صفحه ویژه اطلاعیه ها و پیغام های رسیده به مناسبت جان باختن رفیق رحمان نجات

admin   جولای 16, 2017   دیدگاه‌ها برای صفحه ویژه اطلاعیه ها و پیغام های رسیده به مناسبت جان باختن رفیق رحمان نجات بسته هستند

بایگانی

على پيچگاه اين دكلمه را به   زنده ياد ً رحمان نجات. تقديم كرده است   راهش پر راهرو باد. 


رفیق رحمان   از میان ما رفت
با اندوه فراوان با خبر شدم رفیق رحمان نژاد در اثر یک سانحه جان خود را از دست داده وبرای همیشه مارا ترک نموده است.
رفیق رحمان نژاد یکی از صادقترین و بی ریا ترین فعال کارگری وجنبش کمونیستی ایران بود ، او نمونه بارز یک فعال چپ وکمونیست بود .هیچگاه جایگاه خود را گم نمیکرد ودر هرمکانی سخن مناسب با آن جمع را مطرح میکرد ،او دقیقا نقطه مقابل کسانی بود که فرصت طلبانه فقط بقصد مطر نمودن خود فعال میباشند.
جنبش کارگری ایران سالهاست که به اصل  استقلال خود پی برده ودر آن جهت حرکت میکند ،رفیق رحمان نژاد به این اصل کاملا باور داشت وبه آن احترام میگذاشت ،او با وجودیکه یکی از اعضاء کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران بود ولی در جلسات اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایرا بعنوان یک عضو ساده بدون آنکه نامی از حزب خود بمیان آورد یا اینکه قصدی برای تبلیغ  برنامه های حزبی خود داشته باشد صادقانه فقط بعنوان یک فرد نظر میداد و در بحثهای ما فعالانه شرکت مینمود. واقعآ جای این عزیز برای همیشه در میان ما خالیست و جنبش کارگری وکمونیستی ایران سالهای سال باید زحمت بکشد تا جای خالی او را پر نماید.
من مراتب تسلیت خود را به خانواده رحمان عزیز.همچنین برای رفقای کانادا اتحاد بین المللی که میدانم با از دست دادن رحمان عزیز دچار خلاء بزرگی شده اند .و حزب کمونیست ایران که اعتراف میکنم یکی از ارزشمندترین عضو خود را از دست داده است. اعلام میدارم .برای همه صبر وبردباری آرزو میکنم .
یادش جاودان ،راهش پررهرو باد .
علی مبارکی
16.جولای 2017
سوییس

غاقلان
همسازند،
تنها توفان
کودکان ناهمگون می زايد.
همساز
سايه سانانند،
محتاط
در مرزهای آفتاب
در هيات زندگان
مردگانند.
وينان دل به دريا افکنانند،
به پای دارنده ی آتش ها
زندگانی
دوشادوش مرگ
پيشاپيش مرگ
هماره زنده از آن سپس که با مرگ
و همواره بدان نام
که زيسته بودند،
که تباهی
از درگاه بلند خاطره شان
شرمسار و سرافکنده می گذرد.
کاشفان چشمه
کاشفان فروتن شوکران
جويندگان شادی
در مجری آتشفشان ها
شعبده بازان لبخند
در شبکلاه درد
با جا پائی ژرف تر از شادی
در گذرگاه پرندگان.
در برابر تندر می ايستند
خانه را روشن می کنند،
و می ميرند.


اعلامیه حزب حکمتیست

یاد رفیق رحمان نجات گرامی باد!

با تاسف عمیق خبر مرگ نابهنگام و تکان دهنده رفیق رحمان نجات از اعضای کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران و کومه له را دریافت کردیم. طبق اطلاعیه حزب کمونیست ایران روز جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ طی رویدادی تصادفی رفیق رحمان نجات، جان خود را از دست داد.

مبارزه برای آزادی و برابری  و سوسیالیسم،  مبارزه برای رهائی از ستم و تبعیض و سرکوب و جهل و خرافه، یک فعال پیگیر و رزمنده خود را از دست داد، که نزدیک به چهار دهه علیه استبداد و ارتجاع و سرمایه داری و جمهوری اسلامی در راه آرمان کمونیستی  تلاش و مبارزه کرد.

حزب کمونیست کارگری – حکمتیست، خود را در اندوه بسیار سنگین از دست دادن رفیق رحمان نجات شریک میداند. درگذشت رفیق رحمان عزیز را به همسرو فرزند و بستگانش، به همه همرزمان و دوستانش و به حزب کمونیست ایران و کومه له صمیمانه تسلیت میگوید.

یاد رفیق رحمان نجات همیشه زنده خواهد ماند

حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست


۲۴ تیر ۱۳۹۶ – ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۷

یاد عزیز رفیق رحمان نجات گرامی باد  

جانباختن ناگهانی رفیق رحمان نجات، کمونیست رزمنده و باسابقه و عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران را به خانوده او، به دوستان و همرزمانش و به حزب کمونیست ایران صمیمانه تسلیت می‌گوئیم. رفیق رحمان شخصیتی متین، آرام و استوار داشت و همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند صمیمانه دوستش داشتند و احترام خاصی برای وی قائل بودند.

با جانباختن رفیق رحمان، نجات جنبش کمونیستی ایران یکی از چهره‌های ارزشمند و محبوب خود را از دست داد.

یاد عزیزش گرامی باد

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۴ تیر ۱۳۹۶

۱۵ ژوئيه ۲۰۱۷


 

اطلاعیه به مناسبت درگذشت رفیق رحمان نجات
طبقه کارگر ایران یکی از یاران ثابت قدم خود را از دست داد

با اندوه فراوان شاهد از دست رفتن رفیق عزیز و گرانقدرمان رحمان نجات هستیم. رفیق رحمان در روز جمعه 14 جولای 2017 بدنبال حادثه ای نادر و جانگداز در شهر سلیمانیه، کردستان عراق، جان باخت.
رحمان نجات از فعالین متعهد و وفادار جنبش کارگری و فعال قدیمی جنبش کمونیستی و از کادرها و پیشمرگان حزب کمونیست ایران و کومله، و عضو اتحاد بین المللی، و نیز از اعضای اولیه و تشکیل دهندگان صندوق همبستگی با کارگران ایران- کانادا و از بازرسین قبلی آن بود.
رفیق رحمان نجات با برخورداری از ارزش های خوب و برجسته کارگری و کمونیستی و طی چند دهه مبارزه انقلابی به همرزم و رفیقی صدیق و صمیمی و بی ریا و با محبت بدل شده بود.
از دست رفتن رفیق رحمان نجات را به آرام عزیز و رفیق مینوی گرامی و به همه دوستان و رفقایش و به فعالین جنبش کارگری و کمونیستی تسلیت می گوییم.

یادش همیشه زنده و گرامی خواهد ماند
صندوق همبستکی با کارگران ایران – کانادا

جولای 201715
————————————–

زنده یاد رفیق رحمان نژاد چون شهابی درخشان از نور ، کوتاه ، در آسمان
درخشید و رفت. برخی از آدمها،،،، آب اند بر خشکی خاک،،،،،،، لبخند بر لب شکسته دلی،،،،،،، نوازش بر سر نگاهی غمگین،،،،،،،، آواز بر لب سرود خوانی،،،،،،،،حق جو در طلب آزادی،،،،،،،،،،پرواز بر بال شکسته،،،،،،،،،شهاب، درخشان از نور،،،،،چنین انسانهای جاودانه اند همچون صدا . صدا هرگز نمی‌میرد همانگونه که عشق جاودانه است. خرمی و سبزی جاودانه است. همانگونه که شقایق، سرخی دشت است در صبح غمگین رفتنش،
یاد عزیزت گرامی .
مریم ،تورنتو

July,15,2017


اطلاعیه اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

در رابطه با درگذشت ناگهانی و اندوه ناک

رفیق رحمان نجات

طبقه کارگر ایران یکی از یاران ثابت قدم خود را از دست داد.

در حیرت و ناباوری اطلاع یافتیم  که روز جمعه ۱۴ جولای ۲۰۱۷، رفیق رحمان نجات در شهر سلیمانیه، کردستان عراق، در اثر یک حادثه ناگوار جان خود را از دست داد.

رفیق رحمان نجات بیش از ۱۵ سال از اعضای اتحاد بینالمللی و از فعالین و همکاران صمیمی، دلسوز و توانای ما در کانادا بود. خبر جان باختن دردناک و شوک آور رفیق رحمان ما را در اندوهی عمیق  فروبرده است. رفقای ما در کانادا که سالهای سال با رفیق رحمان از نزدیک و بطور روتین و روزمره همکاری، رفاقت و دوستی داشته اندبیش از همه ما در بهت، ناباوری و سوگ به سر میبرند.

رحمان نجات یکی از فعالین صدیق و صمیمی جنبش کارگری بود و همزمان به عنوان فعال قدیمی جنبش کمونیستی ایران مورد احترام همیشگی هزاران انسان شریف و مبارز از کانادا تا اروپا و خاورمیانه  بود. رفیق رحمان نجات، عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران بود و سالیان طولانی در صفوف این حزب و کومه له همچون رفیقی محبوب، تاثیر گذار و  بسیار توانا مبارزه کرده بود.

ما به زودی و در فرصت مناسب، بیشتر در مورد زندگی پربار رحمان خواهیم گفت و یادش را آنچنان که شایسته یار،همراه و مبارزی چون اوستگرامی خواهیم داشت.

ما درگذشت نابهنگام، دلخراش و دردناک رفیق رحمان نجات را به حزب کمونیست ایران، به کلیه رفقا و یاران اتحاد بین المللی،به ویژه رفقای کانادا، به آرام بسیار عزیز، به رفیق مینوی گرامی و نیز به کلیهفعالین جنبش کارگری و سوسیالیستی و دوستان و بستگان رحمان نجات تسلیت می گوییم.

درود بر رحمان نجات

یادشگرامی و راهش پررهرو باد!

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۱۵ جولای ۲۰۱۷

info@workers-iran.org

http://etehadbinalmelali.com/ak/

www.workers-iran.org