پنج سندیکای کارگری فرانسه با ارسال نامه ای به مقامات کشور خواستار عدم بازگرداندن رضا شهابی به زندان شدند

admin   فوریه 12, 2017   دیدگاه‌ها برای پنج سندیکای کارگری فرانسه با ارسال نامه ای به مقامات کشور خواستار عدم بازگرداندن رضا شهابی به زندان شدند بسته هستند

بایگانی

◀️ رضا شهابی نباید به زندان برگرد

عالی جناب آيت‌الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران عالی جناب آيت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائيه
بدین وسیله ما سازمان های سندیکایی فرانسوی س اف د ت، س ژ ت، اف اس او، سولیدر، او ان اس آ françaises (CFDT, CGT, FSU, Solidaires, UNSA) ، نگرانی شدید خود را نسبت به احضار رضا شهابی به دادگاه انقلاب تهران برای صبح فردا شنبه 11 فوریه، ابراز می داریم.

رضا شهابی در حال حاضر با سپردن یک وثیقه سنگین در خارج از زندان است. او هر لحظه برای به اتمام رساندن مدت محکومیت اش ( که فقط سه ماه از مدت محکومیت اش باقی مانده است)، در خطر دستگیری و زندانی شدن قرار دارد. با توجه به وضعیت جسمی بسیار وخیم او، زندانی شدن مجددش بی تردید سلامتی اش را به خطر خواهد انداخت.

با توجه به پیمان های بین المللی کار، ما محکومیت این سندیکالیست را غیرقانونی ارزیابی می کنیم و توجه شما را به سرنوشت شهابی جلب می کنیم . خاطر نشان می سازیم که ایران قراردادهای 87 و 98 سازمان جهانی کار دررابطه با آزادی سندیکایی را امضا کرده است.

بازگردانیدن مجدد رضا شهابی به زندان، که به خاطر فعالیت های سندیکایی اش به ناحق محکوم شده بود، چیزی نخواهد بود جز تخلف مجدد دیگری است از توافق نامه های بین المللی و تجاوز به حقوق انسان ها.

ما یقین داریم که استدلالات ما شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد، که رضا شهابی از پیآمد این احضارش به دادگاه نباید نگران باشد و وثیقه اش ضبط نخواهد شد.

پاریس 10 فوریه 2017

رونوشت به :
آقای محمد جواد ريجانی، دبير کل شورای عالی حقوق بشر .
آقای سفير ايران در پاريس.
آقای سفير فرانسه در تھران .
آقای وزير امور خارجه فرانسه.
💢 ترجمه. اتحادبين الملى در حمايت از كارگران در ايران و همبستكى سوسياليستى در پاريس