتند: کارگران از کار کنار گذاشته شده؛ مشمول بازنشستگی با مشاغل سخت و زیان‌آور هستند که در صورت تایید بازنشستگی آنها از سوی تامین اجتماعی، همگی بازنشسته خواهند شد.

کارگران کارخانه پرفیل ساوه دربخش پایانی سخنان خود می‌گویند: کارفرما معتقد است این اخراج ها به دلیل کاهش هزینه‌ها صورت گرفته است و او برای کم کردن هزینه‌های کارخانه باید تعداد نیروی کار  کارخانه را به حدااقل نیروی انسانی و نصف برساند به همین دلیل زمزمه اخراج‌ شمار قابل توجهی از کارگران خط تولید به گوش می‌رسد.

به گفته آنها در حال حاضر در این واحد تولیدی حدود ۵۷۰ کارگر مشغول کارند.

عدم پرداخت 8ماه حقوق وحق بیمه کارگران شهرداری هندیجان

خبرکوتاه:کارگران شهرداری هندیجان ۸ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و به سبب پرداخت نشدن حق بیمه تأمین اجتماعی دفترچه‌ بیمه آنان نیز تمدید نمی‌شود.

مرگ  کارگر مقنی جوان در ساوه

روز چهارشنبه هشتم آذرماه یک کارگر20ساله  حین حفر چاه در منطقه نوبران شهرستان ساوه جانش را ازدست داد.

عصر روز چهارشنبه 8آذر، کارگری حدوداً ۲۰ ساله حین حفر چاه در یک منزل مسکونی واقع در منطقه نوبران شهرستان ساوه به دلیل سقوط سطل خاک بر روی سرش جان خود را از دست داد.

جان باختن یک کارگر ساختمانی جوان براثر سقوط از ارتفاع

صبح روز پنج شنبه نهم آذرماه،یک کارگر ساختمانی22ساله در شهرک غرب، خیابان حسن صیف براثر سقوط از ارتفاع نه متری جان باخت.

علیرضا جهانبخش افسر آماده منطقه دو عملیات آتش نشانی، در مورد این حادثه گفت: در یک ساختمان در حال احداث به مساحت تقریبی 400 متر مربع، کارگران مشغول کار بودند که ناگهان یکی از کارگران به علت نامشخصی از طبقه دوم به طبقه منفی یک سقوط کرد و به شدت مجروح شد.

وی افزود: آتش نشانان به سرعت محل حادثه را ایمن سازی کردند و کارگر 22 ساله که کاملا بی هوش بود را برای معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس دادند که با تایید کادر پزشکی اورژانس، معلوم شد این کارگر جوان بر اثر شدت جراحات وارده در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داده است.

دهم آذرماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com