بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به ربودن مهندس هاشم خواستار

admin   اکتبر 29, 2018   دیدگاه‌ها برای بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به ربودن مهندس هاشم خواستار بسته هستند

بایگانی

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران
«روز اول آبان در یک عمل غیرانسانی و غیرقانونی آقای هاشم خواستار بازنشسته محبوبِ معلمان و مردم ایران ربوده شد و در کمال ناباوری وی را در بخش روانی بیمارستان ابن سینا مشهد بصورت اجباری بستری کردند تا نشان دهند عقلانیت و درایت نزد مسببین این عمل در قوه قضاییه و نیروهای امنیتی جایی ندارد. اما اینبار رسوایی به قدری بود که تاکنون نه دادستانی و نه ضابطان قضایی هیچ یک مسئولیت این گستاخی را بر عهده نگرفته اند.
هاشم خواستار یک فعال صنفی و مدنی است که شهرت جهانی دارد او پیش از این بخاطر فعالیت های صنفی دو سال را در زندان گذرانده است بارها تهدید و احضار شده اما هرگز از مقاومت دست نکشیده است. حال عده ای گمان می کنند با اتهام بیمار روانی می توانند وی و فعالان صنفی را از دور فعالیت و اثرگذاری خارج کنند. اما اتهام زنندگان به حدی رسوا و اتهام به اندازه ای نخ نماست که نه تنها مردم و معلمان ذره ای برای آن ارزش قایل نیستند بلکه بر محبوبیت خواستار افزوده خواهد شد. تا به امروز نیز همواره واکنش مردم و معلمان به این دست اتهامات، اعتراض و بیزاری جستن از اتهام زنندگان بوده است. ای کاش کسانی که ماشین رعب و وحشت و اتهام زنی به راه انداخته اند از تاریخ عبرت می گرفتند و می دانستند روزی باید در دادگاه عدالتِ تاریخ پاسخگو باشند.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن اعتراض شدید به ربودن غیرقانونی آقای خواستار نسبت به سلامت جسم و روان آقای خواستار هشدار می دهد هاشم خواستار پیش از بازداشت به قدری از سلامت جسم و روان برخوردار بود که در سن بازنشستگی به کشاورزی می کرد و در حال تالیف کتاب خاطرات خویش بود.
از نظر ما افرادی باید تحت درمان روانپزشکی قرار بگیرند که فضای فعالیت صنفی را امنیتی می کنند کسانی که چشم بر دزدی ها و اختلاس ها می بندند اما معلمان منتقد را حبس می کنند. کسانی که به تجمع مسالمت آمیز معلمان حمله می کنند و کتف و سر معلمان را می شکنند و آنها را بر زمین می کشند.
شورای هماهنگی دستگیری آقای خواستار را در راستای ایجاد فضای رعب و وحشت بین معلمان ارزیابی می کند و اعلام می کند اگر پرونده سازی، اتهام زنی، احضار و حبس معلمان در سراسر ایران متوقف نگردد معلمان این همه توهین و تعرض را بدون پاسخ نخواهد گذاشت. ما خواهان آزادی بدون قید و شرط تمام معلمان دربند و محاکمه مسئولانی هستیم که با بی تدبیری و بی کفایتی فقر و فساد را بر جامعه تحمیل می کنند و به منزلت فرهنگیان توهین می کنند.
شورای هماهنگی از فعالان صنفی و معلمان می خواهد مرعوب این فضاسازی و اتهام زنی نشوند صفوف متحد خود را مستحکم شکل دهند و در راستای تحقق مطالبات صنفی و آموزشی متحدانه تر از گذشته با درایت و هوشیاری مطالبات محقق نشده را پیگیری نمایند ما نیک می دانیم که قدرت ما در اتحاد ماست و همه معلمان را به اتحاد در عمل فرا می خوانیم.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران
۷ آبان ماه ۱۳۹۷»