چهارمین روز از دور جدید اعتصاب سراسری کامیون‌داران در ایران

admin   سپتامبر 26, 2018   دیدگاه‌ها برای چهارمین روز از دور جدید اعتصاب سراسری کامیون‌داران در ایران بسته هستند

بایگانی

اعتصاب رانندگان کامیون ایران که در دور جدید خود به دنبال فراخوانی از روز شنبه ۳۱ شهریورماه در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات صنفیشان آغاز شده است، روز سه‌شنبه ۳ مهرماه برای چهارمین روز در بسیاری از شهرهای ایران از جمله “زنجان، خمین، اصفهان، ورزنه، شهرکرد، ابهر، کرمانشاه، قزوین، داراب، شیراز، بندرعباس، نیشابور، ارومیه، تبریز، یزد، اردبیل، بندر امام خمینی، شهر بابک و اراک” ادامه یافت.

از روز شنبه ۳۱ شهریورماه رانندگان کامیون در بسیاری از شهرها در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات صنفی خود دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

این اعتصاب در روز سه‌شنبه در بسیاری از شهرها از جمله “زنجان، خمین، اصفهان، ورزنه، شهرکرد، ابهر، کرمانشاه، قزوین، داراب، شیراز، بندرعباس، نیشابور، ارومیه، تبریز، یزد، اردبیل، بندر امام خمینی، شهر بابک و اراک” شکل گرفت.

گفتنی است اعتصاب کامیونداران در روزهای اخیر موجب شده تا جایگاه‌های سوخت در برخی از شهرها با مشکل کمبود بنزین مواجه شوند.

داریوش امانی، معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در گفتگو با خبرگزاری تسنیم در خصوص پیگیری مطالبات کامیون‌داران گفت: “یکی از خواسته‌های رانندگان محاسبه کرایه‌ها بر اساس تن بر کیلومتر بود که برای تصویب به شورایعالی ترابری کشور ارسال شده است. فکر می‌کنم ظرف یک تا دو ماه آینده این خواسته کامیون‌داران عملیاتی شود”.

وی همچنین در ادامه افزود: “در مکاتبه با معاون اول رئیس‌جمهور، مقرر شد ارز لاستیک با اولویت ویژه تخصیص پیدا کند و از طریق تولید داخلی و همچنین واردات لاستیک‌های موردنیاز، این مشکل برطرف شود”.

محمدجواد عطرچیان، دبیر انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی ایران در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت: “با توجه به افزایش قابل توجه هزینه‌ها در طول ماه‌های گذشته در صورتی که شرایط به خوبی مدیریت نشده و حمایت‌های لازم صورت نگیرد، بسیاری از کامیون‌های ایرانی زمین‌گیر خواهند شد”.

روز سه‌شنبه علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب شیراز با تاکید براینکه امنیت تردد در تمام جاده‌های فارس برقرار است گفت: “افرادی که با تحریک دشمنان و به قصد ایجاد نارضایتی از خدمت رسانی کامیون‌ها و تردد آنان در جاده‌ها جلوگیری نمایند در چارچوب قانون برخورد خواهد شد”.

حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما مدعی شد: “دولت مبنای محاسبه ارز برای واردات لاستیک کامیون‌های سنگین را ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی در نظر گرفت”.