معلمان دستگير شده بايد فورا آزاد شوند

admin   می 13, 2018   دیدگاه‌ها برای معلمان دستگير شده بايد فورا آزاد شوند بسته هستند

بایگانی

با فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان، روز بیستم اردیبهشت، معلمان در تهران و بیش از سی شهر و شهرستان، بار دیگر برای پیگیری خواسته های خود به تجمع اعتراضی دست زدند. معلمان گرد هم آمدند تا همچنان به وضع معیشتی غیر انسانی و تاسف آور خود، کیفیت پایین آموزش در مدارس و پولی و کالایی کردن آموزش توسط رژیم اسلامی سرمایه اعتراض کنند.

پاسخ رژیم به خواست معلمان بطور مشخص در تهران همان پاسخ همیشگی بود: هجوم، سرکوب و بگیر و ببند. از همان ابتدای تجمع معلمان تهران در برابر سازمان برنامه و بودجه ، نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها به معلمان یورش بردند و بویژه زنان معلم را بطور وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار دادند. به گزارش کانون صنفی معلمان تهران در جریان این یورش افسار گسیخته 15 نفر از معلمان ازجمله محمد تقى فلاحى، دبیر کل كانون صنفى معلمان تهران، محمد حبيبى،عضو هيات مديره، رسول بداقى بازرس كانون صنفى معلمان تهران و همچنين رحمان عابدينى عضو هيات مديره كانون صنفى استان البرز، خانم عاليه اقدام دوست و روح الله مردانى از فعالان صنفى معلمان دستگير شدند. به همین ترتیب محمد حبيبى كه اخیرا با سپردن وثيقه از زندان آزاد شده بود با ضرب و  شتم توسط لباس شخصى ها به مکانی نامعلوم برده شد و سپس به دادسراى زندان اوين منتقل شد.

عوامل سركوبگر رژيم براى آزادى بازداشت شدگان وثيقه ٥٠ ميليون تومانی در خواست کرده اند اما بازداشت شدگان  حکم را نپذیرفته و همچنان در بازداشت بسر مى برند.

بنا به گزارش ها در شهرهاى ديگر، تجمع معلمان بدون خشونت پایان یافت. معلمان تجمع کننده در شهر مريوان با شنيدن خبر یورش به تجمع همکاران خود در تهران و دستگیری تعدادی از آنان، دو ساعت ديگر به اعتراض خود ادامه دادند و خواهان آزادى بى قيد و شرط همه بازداشت شدگان شدند.

اتحاد بين المللى ضمن حمایت از خواسته ها و مبارزات معلمان، همراه با آنان تا آزادى بى قيد و شرط همه فعالين كارگرى و معلمان از جمله اسماعيل عبدى كه در هيجدهمين روز اعتصاب غذاى خود بسر مى برد و دیگر معلم زندانی  محمود بهشتى لنگرودى، به كمپين خود ادامه خواهد داد.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۱۳ مه ۲۰۱۸

info@workers-iran.org;

www.workers-iran.org;

www.etehadbinalmelali.com

https://twitter.com/IASWIinfo