یورش وحشیانه پلیس ضد شورش به تجمع حق طلبانه کارگران گروه ملی صنعتی اهواز و بازداشت گسترده کارگران

admin   ژوئن 12, 2018   دیدگاه‌ها برای یورش وحشیانه پلیس ضد شورش به تجمع حق طلبانه کارگران گروه ملی صنعتی اهواز و بازداشت گسترده کارگران بسته هستند

بایگانی

بدنبال فراخوان کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای تجمع در فلکه کیانپارس اهواز در ساعت 22.30 دیشب و شکل گیری این تجمع، کارگران تجمع کننده مورد حمله وحشیانه نیروهای یگان ویژه قرار گرفته و جمع کثیری از آنان بازداشت شدند.

در این یورش وحشیانه حدود 50 کارگر حق طلب گروه ملی صنعتی فولاداهواز بازداشت شده اند و همگی آنان شب را در بازداشتگاهها نگهداری شده اند.

اسامی 29 کارگر از حدود 50 کارگر بازداشتی گروه ملی صنعتی اهواز که بدست اتحادیه آزادکارگران ایران رسیده است به شرح  زیر است:

١.حسن جاويد حمودي  ٢.بيمان شجراتی ٣.محمد نقي زاده ٤.علي جماعتي ٥.رحمان سمعك ٦.كريم صياحي ٧.علي عقبه ٨.علي طاهري ٩.مصطفي زرگانی  ١٠.بهزاد عليخاني ١١.سيد محمد موسوي ١٢.امير شعباني ١٣.سيدرزاق موسوي ١٤.هادي وائلي ١٥.فرزاد قراجي ١٦.يونس اميري ١٧.سيد علي مرادي ١٨.نورعلي خان محمد ١٩.امير حريزاوي ٢٠.احمد عفراوي ٢١.حسين عفري ٢٢.ابراهيم فارسي ٢٣.محمد علاوي ٢٤.سید جواد موسوی ٢٥.عليرضا محرب ٢٦.جواد اسكندري ۲۷. علی دقاقله ۲۸- ابراهیم برومند نیا۲۹-  علی حزبئی پور

بنا بر آخرین خبرهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، بدنبال این بازداشتها، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز از ساعات اولیه صبح عازم مقابل استانداری خوزستان شده اند تا دست به تجمع در این محل بزنند

اما مقابل این استانداری مملو از نیروهای ویژه و سرکوب است و لشکر بزرگی از آنها با ماشینهای مختلف سرکوب در محل حضور دارند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 22 خرداد ماه 1397

+++

یورش مجدد به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در مقابل استانداری خوزستان و بازداشت بیش از ده کارگر/ کارگران متحد و یکپارچه در مقابل سرکوب ایستادگی کرده اند

بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به اتحادیه آزاد کارگران ایران، بدنبال دستگیریهای گسترده کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی که دیشب در فلکه کیانپارس و حوالی آن رخ داد، صبح امروز کارگران خشمگین و به جان آمده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز دسته دسته و در صفی متحد و به هم فشرده عازم محل استانداری خوزستان شدند و علیرغم حضور بسیار سنگین نیروهای سرکوب، موفق به تجمع در مقابل این استانداری شده و با سر دادن شعارهایی خواهان آزادی فوری همکاران بازداشتی خود شدند.

بنا بر این گزارش در پی این ایستادگی از سوی کارگران، نیروهای سرکوب با تمام قوا به کارگران یورش برده و ده نفر از آنان را بازداشت کردند اما علیرغم این یورش و بازداشتها، کارگران در صفی متحد به تجمع و اعتراض خود ادامه دادند و نهایتا نیروی سرکوب حکومت بناچار دست از تعرض به کارگران برداشته و آنان را در حلقه محاصره خود گرفتند و با هدایت کارگران به سمت فلکه استانداری  اعلام کردند فرماندار اهواز میخواهد در جمع کارگران حاضر شود.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز علیرغم بازداشتهای گسترده دیشب و بازداشتهایی که صبح امروز در مقابل استانداری صورت گرفت در صفی متحد و یکپارچه در حال ادامه اعتراضات خیابانی خود هستند و بطور مرتب با سر دادن شعارهایی در حمایت از حدود شصت همکار بازداشتی خود می باشند.

خبر تکمیلی یورش به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و ادامه اعتراضات آنان متعاقبا از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران منتشر خواهد شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 22 خرداد ماه 1397

+++

بیانیه خبری شماره 3 اتحادیه آزاد کارگران ایران پیرامون آخرین اخبار اعتراضات و بازداشتیهای کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و محل نگهداری آنها

 

دیشب و در پی یورش وحشیانه نیروهای سرکوب گارد ویژه به تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز نزدیک به پنجاه کارگر بازداشت شدند و سپس در پی یورش وحشیانه دیگری از سوی نیروهای گارد ویژه در مقابل استانداری خوزستان که صبح امروز صورت گرفت حدود 15 کارگر دیگر نیز بازداشت شدند. لازم به یادآوریست از حدود 50 کارگر بازداشتی در تجمع شب گذشته 8 نفر از آنان به فاصله کمی آزاد شدند.

 

اسامی سی و دو نفر از این کارگران که تاکنون بدست اتحادیه آزاد کارگران ایران رسیده است به شرح زیر است:

 

١.حسن جاويد حمودي  ٢.بيمان شجراتی ٣.محمد نقي زاده ٤.علي جماعتي ٥.رحمان سمعك ٦.كريم صياحي ٧.علي عقبه ٨.علي طاهري ٩.مصطفي زرگانی  ١٠.بهزاد عليخاني ١١.سيد محمد موسوي ١٢.امير شعباني ١٣.سيدرزاق موسوي ١٤.هادي وائلي ١٥.فرزاد قراجي ١٦.يونس اميري ١٧.سيد علي مرادي ١٨.نورعلي خان محمد ١٩.امير حريزاوي ٢٠.احمد عفراوي ٢١.حسين عفري ٢٢.ابراهيم فارسي ٢٣.محمد علاوي ٢٤.سید جواد موسوی ٢٥.عليرضا محرب ٢٦.جواد اسكندري ۲۷. علی دقاقله ۲۸- ابراهیم برومند نیا۲۹-  علی حزبئی پور 30- فیصل ساری 31- شاهین بابا احمدی 32- کاظم حیدری

 

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران علاوه بر اعتراض خیابانی امروز کارگران فولاد نسبت به بازداشت همکارانشان که ابعاد گسترده ای بخود گرفت، از صبح امروز جمعهایی از کارگران نیز به همراه خانواده های کارگران بازداشتی در مقابل محل پلیس مبارزه با مواد مخدر(جنب پلیس راه قدیم اهواز اندیمشک) تجمع کرده و پیگیر وضعیت عزیزان خود هستند.

 

تا لحظه تنظیم این خبر به خانواده های کارگران بازداشتی اعلام شده است همه آنان بجز عده ای که دیروز محل دفاتر نماینده های شهر در مجلس شورای اسلامی را  آماج اعتراضات خود قرار دادند آزاد خواهند شد. اما کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز اعلام کرده اند اگر قرار است کسی به جرم اعتراض در محل دفاتر نماینده ها در بازداشت بماند همه ما باید در بازداشت بمانیم چرا که این اعتراض از سوی همه ما کارگران صورت گرفته است. کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز درعین حال با قاطعیت اعلام کرده اند که می باید کسانی تحت بازداشت قرار گیرند که سه ماه است دستمزد آنان را نداده اند و بدلیل رقابت بر سر تصاحب کارخانه و غارت آن، وضعیت حاضر را پیش اورده و هزاران خانواده کارگری را با مصائب و مشکلات غیر قابل تحملی مواجه کرده اند.

 

اتحادیه آزاد کارگران ایران، بازداشت و نگهداری کارگران حق طلب گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در بازداشتگاه پلیس مواد مخدر را اهانتی ددمنشانه به طبقه کارگر ایران ارزیابی میکند و با هشدار به حکومتگران در تداوم جنایاتی که در حق زندگی و معشیت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و میلیونها کارگر در سراسر کشور مرتکب میشوند، توجه افکار عمومی و سازمانها و نهادهای بین المللی کارگری و حقوق بشری را به سرکوب وحشیانه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز جلب و همه آنان را به اعتراضات گسترده علیه بازداشت و نگهداری کارگران گروه ملی صنعتی اهواز در بازداشتگاه پلیس مواد مخدر فرا میخواند.

 

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 22 خرداد ماه 1397