از اعتصابات سراسری رانندگان کامیون حمایت کنیم

admin   سپتامبر 26, 2018   دیدگاه‌ها برای از اعتصابات سراسری رانندگان کامیون حمایت کنیم بسته هستند

بایگانی

از اعتصابات سراسری رانندگان کامیون حمایت کنیم
امروز پنجمین روز از سومین دور اعتصابات سراسری رانندگان کامیون طی شش ماه گذشته است. این اعتصاب که تا کنون در حدود 50 شهر به طور همزمان و با فراخوان اتحادیه هماهنگ کتتدگان کامیونداران از روز اول مهر شکل گرفته است، عملا دو روز قبل از تاریخ اعلام شده توسط اتحادیه شروع شد.
علت اعتصاب کنونی رانندگان کامیون، اعتراض به شرایطی است که با تورم حدودا 300درصدی، گرانیهای 3-4 برابری مایحتاج زندگی که بخش اعظم آن در نتیجه بی ارزش شدن ریال در برابر ارزهای خارجی از جمله دلار که امروز ارزشش در برابر ریال از 17 هزار تومان هم گذشت، است.
علاوه بر زندگی رانندگان کامیون، شرایط گرانی و تورم و دلار تا امروز 17 هزار تومانی که باعث کاهش میزان دستمزد به یک چهارم نسبت به شش ماه پیش شده، نه تنها سفره های میلیونها نفر دیگر را بی رونق کرده، بلکه سفره های دهها میلیون انسان که تا شش ماه پیش بی رونق بودند را به طور کلی جمع کرده و آنان را به لبه پرتگاه مرگ ناشی از گرسنگی کشانده است.
اعتصاب رانندگان کامیون تنها به خود آنها و خانواده هایشان مربوط نیست. اعتراض به گرانی و تورم 300درصدی در حال فزونی، بی تأمینی و بی معیشتی است که خطر گرسنگی و به جا ماندن صدها هزار کودک و دانش آموز از تحصیل به عنوان اولین تبعات آنها بخشهائی از علت این اعتصاب هستند که اکثریت قاطع بقیه مردم هم به شدت از آنها در رنج می باشند.
موفقیت این اعتصاب، توازن قوا را به نفع ما اکثریت مردم محروم جامعه برای بهبود شرایط وحشتناک کنونی زندگی تغییر خواهد داد. بنابراین باید با تمام توان و به هر شکل ممکن از اعتصاب هم اکنون در جریان رانندگان و اعتصاب معلمان در روز 13 مهر حمایت و پشتیبانی کنیم.
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه
3/7/1397
www.anjomanbfk.blogfa.com
@anjomanbfk