اخبار كارگرى كوتاه هفت تپه

admin   نوامبر 23, 2018   دیدگاه‌ها برای اخبار كارگرى كوتاه هفت تپه بسته هستند

بایگانی

نماینده مجلس خبرگان از خوزستان از بازگشت مالکیت شرکت نیشکر هفت‌تپه به دولت حمایت کرد

نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان در دیدار با نمایندگان کارگری نیشکر هفت‌تپه اعلام کرد که دولت موظف است مقدمات بازگشت این شرکت به بخش دولتی را در برنامه خود قرار دهد.

به نوشته کانال رسمی کارگران هفت تپه در تلگرام، آیت الله عباس کعبی در این ارتباط در گفت‌وگوی تلفنی با معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران، از او قول بررسی موضوع بازگشت شرکت نیشکر هفت‌تپه به بخش دولتی در جلسه هیئت دولت را گرفت.

این نماینده مجلس خبرگان همچنین در دیدار با نمایندگان کارگری نیشکر هفت‌تپه گفت که موضوع مالکیت بخش خصوصی در این شرکت و بازگشت آن به بخش دولتی در مجلس خبرگان مطرح خواهد شد.

کارگران نیشکر هفت‌تپه از ۱۹ روز پیش اعتصاب کرده‌اند. آنان خواستار بازگردانده شدن مالکیت شرکت نیشکر هفت‌تپه از بخش خصوصی به کارگران و با مدیریت شورای کارگری شرکت و یا به دولت و با نظارت این شورا هستند. مقام‌های دولت حسن روحانی تاکنون ضمن مخالفت با این خواسته،‌از روند واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه به بخش خصوصی دفاع کرده‌اند.

۱۳:۳۳
ادامه اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه در شوش

کارگران نیشکر هفت‌تپه روز جمعه و در نوزدهمین روز اعتصاب خود، پس از تجمع در مقابل فرمانداری شوش، به مصلای نماز جمعه این شهرستان رفتند.

بر اساس فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی کارگران هفت‌تپه، تجمع‌کنندگان در مقابل فرمانداری شوش شعار «کارگر زندانی آزاد باید گردد»‌ سر دادند.

در حال حاضر، اسماعیل بخشی،‌ یکی از نمایندگان کارگران نیشکر هفت‌تپه، همراه با سپیده قلیان،‌ فعال مدنی، از روز یکشنبه در بازداشت به سر می‌برند.

این دو همراه با ۱۷ کارگر دیگر به دست ماموران امنیتی در روز یکشنبه بازداشت شدند. ۱۴ تن از این بازداشت‌شدگان روز دوشنبه و سه تن دیگر در روز پنجشنبه با قرار کفالت آزاد شدند.

کارگران نیشکر هفت‌تپه از ۱۹ روز پیش اعتصاب کرده‌اند. آنان خواستار بازگردانده شدن مالکیت شرکت نیشکر هفت‌تپه از بخش خصوصی به کارگران و با مدیریت شورای کارگری شرکت و یا به دولت و با نظارت این شورا هستند.

خواست دیگر کارگران نیشکر هفت‌تپه، پرداخت دستمزدهای معوقه‌شان است. در این ارتباط،‌ یک ماه از چهار ماه دستمزد معوقه آنان در روز پنجشنبه پرداخت شد.

مقام‌های دولتی می‌گویند یک ماه دیگر نیز در روزهای آینده یا در هفته دوم آذرماه پرداخت خواهد شد.

اما تاکنون در مورد دو ماه باقیمانده خبری اعلام نشده است.

حمایت دانشجویان دانشگاه زنجان از مطالبات صنفی کارگران و معلمان

دانشجویان دانشگاه زنجان روز جمعه حمایت خود را از مطالبات صنفی کارگران و معلمان اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، دانشجویان در جریان سخنرانی حسین راغفر و پرویز صداقت،‌ دو اقتصاددان، در این دانشگاه، پلاکاردهایی را در دست گرفته بودند.

پیش از این،‌ دانشجویان دانشگاه‌های علامه،‌ تهران و چمران اهواز حمایت خود را از کارگران نیشکر هفت‌تپه اعلام کرده بودند.

این کارگران از ۱۹ روز پیش اعتصاب کرده و خواستار بازگردانده شدن مالکیت شرکت نیشکر هفت‌تپه از بخش خصوصی به کارگران و با مدیریت شورای کارگری شرکت و یا به دولت و با نظارت این شورا هستند.

خواست دیگر کارگران نیشکر هفت‌تپه، پرداخت دستمزدهای معوقه‌شان است. در این ارتباط،‌ یک ماه از چهار ماه دستمزد معوقه آنان در روز پنجشنبه پرداخت شد.

مقام‌های دولتی می‌گویند یک ماه دیگر نیز در روزهای آینده یا در هفته دوم آذرماه پرداخت خواهد شد.

اما تاکنون در مورد حقوق سه ماه باقیمانده خبری اعلام نشده است.