جایزه همبستگی بین المللی NASUWT برای اسماعیل عبدی

admin   آوریل 3, 2018   دیدگاه‌ها برای جایزه همبستگی بین المللی NASUWT برای اسماعیل عبدی بسته هستند

بایگانی

 

 اتحادیه معلمان NASUWT  در روز یکشنبه اول ماه آوریل سال 2018، جایزه همبستگی بین المللی خود را در کنفرانس سالانه کهدر بیرمنگام برگزار شدرا به اسماعیل عبدی اهدا کرد.

این جایزه برای قدردانی از تعهد و مبارزه آقای عبدی  در راه رسیدن به حقوق معلمان و آموزش با کیفیت بالا در ایرانبه وی اهدا شد.

آقای عبدی یکی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران به جرم  واهی “به خطر انداختن امنیت ملی” در ماه فوریه 2016 بعد از تجمعات آرام  به شش سال حبس محکوم شد و اخیرا مجاز به خروج موقت از زندان اوین شد اما پس از 11 روز دوباره به زندان برگردانده شد.

NASUWT به همکاریش با شورای هماهنگی کانون های صنفی ایران، سازمان عفو بین الملل و آموزش بین الملل(ei) برای آزادی بی قید و شرط عبدی از زندان  ادامه می دهد.و همچنین از مقامات ایرانی اعلام می کند که باید قوانین حقوق بشر و اتحادیه های کارگری را رعایت کند.

کنگره NASUWT، همچنین زحمات  رابرتو بارادل از اتحادیه  CTERA در آرژانتین قدردانی می کند.

خانم کریس کیت، دبیر اول NASUWT  می گوید:

“ایستادگی و شجاعت اسماعیل عبدی برای ایجاد اتحادیه های معلمان و حقوق بشر در برابر رفتار ظالمانه و خشن حاکمان در ایران، برای آموزگاران و اتحادیه های کارگری در سراسر جهان الهام بخش است.

“اسماعیل در مبارزه برای رسیدن به اهدافش شجاعت و استعداد فوق العاده ایاز خود نشان داده است. NASUWT و اعضای آن با اهداء این جایزه قصد دارند که از همت و تلاش او قدردانی کرده و به او امید بدهند و همبستگی و حمایت خود را در مبارزه عظیمی که وی درپیش گرفته رابه او اعلام کنند. عمیق ترین ناراحتی ما در زمان اهدا این جایزه این است که اسماعیل عبدی نمیتواند در بیرمنگام با ما باشد تا این جایزه را بپذیرد. “شجاعت و عزم اسماعیل برای ادامه مبارزه برای آموزش با کیفیت در ایران، علی رغم هزینه های شخصی وحشتناکی که او مجبور به تحمل آن بوده است، واقعا شگفت انگیزاست.”

“NASUWT همچنان به همبستگی با اسماعیل و معلمان در ایران با دیگر نهاد های حقوق بشری و اتحادیه های کارگری، از جمله سازمان عفو بین الملل، برای آزادی بی قید و شرط اسماعیل، به تلاشش ادامه خواهد داد.”

 

پتریک روچ معاون دبیر NASUWT  می گوید:

“NASUWT همچنین برای آشنایی معلمان سراسر انگلستان با مبارزات روبرتو برادل، حمایت و مبارزه او ازمعلمان، کودکان و نوجوانان و برای آموزش رایگان و با کیفیت، گزازش تهیه می کند.”

اول آوریل 2018

 

مجمع سراسری  مدیران مدارس و اتحادیه معلمان زن

The National Association Of Schoolmasters And Union Of Women Teachers (NASUWT)