بیانیه 106- در صورت وضعیت جدید زندان، باز هم تاریخ آزادی رضا شهابی تغییر کرد!

admin   دسامبر 2, 2017   دیدگاه‌ها برای بیانیه 106- در صورت وضعیت جدید زندان، باز هم تاریخ آزادی رضا شهابی تغییر کرد! بسته هستند

بایگانی

همان طور که در بیانیه پیشین ذکر شد، در آخرین صورت وضعیتی که رضا شهابی از زندان دریافت کرده بود تاریخ آزادی وی 18 دیماه 1396 ذکر شده بود و هیچ غیبتی نیز در آن قید نشده بود، اما در هفته گذشته که وی مجددا از اجرای احکام زندان پیگیر وضعیت خود شد، به او اعلام کرده اند که حکم 6 سال زندان قبلی اش تمام شده و از این پس رضا در حال گذراندن محکومیت یک ساله خود است و ضمناً در صورت وضعیت جدید عدد 887 روز را نیز به عنوان دوران غیبت اعلام کرده اند!

ظاهراً مسئولان امنیتی و قضایی با تغییر مداوم تاریخ آزادی رضا شهابی و روزهای باقی مانده از حبس او، قصد ایجاد فشار روانی مضاعف بر این کارگر زندانی و خانواده اش را دارند و در این میان مشخص نیست که رضا دقیقاً تا کی باید در زندان بماند.

به نظر میرسد دلیل دیگر تغییر مداوم تاریخ آزادی رضا شهابی، ایجاد سردرگمی و یأس در تلاشهای افراد و تشکل های مختلفی است که همواره به شکل های مختلف نسبت به شرایط رضا شهابی اعتراض کرده و خواستار آزادی فوری او بوده اند.

کمیته دفاع از رضا شهابی اعلام می دارد که دور جدید پرونده سازی و اعمال فشار بر این کارگر زندانی با دست کاری تاریخ های پرونده توسط مسئولان امنیتی-قضایی کلید خورده است؛ این در حالی است که رضا شهابی کماکان از نظر جسمی در شرایط نامناسبی به سر می برد: دکتر زندان به وی اعلام کرده است که کلیه اش دچار عفونت شده است، با توجه به شواهد ممکن است دچار مشکلات پروستات باشد و با وجود انجام MRI به دلیل مشکلات گردن و کمر، هنوز مسئولان زندان اقدامی جهت ویزیت مجدد این زندانی و ارائه پاسخ آن به پزشک معالج انجام نداده اند.

کمیته دفاع از رضا شهابی ضمن اعتراض شدید به ادامه این تناقض گویی ها و اعلام تاریخ های مختلف و عدم رسیدگی به وضعیت پزشکی این کارگر زندانی، خواهان آزادی فوری و بی قید شرط این کارگر زندانی است و از تمام تشکل ها و افراد مختلف در سراسر جهان تقاضا دارد که تا آزادی قطعی رضا شهابی با تمام توان و به هر شکل ممکن به حمایت های خود از این کارگر زندان و عضو هیأت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ادامه دهند.

 

کمیته دفاع از رضا شهابی

9 آذر 1396

 

k.d.shahabi@gmail.com

@shahabidefah

https://t.me/komitedefashahabi